Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42401) Fandango válasza TaaT (#42400) üzenetére


Fandango
veterán

Ott nem a Firefox lesz a hibas.

(#42402) Bjørgersson válasza TaaT (#42400) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Linkeld be a videót, megnézem nekem játssza-e.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42403) TaaT válasza Fandango (#42401) üzenetére


TaaT
veterán

Hanem?

Give them hell Ukraine!

(#42404) TaaT válasza Bjørgersson (#42402) üzenetére


TaaT
veterán

[link]

Give them hell Ukraine!

(#42405) Bjørgersson válasza TaaT (#42404) üzenetére


Bjørgersson
félisten

1440p-ben lejátszotta végig szépen. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42406) TaaT válasza Bjørgersson (#42405) üzenetére


TaaT
veterán

Remek, mondjuk más szoftveres módosítás nem történt a gépemen, mint a fox frissítése szal másra nem tudok gyanakodni. :)

Give them hell Ukraine!

(#42407) Fandango válasza TaaT (#42403) üzenetére


Fandango
veterán

pl. Flash, VGA driver stb, egyebkent nekem is rendesen lejatsza 1080p, 1440p-ben is.
Flash vagy HTML5 ahogy probaltad?

(#42408) TaaT válasza Fandango (#42407) üzenetére


TaaT
veterán

Nem tudom mi az a html5, régen mindig a flash omlott össze, de egy ideje olyat nem produkált.

Give them hell Ukraine!

(#42409) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Van egy olyan problémám a letöltésekkel amit még nem sikerült megfejteni mitől lehet. A lényeg az, hogy ha valamelyik oldalról szeretnék letölteni egy fájlt, akkor miután rányomtam a letöltésre nem ugrik fel a kis ablak a mentés funkcióval.
Helyette az oldal szépen tölt a háttérben, és csak akkor ugrik fel a mentés lehetősége ha a háttérben letöltötte azt a fájlt. Nem telepítettem fel semmit ez egyik napról a másikra jött elő. A legfrissebb verzió van fent. Ami feltűnt, hogy ha pl egy mp3-at töltök akkor nem csinálja ezt, viszont tömörített fájlokkal igen. Van valakinek ötlete rá mi állíthatta el?

[ Szerkesztve ]

(#42410) Steelmanus válasza FrezeR (#42409) üzenetére


Steelmanus
addikt

Talan itt kellene ranezned:

(#42411) BullZeye


BullZeye
veterán

Régen volt valami program ami automatikusan váltott az angol és a magyar spellchecker között. De valahogy nem találom most. Van manapság ilyen kiegészítő ami megbízhatóan működik?

(#42412) Matthewus válasza BullZeye (#42411) üzenetére


Matthewus
őstag

[link] Nem tudom, hogy működik-e még, én nem használom.

(#42413) hdtomi


hdtomi
senior tag

Sziasztok!

A 38.0.1-es verzió van a gépemen.
Újra tettem a Windows 7-et. Feltelepítettem a Firefoxot, gondoltam belépek a Sync-be és minden beállításomat visszanyerem. Igaz jelszót elfelejtettem, de emailcímemmel visszajött. Na szóval beléptem és semmi beállításom nincs meg, azt írta frissül a sync, de semmi. Az új beállítások menübe sincs semmi az adatok visszahozására.

Ilyenkor mi van, bukta mindennek? Még úgy ahogy Chrome-ban megvan pár dolog, onnan visszamenthetem firefoxra is? Vagy mit csináljak, lehet hülye vagyok hozzá, de talán annyira nem, de nem értem mi történt, vagy mi nem...

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#42414) FrezeR válasza Steelmanus (#42410) üzenetére


FrezeR
senior tag

Nekem is így van alapból, próbáltam állítani rajta, de nem változott a helyzet. Viszont minden böngészőnél ez van, úgy hogy máshol lehet a gond. Köszi a tippet amúgy.

