Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83401) DS39 válasza maglew (#83388) üzenetére


DS39
nagyúr

mondjuk ha nem egy Y300-zat veszel alapul, hanem egy szintén 80-90k közötti androidost, akkor nem fogod azt érezni, hogy szívás az egész.
ettől függetlenül a Lumia 930 egy baromi jó telefon. :K

(#83402) varen


varen
csendes tag

Üdvözletem!

Női felhasználónak keresnék lehetőleg új, gyári garanciás telefont.
Karácsonyi szezonra kellene, úgyhogy van még idő, sőt akciókra is várok. Inkább ajánlott típusokat keresnék, aminek lehet figyelni az akcióit.

Android rendszert használt korábban is így inkább maradjon ez. Az android verzió nem fontos, A SOC milyensége sem, a lényeg hogy min 1 GB RAM legyen mert fészbúkos applikációkat használ és 1 giga alatt amúgy sem pattog a zöld robot.
Sokat szokott fotózni, így valami használható kamera is jó lenne, ami 5MP felbontásban tud rögzíteni.
Tmobilos vagy független kellene.

Eddig könnyű az ügy lenne, de a költségkeret 30000 királyi pengő lenne.

Eddig az alábbiakat találtam ami megfelelhet:
Gigabyte Gsmart Roma R2 - nem tűnik túl bizalomgerjesztőnek. - 25k

LG LEON 3g, mtk6582, 1 Gb ram, 5MP - Most 35k-ért van,
HTC Desire 310, mtk6582, 1gb, 5MP - 32k
Allview P4 Life, mtk6582, 1GB, 5MP, - 27k
Open dott - mtk6582, 1GB, 5MP - elméletileg tecsókban lehet kapni, de még nem találkoztam vele kitéve a virtinben
(De érdekes mindnél ugyanaz a soc)

Előre is köszönöm az ötleteket. További szép napot kívánok!

(#83403) Alastair' válasza varen (#83402) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Sony E4g. Alsó kategóriába szánták, de az ereje sok középkategóriás telefont is megszégyenít.
De egy kicsit ki kellene tolni a keretet. Akciós áron 37 körül ki lehet fogni.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#83404) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!

A következő paramétereknek megfelelő mobilt vagy tabletet keresnék:

- 5" vagy nagyobb kijelző (7-8"-ig bezárólag)
- Bluetooth
- FM rádió
- Android

A fő célja a készüléknek az internet rádió hallgatás BT hangszóróra csatlakozva, tehát semmi egyéb extra nem érdekes (tehát a 3G sem, elég a wifi). A kijelző ha jó fényerejű, azt nem hátrány.

A fenti paramétereket milyen készülékkel lehet legolcsóbban megúszni? Használt is szóba jöhet...

(#83405) Ájvé válasza varen (#83402) üzenetére


Ájvé
veterán

4 hónap van karácsonyig, teljesen felesleges most nézni, addig még nagyon sok minden történhet (árváltozás, új készülékek stb).

(#83406) Benir8 válasza s3nsitivity (#83393) üzenetére


Benir8
senior tag

És ha 8 Gb tárhely?

(#83407) Benir8 válasza Alastair' (#83394) üzenetére


Benir8
senior tag

Huawei p7 nem ajánlom senkinek,ismerősnek is gondja van vele. Hangszóró recsegés és aksi problémás.

(#83408) para09


para09
csendes tag

Sziasztok!

Huawei Ascend G7-ről vélemények? 70k körül már hozzá lehet jutni, és elég jókat olvastam róla. Megéri?
Kösz!!

(#83409) MonRo válasza schferenc77 (#83404) üzenetére


MonRo
tag

Rádió hallgatáshoz miért kell 7-8"?

(#83410) Alastair' válasza Benir8 (#83407) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Attól, hogy egyvalakinek gondja van vele, még nem azt jelenti, hogy mind hibás. Hibás inkább az aki így általánosít.

