Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28551) keselyumadar válasza RR-13 (#28550) üzenetére


keselyumadar
csendes újonc

"kihasznált résznyi jóváírás" = Hitelkeretösszeg minusz elérhető egyenleg 05.31-én éjfélkor
:R

(#28552) RR-13


RR-13
őstag

Az UniCredit Bank nem tudja jelenleg, hogy a mai napon, vagy mikor fog megtörténni a jogtalan díjterhelések jóváírása, mert reggel óta nem kaptak semmit az ügyintézők erről, csak annyit, hogy vizsgálják.

[ Szerkesztve ]

(#28553) Gallmix válasza axioma (#28546) üzenetére


Gallmix
aktív tag

A Cetelem valóban ilyen. Kérdeztem is év elején tőlük. Pozitív volt a keret, de volt költés és azt mondták, mivel nincs tartozás ezért nincs semmilyen díj felszámítva. (ami meg már túl ment ezen, az a köv ciklusra esett könyvelés miatt).

(#28554) Hovi válasza RR-13 (#28552) üzenetére


Hovi
aktív tag

Ebben csak az a nagyon szomorú, hogy sajnos sok olyan ember van kis hazánkban, akiknek a hónap végén sokat számíthat az a 5-25 ezer forint amit így jogtalanul vettek el tőlük. Bizonyára olyan is van, akinek ez volt minden pénze fizetésig... Igaz, engem nem így érint, de akkor is dühítő ez a hozzáállás. :(

(#28555) RR-13 válasza Hovi (#28554) üzenetére


RR-13
őstag

Pontosan ezt mondtam én is nekik.. és meg is kapták a lebaszást, hogy elég félvárról veszik, mert van olyan is akinek esetleg az utolsó 25 ezrére "tették rá a kezüket", akár ideiglenesen is..., és ez miatt nem tud vásárolni.

Felhívtam a figyelmüket arra is, hogy eredeti terhelési dátummal írják majd jóvá az összegeket a kamat szempontjából, nem pedig azzal a kamatozási dátummal, amikor épp majd eszükbe jut megoldani a hibát, és jóváírni, mert így addig sok embernek mínuszba ketyeg a kamat.
Kíváncsi leszek mi lesz a jóváírás kamatozási dátuma, ha nem ma fog megtörténni a jóváírás. :U

Jeleztem azt is, hogy illett volna már reggel óta egy tájékoztatást is kitenni az oldalukra, mert ez tömegeket érint, és ehhez képest arra sem voltak képesek.
Nem nagyon tudott mit mondani ezekre az ügyintéző.

[ Szerkesztve ]

(#28556) Hovi válasza RR-13 (#28555) üzenetére


Hovi
aktív tag

Csak egyetérteni tudok. Sajnos az ügyintéző a legalsó szint. A valódi felelősökhöz vagy eljut a felháborodás, vagy nem.

(#28557) 66zio válasza RR-13 (#28555) üzenetére


66zio
aktív tag

Azért szerintem elég kicsi azok emberek halmaza, akinek 25 ezer forintnyi utalás költség összejön és nem marad semmi más a hónap végére. Ha legrosszabb esetet számoljuk és mindig pont a minimum utalási díjat le kell vonni tőle (138ft lenne?) akkor ehhez 181 utalást kell a hónapban tennie. A max összeges utalásokkal pedig ~6.8millió ft-ot.

(#28558) RR-13 válasza 66zio (#28557) üzenetére


RR-13
őstag

Lehet, de ott van még a többi összeg is, pl. 5 ezer, 10 ezer stb., vagy akár az utolsó 3 ezre valakinek, amit írtam, és mondtam az ügyintézőnek az csak 1db példa volt.
Minket is rosszul érint az 5.450 ft, vagyis a rokonomat. :U Egyáltalán nem számolt ezzel... mással viszont igen, de hiába....

(#28559) 66zio válasza RR-13 (#28558) üzenetére


66zio
aktív tag

Reméljük ez csak egyszeri alkalom volt.

