Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41401) kispx válasza alfa20 (#41400) üzenetére


kispx
addikt

Kiexportálod htmlként, és jegyzettömbben kitörlöd a többit.

(#41402) #40553216 válasza Orionk (#41340) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ide is tölthetsz fel képeket, nem kell külsőből linkelni.

(#41343) Vakegérke
Ehhez az is tartozik, hogy a Windows rendesen és teljesen leálljon, tehát ha Win8, akkor ne fastboot (vagy mi) legyen.

(#41350) rii
Havercsaj, meg tárogatás, meg bekaphat. Freud járt felétek? :DDD

(#41403) Bohus


Bohus
aktív tag

Az újabb firefox verziókban "about:home" kezdőlapnál már működnie kell a keresési javaslatoknak. Windows alatt működik is, viszont Linux Mint alatt nem kínálja fel a keresőmező a javaslatokat.
A funkciót természetesen aktiváltam a beállításoknál, ennek ellenére csak keresési előzmények jelennek meg a listában. Google.hu(com) kezdőlap használatával persze működik, én mégis a sima firefox kezdőlapot preferálnám. A wines és linux about:config állományban rászűrtem a 'browser. search' bejegyzésekre, szinte alig van különbség, próbáltam változtatni ezt-azt, sajnos eredmény nélkül. Ötlet?

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#41404) daginyomigec


daginyomigec
csendes tag

Kérlek segítsetek! :))

Egy hete szembesültem a problémámmal. A Firefox sehogy nem jegyzi meg az előzményeket! :Y

Tudom hol, mit kell beállítani, megtettem mindent! A Firefoxot letöröltem, ráadásul hatalmas reményeket fűzve a sikerhez, a Revo Uninstaller PRO-val, de valahogy a Firefoxnál nem használ a tőle megszokott "agresszivitás". :U

Bejártam hetedhét országot, sok fórumot böngésztem, de mindenhol azokkal a tanácsokkal találkoztam, amelyeket eleve, magamtól is végig próbáltam. :F :F

Kérlek szépen, SEGÍTSETEK! :W

(#41405) stingy2 válasza daginyomigec (#41404) üzenetére


stingy2
senior tag

Beállítások/Adatvédelem fülön ne legyen bejelölve a "mindig a prvt.böngészés használata" viszont jelöld be(ha nincs) alatta az előzmények megjegyzését. bocs, látom már próbáltad

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#41406) kungzi


kungzi
veterán

üdv

kellene egy kis segítség, mert mikor elindítom a firefox-t automatikusan mindig beállítódik kezdőoldalnak a mystart-s hülyeség, pedig már töröltem a gépről is, és mindig visszaállítom a google.hu-ra

de ha kilépek, majd vissza mindig a mystart keresővel indul a böngésző és átíródik a kezdő oldal is

hogy tudnám ezt beállítani, hogy a google maradjon végig?

előre is köszi

(#41407) Bohus válasza kungzi (#41406) üzenetére


Bohus
aktív tag

Itt találsz segítséget.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#41408) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Sziasztok. A problémám a következő lenne. Tegnap ota csak 720p-ban tudok nézni videókat. Semmit nem állítottam el, vírus nincs a gépen. 35.0.1 x86 verziót használok. Valakinek valami ötlet? :F

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#41409) ceia válasza Butcher-HUN (#41408) üzenetére


ceia
őstag

Nincs átváltva a html5 lejátszásra? [link]

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#41410) DJ. Ru$y válasza Butcher-HUN (#41408) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hali!

Ilyen nálam is szokott lenni sajnos. 240p, 360p és 720p marad bent, néha újraindítás, néha cookie-k törlése, néha pedig semmi nem oldja meg, aztán egyszer csak gondol egyet és megjavul... Nem értem benne a logikát.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41411) kungzi válasza Bohus (#41407) üzenetére


kungzi
veterán

ezt már megcsináltam, de mindig visszaíródik ez a szutykos mystart, ahogy újra elindítom a böngészőt :W

(#41412) Rainman05


Rainman05
tag

Üdv!
Az egyik napról a másikra átváltót a Firefoxon aYoutube HTML5 re és nem tudom kikapcsolni ahol eddig ki lehetett.Tud valaki valami megoldást hogy lehetne kikapcsolni?
Kép róla.