Alister from Hell

(#83411) Bloodaxe


Bloodaxe
aktív tag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Jelenleg egy LG G2-m van, ami most 2 éves. Kinéztem két telefont, az egyik a G4, a másik a galaxy s6 (nem edge). Mindkét telefon tetszik külsőre. Olvasgattam, hogy ajánljátok a g4-et, de tartok, hogy nem lenne nagy előrelépés a g2-ről. 2 évre tervezem a következő készüléket is. Melyikre lenne érdemesebb váltani?

Üdv: Zsolti

(#83412) MonRo válasza Benir8 (#83407) üzenetére


MonRo
tag

Ennyi erővel semmit se vegyünk...
Nincs tökéletes telefon se.

(#83413) tresh válasza Bloodaxe (#83411) üzenetére


tresh
addikt

szerintem maradj a g4 nel ;)

(#83414) Alastair' válasza Bloodaxe (#83411) üzenetére


Alastair'
nagyúr

S6

Ne várd már el, hogy egy ilyen döntést más hozzon meg helyetted. Ezt neked kell eldönteni hiszen te fogod 2 évig használni.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#83415) Bloodaxe válasza Alastair' (#83414) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Nem azt várom, hogy ti döntsétek el. Ez egy segítségkérős topic, nehogy már baj legyen, hogy segítséget kérek a választásban.
Olvasgattam mindkét telefon topicját, azonban itt összesítve tudtok mindkét telefon előnyeiről és hátrányairól.

Üdv: Zsolti

(#83416) Viktor0610 válasza Bloodaxe (#83415) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam a multitasking-problémák és az SD-kártya hiánya az S6-nál (meg persze a magasabb ár) mind mind a G4 felé döntenék a mérleget. ;)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#83417) Bloodaxe válasza Viktor0610 (#83416) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

A tárhely elég lenne nekem, a 16gb os g2-n is elég ilyen szempontból. Leginkább az érdekelne, hogy a hardverből mit néztek ki. Mennyire lehet jó az erősebb (de kockázatosabb optimalizálás terén) jobb választás, mint a gyengébb, de beváltabb. Félnék, hogy elfogy a kraft a g4-ből két év alatt. Ha tudnám megpötyködném mindkettőt, de sajna nincs lehetőségem a környéken.

Üdv: Zsolti

(#83418) Superhun válasza Alastair' (#83403) üzenetére


Superhun
addikt

Tudod linkelni, hogy hol lehet kapni a Sony E4g-t 37k-ért? Egy ismerősnek keresek független, Androidos telefont max 40k-ért és ez a Sony szerintem jó lenne neki. :R

(#83419) maczera válasza Bloodaxe (#83411) üzenetére


maczera
aktív tag

"Olvasgattam, hogy ajánljátok a g4-et, de tartok, hogy nem lenne nagy előrelépés a g2-ről. "
Miért nem vársz még egy évet? A G2 nem lehet még annyira elavult, hogy feltétlenül cserélni kelljen.

(#83420) Viktor0610 válasza Bloodaxe (#83417) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem hiszem, hogy "elfogyna" a kraft a G4-ből.
Még mindig tök jól ellennék a Snapdragon 400-zal(!!!) szerelt ZTE V5-ömmel, ha nem kaptam volna a cégemtől egy G4-et. Néha be-bekapcsolom, és bár nem olyan "smooth", mint a G4, de simán vállalható kategória a mindennapokban is.
Nyers erőben lehet, hogy jobb az S6, de ha képtelenek megoldani a memóriakezelés problémáit, akkor tőlem lehet akármilyen jó, inkább a G4. :)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#83421) Meghivott válasza Viktor0610 (#83420) üzenetére


Meghivott
addikt

S5-ben milyen a memokezelés?

(#83422) Viktor0610 válasza Meghivott (#83421) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bizonyára jobb, mint az S6-ban, mert az S5 topikot nem emlékszem, hogy ellepték volna az ezzel kapcsolatos problémák, visszajelzések. :D

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#83423) Alastair' válasza Superhun (#83418) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Te én csak simán rákerestem guglival és vagy 3 boltot is hozott az árukereső.
Telórol vagyok nem linkelgetnék.

