Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#167251) sfdrakex válasza bozsozso (#167249) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Poco X3

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#167252) sfdrakex válasza donbig (#167246) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Doogee, Ulefone stb márkákkal az a probléma, hogy nagyon durva a minőségi szórás. Más márkáknál is ki lehet fogni hibás darabot, de ezeknél az olcsóbb márkáknál nagyobb az aránya a hibás daraboknak. Szoftveresen általában ahogy megjelentek úgy is maradnak.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#167253) Viktor0610 válasza sfdrakex (#167251) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Abból is a Pro. ;]
Bár X3 NFC tulaj vagyok, de már én is inkább a Prót venném. Még úgy is, hogy lehet, gyengébb a kamera benne, mint az X3 NFC-ben.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#167254) bozsozso válasza Kawauso (#167250) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm.

#167251 : Neked is köszönöm.

(#167255) sfdrakex válasza Viktor0610 (#167253) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Igen a Pro, csak nem írtam végig, gondoltam az egyértelmű, mert a kérdésben az volt.

Kijelzője milyen? Gyereknek nézek telefont 100 körül, és én amoled párti vagyok, egyébként szimpatikus az X3 Pro, és most 99 a Médiában.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#167256) Viktor0610 válasza sfdrakex (#167255) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nagyon jó.
Egyedül tűző napfényben lehetne kicsivel erősebb a kijelző fényereje.
(Csak nyáron tapasztaltam gondot ezzel.)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#167257) ginola válasza sfdrakex (#167255) üzenetére


ginola
addikt

Mi 11 lite 5g NE csak 20 ezerrel drágább és amoled.

(#167258) sfdrakex válasza ginola (#167257) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Igen, az a másik amit néztem. 😀

Viktor köszi.

Végső döntést a gyerek hoz, de én mondom meg miből választhat. 😃

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#167259) ginola


ginola
addikt

Az AIDA kiírja Mi 11 lite esetén, hogy Pentile vagy Delta RGB panel van benne?

(#167260) yuing válasza ginola (#167259) üzenetére


yuing
őstag

Nem.

(#167261) peppe79 válasza sfdrakex (#166924) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem volt drága, úgyhogy megvettem. Egyelőre nem észleltem semmi olyat, amitől vállalhatatlan lenne. Bár hozzáteszem: a fényképezőgépem applikációján kívül nem igazán használok mást. Fb megy még, meg a Google vackok, és ennyi. A 4"-os kijelzőjével olyan pici, hogy simán zsebre vágható.

(#167262) lovace


lovace
aktív tag

Sziasztok!
Maximum 100-110e forintos ársávban melyik a legjobb androidos telefon jelenleg elsősorban fényképezésre?

(#167263) Bagoly01 válasza lovace (#167262) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Használtan pixel, P30 pro talán. Én is egy pixelen gondolkodtam.
Vagy100-110-ért újonnan Realme GT Master, Vagy Poco X3 GT. Most ezen töröm a fejem..

(#167264) KergeK@csa


KergeK@csa
tag

Sziasztok!
Edesanyamnak vennek uj mobilt a jelenlegi A5 helyett.
(Sajnos a jelenlegi karacsonyi cikk nem annyira jott be, -amit 100 ala irtak az is inkabb 120k, es eleg keves kapaszkodot adtak. :/ )
- Árkategória: ~70-90k
- Használt vagy új? Uj.
- Hol vennéd meg? Megbizhato hely legyen, ennyi.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? 3-4 evre
- Mire használnád? Telefonalas, email, internet, skype, csaladot fotozgatni (nagymama szinten :) ) , nagyjabol ez a vonal.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android legyen.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Egykezes, azaz 70 mm-nel ne legyen szelesebb.

Elore is koszonom a segitseget! :)

(#167265) Bukk900 válasza lovace (#167262) üzenetére


Bukk900
őstag

A realme GT master most akciós. [link]
A főkamerája egész jó képeket készít.

(#167266) KisSarkany


KisSarkany
csendes tag

Sziasztok! Belejöttünk a telefoncserébe. A férjem honor6-ja helyett kéne egy új. Ami fontos, hogy sokat olvas és sok videot néz rajta, így a lehető legnagyobb kéne legyen a kijelzője. A kamera nem lényeg. 100k körül, ha lehet akkor új és androidos és dualsimes. Mit javasolnátok?

(#167267) Gave


Gave
addikt

Sziasztok,

Tudnátok nekem 1-2 megbízhatóbb készüléket ~90e HUF körül? Redmi 4X váltása, tökéletesen kiszolgál ez is, váltás oka: 3 éves a legutolsó OS patch.