(#41413) Butcher-HUN válasza ceia (#41409) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Ezt írja ha rákattintok a linkre: Jelenleg a HTML5 lejátszó van használatban, amikor lehetséges. :U

[ Szerkesztve ]

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#41414) lev258


lev258
veterán

A Youtube-nál úgy döntöttek, itt az ideje a HTML5 alapértelmezetté tételének.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#41415) Fandango válasza Butcher-HUN (#41413) üzenetére


Fandango
veterán

Akkor ezért nincs 1080p.

(#41416) Wasp91 válasza lev258 (#41414) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Az nem zavarja öket,hogy teljeskörü html5 támogatás talán a 36os verziótól lesz.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#41417) lev258 válasza Wasp91 (#41416) üzenetére


lev258
veterán

A DRM-es rész még nem működik, de szerintem a többi nagyjából rendben van.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#41418) Rainman05 válasza Fandango (#41415) üzenetére


Rainman05
tag

Nekem csak így 360 és 720 van.Ez miért van?Másnak is ez van?

(#41419) lev258 válasza Rainman05 (#41418) üzenetére


lev258
veterán

Én egy véletlenszerűen választott videónál láttam 1080-at is.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#41420) ZsoZso78


ZsoZso78
tag

Üdv!Legújabb Firefox van fent a gépemen a problémám az volna,hogy a youtube videókat 720p-ig állítható a minősége.Idáig elérhető volt az 1080p is.Mit kell beállítani,hogy jó legyen?A Crome és az Explorerbe tökéletesen működik a 1080p lejátszás.A Flash Playert is frissítettem az se oldotta meg a hibát.

(#41421) csako válasza ZsoZso78 (#41420) üzenetére


csako
veterán

Na meg van, hogy mit fognak mostanában sokan kérdezni :))

Egy picit olvass vissza, HTML5 lett az alapértelmezett lejátszó, ezen változtatni Yotube Center-rel lehet, illetve HTML5 lejátszó mellett 1080p-t Beta (ez nem biztos) vagy Developer Edition-re való frissítéssel lehet kicsikarni.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#41422) Fandango válasza ZsoZso78 (#41420) üzenetére


Fandango
veterán

Az előtted lévő pár hsz. pont erről szól.

(#41423) Butcher-HUN válasza csako (#41421) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Ja csak az a baj ezekkel a Beta meg Fejlesztői változatokkal, hogy pl nálam a Kasperskynel a védelmi plug-in-ek nem épülnek be. Így pl ez a része főleg a flash alkalmazások vagyok egyéb kartevő oldalaknál egy védelmi modullal kevesebb. Ugyan van self defense így is de ott kitudja, hogy meg e fogja a kartevőt vagy sem. Ezert jobb a többrétegű vedelem. Úgyhogy Youtube-ra marad szépen az IE minden védelmi modul működik és meg van 60fps lehetőség is.

[ Szerkesztve ]

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#41424) ZsoZso78 válasza csako (#41421) üzenetére


ZsoZso78
tag

Felraktam ezt a developpert és tényleg működik az 1080p is.Érdemes ezt használni vagy térjek át a cromra?

[ Szerkesztve ]

(#41425) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Mozilla Firefox alatt nekem egyik YouTube videót sem játssza le a mai napon a böngésző.
Viszont Chrome ban hibátlanul működik.

Szerintetek mi lehet a gond ? Mi a megoldás ? Mi történt ?

köszi

(#41426) Kelvin válasza Orionk (#41425) üzenetére


Kelvin
őstag

Kicsit olvass vissza, nyugi nem kell sokat...

