Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42901) vlevi válasza Wasp91 (#42899) üzenetére


vlevi
nagyúr

Félreérted. Ha kell, akkor persze használja. De az, amikor valami vacak elkezdi elfogyasztani, azt nem normális.
Én viszont pont a Chrome, Opera-ban nem találok pár dolgot. pl. a könyvjelző oldalsáv nagyon jó van a Firefoxban úgy, ahogy van. Operában próbálkoznak vele, Chromeban egyáltalán semmi nincs. FF-ban a címsoban a kis lefelé háromszög előhozza az előzményeket, a a másik kettő ezt sem tudja
De még, ha ezektől eltekintek, akkor is nyomkodok egy ideig a chromeot, operát, aztán kilépek belőle, és megyek vissza FF-hoz, mert az valahogy jobban megszoktam, a többi olyan szokatlan.
Levelezőből viszont a Thunderbirtod nem bírom megszokni, fene tudja, ilyen vagyok :)

(#42902) Wasp91 válasza vlevi (#42901) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Igen a memory leak az nem normális. Nagyon meg kell válogatni milyen kiegészítőket rak fel az ember. Jah elég szokatlan a Chrome a Firefoxhoz képest. Főleg akkor, ha az ember régóta Firefoxot használ. :)

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#42903) mekker válasza Jazz (#42883) üzenetére


mekker
őstag

@Jazz
Na, találtam itt egy egyszerű addont, aminek az a lényege, hogy jobbklikk menübe belerak egy opciót, hogy meglehessen pl. Youtube videók linkjeit nyitni VLC lejátszóban.
https://drive.google.com/file/d/0B3YP77rwcWfgbFNibldwbmZlenM/view
Ez a javított változatom belőle, csak le kell tölteni, és társítani kell a Firefox-szal, már telepíti is.
Bele van rakva a javítás, amit az egyik értékelő leírt, plusz fordítás, meg 1-2 dolog a jobbklikk menühöz.
Job klikk a linkre, és katt a menüre vagy 'w'-t kell nyomni.

Nem értek nagyon a JS-hez, ha valaki tudna segíteni, az jó lenne (beállításokba kéne egy szűrő, hogy mikor jelenítse meg pl. *youtube.com/*, stb.).

Az egyetlen baja, hogy jelenleg csak 360p-t és 720p-t tud, 480p-t és 1080p-t nem, legalábbis nálam. (ctrl+j-vel lehet megnézni)

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#42904) BullZeye válasza sz.balazs.95 (#42893) üzenetére


BullZeye
veterán

16 gigás géppel netezek, valami leakel, és nem adblock volt, ublockkal is 2GB fölé megy, és ilyenkor használhatatlanná válik.

(#42905) Skynet258 válasza mekker (#42890) üzenetére


Skynet258
veterán

Pedig látszik a te képeden is, bár erősen tömörítve van... Chrome alatt a szememnek kellemesebben jelennek meg a betűk, itt a fórumban is látom, meg ha pl. egy cikk címsorát nézem, ott is egyből észreveszem. Nem tudom, valahogy simább minden. :F

https://geekpulse.hu

(#42906) mekker válasza Skynet258 (#42905) üzenetére


mekker
őstag

Hát most nézegettem vagy negyed órát, de nem látok lényegi különbséget. A Firefoxnál valamivel nagyobbak a betűk, meg a betűközöket, 1-2 részt kicsit máshogyan renderel, de az AA és a betűk kb. bitről bitre ugyanúgy néznek ki.
eredeti kép (képzézők mutatják a pixeleket)
+

ezt is csak a böngésző mossal el; kék-narancs FF, szürkeárnyalatos Chrome

Nem hitvitát akarok kelteni, de szerintem inkább a Windowsos Clear Type-ot lenne érdemes állítani, az Anti-Aliasing Tuner pedig valószínűleg már nem működik rendesen, mert nem sok mindent csinál (írják is, hogy 38 óta nem megy).

