Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41501) adsl


adsl
aktív tag

Sziasztok.Eddig ilyen még nem jött elő.Semmit nem csináltam.Mai indításnál,(többször is újraindítottam)ez az ablak fogad!Semmit nem töröltem.Meg néha csinál még fura dolgokat a Laptop vagy a Windows.Van pl olyan is mikor megvan nyitva egy oldal mint pl Prohardver,és egyszer csak megjelenik valamelyik asztali ikon az oldal tetején vagy ahol épp maga az asztali ikon van.Lehet valami vírus?Ilyen dolgokat még soha nem láttam.Ezt a motorolát sem tuom miért dobálja fel ezt?

[ Szerkesztve ]

(#41502) Met


Met
nagyúr

Az miért van hogy a Downthemall nem jegyzi meg a jelszót?
Sok file-t kell letöltenem, be van pipálva hogy jegyezze meg a jelszót az ftp-hez és minden file-nál feldobja az ablakot hogy adjam meg a jelszót ami be is van írva. 5000 file-nál elég idegesítő :O

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#41503) Matthewus válasza Predator2 (#41500) üzenetére


Matthewus
őstag

[link], de több féle módszer és kiegészítő létezik

(#41504) Kumblee88


Kumblee88
csendes tag

Sziasztok mia különbség az adblock plus és a admuncher kiegészítők között?

(#41505) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!

Youtube videókat próbálom html5-el lejátszani, de mindig hibaüzenetet ad. Meg tudná valaki mondani, hogy mit kell beállítani, hogy menjen? IE / Chrome-ba megy, de azokat nem szeretem.

youtube.com/html5 oldalon az alsó sor piros, de ha mind pipa, akkor se megy.

(#41506) vlevi válasza Predator2 (#41500) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én a printfriendly pdf-t használom.
Ez nem egyszerűen pdf-é alakítja a weboldalt, hanem lehetőség szerint kimazsolázza a szövegtörzset, és az ahhoz esetleg tartozó képeket, és csak azt teszi a pdf-be.

(#41507) Fandango válasza Kumblee88 (#41504) üzenetére


Fandango
veterán

Alapvetően a különbség, hogy az AdBlock egy addon (bővítmény), míg az AdMuncher egy külső külön program. Más elven, és más lista alapján működnek, szűrnek.

(#41508) Met válasza Met (#41502) üzenetére


Met
nagyúr

Beállítottam hogy csak 1 file-t szedjen egyszerre, 1 szálon, most kevesebbet kérdez.
De a már meglévőeket nem skippeli hanem jelszót kér, kihagyja megy a következőre.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#41509) Rainman05


Rainman05
tag

Sziasztok!
HTML5 ben a Youtube miért csak 360 és 720 felbontást enged.
Jó tudom már hogy van trükk hogy megint flasesen játssza de kíváncsi vagyok hogy miért lehet ez.

(#41510) yusukee válasza Rainman05 (#41509) üzenetére


yusukee
aktív tag

Én meg arra nem tudom rávenni, hogy flash helyett html5-öt használjon. Ennyire nehéz normálisan megcsinálniuk?

(#41511) lufi7


lufi7
aktív tag

Helló!
A Firefox alapra állítása (most frissítés a neve) után újraraktam az összes kiegészítőt és elvégeztem a beállításokat. A problémám amiért csináltam megoldódott, de most lett helyette más. Pl. a már megnézett Google találatokat nem színezi el. Az Index fórumon a bejárt topikok nem színeződnek el, stb.
Mi történhetett?
Explorerben működik rendesen.
Előre is köszi!
Lufi

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#41512) yusukee válasza Rainman05 (#41509) üzenetére


yusukee
aktív tag

Nekem megoldódott. about:config oldalon beírod a keresőbe, hogy mediasource és az mp4-et és a webm-et truera állítod. Nekem így jó.