- 5G és NFC jó lenne, de nem ragaszkodom az 5G-hez.
- Minimál telefon használat
- Internet, Email, IM, és bank app használat, ebből se sok
- T dominos SIM
- Leginkább a tartósságot, stabilitást díjazom, mert nem szeretek költeni rá vagy sokat foglalkozni vele,.. arra ott a PC :D
- Tetszik a 4X mérete, azt is itt ajánlották nekem azt hiszem

- Nem kell jó fotózás, és a 4X paraméterei is bőven kiszolgáltak.
- Nem érdekesek annyira az ünnepi akciók, ha jól gondolom következő hónap környékén venném meg.

Szerk kitöltöm a kérdéseket is :D

- Árkategória: 90k
- Használt vagy új? Új.
- Hol vennéd meg? Szerintem valamilyen független webshopban
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? Minél tovább bírja, de hát Android lesz tehát majd a support/LTS
- Mire használnád? Fentebb, minimál user.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez: Ennyiért szerintem Android lesz
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 4X a referencia, kicsit több nem zavar.

Hálásan köszönöm

[ Szerkesztve ]

Here? For folks like us? Wrong city.., wrong people

(#167268) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok!

Bocs, hogy itt kérdezek, de nem találtam a kérdésemnek megfelelőbb topikot egyelőre. itt pedig vannak okostelefon csinját bínját ismerő emberek :)

Az a kérdésem, hogy lehet-e hificucc line-out és/vagy fejhallgató kimenetéről okostelefonnal rögzíteni? Ha igen, milyen kábel kell hozzá, esetleg valami kiegészítő kütyü?

Hátha valaki tud segíteni, gúgölben nem találtam választ, vagy rosszul kerestem.

(#167269) Bukk900 válasza Rodzser Mór (#167268) üzenetére


Bukk900
őstag

Szia!
Sound Blaster G3 USB-C csatlakozós, külső hangkártya, amin van 3.5 Jack Line in bemenet.
[link] Elméletben lehetséges, tapasztalatom nincs vele...

(#167270) yuing válasza Gave (#167267) üzenetére


yuing
őstag

Redmi Note 10 5G, Redmi Note 10S

(#167271) yuing válasza KergeK@csa (#167264) üzenetére


yuing
őstag

A GSMArena adatbázisára alapozva a legolcsóbb olyan készülék nálunk, amelynek a szélessége nem haladja meg a 70 mm-t, a Sony Xperia 10 III.

(#167272) Rodzser Mór válasza Bukk900 (#167269) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Kár, hogy nincs tapasztalatod, úgy nekem egyszerűbb lenne :)
Köszi szépen.
Jut eszembe, hasonló USB kártyám van (normál apa USB csatlakozója van), a 2-3ezer forintos kategóriából.
https://www.arukereso.hu/hangkartya-c3140/kulso/?orderby=1
[link]
Nem tudom, ha rácsatlakoztatom a telefon mikroUSB portjára és a line out jelet meg a mikrofon bemenetére, akkor mi fog történni. Holnap vagy a hétvégén kiderítem. :U

(#167273) Heylel


Heylel
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Két telefon között vacilálok a Poco X3 Pro és a Motorola G60. Persze ha tudtok jobbat mondani, jöhet.

- Árkategória. kb. 75.000 forint +/- 10.000
- Használt vagy új? új
- Hol vennéd meg? Mindegy, csak relativ gyorsan kell és legyen Telenor kompatibilis
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, hosszú távra, kb 2 év.
- Mire használnád? főleg munkatelefon lenne, szóval gamelni nem fogok nagyon rajta, zenehallgatás max. Viszont egész nap bírnia kell, mert tölteni nem biztos, hogy tudom.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Mindegy
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Mindegy.

Előre is köszönöm!

(#167274) sfdrakex válasza Heylel (#167273) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Poco X3 Pro.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#167275) sfdrakex válasza ginola (#167257) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az lett. Mi 11 Lite 5G NE 8/128as.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#167276) Vandie


Vandie
tag

Sziasztok!

Lejár a hűségem hamarosan, így új készülékben gondolkozom hűséghosszabbítással. Jelenleg egy Samsung Galaxy S10-et nyúzok, ezt váltaná az új készülék. Kettő között hezitálok: Apple Iphone SE2020 és a Samsung Galaxy S20 FE Q (Snapis) verzió között, esetleg az Exynosos verziója is szóba jöhet. Telekomos vagyok, a kettő között árban olyan 25 ezer Ft különbség van az Iphone javára. Ami miatt húznék az Apple felé, hogy gondolom tovább kapnék rá frissítést, mint a Samsung S20-ra? Illetve a kompaktabb méret jó lenne, mert az S10 is alig fér el a zsebemben és sokszor zsebre vágom a telefont. Ti melyiket javasolnátok az S10 után? Szelfikamera nem szempont,de sokat fotózok a fő kamerával illetve a vízállóság fontos, de azt tudja mindkettő. Párhuzamosan több dolgot intézek telefonról, fontos, hogy gördülékeny legyen: utalás, böngészés, videózár, zenelejátszás edzésnél. Mit javasolnátok? 200k fölé nem szívesen megyek, sokallok annyit egy telefonért.