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#42907) Kernel válasza Skynet258 (#42905) üzenetére


Kernel
nagyúr

Amikor XP-ről átálltam Win7-re, én is variáltam ezzel, mert évek során hozzászokott a szemem az XP-típusú fontsimításához, ezért ugyanazt akartam viszontlátni (a böngészőben is), az utált ClearType nélkül.

Egyrészt kellett egy regfájl:

Windows Registry Editor Version 5.00

;Remove Segoe UI
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Fonts]

"Segoe UI (TrueType)"=""
"Segoe UI Bold (TrueType)"=""
"Segoe UI Italic (TrueType)"=""
"Segoe UI Bold Italic (TrueType)"=""
"Segoe UI Semibold (TrueType)"=""
"Segoe UI Light (TrueType)"=""
"Segoe UI Symbol (TrueType)"=""

;Font Substitution
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\FontSubstitutes]

"Segoe UI"="Tahoma"

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]

"FontSmoothing"="2"
"FontSmoothingType"=dword:00000001

Ezzel lehet visszavonni, ha valaki úgy akarná:

Windows Registry Editor Version 5.00

;Restore Segoe UI

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Fonts]

"Segoe UI (TrueType)"="segoeui.ttf"
"Segoe UI Bold (TrueType)"="segoeuib.ttf"
"Segoe UI Italic (TrueType)"="segoeuii.ttf"
"Segoe UI Bold Italic (TrueType)"="segoeuiz.ttf"
"Segoe UI Semibold (TrueType)"="seguisb.ttf"
"Segoe UI Light (TrueType)"="segoeuil.ttf"
"Segoe UI Symbol (TrueType)"="seguisym.ttf"

;Remove Font Substitution
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\FontSubstitutes]

"Segoe UI"=-

Valamint az alábbi ablaknál kinéztem XP-ből az összes beállítást, ugyanazt beállítottam a Win7-re:

Persze, ez is valahol registry beállítás, de ebben az esetben inkább ezt a manuális módszert választottam.

Végeredményben, noha magában a Windowsban maradtak részek, amire nem tudtam hatni, de a lényegesebb dolgok helyreálltak, beleértve a böngészést is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42908) Skynet258 válasza mekker (#42906) üzenetére


Skynet258
veterán

"ezt is csak a böngésző mossal el; kék-narancs FF, szürkeárnyalatos Chrome"

Na pont ezt látom, ezzel van a "bajom"... egyszerűen a szürkeárnyalatos elmosás az én szememnek kellemesebb. És ha jól sejtem, ezt nem lehet megoldani FF alatt sehogy...? :U

Kernel: lehet ránézek majd erre a megoldásra is, köszi! :)

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#42909) mekker válasza Kernel (#42907) üzenetére


mekker
őstag

Egyébként itt található az ezzel kapcsolatos beállítások nagy része:
HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop
és
HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WindowMetrics

@skynet
Igen, a ClearType miatt ilyen, bár ez a valóságban nem egészen így fog látszódni a monitoron.
Az egyik greyscale AA-t, a másik meg subpixeles AA-t használ. Ha megkeresed a Cleartype beállítást Win keresőben és kiveszed a pipát, akkor megnézheted milyen nélküle. Ha kikapcsolod, akkor a FF sem fog Cleartype-ot használni.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#42910) vlevi válasza Skynet258 (#42908) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nálam forditva. Az IE10 körül jott be a szurke elmosas, amit a win8-ban a microsoft mindentutt hasznal. Nálam fortelmesen nez ki. A cleartypeot nem szerettem winxp alatt, de hetesen mashogy mukodik, ott elfogadhat. Vagy csak hozzaszoktam az évek alatt. De a szurkearnyalatoshoz nem birok. Sajnos ez van az ujabb officeokban is. Ronda. De gondolom monitorfüggő is. Te milyen monitort használsz? Mert nalam ips paneles dell u2311 van. A céges gépemen szintén ips paneles fulld monitor van. Elképzelhetőnek tartom, hogy mashol maskeppen nez ki, mert pl a tv kimeneten a cleartype mashoigy nez ki, gondolom azert, mert ott mashogy vannak elrendezve a subpixelek. MVA panelen, 40"-os samu tv-m van. Át lehet állitani a cleartypeot, hogy tv-n jobb legyen, de akkormeg a monitoron nem olyan.