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#41427) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Én olvastam, de akkor sem vágom mi van és mikor lesz minden a régi.

(#41428) Wasp91


Wasp91
aktív tag

Ha a Youtube Center Developer Editiont felrakjátok akkor választhattok, hogy Flasht vagy HTML5öt akartok használni. Azt valaki tudja-e hogy, HTML5 alatt megoldható a surround sound?

[ Szerkesztve ]

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#41429) Tomekk.


Tomekk.
aktív tag

Én most felraktam ezt a Youtube Flash Player 1.2 nevű kiegészítőt. Visszaállt vele a Youtube flash-re.

(#41430) Kolondrum válasza Tomekk. (#41429) üzenetére


Kolondrum
félisten

YouTube Flash Video Player 35.2-vel is jó.

(#41431) Mr.RiK


Mr.RiK
csendes tag

Sziasztok, az lenne a problémám, hogy megnyitom youtuben a videót, hang van, de fekete képernyő van csak. Ott alul ha úgy csinálom, mintha tekerném akkor látom kicsibe a képet, de nem játssza le. Internet Explorerrel is próbáltam ott ugyanez a hiba csak ott nem fekete képernyőbe mutatja hanem zöldbe. Már Firefoxot frissítettem, flash playert, shockwavet, de nem történt semmi.
Mindenhol tudok nézni videót csak youtuben nem, kérlek segítsetek, előre is köszönöm!

(#41432) geris197


geris197
tag

És ezt a YT Center developert hogyan teszem fel?Van ott valami .xpi kiterjesztésű fájl amit a firefoxnál ír,de azt hogyan és hova teszem???

(#41433) Mr.RiK


Mr.RiK
csendes tag

Na megoldódott a probléma :) Youtube Flash Playert letöltöttem és azóta jó megint a kép. Azért írom le, mert hátha valakinek még ez lesz a hiba.

(#41434) Wasp91 válasza geris197 (#41432) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Megnyitod és a Firefox feltelepíti magának.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#41435) geris197 válasza Wasp91 (#41434) üzenetére


geris197
tag

Hát nem telepíti fel magának ha csak megnyitom.Ki kell választani az alap programok közül a foxit és így települt.

[ Szerkesztve ]

(#41436) csako válasza ZsoZso78 (#41424) üzenetére


csako
veterán

Ha nincs más gond, akkor nyugodtan használd, nem kell áttérni sehova ;)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#41437) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Na itt vajon mi történt?! :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41438) #58000384


#58000384
törölt tag

Sziasztok!

A 35.0.1-es verziót használom, és egy ideje elég komoly gondok vannak a böngészővel (csináltam visszaállítást is, újra belaktam, nem segített). Rendszeresen megakad az egész (nem válaszol), a rendszer közben üresjáraton megy, tegnap a Youtube-os lejátszó (HTML5) villogott vadul, aztán minden oldal fekete lett, rosszul renderelte őket (még az új lapos oldalt is), sokszor új fülön nyitva egy oldalt csak tölt és tölt, amíg rá nem nyomok a frissítésre. Utána azonnal betölti, szóval nem a nettel van gond. ABP van csak telepítve.
Esetleg van valakinek valami ötlete arra, hogy mi okozza? Megnéztem, nincs telepítve semmi szemét, a rendszerre sem. Még talán a 31-es verzió volt az, ami tökéletes volt, azóta időnként előjönnek a hülyeségei.

(#41439) Rimuru válasza DJ. Ru$y (#41250) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem lenne jó, pár ilyen apróság miatt. Viszont magamnak csináltam ilyet.

Vigyázat, csalok!

