Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42951) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Hogy ON is legyek:

Azt a furcsaságot vettem észre, hogy a Firefox GUI-ján a drag-and-drop, mint olyan, egyszerűen nem működik. :F

Azaz ha megpróbálok áthelyezni egy fület, vagy a kedvencek sávban egy ikont arrébb akarok rakni, vagy bármi olyan dolgot akarok csinálni, ami a drag-and-drop módszerrel működik, az tökéletesen inaktív.
Azaz semmit nem tudok sehova rakni, ami kissé idegesítő tud lenni.

Csak maga a Fx érintett, mindenhol máshol minden megy, ahogy annak lennie kell.

adatok:

Firefox ESR 38.0.1 x86
Windows 8.1 Pro x86
Catalyst 14.12 Omega (hátha jól jöhet ez az infó is :D )

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42952) €uro válasza €uro (#42933) üzenetére


€uro
őstag

Megtaláltam. Ezt kerestem: BBCodeXtra

(#42953) gladius01 válasza sz.balazs.95 (#42940) üzenetére


gladius01
újonc

Talán te fogod megmondani hogy mihez van illetve nincs jogom ? Ki vagy te ? Mit képzelsz magadról? Választ a kérdésemre nem kaptam de kioktatást annál többet . Nem tudtam hogy egy nyelvész fórumra regisztráltam . De általában azok okoskodnak akik a kérdésre válaszolni nem tudnak (nem is akarnak) Viszont lételemük a kötekedés Ezeket hívják felénk Trollnak De én csak gyökérnek hívom őket!!!!

(#42954) Vakegérke válasza gladius01 (#42953) üzenetére


Vakegérke
veterán

0 napos újonc létedre gyönyörű a bemutatkozásod.
Tudod mit? Ne alacsonyodj le hozzánk, gyökerekhez. Keress hozzád illő elit társaságot.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42955) sz.balazs.95 válasza gladius01 (#42953) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Biztos vagy benne, hogy pont engem kell letámadnod? :F

Na jó, el kell ismernem, ez esetben Kernelnek volt igaza... :(((

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42956) gladius01 válasza Kernel (#42950) üzenetére


gladius01
újonc

Köszi már megoldottam egy sima böngésző alaphelyzetbe állítással .

(#42957) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Erre valakinek valami ötlete?: [link]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#42958) csako válasza Adler (#42957) üzenetére


csako
veterán

Egyeseknek a 11.2-es flash player működik igazán jól.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42959) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ez mi a jó édes anyja? Van rá gyógymód?

Youtube, rákattintok a sávra, hogy előrébb tekerjek a zenében, ki is fagy néhány másodpercre. Sokadik alkalomnál meg ez az izé jön elő, innen aztán használhatatlan az oldal. Be kell zárni, más nem segít, csak az újra indítás.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42960) sz.balazs.95 válasza Vakegérke (#42959) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

A Firefox figyelmeztet, hogyha a weboldalon egy folyamat túl sok erőforrást visz el és/vagy túl sok idő a feldolgozása, annak érdekében, hogy meg tudd szakítani a folyamatot, hogyha nincs türelmed kivárni. :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42961) Vakegérke válasza sz.balazs.95 (#42960) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Már csak az a kérdés, hogy miként tudok ezen segíteni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42962) sz.balazs.95 válasza Vakegérke (#42961) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

kipipálod, hogy ne kérdezze meg többet, és kiválasztod, hogy folytatás.

a fagyást sajnos nem oldja meg, de legalább nem dobálja az ablakokat.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42963) Vakegérke válasza sz.balazs.95 (#42962) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm a tanácsot. :)

Az a helyzet, hogy régebben nem csinálta ezt. Turkáltam egy kicsit az about:config-ban, beállítottam, hogy a memóriába dolgozzon a Firefox, talán ez volt a hiba. Nem hiszem el, hogy nem elég a gépbe 8 giga RAM.
Vannak régebbi mentéseim, majd visszaállítom valamelyiket, aztán meglátjuk.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42964) sz.balazs.95 válasza Vakegérke (#42963) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

A 8 GB elég lenne, de mivel a Firefox 32bites, így nem tudja mind a 8 GB-ot használni.

Ettől függetlenül ennek valóban nem kéne gondot jelentenie.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42965) Vakegérke válasza sz.balazs.95 (#42964) üzenetére


Vakegérke
veterán

Felőlem dolgozhatna lemezre, csak már elfelejtettem, hogy mit állítottam át. :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42966) sz.balazs.95 válasza Vakegérke (#42965) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ha olyan sok mindent nem állítottál át az about:config-ban, akkor ki lehet keresgélni, hogyha az 'Állapot' szerint rendezed a sorokat. :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42967) Vakegérke válasza sz.balazs.95 (#42966) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megtaláltam, engedélyeztem a lemezre írást, már nem fagyizik a youtube.

