Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73201) w333 válasza FRENK1988 (#73194) üzenetére


w333
félisten

Ezek közül a Note 4 (méret miatt) ha gyors telefon kell akkor HTC M8 ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#73202) Ájvé válasza Garada (#73192) üzenetére


Ájvé
veterán

Soc viszont sokkal gyengébb, vagyis a GPU elavult (305 több mint 2x jobb teljesítménnyel bír). A másik nem elhanyagolható szempont pedig a támogatás, ebben is sokkal jobb a Redmi 1s. Hardver másban is jobb, pl kamera minősége, Snapdragonba a GPS is megbízhatóbb.

(#73203) monti0222w válasza w333 (#73201) üzenetére


monti0222w
addikt

Ezen a szinten már mindegyik gyors! :)

(#73204) Jongbjon


Jongbjon
csendes tag

Sziasztok!
Új telefon vásárlásán töröm a fejem. Az egyetlen extra elvárásom, hogy vízálló legyen (zuhanyozni nem akarok vele, de ne legyen baja attól, ha vizes kézzel fogom meg, vagy ha elkap valahol nyílt terepen egy nyári zápor). Azt gondoltam, hogy a ~50 e Ft-os árkategóriában találok majd ilyet, de néhány órányi internetes kutakodás után úgy tűnik tévedtem :(( A legolcsóbb, célnak megfelelő telefon, amit találtam a Sony Xperia M2 Aqua. Ezzel az a legnagyobb bajom, hogy nem kivehető az aksija. Engem nagyon zavar, ha egy kütyüt nem lehet teljesen áramtalanítani, és az se jó, hogy kb. 2 évente vihetem a szervizbe aksit cserélni.
A kérdésem: Tudtok-e ajánlani valamilyen jó és olcsó vízálló okostelefont? Ha ilyen nem létezik, akkor melyik a legjobb telefon 50e Ft alatt?

(#73205) w333 válasza monti0222w (#73203) üzenetére


w333
félisten

Hát ... gyors és smooth között azért bőven van különbség ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#73206) Leventeee_


Leventeee_
csendes tag

Sziasztok!
Új telefont vásárolnék. Legutóbb is tőletek kértem tanácsot, amikor másfél évvel ezelőtt megvettem a szeretett LG Optimus G-t, imádtam azt a telót, szóval utólag is köszönöm. :)
Hasonló kaliberüt szeretnék. nagyságrendileg 100ezer ft-ot költenék, de üzleti csomagba veszem 2 év hűséggel szóval piaci ár az olyan 140-150ig felmehet.
Amire használnám: netezés az eléggé sok, fényképezője is legyen jó, megbízható és gyors legyen a készülék, külcsín is szempont, az aksija legyen erős, ha nem bővíthető akkor 16gb tárhely minimum legyen, maximum 5", android
Másfél-két évre vásárolok általában telefont, ezért nagyon fontos nekem, hogy megbízható legyen a készülék.
LG-t preferálnám most is, mivel ahogy mondtam, tökéletesen megvoltam elégedve az előzővel, de ha van más márkától hasonlóan megbízható telefon a szempontjaimnak megfelelően, akkor nyitott vagyok más márkára is akár. ( Samsung szappantartó formája nem tetszik )
Előre is köszönöm a segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

(#73207) monti0222w válasza w333 (#73205) üzenetére


monti0222w
addikt

Ez igaz, de használtál már Honor 6-t, vagy Xiaomi telot? Smooth! ;)

(#73208) kali válasza FRENK1988 (#73194) üzenetére


kali
legenda

szia,

amennyiben android, úgy a felsoroltak közül a note 4 a nyerő, ha összességében nézzük; legjobb a kamera, kijelző, akkumulátoros üzemidő, amellett adott ujjlenyomat-olvasó, ceruza...stb.

(#73209) Ájvé válasza Jongbjon (#73204) üzenetére


Ájvé
veterán

2 évnél tovább úgy se valószínű, hogy használnád (legtöbben 2 évente vesznek új készüléket).
Vannak egyébként tokok amik meg tudják védeni a telefont a beázástól, nyilván nem lesz vízhatlan, de felhozott esetekben megvédené a telefont azért.

(#73210) Jongbjon válasza Ájvé (#73209) üzenetére


Jongbjon
csendes tag

Igazad van, de nálam azért legalább 5 évet ki kell húznia egy telefonnak is. (A jelenlegi Nokia E51-em már több mint 6 éves :) )
Olvastam ilyen speckó vízálló tokokról, de egy úgy látom ilyeneket inkább drágább típusokhoz gyártanak, másrészt nevetségesen csúnyává teszik a telefont.

