Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135501) Sungoo válasza trebrona (#135500) üzenetére


Sungoo
addikt

Upsz! :B :R

(#135502) Richard! válasza Ájvé (#135486) üzenetére


Richard!
addikt

Szia!

És ha csak 10€ van a két készülék között? Akkor is jobban megéri a régebbit venni?

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#135503) grizlisandor válasza grizlisandor (#135396) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nem jött válasz még mindig, de belenéztem az újabb Xiaomi telefonok topikjába. Több phkolléga, aki onnan vett telefont és a bolt vállalja garanciát a telefonra.

(#135504) hódmaci válasza BenHans (#135496) üzenetére


hódmaci
senior tag

Szia!
Jó ötletnek látszik. :)
Esetleg tudnál segíteni eldönteni megéri-e az a plusz 1gb 10e ft-ot?
mit vegyek figyelembe ezzel kapcsolatban illetve mit ad pluszt? Jó tudom 1gb, de hogyan "képzeljem", "méretezzem" laikusként.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#135505) net91


net91
senior tag

A két telefon majdnem egyforma, Ti melyiket választanátok?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#135506) DS39 válasza hódmaci (#135504) üzenetére


DS39
nagyúr

Inkább a tárhely miatt éri meg.

(#135507) BenHans válasza hódmaci (#135504) üzenetére


BenHans
addikt

Ahogy DS39 is írta, plusz én is a közvetlen válaszban, a nagyobb tárhely miatt venném első sorban, tehát 32GB helyett 64GB mellé tehetné pluszba a miscrosd-t, de a belső tárhely gyorsabb így jobb ha több a telepíteni kívánt alkalmazások miatt is.
Persze a belső tárhelyből le kell vonni azt, amit a rendszer foglal, tehát a 64GB-ból kb 50GB érhető el a felhasználó számára, ugyanez a 32GB-os esetében kb 21GB, tehát a rendszerre nyugodtan lehet számolni 11-12GB-ot.

Ez a verzió már hozza is magával azt a +1GB RAM-ot. Ez böngésző és egyéb alkalmazások együttes használatakor jól jöhet, pláne hosszabb távon tervezve a telefonnal.
Valami játékból vagy fotózásból kilépve sem jelent majd gondot ha rányit több lapot a böngészőben, nem fog egyikről másikra lépve újratölteni az app vagy a weboldal.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#135508) Sgr_A válasza net91 (#135505) üzenetére


Sgr_A
addikt

Én a mi8 lite-ot a miui miatt, nekem túl egyszerű és ronda az android one
Ráadásul 10% nagyobb benne az akku

[ Szerkesztve ]

(#135509) Ájvé válasza Richard! (#135502) üzenetére


Ájvé
veterán

Ha Redmi Note 5 és Redmi 6-ról van szó akkor RN5 biztosan jobban megéri. 10€ pedig nem nagy különbség, cserébe mindenben jobb a RN5 és nem is kicsivel. De még egyszer írom, Redmi Note 5-ről írtam a Redmi 6-al szemben.
Sima Redmi 5 már nem olyan sokkal jobb, de 10€ különbséggel még így is ezt választanám a Redmi 6-al szemben.
Félreértések elkerülése végett linkelhetnéd esetleg.

(#135510) Richard! válasza Ájvé (#135509) üzenetére


Richard!
addikt

Redmi Note 5 és Redmi Note 6 Pro

Ez 3€ különbség, ami semmi. De azt viszont nem tudtam, hogy Note 5-ből csináltak 6GB/64GB-os verziót (229€).

