Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134551) Viktor0610 válasza asd05161 (#134550) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A hosszú üzemidő relatív, az jellemzően a csúcskészülékekkel nemigen szokott összejönni, de talán az S8 belefér a keretbe.

Xiaomi 13T

(#134552) Shingen válasza Obyboy (#134532) üzenetére


Shingen
addikt

Lehet igazad van, de nekem eustoc-kal nincs ebben tapasztalatom, edigitalnál meg tudom szó nélkül vissza adják a lovét 14 nap alatt.

Amúgy milyen a telo, tudsz vmi véleményt mondani?
Anyunak most note 3 van sokszor nincs térerő nem lehet hívni, ezért is esedékes a telo csere.
Ennél a telonál remélem nincsen térerő gond?

風林火山

(#134553) Shingen válasza #81733120 (#134549) üzenetére


Shingen
addikt

Meizu M6-nak a rendszere nem stabil, rosszak a fordítások benne.

風林火山

(#134554) spileraaa


spileraaa
senior tag

DOOGEE S60
Tudtok 250$ korul ennél jobb strapatelefont? (a jobbat inkább arra értem hogy minél jobban bírja a strapát legyen tényleg strapa telefon és ne kelljen attól féljek hogy könnyedén betörik a képernyője. A mostani telefonomnak xiaomi redmi 3s attól is betört hogy kb 20 kg súlyú ládát hozzá fogtam és zseben keresztül középen végig repedt a képernyője)

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#134555) Shingen válasza tmskvcs (#134543) üzenetére


Shingen
addikt

Xiaomi Mi A2 Lite 3/32

風林火山

(#134556) Ájvé válasza Shingen (#134553) üzenetére


Ájvé
veterán

Ezt hol olvastad?

(#134557) minimumgame


minimumgame
tag

Sziasztok!

Jelenleg melyik telefon kamerája jobb az 50 ezer Ft alatti kategóriában?
Egy P9 Lite (2016) leváltása lenne a cél.

Köszi!

(#134558) Ájvé válasza minimumgame (#134557) üzenetére


Ájvé
veterán

Redmi Note 5 ha belefér. Bár én inkább 55-ért a Turbadoról venném.

(#134559) Danex


Danex
addikt

-Árkategória: 120-160K
- Használt vagy új? - Új
- Hol vennéd meg? - független
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? - 2-3 évre tervezek legalább
- Mire használnád? 1-2 óra youtube, social napi szinten, illetve családban kamerát helyettesit, igy fontos a jó kamera
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? - szeretem hackelgetni a rendszer custom romokkal
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Mivel kb 6' az átlag igy sok választási lehetőség nincs, de semmiképp nincs tablet méretre szükségem
- Egyéb kivánság, hogy szeretnék AMOLED kijelzőt.

Saját magam a Mi8 és az S9-en agyaltam, a OnePlus 6T már drágának érzem a 180-190 körül
- Mi8 olcsóbb, kicsit nagyobb akksi, 6GB RAM
- S9 talán jobb kamera, vizálló, viszont csak 4GB RAM

De érdekelne milyen más lehetőségeim vannak.

Ajánlott boltot is tudnátok a tippekhez adni? köszi :U

[ Szerkesztve ]

(#134560) sch_a


sch_a
addikt

Sziasztok!
Édesapámnak vennénk karácsonyra új okostelefont. Telefonálás mellett néha böngészésre használja csak. Esetleg pár fénykép, néha GPS navigáció. Semmi extra. Mivel ajándék lesz, ezért csak újat szeretnék.

Van a családban több Xiaomi is most már, úgy gondoltam ez jó választás lehet neki is.

~32ezerért találtam Redmi 4X-et és Redmi 6A-t. A 4X-et anno még magamnak is néztem, de gondolom erősen kifutó széria már. Megéri bármelyiket megvenni? Esetleg tudtok ajánlani más alternatívát? Köszi!

