Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69351) kali válasza littlerock (#69350) üzenetére


kali
legenda

szoláriumban nem az igazi - bár sötétít valamennyit -, de meghatározott típusú 3d tv készülékekhez jó.
több szériához is ilyet adnak alapban.

[ Szerkesztve ]

(#69352) littlerock válasza kali (#69351) üzenetére


littlerock
aktív tag

UE40H6200 a konkrét típus amihez szemüveget keresek. Párral fentebbi kérdésem volt és sajnos nem írtam be még egyszer a típust, így utólag elég hülyén néz ki a hsz amire válaszoltál :W

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#69353) kali válasza littlerock (#69352) üzenetére


kali
legenda

okés, bocsi, közben visszaolvastam. :)
jó hozzá az ssg-5100gb is, a h6400...stb szériákhoz is ilyet adnak alapban.
nekem az ue40f6100 mellé ilyen szemüvegeket adtak, használjuk ezeket is, nem mondom, hogy nincs kényelmesebb szemüveg, de azért nem annyira vészes, szerintem simán használható.

[ Szerkesztve ]

(#69354) devil-k válasza littlerock (#69349) üzenetére


devil-k
nagyúr

Tökéletes az 5.000 Ft/1 pár szemüveg.

- mozi bolondéria -

(#69355) windlord


windlord
őstag

Létezik olyan pc-s vez. nélküli billentyűzet, amellyel kompatibilis egy H6400?

(#69356) coolrob válasza windlord (#69355) üzenetére


coolrob
aktív tag

elvileg kb. mindel kompatibilis, mert a Samu tv-k nem háklisak erre.

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#69357) jimmy1801


jimmy1801
tag

Sziasztok!

Kaptam egy UE40H6400-as tévét. Ma vettem észre, hogy nem magyar a model code szerint.
Mert ugye a Magyarországra szánt TV-k XXH-ra végződnek, ez pedig XZF-re. Tehát francia.
Meg tudja valaki mondani nekem, hogy ennek van-e valami jelentősége? Esetleg vigyem vissza, hogy cseréljék ki?
Köszi!

(#69358) devil-k válasza windlord (#69355) üzenetére


devil-k
nagyúr

A keresőt nem szoktad használni vagy alapból ilyen lusta vagy?

Az utolsó oldalon le van írva.....

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#69359) Ákinard válasza Flashget (#69222) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Így van, én voltam az a valaki. WXBT-s volt és nem engedte regisztrálni, a máshol helyette vett WXXH-sat igen.

(#69360) GeGexx válasza jimmy1801 (#69357) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Az nem ide szánt, hanem itt gyártott, ill. esetedben Franciao.-ban. Ne vidd sehova, örülj h kaptad ingyen. :D

(#69361) Flashget


Flashget
félisten

3D szemüveg kapcsán.
D6500-as típust elvették de a 4db szemüveg nálam maradt ami teljesen jó az F6640-hez.
ergo maguk a szemüvegek semmiben nem változnak csak a keretükben és a gomb elem elhelyezésének a helyében.
Az egy külön történet, hogy régebbi modellhez adott szemüveg kényelmesebb, jobban hasonlít egy szemüveghez, mint az újabb 5100-as ami nálam a gagyi kitüntető jelzőt érdemelte ki.

Realme GT Master Edition

(#69362) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

Van egy UE32D5000es tévém. Szeretném a firmware lefrissíteni. Ezt a firmware-t szedem le usb-s változatban. Amikor lejön az exe file, azt kicsomagolom wincsire és másolom pen-re. A pendrive fat32-re van formázva. Nem hajlandó megtalálni a pendrive-on a firmware fileokat. Próbáltam már az összes létező formában felmásolni a pen-re. Csak az image mappát, csak annak a tartalmát, főkönyvtárastul, már az exe-t is feltettem. Semmi. Mit rontok el??? :F

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#69363) sandró60 válasza vilmaboy (#69362) üzenetére


sandró60
addikt

Gondolom a pendrive-nincs más program?A gyökérbe másolva legyen.A vincsiről csomagold a penre
Tehát letöltöd-kicsomagolod a penre.

(#69364) vilmaboy válasza sandró60 (#69363) üzenetére


vilmaboy
őstag

aham. tehát az nem jó, h wincsire kicsomagol és penre másol? kipróbálom...