(#42911) Skynet258 válasza vlevi (#42910) üzenetére


Skynet258
veterán

A monitor egy LG E2251, semmi extra, TN panel...

Igazából Win alatt nincs problémám a megjelenített képpel, sőt, sehol - csak és kizárólag FF alatt "bántja" a szemem a betűk megjelenése. Csak ott a memória használat ölt olyan szintet, hogy elindítok egy játékot, és fél perc múlva kilép, hogy elfogyott a 8GB RAM. Chrome bezár, és máris elég mindennek a RAM... :(

https://geekpulse.hu

(#42912) mekker


mekker
őstag

Na, megvan hogy miért nem mentek a Youtube értesítések:
privacy.trackingprotection.enabled -> true-ról visszaállítottam false-ra.
Aki követte az Iponos cikket [link], az ügyeljen arra, hogy esetleg néhány szolgáltatás nem fog rendesen működni.

Egyébként nem lehet valahogy kivételt megadni about:configban?

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#42913) mekker válasza mekker (#42912) üzenetére


mekker
őstag

Itt van, ha valakinek kell:ene még rajtam kívül:

Tracking protection ; privacy.trackingprotection.enabled

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#42914) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
You tube videót hogy lehet teljes képernyőre rakni?
Szerinte teljes,de felül itt a címsor,stb..
Kerestem de sikertelenül :(

(#42915) EmptyParadox válasza mekker (#42912) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Mit takar pontosan a Youtube értesítés? Vagy mi ez egyáltalán, hogy néz ki? :)

(#42916) mekker válasza EmptyParadox (#42915) üzenetére


mekker
őstag

Ha van valamilyn guglis fiókod, és bejelentkezel Youtube-on, akkor ott jobb felül van egy kis harangocska, ott mutatja a hsz-ekkel és a videóiddal kapcsolatos dolgokat.

@konci
Mire gondolsz? A videó alján ott van a gomb, ha az egér nem az alsó-felső sávon marad, és nem mozgatod, akkor eltűnik (2-3 mp).
https://www.youtube.com/testtube
Ha ezt bekapcsolod, akkor még a lejátszó is átlátszó lesz, addig se zavar amíg el nem tűnik.
Azt az idegesítő szövegbuborékot fullscreennél meg így lehet elrejteni:
about:config címsorba, majd full-screen-api.approval-required erre rákeresel, és igazra állítod.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#42917) konci79 válasza mekker (#42916) üzenetére


konci79
őstag

Ezelőtt így is volt,most a felső részen ottmarad a webcímes rész.
Nem vagyok gépnél,tennék be képet,mert nem tudom szakszavakkal leírni :B

(#42918) Steady74


Steady74
addikt

Sziasztok

csatolok egy képet, az istennek nem tudom kilőni ezt a sz@rt... programok eltávolításánál nincs rá utaló jel, mozilla kiegészítőknél nincs, új ablak, új kezdőlaőnál gugli beállítva, a default:config-ban sem találok rá utaló sort... hogy a pcsába tudom kilőni, hogy ne jelenjen meg?

Előre is köszi!

(#42919) konci79 válasza konci79 (#42917) üzenetére


konci79
őstag

Na,szóval az előző hsz-ban a képen a fekete sáv feletti rész látszik,hiába teljes képre rakom.

[ Szerkesztve ]

(#42920) netpeti98 válasza Steady74 (#42918) üzenetére


netpeti98
addikt

Adwcleaner

(#42921) Steady74 válasza netpeti98 (#42920) üzenetére


Steady74
addikt

:R meglesem

(#42922) Wasp91


Wasp91
aktív tag

Facebook nálatok hogy működik? Vicc, hogy Chromeon megy szépen , Firefoxon meg ahogy tekerek lefele tölt kicsit aztán gondolkozik, majd befagy a böngésző pár másodpercre. És ilyen üzenet fogad:

FF 39beta5 64bit.