(#134561) Obyboy válasza #81733120 (#134549) üzenetére


Obyboy
addikt

Több kollégám J3-at kapott céges telefonnak, senkinek sincs róla jó véleménye.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#134562) Ájvé válasza sch_a (#134560) üzenetére


Ájvé
veterán

Meglep hogy még kapni lehet. Alapvetően jobb mint a Redmi 6A, de nem mai darab ahogy írtad. Mondjuk MIUI támogatás az továbbra is adott, szóval ha nem hardcore user akkor jó lehet még neki. Frissebb Android miatt 6A-t venném, de csak 3/32-est. Akku ideje ennek is jó.

(#134563) beller válasza Sgr_A (#134533) üzenetére


beller
aktív tag

Én 60+ vagyok, de nekem sem lenne elég.

(#134564) Ájvé válasza beller (#134563) üzenetére


Ájvé
veterán

Mire nem elég? Csak megkérdezem, mivel én 36 vagyok és jelenlegi használati szokásaim mellett nekem elég lenne az A2 Lite is.

(#134565) novakalex


novakalex
aktív tag

Mi 8 lite megéri azt a pluszt a Redmi Note 5-höz képest?
5e Ft-nyi különbség van jelenleg kb.

(#134566) Ájvé válasza novakalex (#134565) üzenetére


Ájvé
veterán

Szerintem meg, üzemidőn kívül mindenben jobb.

(#134567) Sgr_A válasza Ájvé (#134566) üzenetére


Sgr_A
addikt

Ott van még a jack az infra meg a notch
Ha meg nem játszol akkor olyan nagy különbség nics a két soc között

134564: nekem pl a fényképezőben meg a ronda, buta android one-ban nem elég

[ Szerkesztve ]

(#134568) Ájvé válasza Sgr_A (#134567) üzenetére


Ájvé
veterán

Részlet kérdések, gondolom ha ezek gondot okoznának nem tette volna fel a kérdést. Tudásban jobb a Mi8 Lite.

(#134569) Sgr_A válasza Ájvé (#134568) üzenetére


Sgr_A
addikt

A soc-on kívül miben jobb?
A kamera kb ugyan az
Kijelző felbontás megegyezik ram/rom egyforma jó a lite-ban kapható 6/128as

[ Szerkesztve ]

(#134570) Ájvé válasza Sgr_A (#134569) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát a kamera jobb benne (ugyan az mint Mi 8 SE-ben, csak butítva, képstabilizálás nélkül).
De ne velem vitázz, írd le a kérdezőnek hogy szerinted meg nem éri meg az 5 Ft pluszt (ami nem egy nagy összeg).

[ Szerkesztve ]

(#134571) Dhampir válasza pit stop (#134472) üzenetére


Dhampir
félisten

Szia!

Köszönöm, hogy szóltál erről az akcióról. :R

Amint láttam még, listaáron is elvihető a készülék, vagyis ez azt jelenti, hogy kártya nélkül is megvehető?

Vajon biztosan független a G6? :F

A Telekom honlapján ezt írják:

A készülékek csak Telekom magyarországi előfizetői kártyával használhatóak!

(<*>..<*>)

(#134572) Obyboy válasza Sgr_A (#134567) üzenetére


Obyboy
addikt

"ronda, buta android one-ban nem elég" :F Itt épp ez a lényeg, hogy nincs tele mindenféle memóriazabáló felesleges csicsás dologgal. Ha pedig valami hiányzik akkor a play-ről olyan appot telepítesz amilyet szeretnél nem pedig olyat amit a gyártó gondol.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#134573) Sgr_A válasza Obyboy (#134572) üzenetére


Sgr_A
addikt

Ha a beállításokhoz letöltesz bármit is akkor ügyes vagy
Számomra ott egy fapad
Pl a csangőhang beállítása kiválaszzasz egy mappát majd csak a beállítások teljes törlésével tudsz másikat választani

(#134574) Ájvé válasza Sgr_A (#134573) üzenetére


Ájvé
veterán

Alapértelmezett a Ringtones mappa, ide kell betenni (ha nincs csinálni kell egy mappát) és látni fogja és beállítható. Régi szép időkben csak így ment.