Semmi :( :(

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#69365) Flashget válasza vilmaboy (#69362) üzenetére


Flashget
félisten

Miért akarod frissíteni? Van valami baja a tévének?

Realme GT Master Edition

(#69366) vilmaboy válasza Flashget (#69365) üzenetére


vilmaboy
őstag

Az ég egy adta világon semmi, csak valamiért nézegettem és gondoltam lefrissítem. Legyen friss címszóval. 2011-es fw van rajt. Nem dőlök kardomba ha nem megy, de nem tudom miért nem sikerül :)

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#69367) Flashget válasza vilmaboy (#69366) üzenetére


Flashget
félisten

Örülj neki, hogy nem frissült, lehet csak elront olyat ami addig jó volt.
Újabb dolgot nem kapsz vele, max. agybajt ne frissítsd, de te tudod.

Realme GT Master Edition

(#69368) jimmy1801 válasza GeGexx (#69360) üzenetére


jimmy1801
tag

Köszi a választ!
Tényleg örülök, és nem vitatkozni szeretnék, mert nem nagyon értek hozzá, de szerintem Szlovákiában gyártott, a címke alapján. Lehet kicsit túlparázom a dolgot, de csak biztos szeretnék lenni benne, hogy semmi hátrányom nem származik ebből a dologból! Csatoltam egy képet a címkéről.

[ Szerkesztve ]

(#69369) Flashget válasza jimmy1801 (#69368) üzenetére


Flashget
félisten

tv-t a samsung szlovákiában gyártatt és magyarországon de csak bizonyos tipusokat. a fő mennyiséget a szlovákoknál gyártják.
monitorait pedig romániában gyártatja a samsung.
viszont az már nem mindegy melyik régióba szánja az adott típust.

Realme GT Master Edition

(#69370) jimmy1801 válasza Flashget (#69369) üzenetére


jimmy1801
tag

Rendben, ezt értem. Most már csak az a kérdés ez nekem gond-e vagy sem? Jelent-e bármi problémát, hogy francia honba szánták? Természetesen ettől még van rajta magyar nyelv is, de persze az EPG nem jelenik meg helyesen, de azt olvastam ez több készüléknél előfordul UPC előfizetésnél.
Köszi!

(#69371) Flashget válasza jimmy1801 (#69370) üzenetére


Flashget
félisten

UPC esetében az EPG-n nem volt ékezet CI+ esetében még D szériánál én erről tudtam.
Ha gond jelentkezik az a smartot érintheti elsősorban. Hol vettél ilyen tévét egyébként?

De lehet előnye a más régióba szánt tévének is.
Régebben volt a B650 típus. Az ide szánt modell csak CI-t kapott a franciákhoz szánt CI+-t. ;)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#69372) jimmy1801 válasza Flashget (#69371) üzenetére


jimmy1801
tag

Webes vásárlás volt. Aqua Computer. Egyébként eddig még nem igazán tudtam csak pár alkalmazást kipróbálni, de azok működtek. Pl.: Facebook, Skype, böngésző, youtube.
Talán csak annyit vettem észre, hogy néhány csatornát nem talál meg automatikusan, csak kézi kereséssel, pl. Discovery Channel.

[ Szerkesztve ]

(#69373) Flashget válasza jimmy1801 (#69372) üzenetére


Flashget
félisten

Ezek az általános appok, de vannak amik csak magyar honba szánt tévéken jelenik meg és használható.
bár nekem a Hbbtv miatt átállították németre és jelezték, hogy elképzelhető pár smartos app nem fog működni, akkor jelezzem és visszaállítják magyarra. nos amiket használok azok működnek.

Realme GT Master Edition

(#69374) jimmy1801 válasza Flashget (#69373) üzenetére


jimmy1801
tag

Mit javasolsz, mit lehetne kipróbálni ami kicsit nem általánosabb? Most megnéztem még a Tuneint is, de az is megy gond nélkül.

(#69375) Flashget válasza jimmy1801 (#69374) üzenetére


Flashget
félisten

Digi app vagy bármelyik magyar appot. Ha azok mennek és egyáltalán megtalálja őket a tv, akkor jó.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#69376) jimmy1801 válasza Flashget (#69375) üzenetére


jimmy1801
tag

Mondjuk olyan, hogy digi app épp nincs, de van pár egyéb pl.: konyha tv, port.hu, index.hu, IttOtt.tv, HBOGO HU.
Ezek mennek.

