Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41551) efi99


efi99
senior tag

Üdv.
Az miért van, hogy kb 1 hete több oldalnál is előfordul, hogy úgy tűnik, hogy teljesen betöltötte, de a karika pörög tovább. Azt nem igazán lehet megállapítani, hogy mi hiányzik róla, de a status bar szerint talán hirdetések vagy ilyesmi.IE-n is ugyanez van.
Az index főlapról indítva meg az index2-n lévő cikkek eleve be sem töltődnek. Egy példa: [link] Az index2 főlap jön be, teker, teker, de nem jön be elé a cikk.
FF 34.0.5.,

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#41552) DJ. Ru$y válasza efi99 (#41551) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha IE-n is ugyanez, akkor miért a FF topikba írod? T-Home-os előfizetésed van? Állítsd át a DNS-t 8.8.8.8-ra, mert a T DNS-e sajnos egy rakás ... mostanában. :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41553) EmptyParadox válasza efi99 (#41551) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Amúgy, ezt az index2-es baromságot aki kitalálta... megnyitok egy cikket, és várnom kell plusz 10 másodpercet azért, hogy megnyisson egy felületet, majd utána elkezdje betölteni a konkrét cikket. Ebben mi a jó? Én csak azt a bizonyos cikket szerettem volna megnyitni, nem 20 MB másik contentet még.
:F

(#41555) efi99 válasza DJ. Ru$y (#41552) üzenetére


efi99
senior tag

Nincs változás.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#41556) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Valakinek lenne tippje, hogy mi történhetett ami hatására ma reggelre a default kereső a google.de címen keres és hogy lehet neki megmagyarázni, hogy nekem a magyar találatokra lenne szükségem? Ahogy néztem a configban mindenhol HU van beállítva, nem tudom mitől németesedett el.

(#41557) DJ. Ru$y válasza arnyekxxx (#41556) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nézd meg, hogy nem-e külföldit IP-t kapsz, mert lehet IP alapján azt hiszi kint vagy valamelyik német nyelvterületen. Ez esetben resetelj egyet akkor kapsz egy új IP-t.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41558) utas666


utas666
tag

Verziókon átívelő módon és gyakran fordul elő, hogy egy letöltést nem tud befejezni, eljut közel a végéig aztán failed lesz és az újrázás sem segít, ugyanúgy elhal és az átmeneti .part fájl marad csak ott.

(#41559) Rimuru válasza utas666 (#41558) üzenetére


Rimuru
veterán

Esetleg megpróbálhatsz egy letöltő kezelőt, pl [link]. Amúgy mindig ugyan olyan forrásból fordul elő, vagy random bárhonnan?

Vigyázat, csalok!

(#41560) csixy


csixy
addikt

A tűzfal most beszólt, hogy a firefox valamit a hálózatomon akar ....
Mondtam neki, hogy ne akarja.
De mit akarhatott?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#41561) DJ. Ru$y válasza csixy (#41560) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Talán el kellett volna olvasni, hogy mit szeretne? :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41562) Met válasza DJ. Ru$y (#41561) üzenetére


Met
nagyúr

Next, next, X user :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#41563) arnyekxxx válasza DJ. Ru$y (#41557) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Érdekes az IP lekérdező helyek szerint itt voltam a szomszéd utcában de egy hálózatbontás-csatlakozás után ujra magyar a guglim. Erre nem gondoltam volna, köszi.

(#41564) csixy válasza Met (#41562) üzenetére


csixy
addikt

Annyira nem vagyok nextelkedő fajta. Egyből a CTB locker ugrott be, hogy tán csak nem (?), de mindenesetre azt az egy sort leírhattam volna. :(
Mindenesetre eddig még a firefoxra sose írt ki semmit . Most a 36.0-ás van fent.
Mindenesetre egy malwarebytes keresést ,meg egy defenderes gyors keresést is lefuttatok.
Meg benézek a routerek logjaiba is.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#41565) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Jut eszembe, reggel a sleepből ébredő gép azzal fogadott, hogy a tüzfalon szeretne kimenni a
C:\program files (x86)\mozilla firefox\firefox.exe
ami érdekes volt mert hát sok hónapja ezt használom.

(#41566) csixy válasza arnyekxxx (#41565) üzenetére


csixy
addikt

Ugye-ugye !
Akkor lehet, hogy nem is a firefox akar valamit, hanem pici-puháék alakítgatnak valamit a tűzfalon?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#41567) ledgeri


ledgeri
nagyúr

ÜDV!

Mi is az ami miatt most még nem 60 FPS-sel mennek a 60fps-es videók a youtube-on?
Mennyire esélyes, hogy majd ha már benne lesz a lehetőség, akkor egy kapcsolóval vissza lehet állítani?
Csak azért kérdem, mert én azok közé tartozom akiknek kellemesebb a 30 fps, és ha csak máshogy nem, akár ff verziómegtartással ragaszkodnék hozzá...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#41568) alratar


alratar
addikt

Sziasztok.

A könyvjelzősávot hogyan lehet kikapcsolni?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#41569) DS39 válasza alratar (#41568) üzenetére


DS39
nagyúr

a tabok melletti üres részen jobb klikk, és a megjelenő menüben kikapcsolható.

