Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69401) devil-k válasza windlord (#69400) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Az asszony meg szenvedjen ha akar!"

Kedves. ;]

- mozi bolondéria -

(#69402) Knapp


Knapp
csendes tag

D6500-as tévével próbált már valaki VG-KBD1500 vezeték nélküli billentyűzetet használni?

Egyáltalán elképzelhető, hogy bármilyen más (régebbi, alacsonyabb számú) tévével kompatibilis legyen, mint ami fel van tüntetve a dobozán?

ES6100-tól és F6400-tól írja a dobozon.

(#69407) kenny123 válasza kenny123 (#69387) üzenetére


kenny123
addikt

Valaki?

yo

(#69408) skrisz84


skrisz84
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék abban segítséget kérni , hogy van egy samsung UE46F6670 tip. 3d tévénk és van e arra mód hogy a gyári szoftverét visszarakjam rá ami a 1113,0 volt a jelenlegi viszont 2000,x és honnan tudnám letölteni?

(#69409) Flashget válasza skrisz84 (#69408) üzenetére


Flashget
félisten

Nem lehet régebbit felrakni.
Minek raktad fel?

Realme GT Master Edition

(#69410) Flashget válasza Knapp (#69402) üzenetére


Flashget
félisten

D6500-hoz csak a samsung bill. volt jó ár 45k volt árgépen.
valszeg abay és társain találsz olcsóbban még.
Tipus: QWERTY Remote RMC-QTD1.

Realme GT Master Edition

(#69411) dethroner válasza frigoo (#69399) üzenetére


dethroner
veterán

Mit jelent az hogy youtube-on nem működik a közvetlen betű bevitel? Mi az a virtuális sáv vagy párosítás? :U

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#69412) Knapp válasza Flashget (#69410) üzenetére


Knapp
csendes tag

Köszi a választ!

Valójában fordított a helyzet, nem keresek billentyűzetet, hanem elpasszolnám a meglévő feleslegest. (Samsung VG-KBD1500)
A megfelelő helyen feltett (hehe) hirdetésre jelentkezett olyan kolléga, aki D6500-ashoz használná, csak nem tudom, működne-e neki.

(#69413) Flashget válasza Knapp (#69412) üzenetére


Flashget
félisten

Csak az volt jó hozzá amit linkeltem.
Az E szérián már javított ezen a samsung és vették is rendesen hozzá a logitech klavikat főleg a K400-at. [link]

Realme GT Master Edition

(#69414) #94529552 válasza dethroner (#69411) üzenetére


#94529552
törölt tag

Úgy mint a virtuális, meg a Való Világ. :P

(#69415) dethroner válasza #94529552 (#69414) üzenetére


dethroner
veterán

Most komolyan :) Nem tudom mit jelentenek ezek hogy közvetlen betű bevitel, virtuális sáv vagy párosítás. Mik ezek? Csak mert én is tervezem hogy ha meglesz a tévé akkor youtube miatt vennék valami drót nélküli billentyűt.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#69416) nightshadow


nightshadow
veterán

55H6200 review: [link]. Úgy néz ki, hogy 100Hz csak 40"-től van, a 32"-es csak 50Hz-es.

[ Szerkesztve ]

(#69417) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

32d5000 tévéhez hol tudok venni wifi kártyát?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#69418) ndaniel78


ndaniel78
újonc

Sziasztok!

Egy Samsung LCD tv-m van és hozzá vettem egy Samsung M3 500 GB HDD-t. A HDD-t a saját adatkábelével csatlakoztatom a tv USB bemenetéhez. Kezdetben jól működött, de az utóbbi időben gyakran "kapcsolat megszakadt" hibaüzenettel megszakítja a filmek lejátszását.

A tv-n csak 1 db 0,5 A-es USB port van (HDD port nincs) arra kötöm rá.

Több helyen olvastam, hogy 1 A-es tápellátás jobb lenne, de hogyan oldjam meg a HDD jobb tápellátását?
Vagy más a baj (pl.: firmware)? Van valami ötletetek?

Köszönettel

Dani

(#69419) nightshadow válasza vilmaboy (#69417) üzenetére


nightshadow
veterán

A D5000 nem SmartTv, így nincsen benne LAN csatlakozó, se wi-fi. Android stickel lehet utólag okosítani, de ebben nem vagyok képben, van külön topicja.

