Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41251) donmackó válasza Buster17 (#41249) üzenetére


donmackó
őstag

about:config -> browser.newtab.url beállítás -> about:newtab értékre beállít

Release the cable hounds!

(#41252) EmptyParadox válasza DJ. Ru$y (#41250) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

+1 Ennek én is nagyon örülnék.

(#41253) DS39 válasza Buster17 (#41249) üzenetére


DS39
nagyúr

ilyen után én tolnék egy alaphelyzetbe állítást, hogy megtisztuljon a profil.
a címsorba beírod -> about:support (majd Entert nyomsz) -> Kiválasztod A Firefox alaphelyzetbe állítása... gombot. (A legújabb verziónál nem túl értelmes módon sikerült a magyarítás, mert A Firefox frissítése... gomb található)
a kiegészítőket ilyenkor bukod, de minden más megmarad.

[ Szerkesztve ]

(#41254) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Régebbi Mozilla Firefox-ot használok(32.0.3).
Ment pár letöltésem,azokat kilőttem,mert nem haladtak sehova,aztán később látom,hogy ugyanazok mennek tovább,mintha ki sem lőttem volna őket.
Ez mitől lehet?

(#41255) Pajoz


Pajoz
őstag

Üdv mindenkinek!
Tudna valaki segíteni abban, hogy hogyan lehet megjeleníteni egy oldalt, ami ilyen hibaüzit dob:
Visszakeresve a topicban láttam, hogy volt már ez a kérdés, de választ nem találtam rá. Most konkrétan a fészbúkról lenne szó. Tegnap még behozta a fox, ma már nem. Ami, ugye marhára érdekes! Mellesleg bosszantó is számomra, mert eddig is használtam néha a foxot, de az alap böngészőm a Chrome volt. Viszont, mivel utóbbi nem csak a gépből, de még az agyamból is kizabálta a RAM-ot és a procihasználatot épp tegnap legyalultam.
Átexportáltam mindent, a Chrome-ból, ami kellett most meg ez is szívat!

Próbáltam már korábban más böngészőket. Pl a CyberFox-ot is. Ez is tiltotta a fészt. Szóval valami konkrét tanácsot szeretnék kérni, hogy hogyan lehetne beállítani a fox-ot, vagy milyen böngészőt használjak?

[ Szerkesztve ]

(#41256) DJ. Ru$y válasza Pajoz (#41255) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Technikai részletek [katt rá] alatt van egy olyan, hogy elfogadod és tovább lépsz, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41257) Rimuru válasza DJ. Ru$y (#41256) üzenetére


Rimuru
veterán

Csak én nem fogadnám el a saját biztonságom érdekében, valahol máshol van ott gebasz. Könnyű úgy adatot lopni hogy a gyanútlan felhasználok kivételbe rakja én meg elkapok mindent. :U

Vigyázat, csalok!

(#41258) stingy2 válasza Pajoz (#41255) üzenetére


stingy2
senior tag


2 perccel ezelőtt.

INTJ

(#41259) Pajoz válasza DJ. Ru$y (#41256) üzenetére


Pajoz
őstag

Ez egyszerű lenne. De nincs ilyen lehetőség.

(#41260) Pajoz válasza stingy2 (#41258) üzenetére


Pajoz
őstag

Nekem a Cyber-nél is az előbbi hibát dobta. Akárhogy is próbáltam tiltani a biztonsági beállításokat stb.

(#41261) Jazz válasza Pajoz (#41255) üzenetére


Jazz
veterán

Állítsd a dátumot ideiglenesen pár évvel előrrébb. Nézd meg úgy. Vagy frissítsd a tűzfal adatbázisát, tanusítvány kezelést.

free your mind

(#41262) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Csak nálam ad üres oldalt a flashplayer oldala?

Arra kér a Firefox, hogy frissítsem a Flash-t.
Hát én frissíteném nagyon szívesen, ha tudnám...

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#41263) lsc válasza sz.balazs.95 (#41262) üzenetére


lsc
nagyúr

Nálam jó, noscript?

Az élet kegyetlen .

(#41264) DJ. Ru$y válasza sz.balazs.95 (#41262) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Működik, tegnap frissítettem, ha kell felteszem valahova az installját.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41265) sz.balazs.95 válasza lsc (#41263) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nincs semmi ilyesmi bővítményem fent.

szerk.: Az AdBlock sem lehet ludas, mert tiltott ABP-vel sem jó. :(

(#41264) DJ. Ru$y: hásá lennék érte! :R

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#41266) lsc válasza Pajoz (#41259) üzenetére


lsc
nagyúr

Nálam ilyen akkor volt ha nem jól volt az idő beállítva /pl. bioszfrissítés után/.

Az élet kegyetlen .

(#41267) DJ. Ru$y válasza sz.balazs.95 (#41265) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mondd, hogy milyen rendszerre kell (gondolom FF-hez).