(#28560) Gallmix


Gallmix
aktív tag

Jön az Azonnali Fizetési Rendszer 2.0

"A postai csekk valószínűleg végleg eltűnhet az AFR 2.0. jóvoltából, hiszen a rendszer díjmentes lesz a végfelhasználók számára. Erőteljesen érintett lesz a belföldi internetes vásárlás is, hiszen a vásárlók kényelemre és gyorsaságra vágynak. Azt egyelőre azonban nehéz megmondani, mi lesz a készpénzes fizetéssel. "

"Hatalmas előnyt jelent, hogy a rendszer tranzakcióilleték-mentes lesz ügyféloldalon. "

Így lesz értelme is ennek :) Vajon az utalás is ingyenes lesz pl ismerősnek? Ha igen az hatalmas előny lenne.

#28555 RR-13
Ha nem vagy ügyfelük, csak rokon mi alapján cseszegeted őket? :)
Az észrevétel jogos lehet, egyébként.

"Nem nagyon tudott mit mondani ezekre az ügyintéző."
Mintha ő tehetne bármiről is... Miért nem kértél egy vezetőt legalább? :)

[ Szerkesztve ]

(#28561) Gallmix válasza RR-13 (#28558) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Javaslat, mi van azzal akinek mínuszba ment a számlája, és emiatt a bank majd felszámol valamit hm? :)

(#28562) andrás47 válasza RR-13 (#28528) üzenetére


andrás47
senior tag

Köszönöm szépen a választ.

(#28563) Hovi válasza Gallmix (#28560) üzenetére


Hovi
aktív tag

Nem akarok nagyon negatív lenni (de leszek) ez az AFR2 egy zsákutca. Már most nagyobb összegbe mernék fogadni, hogy jövőre ilyenkor (tehát majd fél évvel az indulás után) jönnek majd sorra a cikkek, hogy nem értik, miért nem használja a nép ezt a csudaszuperbrutáljó rendszert.

(#28564) RR-13 válasza Gallmix (#28560) üzenetére


RR-13
őstag

"Utoljára" kérlek, és hívom fel a figyelmed arra, hogy ez nem hírportál, hanem fórum és, ha még érdekes is az, amit megosztasz, szíveskedsz OFF-ba tenni! És az azzal kapcsolatos kommentárt is!

Ez biztos, hogy rád tartozik, hogy én milyen alapon hívtam fel őket :F
Egyébként, hogy nyugodt legyél ez miatt, kapsz választ is:
a számla feletti rendelkezőként csesztem le őket, és vontam kérdőre, hogy mikor fogják a 72 éves rokonomnak az utolsó pénzét jóváírni végre! :(((

[ Szerkesztve ]

(#28565) RR-13 válasza Gallmix (#28561) üzenetére


RR-13
őstag

Fentebb pont leírtam ezt is már, hogy erre is felhívtam a figyelmüket, hogy ez miatt NE legyen majd kamatterhelés... nem figyelsz. :(

[ Szerkesztve ]

(#28566) TrollBalint válasza Gallmix (#28560) üzenetére


TrollBalint
addikt

Én ismerek olyanokat, akik csak csekken hajlandóak fizetni bizonyos dolgokat. Még úgy is, hogy van bankszámlájuk. Sőt, kis plusz jövedelmet kap a háztól, azt számlára kéri, de a közösköltséget csekken fizeti.... Azt a bekezdést erőteljesen és kizárólag a terjedelem növelésének érzem.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#28567) Gallmix válasza RR-13 (#28564) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Éppen azért írtam be ide, mert ez egy fórum ad 1.
ad 2. a bankszámlának része és érdekel más véleménye.
ad 3 én pl örülnék neki, ha nem kellene x helyen nézni a híreket, hanem ha már más úgyis olvastam az érdekesebb dolgokat megosztaná.
ad 4. volt kérdésem is ezzel kapcsolatban és a poszt nem csak erről szólt. Miért zavar ennyire? Volt aki pl meg is köszönte.

Hovi szerintem fogják használni. Sokan mobilról fizetnek. Van aki annak adott hangot, hogy a QR még gyorsabb is mint a kártyás. Meg itt is téma volt a csekkek kérdése. "miért van még, miért nincs már ez meg az."

Én azért sem használtam, mert tranzakciós díj is félszámításra kerülne, míg kártyával készpénzzel, ingyenes. Ha pedig ismerősnek, mint pl a Revolutnál ingyen lehetne küldeni vagy családon belül akkor még inkább teret nyerne. Én így látom.

