Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42501) Vakegérke válasza Hestiana (#42500) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csak annyit tudok mondani, hogy tényleg ott kell beállítani. Kikeresed a fájlt, a Művelet címszó alatt rákattintasz a mellette lévő szövegre, "Rákérdezés mindig", és kész.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42502) BullZeye válasza EmptyParadox (#42469) üzenetére


BullZeye
veterán

De mi baj van a Youtube Centerrel? Minek az alternatíva, ha az eredeti is tökéletesen működik?

(#42501) Vakegérke
Igaza van, friss telepítésnél nincsenek ott a kiterjesztések. Én is ezzel küzdök, ahol letölteni szoktam a fájlokat, ott rendszerint szürke a MINDIG opció.

[ Szerkesztve ]

(#42503) EmptyParadox válasza BullZeye (#42502) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Talán bő egy évvel ez előtt (de lehet több is) voltak gondok YT Centerrel. Meg akkorára kezdett nőni a script, hogy nagyon belassította a böngészőt. Akkoriban felhagytam vele. (Most a tanácsodra újra megnézegetem.)

Nekem csak ezekre van szükségem egyébként:
• Megfelelő felbontásra ugrás (720p)
• Automatikus pause és bufferelés (dash-sel szaggat; és meg kell várnom, mire teljesen betölti a videót, különben szaggat hd-ban)
• A lejátszó "Light" témára váltása (Sötét yt skin mellett jobban néz ki)
• Flash player (html5 még több erőforrást igényel)

Valószínűleg írnom kellene egy saját scriptet, csak egyelőre lusta vagyok.

(#42504) BullZeye válasza EmptyParadox (#42503) üzenetére


BullZeye
veterán

Ezeket tudja, de hogy mennyi erőforrásigénye van azt nem tudom

(#42505) EmptyParadox válasza BullZeye (#42504) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Az auto pause-t sajnos nem találom. :(
Most egyébként nem lassítja be a youtube-ot. Emlékszem, akkoriban memory leak volt a scriptben huzamosabb ideig.

(#42506) Steelmanus válasza BullZeye (#42502) üzenetére


Steelmanus
addikt

De mi baj van a Youtube Centerrel?
Peldaul sehogy nem tudom beallitani azt hogy ne jatsza le automatikusan a lejatszasi listakat ugy hogy maga a video amit nezni szeretnek az automatikusan elinduljon, de a video vegen ne valtson at egy kis ido mulva a kovetkezore ha van lejatszasi lista. Igy van beallitva:

Ebben az esetben ezt kapom:

Csak akkor mukodik a tiltas a lejatszasi listakon ha nem engedem hogy automatikusan elinduljon a lejatszas a videon.

(#42507) BullZeye válasza Steelmanus (#42506) üzenetére


BullZeye
veterán

Hiba az Ön készülékében van.

(#42505) Ozrych
Pedig ez a funkció is működik. Automatikus pause induláskor:

[ Szerkesztve ]

(#42508) EmptyParadox válasza BullZeye (#42507) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Nah, meg is van. Kikapcsoltam a yt flash kiegészítőt (elég, ha yt center beállítja a flash-t), és így már helyesen működik. Eddig nem bufferelte a videót a prevent autoplay mellett. Akkor ezzel vissza is tértem yt centerre, köszi. :)

(#42509) csako válasza Steelmanus (#42506) üzenetére


csako
veterán

Ezt a fajta automatikus lejátszást a player/általános fülön kell kikapcsolni, azt hiszem ajánlott videó automatikus lejátszása vagy valami ilyesmi lehet a neve... az elején van.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42510) Steelmanus válasza BullZeye (#42507) üzenetére


Steelmanus
addikt

Pont azt szeretnem hogy magan a videokon az automatikus lejatszas elinduljon, de a listakon levokre ne lepjen at automatikusan ill. kis idozitessel, hanem alljon meg a lejatszas azon a videon amit neztem, es mast ne csinaljon. Itt egy kep:

A jobbfelso sarokban van a listalejatszas amit ugyan egy pillanatra ki-be kapcsol amikor betolti az oldalt, vagyis mint a kepen is latni tiltva van a lejatszas a listan, de ennek ellenere csupan idozitve van a listara lepes, tehat nem kapcsolja ki teljes mertekben.
Csak akkor mukodik helyesen - ahogy mutattad is - ha a video automatikus lejatszasa is tiltva van.
Regebben ez nem igy volt, es pl a YouTube Plus ez megtudja oldani.