(#42415) BullZeye válasza Matthewus (#42412) üzenetére


BullZeye
veterán

Első tesztek alapján működik, köszi. :)

(#42416) Apaxp


Apaxp
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni kiegészítőkkel kapcsolatban. Aurora 40a2 verziót használok.
A kiegészítők ilyenek lettek. A 39-es verzióban még minden kerek volt.kiegészítők

Valami aláírásokat hiányol de sajnos az angol nekem nem megy.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#42417) csako válasza Apaxp (#42416) üzenetére


csako
veterán

Nincs semmi gond, ugyanúgy működnek az addonok, elvileg idővel mindegyik kap majd egy aláírást, amelyik még fent van az addons.mozilla.org-on

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42418) Apaxp válasza csako (#42417) üzenetére


Apaxp
senior tag

Hát nem teljesen ugyanúgy. Az adblock+ is késéssel állítja meg a reklámokat, a képen a jobb felső sarokban a piros T egy fordító plugin és abban bizonyos beállítási lehetőség nem használható. Remélem hamar lépnek a kieg készítők. Vagy ha valaki tudja hogy az about:configban hol lehet kikapcsolni ezt a ficsört azt megköszönném.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#42419) Matthewus válasza Apaxp (#42416) üzenetére


Matthewus
őstag

Használj stabil verziót, az a biztos. Vagy valami miatt fontos az Aurora 40a2

(#42420) csako válasza Apaxp (#42418) üzenetére


csako
veterán

Még nem tűnt fel az adblock lassúsága, de ha megint otthon leszek figyelni fogom. Nem biztos, hogy közvetlenül az aláírásnak van köze a hibákhoz, szimplán csak változott valami még a firefoxban és ez nem tetszik a kiegészítőknek... Ha van újabb verziója ezeknek, esetleg béta, akkor érdemes frissíteni.

(#42419) Matthewus: én pl. azért használom, mert szinte olyan stabil, mint a "stabil", nagyon ritkán van vele gond és 12 hét előnyben vagyok :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42421) Rimuru válasza Matthewus (#42419) üzenetére


Rimuru
veterán

Jó s sötét téma. ;] Amúgy ahogy csako írja, stabilitásban kb ott van ahol a stabil verzió. Telefonon már nagyon régóta aurora az elsődleges browser, nincs is más fent. Most már az e10s is alapból engedélyezve van, na én ezt még kikapcsoltam a legfontosabb kiegészítőm miatt, de egyébként várom.

Vigyázat, csalok!

(#42422) csferke válasza DS39 (#42397) üzenetére


csferke
senior tag

...az új Gmaps egy rakás... Kiegészítés, NAGY rakás...

Felraktam a Chrome-ot. Nem lettem boldogabb :(( A Chrome-ban nem a ~8. hanem a ~10. lépés után ugyanúgy fekete/fehér "sakktábla" az egész :W

A Google is kezd megalomániás, erőszakos, önkényű "hadúr" lenni a Microsoft-ot utánozva

(#42423) Apaxp válasza csako (#42420) üzenetére


Apaxp
senior tag

Ha lassú lenne akkor még nem is lenne gondom de a 40a2 alatt a sok reklámablakot engedi megnyílni, igaz üres ablak mindegyik. A 39a2 alatt ilyen nem volt.
Itt olvasom hogy ha jól értem a stabil és béta verzióba nem is fog engedni aláíratlan kiegészítőt telepíteni.
Lesz itt rostálás rendesen akkor. Azok akik használnak pl, egy régóta nem frissített tökéletesen működő, kiegészítőt kezdhetnek csodálkozni hogy már nem működik. Természetesen a készítő által nem frissítettre gondolok.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#42424) DS39 válasza csferke (#42422) üzenetére


DS39
nagyúr

én a Google (alap-kereső szolgáltatáson kívüli) szolgáltatásokért sosem voltam oda, főleg az Android utáltatta meg velem őket, de PC-n ezekkel régebben sosem volt bajon: Mail, Maps, Youtube, Fordító. a két M-betűset már elb.szták. (számomra) :(((

amúgy a többi térkép szolgáltatás sem jobb, a Bing Maps, Here Maps páros sem mondható gyorsabbnak, a műholdkép nézet csúnyább, és egyikben sincs (nálunk használható) Street View.

egyébként tesztelgettem azt amit írtál, nálam 31.7.0 ESR Firefoxban nem tapasztalom ezt a hibát.