[ Szerkesztve ]

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#42923) Fandango válasza Wasp91 (#42922) üzenetére


Fandango
veterán

FF 38.0.5 (32bit), nincs semmi problema.

(#42924) Steady74 válasza netpeti98 (#42920) üzenetére


Steady74
addikt

ok, köszi, az megoldódott :R

annyi, hogy kezdőoldalnak nem a guglit tölti be hanem egy üres oldalt, pedig be van állítva

(#42925) Kernel válasza Steady74 (#42918) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ilyenkor én rákeresek a bűnösre, bár lehet, nálad azt is átirányítja, de itt van például.

Egyebek mellett AdwCleaner programot is említik, ami a legegyszerűbb.

Csak nekem legutóbb a Chrome-ból nem vette ki a vírust, de mivel csak másodlagos böngésző, könnyen eltávolítottam, újratelepítettem, megjavult.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42926) netpeti98 válasza Steady74 (#42924) üzenetére


netpeti98
addikt

Próbáld meg visszaállítani a Firefoxot (a magyarban frissítésnek fordították): [link]
Előtte érdmes biztonsági mentés csinálni az FF profilról, ha véletlenül kellene valami belőle amit töröl.

[ Szerkesztve ]

(#42927) Wasp91 válasza Wasp91 (#42922) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Na megoldódott a gond. Lastpass-al vigyázzatok. Az okozta a Facebook lassulását.
Mások is panaszkodtak rá: https://addons.mozilla.org/hu/firefox/addon/lastpass-password-manager/

[ Szerkesztve ]

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#42928) mekker válasza Steady74 (#42924) üzenetére


mekker
őstag

Azért még nézd meg az IE és a Firefox beállításainál, hogy nem állított-e be proxyt.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#42929) Matthewus válasza Wasp91 (#42927) üzenetére


Matthewus
őstag

Töltsd le a LastPass oldaláról a legfrissebb verziót, az addons.mozilla.org-on lévő változat több, mint 1 éve nem frissült.

(#42930) Wasp91 válasza Matthewus (#42929) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Jó tudni. Én meg már áttértem KeePass-ra.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#42931) gladius01


gladius01
újonc

A segítségeteket szeretném kérni A youtube on véletlenül elállítottam a teljes képernyős módot és az istennek sem találom hogy hol lehet vissza állítani Tudna valaki segíteni ?

(#42932) sz.balazs.95 válasza gladius01 (#42931) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Esc gomb. ;)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42933) €uro


€uro
őstag

Hi!

Régebben használtam egy olyan kiegészítőt a Firefox-hoz, amivel egyszerűen lehetett a fórumhozzászólásokat BB vagy nem is tudom pontosan, hogy milyen kódokkal formázni. Beállíthattam bármennyi olyan opciót, hogy ha mondjuk kijelöltem egy szöveget, akkor az adott szöveg elé és mögé betette a hozzászólás-formázó kódokat.

Elfelejtettem a kiegészítő nevét. Ismeri valamelyikőtök ezt a programot?

(#42934) gladius01 válasza €uro (#42933) üzenetére


gladius01
újonc

szia hiába nyomkodom az esc gombot A youtube videók alsó bal sarkában van egy kis kocka az a teljes képernyő mód Na szóval eddig teljes képernyő módban megjelent egy felirat hogy engedélyezem e a teljes képernyőt vagy valami hasonló véletlenül ki pipáltam hogy ne jelenjen meg többet a felirat de nem lett engedélyezve a teljes képernyő azóta hiába kattintok a kis kockára nem vált teljes képernyőre

(#42935) sz.balazs.95 válasza gladius01 (#42934) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ja, én meg úgy értettem, hogy teljes képernyős módból nem tudsz kilépni. :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42936) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Amióta az új 38-as verzójú FF van fenn akadnak azok az oldalak amik flash-t használnak. Azt hittem ha felrakom a legújabb flasht akkor megszűnik de nem így lett.

