Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68051) coolrob válasza McKalton (#68048) üzenetére


coolrob
aktív tag

Ma beszéltem velük élő chaten, a tegnapi telefonbeszélgetés után, de nekem mint olyannak aki a kereskedelemben dolgozik, borzasztónak tűnik a hozzáállásuk.

Chaten 5 mondatot kérdeztem, és mondatonként 5 perc volt még válaszoltak. (élő chat)
Végig csak ment a terelés. Kérdeztem mi van pixelhiba vagy felhősödés esetén, közölték pixelhiba dolog megvan határozva a garanciába blabla.

Kérdeztem a az ellállásról és közölte hiba esetén van rá lehetőség. Kérdeztem hogy akkor náluk nincs lehetőség az indokolatlan 14 napos elállásra? Mire közölte hogy majd rendelésnél kérdezzem meg az eladót...

Aqua 100x szimpatikusabb volt ilyen téren, szóval szerintem én őket választom, még ha csak 2 év garit is adnak.

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#68052) pelenka35 válasza coolrob (#68051) üzenetére


pelenka35
őstag

Samsung 48" 3D Smart Full HD Led TV‎ ezt néztem ki magamnak 209.000Ft-ért
Remélem nem csalódom
Esetleg valaki megtudná mondani milyen 3d szemüveget vegyek hozzá?

Gamertag:Rob3rt75

(#68053) Flashget válasza coolrob (#68051) üzenetére


Flashget
félisten

Nem kell sokat gondolkodni ezen, ha már nem viszonteladótól akarsz vásárolni...

Realme GT Master Edition

(#68054) coolrob válasza Flashget (#68053) üzenetére


coolrob
aktív tag

Sajnos nem tudom kifizetni azt a +30-40 ezret rá hogy hivatalos partnertől vegyem, mert eredetileg is max 150 lett volna a határ :(

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#68055) w333 válasza pelenka35 (#68052) üzenetére


w333
félisten

Samsung 48" 3D Smart Full HD Led TV‎ ezt néztem ki magamnak 209.000Ft-ért
Remélem nem csalódom

Típusszám nélkül hogy lehet ilyet kérdezni :F

Ha a H6400 -ról van szó akkor szerintem abban nem fogsz csalódni :N

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#68056) szilacus


szilacus
tag

Ennyiért megkapod a ue48H6400-ast 2 db szemüveggel, smart távirányítóval.

(#68057) Flashget válasza coolrob (#68054) üzenetére


Flashget
félisten

Értettem már elsőre is. Csak arra céloztam, hogy nem kérdés a kettő közül melyiket válaszd, ha így kezelik a vásárlókat.
Aquaba 2 év bolti garit adnak erről írtam január elején is (keress vissza rá) amikor ott volt dolgom és direkt rákérdeztem mások miatt a boltban.

Realme GT Master Edition

(#68058) pelenka35 válasza szilacus (#68056) üzenetére


pelenka35
őstag

Szia
köszi ,de hol ?

Gamertag:Rob3rt75

(#68059) coolrob válasza Flashget (#68057) üzenetére


coolrob
aktív tag

Ja bocs, csak nem emlékeztem hogy veled beszéltem elsőre is :)
Aqua nekem is szimpatikus, és mondták hogy bolti gari van náluk.

Régi cég is, panaszt se nagyon hallottam rájuk.

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#68060) gyeniko válasza coolrob (#68051) üzenetére


gyeniko
őstag

Amennyiben a termék hibás, akkor nem állhatsz el a szerződéstől. Ha a hiba a rendeltetésszerű használatot akadályozza, akkor 3 napon belül kötelesek kicserélni. Amennyiben a hiba nem akadályozza a rendeltetésszerű használatot, vagy 3 napon túl vagy már a hiba bejelentésekor, akkor a garanciális ügyintézés veszi kezdetét.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#68061) Flashget válasza coolrob (#68059) üzenetére


Flashget
félisten

Nekem akkor egy mezei gariztatás volt sennheiser füldugóval (mobilhoz használom), 5 perc alatt elintéződött.
De több pc-s cuccot vettem már ott nincsenek negatív tapasztalataim. Náluk meg a hardverkernél szoktam vásárolni.

Realme GT Master Edition

(#68062) McKalton


McKalton
tag

sziasztok!

rendeltem ma egy 55HU6900-as 4k tv.

Milyen fali tartó konzolt ajánlotok úgy általában, vagy márkát Samsung TV-hez? 400x400 vesa szabvány kell neki.
lehet dönthető, de fix is jó nem kell forgatható.