Samsung Galaxy S9 -->Samsung Galaxy S10-->Samsung Galaxy S21

(#167277) Sgr_A válasza Vandie (#167276) üzenetére


Sgr_A
addikt

Az iphone se2020 akkuban elég karcsú
Ha iphone akkor minimum egy 11-es igaz az már egy kicsit 200 felet van
Én a 11- ről váltottam s20 fe-re ( mert odaigértem a gyereknek a 11-et)
Akkuban és teljesítményben kb egyformák
Amiben jobb az iphone az a bank kártyás vásárlás az apple pay
Van a samsungra google pay hasonló módon van beállítva mint az apple pay de nem annyira jó
A következő telóm megint apple lesz szerintem bár a zoom kamera hiányozni fog, prót nem veszek azt már sokallom, a 13 mini lenne az ideális

[ Szerkesztve ]

(#167278) Vandie válasza Sgr_A (#167277) üzenetére


Vandie
tag

Néztem a 11-et, nem rossz ötlet egyébként és árban sem lenne nagy eltérés a Galaxy S20Fe-hez képest. A 11 tovább fog frissítést kapni mint az FE?Melyik csinál szebb képeket?

Samsung Galaxy S9 -->Samsung Galaxy S10-->Samsung Galaxy S21

(#167279) Sgr_A válasza Vandie (#167278) üzenetére


Sgr_A
addikt

Szerintem ugyan addig fognak frissítést kapni kb 3 év
Amire nekem kell fotózni arra mind a kettő megfelelő, az fe-nek van egy zoom kamerája ami néha hiányzott a 11 ből

(#167280) mp54


mp54
senior tag

A családban kértek tőlem segítséget a választáshoz, én pedig megyek hozzátok:
- Árkategória: a leendő tulaj ki tudna "sokat" is fizetni, de sajnálja rá...legyen 100 eFt körül...
- Használt vagy új? új
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, hosszú, hogy ne keljen gyakran választással/cserével kínlódni
- Mire használnád? általános dolgok (nyugdíjas hölgy, melóra nem), telefonálás, SMS, email, youtube video nézés, hangfelvétel(beszéd), Wazze, fényképezés normál szinten, családi videó; filmnézés nem, játék nem)
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, eddig Samsung egyszerűbb készülékei voltak. Mivel a legolcsóbb iphone SE is sok neki, ezért ez kiesik...
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Jöhet nagy, mert a látása nem a legjobb!

Összetört a kijelző üvege (a kép rajta még jó...)+ gyenge az aksi, ezért kell a csere.
Milyen a kínálat/árszínvonal igy Karácsony előtt, amikor mindenki csak vásárol...?
Köszönöm!

(#167281) ginola válasza mp54 (#167280) üzenetére


ginola
addikt

Realme GT master

(#167282) Kagemusha#9


Kagemusha#9
csendes tag

- új Androidos készüléket keresek legfeljebb 60ezerért
- hosszú távú használatra, nem szeretném 5 éven belül cserélni, a több idő értelemszerűen még jobb lenne, de tudom, egy új eszköznél ez kiszámíthatatlan tényező
- a jelenlegi Doogee X5 Max Pro-t cserélném (143 x 73 x 10 mm), attól méretben sokkal nagyobb már kissé kényelmetlen lenne, pedig nagy kezem van
- normál felhasználás, minimális fényképezgetés (romlik a szemem, így nagyítónak hasznos), minimális internet, mobilnetre nincs szükségem, Domino kártyám van, nem előfizetés, kb. 3-5 havonta töltök rá 10ezret, azaz gyakorlatilag telefonálásra, sms-hez (de már ez is minimális, mert), Viber használatához kellene (igen, tudom, ellentmondás, de a saját vagy céges routerre csatlakozna csak, mobilnetre nem, mint említettem), néhány játék használata (Township, Assassin's Creed, Toon Blaster, tehát semmi komolyabb, erőforrásigényesebb cucc, csak casual, a komolyabb játékokat PC-n tolom, arra szerintem nem jó a mobil
- és persze nem lenne rossz, ha viszonylag hosszan bírja egy töltéssel, tehát nem kell 10 percenként a 220-on lógnia...
Ezek alapján szerintetek mi lenne a legjobb ár/érték arányú választás?

