Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) w.miki válasza TrollBalint (#29998) üzenetére


w.miki
veterán

Attól félek, ha visszafagyasztom, de elfelejtettem lemondani az előfizetést, akkor egyből sokat akar majd levonni, ezért inkább egyből törölném, akkor nem tudják piszkálni.
Végtelen számú virtuális kártyát lehet igényelni (és törölni) a Revolutban, vagy van erre korlátjuk?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#30002) Noxy válasza w.miki (#29997) üzenetére


Noxy
veterán

A fagyasztás miben jobb?

Annyiban jobb, hogy a pénzt akkor is bevasalják rajtad.
El kellene olvasni az Ászf erre vonatkozó (lemondás, megújítás) részét, nem pedig a b..kártyákkal bohóckodni.
Amúgy meg ennek problémádnak, semmi köze e-hez a topikhoz, mert az előfizetést, nem a bankártya tiltásával kell megszüntetni. :K

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#30003) RR-13 válasza axioma (#30000) üzenetére


RR-13
őstag

Nem írtam, hogy szabály, de mivel a Revolut a Raiffeisen bankkal volt/van szerződésben emlékeim szerint, és a régi magyar számlákat a Revolut a Raiffeisen által biztosította, ezért ezzel lehet összefüggésben a kiemelt gyorsaság.
Most utaltam első esetben Raiffeisen számlára, és korábban az összes többi banknál sosem tapasztaltam ilyen gyorsaságot.

[ Szerkesztve ]

(#30004) 4Grider válasza w.miki (#30001) üzenetére


4Grider
nagyúr

A virtuális kártya törlése után nem tudsz - az ügylet esetleges meghiúsulása vagy részteljesítése esetén - visszafordítást kérni.

(#30005) pictigjis válasza RR-13 (#30003) üzenetére


pictigjis
senior tag

ha a citibankon megy keresztül az utalás, akkor fogadó banktól függetlenül pár óra alatt teljesül. egyre inkább úgy tűnik, hogy jelenleg a citibankos irány az általános, aminek rég ideje volt, csak aztán vissza ne csinálják hirtelen :)

(#30006) TrollBalint válasza w.miki (#30001) üzenetére


TrollBalint
addikt

Az előfizetést, max a következő fizetési alkalomig fogod elfelejteni, mert a Revolut szól, hogy pénzt próbáltak meg levonni, de be van fagyasztva a kártya. (Gondolom törlésnél is így van, de virtuális kártyát én még nem töröltem)
És ahogy írták is, le kell mondani az előfizetést. Ha olyan az előfizetés, hogy X ideig ingyenes, én simán állítok be emlékeztetőt a telefonomba, hogy mondjam le, ha nem tetszik.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#30007) zsola400 válasza RR-13 (#30003) üzenetére


zsola400
aktív tag

Régebben Erste bankon keresztül jött a Revo utalás.

(#30008) 66zio válasza RR-13 (#29999) üzenetére


66zio
aktív tag

Unicreditre is hamarabb jön már. Szóval ez nem Rai specifikus.
A küldő bank itt a lényeg valószínűleg

(#30009) Tuomas


Tuomas
addikt

Sziasztok!

Olyan bankszámlacsomagot keresek, aminek nincs havidíja, és nem kell bankkártyát igényelni.
A Gránit Kamat Plusz számlát néztem, mert eléggé kedvező kamatozású, ha érkezik rá munkabér, de itt visszaolvasva úgy láttam, hogy ahhoz is kell bankkártyát igényelni.

Jelenleg Raiffeisennél használok aktivitás 2.0 számlát, de a bankkártyára nincs szükségem, mert mellette Wise-t is használok. Kp-t nem szoktam nagyon felvenni, amit igen, azt tudom fedezni Wise alól is.

Köszi előre is a segítséget! :R

We were here

(#30010) merqree válasza Tuomas (#30009) üzenetére


merqree
őstag

Azt gondolnám, hogy sehol sem kötelezhetnek bankkártya igénylésre.