(#41513) #58000384 válasza yusukee (#41512) üzenetére


#58000384
törölt tag

Nekem is megjelent az 1080p a listában a HTML5 videóknál, viszont nagyon rosszul van valami megcsinálva, 720p-nél 70% körül pörög a proci, az 1080p-s videókat meg nem is tudja rendesen lejátszani (proci 100%-on, rendszeresen megáll a kép). IE11 alatt az 1080p-s videó ugyanígy HTML5-tel simán megy, a proci max. 10% alatt van használva. Hát nagyon nem mindegy.

(#41514) Rainman05 válasza lufi7 (#41511) üzenetére


Rainman05
tag

Próbáld meg leszedni ezt a YouTube Flash Video Player 35.3 kiegészítőt ha még nem próbáltad és ott lehet majd váltogatni elvileg. Bocsi yusukee címeztem csak félre nyomtam:)

[ Szerkesztve ]

(#41515) Źşë'


Źşë'
addikt

mostanság jött megint egy frissítés és a bookmark tabok felkerültek a menü alá, nem tudja valaki hogy hogyan varázsoljam vissza a cím mező alá?! ezzel szenvedek már egy ideje, de nem jövök rá

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#41516) Predator2 válasza vlevi (#41506) üzenetére


Predator2
addikt

Köszi a segítséget.
Linket tudnál adni?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#41517) MaTpr0F válasza Predator2 (#41516) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Tiszteletem!

Olyan problémám lenne, hogy a másig gépemen tegnap megfrissítettem a firefoxot (win 7) és azóta nem tudom kitűzni a tálcára az ikonját. Ha megkeresem az exe-t ott beadja a lehetőséget, hogy rögzítem vagy feloldom, de nem jelenik meg így sem. Másnak nincs ilyen problémája?

(#41518) DJ. Ru$y válasza Źşë' (#41515) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Jobb katt valahol a peremen, testreszabás, megfogod a bookmark mezőt és lehúzod a cím mező alá.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41519) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Van egy IP címem, felhasználónevem és egy jelszavam, ami alapján egy PPTP-típusú proxyt szeretnék beállítani egy Mozilla kiegészítővel. Ezt hogyan lehetne megoldani szerintetek?

Több kiegészítőt is próbáltam, de nem találtam PPTP típusú beállítási lehetőséget, portot kért, amit nem tudok (otthon simán a windowson belül állítottam be a VPN-t, de a munkahelyen a böngészőn keresztül szeretném). Hogyan lehetne ezt megoldani? Köszi a segítséget! :)

(#41520) Źşë' válasza DJ. Ru$y (#41518) üzenetére


Źşë'
addikt

áááá, köszönöm szépen!!! :R nem gondoltam volna hogy ennyire egyszerű lesz! "U made my day!" ;)

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#41521) Rider74


Rider74
tag

Sziasztok!

Esetleg valakinek tippje, hogy mi történhetett a firefox fordítójával? a keresés után az "oldal fordítására" kattintva minden esetben ez fogad.

Vajon mit állíthattam el?

[ Szerkesztve ]

(#41522) pibácsi válasza csako (#41488) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Köszi a választ, de sajnos egyik sem jött be. Egyelőre nem találom a megoldást.

Üdv. Pibácsi

(#41523) VIPowER válasza VIPowER (#41466) üzenetére


VIPowER
senior tag

(#41524) Źşë' válasza DJ. Ru$y (#41518) üzenetére


Źşë'
addikt

működik, de amint kilépek és vissza a beállítást elfelejti, ez ellen lehet tenni valamit?!
ill. van ez a Download Helper kiegészítő ami felismeri bizonyos oldalakon a videókat és le is tudja tölteni, most ez is bedöglött, a cachelt videók ott várakoznak a sorban, azaz nem tölt le semmit sem, ha újat addolok a letöltési listához csak növekedik a letölteni kívánt videók száma :/ nagyon elszúrtak valamit ezzel az új verzióval

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#41525) DS39 válasza Rider74 (#41521) üzenetére


DS39
nagyúr

ez a Google fordítója, nem a Firefox-é. ha süti, cache törlés nem oldja meg, akkor szervergond.

