Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69251) Flashget válasza nines (#69250) üzenetére


Flashget
félisten

Állaísd át game modra a tévét az kikapcsol minden felesleges alkalmazást.

Realme GT Master Edition

(#69252) nines válasza Flashget (#69251) üzenetére


nines
csendes tag

Nincs game mód. 4 féle van. Azt hiszem ezek:
normál
természetes
film
és talán éles vagy valami ilyesmi..

(#69253) odipapa válasza Flashget (#69247) üzenetére


odipapa
senior tag

Tévedsz, mert jól regisztrált. Hiszen a rendszer ELFOGADTA a regisztrációt.
Az hogy hibás volt a rendszer meg legyen a Samsung problémája, neki kell benyelni a plussz költségeket.

(#69254) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Van egy Samsung UE32D5000PW-m. Ma megjelent egy függőleges csík tv tetejétől az aljáig:

Kb. rá 15 percre megjelent még egy, majd rá percre még egy a másik oldalon.

Mi a franctól lehet ez?

Próbáltam pendrive-ról, pc-ről tv-adással mindennel. Nem bementi gond.

[ Szerkesztve ]

(#69255) kali válasza odipapa (#69253) üzenetére


kali
legenda

a regisztráció csak az egyik oldala a dolognak, a regisztráció során kiállított igazolólap csak az eredeti jótállási jeggyel és számlával együtt érvényes - ez szerepel is adott regisztrációs lapon, illetve a vonatkozó szerződési feltételekben is -, de az már más kérdés, hogy megfelelő samsung jótállási jegyet nem fog tudni bemutatni - amivel érvényes lenne a hosszabbítás -, hiszen nem olyan helyen vásárolt, ahol azt adtak volna a készülék mellé.
igen, problémás volt a rendszer, mert részadatok alapján is engedte elvégezni a regisztrációt, de a regisztráció alapját képező megfelelő samsung jótállási jegy nem áll rendelkezésre, így nem érvényes a regisztráció és bukott a dolog...
nem, nem vagyok samsung dolgozó, de várom a megkeresésüket, ha már ennyit védem őket, bár megteszem ezt más cégekkel is, ha (szerintem) jogos!

[ Szerkesztve ]

(#69256) Cold5 válasza nines (#69250) üzenetére


Cold5
senior tag

Ezt próbáld meg:

Picture Mode: Movie
Backlight: 16
Contrast: 99
Brightness: 47
Sharpness: 0
Color: 50
Tint: G50/R50

ADVANCE SETTINGS
Dynamic Contrast: Off
Black Tone: Off
Flesh Tone: 0
RGB Only Mode: Off
Color Space: Auto
Gamma: +1

PICTURE OPTIONS
Color Tone: Warm2
Size Screen: Fit
Digital Noise Filter: Off
MPEG Noise Filter: Off
HDMI Black Level: Low
Film Mode: Off
LED Clear Motion: Off

WHITE BALANCE
R-Offset: 24
G-Offset: 24
B-Offset: 26
R-Gain: 21
G-Gain: 21
B-Gain: 19

Nem játékra van tervezve, ez egy általános beállítás.

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#69257) Tegla80 válasza nines (#69252) üzenetére


Tegla80
addikt

"jatek mod" bekapcsolasa bemenet szinten.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#69258) odipapa válasza kali (#69255) üzenetére


odipapa
senior tag

Emberünk nyilván kapott egy számlát és egy jótállási jegyet is. A sikeres regisztráció után miért is lettek volna kétségei hogy az nem egy eredeti samu. garancia jegy?
Tényleg, te tudod hogyan néz ki egy eredeti Makita gar. jegy?

(#69259) Flashget válasza nines (#69252) üzenetére


Flashget
félisten

A játék módot a rendszerben-Általános fül alatt keresd. legalábbis F szériánál ott van.

Realme GT Master Edition

(#69260) BBéci válasza Cold5 (#69256) üzenetére


BBéci
titán

A fehéregyensúly értékek átmásolása egy másik tévére, a legjobb út a színhelyesség elrontásához.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69261) Flashget válasza odipapa (#69253) üzenetére


Flashget
félisten

Persze én tévedek..akkor a kiemelt részt megmagyaráznád? De nem kell.