Köszönöm szépen a segítségedet. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42968) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Miért nem kérdez rá a böngésző hogy megjegyezze-e a jelszó+név kombókat? Webhelyjelszavak mentése lehetőség inaktív :F Mit lehet vele csinálni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42969) csako válasza dethroner (#42968) üzenetére


csako
veterán

Kapcsold be, hogy a böngésző megjegyezze az előzményeket

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42970) gabor128


gabor128
aktív tag

Üdv,

Szeretném megkérdezni, hogy valaki közületek találkozott-e már a következő jelenséggel!

Netezek a firefox-al, több ablak nyitva szokott lenni, majd egyszer csak gondol egyet és bezár minden ablakot, mintha valaki Alt+F4-et nyomott volna a böngészőre. Amikor újraindítom, akkor előfordul, hogy azonnal bezárja a böngészőt. Miután ismét elindult teljesen más a kezdőlapválasztó. Ez már gyanús. Ilyenkor gyorsan megnézem a telepített kiegészítőket. Hát látom hogy két olyan is fent van, amik tegnap még nem voltakfent. Ezeket én nem raktam fel és egyik megnyitott oldal sem rakatott fel velem. ->Gyorsan törlöm, vagy blokkolom, de a firefox beállítások még mindig el vannak cseszve. Nem tudom visszaállítani. Ilyenkor a más oldalakon hangoztatott Firefox alaphelyzetbe állítást keresem a helpjében, de ez már régóta nem létezik, csak frissítés gomb van. Oké, frissítem. Böngésző újraindít. Kicsit lassan, de elindul. Megjelennek a kezdőlapválasztó szokásos kiskockák. Természetesen nem úgy vannak ahogy megszoktam. A firefox a kedvenvekben levő elmentett (meg a gyakran látogatott) oldalakat ajánlja fel. Oké. szépen kiválasztgatom hogy mi az ami kell. Ez már nem probléma.

Nos, a fenti eset kb 2-3 hetente 1x előjön nem tudom minek a hatására, de nagyon idegesítő.
Hasonló lehet azokhoz a progikhoz, amik módosítják a firefoxot (átírják a kezdőoldalt, beállításokat, stb), és le sem tudod szedni őket.
Anno feltettem a firefoxos AD-blocker-t, amire rájöttem, hogy azt csinálja amit kell, meg nem is. Felrak kéretlen reklámokat szinte bármely oldalra, majd blokkolja őket, te meg nem győzöd kiikszelni az üres reklám hirdetéseket. Az a gyanúm, hogy ennek hatására települ fel időnként ilyen-olyan reklám kiegészítő, pedig már leszedtem ezt is. Na mindegy. Az összes nem feltétlen szükséges kiegészítőt, meg a barátait letiltottam. Ennek ellenére mégis bekövetkezik a fenti jelenség 2-3 hetente. Mi lehet ez? valami maleware?
Tűzfal oké. Vírusirtóm nincs. A Zonealarm volt egy darabig, csak lejárt a license.

(#42971) sz.balazs.95 válasza gabor128 (#42970) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nagyon esélyes, hogy vírus okozza.

"Vírusirtóm nincs."

Nemáár. Ennyire nem kéne hardcore usernek lenni. :o

Legalább egy Windows Defendert felrakhatnál.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42972) mekker


mekker
őstag

Két dolgot szeretnék Nightlyval kapcsolatban kérdezni:
-Hogy tudom kikapcsolni azt, hogy az URL-barból is adja a keresési találatokat (mint Chrome-ban)?
-Hogy lehet azt az idegesítő töltögetős animációt kikapcsolni, amit a lapbon jelenít meg 800x800-ban?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#42973) dethroner válasza csako (#42969) üzenetére


dethroner
veterán

Köszönet :C

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42974) Vakegérke válasza gabor128 (#42970) üzenetére


Vakegérke
veterán

Panda Cloud
Ingyenes, csendben teszi a dolgát.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42975) Steelmanus válasza mekker (#42972) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem tudom hogy a Nightly-ban milyen az a 800x800-as ablak, esetleg ez nem segit?
browser.download.animateNotifications false

(#42976) sz.balazs.95 Elneztem, automatikusan erre allt ra a kezem, javitottam.