Bloodaxe: objektív véleményt úgysem fogsz kapni. Nem hiszem, hogy van itt olyan júzer akinek mindkettő van.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#83424) Superhun válasza Alastair' (#83423) üzenetére


Superhun
addikt

Áh, azok noname GSM bolt árak. A gyári garis ár 49k :(

(#83425) Bloodaxe válasza maczera (#83419) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Nem létszükséglet, csak igy, hogy lejár a 2 év hűségem újbóli két év vállalása esetén az s6 119800, a G4 123800 lenne. Csupán ezért váltanék, belémhozta a kisördög az új utáni vágyat. ;] A g2-vel amúgy teljesen meg vagyok elégedve.

Üdv: Zsolti

(#83426) Alastair' válasza Superhun (#83424) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Akkor keress használtan garisat. Simán ki lehet fogni meg bontatlant is.
36-ért most is láttam függetlenül 1 év garival.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#83427) erahurka válasza Bloodaxe (#83417) üzenetére


erahurka
félisten

Miért nem adsz még egy évet a G2-nek ha amúgy jól megy? A G5-tel biztos nagyobb lesz az előrelépés, ráadásul a kínai gyártók is egyre minőségibb cuccokkal jönnek.

(#83428) Alastair' válasza erahurka (#83427) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Mert ha lejár a 2 éves előfizetés az ember nem tud tovább várni. :) ismerem én is az érzést, pár éve hosszabbítom a flottámat.

Alister from Hell

(#83429) Aucor


Aucor
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani olyan kialakítású androidos telefonokat, amik lehetőleg (de nem feltétlenül) fémkeretesek, és megállnak az oldalukon? (Pl Iphone 5S, sima az oldala) Az árkategória lényegében mindegy, de inkább felső kategóriás telefont keresnék. Az sem baj, ha csak használtan van, esetleg kínából, usából. A Xiaomi Mi4-et találtam hasonlónak. Tudtok még ehhez hasonlókat? Előre is köszi a választ! :R

(#83430) rajkonnen


rajkonnen
csendes tag

Sziasztok! Telefon vásárlás előtt állok és a segítségetek, észrevételeiteket szeretném kérni, hogy milyen készüléket ajánlanátok. Használtat szeretnék venni, és az ár olyan 50.000 Ft amit rászánnék. Ami kikötés, hogy az operációs rendszere ne windows legyen. Különösebb igények nem nagyon vannak, egy lánynak lesz a készülék, ami esetleg fontosabb, hogy viszonylag jó előlapi kamerája legyen és anyaghasználata minőségi legyen. Ilyen feltételek mellett ha tudnátok egy kis iránymutatást, esetleg konkrét készüléket mutatni, azt nagyon megköszönném. :)
Előre is köszi a segítséget! További szép napot

(#83431) Alastair' válasza rajkonnen (#83430) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Huawei P7 hasznàltan. Nagyon jó minőségi az anyaghasználat, és elől 8mp-es selfi kamerája van ami retusál is ha kell. Nekem volt és az asszonynak nagyon tetszett.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#83432) hunterrop8


hunterrop8
csendes tag

Sziasztok!

Új telefont szeretnék venni 50k körül, eddig a huawei honor 4c-t néztem ki. Egyetlen dolog ami miatt még vacilálok, hogy ez már nekem egy picit nagy. Most egy samsung galaxy s advance-m van, és ennek pont jó a mérete.
Esetleg van még vmi ilyen árban ami picit kisebb mint a 4c, de mégis hasonlóan jó mind az?

(#83433) schferenc77 válasza MonRo (#83409) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Nem feltétlenül kell, ez a max méret (pl. ha egy adott típusú tab jó lenne, akkor csak a 7-8" méret miatt nem mondok le róla).