Várom tippjeiteket. Köszi.

Hardwired!

(#68063) nightshadow válasza McKalton (#68062) üzenetére


nightshadow
veterán

Azt tudod, hogy az a tévé csak 50Hz-es és a 24p-t se tudja. 350-400k-ért azért ez elvárható volna. Szerintem egy jobb Full HD tévével jobban jártál volna.

[ Szerkesztve ]

(#68064) McKalton válasza nightshadow (#68063) üzenetére


McKalton
tag

323eft és tudja 24p, illetve 100hz-es
teszteltem, amúgy jó pár külföldi teszt is van illetve youtube review ahol cáfolják, hogy ne tudná: http://www.hdfever.fr/2014/03/18/samsung-hu6900/

[ Szerkesztve ]

Hardwired!

(#68065) nightshadow válasza McKalton (#68064) üzenetére


nightshadow
veterán

- "lack of native 24p playback"
- "motion resolution 300 lines"
- "Here’s the thing: being a basic model with important features stripped, the Samsung HU6900 provides no way of boosting motion resolution beyond the baseline LCD level of 300 (as determined via the horizontally scrolling lines test card in Chapter 31 of the FPD Benchmark Software disc). The included [Motion Plus] interpolator merely applied dejudder (causing soap opera effect) but not deblur processing...."
- qualified recommendation

forrás: [link] A hdtvtest az egyik legmegbízhatóbb tesztoldal.

[ Szerkesztve ]

(#68066) Azurooandrew válasza coolrob (#68051) üzenetére


Azurooandrew
tag

@220volt - Hatályos jogszabályra azt mondják, hogy az abban rögzített elállás nem gyakorolható ("nincs") vagy legalábbis nem úgy ("indoklás nélkül") gyakorolható? Bizonyára valami félreértésről lehet szó ;)

Egyetértek veletek, a leírtak alapján ez finoman szólva se szimpatikus hozzáállás, főleg egy olyan webshop-tól akiknek azért komoly múltja van és elég sok helyen ott vannak stabilan (reklám szempontból is);

Érdekes amikor nem is olyan rég talán az origó vagy index keresett meg pár webshop-ot a 14 napos elállással kapcsolatban, sokkal vásárló barátabb válaszokat adtak ;)

Sajnálom mert pont a 220volt-ot néztem ki és választottam volna a 3 év (tudom, hogy csak bolti) gari és a múltjuk miatt... de így azért elég nagy kérdőjelek vannak :F

[ Szerkesztve ]

(#68067) Hahhoo74


Hahhoo74
csendes tag

Sziasztok !

Segítségeteket szeretném kérni,mégpedig.

A bátyám vett egy Samsung UE32F6400AW 32" F6400 6-os sorozatú Smart 3D Full HD LED TV -t és egy billenytűzetet is szeretne venni hozzá és a kérdés az hogy mely vagy melyek azok a klavíaturák amelyek jók lennének.

Válaszokat elöre is köszi . :R

(#68068) devil-k válasza Hahhoo74 (#68067) üzenetére


devil-k
nagyúr

[link]

Tessék használni a keresőt!

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#68069) roro27


roro27
csendes tag

Sziasztok!

Arra lettem figyelmes esti netezés(csend van) közben (TV stand by üzemben), hogy olyan kattanás hallatszik 2* a TV-ből mint amikor bekapcsolom. Arra a relékattanás szerű hangra gondolok.
Ti ezt még nem vettétek észre?

(#68070) w333 válasza roro27 (#68069) üzenetére


w333
félisten

De igen ... nálam viszont csak kikapcsolás után kb. 10mp múlva hallasztik egy ilyen kis kattanás, hasonló mint mikor a hűtő bekapcsol kattan egyet a relé :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#68071) coolrob válasza Azurooandrew (#68066) üzenetére


coolrob
aktív tag

azért aqua-nál is van írva érdekes dolog, idézem:

Fontos tudnia, hogy amennyiben a megvételt követően használatba vette a terméket, már nem állhat el a vásárlástól. A vásárlástól való elállás joga nem a termék 14 napos ingyenes használatát biztosítja Önnek.

Ergo ha megjön a tv és kicsomagolom, akkor nem állhatok már el ha jól értelmezem..

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#68072) kecsawi válasza coolrob (#68071) üzenetére


kecsawi
senior tag

A törvényt szigorát nem enyhíthetik, így a 14 napos elállás joga él, bármit mondanak is.