[ Szerkesztve ]

(#69420) vilmaboy válasza ndaniel78 (#69418) üzenetére


vilmaboy
őstag

Aktív rack-el (kölső tápos) meg tudod oldani. Ha valóban a kevés táp a gond...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#69421) Mate válasza nightshadow (#69419) üzenetére


Mate
nagyúr

internet csatlakozó=lan csatlakozó?

Mert ha igen, akkor bizony, hogy van neki Lan csatlakozója.

(#69422) vilmaboy válasza nightshadow (#69419) üzenetére


vilmaboy
őstag

Már hogy ne lenne rajt lan csatlakozó...

Az android stick az mi is? nem hallottam még. melyik a topikja?

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#69423) nightshadow válasza vilmaboy (#69422) üzenetére


nightshadow
veterán

Igazad van, elnéztem, ilyen USB stick kell hozzá: [link], árak: [link]

Android stick: [link]

[ Szerkesztve ]

(#69424) vilmaboy válasza nightshadow (#69423) üzenetére


vilmaboy
őstag

:R

gondolom azzal a sticket wifit is fogok. :F

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#69425) GeGexx


GeGexx
aktív tag

Melyik Samsung 3D szemüveget érdemes venni ár/érték arányban? Nem tudom mi a különbség de az egyik 5x annyi mint a másik.
Más: ez nem pont Samsung kérdés, de ti mivel portalanítjátok a TV kijelzőjét, hogy ne maradjon foltos ill., hogy minél tovább maradjon portalan?

[ Szerkesztve ]

(#69426) Nerd


Nerd
aktív tag

Sziasztok,

van egy UE32F4500 keszulekem. A Smart Hub gomb megnyomasara bejon a smart hub, de egybol le is fagy. Egy ket ikon jelenik meg, de az egesz homalyos. A ballra mutato nyil villog a kepernyon. Semmire nem reagal, az E-Manual gombbal tudok csak kimenni a lefagyott smart hubbol. Volt Smart hub reset es factory reset is, de nem javul meg. Otlet? Bongeszo megy, pendriverol tudok filmet nezni...

Koszi a segitseget!

(#69397) Doze: Most latom, hogy ugyan az a baj! Mi lehet ez, pont most jart le a gari, 1 ev 2 hetes kb a keszulekem.

[ Szerkesztve ]

(#69427) nightshadow válasza vilmaboy (#69424) üzenetére


nightshadow
veterán

Sokféle androidos stick van, de tudtommal wi-fi mindegyikbe van, de meg kell nézni a konkrét típus specifikációját.

(#69428) MunezXBK válasza ndaniel78 (#69418) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nekem ezt anno C széria csinálta, ki is nyírta a HDD tokját.

Media player amúgy nem opció?

GeGexx: olyat vegyél, amin van orrnyereg támasz + akksis. Nem tudom fejből a típusszámot.

[ Szerkesztve ]

(#69429) #94529552 válasza kenny123 (#69407) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha nem tudod beállítani hogy szép képe legyen, akkor hívd a szervizt. Nem kell bizonygatni semmit, ha rossz a kép ők is látni fogják.

(#69430) Knapp válasza dethroner (#69415) üzenetére


Knapp
csendes tag

Csak a youtube miatt nem biztos, hogy érdemes billentyűzetet venni, elég, ha van egy okostelefonod vagy egy tableted, amin tudsz "rendesen" gépelni, de még sima PC-ről, laptopról is működik. (legalábbis a számkeresés és a lejátszási listához adás)

A tv-n a youtube alkalmazás felajánlja, hogy párosíthatod egy androidos készülékkel, de mint írtam, akár egy asztali PC is elég hozzá. :)
A tv-n kiírt kódot meg kell adni a youtube.com/pair oldalon, ezután már a párosított eszközzel kereshetsz videókat, elindíthatod illetve hozzáadhatod a "tévés várólistához", miközben zavartalanul megy a már futó videó a tévén.

(#69431) gyikhuszar


gyikhuszar
tag

Sziasztok!

Tudtok valami jó forrást, ahol a manapság kapható Samsung tv-k egyes tulajdonságok alapján összehasonlíthatóak? A samsung honlapja nagyon szegényes ilyen szempontból, mert többnyire csak a parasztvakításokban lehet összehasonlítani őket, a mélyebb műszaki tartalom már esélytelen (pl. háttérvilágítás típusa, médialejátszó, processzor stb.).
Egy példa: az UE40F6640SS, az UE40F6650SS és az UE40F6770SS között mi a különbség? Mert a honlap szerint semmi...

