Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69501) PuMbA válasza BBéci (#69498) üzenetére


PuMbA
titán

Na ezt nem tudtam :)

(#69502) ada19 válasza BBéci (#69500) üzenetére


ada19
senior tag

Még mindig nem ugyanarról írsz szerintem, de ok. :)

Amikor hátradöntött pozícióból nézem a TV-t, éppen hogy magasabbra kellene emelni, nem lejjebb engedni.

Pontosan ezt írtam.

Ha döntött kanapéból nézed akár 50cm-vel is magasabbra kerülhet a szemmagassághoz képest

Részemről lezárva, mindenki úgy helyezi el a TV-jét, ahogy neki kényelmes.

Mégsenem

(#69503) vilag válasza kgbhun (#69496) üzenetére


vilag
tag

Az én TV-mre is ugyan ezt a felbontást írja, pedg ebben nemigen cseréltek panelt!

UE40F6320

(#69504) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok! 2013 07 02-án vásároltam MM webáruházából egy UE40EH6030-ast....beregeltem a MySamsung weboldalán így megvan az 1+1 év gari. Megfordult a fejemben, hogy vásárolok hozzá még egy évre teljeskörű garit 9 000-ért,de úgy hallottam, csak a vásárlástól számított (konkrét?) egy éven belül lehet....az oldalon felkínálja a beregelt termékhez,de pofára esni sem akarok, hogy "megveszem", ámde már nem érvényes.... tehát ez év végéig van rá időm, vagy konkrétan 2014 07 02-áig kellett volna, hiába van ott, hogy "vehető"...?

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#69505) kali válasza R3nts (#69504) üzenetére


kali
legenda

szia,

írják is a feltételeknél;

A garancia kiterjesztés csak a Samsung Electronics Magyar Zrt. által forgalomba hozott termékek vásárlásától számított 12 hónapon belül vehető igénybe.

(#69506) #94529552 válasza kgbhun (#69496) üzenetére


#94529552
törölt tag

Saját böngészőben a tv 1920x1080-at , és a monitornak is jó adatot ír, akkor nálad lesz valami hiba.

(#69507) Tamás34 válasza Flashget (#69491) üzenetére


Tamás34
senior tag

Köszi! Nekem UPC van, de fogalmam sincs, hogy lehet aktiválni a HbbTV-t!?

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#69508) akyyy válasza #94529552 (#69506) üzenetére


akyyy
senior tag

nekem is 720-at ír ki a tv böngészője, de én azt nagyon ritkán használo (kb sose). Youtube meg Tuneinradio alkalmazásokat viszont gyakran.

engem jobban zvar hogy ha megnyoom a smart gombot, már megint lakatokat tesz a csatornára, pedig most csak az ingyenes mindigtv vannak benne, és nincs semmi zár bekapcsolva.

(#69509) R3nts válasza kali (#69505) üzenetére


R3nts
senior tag

Akkor erről lecsúsztam....köszi azért! :R

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#69510) Flashget válasza R3nts (#69509) üzenetére


Flashget
félisten

Ha egyszer újabb tv-t veszel az MM-ben, jobban jársz egy garancia+gold biztosítással. Ezt megkötve a gyári gari pl. 1+1 év után is van garanciád további 3 évig, de ekkor az MM-hez kell a készüléket eljuttatni, valamint biztosítva van a készülék tűz,folyadék,törés kár ellen. Szóval a lényeg így nekem 5 év garanciám van rá.
180K volt a tv ez a biztosítás 14K annyi a hátránya, hogy ezt csak a vásárláskor lehet kötni.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#69511) racerx


racerx
őstag

Sziasztok!
Hátha vki tud segíteni. Anyósnak van egy 4-5 éves alap LCD SAmsungja, és azt csinálja, hogy a távirányítóra nem reagál, csak bekapcsolni lehet vele, csak az oldalán lévő menu működik, a program gombok működnek, de a hangerő gombbal is a program lépked. Rádásul akármit csinálok, mindíg olyan mintha a felfelé gomb be lenne ragadva, menüben is mindig felfele lép, hangerő, kontraszt épp amin áll mindig a maxra megy fel.
Gombok elvileg nincsenek beragadva.
Vmi ötlet/tipp
Van valami olyan menu/gombkombináció, amivel lehetne resetelni a tv-t? Hátha csak vmi sw bizbasz van.

(#69512) mobal


mobal
MODERÁTOR

Jól leesett a H6400 tévék ára... :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#69513) siofok


siofok
őstag

sziasztok! kiszerettem volna próbálni,hogy milyen a teló képeket megnézni a tv-n,de nem látja ha rádugom a telót. mit kell ilyenkor állítani,vagy tenni,hogy felismerje? a tv nem mai darab,eggy SAMSUNG LE37B550A5W TIPUSÚ. A telefon nexus 5
tudnátok tanácsot adni?előre is köszönöm!