Szóval, erre valaki valami tippet/típust? :R

(#83434) b.daniel


b.daniel
senior tag

Sziasztok!
100k körül mi most a legjobb dual simes telefon?
Játszanak az aprós kínai rendelesek is, de azokból csak a meizu, xiaomi stb. nagyobb márkák.
Elvarasok :
Min 5 col, fhd kijelzo, min 2 giga ram,1800-as lte.
Nem vagyok HC user, gyakorlatilag csak telefon, SMS böngészés és email, viszont ezekre nagyon nem szeretek várni.
Jelenleg egy Lumia 930 és egy LG g2 van, ezeket váltaná.
Amiket néztem eddig :
Asus Zenfone 2, Honor 7, O+2, Xiaomi Redmi Note 2 prime, meizu m2 note
Minden véleményt, tanácsot szívesen veszek :R

(#83435) Meghivott válasza Viktor0610 (#83422) üzenetére


Meghivott
addikt

Csa az új S5 még mindig 130.000 :((

(#83436) erahurka válasza Alastair' (#83428) üzenetére


erahurka
félisten

Á ne is mondd, tavasszal járt le a hűségem, már télen a várható telefonokat néztem.
Mondjuk azóta sem sikerült döntenem, nehéz eset vagyok ebben a tekintetben :DDD

(#83437) FirstAndroid


FirstAndroid
tag

Sziasztok!

Okostelefont szeretnék vásárolni. Az lenne a kérdésem, hogy mi lehetne alternatívája egy Z3-nak? T-Mobile vagy független kéne, természetesen új. Gyári garanciás. Köszönöm.

(#83438) Alastair' válasza erahurka (#83436) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Èn is kihoztam már annyi vackot, ritkán maradtak pár hónapnál tovább. Legutóbb is az M4 aqua, brrr mèg a hideg is kiráz tőle. A soc jó volt de a 8 gigás tárhelyet benèztem, nem voltam elèg figyelmes. Szerencsère el tudtam cserèlni ès a Galaxy S4 azóta is nagyon tetszik.
Tudom, hogy sokan nem szeretik a Samsungot de nekem nagyon bejön az S sorozat.

Alister from Hell

(#83439) Hunt3r22 válasza FirstAndroid (#83437) üzenetére


Hunt3r22
őstag

G4
S5/S6
Note 3/4
iPhone 5s / 6
Honor 6 / Honor 6 plus
Honor 7

[ Szerkesztve ]

Xr

(#83440) generic


generic
senior tag

Dualsimes telefonra lenne szükségem, fontos a sebesség, 100-150k keret.

Melyik az aminek a legjobb a kamerája és Budapesten meg lehet vásárolni?

(#83441) erahurka válasza Alastair' (#83438) üzenetére


erahurka
félisten

Nem szeretem a Samsungot, bár az S4 elég korrekt külsőt kapott. A mostani szériák viszont egész szépek, és az S6-tal bemutatott UI is szép lett végre. Mire jó lett a márka elúsztak az árral :(

En amúgy OnePlus, Honor, Huawei, Asus vonalon nézelődöm most, ZenFone 2 egész szép élőben, de a kameráról sok rosszat hallani :(

(#83442) Alastair' válasza erahurka (#83441) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Egy Oneplus one járt nálam, meg akartam venni ès elötte megkaptam kipróbálni. Iszonyat jó telefon, nagyon szèp kijelzővel, sőt szinte a legszebb amit eddig láttam, de az 5.5 nekem akkor nagyon nagynak tünt. Melóba hívtak ès amikor a fülemhez raktam hirtelen azt èreztem, hogy mindenki rajtam röhög. :) valószínű azèrt mert èn is kiröhögöm azokat akik tepsivel telefonálnak. :)

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#83443) rog70


rog70
csendes tag

Kellene egy kártyafüggetlen telefon, lehetőleg magyar garanciával.
Elsődlegesen telefonálás, néha SMS. Egy-egy fénykép, de csak olyasmi, ahol a minőség nem annyira fontos.
Internetezni nem nagyon szoktam telefonon, max. ha meg kell nézni, hol van legközelebb nyitva patika, ilyesmi.
Precíz, gyors GPS kell, mert szeretném a mostani navigáció helyett is használni.
Gyors, stabil működés elvárás :). Nem fogok rá túl sok programot telepíteni, legfeljebb navigációhoz.
Keret kb. 50 000 Ft, ha olcsóbb, nem baj.
Egyelőre a Motorola Moto G sorozatot nézegetem, esetleg valamelyik Sony Xperia? Olcsó kínai telefonokban nem annyira bízom (bár van egy 15 000 Ft-os noname tabletem, amire nem lehet panasz...)
Valami javaslat?