Még az is lehet, hogy a készpénz használat is csökkenne valamennyire. Majd jövőre visszatérünk rá :)

[ Szerkesztve ]

(#28568) RR-13 válasza Gallmix (#28567) üzenetére


RR-13
őstag

Csak azt nem értem, hogy miért olyan fontos neked ON-ba tenni, mivel akit érdekel az elolvashatja OFF-ban is.
Az, hogy miért ennyire OFF, szerintem ne várd meg a PH. illetékes levelét ezzel kapcsolatban, aki majd biztos elmagyarázná miért nem osztunk meg más hírportálok híreit, linkjeit, főleg rendszeresen!
Nyiss egy Topikot Bank hírfolyam névvel, és akkor akit ez ennyire érdekel azt olvasgatja majd.

Addig is a hírek megosztása, kibeszélése NEM a Topik témái közé tartozik továbbra sem, hiába szól a bankszámlával kapcsolatban a hírek.
Jelen esetben az AFR egyáltalán NEM bankszámla része, hanem egy folyamat része, ami meg főleg nem a Topik témája, ezért hírként ez is OFF.
Természetesen, ha valakinek konkrét ügye van, vagy problémája, vagy kérdése, vagy példája a számlával kapcsolatban, akkor lehet ON akár egy AFR-es hsz. is, de önmagában csak egy hír nem az!

(#28569) axioma válasza RR-13 (#28568) üzenetére


axioma
veterán

nem ertek egyet... de szigoruan off-ban :)

(#28570) Gallmix válasza RR-13 (#28564) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Erre pont nem érdekel a válasz, de köszönöm :)
Amire érdekelt volna, arra meg úgy sem válaszoltál korábban...

#28566 TrollBalint
Én is ismerek ilyent, de ha a csekk megszűnik - kivezetik akkor hiába akar. Előbb utóbb mást kell használjon.

#28568 RR-13
Akkor rakom off-ba... oda az lenne való aminek köze nincs a témához... Mari néni ebédje, vagy kinek mennyi pénze van és mennyire fáj az a levonás most a banktól ilyen alapon....

Azért nem off, mert az sokkal nehezebb olvasni.
Ha így van még inkább. Másrészt meg úgy tűnik, mintha nem tartozna ide... pedig de...

"aki majd biztos elmagyarázná miért nem osztunk meg más hírportálok híreit, linkjeit, főleg rendszeresen!"
PH-n mióta vannak banki hírek? :D

[ Szerkesztve ]

(#28571) Gallmix


Gallmix
aktív tag

Lejárt a szerk idő...

""aki majd biztos elmagyarázná miért nem osztunk meg más hírportálok híreit, linkjeit, főleg rendszeresen!""

"Nyiss egy Topikot Bank hírfolyam névvel, és akkor akit ez ennyire érdekel azt olvasgatja majd."

Kicsit ellentmondásos... de sebaj... Neked, mással van a bajod, téged zavar, mond ki nyíltan.

(#28572) dptrsk válasza RR-13 (#28555) üzenetére


dptrsk
addikt

Minden banki karbantartásról tudnak appban is üzenni, most is tehették volna ezt IS.
(Hasonlóan a GránitBankhoz, itt sem transzparens és teljeskörű a tájékoztatás, így 1 munkanap elteltével...)

(#28573) sifarr válasza Gallmix (#28560) üzenetére


sifarr
senior tag

"Hatalmas előnyt jelent, hogy a rendszer tranzakcióilleték-mentes lesz ügyféloldalon. "
Így lesz értelme is ennek :) ...

Azután majd bilibe lóg a kezed és felébredsz! :K

1. A kormány nem tervezi kivezetni a tranzakciós illetéket. Lásd 2014-es költségvetés!
2. Az AFR 2.0 nem az AFR 1.0 helyett/mellett lesz bevezetve, hanem az 1.0 bővített, felturbózott verziója lesz.
3. A tr. illeték bankot és nem az ügyfelet terhelő adó. Az AFR 1.0 esetében is, mint minden más utalás esetében is a bankok nagyrészt áthárították. Minden esetben, amikor az utalás díja >= 0,3 % a tr. illeték áthárításra került. Nem tr. illeték jogcímen terhelik át, de ez a lényegen nem változtat. Az AFR 2.0 esetében pont így lesz/marad.
3. Meg lehet tiltani a tr. illeték felszámítását, de felesleges és értelmetlen, hiszen ezzel a logikával az összes bankot terhelő adó és különadó ügyfélnek való felszámítását is tiltani lehetne. De nem lehet megtiltani a bankoknak, hogy a különböző szolgáltatásért díjat számítson fel (ami persze tartalmazza az adóterheket is) az ügyfélnek. Ma is van bank, amelyik a kártyás vásálásért az ügyfélnek (is) számít fel díjat - és ez sem jogellenes.