A profilom alapján megtalálta a regisztrált tévét, megbeszéltük, hogy akkor kiküld egy szerelőt, hamarosan hív. Hívott is és elmondta, hogy a tv regisztrált sorozatszáma egy karakterrel kevesebb, mint ami kellene, hogy legyen; de nem baj, fényképezzem le a tv hátulján lévő matricát és küldjem el, azon rajta van a teljes kód, majd ők kijavítják a weboldalukon, és akkor majd tényleg küldik a szerelőt.

Nekem volt komoly gondom a samsunggal és javasolták a homárt írjam meg...ha nem oldottam volna meg számomra kedvezően, talán a pert követően megteszem. Nekem hivatalos és érvényes garancia papíron, regisztrált tv-m volt!
De ez nem ügy ahhoz képest..itt volt egy balfaszkodás user felől és volt egy másik a samsung részéről. Ráadásul még akkor amikor nem volt szigorítva a regisztráció.

Mivel a regisztrációs oldalon ott vírít milyen hivatalos samsung gari papír kell így a téma hamar véget érne békéltetőn is: [link]
Tehát akinek nem ilyen van annak mo-n 1 év kötelező samsung garancia él. ha utána megszűnik a bolt mint a homáros cikkben lévő, megszopta az illető. Én erről írtam pár napja, hogy a pillanatnyilag 20-30-40K-val olcsóbb tévé akár 90K-val is lehet drágább ha úgy hozza a sors. Tehát fakultatív ki hol vesz tévét, számára mi a fontos.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#69262) Mate


Mate
nagyúr

Szaporodnak a vonalak :D

(#69263) kali válasza odipapa (#69258) üzenetére


kali
legenda

a samsung - ahogy előttem is írták - elérhetővé tette a mintát a honalpján; link, és szerződési feltételeiben is szerepel a kapcsolódó kitétel, így aztán emberke mondhatja, hogy nem tudta, de sokra nem megy vele...
harcolja le az üzlettel, ahol a készüléket vásárolta, hogy nem megfelelő hazai gyártói jótállást kapott!
ja, hogy az már nem megy, mert akkor jobb volt az olcsóbb ár, de azóta az üzlet megszűnt...
amennyiben makita terméket fogok vásárolni, úgy először azt fogom ellenőrizni, hogy megfelelő forrásból és megfelelő jótállással vásároljak, de erre ők is felhívják a figyelmet, ahogy sok más gyártó is.

[ Szerkesztve ]

(#69264) coolrob válasza Mate (#69262) üzenetére


coolrob
aktív tag

Tartós tejet már ne vegyél neki, inkább búcsúzkodj :)

Ha visszaolvasol, nekem is a 3 hetes tv-vel hasonló történt, igaz nekem csak 1 csík, de ez nem javítható dolog, hanem teljes képernyő csere kell sajnos :(

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#69265) Mate válasza coolrob (#69264) üzenetére


Mate
nagyúr

Már 5-nél tartok :D Piszkosul szaporodik. Mindegy, bejelentettem, héten jön a szerelő. Szerencsére még pont van rá garancia.

(#69266) Flashget válasza Mate (#69265) üzenetére


Flashget
félisten

Ez tuti kijelző cserés...

Realme GT Master Edition

(#69267) odipapa válasza kali (#69263) üzenetére


odipapa
senior tag

Ok.
Így már bele lehet kötni, de annak még érdemes lenne utána nézni, hogy vajon a reg. napján is fent volt-e a minta, vagy csak mi után kiborult a bili utána rakták-e fel.

(#69268) Mate válasza Flashget (#69266) üzenetére


Mate
nagyúr

Amíg garanciális és megcsinálják letojom.

Mondjuk ha kijelző+hdmi modult kicserélik, akkor többe fog fájni, mint maga a TV és lehet cserélik. Legalábbis anno a Sony TV-t kijelzőcserénél inkább kicserélték, mert munkadíjjal, mindennel együtt többe lett volna, mint a tv.

