Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#182801) Orgi válasza biznisz_man (#182798) üzenetére


Orgi
őstag

Kíváncsiságból bele olvastam, nem látok több sírást, mint bármely más teló topicjában, mire gondolsz?

(#182802) sitju


sitju
csendes tag

Sziasztok, szeretnék egy új telefont hosszú távra és kikérném tapasztaltabbak véleményét:

- Árkategória.
150 alatt szeretnék maradni, de az se baj, ha több

- Használt vagy új?
Új

- Hol vennéd meg?
Függetlenül, olyan forgalmazóval aki nem trükközik, nem szeretnék belefutni problémákba (pl xiaomiból hiányzik valami)

- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Hosszú távra szeretném, 4-5 évig ne legyen vele gondom

- Mire használnád?
fontos a multimédia (fotózás, videózás, zenehallgatás, filmnézés)
fontosak az üzleti alkalmazások, e-mailezés, hosszabb szövegek begépelése, munka

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Mindegy, de örülnék egy sallangmentes oprendszernek, mind amilyen az android one volt

- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
6" körüli

Poco X5 Pro -t nézegettem, de a MIUI miatt elbizonytalanodtam.

Köszönöm előre is :R

szintaktikus cukorka

(#182803) juve600 válasza sitju (#182802) üzenetére


juve600
nagyúr

Nothig Phone 1

(#182804) vacs válasza sitju (#182802) üzenetére


vacs
veterán

Ha az android one-t szeretted, akkor a miui-tól ki fog hullani a hajad! :D

Nothing Phone 1
Motorola, ami kijön a keretből

(^)(>.<)(^)

(#182805) spileraaa válasza sohajda90 (#182714) üzenetére


spileraaa
senior tag

ahogy írtam ne legyen visszalépés viszont amiket írtál mindegyiknél van valami ami téren visszalépés van
talán az infra ami nem akkora gond főleg hogy sok telefonnál nincsen

viszont a vezetéknélküli töltés és az ip68 nálam alap bocs hogy ezt nem írtam le előre
így amiket írtál abból csak a Motorola Edge 40 tudja ezeket
de lehet a pro verzió jobb választás lenne?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#182806) Rhino82 válasza spileraaa (#182805) üzenetére


Rhino82
tag

Sziasztok!

Xiaomi 13T és Oneplus Nord 3 közül melyik ajánlottabb?
Gondolom a xiaomiban jobb a kamera, viszont a dimensity 9000 erősebb a nord 3-ban mint a 8200, nem? :F
Mintha valahol olvastam volna, hogy a 13T esetében egy erősebb 8200-es lenne mint az alap.

(#182807) WhiteWalker válasza Rhino82 (#182806) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Esetleg nézegesd a gsmarena oldalát , minden infót megtalálsz a telefonokról , kamerával készült képekkel illusztrálva , össze is tudod őket hasonlítani. Előbb találsz ott választ a kérdéseidre.

(#182808) vacs válasza Rhino82 (#182806) üzenetére


vacs
veterán

Szerintem inkább az a kérdés hogy miui by Xiaomi vagy OxygenOS by Oneplus!

(^)(>.<)(^)

(#182809) Rhino82 válasza vacs (#182808) üzenetére


Rhino82
tag

Őszintén szólva szimpatikusabb a nord 3.
16/256-os fekete variáns, dimensity 9000-el elég bombának tűnik 3-4 évre. Illetve volt realmem is már, amit használtam 1 évig...különösebb gondom azzal sem volt 1 év alatt. :) :)

(#182810) vacs válasza Rhino82 (#182809) üzenetére


vacs
veterán

Realme = Oneplus, szóval kb eldőlt a kérdés. :D

(^)(>.<)(^)

(#182811) juve600 válasza Rhino82 (#182809) üzenetére


juve600
nagyúr

[link] június 30 óta nem tudod eldönteni ? :D

(#182812) Sungoo válasza juve600 (#182811) üzenetére


Sungoo
addikt

Akkor nem Július?