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#135511) Ájvé válasza Richard! (#135510) üzenetére


Ájvé
veterán

Na igen erről van szó. Szóval nem mindegy, hogy Redmi 5, Redmi Note 5, Redmi 6 vagy Redmi Note 6 Pro-ról van szó, mind más készülék eltérő specifikációval.
Redmi Note 5 és Redmi Note 6 Pro között nincs olyan nagy különbség, igazából bármelyiket lehet választani.
Hardver gyakorlatilag ugyan az (Snapdragon 636), kamera szintén ugyan az, akku ugyan akkora, de a Redmi Note 6 Pro-nak nagyobb a kijelzője, ezzel együtt minimálisan gyengébb az üzemideje is. RN6Pro notch-al rendelkezik, ez van akinek tetszik van akinek nem. Szerintem azt válaszd amelyik tetszik, mert igazán nincs nagy különbség köztük.
6/64-es ennyiért felesleges, mert ennyiért már majdnem Mi 8 Lite is kijönne, ami sokkal jobb nála. Nem ér ennyit a +2 GB RAM.

(#135512) w333 válasza net91 (#135505) üzenetére


w333
félisten

Mi 8 Lite ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#135513) #81733120 válasza w333 (#135512) üzenetére


#81733120
törölt tag

+1 :)

Grat a Jómunkásember ranghoz. :C

(#135514) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!

Huawei P9 telómat cserélném le.
Ami fontos:
5'8-6'3 körüli kijelző
P9 szintű kamera
4/64 Gb
DUAL sim
P9 szintű üzemidő
Jó minőségű beszédhangszóró, és mikrofon (sokat telefonálok)
Max 100000Ft

Köszönöm!

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#135515) Rypejakten


Rypejakten
addikt

sziasztok!

60 ezer forintért keresek telefont, nagyjából 1,5 évre.

Xiaomi MI4C-m van most, amit szeretek, bejön a MIUI is, de ugyan csak néha fotóznék, de oda is kevés a teljesítménye.

nem ódzkodom a használt készülékektől sem - iPhone 6S-t néztem, amely elvileg egész korrekt képeket lő.

abszolút nem használok appokat, játékokat, semmit nem tárolok a telefonomon. napi 3-4 órát használnám böngészésre wifivel.

van bármilyen új vagy használt készülék, amely erre a célra ennyi időtávra jobb döntés lehet? vagy ne vegyen ájfont?

köszi előre is!

(#135516) Ájvé válasza Ace Ventura (#135514) üzenetére


Ájvé
veterán

Pocophone F1

(#135517) Ace Ventura válasza Ájvé (#135516) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Nem rossz, de xiaomit nem szeretnék. Honor Play telóval szemezek.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#135518) Viktor0610 válasza Ace Ventura (#135517) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudod, mi a jó, de ez a te bajod. ;] :))
A Honor Play sem rossz egyébként.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#135519) Ace Ventura válasza Viktor0610 (#135518) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Az a baj, hogy a P9 egy nagyon jó telefon, de kinőttem.
Nehéz überelni 100K-ból :)
A play a fent említett kritériumok közül miben gyengébb a P9-nél?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#135520) Ájvé válasza Ace Ventura (#135517) üzenetére


Ájvé
veterán

Pedig mindenben jobb nála, Honor Play egyetlen előnye a SoC lenne, de még abban is jobb az F1. Kamera is gyenge benne, P9 szintjét sem üti meg, persze te tudod.

(#135519) Ace Ventura:
Kamera az egyetlen szerintem, üzemidőben jobb is például.

[ Szerkesztve ]

(#135521) #48613632


#48613632
törölt tag

Mate 20 Pro szintű teló van Xiaomiban?

(#135522) Ace Ventura válasza Ájvé (#135520) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Ahogy olvasom a play kijelzője is gyenge. A P9 kijelzőjével nem volt bajom.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#135523) Ájvé válasza #48613632 (#135521) üzenetére


Ájvé
veterán

Mi Mix 3 esetleg, ez se mindenben.

(#135522) Ace Ventura
Igen az is igaz, abban az F1 is gyengébb lesz, de ennyiért ne várj csodát, P9 még ha régi is, pár dologban azért még megállja a helyét.

[ Szerkesztve ]

(#135524) Elcan


Elcan
tag

Sziasztok!

