Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42601) EmptyParadox válasza SATA_boy (#42597) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Köszi, akkor váltok is Origin-re. A story-t hallottam, hogy mi volt, csak a további fejleményekkel nem voltam tisztában, hogy melyiket is fejlesztik akkor aktívabban. :)

(#42602) Matthewus válasza SATA_boy (#42597) üzenetére


Matthewus
őstag

Csak kíváncsiságból kérdeztem, hogy ki melyiket használja. Én az uBlock Origin-t választottam, az eredeti fejlesztő miatt, a fejlesztés is gyorsabb, és van olyan funkció, ami csak ebbe van benne.
Ha telepíteni akarjátok, akkor innen telepítsétek, itt frissebb verzió van, viszont nincs automatikus frissítés.

(#42603) Steelmanus válasza vlevi (#42600) üzenetére


Steelmanus
addikt

Régebben észrevettem, hogy néha a reklámos oldalak a lassúak. Olyanra gondolok, amikor alul a státuszsoron látod, hogy waiting for hitgeiumus.... valami. Mintha ezeket most marhagyorsan átugraná.

Pontosan, nezegettem en is a statuszsort, es ahol sok a reklam elobb tolti be az oldalt, mikozben a statuszsoron meg valtakoznak a linkek.

(#42604) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Megcsináltam ezt a trackingprotectionös about:config trükköt, így viszont nem mennek a Facebookos játékok, édesapám legnagyobb kárára. :D Ezt a cuccost nem szeretnék kikapcsolni, viszont a játékok is kellenének, van valami ötletetek?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42605) yanna válasza Bjørgersson (#42604) üzenetére


yanna
őstag

Mi a rák a z a facebookkos izé...? Minden bizonnyal nem veszít senki semmit...!

(#42606) Bjørgersson válasza yanna (#42605) üzenetére


Bjørgersson
félisten

"Csak akkor szólalj meg, ha biztos vagy benne, hogy amit mondani akarsz, értelmesebb, mint a csend."

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42607) netpeti98 válasza Bjørgersson (#42604) üzenetére


netpeti98
addikt

Jelenleg csak az egész oldalról tudod kikapcsolni. Viszont ebben az esetben is csak a Facebookon lesz kikapcsolva, a többi oldalt nem érinti.

(#42608) Krystal_s válasza csako (#42594) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm.

(#42609) vlevi válasza Bjørgersson (#42604) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nagyjából másodpercekkel ezelőtt akartam írni, hogy én is észrvettem, hogy vannak oldalak, amiket kinyírt a tracking protection kapcsolgatása.

(#42610) Bjørgersson válasza netpeti98 (#42607) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm, akkor Facebookon kikapcsoljuk egy időre.

vlevi én még csak itt vettem észre. Meg mondjuk itt a videóban nincs kép, csak hang, nem tudom van-e hozzá köze.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42611) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Miért nem töltenek be a youtube kommentek firefox alatt? Laptopon meg működik... ezmiez?

Másik az hogy beállítok egy témát, megnyitom a böngészőt újra, van hogy marad amit beraktam de van hogy visszaállítja a gyárit és letiltja a többit. Ezt csinálja asztalin meg noteszen is.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#42612) Steelmanus válasza Bjørgersson (#42610) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nalam a linken van kep a videon, a privacy.trackingprotection.enabled true-n van. Gondoltam megnezem.

(#42613) dugynok


dugynok
senior tag

Sziasztok,

Kis segítségre lenne szükségem. AdBlockPlus kiegészítő telepítve, bekapcsolva, de pl. a jófogás és a musicfm oldala tele van reklámokkal. Adblock-ba telepítettem hun csomagot is, de semmi hatása :(
Merre induljak el, mit csináljak, hogy megszabaduljak a reklámoktól?