(#182813) littlemamba


littlemamba
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget kérek egy gyors választásban. A 66 éves édesanyámnak néztem telefont 2 típus közül érdeklődöm, hogy melyiket javasoljátok jobban megbízhatóság szempontjából (az igényeit mindegyik bőségesen kiszolgálja):

Sony Xperia 10 V 5G 6GB/128GB - 130K árban, pro: akciósan jó árnak tűnik nagyon, kisebb és sokkal könnyebb (a mostani is ekkora, kicsit más képaránnyal), szebb. Kontra: támogatás

Samsung Galaxy A54 5G 8GB/128GB - 160K, pro: kicsit nagyobb széltében, amit jobban tud olvasni, sokkal jobb támogatás, kontra: sokkal nehezebb: kontra: +30K felár (tudom, hogy van olcsóbb, de így tudom megvenni)

Köszönöm :)

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#182814) szundikáló


szundikáló
újonc

Sziasztok!

Nézem a hozzászólásokat kb 1 hónapra visszamenőleg...
- Árkategória. kb. 50e... ha muszáj és van értelme akkó ...100e
- Használt vagy új? új
- Hol vennéd meg? gyártói garival... (MM,Euronics,..)
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, hosszú, a legstabilabbat... kütyüben és androidban is
- Mire használnád? idős anyámnak, telefonálás, WhatsApp, a többi nem annyira fontos
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, Ándorid
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? bár látom kisebb átlójú kijelző nem szokott lenni, bármelyik méret, anyámat rávettem hogy otthonról WhatsApp-ozzon és a butatelefont vigye magával utcára.

-néztem az ajánlókat, Samsungok nem olyan jók?
-stabilitásért és megbízhatóságért hajlandó vagyok felárat fizetni
-most a közéletben mennyire kell vigyázni hogy ne lopják el az ember füléből a okos/butamobilt?

Köszönöm.

(#182815) ggeleven válasza littlemamba (#182813) üzenetére


ggeleven
őstag

Mi van neki most? Mennyire opció a csere, ha nem jönne be a választott?

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#182816) ginola


ginola
addikt

Három telefon közül kérlek segítsetek választani.
Ár/érték arányban mit javasoltok?
Nord 3
10T
13T

(#182817) Rhino82 válasza juve600 (#182811) üzenetére


Rhino82
tag

Ohh azóta már augusztusban vettem egy i13 prot. :D
Kipróbáltam az ios-t, de visszaváltok most androidra.

(#182818) littlemamba válasza ggeleven (#182815) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Valami nagyon szutyok nokia van neki, nem is tudom a típusát, de kb ilyen nokia 3 szintű, amit, még egyszer valami szolgáltatói ajánlattal szerezett, persze nem kérdezett meg előtte senkit, mert emlékezett rá, akkor 10 éve a nokiák jók voltak. Android 9 van rajta, kevesebb mint 20GB a tárhelye, amit a rendszer meg néhány alkalmazás és a képei eléggé megzabáltak már.

Nem nagyon tudok neki utána cserélni 200 km-re élünk. Megveszem neki, elviszem, beállítom és utána addig az lesz, amíg bírja.

Szívem szerint a sonyt venném, de inkább az én vonzalmam a snap. processzor miatt, a forma miatt, a jack miatt, a súlya miatt. De neki nyilván itt van a prioritási szintje, neki fontosabb, hogy ne legyen nehéz mint a sár a zsebében és jól lássa. Nekem olvasni egy keskenyebb sonyt kényelmes, de neki szerintem jobb a kicsit szélesebb, de az meg nehezebb. Sőt magamtól a 256GB (+20K) tárhelyes samsungot venném, de nagyon mondja, hogy tutira nem fog neki annyi hely kelleni.