[ Szerkesztve ]

(#134575) Sgr_A válasza Ájvé (#134574) üzenetére


Sgr_A
addikt

Tudom
de véletlenül a másik mappára nyomtam amiben csak egy szám volt és utána csak a teljes törléssel lehetett más mappát választan

(#134576) Obyboy válasza Sgr_A (#134573) üzenetére


Obyboy
addikt

Csengőhang beállításra is vannak appok.
Ezért használható szélesz körben az android mert mindenki megtalálja benne az igényeit. Úgy látom neked a samsung féle mindent a felhasználó elé teszek ROM-ok jönnek be. Én pedig inkább rootoltam telefonomat és olyan ROM-ot teszek fel amihez éppen kedvem van.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#134577) Dhampir válasza Dhampir (#134571) üzenetére


Dhampir
félisten

Közben visszajelezték a G6 felhasználók a készülék függetlenségét. :)

(<*>..<*>)

(#134578) kali válasza Dhampir (#134577) üzenetére


kali
legenda

A Telekom nem ad már jó ideje függő készüléket, ráadásul akár hűségre és részletre vásárolt esetén is bármikor díjmentesen feloldja a régebbi készülékeken is a hálózati zárat - ellentétben a többi szolgáltatóval.

(#134579) imcsoo


imcsoo
aktív tag

Sziasztok.
Még mindig nem sikerült dönteni, hogy mire cseréljem le a Honor 8-asomat. Ezért szeretném a segítségeteket kérni. :F

Ami fontos számomra az a:
- kamera
- kijelző
- akksi (H8 ebbe a leggyengébb)

Kiszemeltek:
-Mate 20 ~230k
-P20 Pro ~215k
-Mate 10 Pro ~176k

Elsőnek a Mate 20-at néztem ki, mert tetszik a csepp notch meg a nagy kijelző, de aztán rájöttem, hogy papiron sokkal többet tud a másik két versenyző. Több ram, oled kijelző, vizállóság stb. Most épp a P20 Pro felé húz a szivem. :D

Szerintetek melyik telóval járnék a legjobban ezek függvényében, vagy eseteg más alternatíva? :R

[ Szerkesztve ]

(#134580) kali válasza imcsoo (#134579) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Teljesen jól látod, hiába újabb széria (és SoC például) a Mate 20, abból a szériából csak a Pro lenne egyértelműen és minden tekintetben jobb a Mate 10 Pro és a P20 Pro ellenében, az okokat fel is soroltad nagyjából.
Ha kell a harmadik hátlapi kamera és a notch a kijelzőn, akkor P20 Pro, ellenkező esetben jó a Mate 10 Pro is.

(#134581) Dhampir válasza kali (#134578) üzenetére


Dhampir
félisten

Erről már hallottam és olvastam is, viszont mégiscsak ott díszeleg a figyelmeztetés a Telekom honlapján:

A készülékek csak Telekom magyarországi előfizetői kártyával használhatóak!

[ Szerkesztve ]

(<*>..<*>)