(#42511) BullZeye válasza Steelmanus (#42510) üzenetére


BullZeye
veterán

Akkor állítsd be úgy...mondom hogy hiba az Ön készülékében van, akárhogy beállítom az úgy működik ahogy le van írva.

https://www.youtube.com/watch?v=QYF-_uDgICk

De akkor használj youtube plus-t :) bánom is én :)

(#42512) csako válasza Steelmanus (#42510) üzenetére


csako
veterán

Elkerülte a figyelmed az én hozzászólásom? Be lehet állítani, csak nem ott, vagy legalábbis nekem nem ott.. Nem vagyok otthon, bocsi, nem tudom megnézni mi a pontos neve... a helyét és tippemet már leírtam, de ha arról a részről is csinálsz képet, megmondhatom pontosan.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42513) ddt500hu


ddt500hu
veterán

Halihó. Kéne egy kis segítség. Ez az oldal tökéletesen működött 2 hete. Amúgy nem nagyon használom csak amikor a sima eurosport nem adja élőben azt amit szereznék. Mostanában viszont nem indul el a stream.
Hiába nyomkodom a play-t nem történik semmi.

Mi lehet a gond? Másik böngészővel ugyan ez a helyzet (ott is a VLC a lejátszó).

Előre is köszi!

(#42514) Steelmanus válasza BullZeye (#42511) üzenetére


Steelmanus
addikt

Azonos szkriptet hasznalunk? En a YouTube Center Developer Build 525 verziot hasznalom. A Youtube Plus-t csak peldanak irtam, azt csak kiprobaltam, van egypar hianyossaga a szamomra ezert visszatertem a YT Centerhez.

(#42509) csako Nemreg kerultem a gep ele, szoval itt a kep:

(#42515) csako válasza Steelmanus (#42514) üzenetére


csako
veterán

"Auto play first recommended video"-tól kellett volna kivenni a pipát, de úgy látom már nincsen, és ha eddig is így volt, akkor nem értem miért játsza le neked automatikusan :F sajnos többet nem tudok, valami nem jó nálad :(

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42516) Steelmanus válasza csako (#42515) üzenetére


Steelmanus
addikt

Alapban nincs ott a pipa, igy en sem tettem be termeszetesen, hiszen epp azt szeretnem hogy ne nyissa meg a kovetkezo videot a lejatszasi listabol. Mindegy egyutt tudok elni ezzel kis - szamomra - hibaval.

Köszönöm a segítségeteket.

(#42517) Steelmanus válasza csako (#42515) üzenetére


Steelmanus
addikt

Fejlemeny:
Bent hagytam a pipat "Auto play first recommended video"-nal majd itt kikapcsoltam ezeket:

Es lass csodat a YT oldalon magan a videon a beallitasnal az Automatikus lejatszas Ki allapotban van - annak ellenere hogy a szkripten belul nem tiltottam - es el is indul automatikusan a videolejatszas, az oldalon a listakra utalo Automatikus lejatszas alapon be van kapcsolva, de megsem lep a kovetkezo videora, tehat jelenleg ugy mukodik ahogy szeretnem.
Olyan mintha az automatikus video ill lista lejatszas ki-be kapcsolas meglenne cserelve.

(#42518) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Egy kedves oursurfing.com nyavalya "beépült" a böngészőmbe. És sehogy nm tudok tőle megszabadulni. Valamit ötlet vagy tipp? Másnak volt ilyen-e?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#42519) Vakegérke válasza AMD Power (#42518) üzenetére


Vakegérke
veterán

AdwCleaner

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42520) AMD Power válasza Vakegérke (#42519) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon jó kis program! Tette is a dolgát! Köszönöm szépen! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#42521) Vakegérke válasza AMD Power (#42520) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szívesen, örülök, hogy sikerült. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42522) unravel


unravel
őstag

Helóka

Mit kell csinálni h a Greasemonkey NE frissüljön a legújabbra? Mer' az egy ****.