(#69269) #94529552 válasza kali (#69263) üzenetére


#94529552
törölt tag

Itt a happy end:
UPDATE 09.02. 13:31

Zoli beszámolt a fejleményekről: megoldódott az ügy!

a honlapon volt egy link a regisztrált tévém mellett, hogy "Helyszíni javítás igénylése"... Úgy gondoltam, az ügyfélszolgálat hamar dönt az ügyben és beismerik, hogy hibáztak, ráadásul azt hittem, hogy ha ezt az internetes segítségkérést választom, az is náluk köt ki, szóval eltelt pár hét, mire mérgemben kipróbáltam ezt az opciót. Mentegetem magam, de valójában hülye voltam, hogy nem néztem meg hamarább, nem volt evidens, hogy ezzel ki tudom kerülni az Ügyfélszolgálatot. Katt a linkre, Samsung oldalán kitölt egy űrlapot, másnap már hívott a szerviz, hogy jönnek, mi a baj. Már vágták is, hogy wifikártya, kértek pár nap türelmet, amíg megrendelik a cserét.
Most végzett a szerelő, TV megjavítva, garanciát rendben találta. Remélem a Samsung Ügyfélszolgálat olvas homárt, mert én ezek után biztos nem szólok nekik, hogy probléma megoldva, bekaphatják.
És ezer köszönet a Samsung szerviznek, így is lehet!

A szavazás:
Ön honnan nézi le frissen vásárolt tévéje sorozatszámát?
a garancialevélrol
a dobozról
falhoz lapulva a tv hátuljáról
anyátokról

Vajon melyik nyer? :C

(#69270) Mate válasza #94529552 (#69269) üzenetére


Mate
nagyúr

Érdekes. Én tv-m mellet nincs ilyen opció. Pedig direkt kerestem és néztem, de csak telefonon tudtam megrendelni.

(#69271) kali válasza #94529552 (#69269) üzenetére


kali
legenda

szerencséje volt, de mobiltelefonnal is sok ilyen eset volt már, szélsőséges esetben még a fizikai sérült készüléket is javították méltányossági alapon, díjmentesen.
szerelője válogatja, hogy mennyire foglalkozik a jótállási jeggyel...stb, de továbbra is áll, hogy jogilag elküldhették (volna) a fenébe...
vagy olvasták/figyelembe vették a regisztrációs problémát, és az alapján tértek el a szabályozástól az ügyfél számára kedvező irányba.
lefogadom, lenne 10 ilyen eset, abban lenne bőven olyan is, amikor kiszámláznák a kiszállást a nem megfelelő jótállási jegy miatt.

(#69272) Flashget válasza Mate (#69270) üzenetére


Flashget
félisten

Mert az ővé prémiumkategóriás tv független attól, hogy webshopos.
A tiéd egy belépőszintű FHD tv, ráadásul 10kg alatti.
Bár azóta jött egy idei változtatás, hogy ha nem lehet kézipoggyászként tömegközlekédési eszközön szállítani az eladó köteles a szervizbe szállítani a készüléket.
Egyébként itt láthatod a dolgokat, tömegről, méretről: [link]

Realme GT Master Edition

(#69273) Mate válasza Flashget (#69272) üzenetére


Mate
nagyúr

Ja, akkor valószínűleg prémium szerviz miatt van neki olyan opciója.

Enyémet most is és 3 éve is háztól-házig csinálták.

(#69274) Tutu7030 válasza Flashget (#69261) üzenetére


Tutu7030
veterán

Múlt héten vettem 32h5000 tv-t, ilyen gar.jegyet kaptam, de mégsem lehet beregisztrálni a tv-t. :)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#69275) Flashget válasza Mate (#69273) üzenetére


Flashget
félisten

meg 32" vs 46" :)

Realme GT Master Edition

(#69276) Flashget válasza Tutu7030 (#69274) üzenetére


Flashget
félisten

Miért érzek ebben kicsi turpisságot?
Esetleg azért, mert nem a a Samsung Electronics Magyar Zrt. által forgalmazott készüléket vettél és nem Mo-n? :)

Realme GT Master Edition

(#69277) kali válasza Tutu7030 (#69274) üzenetére


kali
legenda

amennyiben rendben a Flashget által leírtak, úgy szerepel már adott listában a típus?
mobiltelefonnál tapasztaltam, hogy az új típust nem tudtam egy ideig regisztrálni, mert nem vitték még fel a listába.
jelezve lett a samsung irányába, felvitték a típust, és utána már ment a regisztráció.