(#69432) akyyy


akyyy
senior tag

Van egy film, isoban, Blueray. Powerdvd-vel akarom lejátszani, laptopon, Samsung tv-re kötve.
Lejátszáskor, mikor bejön a menu, rákérdezett a program, hogy mivel a film más milyen "frekvenciában" van, a jobb élmény érdekében akarom-e a megjelenítőt is erre változtatni? rámentem hogy YES, áttette a 60-asról 24-re a tv-t (meg gondolom a felbontást is).
Biztosan jobb lenne így, de igy előjön ez a lagolás, hogy kb csak negyed másodperc múlva mozdul az egérkurzor, illetve alulfelül oldalt levágott az egész képernyőből egy csomót.
Ezt bár lehet módosítani, de nem lehet ezt valahogy máshogy beállítani? Ha nem találom el 100%-osan akkor majd jó torz lesz a film, nesze neked tökéletes élmény.

Lagolásra meg nem tudok megoldást. Csak ha hagyom 60-ason a képfrissítést.

Powerdvd-ben ez a legfrisebb. Driverek is elvileg frissek.

(#69433) PuMbA válasza akyyy (#69432) üzenetére


PuMbA
titán

Valószínűleg a VGA kártyád nem szereti, ha a laptopon 60Hz-et nyom a TV-n meg 24Hz-et és megbolondul. Próbáld kinyomni csak a TV-re a képet.

(#69434) akyyy válasza PuMbA (#69433) üzenetére


akyyy
senior tag

Csak a tv-n van a kép.

Dell laptoprón va szó egyébként, Inspiron 5520-as, Radeon7670M-val és Intel HD Grapich 4000-el. Intel alkalmazással szoktam ezt a frekvenciát állítgatni itt:

Catalystban nem találtam hasonló beállítást. Tv.n lehetne még beállítani hogy most ez Blueray, vagy játékkonzol, értelmszerüen PC-re van állítva. 59p-n jelenik meg 60 Hz-en, akkor kiteszi teljes képre a képet, meg nem lagol a Windows, de gondolom akkor lenne jó ha 23,976-ot küldene ki a laptop, és ilyenen menne a tv is, mivel ilyenbe van a film :)

Megfelelő HDMI kábellal van összekötve egyébként, tuti valami szoftveres gondom van, de még nem jöttem rá mi :(

(#69435) PuMbA válasza akyyy (#69434) üzenetére


PuMbA
titán

A Radeont rendeld hozzá a PowerDVD-hez és ne Intelezz :) PC megnevezést meg vedd le a TV-ről :) Továbbá akkor megpróbálhatod a Radeonnal, hogy laptopon 60Hz, TV-re beállítod a 24Hz-et és a PowerDVD-t a TV-re húzva indítod el.

[ Szerkesztve ]

(#69436) akyyy válasza PuMbA (#69435) üzenetére


akyyy
senior tag

Hogyan tudom neki beállítani ha lakat van ott? :(

(#69437) PuMbA válasza akyyy (#69436) üzenetére


PuMbA
titán

PowerDVD a laptoppal volt? :) Mert Dell support szerint nem megy vele, mert ilyen ez a váltható grafikus rendszer, magyarul szar. Próbálkozhatsz másik PowerDVD 14-gyel. Intel drivert próbáld meg frissíteni a hivatalos Intel oldaról :)

(#69438) akyyy válasza PuMbA (#69437) üzenetére


akyyy
senior tag

Frissitettem de ua. Probáltam MPC-vel, ott is ott a lakat, meg hogy energiatakarékos...

(#69439) BBéci válasza akyyy (#69438) üzenetére


BBéci
titán

Miért energiatakarékos? Az szerintem korlátozza a dedikált GPU teljesítményét és funkcióit. Állítsd az energiagazdálkodást teljesítménycentrikusra, de esetleg a kiegyensúlyozottal is menni fog.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69440) PuMbA válasza akyyy (#69438) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor ennyi, a váltható grafikus rendszerbe bele van tákolva, hogy videólejátszás csak az Intelen történhet. Marad az Intel driver frissítés, ha pedig úgy sem megy, akkor majd következőnek ne vegyél válható grafikus rendszerű laptopot :)

BBéci: Az energiatakarékos ebben az esetben azt jelenti, hogy az Intelt használja, csakhogy nem bírja Teljesítményre (AMD VGA-ra) állítani, mivel le van neki zárva az opció.