(#42425) csako válasza Apaxp (#42423) üzenetére


csako
veterán

We will automatically sign the latest reviewed versions of all add-ons hosted on AMO, and we will also automatically sign all versions submitted to AMO after they pass review

Azaz, ha nincs frissítve, attól még alá lesz írva az utolsó verzió ;)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42426) potyi23


potyi23
senior tag

hali.ez a fos miert csinalja ezt ? nem chromot hasznalok basszus..

(#42427) Matthewus válasza potyi23 (#42426) üzenetére


Matthewus
őstag

Valamelyik kiegészítő miatt lehet. About:config-ban megkeresed a következő bejegyzést: browser.newtab.url és megváltoztatod az értékét about:newtab-ra vagy about:blank-re.
(Firefoxban a chrome a böngésző látható részeire vonatkozik (pl. eszköztár, stb.).)

(#42428) spammer válasza potyi23 (#42426) üzenetére


spammer
veterán

Semmi köze a Google Chrome-hoz, ne tévesszen meg. A Firefox a "belső dolgait" ilyen url-en keresztül hívja meg. Bővebb infó: [link]

Előttem meg is írták a megoldást.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#42429) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Van egy problémám a sync-kel androidon. A desktop kliens tök jól szinkronizál, viszont a tab-ok nem töltődnek át telefonra (könyvjelzők stb. igen). Van erre megoldás?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#42430) Rimuru válasza Apollyon (#42429) üzenetére


Rimuru
veterán

Nekem szépen megjelennek a synced tabs alatt.

Vigyázat, csalok!

(#42431) Apollyon válasza Rimuru (#42430) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nos nekem nem, pedig gépen be van állítva jól a sync. Androidon a legfrissebb FF verziót, gépen viszont a legfrissebb ESR Iceweasel van, nem tudom ez lehet-e probléma.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#42432) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ha sync-be mentettem a jelszavaim, és most kivettem a szinkronizálást, akkor törlődnek, vagy csak nem szinkronizálja?

Véleményem szubjektív...

(#42433) CJ4567 válasza Bogyó bá' (#42388) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam is ilyen, a mai frissítéstől, CTRL+F5 se oldotta meg.

időkép sütik törlése + ctrl+f5 megoldotta.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#42434) Rimuru válasza hackeeeee (#42432) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem hiszem, mivel lehet hogy mással még szeretnéd szinkronizálni. Ha törli szeretnéd és kellenek a jelszavak akkor mentsd le őket, utána sync mellett töröld ki őket majd sync kikapcsolása és állítsd vissza.

Iscariah: Másik gépen működik a sync? Gondolom olyan triviális hibába nem esel hogy esetleg nincs bepipálva.

Vigyázat, csalok!

(#42435) hackeeeee válasza Rimuru (#42434) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Alaphelyzetben végülis elférnek ott, csak gondoltam rákérdezek.

Most kapóra jött, hogy fel lehetett szinkronizálni őket.

Thx! :R

Véleményem szubjektív...

(#42436) Apollyon válasza Rimuru (#42434) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Minden be van pipálva, persze. De majd megpróbálom aurora alól otthon (itt nem nem tudom proxy miatt), vagy megnézek másik disztrót .D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#42437) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Miért felejti el a témát amit beállítok? Visszaugrik az alapra ha restartolom a böngészőt.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#42438) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#42437) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Meg valamiért most szaggatnak a sima fHD-s videók... wtf.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#42439) Wasp91 válasza SkyS1gn (#42438) üzenetére


Wasp91
aktív tag

1080p 60 fps videók szaggatnak.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#42440) Pajoz