(#69377) VGYke válasza BBéci (#69348) üzenetére


VGYke
addikt

Ez hihetetlen, hogy ennyire nincsenek sztenderek, szabványok, vagy gyári korrekt összehasonlítható információk! Vagy ez a szabadverseny?
Egy fórumlakó társunktól magánban ezt az egyetlen értelmes teszteket kaptam: 8200 és 8500.
Egyik sem tér ki a lényegre...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#69378) attamero81 válasza VGYke (#69377) üzenetére


attamero81
senior tag

Hello!
a két modell pár apró dologban tér el egymástól.
HU8500:
DVB-T Van
DVB-T2 Nincs
DVB-C Van
DVB-C2 Nincs
DVB-S Nincs
DVB-S2 Van

HU8200:
DVB-T Van
DVB-T2 Van
DVB-C Van
DVB-C2 Nincs
DVB-S Van
DVB-S2 Van
Illetve ami még különbség a CMR.Valamint a kijelző technológia is különbözik egy kicsit.Ami még a HU8500-as előnye,hogy egy Ethernet csatival van ellátva,ami segít a külső adat tároló csatlakoztatásában.A HU8200 128W-ot a HU8500 pedig 270W-ot eszik.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#69379) PuMbA válasza VGYke (#69377) üzenetére


PuMbA
titán

Az azért megnyugtató, hogy egy 600k-s TV se tudja a 24p 3D-t Motion Plus nélkül nyersen akadozások nélkül lejátszani és ezen is akadozik a TV adás néha gyors képváltásoknál. Annyira nem rossz a mi F6100-unk :)

[ Szerkesztve ]

(#69380) nismoka válasza VGYke (#69377) üzenetére


nismoka
addikt

8200 hoz nincsen one connect box sem ha jól tudom.

(#69381) Flashget válasza jimmy1801 (#69376) üzenetére


Flashget
félisten

Digi Sport nincs a sport részben?
Igaz ez 2013-as tv-re van de 2012-es tévéken is ment, érdekes lenne ha 2014-es tévén nem megy.
[link]

akkor végül is jónak kell lennie.

Realme GT Master Edition

(#69382) jimmy1801 válasza Flashget (#69381) üzenetére


jimmy1801
tag

Digi az nincs, SamsungSport.hu van. Az megy is szépen. Jónak nyilvánítom.
Köszönöm a segítséget!

(#69383) littlerock


littlerock
aktív tag

Mindenkinek köszi a 3D szemüveges infókat.

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#69384) VGYke válasza nismoka (#69380) üzenetére


VGYke
addikt

"one connect box" nincs 8200 típusban: Ha nincs, az mennyiben hátrány szerinted? Én az ellenkezőjét olvastam: hátrány ha van, mert melegszik, van benne venti, ami zajos. Ezen túl mi az előnye a one connect box-nak?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#69385) odipapa


odipapa
senior tag

Sziasztok!

Valaki írna pár sort a H sorozat média player képességeiről.
mkv., hálozati lejátszás lanon, wifin.
Személyes tapasztalatok érdekelnének.
Köszönöm!

(#69386) PuMbA válasza odipapa (#69385) üzenetére


PuMbA
titán

Mindent lejátszik, de érdemesebb PC-t rákötni, mert akkor minden perfektül megy :)

(#69387) kenny123


kenny123
addikt

Hali!

Samsung 46f6400, kb 8 hónapos.
Habár az elmúlt 2-3 hétben nem néztem sokat, de most ahogy be lett kapcsolva, egyből feltűnt, hogy mintha fakóbb lenne a kép, mint legutóbb.
Internetről néztem le annó a képbeállításokat, azok nem állítódtak el, új frissítést nem talált.
Lehetséges lenne? A TV az első hónapban panelcserés volt, lilás foltok miatt.

Illetőleg, multkor be volt kapcsolva, médialejátszó kezdőképernyőn volt, és akkor mintha láttam volna ahogy 1-2x villan egyet fakó-normál-fakó-normál képként. Ez mitől lehet?