OnePlus nord 2t

(#69514) sandró60 válasza racerx (#69511) üzenetére


sandró60
addikt

Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt.távirányitó

(#69515) ftsaba28


ftsaba28
csendes tag

A Samsung 40H5000-ben van PVR funkció?

(#69516) AliasB


AliasB
senior tag

Üdv néktek! Lenne egy egyszerű kérdésem a samsung tévémmel kapcsolatban.
A típusa UE40F6100 és van benne olyan funkció, hogy eco-érzékelő. Ez az amikor a fényerőt automatikusan állítja a környezet világosságának függvényében.
Be van kapcsolva viszont nagyon keveset módosít a fényerőn. Éjszaka még jó ahogy leveszi viszont nappali fénynél rá kell adnom a fényerőt mert nem elég amit beállít. Ezzel lehet valamit kezdeni? Mert így hogy nekem kell állítani konkrétan semmit sem ér.

Járj nyitott szemmel.

(#69517) PuMbA válasza AliasB (#69516) üzenetére


PuMbA
titán

Ha kikapcsolod az eco módot és 9-esre állítod a háttérvilágítást, akkor az bőven jó az esetek 80%-ban :) Ha meg bajod van vele, akkor átállítod manuálisan.

(#69518) kali válasza AliasB (#69516) üzenetére


kali
legenda

szia,

a kapcsolódó opciók függvénye is, hogy milyen mozgásteret engedsz neki.

(#69519) PuMbA


PuMbA
titán

Egyébként ma reggel bekapcsoltam a TV-t Forma-1 miatt és néztem egy ideig a TV-t, majd bementem a Motion Plus beállításokba és a beállított Egyedin állítottam egy kicsit az Elmosódáscsökkentésen. Ahogy arréb nyomtam a csúszkát kicsit elsötétült a képernyő és akkor jöttem rá, hogy hiába volt bekapcsolva a LED képtisztaság, eddig figyelembe se vette, pedig nem váltottam bemenetet :DDD Tényleg igaza volt a Samsungos komának, hogy elfelejti az opciókat és lehet, hogy csomószor azt hisszük, hogy megy a Motion Plus és közben meg nem aktiválódik :C Lehet, hogy placebo kísérletet végez rajtunk a Samsung :DDD

[ Szerkesztve ]

(#69520) AliasB válasza PuMbA (#69517) üzenetére


AliasB
senior tag

Köszi de fixen nem jó ugyanis éjszaka sokkal kevesebb fényerő kell mint nappal. Ezért is lenne jó ha úgy működne a funkció ahogy annak működnie kell. De ha a háttérvilágítást állítani kezdem az rögtön ki is kapcsolja ezt a funkciót. Utána meg ha bekapcsolom azon nyomban leveszi és jobban mint kellene.

Járj nyitott szemmel.

(#69521) AliasB válasza kali (#69518) üzenetére


AliasB
senior tag

És milyen funkcióra gondolsz? Mert a fényerőt hiába adom rá az érzékelő leveszi. Ha az eco módot kikapcsolom akkor pedig a beállított fényerővel világít. Pl fényerőt 80asra teszem és bakapcsolom az ecot akkor nagyon leveszi. Ha kikapcsolom kivakítja a szemem.

Járj nyitott szemmel.

(#69522) gyeniko válasza AliasB (#69520) üzenetére


gyeniko
őstag

Szerintem inkább az a baj, hogy az eco módban nem csak a háttérvilágítást, hanem a kontrasztot, fényerőt és a színtelítettséget is kedve szerint módosítja a legtöbb TV, ezzel totálisan elcseszve a képet.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#69523) arkone


arkone
aktív tag

Sziasztok!

Teszteket buzgón faló kollégák segítségét szeretném kérni.

Led TV-t szeretnék max. 160e Ft-ig, amely a következő paraméterekkel rendelkezik:

- Full HD
- 106 cm képátló körüli méret
- Smart tv
- Beépített WiFi

Nem hátrány, ha a már sokatoknál bevált modellt mondtok.

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítő kommenteket!

(#69524) kali válasza AliasB (#69521) üzenetére


kali
legenda

amiket például előttem is írtak, akár közvetve is több opció befolyásolhatja a fényerőt.
a takarékos mód nyilván fukarkodik valamennyire a fényerő tekintetében, hiszen az a dolga.

[ Szerkesztve ]

(#69525) Gaben06 válasza kali (#69524) üzenetére


Gaben06
tag

Sziasztok.

Lezárult a hosszas, több hónapos huzavona Samsung Mo-al, és az Oktogon szervizzel.
Csereutalvány formájában kárpótolt a Samsung Magyarország Zrt.