(#42614) Steelmanus válasza dugynok (#42613) üzenetére


Steelmanus
addikt

Milyen reklamokat latsz? Tudnal kesziteni kepet roluk? En megneztem a ket oldalt - jofogas, musicfm - de nem lattam reklamokat meg kikapcsolt hufilter mellett sem. Esetleg a ket malware tiszititoval megkellene nezni a gepet. AdwCleaner Malwarebytes

[ Szerkesztve ]

(#42615) dugynok válasza Steelmanus (#42614) üzenetére


dugynok
senior tag

malwarebytes-el rendszeresen takarítok, semmit nem talált. Csinálok majd képet délután.

(#42616) Bjørgersson válasza Steelmanus (#42612) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hmm, akkor nem tudom nálam miért nincs.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42617) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Tudnátok adni egy linket ahol korábbi magyar verziókat lehet letölteni? :U
Köszönöm.

(#42618) Apollyon válasza konci79 (#42590) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Köszi. Na én viszont kivárom amíg "megszűnik" az ABE, a "konkurencia" wiki oldala nekem gyanús :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#42619) karlkani válasza Gedeon31 (#42617) üzenetére


karlkani
aktív tag

Itt válogathatsz kedvedre... :)

(#42620) Gedeon31 válasza karlkani (#42619) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm :R

(#42621) BullZeye válasza BullZeye (#42565) üzenetére


BullZeye
veterán

up

(#42622) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#42611) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ráadásul lejátszási listákhoz sem tudok adni semmit... laposon ez is működik! :W

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#42623) csako válasza SkyS1gn (#42611) üzenetére


csako
veterán

YouTube sütik törlése nálam megoldotta ezt a problémát.
(nekem konkrétan az új lejátszót beállító süti volt a hibás)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42624) Rimuru válasza BullZeye (#42621) üzenetére


Rimuru
veterán

Nekem default gui jobbrol kedzi el lista rakni, es helyfoglalasa se lesz nagyobb. A kepbol nem tudom hogy ez csak tema vagy esetleg hasznalsz valami kiegeszitot ami guihoz nyul, de szerintem az rontja igy el.

Vigyázat, csalok!

(#42625) SkyS1gn válasza csako (#42623) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:R

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#42626) dugynok válasza Steelmanus (#42614) üzenetére


dugynok
senior tag

Megoldódott, valami hülye beépülő fölmászott és az miatt jöttek a reklámok. Leszedtem és megszűntek :)
köszi

(#42627) #27441408 válasza Bjørgersson (#42604) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ghostery nem jó? Az is blokkolja az ilyen követős bigyókat. (és megy a face játék)

(#42628) vlevi válasza Immy (#42581) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sajnos ma is találtam néhány oldalt, ami nem töltődik be teljesen, ha a privacy track protection be van kapcsva :(
Egyértelműen az a probléma, kikapcsolom a trackingot, nyomok egy frissítést, bejön az oldal. Visszakapcsolom, újra frissítés, nem töltődik be. Mindezt úgy, hogy sem a firefoxot, sem az adott lapot nem csukom be közben, csak az átállítás után frissítést nyomok.
Általában valami külső hivatkozásra mutató dolog szokott kimaradni.

(#42629) Simba86


Simba86
senior tag

Sziasztok! elnézést kérek, ha már szóba került ez, használtam a google-t is, de sehol egy jó megoldás...
Miért van az, hogy a firefox szabályosan laggol 64-es rendszer alatt? (gondolok itt a görgetési sebességre és igen tudom azt is, hogy 32 bites a progi...)
tudom, hogy van a waterfox, de az se jobb számottevően :(

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#42630) Rasiel válasza vlevi (#42628) üzenetére


Rasiel
senior tag

Megoldás: uBlock avagy Adblock. :)

(#42629) Simba86: Kapcsold ki a smooth scrolling-ot és így nézd meg mi a helyzet. Ha be volt kapcsolva, akkor néha én is éreztem olyat, hogy nem ment olyan gördülékenyen a görgetés néhány másodperc erejéig. Ez az x64-es verzióra is igaz.