(#167283) Citroware


Citroware
addikt

Az iPhone az elmúlt évek/évtizedek alatt állandóan hozza ugyanazt a színvonalat, vagy van jelentős ingadozás abban, hogy az éppen aktuális modell nagyon jól sikerült, vagy sokkal gyengébb a megszokottnál?

(#167284) Vandie válasza Sgr_A (#167277) üzenetére


Vandie
tag

Most jövök a Telekomtól és azt az információt kaptam, hogy semmiképp ne válasszak Iphone-t, sőt nincs is nekik raktáron sem 11,sem 12 mini, mert akadozik a chip gyártás a cégnél hetek óta, csak ezt nem propagálják. Kifejezetten Samsung felé terelt az eladó, úgy hogy neki csak Iphone-jai voltak eddig és jelenleg is egy SE2020-at használ. Így most elbizonytalanodtam. Azt mondta,hogy a webshopban is az utolsó darabokat látom és nem tudják mi lesz a chip gyártással és az Európai piaccal és S10 után ő nem nyúlna Apple-höz, még a 11-et fotós képességeit is kevésnek érezném.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S9 -->Samsung Galaxy S10-->Samsung Galaxy S21

(#167285) Norbi. válasza Vandie (#167284) üzenetére


Norbi.
őstag

aztakurva :DDD
valszeg most a samsungtol tobb jutalekot kap, vagy abbol nincs meg a kvota.

(#167286) szs85 válasza Kagemusha#9 (#167282) üzenetére


szs85
tag

3 ezerrel túllépi a keretet a Motorola G30 6/128, 2 év garanciával az Alzánál.

(#167287) DS39 válasza Vandie (#167284) üzenetére


DS39
nagyúr

a chiphiány globális, nem csak az apple-t érinti.
de ők most optimalizálnak, mert pl. az ipad-ek gyártását leállították, hogy iphone-t tudjanak gyártani. pedig tök jó vétel lett volna karácsonyra a 2021-es ipad 135k-ért, csak épp nincs.

(#167288) xhege válasza Vandie (#167284) üzenetére


xhege
addikt

:C Feldobtad a napom.

(#167289) Vandie válasza xhege (#167288) üzenetére


Vandie
tag

Örülök neki :D :DD Akkor vegyem tárgytalannak amit mond és nyugodtan gondolkozzak az Iphone 11 / Iphone 12 miniben?

Samsung Galaxy S9 -->Samsung Galaxy S10-->Samsung Galaxy S21

(#167290) Cs1csó válasza Vandie (#167284) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C :DDD :))

Menj fel az árukeresőre és ott nézz szét, igaz független és teljes áras de van ahogy én látom: [link]

(#167291) mp54 válasza mp54 (#167280) üzenetére


mp54
senior tag

Ha kínai nem tetszik neki, akkor mi marad? Mi a javasolt?

(#167292) Cs1csó válasza mp54 (#167291) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha kínai nem? Akkor gondolom valami Samsung az ugyanis Dél-Koreai. :D

(#167293) mp54 válasza Cs1csó (#167292) üzenetére


mp54
senior tag

Konkrét javaslat? #167280mp54

(#167294) Viktor0610 válasza mp54 (#167293) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nokia X50, G10, Samsung A32.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#167295) sfdrakex válasza Viktor0610 (#167294) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nokia is kínai, nem?

Marad az A32.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#167296) Viktor0610 válasza Viktor0610 (#167294) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudom, Wikipedia alapján nem tájékozódunk ( ;] ), de én finnek olvasom a HMD-t.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#167297) Cs1csó válasza mp54 (#167293) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R nincs még akkor tudásom, hogy ajánljak ezt másokra hagyom (mostanában tervezek venni telót ezért kezdtem el követni a topikot egy ideje)
Inkább szarkazmus volt, hogy szinte minden - is - kínai. Amúgy az A32-öt néztem én is - ha nem kínai vonalon indulunk el és 100k alatt: [link] emag-on 90k

(#167298) sfdrakex válasza Viktor0610 (#167296) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tényleg Finnek írják. Akkor rosszul emlékeztem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#167299) peppe79 válasza Viktor0610 (#167296) üzenetére


peppe79
senior tag

A nagy túróst finn! A HMD csak a "nevét", meg a "designt" adja hozzá, a telefonjaik viszont Foxconnos bérgyártásban készülnek.

(#167300) wital


wital
tag

Sziasztok!

Írtátok, hogy strapatelefon helyett inkább jobb egy "sima" teló strapa tokkal
Teljesen jó ötlet, így is fogok tenni! :R De milyen a jó tok? 3000-15000 -ig vannak. Mi alapján lehetne dönteni?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.