(#68073) BBéci válasza coolrob (#68071) üzenetére


BBéci
titán

A szóban forgó szabályozás, kipróbálásra biztosít lehetőséget, nem 14 napos folyamatos használatra.
Tehát amennyiben az üzemóra számláló mondjuk nem 5 óránál kevesebbet, hanem 150-et mutat, akkor az üzletnek jogában áll csökkenteni a visszafizetendő összeget.
Olvasd el a rendeletet, ez is benne van. Egyedül az mérvadó, nem a boltok mindenféle próbálkozása, porhintése.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#68074) coolrob válasza BBéci (#68073) üzenetére


coolrob
aktív tag

Köszi!

Nem vagyok egy macerás vásárló, de ha ha ennyit kifizetek, akkor nem szeretnék hibás készüléket :)

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#68075) nismoka válasza coolrob (#68074) üzenetére


nismoka
addikt

Igen ez természetes. De én megértem a kereskedő hozzá állását is mert csődbe is megy ha sokan kihasználják ezt a helyzetet és ok nélkül küldik vissza a cuccokat amit már nem lehet teljes áron eladni. Ha hibás akkor természetesen renben van a dolog. Faramuci helyzet ez..

[ Szerkesztve ]

(#68076) blakey válasza roro27 (#68069) üzenetére


blakey
titán

Kapcsold ki az automatikus frissítést és nem lesz ilyen kattanás. Esetleg ha kikapcsolás után van ilyen kattanásszerű, akkor az a kikapcsolás "tényleges" kattanása.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#68077) devil-k válasza BBéci (#68073) üzenetére


devil-k
nagyúr

Csak ha belegondolsz, 5 óra használat után nem biztos, hogy előjönnek azok a tipikus hibák, ami miatt "érdemes" visszaküldeni. Bár való igaz, a 150 órás használat marha soknak (pofátlannak) tűnhet így.

- mozi bolondéria -

(#68078) Kbali


Kbali
nagyúr

Sziasztok! Megakadtam egy kicsit szoftverfrissítéssel. Letöltöttem a Samsung support oldalról két frissítést (exe).
Kicsomagoltam őket egy pendrive-ra, de a TV nem talál a pendrive-on telepítőanyagot. Sajna semmilyen leírás nem volt a file-ban, hogy mit is kellene csinálni, kell-e még valamit mókolni a file-okon (sem gyökérben, sem "image" könyvtárban nem talál semmit a TV).
Van valami ötletetek? Előre is köszi. A készülék egyébként egy LE32C535F1WXXE és innen töltöttem le a frissítést.

(#68079) w333 válasza Kbali (#68078) üzenetére


w333
félisten

Letöltöd ... elindítod a telepítőt ami igazából olyan mintha egy .rar -ba lenne becsomagolva a frissítés, a mappát kicsomagolod majd másolod a pendrive -ra, így már fog működni a frissítés ;)

Most látom csak hogy régen volt még a frissítésekhez changelog, most meg zsákbamacska az egész (nem is értem hogy miér van ez így ?) :o

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#68080) Kbali válasza w333 (#68079) üzenetére


Kbali
nagyúr

Értő olvasás: pont ezt csináltam és nem műxik.

(#68081) sandró60 válasza Kbali (#68078) üzenetére


sandró60
addikt

Ugye a pendrive-ot FAT 32-re formáztad?

(#68082) Kbali válasza sandró60 (#68081) üzenetére


Kbali
nagyúr

médiatartalmakat ugyanazon a pendrive-on látja a TV, egyébként FAT32-es.

(#68083) w333 válasza Kbali (#68080) üzenetére


w333
félisten

Tessék itt a leírás a kicsomagolás előtt ... Link ! most próbáltam ;)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#68084) Kbali válasza w333 (#68083) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez megvolt, de hiába van ott a könyvtár a pendrive-on nem látja a TV. Vagy az így elnevezett könyvtárnak kell lennie a gyökérben?

(#68085) w333 válasza Kbali (#68084) üzenetére


w333
félisten

Azt írja hogy ezt a telepítőt másold a pendrive -ra majd azon belül indítsd el a telepítést, gondolom helyben kibontja a pendrive -ra és akkor jó lesz ! :))

Vagy az így elnevezett könyvtárnak kell lennie a gyökérben?