Szóval milyen alapja is van a lelkendetésednek/reményeidnek? Semmi. :N

(#28574) RR-13 válasza Gallmix (#28571) üzenetére


RR-13
őstag

Lehet beszélni egy hírről a Topikban, ha közvetlen érintve vagy már, ki lehet beszélni egy bankkal kapcsolatos hírt, de te ezt rendszeressé tetted úgy, hogy nem főirány ez itt.

És tévedés, nem mással van bajom. Pl. én kb. soha nem olvasom el a híreket, amit beraksz ide.
Több oka is van. Viszont néha azt gondolom, hogy direkt nem teszed OFF-ba, pedig már több esetben is kértelek.

Egyébként roppant egyszerű a válasz:
Minden Topik valamiről szól, amihez nem tartozik más fő irány, ahogyan ide nem tartozik, hogy RENDSZERESEN hírek legyen megosztva ON-ban, és az sem, hogy a Gránitnak mennyi volt a nyeresége! Igaz :F

Te azt akarod megmagyarázni, hogy amiben benne van a bank szó, azokkal kapcsolatos hírek, infó stb., minden ide tartozik, de ez egy óriási tévhit.

Idézem az összefoglaló ide vonatkozó szövegét:

"Ezen felül a Bankokkal kapcsolatos - a számlatulajdonosokat is érintő - fontos változások, díjemelések, hirdetmények, karbantartások, internetbank hibák, és a bank által kiadott alkalmazások megbeszélése is ide tartozik!"

fontos változások:

Amennyiben a bank ad ki tájékoztatást az AFR2-ről, és azt a hirdetményt, vagy magát a banki oldalt linkeled, akkor az úgy rendben van ON-ban is.

És, akkor, ha azt fórumszerűen teszed, tehát leírod, hogy jön az AFR2, mert a bank kiadta a hirdetményt, és az miért lesz jó a bankszámládnak, mert akkor ez+az lesz, stb.
Viszont a fontos változást nem hírportál átemelt hírének továbbításával kell minden esetben egy fórumban megemlíteni, hanem a konkrét hír továbbítása nélkül vagy, ha van link is, akkor azt viszont OFF-ban.

Amennyiben szó szerint idézel egy hírből, akkor meg kötelező a hírportált megjelölni, mint forrás.

Remélem látható a különbség aközött, amiket leírtam, és aközött, amit te csinálsz hetek óta, hogy sok esetben csak bedobod a hírt és elmész...

Fogalmazhatnék úgy is, hogy nem kell teleszemetelni NEM banktól származó hírrel a Topikot, de ezt eddig nem írtam, csak azt kértem, hogy legyen OFF-ban, mert nem mindenkit érdekel, és direkt nem linkelem a korábbi más hsz-ét, aki bizony célozgatott már erre.

[ Szerkesztve ]

(#28575) RR-13 válasza dptrsk (#28572) üzenetére


RR-13
őstag

Eléggé döbbenet, hogy sehol semmi erről a problémáról, és sajnos ma nem is írták jóvá a jogtalan díjterheléseket. :U

Nem értem, hogy miért nem küldtek app. körüzenetet erről, az tényleg a minimum kellett volna, hogy legyen.

Amennyiben erről hír lesz valahol mégis, az viszont azonnal ON, mert konkrétan érinti a Topikot a probléma. :K
(Ezt nem neked szántam)

(#28576) RR-13 válasza axioma (#28569) üzenetére


RR-13
őstag

Érdekelt volna melyik részével nem értesz egyet, mert lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam, vagy kicsit szigorúan fogalmaztam korábban. de nem a saját érdekemben tettem.
És nem kell ráerőszakolni itt mindenkit, hogy ON-ban olvassa a nagy részben nem is a Topik témáit érintő híreket, pl. a Gránit Bank nyereségét.