[ Szerkesztve ]

(#69278) Flashget válasza kali (#69277) üzenetére


Flashget
félisten

hogy az új típust nem tudtam egy ideig regisztrálni, mert nem vitték még fel a listába

most, hogy ezt írod...régebben volt ilyen mizéria a honlapon, mert nem vitték még fel az új típust, E szériánál.

Realme GT Master Edition

(#69279) Tutu7030 válasza Flashget (#69276) üzenetére


Tutu7030
veterán

Magyarországon vettem, csak éppen nem wxx vagy mi a sorozatszám vége.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#69280) dethroner válasza BBéci (#69239) üzenetére


dethroner
veterán

Lásd milyen nagy a szívem, megkerestem neked a már említett szürkeimportot taglaló hozzászólást. Csak neked, csak tőlem ;) Link

A Samsung Magyarországon gyárakat épített, azokat üzemelteti, bennük magyar emberek százainak, ezreinek ad munkát és biztosít megélhetést.
A kedves és jó samsung, micsoda jófejség tőle ez. Nem azért dolgoztat itt mert sokkal olcsóbban termel az itteni biorobot mint a nyugati, hanem azért hogy ezeknek a tündéri magyaroknak megélhetést adjon :R

Amiket azokban készítenek, azokat szerződött partnerein keresztül értékesíti és ad rájuk jótállást, gyakran a törvényben kötelezően előírtnál hosszabbat.
Akkor miért nem kapja meg a paraszt ezt a garanciát már a boltban, miért kötik feltételhez, jelen esetben regisztrációhoz?

És szerinted a webshopok miért nem a magyarországra szánt tévéket forgalmazzák? Azért mert nem ad nekik. Akkor honnan tudná máshonnan beszerezni mint külföldről, amiben semmi törvénytelen nincs.
És végezetül. Azokat a külföldről hozott tévéket ki gyártja, talán az LG? Nem, azt is ugyanolyan samsung logóval samsung szerelőcsarnokban rakják össze. Akkor mi a különbség a két tévé között? Semmi, kizárólag a sorozatszám. Akkor miért ne kaphatna minden tévé ugyanannyi garanciát?
Nagyon azt hangoztatjátok hogy éljen a samsung magyar leányvállalat. Én inkább azt mondanám hogy pusztuljon minden leányvállalat! És akkor nem lenne különbség, ha valaki boltban akar simogatás, megnézés után tévét vegye a MM-ban. Ha valaki kedvezőbb áron, futárral akarja az vehesse webshopban, de vonatkozzon mindre ugyanaz a feltétel, kedvezmény.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#69281) odipapa válasza dethroner (#69280) üzenetére


odipapa
senior tag

...Akkor miért ne kaphatna minden tévé ugyanannyi garanciát?...

Megmondom én neked: Azért mert olcsóbb!

Kicsit unalmas már hogy ezen rágódtok.
El kellene fogadni, hogy ami több az drágább. Ami kevesebb meg olcsóbb.
X tv 1 év garanciával kevesebb értéket képvisel mint,
X tv 3 év garanciával.
Hívhatjuk ezt mateknak, logikának vagy józan paraszti gondolkodásnak is.
Gondolkozzatok, és ne higgyétek el hogy bármit is ingyen kaptok akár a boltban akár az élet bármely területén.

[ Szerkesztve ]

(#69282) Flashget válasza Tutu7030 (#69279) üzenetére


Flashget
félisten

nem XXH a vége?

Realme GT Master Edition

(#69283) Flashback


Flashback
addikt

Sziasztok

1.) Van rá mód hogy androidos tablet képét wifin küldjem a TV-re (F6400)?

2.) HDMI porton kirakott kép a TV-n akad. Videót játszanék le VLC-vel de olyan mintha néha csak 20FPS lenne. PC üzemmódra van állítva az a HDMI port. Rossz minőségű a HDMI kábel?