Illetve, garanciális hiba? Hogyan tudnám bizonyítani, hogy ennek bizony nem ilyen fakónak kellene lennie?

yo

(#69388) Vhiktor


Vhiktor
veterán

A BestByte is hivatalos magyar garanciapaírt ad.
És a 48H6400 annyiba kerül mint az olcsó webshopokban ;)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69389) Zsüll


Zsüll
tag

Napokban vettem egy TP-Link TL-WR1043ND v2.1-es routert. Az USB csatlakozóba dugva az USB HDD-met meg is jelenik a ES6900-amon az új média eszköz, de belelépve kis keresés után "A kérés nem teljesíthető. A MEDIA PLAY visszatér a főképernyőre." hibaüzenettel kilép :(( Tudna valaki segíteni? Router USB Settings-ben engedélyeztem a szerintem ehez szükséges dolgokat. Pl. Storage Sharing, Media Server. Több USB tárolóval próbáltam. Dettó ugyan az :(

(#69390) Flashget válasza Vhiktor (#69388) üzenetére


Flashget
félisten

úgy érted ilyet?
[link]

Realme GT Master Edition

(#69391) windlord válasza devil-k (#69358) üzenetére


windlord
őstag

Szoktam használni keresőt barátom.
Működési tapasztalat miatt kérdeztem.
Használ-e valaki ilyesmit, ha igen, milyet?!

Te használsz?
Elmondanád a típusát, esetleg mi a tapasztalat?

coolrob: Köszönöm a válaszod, de típus is érdekelne amivel tutira mehet.

[ Szerkesztve ]

(#69392) BBéci válasza windlord (#69391) üzenetére


BBéci
titán

Például ez.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69393) windlord válasza BBéci (#69392) üzenetére


windlord
őstag

Köszönöm szépen a linket.

A 8000est nézegettem már. Szerintem jó cucc lehet.
Viszont amin matekoltam, hogy érdemes-e bluetooth -osban gondolkodni.
(Mint ami a használati útmutató 45. oldalán található)

Ebay -en 4-5khuf magasságában mennek...

(#69394) BBéci válasza windlord (#69393) üzenetére


BBéci
titán

Nincs saját tapasztatom, a tévén többnyire filmeket nézek, kisebb részben F1-et, X-Faktort, sorozatokat. A kipróbálásra kapott Rapoo bő féléve az egyik puff belsejében pihen kibontatlanul. Igazából fogalmam sincs, mire kellhet? :U

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69395) windlord válasza BBéci (#69394) üzenetére


windlord
őstag

Batárnőm netezik a tévén, neki kell(ene).
Engem irtózatosan hidegen hagy...

(#69396) BBéci válasza windlord (#69395) üzenetére


BBéci
titán

Tévén netezés nagyon elhibázott ötlet, nem arra való és ez érezhető. Még egy okostelefonon is jobb, kényelmesebb, gyorsabb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69397) Doze


Doze
aktív tag

Sziasztok!

Vagy egy elég nagy bajom a tvémmel. Samsung.... UE32F4500AW.

Benyomom a smart hub gombot a távirányítón egyszerűen lefagy, mintha elkezdené betölteni de után halál. Amúgy pendrivéről nézhető film, stb menü megy, már frissítettem, stb, de pl youtubot lesni nem tudok, vagy egyéb alkalmazásokat indítani.

Mi lehet a gondja?

[ Szerkesztve ]

(#69398) taxi


taxi
aktív tag

Javítsatok ki ha tévedek, de pl. a Yutube-nál állítólag nem működik a közvetlen betű bevitel, és ha ez így van, akkor szart nem ér az egész.

[ Szerkesztve ]

Hakuna matata

(#69399) frigoo válasza taxi (#69398) üzenetére


frigoo
aktív tag

Igen, ez így van. Youtube-on marad a virtuális táv, vagy a párosítás.

(#69400) windlord válasza BBéci (#69396) üzenetére


windlord
őstag

Teljes mértékben igazat adok neked.
Viszont, ha az ember vesz 3-4-5k -ért valami billentyűzetet, és pl. azon ritka pillanatokban amikor zenét hallgatok, nem kell a távkapcs. -on szenvedni a billentyűkkel... akkor még talán.
5k -ért többet viszont álmomban sem adnék érte.

Az asszony meg szenvedjen ha akar!
Minden csoda három napig tart úgy is.

Szóval választ kaptam a kérdésemre.
Nem csak Bluetooth billentyűkkel megy a tévé.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.