Köszönöm mindenkinek aki segített a tanácsaival.

(#69526) Flashget válasza Gaben06 (#69525) üzenetére


Flashget
félisten

És majd küldik a fájdalomdíjat..egy szivartöltőbe dugható USB átalakítót... ;)

Realme GT Master Edition

(#69527) Aflamin


Aflamin
tag

Üdv!
A Samsungnál mivel jelölik, ha van benne S2 vételi lehetőség?
Köszi!

(#69528) Flashget válasza Aflamin (#69527) üzenetére


Flashget
félisten

leírásban.
H széria esetében 6400-tól.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#69529) Aflamin válasza Flashget (#69528) üzenetére


Aflamin
tag

Köszi, erre nem is gondoltam...................... :N
Tudsz mutatni 1 ilyen "leírást"?

A tipus nevében semmi nem utal rá? (pl.LG=S)

[ Szerkesztve ]

(#69530) Flashget válasza Aflamin (#69529) üzenetére


Flashget
félisten

Nem jelölik külön az S2-t.
Azt igen ha van benne satellit tuner.
Samsung UE40H6500SLXXH
H6400-től felfelé mindbe S2 van.
F szériánál 6500-tól

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#69531) Aflamin válasza Flashget (#69530) üzenetére


Aflamin
tag

Köszönöm!

(#69532) Flashget válasza Aflamin (#69531) üzenetére


Flashget
félisten

Bár jobban belegondolva már csak S2 tunert raknak bele minek jelölnék külön. :)

Realme GT Master Edition

(#69533) Jaded


Jaded
senior tag

Sziasztok!

A napokban vettem egy Samsung UE40H6200-as LED tv-t. Minden nagyon szuper, egy dolgot kivéve: nem megy a Smart Hub. Vagyis megy, de nem tudok appokat telepíteni, azt írja később próbáljam újra. Netet kap, Samsung fiókot regisztráltam, mégsincs semmi. Frissíteni kellene? Mik az ajánlott appok amiket telepíteni kellene? HBO GO mehet rajta valahogy (gondolom valami trükk kell hozzá)? Sosem volt Smart tv-m, ez az első, gőzöm sincs az egészről.
Másrészt van valami trükkje annak, hogy a dvd-k normálisan jelenjenek meg? Nyilván bluray szintet nem fog hozni, de ha lehet ki szeretném hozni a maxot belőle. Tudom, töltsek le .mkv-t vagy valamit, de én azon kevesek közé tartozom, akik dvd-t vesznek és gyűjtenek :K

Renault Megane IV Limited

(#69534) foci2006


foci2006
újonc

Hali!

Sajnos az előző bejegyzésemre nem sikerült érdemi választ kapni.
Meg próbálom meg egyszer!
Szervíz menüben el kurtam az analóg csatornák szín beállítását!
jó lenne segítség hogy tudok hard resetet csinálni vagy valahogy vissza hozni az eredeti beallitasokat.
Svc reset már meg volt!
Faktory reset is!
Nem használt!
Analóg csatornák nezhetettlenek!

es22 ue 5400 a típus szám
Kérlek segítsetek!

[ Szerkesztve ]

(#69535) blakey válasza foci2006 (#69534) üzenetére


blakey
titán

Ezen már a szervíz tud segíteni, semmilyen reset nem segít. Az adatokat kell visszaírni. Ebből megtanulod, hogy szervízmenüben való turkálás előtt lefotózod az értékeket. Esetleg ha valakinek van olyan tv-je és megtudja mondani az értékeket akkor talán visszahozható.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69536) olladam


olladam
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Samsung ue32f5000 TV készülékem. Majdnem minden nagyon jó rajta kivéve hogy az 1TB-is WD Elements külső vinyómat nem igazán kezeli a legfürgébben. Sokáig tart mire be bufferli a fájlokat és mire el tudok indítani egy filmet az elég sokáig tart. Ha a film végre elindul akkor meg a TV kezelő felülete lassú.
Röviden eléggé leterheli a TV-t.
(Más TV-vel próbáltam a vinyót azon tökéletesen működik azaz nem a vinyóval van a baj)

A kérdésem az lenne ha valakinek akadt hasonló probléma ezt meg lehetne-e oldani egy szoftverfrissítéssel?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#69537) foci2006 válasza blakey (#69535) üzenetére


foci2006
újonc

Köszi!

Van ilyen tv és vissza állítottam mindent!
Sőt a kalibracio nem is változtatott semmin amihez hozzá férek.
Egyszerűen csak azt írja, hogy sikertelen kalibracio! :(

(#69538) Neoka


Neoka
aktív tag

Sziasztok,

Az euros boltban ma nézegettem a TV-ket. Egyből "letámadott" egy eladó, hogy csak nem tv-t keresek.