[ Szerkesztve ]

(#41526) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

1-2 napja frissítettem a legújabb foxra és azóta néhány oldalon rendre kifagy a plugin container. Van erre vmi megoldás?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#41527) nubreed


nubreed
veterán

Sziasztok!

SSD miatt (az ssd-n van a rendszer, W7) a Firefox cache foldert már átraktam a gépemben lévő hdd-re. Azonban a Firefox minden letöltéskor továbbra is c: meghajtóra, ami az SSD-n van, hoz létre ideiglenes fájlokat, amiket töröl miután a letöltés befejeződött. A célmappában ahova történik az adott letöltés természetesen létrejönnek a .part kiterjesztésű fájlok, én nem ezekről beszélek most. Hogyan lehetne azt megtenni, hogy a Firefox máshova hozza létre ezeket a letöltéskor kreált ideiglenes fájlokat, ne e c: meghajtóra?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#41528) VIPowER válasza nubreed (#41527) üzenetére


VIPowER
senior tag

Állítsd át a Windowsban a Temp mappa helyét a HDD-re, és akkor már oda fogja tenni az ideiglenes fájlokat.

(#41529) gahor72


gahor72
aktív tag

Sziasztok!

Új vagyok itt,és segítségre lenne szükségem.

A FF nem hajlandó lejátszani a THE CHIVE -oldalon található videókat,függetlenül.hogy YT,vagy bármi más
.
Ha rákattintok,villan egyet és csak a fogaskerék forog a videó ablak alján.

Létezik erre vmi megoldás?

Köszi a segítséget,üdv

(#41530) netpeti98


netpeti98
addikt

Másnál is üres a Speciális fül a beállításokban ha engedélyezve van a Ghostery?

Szerk.: sokadik újraindításra megjavult.

[ Szerkesztve ]

(#41531) scarbantia


scarbantia
aktív tag

Sziasztok!

Firefox színmenedzsmenttel küzdök. Mindent beállítottam az oázisos srácok leírása alapján, de így is túlszaturáltak a színek(wide gamut kijelző). Ami érdekes, hogy tesztoldalak alapján kezel mindenféle profilt(V2, V4), valójában meg mégsem oké. Ugyanezekkel a beállításokkal volt már jó is, csak újra kellett húznom a rendszert. Mi lehet a gond?

(egyébként IrfanView alatt ugyanez a bajom, hiába állítom be a kalibrált színprofilt, nem változik semmi...)

(#41532) creed33


creed33
aktív tag

Üdv!

Nem találom azt a billentyű kombinációt ami a képen bekarikázott könyvjelző menümet nyitná meg ill. le.
CTRL+B ill. I nem az.
Létezik egyáltalán? :F

[ Szerkesztve ]

(#41533) Steelmanus válasza creed33 (#41532) üzenetére


Steelmanus
addikt

Bal Alt + K. A tobbit is megtudod nyitni igy, mert ala van huzva az a karakter amivel lenyithato lenyomott Alt gomb mellett.

[ Szerkesztve ]

(#41534) creed33 válasza Steelmanus (#41533) üzenetére


creed33
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#41535) Vakegérke válasza creed33 (#41534) üzenetére


Vakegérke
veterán

Gyorsbillentyűk

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#41536) DS39 válasza scarbantia (#41531) üzenetére


DS39
nagyúr

Firefox színmenedzsment - van ilyen? :Y

én a videokártya driverben állítgatnék ilyet, esetleg gyártói szoftverben (laptop esetén).

(#41537) scarbantia válasza DS39 (#41536) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Van (elvileg). Fontos, hogy a program képkezelésnél figyelembe vegye a kalibrációs profilt, és az adott kép beágyazott színprofilját. Ha ez nincs beállítva, akkor nagyon fals színeket kaphatunk. Elsősorban wide gamut kijelzőknél gond, ott látványos túlszaturáltság lép fel. Egyébként itt a leírás, meg egy teszt.
Az Adobe programoknál nincs semmi baj a dologgal, normálisan jelennek meg a képek, megfelelő beállításokkal. Chrome is jónak tűnik.