Üdv

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#69284) nismoka válasza dethroner (#69280) üzenetére


nismoka
addikt

Aham, csakhogy a magyar elmegy az áruházba simogatja a tv-t kikérdezi az eladót, utánna hazamegy és megrendeli egy websopból ahol olcsóbb, ezért egy idő után nem lesz hol taperolni a tv-t mert nézelődőkből nem él meg.. A plusz garanciával talán viszont meg lehet fogni a vevőt.

[ Szerkesztve ]

(#69285) PuMbA válasza Flashback (#69283) üzenetére


PuMbA
titán

MPC-HC lejátszó letölt, ezt beállít, elavult VLC letöröl :)

(#69286) blakey válasza PuMbA (#69285) üzenetére


blakey
titán

És ezt ráteheti androidra. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69287) nismoka válasza dethroner (#69280) üzenetére


nismoka
addikt

Bármelybszakkereskedő vásárolhat hivatalosan samsungot nagykertől, nincs megtiltva. Azért hozzák külföldről mert ki tudják játszani az ÁFÁ-t, ami ugye nem legális... Ezért lehet olcsóbb.

(#69288) Tutu7030 válasza Flashget (#69282) üzenetére


Tutu7030
veterán

AWXBT

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#69289) vilag


vilag
tag

Ma jött a Telekom bekötni az interaktív Sat Tv-t a sima Sat Tv helyett.
Egész jól sikerült, leszámítva, hogy az egyik beltéri egységen se kép se hang.

A másik problémám (és amiért ide is írok), hogy az új beltérit nem sikerült sznkronizálnom a Samsung Tv távirányítójával.

Egy Huawei beltérit hoztak. Esetleg tudja valak, hogy össze lehet e hozni a TV távirányítóját a beltérivel?
Úgy örültem az előző beltérinél, hogy nem kell két távirányító...
Nem akarok most "visszalépni".

Egyébként visszamondhatom ezt a megrendelést ha a kapott szolgáltatás nem tetszik?

(#69290) Flashget válasza Tutu7030 (#69288) üzenetére


Flashget
félisten

Tegnap pont ez volt a téma!
(#69222)

Realme GT Master Edition

(#69291) nasinas válasza Flashget (#69261) üzenetére


nasinas
tag

Mmm, jó,hogy erről írsz mert én a következő 3 munkanap valamelyikén megrendelek egy Samut, egy UE48H6400-et.

A kedvenc extrém boltban nincs is csak 6410, annak meg nem forgatható a lába (legalábbis a kép szerint), de ez 40k-val többe kerül mint a sima 6400 egy sor más webshopban. ( Ha lenne az e-ben 6400, valszeg az is ugyanennyibe kerülne, hiszen a két típus csak külsőségben tér el picit ).

Szóval akkor - ha lehet itt ajánlani - akkor hol érdemes megvennem, lehetőleg "inygyé" házhozcibálással?

Volt aki a Telekomot ajánlotta, ott kb szűk egy husszassl több mint a jellemző 200.000 +- 5000.
:F

Köszi!

:R

Ami ami, az az !

(#69292) #94529552 válasza nismoka (#69287) üzenetére


#94529552
törölt tag

A webshop-ok hazai nagykertől vásárolnak, nem pedig utánfutóval járnak külföldre. Ha nem tudnád, Samsung csak a nagykereskedőkkel tárgyal, és nem ad el árut mindenkinek. De már el lett mondva az is, hogy Samsung ugyanannyi Eurót kap a legyártott tévék után, akár itthon, akár Szlovákiában adja el, ami összeg tartalmazza a az átlagos garanciális költségeket. Ezért ugyanolyan jótállás illetne meg mindenkit.

(#69293) hrvp válasza nasinas (#69291) üzenetére


hrvp
aktív tag

A 10-es nem a fehér? Láttam egy fehér 48H6400-as samut médiában, hát mit ne mondjak egy W706-os Sony klasszisokkal ízletesebb és minőségibb kinézetű.