[ Szerkesztve ]

(#69441) BBéci válasza PuMbA (#69440) üzenetére


BBéci
titán

Ha a felhasználó számára nincs lehetőség a dedikáltra váltásra, akkor az a laptop - szvsz - egy használhatatlan hulladék. Elnézést a kifejezésért.
Úgy gondoltam, hogy csak akkumulátoros üzemben áll a laptop takarékosra, bár az enyémet akkor is tetszés szerint variálhatom, akár teljesítménycentrikusra, akár egyébre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69442) akyyy válasza PuMbA (#69440) üzenetére


akyyy
senior tag

ja, csak 2 éve (most lesz ősszel 2 éves a noti) nem gondoltam hogy majd fasza Samsungon fogok filmeket nézni :D

Illetve direkt ilyen vettem, mert az előző gépbe meghalt a vga, és cserélni se lehet meg semmi.

Amugy nem értem, ha 3D-s tartalmat nézek, ott el is megy akép a tv-n meg vissza, értesítő sávba ki is írja hogy 24 Hz-re váltott, nincs levágva a kép, csak a lag van ott. Viszont a 3D-s megjelenítés eddig szuperált (leszámítva azt a néhai vibrálást vagy mi fenét amit néha be is szoktam ide írni...nos annak lehet köze ennek a problémhoz is, hogy nem a Radeont használja hanem az intent, de azt vettem mostanába észre leginkább akkor van ilyen vibrálás, ha felirat van a filmben (Forced, stb). Legutóbb a Zöld urait néztem 3d-be, abban semmi felirat nem volt. és nem is vibrált egyszer sem a kép).

Megprobálom valahogy kierőszakolni hogy ne az Intelt használja, de az már nem Samsung tv topik . :N

(#69443) akyyy válasza BBéci (#69441) üzenetére


akyyy
senior tag

Beállítható, lásd a fenti képet, pl a Womrs kihasználja, az teljesíténcentrikusra van állítva, mert állítható.
Az a gond, hogy egykét alkalmazásnál, főleg videólejátszóknál ott az a bizonyos lakat. Hogy miért van ott, és miért nem egedi, na az egy nagyon jó kérdés. Lehet menni fog egy szép levél a Dell ügyfélszolgálatnak.

(#69444) BBéci válasza akyyy (#69443) üzenetére


BBéci
titán

Ha lenne időm, megszámolnám, hány hozzászólásodban írtad, hogy szívsz a lejátszással. Rengetegszer és hosszú hetek óta. Nem fogom fel, miért sz.patod magadat. Eszembe jut rólad a medvés vicc a vadásszal. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69445) ada19 válasza akyyy (#69443) üzenetére


ada19
senior tag

Dell oldaláról használod a drivert, vagy az amd.com-ról? Akármelyiket is, próbáld ki a másikkal.

Mégsenem

(#69446) PuMbA válasza akyyy (#69443) üzenetére


PuMbA
titán

Ami még eszembe jutott, hogy nevezd át a powerdvd.exe-t és, ha nincs így a listában, akkor add hozzá, mint egyéb program :)

[ Szerkesztve ]

(#69447) Nerd válasza Nerd (#69426) üzenetére


Nerd
aktív tag

Ugyfelszolgalatot megkerestem, Smart Hub karbantartas van pentek ota. Holnap mar elvileg nem lesz gond!

(#69448) foci2006


foci2006
újonc

Sziasztok!

Van egy ue22. 5400 ás sorozatú samsung smart tvm.
Szervizmenüben sikerült az analóg automata kép beállítást el inditanom!
Nem kellet volna!
Most a digitális kép ok.
Analóg viszont f.s!
És nem tudom vissza állítani!
Próbálkoztam gyári vissza állítással meg mindennel!
De nem!
Másik tvm át néztem a kiállításokat és az szerint állítottam be!
De most sem jó!
Azt írja hogy az autómata beállítás hibás!
És tényleg! ;)
Na mindegy!
Valami ötlet? " azon kívül, hogy nézzem a digitális!"
Köszi!

(#69449) Flashget válasza gyikhuszar (#69431) üzenetére


Flashget
félisten

Műszakilag valóban semmi egy és ugyanazt tartalmazza mind.
A különbség a külsőben van. Káva színe és a talp típusa.
Lásd aláírásomban lévő típust. Ennek karácsonyfa talpa van és fekete kávája.

Realme GT Master Edition

(#69450) Flashget válasza akyyy (#69443) üzenetére


Flashget
félisten

Én szoptam ennyit a lejátszással, de hamar meguntam az egész PC-ről valóü lejátszás dolgot és vettem egy céleszközt.
Te is így fogsz tenni előbb, utóbb csak az a kérdés MP vagy BD lejátszót fogsz venni. ;)

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.