Szerintem ha kicsomagolod akkor igen ez lesz a neve a mappának ! :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#68086) Kbali válasza w333 (#68085) üzenetére


Kbali
nagyúr

végül nagy nehezen az egyik felment, de a másik úgy tűnik nem tetszik a tv-nek.

(#68087) w333 válasza Kbali (#68086) üzenetére


w333
félisten

Az alsó a 47.3MB -s volt a frissebb verzió ! :K

végül nagy nehezen az egyik felment, de a másik úgy tűnik nem tetszik a tv-nek.

Mert nagyon valószínű hogy a legfrissebbet verziót raktad fel és a másik a régebbi, ezért nem engedi már azt is telepíteni ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#68088) Kbali válasza w333 (#68087) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem hiszem, mert a két verzió nem ugyanazokat a release-eket tartalmazta és mindkét sorrendben próbáltam. Mindegy...

(#68089) nightshadow


nightshadow
veterán

40H6400 review [link]

(#68090) w333 válasza Kbali (#68088) üzenetére


w333
félisten

Persze hogy nem, mert az újabb verzióban ezeket a "release-ek" már alapból tartalmazza és ezért nem írja, ott a dátum szerintem elvan írva az alsó az újabb ;)

(#68091) Kbali

Nem kell külön felrakni a régebbi frissítéseket hanem mindig a legújabbat, ugyanis az a legújabb frissítés tartalmazza a régi frissítéseket is ! :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#68091) Kbali válasza w333 (#68090) üzenetére


Kbali
nagyúr

A file-ok dátuma a csomagban valóban más volt, de érdekes, mert a TV-n még soha nem volt frissítés. És nem azt mondta, hogy nem friss a cucc, hanem, hogy nincs telepítő média.

[ Szerkesztve ]

(#68092) BBéci válasza devil-k (#68077) üzenetére


BBéci
titán

Amennyiben valós, tényleges hibák derülnek ki, az teljesen más helyzet. A 14 napos elállás lényege az, hogy nem kell indokolni. És csak azért adnak erre lehetőséget, mert a szerződés távollévő felek között jött létre.
Amikor valaki besétál egy üzletbe és megveszi a tévét (vagy bármi egyebet) nem 5 órája, 5 perce sincs kipróbálásra.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#68093) devil-k válasza BBéci (#68092) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pontosan! :K

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#68094) digikábeles válasza BBéci (#68092) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Nem sokáig lenne így, ha senki nem venne tévét kipróbálás nélkül. A próba az üzletkötés része, én enélkül semmit nem veszek.

(#68095) devil-k válasza digikábeles (#68094) üzenetére


devil-k
nagyúr

Csak a boltban nem tudod kipróbálni tisztességesen. A környezeti viszonyok sem adottak. :(

- mozi bolondéria -

(#68096) Funkymonkey


Funkymonkey
csendes tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne.

1. Van egy 3D-s film iso-ba, benne 2db m2ts file-ok. Ha ezeket simán kimásolom külső HDD-re, és úgy játszom le a TV-n (F6400) "teljes értékű" 3D-t kapok? Vagy kell mindenképp BD lejátszót vennem?

2. RTL most nézésére még mindig nincs normális megoldás? (olvastam h a régi firmwarrel lehetett)

Köszi.

(#68097) Hahhoo74 válasza roro27 (#68069) üzenetére


Hahhoo74
csendes tag

Köszi a segítséged.

Használtam is a keresőt csak nem nagyon adott seemit és nem is igazán tudtam ,hogyan keressem. A típusszámra nem adott semmit. :N
Az eredeti pedig borsós áron van :D

:R

(#68098) digikábeles válasza devil-k (#68095) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Tudom, meg kényelmesebb is a bontatlan cuccot be az autóba, és irány haza, majd otthon kipróbáljuk...aztán jöhet a hideg zuhany!

(#68099) devil-k válasza digikábeles (#68098) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én ezért veszek a netről mindent. Általában a kiszállítás is ingyen van, abszolút kényelmesebb és biztonságosabb. Szerintem.

- mozi bolondéria -

(#68100) Flashget válasza w333 (#68079) üzenetére


Flashget
félisten

(nem is értem hogy miér van ez így ?)

kb 1001x írtam már le megkérdeztem tőlük és ezt válaszolták: azért nem ad ki a samsung changelogot mert nem publikus! de akit érdekel írja meg nekik a pontos verzió számot és megmondják mit frissítenek benne.
gondolj bele, ha le írnák mit tíltanak le éppen, ki a fene rakná fel? ;)

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.