(#28577) Gallmix válasza sifarr (#28573) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Én úgy olvastam korábban és most is, hogy a cél az, hogy az ilyen fizetések ügyféloldalon ne járjanak költséggel. Hasonlóan a bankkártyához ami szintén ingyenes ügyféloldalon. Nem azt mondtam, hogy nem lesz költsége abszolút.

Az nem tiszta, hogy csak vásárlási tranzakciókra vonatkozik ez. Vagy pl ismerős, barát, rokon stb küldésének is. De jövőre úgyis kiderül...

Ha meg nem lesz ingyenes, akkor meg ezután sem fogom használni ennyi. Marad a kártya + készpénz és a Revolut :)

" Ma is van bank, amelyik a kártyás vásálásért az ügyfélnek (is) számít fel díjat - és ez sem jogellenes."
konkrétum? A többségnél nincs költség, ahol meg van és így is megélnek, valamit jól csinálnak.

#28574 RR-13
Szerintem érinti a számlatulajdonosokat pl engem is. de mind1. Érdekes, máshol az a következő "forrás"... akár hirdetmény akár más.

'Amennyiben erről hír lesz valahol mégis, az viszont azonnal ON, mert konkrétan érinti a Topikot a probléma. :K
(Ezt nem neked szántam)"
:DDD :DDD :DDD ;]

Nahát vannak jó hírek és rossz hírek... mik vannak... vagy nincsenek épp... :U

Az feltűnt, hogy amit meg szoktam osztani, az nem egy bankra korlátozódik? Mert azt látom most többször is sikerül felhozni, mint sérelem.

[ Szerkesztve ]

(#28578) .tnm válasza Gallmix (#28577) üzenetére


.tnm
addikt

Nekem ez csak annyit jelent, hogy az állam megpróbálja elérni, hogy amit eddig a kártyatársaságok kaptak jutalékként a bankoktól azt innentől az állam kapja adóként.

Jól rímelve arra, hogy a kamatadó mellé kaptunk szocho-t is. Nagy szarban lehet a költségvetés a "szankciók és háborús infláció" miatt...

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#28579) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Jött push az Unicredittől. Téves terhelés jóváírása :DDD

(#28580) Hovi válasza INGJOKE (#28579) üzenetére


Hovi
aktív tag

Már csak a havi zárlati díjat kellene jóváírniuk...

(#28581) Gallmix válasza .tnm (#28578) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Korábban olvastam erről talán linkeltem is, vagy akartam fintechzone cikket... de a fenti direktívák miatt nem fogom megkeresni sem :)

Röviden ott üzleti modell dolgozásáról értekeztek, mnb bankok, egyéb szereplők.

[ Szerkesztve ]

(#28582) RR-13 válasza INGJOKE (#28579) üzenetére


RR-13
őstag

Nekünk is megjött 19-kor a Push, de 1 órája még nem volt jóváírva.
Érdekes, hogy este 7 előtt még benn vannak, ki hitte volna, akkor gyorsabbak a Gránitnál is, ez is valami. ;]

(#28583) axioma válasza RR-13 (#28576) üzenetére


axioma
veterán

Csak abban hogy az afr 2.0 -rol szolo info nem temaja a topiknak. Az off-ba rakasa is max 50-50 nalam. Granit passz, az nem kozerdeku es vszinu azert nem is remlik mert mashol elobb lattam es reflexbol skip-eltem, de en az afr-esre reagaltam. Mondjuk az adott cikk eleg vacak [2x elirva a betuszo], es keves erdemi info volt a kulonbsegrol, de attol h ez rossz, nem ervenyes az indok h nem banki tema. Persze szigoruan szvsz.

(#28584) sifarr válasza Gallmix (#28577) üzenetére


sifarr
senior tag

... cél az, hogy az ilyen fizetések ügyféloldalon ne járjanak költséggel. Hasonlóan a bankkártyához ami szintén ingyenes ügyféloldalon.
Az igazi cél az, hogy az ügyfél ne tudja/vegye észre, hogyan fizeti ki a költséget. :K Beleértve a tr. illetéket!!! :((( A bankkártya használatának is van költsége, de azt az elfogadó hely fizeti. És beépíti a költségét az áraiba! Ahogy az árstop költségét is kifizeti a fogyasztó. Minden adó költség és minden adót a végén a fogyasztó fizet meg így vagy úgy.
A kp-használatnak is van költsége elfogadói oldalon, az is be van építve az árakba.

konkrétum?
Raiffeisen egyes számlacsomagok esetében. Részletek itt, 5. oldal teteje.