Már bepakoltam amúgy a kosárba a samsungot, meg töltőt meg minden nyavaját neki, amikor kigondoltam, hogy megérdezem itt. Hátha mégis jobb választás a sony, hiába érzem a samsungot egy fokkal optimálisabbnak az ő számára.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#182819) proci985 válasza littlemamba (#182818) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ha fotoz, akkor a Sonynal nezz ra, hogy a 10 V kameraja mennyire intuitiv. elvileg az 1 V es az 5V kamerajat rendberaktak es mar tenyleg mukodik point-and-shootkent, de a korabbi szeriakbol a ket nagyobb modell notoriusan inkonzisztens volt. a regi Sony 1 IImmel eleg sokat fotoztunk egyik baratommal es ha jo kepeket akartunk, akkor mindig elokerult az enyem az o iphone 13javal szemben, de o az apjaval eleg sokat fotozott, nekem meg az elejen ket napba telt kitalalni, hogy szurkuletben az erdoben hogy erem el az elozo Pixelem szintjet.

par eve egyszerre kellett telefont cserelnem anyammal, kb hasonlo budgettel mentunk neki. nekem ott egy Sony 1 IIm lett, anyamnak meg egy Samsung S20FE 5G 8/256. mindketto Snapdragon 865 volt, ugyanannyi memoriaval, kb ugyanannyiert (utolso akcioban vadasztam). a Samsung kijelzoje picit szelesebb volt (es nagyobb a szeme miatt), picit tobb a bloatware, viszont egyszerubben mukodik. a Sony sokkal letisztultabb OSre, de a Samsung meg igazabol felhasznalobaratabb es mar boven nem olyan idegesito, mint volt mondjuk valahol az S7 korul ha OTG Androidhoz van szokva (epp egy Samsung A23 5G van kolcsonbe amig holnap megjon az uj 1 IVm).

esetleg elvinnem anyadat megnezni oket, de az tudom nem mindig opcio.

Pixel 7 / 7a egyebkent nincs hasonlo arban? bar igazabol szerintem mindket altalad nezett megoldas is szuper lesz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#182820) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !

Évekkel ezelőtt vettem magamnak is és a páromnak is 1-1 LG G4-s készüléket. Én már lecseréltem másikra , mert sikeresen elejtettem és összetört a kijelzője.

A párom viszont a mai napig használja....már lassan 9-10 éve.
Persze már kapott vagy 2X is új aksit a készülék.
Amúgy pedig T-s , azon belül is feltöltős...Dominós a drágaszág...

Most viszont olyan gond lépett fel , hogy nem tudja használni a K&H-s banki app-ot mert elavult az andriod rendszer a készüléken.
Párom pedig nehezen tanulta meg a használatát és ragaszkodik hozzá , szereti a telefont.

Én mondtam neki, hogy szerintem cserélni kellene a telefont mert biztosan nem kapja meg az újabb android rendszert...azaz nem fogja tudni használni az app-ot sem. A mai világban pedig elég fontos lenne az a rohadt banki APP.

Hiába vagyok műszaki beállítottságú....a telefonok engem sem hoznak lázba és emiatt nem is követtem, hogy kik és milyen telefonokat gyártanak. Csak most, hogy ez a gond felmerült....elkezdtem LG készülékeket keresni...de mintha a föld nyelte volna el őket. Sem a MM-ban sem a T kínálatában nincs LG készülék. Mikor fejezték be a telefon gyártást ?

Tehát a feladat az lenne , hogy az LG G4-s készülékhez leghasonlóbb szoftveres képességekkel megáldott készüléket megtaláljam.
Mondtam a páromnak, hogy ....androidos teló sok van de még is nagyban eltérnek egymástól , főleg a menü felépítésében illetve a kinézetükben.