A jelenlegi -lassan 6 éve vásárolt- Samsung Galaxy 4-emet szeretném lecserélni egy újra.
Csak szolgáltató váltás volt tervben (Telenorról bármire) de másiknál most kapnék kedvezményt új készülékre és amit ajánlottak az vagy az S8 vagy egy A9. Azt tudom, hogy ez utóbbi vmi új cucc. Lehet hülye kérdés, de melyiket választanátok? Az S8 90-be kerülne így az A9 pedig 60 ezerbe.
Vagy egyikkel se foglalkozzak hanem nézelődjek más márkák termékei után is?

Most olvastam közben egy cikket az A9-ről ahol nagyon lehúzták. Tényleg ennyire gáz lenne?

(#135525) Viktor0610 válasza Ájvé (#135523) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Például kijelző zöldülésben mindenképp' elmarad tőle. ;]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#135526) Viktor0610 válasza Elcan (#135524) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"... szolgáltató váltás volt tervben (Telenorról bármire) ..."
Mi ez a nagy menekülés? :U Ennyire nem rossz kéknek lenni... :DDD

Xiaomi 13T

(#135527) esde


esde
tag

Sziasztok!
A Xiaomi Redmi Note 5 4/64 (62e ft) ebben az árkategóriában még mindig ezt a telefont érdemes megvenni? Vagy akad már jobb választás is? Köszönöm a segítséget!

(#135528) szatomi30


szatomi30
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy hajlított kijelzőjű telefonra (Redmi 4X) milyen fóliát ajánlatok?

(#135529) Ájvé válasza szatomi30 (#135528) üzenetére


Ájvé
veterán

Ott lesz egy kis probléma, eredeti Redmi 4X nem hajlított kijelzős. Ha arra érted hogy nem futja körbe keret hanem van egy kis pereme, fólia még gond nélkül mennie kellene rá. Esetleg üveg fólia lehet nehezebb kérdés, mert a peremnél könnyen lejöhet. Amúgy ebay.

(#135530) hódmaci válasza BenHans (#135507) üzenetére


hódmaci
senior tag

BenHans; DS39

Köszönöm, ő-lett a kiválasztott.
4/64

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#135531) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Szolgáltatónál elvileg 30k kedvezménnyel, gyakorlatilag kb egy tízessel olcsóbban hozzájuthatnánk egy-két telefonhoz. Írok árat is, segítenétek abban, hogy érdemes-e ezekkel foglalkozni? (előzmény)

Huawei Mate 10 Lite - 71k
Huawei P20 Lite - 73k
Nokia 7.1 - 75k
Samsung A7 - 75k

Ezeket meg már csak akkor, ha tényleg jobbak annyival, mint az előbbiek...
Samsung A8 - 79k
Huawei Mate 20 Lite - 86k

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#135532) batai15 válasza pocokxx (#135531) üzenetére


batai15
félisten

Mindenképp meg éri az a8 vagy mate 20 lite. Mate 20 lite jobb akkuval némileg erősebb hwval ,és jobb kamerával rendelkezik valamint elég friss modell .a8 viszont Ip védelem ,és elég kompakt .plusz amoled.

(#135533) Kiscsőke


Kiscsőke
aktív tag

Sziasztok!
Kb fél éve vettem egy LG Q6-ot. főként a mérete miatt mivel nem szeretem a hatalmas telefonokat. A bekapcsológombja megadta magát. Nem reagál semmire. Viszem gariztatni, gyanús, hogy le kell majd vásárolnom.
A kérdésem az lenne, hogy ebben a fizikális méretben 50k-ig lehet-e legalább ilyen teljesítményű megbízható telefont venni?

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#135534) Viktor0610 válasza Kiscsőke (#135533) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A mérettel lesz a baj.
Nemigen van ilyen kompakt teló.

Xiaomi 13T

(#135535) Kiscsőke válasza Viktor0610 (#135534) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Hát sokáig tartott mire találtam ekkorát, és elvileg még strapabíró is.

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#135536) Viktor0610 válasza Kiscsőke (#135535) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Q7-et nézem, de a tuti, több, mint 50.