(#41440) spammer válasza Rimuru (#41439) üzenetére


spammer
veterán

CSS-ben megoldható, hogy ne fekete betűk legyenek fekete háttéren. Minden megoldható, csak éppen a RI/OS is frissül, vagy mi van most éppen, nem biztos, hogy megéri vele tökörészni, ha 2 nap múlva megvátoznak a classok vagy akármi és nem működik az egész. :D

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41441) Rimuru válasza spammer (#41440) üzenetére


Rimuru
veterán

Itt a képeket akartam bemutatni, midnél látszik egy kis fehér szöszmösz ami nem mutat jól sötét témával. A többit azért nem írtam át mert felesleges volt ehhez a képhez.

Vigyázat, csalok!

(#41442) DJ. Ru$y válasza Rimuru (#41441) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez a legkisebb probléma, hogy "recések" a képek szerintem. :) Ha sötét lenne a háttér és világosszürke a felirat. Ismerem a CSS-t, de nem mernék nekimenni egy ilyen stylish írásnak, mert nem ismerem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41443) spammer válasza DJ. Ru$y (#41442) üzenetére


spammer
veterán

Ha értesz a css-hez, akkor semmi különös dolog nincs, a stylish csak egy program, ami a css-t alkalmaza/lefuttatja, nem kell ismerni hozzá igazán semmi mást, csak a css-t. :) A classokat meg id-ket stb. meg developer tools-szal tudod kinyerni könnyen, sőt, azonnal ki is tudod próbálni, át tudod írni, amit akarsz, azonnal alkalmaza is, azt hiszem még menteni is tud követletlenül.

(#41441) colomb2: ja értem, oké, valóban. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41444) DJ. Ru$y válasza spammer (#41443) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Na akkor 2 hét múlva lesz elvileg időm, nekiugrok. Aztán majd ha alakul belőle valami, akkor esetleg bedobom ide.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41445) krups8


krups8
tag

Sziasztok!

Tudtok valamit ez ellen az átirányítós http://offers.bycontext.com ellen?

Illetve ötlet, hogy ezen az oldalon mit lehet csinálni a hulló X-ekkel?

(#41446) mekker


mekker
őstag

Na jó, most már kezdek belefáradni ezekbe a 30x-es verzióktól... Nem elég, hogy meghal, memory leakes, de már rejtegetik is a folyamatkezelőben a valós memóriahasználatot..Megzabálmondjuk 1.6 gigát (egy Ph+ memóriaszemét), és kiírja hogy 370MB... Kezdhetnének már valamit ezekkel a szemét kiadásokkal.
A Youtube Centertől, AdBlock+-tól sok év után megszabadultam, a helyzet jobb lett, de most már tényleg nem tudom bővítményre ráfogni ezt a sok memory leaket.
Vagy talán a Youtube hibája? Nem tudom.

@KRUPS8
Az ikszeket letiltod valami adblockerrel (jobb klikk és ott), a másik meg valami bloatware lehet. Töröld a gyanús programokat, vírusirtás, Ghostery+adblocker Firefoxra, Firefox bővítmények letiltása (kiegészítőknél és CCleanerben is nézd meg).

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#41447) Kelvin válasza mekker (#41446) üzenetére


Kelvin
őstag

Nálam nem eszik többet 600Mb-nál 10-15 lappal + a Flash, ami sokszor ugyanennyi.
Amúgy Chrome ugyanezt produkálja kb., vagy többet.

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#41448) Vladi


Vladi
nagyúr

Milyen reklám blokkolót ajánlotok most ff-re? adblock jó még? Chrome alatt kicsit gagyesz. :F Mit érdemes még feltenni, hogy a kacatokat tiltsa? noscript?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#41449) Rimuru válasza Vladi (#41448) üzenetére


Rimuru
veterán

Most ez a felkapott, spammer használja.

(#41446) mekker: 1 hét után már nekem is 1-1,3Gb körül szokott lenni a memóriahasználat.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#41450) Fandango válasza Vladi (#41448) üzenetére


Fandango
veterán

uBlock amit előttem linkeltek, vagy AdBlock Edge és AdGuard AdBlocker

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.