Ezek után megpróbálok válaszolni a kérdésekre is :

- Árkategória
80-120 EFt

- Használt vagy új?
Új

- Hol vennéd meg?
T-nél ha lehet mert ott van már nekem sokminden ( TV , net , telefon )
Innen viszont részletre is tudom hozni...tehát a végösszeg is lehet nagyobb ! Mondjuk havi 6-7-8 EFt belefér.

- Hosszú vagy rövid távra tervezel
Inkább hosszútáv...

- Mire használnád?
Böngészni, híreket olvasni, YT videót nézni, ritkán játszani.
Fotókat jó vagy jobb minőségben lőni.

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez
Nyílt , Android

- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
Az LG G4 kijelzője 5.5 inches , ekkora vagy picit nagyobb.

Én Samsung-ra gondoltam mert többen is említették az ismerőseim közzül, hogy stabil és gyorsan reagál a rendszer...nem kell sokat várni egy APP vagy kamera megnyitásánál.
Nekem eddig sosem volt Samsung a birtokomban.

Ami még fontos lehet, hogy a páromnak van egy szolgálati telefonja is. ( Ezért sincs előfizetése , csak Dominós , feltöltős. ) Azt nap mint nap használja ....sajnos.....és a jelenlegi saját LG G4-s telefonját szinte csak itthon nyomkodja. Nem is igazán szokta magával vinni sehová....

Ezen tények ismeretében kiváncsian várom az ajánlásokat !
Köszönöm szépen előre is.
Üdv. : József

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#182821) ggeleven válasza littlemamba (#182818) üzenetére


ggeleven
őstag

Nehéz feladatot adtál. :D Eléggé tudom rühellni a Samsungokat és ennek ellenére az előző hsz-emben pont azt írtam elsőre, hogy azt venném neki, de megnéztem a speceket és visszatöröltem. :DDD Viszont lehet, hogy tényleg az van nálam is, mint nálad is, hogy nekem tetszik csak jobban a Sony. Egyébként ő teljesen jól ellesz bármivel. Hullára nem fogják érdekelni procik, ramok, tárhelyek, IP védelem, gyorstöltés, kijelzőarány és sajnos az is benne van a pakliban, hogy frissítések sem. Még 3 szempontot behoznék. Tartozékok, javíthatóságok és eladhatóság. Samuhoz minden sarkon lesz készleten kijelzővédő és tok, minden falucskában egyből nekiesnek szerelni és olcsóbbak várhatóan az alkatrészek és talán még könnyebben is eladható lesz, ha úgy alakulna (bár lehet nem fogja annyira tartani az árát, mert rengeteg van/lesz a piacon).
A Samsung utálatom és Sony fanságom ellenére az A54 lehet jobb neki. Tény, hogy nehezebb és drágább , cserébe viszont +2 GB Ram és a többi pro érved is mellette van.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#182822) ggeleven válasza Borisz76 (#182820) üzenetére


ggeleven
őstag

Hűűű, a G4 2015ös teló, jó sokáig húztátok vele. :R
Sajnos 2021-ben lehúzták a mobilos üzletágat a WC-n. :(((
Az LG mobilos üzletágának tündöklése és bukása

A szolgáltatói ár és így a havi részlet nagyban függ a díjcsomagodtól, szóval ezt nehéz lesz belőni. Nézz rá, hogy egy random 120-ezres telónak mennyi lenne a havi részlete és már lesz egy viszonyítási alap. Ha alacsonyabbra jön ki, akkor lehet, hogy feljebb lehet lépni teljes árat nézve egy kicsit.
5,5"-et sajnos el kell felejteni, most a kompakt méret 6,1-6,3" (és az is drágábban), igaz az lehet, hogy pont akkora házban van, mint a G4. A legtöbb teló ebben az árkategóriában 6,5"-6,8". Milyen teló a szolgálati? Mennyire szereti azt használni?

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#182823) Borisz76 válasza ggeleven (#182822) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia!

A szolgálati telefonja egy Redmi 9AT , Android 10.