Xiaomi 13T

(#135537) Kiscsőke válasza Viktor0610 (#135536) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Tuti? Amúgy innen van a Q6.
Mennyire megbízhtaó a Q7?

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#135538) Viktor0610 válasza Kiscsőke (#135537) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Le vagyok maradva. :DDD
Nincs infóm róla, ha van topikja, ott nézz körül. :)

Xiaomi 13T

(#135539) Z.m.Z


Z.m.Z
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek légyszi, nagyon nagy problémám van! Korábban azt gondoltam, hogy nem nagy, mert volt tuti receptem, de mára úgy tűnik mégis az lett.

Szóval a bajom a dual simmel van. Eddig sikerült a két féltégla helyett egyet hordanom, először egy Honor 7 majd később egy P9 személyében. Mindkettő DSA azaz Dual Sim Active készülék volt, mint korábban minden Huawei telefon. Akkoriban a Windowsos Nokiák és az Asus csinált még ilyen készüléket.

Mivel kiöregedett a P9-em, úgy döntöttem, lecserélem. Gyanútlanul megvásároltam egy P20-as készüléket és szomorúan tapasztaltam, hogy számomra használhatatlan, és pénzkidobás volt, mivel a kedves Huawei az árakat fel tudta baszni az egekbe, de egy ilyen egyszerű opciót simán kihagyott.

Most kénytelen vagyok visszaköltözni a három éves viharvert P9-be, de mindenképpen szeretnék új telefont. Sajnos sehol nem találok róla infót mely gyártók alkalmazzák manapság a DSA technológiát, így fingom sincs, hogy merre induljak.

Tudnátok nekem ajánlani ilyen készüléket? Az sem baj ha kínai vagy no name, ha megfelelő hardverrel van szerelve.

Előre is köszönöm! :R

(#135540) Viktor0610 válasza Z.m.Z (#135539) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nemigen tudok mostani dual active készülékről.
A windowsos Nokiák sem voltak azok, ahogy valószínű az Asus sem.
Egyszerűen átirányították "keresztbe" a számokat.

(Én is így állítottam be a nyomógombos Nokiámon, így mindig kapok értesítést a hívásról.)

Xiaomi 13T

(#135541) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Kicsit offos a kérdésem, mert tabletről kérdeznék, elnézést érte.
Adott egy Lenovo Tab7 Essential tablet. E-könyv olvasónak lenne megvéve, ha arra megfelel, ezért meg tudnátok mondani, hogy arra használható-e? Rá lehet tölteni a megvásárolt e-könyvet és azt elolvasni? Lapozni, betűméretet állítani satöbbi.
Előre is köszi a választ.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#135542) Z.m.Z válasza Viktor0610 (#135540) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Teszteltem személyesen a Asus Zenfone 3-at és a Nokia Lumia 730-at és mindkettő dsa volt. Egymástól függetlenül működtek a kártyák, akár net, akár hívás közben.

Sajna ez az átirányítgatás egy zsákutca. Nekem a céges kártyámról csak súlyos pénzekért irányítható át a hívás és ha azon beszélek, a másikon elmegy a net, így nem érek el információkat és még a navigáció is leáll.... Munkára használhatatlan fos bármilyen drága.... :((( Nem értem miért kell kihagyni a dsa-t olyan drága??

(#135543) Sgr_A válasza Viktor0610 (#135540) üzenetére


Sgr_A
addikt

De az Asus zenfone2 az volt
Én is sajnálom hogy nincs már ilyen teló

(#135544) palesz22


palesz22
csendes tag

Sziasztok,

120-130 körül szeretnék új telefont ami megfelel a következőknek:
- első és legfontosabb, hogy az árkategóriában a lehető legjobb kamera legyen benne, és gyenge fenyviszonyok között is remekeljen a kamera, már ha ebben a kategóriában ez lehetséges...
- legyen benne NFC (most redmi 4X-em van és kb egyedül ez hiányzik belőle, persze a kamera gyengeségein kívül) - - > ha jól gondolom a Xiaomi-k itt mind elvéreznek
- fizikai méreteit tekintve ne legyen sokkal nagyobb a redmi 4x-nel

Köszi előre is!