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41268) sz.balazs.95 válasza DJ. Ru$y (#41267) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

FX 35 & Win10

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#41269) DJ. Ru$y válasza sz.balazs.95 (#41268) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

8 a max amit választani tudok, szóval gondolom az lesz jó neked is. Itt ni.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41270) sz.balazs.95 válasza DJ. Ru$y (#41269) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Köszi! települt. :R

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#41271) Pajoz válasza Jazz (#41261) üzenetére


Pajoz
őstag

Köszöntem!! :R
Ez a dátum oda-visszaállítás segített. Már bejön a fész a kivételek hozzáadásával.
Bár lövésem sincs hozzá, hogy miért kell ilyen manővert csinálni, hogy egy böngésző megjelenítsen egy oldalt.Nem neked szól! De, bassz hadd én döntsem már el mit akarok megnézni és mit nem! Ne egy prog!

(#41272) Locsi


Locsi
senior tag

A kereső sávban nem lehet visszaállítani a régi fajta stilust. Gondolok itt erre a kinézetre.

Probléma megoldva evvel.

browser.search.showOneOffButtons true-ról false-ra

[ Szerkesztve ]

(#41273) Predator2


Predator2
addikt

Másnak sem tiltja normálisan a µBlock a reklámokat?

Adblock plus: [link]

µBlock: [link] Ugyan az az oldal.

Ezek a szűrők vannak: [link]

Lehet ezzel kezdeni valamit? Vagy térjek vissza inkább ABP-re.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#41274) DJ. Ru$y válasza Predator2 (#41273) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

2-3 blokkert próbáltam már és mindig az ABP-re jutok vissza... :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41275) Matthewus válasza Predator2 (#41273) üzenetére


Matthewus
őstag

És az Adblock Plus-ban milyen szűrők vannak telepítve? Nem az uBlock hibája, ha az általad használt listák nem tartalmazzák a szükséges szűrőszabályt.
Friss uBlock: https://github.com/gorhill/uBlock/releases/tag/0.8.6.0

(#41276) DS39 válasza DJ. Ru$y (#41274) üzenetére


DS39
nagyúr

ennyi. lehet mondani, hogy sokat zabál, de az Element Hiding Helperrel és Popup blockerével kiegészítve verhetetlen.

(#41277) Wasp91 válasza DS39 (#41276) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Element Hiding-ot az µBlock alapból tud.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#41278) Jazz válasza Pajoz (#41271) üzenetére


Jazz
veterán

Nincs mit.:)
A tanusítvány kezelés-frissítés miatt kellett dátumot oda-vissza állítanod. (noha helyes volt a dátum és az időd ahogy néztem. program hiba)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#41279) Krystal_s válasza Matthewus (#41275) üzenetére


Krystal_s
addikt

Pár hete írtam erről, hogy ugyanazokkal a listákkal sem tiltja úgy a reklámokat, mint az ABP.
Lehet láthatatlan az írásom, mert senki sem reagált rá. :)

(#41280) Kelvin


Kelvin
őstag

Használjatok Ad Muncher amióta ingyenes lett ezt használom és részemről marad is. Nem kell kiegészítőket telepítgetni, nem baszkurálja a böngésző memória és proc használatát. Nem lassítja a böngészést. Elég egyszer telepíteni, ha több böngészőt használsz akkor is.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#41281) Pajoz válasza Jazz (#41278) üzenetére


Pajoz
őstag

Azóta megint kellett egyszer buherálni vele. Ismét nem jelentette meg az oldalt.

(#41282) Matthewus válasza Krystal_s (#41279) üzenetére


Matthewus
őstag

Predator2 esetében ugyanazokkal a filterekkel az ABP sem blokkolja, megnéztem.
A te általad leírt problémához küldhetnél egy konkrét linket, amire kattintva azt produkálta az uBlock, ami a képen van.

(#41283) ceia válasza Kelvin (#41280) üzenetére


ceia
őstag

Gyanakodtam hogy ha fizetős volt, miért lett ingyenes? De meglepetésemre nincs benne kártevő! Felraktam, egyelőre szépen végzi a dolgát, pár oldallal kipróbálva sehol semmi reklám. Nem rossz.. Viszont az zavar, hogy ez mindig megy - vagyis az ABP kilép ha kilépek a FF-ból, de ez marad és valamit csak-csak fogyaszt, pedig már nincs rá szükség. Kár, hogy ezt nem kiegészítőként írták meg. Különben nekem az ABP is bevált simán az easylisttel.

        it's more fun to compute

(#41284) Kelvin válasza ceia (#41283) üzenetére


Kelvin
őstag

Olvasd el, hogy miért lett ingyenes a két készítő srác korrektül leírta. Minimális a fogyasztása, szinte semmi és ha ez mégis zavar te bezárhatod. Amúgy ha itthon vagyok mindig megy a böngésző a háttérben még munka vagy szórakozás mellett is.