[ Szerkesztve ]

(#41570) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok!

Valaki árulja el nekem plz, hogy lehet letiltani a "váltás erre a lapra" funkciót?
Az agyamra megy, hogy nem tudom kétszer ugyanazt az oldalt megnyitni mert automatikusan átugrik a másik lapra!

(#41571) Rimuru válasza cadgers (#41570) üzenetére


Rimuru
veterán

Megnyomod a shift gombot akkor meg tudod nyitni még egyszer, véglegesen ezzel tudod kikapcsolni (about:config alatt): browser.urlbar.suggest.openpage

Vigyázat, csalok!

(#41572) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!

Van valami ötlet arra, hogy hogyan tudnám rávenni a firefoxot, hogy megjelenítse a japán / koreai karaktereket?
IE alatt működik rendesen. PL.:
Ez jelenik meg " レジェンドボス " a rendes szöveg helyett. A nyelv fel van telepítve.

(#41573) Rimuru válasza yusukee (#41572) üzenetére


Rimuru
veterán

Ilyen esetben szerintem jobb ha képet szűrsz be mert nekem jól megjelenik. :)

Nézd meg a karakterkódolást: View -> Character encoding, az auto alatt be lehet állítani japánt is.

Vigyázat, csalok!

(#41574) yusukee válasza Rimuru (#41573) üzenetére


yusukee
aktív tag

Ez van a karakterkódolásnál: [link]
Kipróbáltam a legtöbbet, de nem jó. Csak négyzetek jelennek meg a szöveg helyett.

(#41575) Rimuru válasza yusukee (#41574) üzenetére


Rimuru
veterán

Windows beállítások biztos jók? Mást nem tudok mondani Linuxot használok.

Vigyázat, csalok!

(#41576) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Hanyas verziónál váltott a sync az egyedikódos beléptetésről az emailes jelszavasra?

Mindegy, meglett, 28...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#41577) Feri1977


Feri1977
senior tag

Sziasztok! Mezei kérdésem lenne, megnyitottam 6 oldalt, és azt szeretném, hogy miután bezárom, és megnyitom majd újra a mozillát, ez az 6 oldal ugyanúgy megnyiljon, mintha megnyitottam volna, ne keljen újra megkeresni ezeket az oldalakat, hanem nyissa meg amikor a mozillát elindítom, ezt hogy kell? Köszönöm előre is!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#41578) Rimuru válasza Feri1977 (#41577) üzenetére


Rimuru
veterán

Minden indulásnál az a 6 oldal legyen, vagy az előző munkamenetet szeretnéd visszaállítani? Amúgy Beállítások -> Általános fülön tudod beállítani.

Vigyázat, csalok!

(#41579) Feri1977 válasza Rimuru (#41578) üzenetére


Feri1977
senior tag

Hasonlít arra igen, amikor összeomlik a firefox, és azok az oldalak töltődnek be amik voltak, de nem amúgy igen az kell, hogy az a 6 oldal jöjjön fel, és köszi igen a segítséget!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#41580) alratar válasza DS39 (#41569) üzenetére


alratar
addikt

Nálam nincs ilyen.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#41581) csixy válasza alratar (#41580) üzenetére


csixy
addikt

Jobb klikk a felső üres szürke sávba és egyből rá fogsz jönni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#41582) Feri1977 válasza alratar (#41580) üzenetére


Feri1977
senior tag

Ki akarod kapcsolni őket? Te jó ég...az egyetlen értelmes dolog ami a böngészőben, van és a legjobban, legszebben, a mozillában oldották ezt meg! Én töröltem az összes gyárit, és vagy 50 könyvjelző van beállítva, index, origo, hirstart, pg, sg, gmail, youtue, időjárás oldalak stb. és csak ráklikkelek és kész, hatalmas előnye van, abnormális, ha valaki kiakarja kapcsolni, és a kedvenc 50 oldalát fejből akarja beírni minden nap, röhej.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#41583) DS39 válasza alratar (#41580) üzenetére


DS39
nagyúr

nem jó helyen nézed. a tabok magyarán a "lapfülek" melletti szürke területen kell kattintani.

(#41584) Met


Met
nagyúr

Hogy lehet eltüntetni a kedvencek melletti csillagot?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#41585) alratar válasza DS39 (#41583) üzenetére


alratar
addikt

Áh, igen, megtaláltam.
Köszönöm a segítséget.

@csixy: neked is köszi.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#41586) Feri1977 válasza alratar (#41585) üzenetére


Feri1977
senior tag

Ki kapcsoltad őket? Te jó ég...az egyetlen értelmes dolog ami a böngészőben van, és a legjobban, legszebben, a mozillában oldották ezt meg! Én töröltem az összes gyárit, és vagy 50 könyvjelző van beállítva, index, origo, hirstart, pg, sg, gmail, youtue, időjárás oldalak stb. és csak ráklikkelek és kész, hatalmas előnye van, abnormális, ha valaki kiakarja kapcsolni, és a kedvenc 50 oldalát fejből akarja beírni minden nap, röhej.