A jelenlegi Dominós kártya is az én nevemen van....
Nekem van mobil előfizetésem és Magenta csomagom is.
Tehát a törlesztő részleteket is én fizetném....
Gondoltam karácsonyra meglepem egy új készülékkel.
( Aztán lehet a fejemhez vágja, hogy neki nem kell.....na akkor megtartom magamnak :) )

Ami fontos lehet még :
Itthon egy TP-Link EAP-660 HD sugározza a 2.4 és 5 GHz-en a wifit.
Elég jó teret lefed 5GHz-n is ! Kádár kocka ház....majdnem tökéletesen az épület közepén a mennyezeten helyeztem el.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#182824) littlemamba válasza proci985 (#182819) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Köszönöm szépen a részletes megközelítést. :R

Pixelt az 5G miatt zárom ki, illetve soha nem volt a kezemben (bár én is nézegettem még magamnak a nyáron) és kevéssé érzem stabilnak, hogy távolról tudok neki segíteni.

Nem nagyon fotóz. Minimális az igény, pl ha valami dokumentumot meg kell szakértenem, akkor befényképezi vagy ha kivirágzott a nem tudom milyen különleges virága, akkor azt elküldi. A multimédia igény kimerül abban, hogy YT videókat néz, de arra a régi is jó volt.

Azt hiszem sokat segítettél azzal, hogy felhasználóbarátabb a samsung, sajnálom, hogy nem akciós, de berendelem és bizakodó leszek, hogy jó döntés lesz. 40g a súlykülönbség, talán még jó lesz így.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#182825) littlemamba válasza ggeleven (#182821) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Hálásan köszönöm neked is! :R
Mindent leírtál, amire szükségem volt, tökéletes a helyzetfelismerésed. Nincs olyan mondatod, aminél nem azt érzem, hogy "Ooo ezt én is írhattam volna!" Egy dolog viszont tényleg a gondolkozási keretemen kívül volt és valóban számít: A tartozékok miatt igen, ott a pont! Jogos! Egyébként őt biztos nem érdekli a frissítés, de engem fog, ha időnként ránézek a telefonjára, hogy mi a szitu vele :)

Az meg egyébként nevetséges, hogy ezen problémáztam magamban, hogy az exynos procis... tényleg teljesen mindegy lesz anyukámnak, hogy nekem az nem preferált :)

Köszönöm! Pacsi! :) :R

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#182826) proci985 válasza littlemamba (#182824) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja igen, a magyar 5g halozattal a Pixel 7 nem volt joban.

ahogy nezem OTGs Asusod van, szoval ilyen szempontbol a Sony valszeg (picit) kozelebb van. de tenyleg, igy hogy harom napja egy Samsung A24 5Gt tolok a Sony 1II utan, minimalisak a kulonbsegek az anyad felhasznalasat nezve. hatalmas pozitiv csalodas egyebkent nekem, hogy a kvazi belepo 300 euros kategoria is szuperul hasznalhato.

a Samsungnak sajnos elvileg tenyleg jobb a szoftvertamogatasa (nezz ra, Sony 2 foverzio + 3ev), ami biztonsagi frissitesek miatt fontos. talan a notch es a keparanynal fontosabb is. plusz ggeleven nagyon jo meglatasa, hogy konnyebb hozza kiegeszitoket venni.

felsokategorias Exynossal volt problema, de ez nem az.

ja fotozas: itt is a viragos makro, meg telen ozike a kertben a hoban, meg ellenfenyben a napfelkelte, meg szurkuletben a sotet macska a barna takaron. ja es point-and-shootkent ezt oldja meg a telefon. szerintem erted a problemat miert rohogtem amikor probalta kifejteni, hogy neki nem kell am annyira jo :DDD. elotte Huawei P20 volt neki ami a koranak az egyik legjobb kameras mobilja volt, es gyakorlatilag kihasznalta teljesen, meg ha nem is vette eszre.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#182827) Boci23


Boci23
csendes tag

Sziasztok!