Pajoz
őstag

Üdv!
Miért van az, hogy ha a firefox-ban meg van nyitva egy oldal és alvó módba rakom a gépet, akkor azonnal újraindul? Ha viszont csak a kezdő oldal van nyitva, akkor elmegy aludni a gép.
Random módon csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#42441) SkyS1gn válasza Wasp91 (#42439) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ez sima volt. No mindegy inkább a téma dolog érdekelne.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#42442) Wasp91 válasza SkyS1gn (#42441) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Akkor passzolom. Nálam a sima 1080p videók nem szaggatnak.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#42443) Jenne válasza Pajoz (#42440) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Nézd meg, hogy az Eszközök/ Beállítások/Speciális alatt a 'Hardveres gyorsítás használata' előtt ott van-e a pipa? Ha igen akkor vedd ki előle és OKÉzd le. Próbáld meg így. Lehet, hogy ez kavar be.
Nálam sincs engedélyezve mert amíg engedélyezve volt, addig a legváratlanabb helyzetekben egyszer csak kék ablak, benne a windows hibát észlelt majd újraindul volt napirenden és naponta többször is. Mióta nincs engedélyezve a Hardveres gyorsítás azóta nem indul újra a win. Ennek már több hónapja. :K
Win8.1/64bit.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#42444) bozont válasza hackeeeee (#42356) üzenetére


bozont
veterán

Uhh, ez de jó. Nekem a hangminőség nem is tűnt fel annyira, viszont a képminőség borzalmasan rossz és tényleg lassabb mint a flash. Pedig várta mezt a html5-öt, de álmomban sem gondoltam volna, hogy pont a flash-t sírom vissza. :W

(#42445) Vesa


Vesa
veterán

Az utolsó frissítés óta szét vet az ideg a Firefox miatt.
A jelenség az, hogy ha pl. itt a PH-n egy hsz.-ben linkre kattintok, akkor a megnyíló új ablakabn:
1. Nincs fejléc
2. Nincsenek ikonok
3. Nincs toolbar, csak a webcím mező
4. Nem lehet görgetni az egérrel, csak a billentyűzettel

Mi okozza ezt? Beállításokban nem láttam új opciót ezzel kapcsolatban

A tudomány a valóság költészete!

(#42446) Rasiel válasza bozont (#42444) üzenetére


Rasiel
senior tag

Nem véletlenül használok már régóta flash-t a youtube-hoz. Így sem hibátlan persze, vannak negatívumok, de ezekkel sokkal jobban együtt tudok élni, mint a html5 gyengeségeivel, ami már az elejétől kezdve tudva levő volt, hogy sajnos nem lesz megváltás.

(#42439) Wasp91: Linkelnél egy ilyen videót? Egyébként szaggatást nem tapasztaltam youtube videóknál. Tény, hogy flash-el valamivel darabosabb a lejátszás (nem érzem olyan folyamatosnak), mint html5-el, de ez mindig is így volt sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#42447) Vesa


Vesa
veterán

Na jó, srácok, hogy lehet downgradelni? Mert kivágom a p*csába ezt az egészet, annyira idegesítő ez a jelenség a linkekből megnyíló ablakokkal. Közel járok hozzá, hogy 15év utén törlöm a gépemről a Firefoxot...

A tudomány a valóság költészete!

(#42448) Matthewus válasza Vesa (#42445) üzenetére


Matthewus
őstag

Nálam teljesen jól működik, rendes ablakot kapok. (Az alapértelmezett beállítás az, hogy új lapon nyissa meg.)

(#42449) Vesa válasza Matthewus (#42448) üzenetére


Vesa
veterán

Nekem az van beállítva, hogy új ablakot nyit, nem új tabot. De ilyenkor az új ablakban nekem már tabok sincsenek...Csak az adblock van fent, nem nagyon kavarhat be mod.
A frissítés óta csinálja, egyértelműen.

A tudomány a valóság költészete!

(#42450) Matthewus válasza Vesa (#42449) üzenetére


Matthewus
őstag

Csinálj egy tiszta telepítést vagy about:support - Firefox frissítése, ennél az esetnél a beállítások és a kiegészítők törlődnek, de a könyvjelzők, jelszavak, megnyitott lapok, előzmények, sütik, stb. megmaradnak.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.