Kis érdekesség:
Statistics for Ad Muncher v4.94.34121/5869 (Free)
Adverts removed: 8,265
Bandwidth saved: 443 MB
Counter started: január 28, 2015

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#41285) ceia


ceia
őstag

Az előző visszavonva, amikor írtam még nem néztem meg a Youtubeot! Az ABP ezeket nem engedi át :(
Maradok az ABP-nél.

        it's more fun to compute

(#41286) DS39


DS39
nagyúr

van mód rá, hogy egyedi keresést felvegyek a Searchbar-ba?
mert vannak oldalak amiknél felajánlja, hogy beteszi a keresőlistára, de van ahol nem.
a gsmarena.com oldal keresőjét beállítanám pl úgy hogy a keresői lap linkje, és a GET paraméterként átadott szó meg az amit beírok a searchbarba. instant ugyan nem lenne, de működne. csak nem találok módot egyedi oldal hozzáadására.

(#41287) ceia


ceia
őstag

Bocs, az ABP-ben nem csak az easylist megy.. :B De így szinte tökéletes, ha meg nagy néha van valahol egy kisebb gif anim, annyi nem zavar. A memória felhasználását nem nézegettem, de észre nem vettem semmi problémát miatta. (XP 2GB rammal :D )

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#41288) Kelvin válasza ceia (#41285) üzenetére


Kelvin
őstag

Nálam így néz ki, semmi reklám...esetleg frissítsd a szűrőket.
Mindenképp nézd át a beállításokat is mert elég sok hasznos dolog van benne.

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#41289) Fandango válasza DS39 (#41286) üzenetére


Fandango
veterán

(#41290) DS39 válasza Fandango (#41289) üzenetére


DS39
nagyúr

köszi.
szerk: sikerült rájönni, hogy kell használni. :)

[ Szerkesztve ]

(#41291) Fandango válasza DS39 (#41290) üzenetére


Fandango
veterán

Jo bonyolult. ;] (foleg ha elolvasod az addon oldalon a hasznalati utmutatot)

[ Szerkesztve ]

(#41292) DS39 válasza Fandango (#41291) üzenetére


DS39
nagyúr

hát ja, nem az, csak először a kiegészítők között néztem, nincs beállítások, aztán ahogy az első képen látszik, nincs plusz opció, mondom ez most mi, a második kép meg totál nem segít (nekem).
aztán leesett, hogy a jobb klikk, az adott oldal searchbarjában kell, és nem az adott oldalon állva a Firefox searchbarban jobb klikkelni. nekem utóbbi lett volna logikus, mert normál esetben úgy lehet hozzáadni keresőt, ha az oldal támogatja ezt. :B

[ Szerkesztve ]

(#41293) ceia válasza Kelvin (#41288) üzenetére


ceia
őstag

Köszi, de már leszedtem. Az ABP-vel jó ahogy most van, és semmi problémám vele. Eredetileg csak azért töltöttem le az Ad Munch-ot, mert le akartam csekkolni VT-on hogy nincs-e benne valami és ha már nem volt, próbaképpen felraktam. De jobban tetszik, ha a blokkoló csak a böngészőbe van telepítve. Mást úgysem használok, csak a FF-ot.

(#41289) Fandango Köszönöm, ez nekem is jól jött. A legújabb nem támogatja a rókámat, de szerencsére fent vannak a régebbi verziók is. Már csak azt kéne tudni, milyen méretű saját ikonokat fogad el a berakott keresőkhöz :F

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#41294) DS39 válasza ceia (#41293) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem favicon méretűt 16x16 pixelest.

(#41295) Rimuru válasza DS39 (#41286) üzenetére


Rimuru
veterán

Ezek alapján csináltam volna: [link] [link]

Vigyázat, csalok!

(#41296) Fandango válasza Rimuru (#41295) üzenetére


Fandango
veterán

Hat mennyivel egyszerubb megoldas, LOL :DDD (r u serious?)

[ Szerkesztve ]

(#41297) Predator2 válasza Matthewus (#41275) üzenetére


Predator2
addikt

ABP telepített szűrői nálam ezek: [link]

µBlock szűrő : [link] Most frissítettem a progit.

Hufiltert hozzá lehet adni valahogy?

"Predator2 esetében ugyanazokkal a filterekkel az ABP sem blokkolja, megnéztem."

Akkor melyik szűrő kell még? Vagy pont a hufilter?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#41298) Rimuru válasza Fandango (#41296) üzenetére


Rimuru
veterán

Így nem kell külön kiegészítő, csak ki kell cserélni pár dolgot és kész a kereső. DS39 van annyira hozzáértő hogy meg tudja csinálni. Könnyű hordozni, megosztani, stb. Amúgy sehol nem mondtam hogy egyszerűbb megoldás. ;)

Vigyázat, csalok!

(#41299) Fandango válasza Rimuru (#41298) üzenetére


Fandango
veterán

De most akkor minden egyedi search-hoz csinalsz egy kulon plugint, nem latom ertelmet. :F
Az en altalam javasolt megoldast mennyivel nehezebb hordozni, ha van sync? A megosztas meg nem egy gyakori eset szerintem.

(#41300) BullZeye válasza Kelvin (#41288) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha jól látom te használsz más programokat youtube-ra, youtube center pl, vagy custom CSS-t, nem? Csak mert azok is reklám blokkolók.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.