Használt telefon vásárlás előtt állok és 3 model közül szeretnék, csak nem tudok választani :D

iPhone 13 Pro Max
Galaxy S22 ultra
Galaxy Z Fold 4

Ezek használtan egy árba vannak nagyjából így az most nem tényező.
Felhasználói élmény szempontjából lennék kíváncsi,hogy ki melyiket választaná.Kinek milyen tapasztalatai vannak a 3 telóval kapcsolatban.

Előre is köszi .

(#182828) szundikáló


szundikáló
újonc

Sziasztok!

folyt.köv. az előző beírásomra...
anyám Vodafone Smart Tab III 10 (Lenovo) tabletjét váltana fel, 1-2 hete nem kapcsolódik a wifi-re... pár nappal előtte kiírta hogy okt./nov. 23-án lekapcsolódik a netről. most jutott eszembe hogy nincs neki SIM képessége, magyarán nem tud telefonálni, viszont az okos mobilok csak SIM-mel mennek. igaz találtam trükköt: yt-on [link] hogy a nélkül is menjenek. az 5G mennyire fontos a sebességen kívül? mennyire számít a RAM méret? (anyámé 1 GB, 4.2.2 android) és az hogy milyen változatú android megy? 1. alap (az a GO?), 2. appok hozzáadva, 3. kijelző felcicomázás, 4. stb...
SAMU A04,A14,A23-at szemezgetek... látom annyi féle változat van márkán belül is hogy el lehet tévedni közöttük.

kérdezzetek ha vmi nem kerek.
előre is köszönöm

(#182829) juve600 válasza Rhino82 (#182817) üzenetére


juve600
nagyúr

maradj ios alatt

(#182830) sfdrakex válasza Boci23 (#182827) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mire használod? Jól jönne a Fold mérete?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#182831) sfdrakex válasza szundikáló (#182828) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Működnek az okostelefonok is SIM nélkül csak WiFin. Mennyi a keret?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#182832) Boci23 válasza sfdrakex (#182830) üzenetére


Boci23
csendes tag

Munkához alapvetően nincs rá szűkségem, Fold-ot leginább a kiváncsiság miatt választanám , kipróbálnám,csak nem tudom,hogy hosszú távon ez elég lenne-e. :F

(#182833) littlemamba válasza proci985 (#182826) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Nah igen, egyébként ilyen félművelt hobbista vagyok csak a témában, de beragadt, hogy az exynost kerüljem inkább. Vélhetően teljesen alaptalanul.

Mára egyébként átgondoltam, hogy túldimenzionálom, hogy csak 1 és egyetlen 1 esélyem van jól választani. Oké macera, meg minden, de ha nem jó neki, akkor bevállalom, hogy eladom és majd veszek egy másikat. Nyilván lesz rajta bukás, de nehogymár ekkora dráma legyen belőle.

Köszönöm szépen még egyszer a hozzászólásokat, tényleg sokat segítettetek! Berendeltem a samsungot egyébként :)

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#182834) szundikáló válasza sfdrakex (#182831) üzenetére


szundikáló
újonc

a leírás: #182814

(#182835) sfdrakex válasza littlemamba (#182833) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem amit leírtál, az alapján egy A54-el sok évig kényelmesen ellesz anyukád.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#182836) sfdrakex válasza szundikáló (#182834) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Redmi Note 12 4/128. Amit írtál arra elég.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#182837) kerlac


kerlac
őstag

Sziasztok fiaimnak keresek okostelfont, mivel rögvest kettőt kell vennem (ikrek), és erősen félek, hogy nem lesz túl hoszú életű a készülék, max 70-80 között lőttem be az árat, ami kategóriában őt néztem ki:

Xiaomi Redmi Note 12 256GB 8GB RAM Dual Mobiltelefon
[link]

Rég volt xiaomi-m, samsungot használok, de az 100 alatt nemigazán találok megfelelőt..