(#69294) dethroner válasza nismoka (#69284) üzenetére


dethroner
veterán

Attól te ne félj hogy pl MM bezár. Amíg az idősebbek akik nem mernek sok esetben bankkártyát se használni és sokszor nem is rendelkeznek vele, tartanak annyira a netes vásárlástól hogy inkább szaküzletben vásároljanak, Pláne ekkora értékben.
Az meg hogy nincs megtiltva hogy webshop-ok vásároljanak a magyar samsungtól téves információ. Levelezek a samsung-al egy ideje ez ügyben és íme egy részlet az általuk írt levélből:
Engedje meg, hogy tájékoztassuk, hogy a Samsung Electronics Magyar Zrt. nem áll szerződésben webáruházakkal

És micsoda hülyeséget írsz, áfát kijátszva? Miért lenne kijátszva? Ha a vásárlás helyén az ott törvényes terheket lerója, bárki vásárolhat.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#69295) nasinas válasza hrvp (#69293) üzenetére


nasinas
tag

Igen, fehér, és nem forgatható talpú hanem két oldalt fix.
Nekem forgatható kell egyrészt mert hol innen (ülve) hol onnan (fekve-ülve) nézem, másrészt így ráfér az asztalra, míg úgy nem biztos.
Szóval nekem a fekete kell,6400-as.
Amúgy sokféle akció van most az eurós bótban, aminek nics a vége.
Jó nagy Sony-t is láttam jó áron,3D-s smart Sonyt, csak lestem.
:K

[ Szerkesztve ]

Ami ami, az az !

(#69297) nismoka válasza #94529552 (#69292) üzenetére


nismoka
addikt

Azt írtam nagykertől, nem közvetlen a samsungtól. Ha nem is maga a webshop de van akitől veszik, hordják be kamionszám mintha átutaztatnák magyarországon keresztül más országba ezért nem kerül rá Áfa, de bent marad az országba, de befejezem higgyetek amit akartok. Neten is volt már több cikk ezzel kapcsolatban mikor fülest kaptak ezek a szürkeimportőrök a nav ellenőrzésről akkor kb feleződött a határon a kamion forgalom. De biztos én találtam ki... Szép álmokat csipkerózsika. [link]

[ Szerkesztve ]

(#69298) vilag válasza vilag (#69289) üzenetére


vilag
tag

Előző hozzászólásommal kapcsolatban tud valaki valami infóval szolgálni?

(#69299) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Maradjatok a topik témájánál, a kereskedelmi és vámkérdések stb. nem tartoznak ide!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#69300) RudY válasza #94529552 (#69292) üzenetére


RudY
addikt

"A webshop-ok hazai nagykertől vásárolnak..."
A többsége igen, azonban amikor hirtelen felbukkan, majd egy idő után megszűnik egy-egy ilyen "kereskedő", akkor valószínűleg nem. Hiába közel azonos a Samsung viszonteladói ára, mégis előfordulhat, hogy pl. egy Szlovák nagykerből olcsóbban vásárolható meg ugyanaz a készülék. Mivel elegendő egy közösségi adószám az ÁFA nélküli vásárláshoz (tehát ez már eleve kedvezőbb árat jelent), továbbá az az ár nem tartalmazza a magyarországi forglomba helyezés költségeit (termékdíj, engedélyeztetés stb.). Azt sokan elfelejtik - vagy szándékosan nem foglalkoznak vele -, hogy a származási országtól függetlenül, ahogy beérkezik a termék, ő lesz a magyarországi első forgalmazó! Ez nagyon sok kötelezettséggel jár, a műszaki termékek tekintetében pedig különösen! A már említett környezetvédelmi termékdíj, teljes magyar nyelvű dokumentáció, gyártói megfelelőségi nyilatkozatok stb. stb. stb. A forgalomba hozás engedélyeztetése pedig minden egyes típusra kötelező (nem db-ra), amik akár százezres tételek is lehetnek.
Ebben az esetben (mint magyarországi forgalmazó), az ő kötelessége a szerviz háttér biztosítása, ezzel együtt a teljes garanciális ügyintézés! Hiába készül ugyanaz termék nálunk, itt a gyártó intéz mindent elég magas költségeken, így viszont a kereskedő kötelessége. Amelyikük pedig az EU-s garanciákra hivatkozik, annak fogalma sincs a jogszabályokról (ezért dőlnek meg sokan), vagy tud róla, csak éppen hazudik.

(#69299) philoxenia jogos, de szerintem a garanciás mizériát érdemes tisztázni, hogy a későbbi vásárlókat se tudják ilyennel megvezetni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.