(#30011) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Erste George appban meg lehet oldani valahogy, hogy a feleségem is lássa a számlaegyenleget? Ő, mint rendelkező van megadva, bementünk a bankba kérni neki kártyát, és saját kódot meg mindent kapott az applikációhoz. Felraktuk, de nem látunk semmit. Az ügyintéző azt mondta, hogy azért van, mert nem Ő a számlatulajdonos, ezért csak azt fogja ott látni, amit a kártyával költeni fog.
Ha azt szeretnénk, hogy lásson mindent, akkor az én adataimmal kell belépnie az applikációba. Kérdeztem, hogy ez nem gond-e, hogy Egy telefonon van belépve ugyanaz az ember, és a két telefon fizikailag máshol van, de az ügyintéző megnyugtatott, hogy nem. Ez tényleg így van, hogy csak így lehet megoldani, hogy lássuk? Ilyen esetben mi van, ha jön valami jóváhagyós értesítés, melyik telefonra fog jönni?

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#30012) Gallmix válasza w.miki (#29997) üzenetére


Gallmix
aktív tag

fagyasztás + limit beállítás.

#29999 RR-13
Nekem legalább egyszer Gránitra 1 órán belül megérkezett pénteken küldve, fogadva. De nem ez a jellemző, ahogy írod is.

#30011 TrollBalint
Ez akkor lesz gond, ha csalás áldozata leszel...

[ Szerkesztve ]

(#30013) RR-13 válasza TrollBalint (#30011) üzenetére


RR-13
őstag

Szerintem az ügyintéző nem teljes körű rendelkezői jogosultságot állított be.
Ezt érdemes megnézni, hogy az iraton mi szerepel.
A rendelkezőnek is joga van látni az egyenleget, és arról utalni, sőt minden beérkező jóváírásról tudhat, és értesítőt is kaphat.
Szerintem csak kártyaszintű jogosultság lett neki beállítva, és nem teljes számlaszintű hozzáférés.
Az Ersténél is jellemzően marhaságokat mondanak telefonon, és bankfiókban is. :U

[ Szerkesztve ]

(#30014) Noxy válasza Gallmix (#30012) üzenetére


Noxy
veterán

fagyasztás + limit beállítás.

Muszáj neked tovább darálni a fingot? :U
Vagy ezzel megoldja a problémáját? :W

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#30015) Tuomas válasza merqree (#30010) üzenetére


Tuomas
addikt

Pl Gránit appban történő számlanyitásnál nem tudok nem kérni bankkártyát. :(

We were here

(#30016) RR-13 válasza Tuomas (#30015) üzenetére


RR-13
őstag

Sajnos szelfis nyitásnál nincs (sincs) opció arra, hogy a kártyát ne válassz a számlához. :(

(#30017) RR-13 válasza axioma (#30000) üzenetére


RR-13
őstag

Szép a 30000 Hsz. :B

(#30018) RR-13 válasza 66zio (#30008) üzenetére


RR-13
őstag

1 hónapja CIB számlára küldtem, magamnak Revolutról forintot, és az jóval kevesebb volt, mint 300 ezer, és 1,5 nap volt mire megérkezett, tehát a CIB csak 1,5 nappal később reggel, 8 kor írta jóvá a számlán az összeget.
Nem, baj, ha nincs összefüggés a Raiff okán, az a lényeg, hogy gyorsul a beérkezés, amiről a Revolut ezek szerint nem tud az e-mail, és Push értesítés alapján.

(#30019) Gallmix válasza Noxy (#30014) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Nem az előfizetés lemondására, hanem használatra írtam. Nekem is el van mentve a kártya. Van ahol be van fagyasztva és csak akkor oldom fel mikor használnám, az nem előfizetéses.

És van ahol előfizetéses pl streaming ott pedig limit van beállítva, de nincs fagyasztva, hogy tudja vonni.

Lemondani egyébként google play-ben kell, az előfizetést megújulás előtt x nappal legkésőbb.

(#30020) RR-13 válasza zsola400 (#30007) üzenetére


RR-13
őstag

Viszont emlékeim szerint, akkor még biztos lassabban jött meg.