Vélemény / tapasztalat erről a xiaomi készülékről?

(#182838) sfdrakex válasza kerlac (#182837) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Gyerekeknek teljesen rendben lesz.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#182839) BagyiAti


BagyiAti
tag

Sziasztok,

- Árkategória. ~150e max
- Használt vagy új? Új (gari miatt)
- Hol vennéd meg? Mind1
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, min.3 év
- Mire használnád? Nos, két telefon is kellene, egyik kimondottan "játék/gaming telefon" lenne, minden más "nem fontos" kritérium, a másik teló pedig fényképezésre lenne kimondottan gyakran használva (telefonálásra is azért :D).
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, nem ragaszkodom, most Xiaomi van a családban mindenkinek konkrétan.

Karira kellene, szóval BF vagy egyéb leárazás ha lenne tudnék várni, nem SOS, az irányra lenne szükségem, mindkét "fajtából" 1-2-3 konkrét tipus ajánlást megköszönnék :R

(#182840) WhiteWalker válasza BagyiAti (#182839) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Poco F5

(#182841) sfdrakex válasza BagyiAti (#182839) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Galaxy A54, Xiaomi 13 Lite, Poco F5, Nothing Phone 1. Motorola Edge 40 Neo. Ezeket nézném 150-es kategóriában

Játékra talán a Poco F5, fotóra a Galaxy A54-et választanám.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#182842) kerlac válasza sfdrakex (#182838) üzenetére


kerlac
őstag

köszi a megerősítést, én is így éreztem.

(#182843) WhiteWalker válasza sfdrakex (#182841) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

A54-t kerülném a nyamvadt szoftveres közelség érzékelő miatt.
Egyébként kinek az agymenése volt aki ezt egyáltalán kitalálta a különböző gyártóknál ??? :W
Xiaominál is van , több típusban és már a Samsung is átvette.

(#182844) DS39 válasza WhiteWalker (#182843) üzenetére


DS39
nagyúr

Spórolás. Ahogy az értesítő LED, Jack, vagy töltőfej elhagyása is.

(#182845) WhiteWalker válasza DS39 (#182844) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Így is spóroltak eleget a töltő fej és a kábelek elhagyásával.
De ez egy olyan dolog ami kötelező alkatrész egy telefonba!! Ami a megbízható működéshez kell.
Komolyan mondom száguldunk a hülyeség felé ezerrel.

[ Szerkesztve ]

(#182846) BagyiAti válasza WhiteWalker (#182840) üzenetére


BagyiAti
tag

Köszönöm! Mstore-ban nem látom le se a 8GB se a 12GB változatát (közbe rájöttem hogy ez nem xiaomi..). ÁK jelenlegi listában melyik boltból "merhetem" megvenni ?

(#182847) BagyiAti válasza sfdrakex (#182841) üzenetére


BagyiAti
tag

Köszönöm!

(#182848) BagyiAti válasza WhiteWalker (#182843) üzenetére


BagyiAti
tag

Ezzel a problémával a mostani telefonomon is sz*vok..azt hittem csak azért mert már 3-4éves, gondoltam biztos kitaláltak már erre valamit :F

(#182849) WhiteWalker válasza BagyiAti (#182848) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Dehogyis és ahogy nézem ez fog inkább elterjedni. :W
Elrontanak egy nagyon jó középkategóriás telefont ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#182850) DS39 válasza WhiteWalker (#182845) üzenetére


DS39
nagyúr

hát igen...
bár erre lenne alternatív megoldás, félig hardveresen.
pl. a fényérzékelő az automatikus fényerő szabályzás miatt nem maradhat ki, ha aktív egy hívás, és ez az érzékelő nem kap fényt (mert a füledhez teszed a telefont), akkor lekapcsol a kijelző.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.