[ Szerkesztve ]

(#42631) Simba86 válasza Rasiel (#42630) üzenetére


Simba86
senior tag

azt már kikapcsoltam :( (azért fordultam ehhez a topichoz, mert amiket írtak a neten, mint lehetséges megoldás, azokat már kipróbáltam :( )

Mindenesetre köszönöm a segítő szándékot! ;)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#42632) vlevi válasza Rasiel (#42630) üzenetére


vlevi
nagyúr

"uBlock "
Köszi, ránézek majd.

"smooth scrolling"
Az nálam is alapból kikapcsolandó.
Engem is eléggé zavar, hogy i5, 8G RAM, 7850-es kátya, SSD, erőmű, meg minden, és amikor megmozdítom az egérgörgőt, akkor először nekiveselkedik, elkezd lassan, de gyorsuló ütemben scrollozni, mindezt kábé 20-30 pixelig, mert utána vége az egy egérgörgetésnek, és már lehet kezdeni a scrollozás lelassítását. ÁÁÁÁÁ
Amikor fél oldalt kell görgetni, akkor rendben van, akkor nem zavaró, de amikor csak 2-3 sort görgetsz, az nagyon vacakul adja elő magát, hogy elindul, megáll, elindul, megáll. Akkor már inbákk ne legyen smooth.
Ezt egyébkétn az about:configban lehet állítani, eszközönként, hoyg mi legyen smoothscroll, és mi nem.
general.smoothScroll.mouseWheel;false
general.smoothScroll.pages;true
Lehetne még tovább finomítgatni, de felesleges, annyit nem ér az egész.

(#42633) Rasiel válasza vlevi (#42632) üzenetére


Rasiel
senior tag

Nincs mit, viszont érdemes a beállításokkal próbálkozni, nem default-on használni.
Szerk.: Lehet, hogy már linkelték előzőleg a topikban, de innen tudod leszedni. Ha valami baj van az újabbal, akár régebbi verzióval is próbálkozhatsz.

Így van, about:config-ban lehet finomítani, de én meg vagyok nélküle, pl. Total Commander-ben is inkább idegesített, mint használt valamit is.

[ Szerkesztve ]

(#42634) Immy válasza vlevi (#42628) üzenetére


Immy
őstag

Köszi a választ!

Vmware oldalán is van probléma vele...

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#42635) selmak15


selmak15
csendes tag

Sziasztok!
Már egy ideje az a problémám, hogy a mega.co.nz oldalról nem tudok letölteni semmit. Bármekkora legyen a fájlméret. A mega kiegészítőjével viszont megy, bár ezt nem szeretném használni. Próbáltam törölni a sütiket is de nem indul el. Más böngészővel semmi gond. Vki esetleg tud valami megoldást?

(#42636) medica


medica
senior tag

Hi!
Mára nagyon belassult a fox, sebességmérő összevissza adatokat ad. Explorerrel rendben minden. Nem tudok rájönni mi a fallosz van,nemrég váltottam uBlock-ra ADBlock-ról de az is rendben ment eddig. A privacy.trackingprotection.-t enabled-ről true-ra tettem de azzal se volt gond. Most ha visszateszem enable-re akkor is lassú marad.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#42637) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Szeretném tőletek megérdeklődni, hogy a Firefox for Android tartalmaz adatforgalom csökkentőt (mint pl a chrome vagy az opera), vagy esetleg van jól bevált kiegészítő erre acélra?

(#42638) Visormail válasza Matthewus (#38268) üzenetére


Visormail
addikt

Amióta átállt a youtube html5-re újra nem sima a teljes képernyőre és vissza váltás, mert ugye erre nincs hatással a plugins.force.wmode direct kulcs. Lehet valamit csinálni ezzel is, vagy ez ilyen, vagy csak youtube center, egyéb kiegészítő hat rá?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#42639) Steelmanus válasza Visormail (#42638) üzenetére


Steelmanus
addikt

YouTubeCenter-el sem sima a valtas html5-os lejatszas alatt. Ha csak ezert tenned fel, ne tedd, nem lesz jobb.