[ Szerkesztve ]

(#30021) RR-13 válasza Gallmix (#30012) üzenetére


RR-13
őstag

Az 1 órás beérkezés az csúcsteljesítmény, ilyet még nem is hallottam, csak azt, hogy napokig tart a megérkezés, jóváírás, mert ezt eddig senki nem írta le itt biztos, hogy ilyen hamar is megérkezhet, ha leírták volna, akkor nem kombinálom a Raiffra a mostani esetet.

(#30022) TrollBalint válasza RR-13 (#30013) üzenetére


TrollBalint
addikt

Ahova járni szoktunk Erste fiók ott, hogy is mondjam... néha érezhető, hogy nincsenek szakmailag a helyzet magaslatán :D
Viszont akkor mindenképpen visszamegyünk és rendezzük ezt.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#30023) TrollBalint válasza RR-13 (#30013) üzenetére


TrollBalint
addikt

Most jut eszembe, hogy mikor nyitottuk a számlát, azt mondta az ügyintéző, hogy így mindenhez joga van, csak megszüntetni nem fogja tudni a számlát. A szerződés most nincs előttünk, meg kell találnunk :) , a nyitás évekkel ezelőtt történt.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#30024) RR-13 válasza TrollBalint (#30023) üzenetére


RR-13
őstag

Lehet, hogy már eleve akkor került hibásan beállításra a rendelkezői jogosultság, mert valóban mindenhez joga van egy teljes jogú rendelkezőnek, kivéve arra, amit írtál.

(#30025) Gallmix válasza RR-13 (#30021) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Írta az app, hogy 1 órán belül beérkezik... úgy voltam vele, hogy "na persze, pénteken mindenképpen..." Aztán jött üzenet a banktól... pozitív meglepetés volt :) Ilyen gyors azóta sem volt, talán... Általában több nappal számolok. Utóbbi időben gyorsabb, ami nagyon pozitív, 1-3 nap sokszor. Ünnepek körül vannak kavarodások.

Azért nem írták, mert nem garantált és nem általános. 4-5 nappal érdemes számolni, vagy 1 héttel és akkor valószínűleg nem ér akkora meglepetés. Azt senkinek nem tudod mondani, hogy biztos 24, 48, 72 órán belül oda ér, mert mi van ha még sem?

És akkor még ott van, hogy üzleti számlára, nem tudjuk fog-e kérni díjat a fogadóféltől a bankja, vagy sem. Vagy a közleményes dolog nem zavar-e be. Ahhoz képest, hogy díjmentes egyre jobban használható.

És versenyt is generál a bankok között... ha nem is épp pénzküldésnél, de más fronton mindenképp.

(#30026) RR-13 válasza Gallmix (#30025) üzenetére


RR-13
őstag

Olyat én még nem láttam, hogy órába jelzi előre a Rev. app., hogy mikor érkezik meg a célszámlára az utalás.
Nekem azt írta utalás előtt, hogy Becsült érkezés: Ma, amin meglepődtem, de reggel 9-re egyáltalán nem vártuk, max du. 4 felé.

[ Szerkesztve ]

(#30027) Hintalow válasza TrollBalint (#30023) üzenetére


Hintalow
senior tag

Igen, az a baj, hogy minden bankban máshogy hívják ezeket, de szerintem is a párod nem meghatalmazott (amivel teljeskörűen hozzáférne mindenhez) hanem csak társkártyabirtokos, amivel csak az adott számlán lévő pénzt használhatja. Jellemzően az ilyen kártyabirtokos jogosultságoknál szokott az lenni, hogy még egyenleget sem láthat.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#30028) TrollBalint válasza Hintalow (#30027) üzenetére


TrollBalint
addikt

Vajon az Ő jelenléte nélkül is el tudom ezt intézni, vagy Ő is mindenképpen kell? Mert ha nem kell hozzá, akkor holnap besétálok aztán kivárom a soromat, de ha kell, akkor picit későbbre tolodik (mondjuk úgy is még bő 1 hét, mire megjön a kártya)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#30029) RR-13 válasza TrollBalint (#30028) üzenetére


RR-13
őstag

A teljes körű és részleges rendelkezői jogosultság beállításra mindkét fél jelenlétére, és aláírására szükség szokott lenni.

Vagyis neki is be kell majd menni, hiszen az adatait a rendelkezői nyilatkozatra fel kell vezetni, és te helyette nem diktálhatod be, az aláírása is kell, ahogy fentebb írtam.