Mondtam neki max 150.000 -ig érdekelne és méretre 40"-os.
Egyből rávágta, hogy LG 42LB630V az én TV-m.
Én mondjuk az SAMSUNG UE40H6400AWXXH miatt mentem, de elbizonyítgatott az eladó.

LG-ről olvastam olyat, hogy a gyors mozgásoknál (tenisz, foci) a kép szellemképes (tenisz), foltos (foci) lesz.
A samsungról meg azt, hogy a hangja nem a legjobb.

Segítsetek, melyik a jobb választás?
Szívesen fogadnám az egyéb típusokra is a tippeket.

köszönöm

(#69539) Neoka válasza Neoka (#69538) üzenetére


Neoka
aktív tag

bocsi még egy kérdés

A UE40H6200AWXXH között UE40H6400AWXXH mi a különbség? A 6200-höz nincs szemüveg? vagy van más is?

(#69540) BBéci válasza Jaded (#69533) üzenetére


BBéci
titán

Jó minőségű DVD- vagy Blu-ray lejátszó kell hozzá, amiben a skálázó is márkás, például Marvell Qdeo, vagy Silicon Optics Realta.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69541) mobal válasza Neoka (#69538) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

LG-re sokan panaszkodnak, hogy a panel felhős. Egyenletlen a megvilágítás stb. H6400-at vettem és nem bántam meg. A képe gyönyörű. Még konzolokhoz is "elég" az input lagja, ettől kicsit tartottam.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#69542) vilag válasza racerx (#69511) üzenetére


vilag
tag

www.taviranyi.to

Délután megrendeltem az adott távirányítot, másnap reggel jött az sms, hogy átvehető a postán :)

(#69543) Jaded válasza BBéci (#69540) üzenetére


Jaded
senior tag

Tudsz esetleg ilyet ajánlani? Jelenleg egy Pioneer Dv-300-asom van, ezen még nincs HDMI,komponens kimeneten van összekötve a tv-vel. Viszont maradnék a Pioneernál (esetleg a Harman-Kardon jöhet szóba,más nem),de azt hiszem BD lejátszóra nincs szükségem.
A Smartra esetleg valami tanács?

[ Szerkesztve ]

Renault Megane IV Limited

(#69544) vilag válasza arkone (#69523) üzenetére


vilag
tag

UE40F6320AW

Ez ugyan "csak" 40".

(#69545) Neoka válasza mobal (#69541) üzenetére


Neoka
aktív tag

köszönöm.

(#69546) Petie válasza mobal (#69541) üzenetére


Petie
veterán

végül is írják a leírásban hogy "LG Cloud" ;]

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#69547) Tamás34


Tamás34
senior tag

Meg kérdeztem Samut a HbbTV-vel kapcsolatban!

Szeretnénk Ön tájékoztatni, hogy jelen pillanatban a HBB TV szolgáltatás készülékeink esetében tesztelés alatt áll. Mivel az Ön által regisztrált UE40F6500SSXXH típusú készülék rendelkezik HBB TV támogatottsággal, a tesztelés befejeztével a funkció használhatóvá válik. További részletes információk a Mindig Tv hivatalos oldalán olvashatók. Megértését és türelmét köszönjük!

Válaszom:
Köszönöm a válaszukat! Különböző internetes fórumokat nézve azt tapasztalom, hogy több mint egy éve "tesztelgetnek-ígérgetnek" ! Sokad magammal nem értjük, hogy miért hülyítenek bennünket!
Kérésre távkezelésen keresztül át állítják Német régióra a TV-t és akkor már működik! Akkor nem értjük miért nem lehet normálisan aktiválni a menüben az adatszolgáltatás menüt!! Ez nevetséges!!

Nem értem mit kell ezen annyit tökölni! :N

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#69548) Flashget válasza Tamás34 (#69547) üzenetére


Flashget
félisten

Írtál nekeik vagy a 0680samsungot hívtad? Én hívtam őket pár hónapja emiatt.
Ők mondták nekem konkrétan, hogy nyugodtan kérje az akinél a készülék tudja a távjavító funkciót és Hbbtv-t akar, át állítják németre. És egy nő volt a telefon másik végén aki át állította ezt :)
Nem értem akkor most miért erre a hülyeségre hivatkoznak..úgy látszik most más ült a telefonnál.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#69549) Tamás34 válasza Flashget (#69548) üzenetére


Tamás34
senior tag

Írtam nekik Pénteken, tegnap kaptam meg a választ! Érthetetlen, hogy miért van ez!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#69550) Flashget válasza Tamás34 (#69549) üzenetére


Flashget
félisten

Ne írj hívd őket! Akár most is és adnak időpontot hétfő-péntek között amikor neked is jó.
hétvégén nem távjavítanak. :p

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.