(#41538) DS39 válasza scarbantia (#41537) üzenetére


DS39
nagyúr

nagyon érdekes, korábban még nem hallottam erről.

nem tudom a Firefox melyik verziójával próbálod, de talán ezzel lehetne kísérletezni, hogy felteszel egy régebbit, vagy újabb bétát, elképzelhető hogy vmi másképp működik az aktuális verziónál e téren, mint azt korábban tette.

(#41539) dodoroli válasza Rider74 (#41521) üzenetére


dodoroli
tag

Szia!
Megoldja a sütik és cache törlése a google fordító gondot.

(#41540) ceia válasza scarbantia (#41537) üzenetére


ceia
őstag

Nekem eddig sem volt rossz a megjelenítés sehol (FF24 - Eizo S1931 sRGB), de azért beállítottam az about:configban azokat a kapcsolókat, és megadtam a monitorom icc profilját. Most a teszt oldalon majdnem tökéletes lett az eredmény: csak a display color gamutnál van halvány eltérés (a piros és a kék alsó fele sötétebb ill. világosabb) de a többi OK. :) Eddig én sem tudtam erről a lehetőségről a rókában. Köszi a linkeket, nekem is érdekes volt és hasznos!

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#41541) NickNév


NickNév
csendes tag

Sziasztok!

Más is tapasztalta már, h a beállítások megnyitásakor az aktuális fül üres?

[ Szerkesztve ]

Zavarodott, mint egy svájci anarchista

(#41542) kispx válasza NickNév (#41541) üzenetére


kispx
addikt

Jó pár verzióval ezelőtt került bele. Már tudnak róla. A javításig: bezár -> újra megnyit :)

(#41543) NickNév válasza kispx (#41542) üzenetére


NickNév
csendes tag

Köszönöm, igen így csinálom :)

Zavarodott, mint egy svájci anarchista

(#41544) Citroware


Citroware
addikt

Firefoxon is és Chrome-on is ugyanaz a probléma tegnap óta: facebookon csak néhány kép jelenik meg rendesen, a többit nem tölti be, és állandóan tölt az oldal, de nem jönnek be a képek, főleg a profilképek előnézetei.
Csak facebookon van ez, és mindkét böngészővel. Mi lehet a baj?

(#41545) DS39


DS39
nagyúr

bekapcsoltam az outlook.com-hoz a kétlépcsős bejelentkezést, azóta az x-notifier kiegészítő verification code-ot kér, arra rájöttem hogy a MS fiókban kell egy alkalmazás jelszót generálni, de hiába adom meg, nem fogadja el. vki használ még kétlépcsős cuccot és x-notifiert? (gondolom gmail-nél is lehet ilyen gond)

(#41546) kispx válasza Citroware (#41544) üzenetére


kispx
addikt

Hiba a facebook szerveroldali részével van. Többen is ilyen problémával szembesültünk az elmúlt időszakban.

(#41547) Rimuru válasza DS39 (#41545) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem elég neki egyszer megadni a biztonsági kódot? Egyéb esetben pedig működnie kéne az alkalmazás jelszónak is, az pont fallback miatt van.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#41548) DS39 válasza Rimuru (#41547) üzenetére


DS39
nagyúr

de, engedélyeztem a böngészőben, hogy maradjon bejelentkezve, és hogy ez biztonságos eszköz, nem kérje többet. ezért sem értem, mert a MS fiók tevékenység naplóban látszik, hogy Firefox alól próbálom, mikor a notifier próbálkozik, és hogy "neki" biztonsági kérdés jelenik meg. azt nem vágom miért. ha ez ugyanaz az eszköz, csak más alkalmazás.

[ Szerkesztve ]

(#41549) Sátán44


Sátán44
addikt

Nekem a 36-os verzióval továbbra is fennáll a teljes fagyás jelenség. Muszáj voltam a hardveres gyorsítást kikapcsolni.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#41550) vlevi válasza Sátán44 (#41549) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem vagy egyedül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.