(#30030) .tnm válasza Gallmix (#29989) üzenetére


.tnm
addikt

de két külön adatbázisról beszélünk. ha lenne magyar leánya a revolut-nak és valakinek lenne egy revo-s bankszámlája egy telefonszámhoz kötve és lenne ugyanaz a telefonszám egy másik magyar (pl. erste) banknál másodlagos azonosítónak megadva, akkor sem lenne ütközés.
amíg valaki a saját hazai pl. cib számlájáról utalna a fenti telefonszámra, akkor az a fenti példában egyértelműen az erste-re menne, és soha fel sem merülne az utalás során, hogy az a telefonszám szerepel a revo adatbázisában is, szóval oda kéne érkeznie a pénznek.
Ha valaki a saját revo számlájáról utalna, akkor attól függően, hogy sima revo-s transfer-t kezdeményez a másik telefonszámra (ha egyáltalán lehet ilyet, sosem próbáltam), de mondjuk csak a telszám alapján annak a contact-nak, aki ezzel a számmal regelt revo-ra, akkor az egyértelműen a revo-ra érkezik meg. Ha banki utalást kezdeményezne a revo-ból (ha ott is lehet másodlagos azonosítót megadni), akkor ebben az esetben az erste-re érkezne meg az összeg, pont ugyanúgy, mint a cib-es esetben.

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#30031) TrollBalint válasza .tnm (#30030) üzenetére


TrollBalint
addikt

Reménykedtem, hogy mivel már egy kisebb jogosultsága van, elég ha én bemegyek és azt mondom, hogy növeljék meg. De köszi, akkor bemegyünk mindketten és reménykedünk, hátha most meg tudják ugrani a szintet :DDD

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#30032) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Gránitnal ez a kötelező marketing valami mit jelent? Hol fognak "zaklatni"?

Granitnal a most mastercard Miben rosszabb, mint a standard? (egyiknél van kibocsátási díj, másiknál cssk második évtől éves díj)

Granitnal van értékpapír a takarékhoz hasonló?

(#30033) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! Létezik olyan magyar székhelyű bank, akik Román-Magyar kettős állampolgárnak nyitnak online számlát? (pl. OTP se magyar székhelyű Romániában). Erdélyben él az illető, és ösztöndíjat nyert, de nyitni kellene egy ilyen bankszámlát. Magnetbank, Raiffesen bank kilőve, mert vagy személyesen kellene elmennie vagy magyar okmányok kellenének.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#30034) bigdady válasza Atomgeszi (#30032) üzenetére


bigdady
nagyúr

Most jöhet magyarul is a kérdés :)

(#30035) Atomgeszi válasza bigdady (#30034) üzenetére


Atomgeszi
veterán


"Hozzájárul a marketing célú megkeresésekhez", ez mit jelent? Hol fognak zaklatni? Push üzeneteket dob állandóan a mobilapp, vagy hívogatnak, vagy emaileket írnak? Mennyire agresszívak?

Mastercard dombornyomott, nem dombornyomott.
Ilyen kártyát lehet igényelni.
A Most kártya éves díja az első évben 0 ft, második évtől 3390
A nem dombornyomott első évben 0 Ft, de kibocsátási díjas, második évtől 3390 Ft. Mi a különbség köztük? Illetve választható a MOST is a sztár mellé?

Ennél a banknál van a Takarékbankhoz hasonlóan megérő értékpapír számla?

(#30036) DDA40X


DDA40X
aktív tag

Hali! Nyitnám appal a számlát a Gránit nál, de nincs MOST kártya a listában! WTF? :F

(#30037) bigdady válasza DDA40X (#30036) üzenetére


bigdady
nagyúr

Melyik csomaghoz szeretnéd?

[ Szerkesztve ]

(#30038) bigdady válasza Atomgeszi (#30035) üzenetére


bigdady
nagyúr

A nem dombornyomott és a most között szerintem semmi különbség. Ma már a dombornak sincs semmi előnye kb.