(#28585) RR-13 válasza axioma (#28583) üzenetére


RR-13
őstag

Értem a véleményed, és végül is az is lehet jó megközelítés.
Viszont a banki rendszerek, így az AFR2 önmagában nem témája a Topiknak, akkor sem, ha közérdekű, csak akkor, ha kötődik a témákból valamelyikhez, tehát önmagában nem az, így értettem.
Viszont az utalást konkrétan szóba hozva már lehet téma.

Egyébként rengeteg dologról lehetne akkor beszélni ON-ban, ami bankkal kapcsolatos.
Igaz az AFR2 sok mindenkit érinthet, és érdekelhet, ahogy engem is, de önmagában, mint egy cikk, az legyen inkább OFF hsz., kibeszélve már lehet ON.

Egyébként sok ON hsz. van, aminek OFF-nak kellene lennie, és nem is szoktam jelezni kb. senkinek, de ez a cikkezés már nem csak nekem volt zavaró, most pont az AFR2-őn csapódott le, és talán a Gránitos hsz-nél kellett volna jeleznem, de mivel az OFF volt, hagytam.

Csak erre a cikkezésre ne szokjunk már rá főleg ON-ban, erre irányult az egész dolog, mert ez soha nem volt itt szokás, akkor sem, amikor nem volt összefoglaló.
Cikk nélkül is le lehet írni egyébként ON-ban, hogy pl. 1 hónap múlva bevezetik az AFR2-őt, és ez+az lesz az előnye azt kész, és akit érdekelnek a részletek, az meg a megfelelő cikket megkeresi magának, mert tényleg sokféle van, és köztük olyan is, ami hiányos, és nem ér sokat.

Zárójelben jegyzem meg, hogy Gallmix által idehozott cikkeinek megosztása után szinte egyikre sem érkezett reakció, csak kb. ma, ezért ebből is leszűrhető, hogy azok a cikkek mást nem nagyon érdekelhettek fórum szinten (max. elolvasta, aki elolvasta és ennyi), kivéve pont a mait.

[ Szerkesztve ]

(#28586) bigdady válasza RR-13 (#28582) üzenetére


bigdady
nagyúr

Itt már visszaraktàk

(#28587) Gallmix válasza RR-13 (#28576) üzenetére


Gallmix
aktív tag

A teljes képhez az elmúlt időszakban. Valóban egy bankra korlátozódott - ja még sem., ráadásképp cikk címekben sem említik a Gránitot, még ha ezek közül 1 erről is szól esetleg.

Jön az Azonnali Fizetési Rendszer 2.0
Új magyar bank tört be az 1000 milliárdosok ligájába (Interjú)
Válaszút előtt az ATM-üzletág. A sikeres ATM-hálózat receptje a Global Payments szerint
Az Európai Parlament elemzése szerint nincs különösebb haszna a digitális eurónak
Jó hírt hozott Varga Mihály a bankoknak: jövőre kivezetnék az extra terheket
Bejelentették: ez a négy bank vezethet számlát a diákhiteleseknek
8 milliárdot bukik a K&H Bank az extraprofitadó friss változtatásán
Startolnak az MBH Bank digitális kioszkjai
bemutattak mi lesz a kovetkezo szint az azonnali fizetesben
Készpénzfelvételi limit az idegen kártyákra

#28584 sifarr
Oké, de ha nem kártyával fizetsz sem lesz kevesebb az ár. Ellenben találhatsz olyan helyet ahol azt mondják ő nem fogad el kártyát, vagy felszámolja neked. Nah ő viszont kaphat érte büntit, ha ellenőrt fog ki.

Gondolom neked nem olyan kártyád van mert akkor nem töltögetnéd a Revolutot :)

#28585 RR-13
"Viszont az utalást konkrétan szóba hozva már lehet téma."
Még jó, hogy erről nem írtam semmit, ja de... pech...