Van valami ötletetek?

Segítséget előre is köszönöm.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#42937) €uro válasza gladius01 (#42934) üzenetére


€uro
őstag

Ez egy szép kerek mondat. Hányadikos vagy?

(#42938) gladius01 válasza €uro (#42937) üzenetére


gladius01
újonc

Érdemben ennyit tudsz hozzászólni ? Bár nem tartozik rád telefonról írtam és nem szórakozok az írásjelekkel

(#42939) Kernel válasza gladius01 (#42938) üzenetére


Kernel
nagyúr

Hagyjuk ezt, nincs jogalapod visszabeszélni...

Bevállaltad, hogy virtuálisan provokáló, kezdetleges írással más fórumozókat idegesítesz, zavarsz, akkor azt is vállald be, ha valaki szóvá teszi!

Fórumetikett is van a világon. De el lehet menni a Facebookra is...

Bírom az ilyet, elnézést soha nem kérnek, arcátlankodnak, mindig nekik áll feljebb.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42940) sz.balazs.95 válasza Kernel (#42939) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nem akarok belebonyolódni a vitába, de azért €uro fórumtárs stílusa sem volt teljesen helyénvaló. :U

Oké, gladius01 nem írt helyesen, az is oké, hogy zavarja őt, de ezt lehet kulturáltan is közölni, nem csak ilyen gyerekes módon, személyeskedve. :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42941) Kernel válasza sz.balazs.95 (#42940) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ne vicceljük, hogyan kellene még megalázkodni valaki előtt, aki a magyar nyelvet alázza, csúfolja, másokat bosszant?

Térden csúszni, vagy mégis mire gondoltál? Ez így korrekt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42942) sz.balazs.95 válasza Kernel (#42941) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

"Ez egy szép kerek mondat. Hányadikos vagy?"

Hát, nem tudom, de ez így ebben a formában szerintem minden, csak korrekt nem.

"aki a magyar nyelvet alázza, csúfolja, másokat bosszant?"

Persze, mert gondolom feltett szándéka, sőt, életcélja, hogy alázza a magyar nyelvet.

"Térden csúszni, vagy mégis mire gondoltál?"

Kicsit szélsőségesen tetszünk gondolkodni. :U

Értem én, és egyet is értek vele, hogy a nyelvünk ápolása fontos, na de azért próbáljunk már meg egészséges mértékek között maradni. :R

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42943) €uro válasza gladius01 (#42938) üzenetére


€uro
őstag

Elnézést, hogy nem tudtam megállni szó nélkül - el kellett volna engednem. Csak nem értettem, hogy a hozzászólásod hogyan, milyen indíttatásból jött az én kommentemre válaszként. Az már csak hab volt a tortán, hogy nehezen tudtam értelmezni, mit is szeretnél mondani.

(A mobilokon van egy olyan funkció, hogy ha kiteszel egy mondatvégi írásjelet, akkor automatikusan nagy betűvel kezdi a következő szót. Csak mert látom, hogy nagy betűket használsz. Ilyenkor Shift-et kell nyomnod. Helyette nyugodtan kitehetnéd azokat a pontokat. Nem kell vele többet szórakoznod, mint a nagy betűkkel. Ez csak egy javaslat. Majd eldöntöd, hogy élsz-e vele.)

(#42944) €uro válasza sz.balazs.95 (#42942) üzenetére


€uro
őstag

Valóban nem voltam korrekt. Egyáltalán nem kellett volna energiát pazarolnom. Ezzel mást bántottam és csak az egom elégült ki valamelyest.