(#134582) cs.zs. válasza imcsoo (#134579) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia(sztok)
szigorúan csak a magánvéleményemet írom ide, ami többszörös tapasztalaton alapul. Van a családban egy 2 éves H P8 Lite, alapvetően jó, de másfél éves korára (2018 nyár) már igen gyenge volt az akkuja, most pedig épp 2 éves, és délre lemerül (!!). Ebben kb 1 órányi nyomkodás van, és kb 6 órányi készenlét. Barátommal együtt vettük ezt, 2 egyformát, én a páromnak, ő a lányának. A lánya már 1 év után kiszállt belőle, mert nem bírta az akku, másik Huaweibe (P9) ruházott be. Erről is csak annyit mondott: jó, jó, de az üzemideje lehetne jobb.
Van a családban HONOR 8-unk, nyári vásárlás, cirka fél éves. Gyönyörű, csodálatos, erős, jó kamera, stb. Ha a gyerekek kirándulni mennek (busz/vonat/stb), ez merül le leghamarabb.
pfff
Van a családban Redmi Note 4, és Redmi Note 5A is, kétszer körbehugyozzák a konkurenciát üzemidőben. Ha az üzemidő fontos, szerintem a Huawei/Honor párost inkább kerüljük el! Szerencsére széles a skála, sok-sok telefon közül lehet választani.

A párom a döglött P8 Lite helyett most megkapja az én Redmi Note 5A-mat, én pedig 60.000 Ft magasságában épp keresgélek. A Xiaomi nagyon erős, gyanús hogy valami 4/64-es nem-noccsos lesz a befutó - de mindenkit meghallgatok én is.

...

(#134583) cs.zs. válasza kali (#134578) üzenetére


cs.zs.
addikt

Az újaknál már nem kell feloldani semmit, eleve függetlenek a dobozban lapuló készülékek. Áprilisban a Telenortól hoztam ki Redmi Note 5A-t, dual-sim (2x nano-sim + micro SD), független, nyáron pedig a Telekomtól hoztam Honor 8-at, az is dual-sim (hibrid), független. Mindkettőre 24 hó gari van, ez (is) jelentős előny a független piaccal szemben.

[ Szerkesztve ]

...

(#134584) kali válasza Dhampir (#134581) üzenetére


kali
legenda

Hát, ha maradt ott olyan, akkor az jó régről lehet, mert az régóta nem aktuális.
Egy ideje a készülékek adatlapján is külön írják, hogy független, meg ott az azt jelentő nyitott lakat is és talán csak azért óvatosak, mert forgalmaznak még néhány régebbi készüléket is, ami még nem független gyárilag, vagy az első szériái nem voltak azok, de mint korábban is írtam, az sem gond, mert minden konstrukcióban kérhető azonnal és díjmentesen a hálózati zár feloldása.

[ Szerkesztve ]

(#134585) Ájvé válasza cs.zs. (#134582) üzenetére


Ájvé
veterán

Redmi Note 5-ben nincs notch.

(#134586) cs.zs. válasza Ájvé (#134585) üzenetére


cs.zs.
addikt

FirstPhone (most) olcsóbb. 134582 hsz-ben is ott a link

Nekem már az 5,5" is tökéletesen megfelel, lényegesen kevesebbért, de nem kell sietnem, hátha még lejjebb mennek az árak :B

[ Szerkesztve ]

...

(#134587) Sgr_A válasza Obyboy (#134576) üzenetére


Sgr_A
addikt

52 évesen már nem akarok ilyenekkel foglalkozni kiveszem a dobozból és mindden müködik teló kell mindegy mi csak ne one legyen 3 nap elég volt belőle mondjuk lehet csak az a2 volt a szar de az nagyon

(#134588) mmdms


mmdms
addikt

Heló

A meizu m6 spec-be azt írják csak 128 gb-os tf kártyákat kezel max. A mostani zte blade v6-osra is ezt írták anno, de gond nélkül használok egy 512-es sd-t. A meizunál is nagy esély van rá h működni fog?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#134589) cs.zs. válasza mmdms (#134588) üzenetére


cs.zs.
addikt

(valóban nagyobb SD-t akarsz használni mint 128GB?)
Az eBay-en Ő a legmegbízhatóbb miscro-SD forgalmazó, 512 GB-osa nincs is (még)

[ Szerkesztve ]

...

(#134590) busman


busman
addikt

Kérdés:Az új iphone-ok közül melyik most a legjobb vétel?(mi a véleményetek az iphone xr kamerájáról?)

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#134591) Sorge


Sorge
csendes tag

Sziasztok!