(#83444) stratova


stratova
veterán

Üdv!

Páromnak vadászom androidos telefont kizárólag az MM kínálatából, lehetőleg 70e Ft-nál nem drágábban.
Mivel szintén Xperia Pro használó, nem szereti a tepsiket s akármennyire igyekeztem a 60-ért javasolt Samsung Galaxy S3 Neo felé terelni, kényelmetlenül nagy neki.
Méretben a 4,3"-os kicsivel drágább de régebbi Galaxy S4 mini volt számára szimpatikus, emiatt e kettő közötti szélességű telefont keresek 2-3 évre (általában eddig vagy tovább használjuk őket).
Garancia ideje alatt nem szívesen rootolnánk, nincs benne még tapasztalatunk.
Eddig az Idol 3 4,7 szimpatikus még neki a látottak alapján (személyesen sajnos csak a Samut próbálta). De kissé aggaszt a beépített akku esetleges cseréje, mert vélhetően 2-3 évet már nem nagyon bír ki.
Elképzelhető, hogy kötünk rá garancia plusz gold vagy platina biztosítást.

Ti melyiket vagy mi mást javasoltok?

Alcatel Idol 3 ~70e

+ 1280x720-as felbontás
+ 2 év garancia
+ 1,5 GB RAM
+ Qualcomm MSM8916
+ Lollipop 5.0.2
~ 4,7" de viszonylag kompakt
- 2000 mAh beépített

Galaxy S4 mini ~62e
(i9190/i9195 MM leírása szerint utóbbi modell az előbbi konfigurációjával bír :S)

+ ideális méret
+ 2 év garancia
+ Gorilla Glass 2
+ 1,5 GB RAM
~ KitKat 4.4.2/4.4.4
- 1900 mAh
- Qualcomm MSM8930AB

LG G2 mini ~70e

+ Gorilla Glass 2
+ 2440 mAh
~ KitKat 4.4.2
~ 4,7" de viszonylag kompakt
~ Qualcomm MSM8226
- 1 GB RAM
- 1 év garancia

Segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#83445) Gyb001 válasza stratova (#83444) üzenetére


Gyb001
senior tag

Én is xperia pro ról váltok idol 3 ra. Ha péntekig nem sikerül dönteni majd írok véleményt hogy mennyivel nagyobb :D

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#83446) Meghivott válasza Gyb001 (#83445) üzenetére


Meghivott
addikt

Honor 6-nak van versenytársa?
(ár: 95.000, 5 inch, 3 GB ram, IPS)

(#83447) #10726912 válasza stratova (#83444) üzenetére


#10726912
törölt tag

LG2 sok homályos képet csinál, fókuszálni kell, hogyy használható legyen a kép.

(#83448) generic válasza Meghivott (#83446) üzenetére


generic
senior tag

Én is azon gondolkodom, kamerája van iphone 5s szintű?

(#83449) kelzsoca válasza Meghivott (#83446) üzenetére


kelzsoca
félisten

OnePlus One?

https://vertigostore.eu

(#83450) Béla 2


Béla 2
csendes tag

Sziasztok!

5 évente cserélek telefont és lassan esedékes. Tehát hosszú távra tervezek.
A legfontosabb a stabil és hibamentes működés!
Ár max 150e-ig
Vagy T vagy valami normális független.
5-6" közti képernyőméret.
Legalább 16gb tárhely.
Fontos a jó wi-fi és gps. Na meg a jó üzemidő! Nem elsődleges a profi kamera, arra van más.
Samu és szifon kizárva.
Tetszik a zenfone 2, de rövid indoklással a fentiek figyelembevételével bármire vevő vagyok. Ár/teljesítmény a lényeg.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.