[ Szerkesztve ]

(#42976) sz.balazs.95 válasza Steelmanus (#42975) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Akkor ezek szerint nem csak én olvastam 800x600-nak. :DD

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42977) sz.balazs.95 válasza Steelmanus (#42975) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nem is azért írtam, hanem hogy a jelek szerint nem csak nálam van az a beidegződés, hogy 800X... az automatikusan 800x600. :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42978) mekker


mekker
őstag

Ez a fél köbméteres töltő cucc a képernyő közepén
[link]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#42979) Adler válasza Adler (#42957) üzenetére


Adler
aktív tag

Köszi!

Remélem hamarosan ki jön a 39-es verzió és akkor 64 bitest felrakom és hozzá a flasht és ez megoldódik.
addig meg amit javasoltál.

Valaki tudja, hogy kb mikor jön ki a 39-es verzió?

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#42980) csako válasza Adler (#42979) üzenetére


csako
veterán

Június 23.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42981) Adler válasza csako (#42980) üzenetére


Adler
aktív tag

Köszi

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#42982) Matthewus válasza mekker (#42978) üzenetére


Matthewus
őstag

Kapcsold ki az Electrolysist.

(#42983) Armahun


Armahun
addikt

Kérnék egy pici segítséget.

Végigsétált a macska a billentyűzeten, és most nem nagyítja a böngésző a weblapokat, csak a szöveget.

Mit nyomott meg, mert nem árulja el? :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#42984) csako válasza Armahun (#42983) üzenetére


csako
veterán

:D
Talán ezt:
(alt gomb, ha nincs kint a menüsor) -> Nézet -> Nagyítás -> Csak szöveg

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42985) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Ma délután frissült a flash player . Azóta tele van reklámmal a firefox ,ha internetezek.
Van fent Adblock plus. Ilyen reklámokkal van tele a weboldal. Mit lehetne tenni ez ellen? :U
Leszedtem a flasht itt találtam nemrégen linkeltet felrakom majd ,de ezeket a reklámokkal mit lehet kezdeni? :U

(#42986) sz.balazs.95 válasza Gedeon31 (#42985) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

"Ad by Red AdBlocker"

azaz a megnevezett külső program teszi azt oda.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42987) Gedeon31 válasza sz.balazs.95 (#42986) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nem akartam elhinni , ami elvileg azért van ott ne tegye. Leszedem a adblockot jó lesz? :U

(#42988) netpeti98 válasza Gedeon31 (#42987) üzenetére


netpeti98
addikt

Igen, ez nem az a Adblock.

[ Szerkesztve ]

(#42989) Gedeon31 válasza netpeti98 (#42988) üzenetére


Gedeon31
addikt

Azt hol találok olyat ami működik tudtok segíteni ? :U

(#42990) csako válasza Gedeon31 (#42989) üzenetére


csako
veterán

Mostanában az uBlock a népszerű.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42991) sz.balazs.95 válasza Gedeon31 (#42989) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

[link]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42992) Gedeon31 válasza csako (#42990) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszi meglesem :)

sz.balazs.95 keresőbe sokat kidob még mindig nem tudom melyikre gondoltál :U

(#42993) sz.balazs.95 válasza Gedeon31 (#42992) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Beírod, hogy 'adblock' és rögtön az első találat az ABP.

A találatoknál a leírásból meg ki lehet találni, hogy melyik mit csinál pontosan. :K

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42994) Armahun válasza csako (#42984) üzenetére


Armahun
addikt

Az volt, köszi.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#42995) Gedeon31 válasza sz.balazs.95 (#42993) üzenetére


Gedeon31
addikt

Neked lehet ,de nekem nem :( nem tudom mit csinálok ennyire rosszul :D

(#42996) Vakegérke válasza Gedeon31 (#42995) üzenetére


Vakegérke
veterán

Parancsolj.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42997) Gedeon31 válasza Vakegérke (#42996) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszi idáig eljutottam lehet én vagyok a láma ,de nem látom ezt - Beírod, hogy 'adblock' és rögtön az első találat az ABP

(#42998) sz.balazs.95 válasza Gedeon31 (#42995) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Az elég fura. :F

Nekem eleve már ott virít a főoldalon:

Illetve ha keresek, akkor ezeket dobja ki:

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42999) Matthewus válasza Gedeon31 (#42997) üzenetére


Matthewus
őstag

ABP az az AdBlock Plus rövidítése. Vagy mi nem világos? De mielőtt telepíted először el kellene távolítanod azt a Red AdBlocker malware-t.

(#43000) Gedeon31 válasza Matthewus (#42999) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ezt nem lehetett volna eddig mondani :D

De mielőtt telepíted először el kellene távolítanod azt a Red AdBlocker malware-t.

Fent volt a AdBlock Plus ,de amióta leszedtem eltűntek a reklámok.
Ezt a Red AdBlocker malware-t nem találtam fent a gépemen. Nem volt a kiegészítők között.

sz.balazs.95 köszi :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.