¯\_(ツ)_/¯

(#42523) EmptyParadox válasza unravel (#42522) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Innen le tudsz szedni régebbi verziót.
Az Add-ons beállításaiban (jobb oldalon fent a fogaskerék a lapján) ki tudod kapcsolni az automatikus frissítést.

Milyen problémákba ütköztél az új verzióval?

(#42524) unravel válasza EmptyParadox (#42523) üzenetére


unravel
őstag

Köszönöm. :R

Milyen problémákba ütköztél az új verzióval?
50% fölé ment a CPU használat, egyre lassabb lett, nem töltött be képeket, egyre több fekete terület volt a weblapokon, végül annyira lassú lett hogy előjött a Crash Reporter ablak.
2.3 -al minden jó.
De nem csak nálam: [link]

¯\_(ツ)_/¯

(#42525) EmptyParadox válasza unravel (#42524) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Emlékszem nekem is volt memória problémám valamelyik frissítés után. Most szerencsére engem elkerült. De úgy látszik már dolgoznak rajta a fejlesztők, 3.2 már beta-ban van, reméljük az orvosolja majd.

(#42526) matyi18.2


matyi18.2
újonc

Olyat kérdezek, ami nem egyszerű, de remélem tudjátok rá a választ.
Nekem kellene az oldal forrása, eddig oké is, jobb egér, oldal forrása, de nem így...
Hanem pl hasonlóan mint a DownThemAll! kiegészítő is tudja, lementve egy file-ba. Ezzel csak 2 problémám van, nem tudom, hogy mennyire nyomonkövethető szerver oldalról, illetve automatizálni kellene.
Köszi előre is.

(#42527) Rimuru válasza matyi18.2 (#42526) üzenetére


Rimuru
veterán

Ezt nem bongeszon keresztul csinalnam hanem shell script segitsegevel. Szerveroldalon pedig annyira nyomonkovetheto mint ahogy most is ha bongeszel.

Vigyázat, csalok!

(#42528) matyi18.2 válasza Rimuru (#42527) üzenetére


matyi18.2
újonc

Azért szükséges a böngésző, hogy azt lássa a szerver, nem pedig azt, hogy csak úgy mentegetek.

(#42529) Rimuru válasza matyi18.2 (#42528) üzenetére


Rimuru
veterán

Ahhoz nem kell bongeszo. pl wget eleg lenne a feladatra (az alapjan amit eddig mondtal), lehet user agentet megadni, sutiket hasznalni, stb.

Vigyázat, csalok!

(#42530) weiss válasza matyi18.2 (#42528) üzenetére


weiss
addikt

wget --user-agent=""User-Agent: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.9.2.12) Gecko/20101026 Firefox/3.6.12" -c http://yourwebaddresshere/filetodownload.txt

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#42531) matyi18.2 válasza weiss (#42530) üzenetére


matyi18.2
újonc

Utánanéztem a wgetnek, arra amit írtam ténylegesen alkalmas, hogy letöltsön egy webhelyet, denekem azért kell a firefox, vagy valamelyik böngésző amiből kinyernem a forráskódot, mert közben meg kell, hogy nyitva legyen az oldal grafikusan. A slusszpoán pedig az, hogy csak egy böngészőből lehet megnyitva.

(#42532) zambozoli


zambozoli
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom volt e már róla szó, ha igen bocsánat, nem találtam meg!

Asszony gépén a Watterfox 38.0 induláskor megnyit a plusz üres lapot is az alapértelmezetten kívül. Semmi beállítást nem találok ezt kikapcsolni. Böngészési előzményeket, sütiket és hasonlókat töröltem.

Mit nézzek még meg? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Üdv:ZZ

(#42533) netpeti98 válasza zambozoli (#42532) üzenetére


netpeti98
addikt

Letiltott kiegészítőkkel is?