(#42640) tutuhawer


tutuhawer
őstag

Szevasztok
Új lap megnyitásakor korábban üres lap jött be, a címsorba tudtam is gépelni. Most meg valami (chrome://quick_start/content/index.html) ilyet ír be magától a FFox, pedig nincs is chrome a gépemen. Szeretném visszakapni az üres lapot, amikor új lapot nyitok, ez hogy lehetséges? Egy beállítást se találtam
Köszönöm

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#42641) Jenne válasza medica (#42636) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!
Na végre valakinek hasonló hibákat produkál a FF mint nekem is. Azt hittem csak nálam van ilyen. Amióta felfrissítettem a 38.0.1-re azóta nálam is megkergült. Visszatettem az előző 37.0.1 verziót és újra minden okés.
Jók újra a speedtest eredmények akárhányszor lefuttatom is. A 38.0.1-el volt, hogy iszonyat lassú lett vagy csak darabokban nyitott meg oldalakat. (win 8.1/64 bit)
A végén már igen combos 50 ms PING értéket és 20 Mbps letöltéseket mértem. Maradok egyelőre az előző verziónál.
Én is µBlock-ot használok már egy ideje, azzal semmi gond.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#42642) spammer válasza tutuhawer (#42640) üzenetére


spammer
veterán

#42427, és nincs köze a Chrome-hoz.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#42643) tutuhawer válasza spammer (#42642) üzenetére


tutuhawer
őstag

Kösz, meg is van. Elég alattomos szarság, és nem tudom, miért lett ilyen. NFS Underground 2-t telepítettem fel, előtte jó volt a FFox, aztán meg kaptam 2 új kiegészítőt, le is tiltottam. Hülye NFSU2... :DDD

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#42645) tutuhawer


tutuhawer
őstag

Köszi, még egyet kérdezek. Minden linket új ablakban nyit meg a Firefox. Erre se találtam megoldást hirtelen.
Jobban járok, ha újratelepítem?

szerk: ezt megtaláltam, bocs

[ Szerkesztve ]

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#42646) medica válasza Jenne (#42641) üzenetére


medica
senior tag

Annyi a csavar hogy a lassulás csak ma kezdődött, előtte nem volt gond a 38.01-el

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#42647) Jenne válasza medica (#42646) üzenetére


Jenne
senior tag

Nálam sem azonnal kezdődtek a gondok. Fent volt már kb. három napja a 38.0.1 amikor előjött ez a belassulás. Amióta visszatettem az előző verziót, megszűntek. Egyelőre marad is a régebbi FF. Még a 38.0.1 alatt rá is kérdeztem a szolgáltatómnál, ott végig nézték egészen az én végpontomig a kapcsolatot de semmi olyat nem találtak ami ezt okozhatta volna.
Vannak még rejtélyek ...

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#42648) Visormail válasza Steelmanus (#42639) üzenetére


Visormail
addikt

Ja kösz, amúgy se nagyon tenném fel emiatt, de ha ott se megy akkor meg pláne.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#42649) BullZeye


BullZeye
veterán

FF ha eléri az 1gb memória használatot belassul/befagy/szaggatottá válik az írás, és nem lesz túl responsive.

About:memory nem sokat segít, és az about:addons-memory pedig azt mutatja alig pár megát használnak a kiegek.

Nem sajnálom én a memóriát tőle, azért van 16GB a gépben, hogy legyen mit ennie ennek a szarnak, de ha x86 létére egy idő után összefossa magát, akkor igazán lehetne benne egy kapcsoló, hogy 900 mega után megálljon a memória megzabálásával, vagy törölje a fölös cumókat belőle.

Jelenleg 1,2gigát eszik, de volt már 1,5 is, lehet ezzel tenni valamit, vagy ahogy 8 éve is, várni a megváltást, hátha egyszer kezdenek vele valamit?

about:addons-memory nyilván kamu adatokat ír ki, de legalábbis nem hiteles
Total 179.81 MB

about:memory
1,285,574,292 B (100.0%) -- explicit

[ Szerkesztve ]

(#42650) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Az FF-nél hogyan lehet beállítani, hogy a könyvjelzőknél ne csak az első 5 helyre tudjak linket rakni?
:F

>>Youtube/Sziszifeca<<

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.