(#73211) Ájvé válasza Jongbjon (#73210) üzenetére


Ájvé
veterán

Még csúcskészülékek esetén is kétséges a 2 éves élettartam, mai telefonok nem egészen olyan, mint régen. Egy ilyen M2 Aqua típusú telefont max 3 év múltán cserélnek.

(#73212) galaxys80 válasza FRENK1988 (#73194) üzenetére


galaxys80
veterán

Nem kérdés . Note 4

(#73213) jenei1994


jenei1994
addikt

Aki mostanában sony közép kategóriát akar venni. :(

Nem lesz Lollipop frissítés az Xperia Z-szérián kívül!

Sony Xperia ✔ @sonyxperia

@VIVSNO Hi. We can advise that the Android 5.0 Lollipop update is going to be released for the entire Xperia Z series only, we do apologise.

(#73214) Garada válasza jenei1994 (#73213) üzenetére


Garada
őstag

Egyre unszimpatikusabb lépéseik miatt nem választom már többet ezt a márkát. :(

(#73215) Flind válasza jenei1994 (#73213) üzenetére


Flind
senior tag

Legalább nem rontják el vele a jelenlegi szoftvert. :DDD Mondjuk középkategóriában Motorolákon kívül másra sem nagyon lesz.

(#73216) Ájvé válasza jenei1994 (#73213) üzenetére


Ájvé
veterán

Xperia C3-ra kiszivárogtak Lollipop képek állítólag:
www.xperiablog.net/2015/03/07/xperia-c3-lollipop-screenshots-emerge-could-it-be-landing-after-all/

[ Szerkesztve ]

(#73217) celf


celf
őstag

van olyan androidos phone vagy tablet aminek van digitalis kimenete, vagy olyan line out-ja ami valodi line level? mondjuk dokkolora kapcsolható csatlakozó.
koszonom :R

(#73218) Gigi01


Gigi01
őstag

Valaki segítene ?
30-ért megkapnám az Sp-t,igaz gari nélkül.
Vagy annyiért inkább mást nézzek,újabbat?Esetleg megint bevállalok 2év hűséget,cserével,de max 20ezer körül.Telefonálni,böngészni,kevés tv-nézés,játszani nem fogok vele.Meg pár képkészítés.

[ Szerkesztve ]

(#73219) Garada válasza Gigi01 (#73218) üzenetére


Garada
őstag

Amire használnád arra elég, mert ebben az árkategóriában ahol keresgélsz nem igen fogsz jobbat találni.

(#73220) atosan válasza Flind (#73215) üzenetére


atosan
addikt

Már van Lg F60-ra, de a kivételek erősítik a szabályt, sajna.

Maine coon

(#73221) oropher


oropher
csendes tag

Hejhó!

Telefont szeretnék venni, de nem tudom hogy mit válasszak.Játszanék rajta(nem őrületesen sokat),wifi,meg hát amire kellhet még. :D Androidot szeretnék mindenképp. A keret kb 30-35. Használtan néztem eddig telefonokat, kettő darab jelöltem van: Motorola Moto G XT1032 16gb, illetve Thl T6 pro. Nem tudom mennyivel combosabb a Thl, de arról több rosszat hallottam, illetve ha jól tudom a moto kap nyalókát. Szerintetek?

(#73222) celf válasza celf (#73217) üzenetére


celf
őstag

akkor masik kerdes:
van olyan megoldas, hogy egy telefont egy masik telefonnal lehessen iranyitani a szoba masik felebol?

(#73223) diegho válasza oropher (#73221) üzenetére


diegho
nagyúr

Mint Moto tulaj azt mondom nem kérdés. Anyagminőség, összeszerelés és a szoftver is lényegesen jobb. Én nem is gondolkodnék ezen, bár nem tudom 35-ért milyen 16GB-os G-t kapsz, azok inkább 40k környékén mennek, már az olyanok, amiket meg szabad venni. Moto-ra tegnap este jött az üzenet, hogy tegyük fel az update services legújabb verzióját mert jön az 5.0 és kelleni fog hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#73224) Telefonmania


Telefonmania
újonc

Udv
En ket telefon kozott gondolkozok Samsung galaxy note neo 3 illetve huawei ascend g750.
G750 azert mert olcsobb dual simes ami eleg fontos lenne
Note 3 azert mert megis csak nagy vilag marka illve jobb kepeket csinal mint a 750 de viszont csak 1 sim megy bele.
otleteket varom es hogy ki miert valasztana.