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#41587) alratar válasza Feri1977 (#41586) üzenetére


alratar
addikt

Igen, kikapcsoltam őket!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#41588) Met válasza Feri1977 (#41586) üzenetére


Met
nagyúr

Nálam is ki van kapcsolva, ki mondta hogy fejből kell beírni? Ott van a könyvjelzők gomb.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#41589) DS39 válasza Feri1977 (#41586) üzenetére


DS39
nagyúr

a mai 16:9-es monitoroknál szerintem teljesen érthető, hogy vki azt ki akarja kapcsolni. ha kell ott a CTRL+B opció, az oldalsó könyvjelző lista. egyébként én úgy vagyok ezzel hogy alapból használom, de van amikor fontos a tartalom az oldalon, jobban átlátom ha a könyvjelzősáv ki van kapcsolva. (ha erre tud vki gyorsgomb -hotkey- kombinációt, szívesen fogadom)

[ Szerkesztve ]

(#41590) alratar válasza DS39 (#41589) üzenetére


alratar
addikt

Egyet értek.
Engem nagyon zavar.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#41591) Feri1977


Feri1977
senior tag

Nem szeretem a könyjelző gombot, meg nekem tök alap, hogy fent vannak a könyvjelzőim végig, és csak rákattintok és ennyi...(pedig 24"-os monitorom van), de ti tudjátok, idáig akárhány ismerősömnél voltam, mindnek ott volt vagy ezer könyvjelző fent, sőt még jobb oldalt lent is folytatódott...kutya nem akar keresgélni a könyvjelzők között, meg control b meg egyéb nyalánkságok, ott van fent végig azt kész.

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#41592) Vakegérke válasza Feri1977 (#41591) üzenetére


Vakegérke
veterán

Remélem megbocsájtod, hogy én sem a te módszereddel tárolom a könyvjelzőket. Egyébként nem mindegy az neked, hogy mások hogyan szeretik?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#41593) Met válasza Feri1977 (#41591) üzenetére


Met
nagyúr

Szokás kérdése, sokaknál úgy van mert amikor települ a FF ott van és elkezdik oda pakolgatni. De vannak olyanok akik olyan böngészőn "nőttek fel" amiben nem volt még könyvjelzősáv.
pl. én azért tértem át a FF-ra mert IE helyett Avant Browsert használtam és megtetszett a tab-os megoldása, akkoriban az IE még nem tudta.

Nincs azzal baj ha Te nem szereted és mások máshogy szeretik de ne nevezd ezt abnormálisnak.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#41594) DS39


DS39
nagyúr

találtam erre egy kiegészítőt: [link]
van automatikus könyvjelzősáv elrejtés benne, és ha felviszed az egeret akkor jelenik csak meg. (ez tetszik nekem, kár hogy nem animált a megjelenés/eltűnés, így picit szokni kell a "hirtelenséget")
illetve alapból beállítható billentyű kombó erre.

(#41595) csixy válasza Feri1977 (#41591) üzenetére


csixy
addikt

Végülis ki lehet tapétázni az egész látómezőt,csak akkor nem marad hely,ahol a böngészést meg tudjad jeleníteni.

Ugyanígy sokan szeretik az ilyen olyan pluginokat, besegítőket, figyelem elterelőket. Hadd zabálják az erőforrásokat,lehet , hogy tesznek még egy-két +ajándék reklámot is ide-oda, meg esetleg jelentgetnek is.
Én viszont egy-két hetente lefuttatom a ccleanert és ami tárrezidens és felesleges azt eltávolítom.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#41596) yusukee válasza Rimuru (#41575) üzenetére


yusukee
aktív tag

Máshol megjelennek rendesen, csak firefoxban nem megy. :(

(#41597) alratar válasza Feri1977 (#41591) üzenetére


alratar
addikt

Ha te csak könyvjelző sáv miatt használod a TűzRókát, használhatnál Chromet is.
Ott is ilyen a könyvjelző kezelés.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#41598) csako válasza DS39 (#41594) üzenetére


csako
veterán

Ez mindent eltüntet és animált, testreszabható.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#41599) Feri1977 válasza alratar (#41597) üzenetére


Feri1977
senior tag

A chrome-ot utálom rideg, barátságtalan, tele van buggal! És ott a könyjelzők távolabb helyezkednek el egymás közt, mint a mozillában!

+ csixy : semilyen reklám meg egyéb baromságok nincsenek, csak a könyvjelző, és 24 "-os monitoron simán nem zavar fent, csak haszna van!

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#41600) vlevi válasza alratar (#41590) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én azért használom az oldalt levő konyvjelzőket, mert. 24" monitoron nagyon sok oldal tulsagosan széles. A ph az pont kivétel, mert az 1024 szélesre van megírva, de van olyan, ami tagolás nélkül faltól falig megy. Az pedig 24"-en tul széles. A konyvjelzo oldalsav pont jó erre. Azonkivul az eredeti funkciojat is jobban betolti, mint egy eszkoztar, mert tobb fer ki ra, es a konytarstrukturat is jol meg tudja jeleniteni. Az eszkoztar erre sem jó.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.