Kamat számlát nézd meg ha befeketetés is érdekel ott, bár az államapírok teljesen ingyenesek ott is ha ott veszed pont mint MÁK-nál

[ Szerkesztve ]

(#30039) DDA40X válasza bigdady (#30037) üzenetére


DDA40X
aktív tag

A digitális hoz néztem ki. Ahhoz már nem lehet? Mintha pár éve még lehetett volna..

(#30040) bigdady válasza DDA40X (#30039) üzenetére


bigdady
nagyúr

#30035 -ben írtak teljesülnek?

(#30041) DDA40X válasza bigdady (#30040) üzenetére


DDA40X
aktív tag

Hopp. Látom már. Nem írják a Most kártyát a feltételek közé. És a Gránit app ban semelyik számlához nem választható a MOST. Végigpróbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#30042) DDA40X válasza bigdady (#30040) üzenetére


DDA40X
aktív tag

Én csak azt nem értem, hogy miért szerepel a táblázatban a digitális számla oszlopban a MOST kártya, ha nem lehet kiválasztani nyitáskor. Ez nekem rejtély..

(#30043) DDA40X


DDA40X
aktív tag

Hali! Bocsi az ezer kommentért, de látom ez nem az én napom.
Eldontottem. Nyitni akartam. Adatokat kitöltöttem. Szerződést végig olvastam. Beleegyezés.
Folyamatjelző pörög. Pörög. Pörög. 5 perce pörög. Akkor mondom, elutasítás. Az sem. Pörög és pörög. Appot bezártam.
Másik telón próba. Ott már nem jutottam el a szerződésig. Az adatok egyeztetése után nem megy tovább. Folyamatjelző pörög és pörög, aztán hibauzenet. A telefonszám megerősítő kód kiküldése sikertelen volt. Stb. Mivan? Ez 5 perces nyitás???

(#30044) Gallmix válasza DDA40X (#30036) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Azért nincs, mert szelfis nyitáshoz nem választható (!) Pont pár napja írtam le.

Azaz 5 perc inkább 15 szerintem min. ezt lefotózod, azt megvárod, amazt beírod.
Nálunk volt, hogy a telefon ahol ment az nfc-vel, mert azon nyitottam utána vmilyen frissítés után (?) már nem ment, másik telefonnal sikerült csak.

ha pörög akkor érdemes hagyni, lehet netkapcsolattól is függ a feldolgozás. Ha kilépsz bezárod megszakad a folyamat, esetleg cache, egyéb memória törlés új próba. Vagy másik telefon. Az esetek többségében simán megy, van amikor kisebb nagyobb döccenők előfordulna, tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#30045) azbest


azbest
félisten

A cibes bankkártyák működnek? Az éjjel volt kártyákat is érintő karbantartás, előbb nem tudtam egyikkel sem fizetni (revolutra).

(#30046) SpongyaBob válasza azbest (#30045) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Hát nálam nagyon nem! Se telefonnal, se kártyával nem tudtam fizetni, égtem is mint a rongy. A telefon "időérzékeny" miatt lett elutasítva a kártya pedig "tiltott" hivatkozással. Az a vicc, hogy délután kettőkor még fizettem vele..

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#30047) bopeti98 válasza azbest (#30045) üzenetére


bopeti98
őstag

Nem, kint vagyunk a reptéren, most jöttünk vissza Bulgáriából, ott még reggel működött itt meg nem tudtunk BKK jegyet venni csak készpénzzel a hagyományos pénztárnál. Azt írta az automata hogy tiltott tranzakció.

[ Szerkesztve ]

(#30048) azbest válasza bopeti98 (#30047) üzenetére


azbest
félisten

Köszi mindkettőtöknek, akkro valsz ma a cib a hunyó.

(#30049) DDA40X


DDA40X
aktív tag

Mindenkinek köszi! Azt hiszem másik teloval már jó lesz! :)

Gallmix : Igen, aztán rájöttem én is. :K Köszi azért! Csak olvasni kell megtanulni. Ennyi! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30050) d.véderjoe válasza azbest (#30048) üzenetére


d.véderjoe
tag

Nekünk a Lidl-ben és a NemzetiDohányboltban sem működött a CIB-es bankártya, még jó, hogy volt nálunk némi apró. De semmi hivatalos infó a CIB-től... :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.