De hagy meséljek el valamit. Mostanában vannak külföldi ügyfeleim és angolul kell velük beszélni, chat-elni, leveleket váltani. Nem vagyok perfekt a nyelvből és csak középfokú szakmai nyelvvizsgám van. De azzal szembesültem, hogy roppant megnehezítik néhányan a dolgomat azáltal, hogy csak hányják ki - elnézést a kifejezésért - magukból a szavakat sorban, mindenféle írásjel nélkül. Nekem az értelmes angol mondatot is néha nehéz megértenem. Nem hogy még azt találgassam, hogy vajon hol lehetnek az írásjelek. A pláne meg az, hogy nem is tudok fejlődni ezeknél az eseteknél. Sőt, helytelen szóösszetételekkel és mondatokkal találkozom, ami csak rossz irányba nevel. Ugyanez a helyzet, amikor az angolul írt kommenteket olvasom a fórumon. Ott sem mindenki tudja érthetően kifejezni magát. Én meg megtanulom a helytelen angol kifejezéseket.
Tudom, ez az én problémám. És csak azért ne írjon valaki helyesen, hogy én tanulhassak belőle. Mindenki úgy ír, ahogyan szeretne. Tudjátok, a stílus maga az ember.

(#42945) sz.balazs.95 válasza €uro (#42944) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ezt értem, de itt most ebben az esetben semmi hasonló "veszély" nem áll fenn.

De mondom: nem azzal van a gond, hogyha szólsz érte, hanem ha ezt nem megfelelő stílusban teszed.
(= Olyan stílusban, aminek te sem örülnél, fordított helyzetben; mert feltételezem, hogy fordított helyzetben te sem mentél volna el emellett szó nélkül.)

Mivel a helyesírás pontos betartása nem függ össze szorosan az életkorral, így a kérdésedet szerintem egyedül beszólásként lehet értelmezni, ami annyira nem nyerő dolog szerintem.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42946) €uro válasza sz.balazs.95 (#42945) üzenetére


€uro
őstag

Az angolos történetet csak mellékesen említettem, érdekességképpen.

Igazad van, beszólás volt - ezzel nem vitatkozom. De hidd el, hogy tényleg érdekelne, hogy hány éves. Bár tudtam, hogy erre úgysem kapok választ. De ha mondjuk azt mondta volna, hogy ötödikes, akkor azt mondtam volna magamban, hogy akkor spongyát rá, majd idővel változni fog.

Facebook-on lehet látni, hogy ki, milyen idős. Majd figyeld meg, hogy a tinédzserek többsége hogyan ír. Nyilván sokan mobilról nyomják és a rövidítés, az írásjelek mellőzése, valamint a nagy betűk kerülése számukra racionális funkcionalitás. Még nem alakult ki igazi stílusuk, nem adnak magukra e tekintetben eléggé, ami idővel változni fog - ahogyan az ember szép lassan érik.

Természetesen tudom, hogy ez nem mindenkire igaz. Nem szeretnék általánosítani. Ez a megfigyelésem.

(#42947) Kernel válasza sz.balazs.95 (#42945) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez a baj, hogy meg akarod magyarázni, kifogásokat keresel. Sőt, feleslegesen trollkodsz.

Miközben a trehány, igénytelen embernek kellene itt bocsánatot kérni.

Ha nekem valaki képembe fújja a dohányfüstöt, nem én fogok előtte megalázkodni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42948) sz.balazs.95 válasza Kernel (#42947) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Mármint hogy én trollkodok? :U

Tehát akkor ellentétes vélemény kifejtése = "trollkodás". Világos. :W

Mindegy, a lényeg, hogy €uro-val sikerült egy véleményre jutnunk. :R

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42949) netpeti98


netpeti98
addikt

Az about:permissions oldalon lehet álltani az oldalak engedélyeit, többek között a teljes képernyő beállításait is.

Mindenki nyugodjon le, kicsit túl van tárgyalva az ügy. :) A problémát jeleztétek az érintetnek, de a következő két oldal ne a beszólás, nem beszólás témáról szóljon!

[ Szerkesztve ]

(#42950) Kernel válasza sz.balazs.95 (#42948) üzenetére


Kernel
nagyúr

Részemről pedig zéró tolerancia.

Trollkodásoddal feleslegesen szaporítottad a szót, tovább gerjesztetted az offtopik hozzászólások mennyiségét.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.