(#73225) Garada válasza Telefonmania (#73224) üzenetére


Garada
őstag

Samsung esetében ott a Super AMOLED kicsit jobb aksi, jobb képek és jobb processzor, de ez meg is látszik az árkülönbségben, ha tényleg nagyon számít a Dual SIM akkor nem ez lesz a megfelelő választás.

(#73226) igmond válasza Flind (#73124) üzenetére


igmond
tag

Köszi szépen Laza és Flind, Honor 6 lesz belőle, sok tesztet néztünk, olvastunk, ára is vonzóbb szóval ő lett a kiválasztott :)

(#73227) trebrona válasza celf (#73222) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ez valami olyasmit tud.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#73228) Leventeee_


Leventeee_
csendes tag

Sziasztok!
Buszon maradt buli után a telóm, ezért új után kell nézzek...szóval viszonylag sürgősbe vásárolnom kell! :\
Legutóbb is tőletek kértem tanácsot, amikor másfél évvel ezelőtt megvettem a szeretett LG Optimus G-t, imádtam azt a telót, szóval utólag is köszönöm. :)
Hasonló kaliberüt szeretnék. nagyságrendileg 100ezer ft-ot költenék, de üzleti csomagba veszem 2 év hűséggel szóval piaci ár az olyan 140-150ig felmehet.
Amire használnám: netezés az eléggé sok, fényképezője is legyen jó, megbízható és gyors legyen a készülék, külcsín is szempont, az aksija legyen erős, ha nem bővíthető akkor 16gb tárhely minimum legyen, maximum 5", android
Másfél-két évre vásárolok általában telefont, ezért nagyon fontos nekem, hogy megbízható legyen a készülék.
LG-t preferálnám most is, mivel ahogy mondtam, tökéletesen megvoltam elégedve az előzővel, de ha van más márkától hasonlóan megbízható telefon a szempontjaimnak megfelelően, akkor nyitott vagyok más márkára is akár. ( Samsung szappantartó formája nem tetszik )
Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#73229) Flind válasza Leventeee_ (#73228) üzenetére


Flind
senior tag

Xiaomi Mi4, Xperia Z3 Compact. LG-től nincs ilyen.

Szerk: Ja, hogy hűséggel. Úgy nem kapsz Mi4-et. De Z3C-vel jól jársz.

[ Szerkesztve ]

(#73230) petipetya válasza Leventeee_ (#73228) üzenetére


petipetya
nagyúr

LG G2.

"nincs rá lezsóidő"

(#73231) m1lan válasza jenei1994 (#73213) üzenetére


m1lan
őstag

Legalább rájöttek, hogy ami nem megy, nem kell erőltetni.
Így talán van rá esély, hogy legalább a Z széria valami kevésbé használhatatlan rendszert kap.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#73232) Flind válasza petipetya (#73230) üzenetére


Flind
senior tag

Az 5.2". Plusz hosszútávra sem valami jó választás, tekintve hogy nem mai darab már. Szoftver jelenleg sem valami gyors.

Persze olcsóbb is, mint a keret.

[ Szerkesztve ]

(#73233) voyager4.4 válasza Leventeee_ (#73228) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Melyik szolgáltatónál vagy ? (vagy független is jöhet ?)

no fate but what we make

(#73234) Leventeee_


Leventeee_
csendes tag

Köszönöm!
Barátkozom G3-al, mennyivel tud többet mint G2? Nagyságával barátkozom, nem tudom megtudnám-e szokni az 5,5"-öt
Ahogy nézem G3 és ZC3 majdnem egy árkategória listában. Ezesetben melyiket ajánlátok? Sony-m még nem volt, Előző G-mel nagyon megvoltam elégedve, G3 is jól lett összerakva?

edit: Független is jöhet, telenor egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#73235) voyager4.4 válasza Leventeee_ (#73234) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Hát nem tudom az akadásaival meg tudsz e barátkozni.

no fate but what we make

(#73236) Flind válasza Leventeee_ (#73234) üzenetére


Flind
senior tag

G3-mat felejtsd el. Nagyon akad a rendszer, akksi problémás. Ugye nem kellett volna erőltetni a QHD-t (bár így is ki lehetett volna többet hozni belőle).

A Z3C nagyon jó telefon, több tekintetben páratlan.

De ha független is lehet, inkább Xiaomi Mi4. 3GB RAM miatt. Minden követelményednek megfelel.

(#73237) monti0222w válasza Leventeee_ (#73234) üzenetére


monti0222w
addikt

Hát ránézhetsz a Honor 6-ra is 100-ból megvan és nem fogsz rosszul járni vele! Ediginél lehet megnézni, megvenni, mindezt rendes garival! :)

(#73238) petipetya válasza Leventeee_ (#73234) üzenetére


petipetya
nagyúr

Speciel én nem vennék G3-at, mert mindenhol azt olvastam hogy a túl nagy felbontás miatt nem hozza a G2 üzemidejét.