" kibeszélve már lehet ON."
Feljebb még mást írtál. :))

"Csak erre a cikkezésre ne szokjunk már rá főleg ON-ban, erre irányult az egész dolog, mert ez soha nem volt itt szokás, akkor sem, amikor nem volt összefoglaló."
Lehet ez szépen is kérni, látod :)
A Gránitossal ellentétben az AFR 2.0 azért nem volt off, mert ontopik szerintem.

Nem szoktam reakciót várni. Az emberek többsége egyébként is passzív, nem feltétlenül kommentál.

(#28588) sifarr válasza Gallmix (#28587) üzenetére


sifarr
senior tag

Oké, de ha nem kártyával fizetsz sem lesz kevesebb az ár.
És ennek mi köze a tr. illeték kérdéséhez, amit az AFR 2.0-nél úgymond nem az ügyfélnek kell megfizetni? :F Ha nem lenne tr. illeték, olcsóbb lenne a banki utalás, több csomagban lenne díjmentes.

Gondolom neked nem olyan kártyád van mert akkor nem töltögetnéd a Revolutot :)
Összekeversz valakivel. Nincs Revolutom, Wise-om van. Azt pedig nem bankkártyával töltögetem, mert fizetős - nem a bankom oldaláról, hanem a Wise miatt.
Utalással töltöm, de nem fizetek érte díjat, tranzakciós illetéket sem. Sőt! A szolgáltató sem fizet tr. illetéket, amikor a pénzem átutalja a Wise-ra. Na, ezt fejtsd meg, hogyan csinálom! :DD

[ Szerkesztve ]

(#28589) .tnm


.tnm
addikt

véleményem szerint is a topic témájához tartoznak az olyan dolgok, amik a hazai bankolást általában érintik. pl. a kamatadó, afr2, de akár az is, ha új hazai bank lesz vagy valamelyik szintet lép, vagy lecserélik az app-ot. én úgy közelítem meg, hogy minden ami valamennyire is kötődik a hazai bankoláshoz, de nincs jobb topik rá (mint OTP estén az OTP-s topik, revo, wise esetén azok) az ide kell, hogy tartozzon, mert hol máshol lehetne megbeszélni. my 2 cents (kamatadóval és szocho-val csökkentve)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#28590) István89 válasza Gallmix (#28577) üzenetére


István89
tag

Ez már benne van a jogszabályban (január 1-től), a QR kódos utalás a banki appból indítva ingyenes, de mivel eddig a 1-2 nemzeti CBA-ban van ilyen csoda, kb. annyit is ér, de jövőre se lesz sokkal jobb a helyzet, szerintem.

(#28591) jezsu1998


jezsu1998
csendes tag

Sziasztok! :)

Szembejött velem az MBH Bank 50 ezer Ft visszatérítéses akciója. Gondoltam ez érdekes lehet. Elkezdtem végignézni a hirdetményeket, és nagyon nehezen tudom elhinni, hogy úgy lenne, ahogy értelmezem a feltételeiket... :)

Tényleg felszámítanak 10000 Ft-ot "Csomagbeállítási díj" gyanánt minden számlacsomag mellé, ha nem kérem a Díjtörlő, vagy Jóljáró csomagot? (Diákszámla kivétel talán)
Továbbá a díjtörlő tényleg azt takarja, hogy kötelezően kell folyószámlahitelt igényelnem, és nyilatkozni az ingyenes kp felvételről náluk?

Mert ennyire még az OTP vagy az ERSTE se szokott khmm.. bolond feltételeket szabni. Főleg nem értem ezt, ha azt nézzük mi lenne, ha nem lenne ez a kampányuk például...

Tényleg nem lehet 7000 Ft első éves kártyadíj + 10000 Ft csomagbeállítási díj nélkül számlát nyitni náluk az előbb említettek nélkül?

Nyilván ígyis ki lehet jönni "pluszban" az akcióval, de ha hozzászámolom a havi számlavezetési díjakat, és hasonlókat, máris nem olyan vonzó az ajánlat.

Elvileg csak 2023 szeptember 30-ig nem lehet megszüntetni a számlát, legalábbis más feltételt nem találtam...

Jól értelmeztem a dolgokat? Valakinek van tapasztalata friss számlanyitással náluk?