(#42534) zambozoli válasza netpeti98 (#42533) üzenetére


zambozoli
senior tag

Igen mert nincsenek kiegészítők telepítve (asszony gépére nem kell :DDD )

Üdv:ZZ

(#42535) Armahun


Armahun
addikt

Megfázott a rókám [link], nálatok is?

Már töröltem a böngészőt és a kiegészítőket is, újra telepítettem mindent, de 2 percenként ez fogad.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#42536) sz.balazs.95 válasza Armahun (#42535) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nem a róka fázott meg, csak a Flash egy rakás... lócitrom.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42537) Armahun válasza sz.balazs.95 (#42536) üzenetére


Armahun
addikt

Azt tudom, hogy citrom, de eddig nem csinált ilyet.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#42538) sz.balazs.95 válasza Armahun (#42537) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Állítsd be azt, hogy a Flash csak kattintásra induljon el. :K
Én is úgy használom.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42539) Kékes525


Kékes525
félisten

A régi beállítások felületét visszalehet hozni valahogy, az új annyira nem tetszik, vagy esetleg annak színezetén változtatni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42540) EmptyParadox válasza Kékes525 (#42539) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

about:config
browser.preferences.inContentfalse

De, amúgy lehet vannak már userstyle-ok hozzá, ha átszínezni akarod.

(#42541) Kékes525 válasza EmptyParadox (#42540) üzenetére


Kékes525
félisten

Tökéletes! Köszi! :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42542) gyulank


gyulank
addikt

Nekem azt írja, hogy nem megbíízható a google, a youtube, de még a sync se. Uninstall, PFx86, App/Local-ból is töröltem a mappákat, újratelepítettem, aztán alapból megnyílt minden lap, ahogy előtte volt, és ugyanezt írja ki. Hozzáadjam a kivételt, vagy mit csináljak?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#42543) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Lehet nem a legjobb topikba írok, de sajnos nem találtam jobbat, szóval nézzétek el legyetek szívesek. :R
Lenne egy olyan problémám, hogy win8.1 alatt nem minden linket vagyok képes megnyitni böngészőből. Először a tűzfalra gondoltam, de kikapcsolva sem működik. Firefoxot használok, azonban IE-vel sem ment.. Mitől lehet? Esetleg valami win8.1 beállítást kellene keresnem? Nem annyira zavaró, de azért feltűnik néha és idegesítő.

(#42544) sz.balazs.95 válasza b.kov (#42543) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ha nem csak a Firefoxban jelent meg a hiba, akkor esélyes, hogy máshol kell keresni.

Én első körben itt kutakodnék: [link]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42545) kozlo


kozlo
tag

Sziasztok.

Firefox böngészőnél meg lehet valahogy oldani,hogy a YouTube-os videók ne a rendszer SSD-re töltődjenek le hanem a memóriába (16GB),vagy a HDD-re?

Gyorsítótár át lett irányítva: about:config, browser.cache.disk.enable..false, browser.cache.memory.enable..true, browser.cache.memory.capacity:-1

(#42546) b.kov válasza sz.balazs.95 (#42544) üzenetére


b.kov
senior tag

Köszi, akkor ide is beírok. :)

(#42547) sz.balazs.95 válasza kozlo (#42545) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

mármint a gyorsítótárra gondolsz?

szerintem azt egyszerűen kapcsold ki :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42548) kozlo válasza sz.balazs.95 (#42547) üzenetére


kozlo
tag

Network.http.use-cache ...false-re lett állítva.
Youtobe videók alatt ,HD sentinel szerint a felhasznált lemezterület minimálisan,az ssd-re írt összes adatmennyiség 1-3GB-al növekszik.

(#42549) sz.balazs.95 válasza kozlo (#42548) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Akkor az gondolom a Flash sara.

HTML5 lejátszóval mi a helyzet? (már ha nem az van beállítva már épp... :D )

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42550) kozlo válasza sz.balazs.95 (#42549) üzenetére


kozlo
tag

Flash Player van fent,HTML5 lejátszót kipróbálom,holnap letesztelem,jelzem,hogy mire jutottam vele.
Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.