Akkor már inkább egy Galaxy S5. Annak a kamerája is príma.

"nincs rá lezsóidő"

(#73239) voyager4.4 válasza Flind (#73236) üzenetére


voyager4.4
senior tag

+1 a Z3c-nek, meg a Xiaomi-nak.
Amit még megnéznék a helyedben: Ascend mate7, Meizu mx4 (32gb), Honor6

no fate but what we make

(#73240) Leventeee_


Leventeee_
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
ZC3 tetszik és tényleg jókat olvasni róla, S5 is szimpi, bár Samsungokról van egy véleményem...sok ismerősömnek meggyűlt a baja velük :\ S5 megbízható?
Edigitálon is nézelődök közben, nem feltétlen venném 2 év hűségre és meglepett, hogy ZC3 és S5 ugyanazon az áron van jelenleg? Mi az oka? csak egy kisebb verzi a Z-ből, S5 meg csúcsmodell, ennyire jólsikerült a ZC3?

(#73241) Hunt3r22 válasza Leventeee_ (#73240) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Samsung gyorsan veszít az árából :(

Xr

(#73242) voyager4.4 válasza Leventeee_ (#73240) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Azért az elszállt ár nem feltétlenül mutatja egy készülék tudását. Jó példát hoznak erre az "A" brand-ek. :DDD
Nem véletlenül ül már egy ideje a honor6 a 100k-s kategória dobogóján.

no fate but what we make

(#73243) Leventeee_ válasza Hunt3r22 (#73241) üzenetére


Leventeee_
csendes tag

Értem :\
Kiadok ennyi pénzt telefonért fontos a kinézete is nekem és nagyon tetszenek a fémes kinézetűek( mint az m8)
van ebben a kategóriában olyan ami ilyen tulajdonsággal rendelkezik és megfelel az igényeimnek?

szerk.: na ez az én bajom is ZC3-al, nem feltétlen akarok többet kiadni, mint amennyit ér, ha van jobb alternatíva is, viszont szeretnék minőséget venni, ha már rászánom a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#73244) Garada válasza Leventeee_ (#73243) üzenetére


Garada
őstag

A HTC pont az anyaghasználata miatt remek választás, eddigi tapasztalatom a márkával kapcsolatban csak pozitív, bátran ki merem jelenteni hosszú tárva terveznek telefont ami több évig hű társad.Például HTC Desire HD első telefonom tőlük 4 év után már más tulaj kezében hibátlanul üzemel azóta is.

(#73245) Hunt3r22 válasza Leventeee_ (#73243) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Htc m8 / m9
Iphone 5s / 6 /
Xiaomi Mi4
Samsung Alpha

nézegesd meg ezeket :K

Xr

(#73246) Boonen007


Boonen007
őstag

Sziasztok!

Olyan Androidos okosteló érdekelne ami ANT+-os és mondjuk minimum JB van rajta. Az árfekvés minél alacsonyabb annál jobb. :)

(#73247) m1lan válasza Hunt3r22 (#73241) üzenetére


m1lan
őstag

Nem csak a Samsung, az Apple kivételével mindegyik.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#73248) Vermilion69


Vermilion69
aktív tag

Sziasztok!

Gyors segítség kéne nekem, apámnak kéne telefon még ma vagy holnap meg akarja venni.
30e a keret rá max. és jó lenne ha kb 5" lenne.

Érdemes ilyenkor még 512mb ramos telefont venni? Nekem az 1 GB is néha lassú, nem tudom elképzelni, hogy normálisan működne ilyen kevés rammal.

Netezne rajta (első okos, semennyire se ért hozzá), és videókat nézne, meg telefonálás és ennyi.

Én inkább az androidra szavaznék, mert anyukámnak wp van és sokkal nehezebben tudja kezelni, mint a droidos tabletjét.

Független legyen vagy t-s feltöltőkártyás.

Köszönöm!!!

[ Szerkesztve ]

(#73249) voyager4.4 válasza Vermilion69 (#73248) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Lumia 635 (t-nél) tudom, hogy azt írtad, hogy inkább droid, de meg kellene próbálni, hátha bejön neki, ezen az árszinten szerintem jobb wp-t választani.

droid: Thl t6s (független) link és kb ennyi

no fate but what we make

(#73250) jenei1994 válasza Vermilion69 (#73248) üzenetére


jenei1994
addikt

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.