Köszi szépen a válaszokat! :)

(#28592) cocka válasza jezsu1998 (#28591) üzenetére


cocka
veterán

Összegyúrták három bankból. Három pusztítóan rosszból: Budapest, MKB, Takarék... Ezt a hármat nem is nagyon emlegették itt a fórumon az elmúlt pár évben. Talán néha a Budapestet.

(#28593) Boond válasza jezsu1998 (#28591) üzenetére


Boond
addikt

Csomagbeállítási díj, más néven volt régen is. Akciós jelleggel elengedték időszakonként. Ez egyszeri. Ez az összeg nagyon soknak tűnik a korábbiakhoz képest. Bankot kérdezted?

A 'visszatérítéses" mit takar? A Díjakból vonják le vagy szabadon felhasználható?

cocka páran írtunk a takarék kapcsán, ritka téma. A másik két bankról is olvastam itt, hitelkártya, számlanyitás, zárás.

[ Szerkesztve ]

(#28594) jezsu1998 válasza Boond (#28593) üzenetére


jezsu1998
csendes tag

A visszatérítést úgy értik, hogy kell vele vásárolni 100 ezer Ft értékben, és "ebből" visszatérítenek neked 50 ezret. Meg van határozva miket nem fogadnak el Revolut feltöltés, postai befizetés talán, de egy hónap alatt bőven elmegy 100 ezer egyéb helyeken sajnos, szóval ezt nem tartom irreális feltételnek.

Csak egyszerűen nagyon furcsának tartom, hogy most egyesültek és más bankokhoz viszonyítva ilyen rossz feltételeket is megtartottak, miközben már az Erste is próbálkozik teljesen ingyenes számlával újra :) Pedig azt hittem, hogy "új" bankként próbálnak versenyképesebb ajánlatokat összerakni.

(#28595) Peter.70 válasza jezsu1998 (#28594) üzenetére


Peter.70
őstag

Melyik számla az az ersténél?

(#28596) jezsu1998 válasza Peter.70 (#28595) üzenetére


jezsu1998
csendes tag

Ha jól emlékszem itt is volt már szó róla. A Bankmonitoron keresztül lehet igényelni, csak még nem tisztázott talán, hogy minden utalást elfogadnak a feltétel teljesítésére vagy csak jövedelmet.

(#28597) Boond válasza jezsu1998 (#28594) üzenetére


Boond
addikt

Nem nehéz, van olyan termék is ami 100k vagy több. Még sem teljesen szabad felhasználás. Mit kell vállalnod érte? Nálam nem aktuális..

Egyesülés előnyei később fognak jelentkezni, még megy az egységesítés, szervezés. Tervek között van ügyfélszerzés is.Bankmonitornál beszélgettek erről.

Peter ez lesz az

[ Szerkesztve ]

(#28598) axioma válasza Boond (#28597) üzenetére


axioma
veterán

Boond van valami infod arrol, hogy meddig marad ez az erste kedvezmenyes csomag? Me'g kell tartanom az mkb-t, es hatha a harmadik fizura adnak go kartyat, csak utana mehetne erstere fizu [es vegre tudnek erstebrokerre/rol is egyszerusitve mozgatni...]

[ Szerkesztve ]

(#28599) Boond válasza axioma (#28598) üzenetére


Boond
addikt

Nem tudom, nincs számlám náluk. A Cib ecot évek óta hosszabbítják bankmonitornál.

Kötött a rendszer a jövedelem beérkezésén túl is, Erste banknál. (K&Hnál nincsenek ilyen feltételek, de csak 3 hónapig ingyenes).
Fontos: amennyiben a számlát 2 éven belül megszüntetik, akkor a 30 000 Ft-ot utólag vissza kell fizetni a bank részére. Ha pedig a számla a nyitást követő 6 hónapon belül szűnik meg, akkor díjcsomag lezárás címén 6 777 Ft-ot számláznak még ki.

Go kártya miért jó?

(#28600) cocka


cocka
veterán

Azt esetleg tudja valaki, hogy a nem AFR-ben történő utalások mennyi idő alatt teljesülnek? Utolsó emlékem még valami olyasmi, hogy adott banki napon 2 óránként. Tán reggel 8-tól este 7-ig.

Akkor az ilyen mindenféle családi pótlékokra és társaira miért kell minimum 1 banki napot várni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.