Redmi 4x

(#135545) Thom! válasza palesz22 (#135544) üzenetére


Thom!
veterán

Ilyen termek nincs az általad felsorolt igények alapján.
Google Pixel 2 kapsz 150-160Ft számlával garanciával esetleg vagy használt iPhone 7 és 8.

(#135546) milanmylo


milanmylo
aktív tag

Sziasztok!

- Árkategória. (talán ez a legdurvább behatároló tényező)
180e HUF nettó

- Használt vagy új?
Mindkettő mehet

- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Ugye nagyon nem mindegy, mert az árak teljesen különbözőek.
Mindegy, amazon.de-ről is tudok nettó áron cégre

- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Jó lenne legalább 2 évet lehúzni egy telefonnal. Idáig fél, egyévente cseréltem.

- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod)
Munka, kommunikáció, jegyzetelés, fotó-videózás

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Android vagy iOS. Az elmúlt években iOS volt, de imádtam korábban az androidot is. Mostanra kicsit meguntam az apple-t. 8 Plus volt, de az kényelmetlen volt tokkal. Most 7 van, de annak meg az akksija borzasztó, és a kamera is gyenge. X vagy Xs lenne jó, a kamera-akksi tengelyen, de annak a használt piacon is manipulálják az árát, emiatt 220-230.

- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
Akár 6 fölötti is, ha káva mentes, kicsi, jó kamerás, jó akkumulátorosat nem tudok sajnos.
Opciók:
- Galaxy S9 plus
- Oneplus 6T
- Pixel 3
- iPhone X, de ezt tartom a legrosszabb ár-érték arányúnak

Vagy veszek olcsón egy S7 edge-et és gCam-mel vígan fotózok, és az akksi is jó lesz... :F

Kihagytam esetleg valamit?

Nagyon köszönöm a segítséget! :R
Milán

[ Szerkesztve ]

ROM frissítést nem lehet elrontani, csak nem a leírtak alapján végezni.

(#135547) #81733120 válasza Jenne (#135541) üzenetére


#81733120
törölt tag

Ilyen kérdésekre a megfelelő topik: [link]

Kérdésedre válaszolva egyébként igen, e-book olvasóként is használhatod, ha PDF/.doc fájlról van szó, azt egy normál olvasó - pl. alap reader - is képes kezelni, egyedül arra érdemes figyelni, hogy kapcsolj be valami szemkímélő üzemmódot.:)
Ha ePub, vagy valami más típusú fájlt szeretnél kezelni, akkor arra Play-ben találsz appot.

(#135548) pocokxx válasza batai15 (#135532) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Rendben, köszi, akkor ezeket megfontoljuk. :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#135549) palesz22 válasza Thom! (#135545) üzenetére


palesz22
csendes tag

Köszi! IPhone-t nem szeretnék.
Ha a kis méretet mint kritériumot elengednem, akkor lenne nagyobb választék? Pixel 2 még jó is lehet, bár egyelőre túllóg a kereten. Samsung galaxy s8 volt a saját gondolatom, ehhez valami komment/alternatíva esetleg?

Redmi 4x

(#135550) JSaN


JSaN
addikt

Sziasztok
Egy 4 eves Lumia 735 telefonrolrol valtanek most.
Vissza ternek androidra, ami fontos a dual sim hasznalat, ne legyen tepsi meret. Normalis fotozas, altalanos hasznalat, semmi extra. Ar legyen 90k huf kiindulasnak, +/- 10-20k huf nem szamit. 200k huf sem lenne problema de nalam egyszeruen nem er annyit egy telo se. Itt van par amiket kineztem, kene segitseg, holnap vennem is meg.
MI A2 4/64
MI 8 LITE 4/64 vagy 6/128
Pocophone F1 6/128
Ezek kozul gondoltam elso korben, mi lenne jo ami ki birna kb 2 evet?

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.