A következő döntéshez kérném a segítségeteket, melyiket válasszam ezek közül: Huawei Mate 20 Lite, vagy Xiaomi Mi 8?

A javaslatokat főképp a kamerák tudása alapján kérném.

Köszi előre is.

(#134592) w333 válasza Sorge (#134591) üzenetére


w333
félisten

Egyértelmű hogy Mi8 :K

A Mate 20 Lite egy középkategóriás telefon, míg a Mi8 csúcstelefon ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#134593) sharp4 válasza Sorge (#134591) üzenetére


sharp4
őstag

Szia, Mi8, csalódás mentes készülék!

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#134594) Danex válasza w333 (#134592) üzenetére


Danex
addikt

és S9 vs Mi8?

Amúgy a XiaomiShop megbízható? 10e-el olcsóbb a Mi8 és jár extra fél év garancia, ellenben a hivatalos magyar Xiaomi webshoppal.

(#134595) imcsoo válasza kali (#134580) üzenetére


imcsoo
aktív tag

Köszi, akkor a Mate 20 kilőve! :)
Kérdés az hogy a Mate 10 Pro vagy a P20 Pro csinál e jobb képet s videót és, hogy megéri e a +35ezret a P20 Pro?
Mondjuk 2 év múlva meg lehet annyival is többet fog érni mint amennyivel most drágább :F

(#134596) knoxhu válasza imcsoo (#134595) üzenetére


knoxhu
senior tag

Szerintem ez a teszt kell neked [link] :)

(#134597) zozyk


zozyk
addikt

Hello topik..

Segítsetek választani pls.. :B
Redmi Note 6 Pro 4/64Mi A2 4/64Mi 8 Lite 4/64

Árban nincs nagy különbség, és mindegyik picit más. Nem tudok dönteni. :)
Az lemaradt, hogy normál felhasználásra kell, de értékelhető fotókat csináljon. Játék nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#134598) starius


starius
tag

Szisztok, max 150ért keresek telefont, mindennapi felhasználás, netezés , fotózás, játék. Van ennyiért best buy, vagy ilyen árkategóriában már minden telefon jó? Xiaomi mi8at néztem ki, vagy esetleg iphone 8 használtan. Melyikkel járnék jobban? Estleg várjak az új qualcomm procikra? 1-2 évre tervezem

[ Szerkesztve ]

(#134599) juuzer válasza starius (#134598) üzenetére


juuzer
addikt

Szia!

Szerintem a Mi8 1-2 évig bőven ki fog szolgálni :) Sőt, még tovább is szerintem :)

zozyk: Szia! Attól függ, fontos e a jó üzemidő, ebben jobb a Mi A2 Lite és a Redmi Note 6 Pro. Kamerában az A2 a legjobb. Igaz annak a legkisebb az akksija is. NFC egyikben sincs. Plusz az A2-n nincs jack csatlakozó.

Plusz kérdés, hogy a Stock Android, vagy a MIUI jön be jobban.

Ha stock kell és jó akksi akkor Mi A2 Lite.

Ha a 3 közül a legjobb kamera akkor Mi A2.

Ha a funkciókban gazdagabb MIUI-t szeretnéd, akkor meg a Redmi Note 6 Pro.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#134600) w333 válasza Danex (#134594) üzenetére


w333
félisten

Én az S8 -t cseréltem Mi 8 -ra és mivel az S9 és S8 között nem óriási a különbség én azt mondom hogy a Mi 8 jobb választás "szerintem" :K

Nem ismerem őket inkább SmartShop vagy Mobilcorner, Turbado !

Én Alza -tól vettem 2 év (saját) garanciával 130k -ért akcióban ! :))

(#134597) zozyk

Redmi Note 5 Pro és Mi A2 Lite is van, mindkettő szuper telefon !

A MiUi rendszer és a jobb kamera miatt én a Redmi Note 6 Pro -t mondom ! :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.