Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28501) INGJOKE válasza goop (#28500) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nekem is lett 1251. Ezt elrontották, vagy mitől lett?

(#28502) UHHH


UHHH
senior tag

Nekem is levont 2xx HUF-ot, gondolom egy darab utalást csinálhattam múlt hónapban. :)

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#28503) RR-13


RR-13
őstag

Mindenki nyugodjon meg, a mára kicsit visszafelé fejlődött UniCredit Bank egy központi hiba miatt, minden Partner Aktív Zéró csomagban lévő ügyfélnek (is) kiterhelte az akár több ezer Ft-os Mobilappos utalás díját, amit minél előbb központilag fognak jóváírni :U

kleinguru: Vette.

[ Szerkesztve ]

(#28504) kleinguru válasza UHHH (#28502) üzenetére


kleinguru
addikt

Nekem kb 25K-t “csak”. Vette már valaki a fáradtságot, hogy megkérdezze tőlük, hogy ez miez :F

RR-13: köszi, megnyugtató :))

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#28505) merqree válasza dptrsk (#28498) üzenetére


merqree
őstag

Nekem nem vontak, elvileg, de a havi zárlati díj 1166 forint helyett 1335 forint lett.

(#28506) RR-13 válasza merqree (#28505) üzenetére


RR-13
őstag

Összefoglaló már Március 13-a óta tartalmazza, hogy 1.335 Ft lesz a zárlati díj 2023. május 01-től. :K

(#28507) INGJOKE válasza merqree (#28505) üzenetére


INGJOKE
veterán

Igen nekem is 1335 lett az is.

Igazából ha jóváírják tőlem lehet 20 K is. :D

[ Szerkesztve ]

(#28508) merqree válasza RR-13 (#28503) üzenetére


merqree
őstag

Köszi RR-13,

De aki itt ezt a hozzászólást nem olvassa, az honnan tudja, hogy központi hiba, és téves a dolog? A bank, ha már tudja a hibát, nem lenne okos dolog SMSben vagy egyéb úton közölni hogy "sorry, elbactuk, de jóváírjuk, elnézést, szép napot"?

(#28509) merqree válasza RR-13 (#28506) üzenetére


merqree
őstag

Köszönöm, nem szoktam nézegetni az összefoglalót e tekintetben, inkább a hozzászólásokat szoktam figyelni. ;)

(#28510) INGJOKE válasza merqree (#28508) üzenetére


INGJOKE
veterán

Sosem vettem volna észre kb szerintem, ha itt nem olvasom. Nem szoktam nézegetni a számlát, max annyit mennyi van rajta. Mindent hk-val fizetek ezen csak kp felvét és utalás van kb.

(#28511) RR-13 válasza merqree (#28508) üzenetére


RR-13
őstag

Igazad van nagyon is, de még nagyon friss az élmény nekik is... (nekünk meg sokkoló volt) 30 perce tudták meg..., hirtelen nem tudják hova kapjanak.
Ezért írtam, hogy visszafelé fejlődnek azok is. :(((

(#28512) Hovi válasza dptrsk (#28498) üzenetére


Hovi
aktív tag

Az imént beszéltem velük. Technikai hiba történt, jóváírják!

(#28513) RR-13 válasza merqree (#28509) üzenetére


RR-13
őstag

Oké, de amikor kikerült márciusban, akkor elolvastad elvileg, mert meg is dicsérted, azért hivatkoztam rá, hogy talán olvastad azt is, mert ott van/volt:))

(#28514) RR-13 válasza Hovi (#28512) üzenetére


RR-13
őstag

Miért, nekem nem hitted el? :))

(#28515) merqree válasza RR-13 (#28513) üzenetére


merqree
őstag

Átfutottam akkor, jól össze van/volt szedve, dehát örexem és hiaba a vastag betű, nem figyeltem. Ilyen az öregkor :D

(#28516) Hovi válasza RR-13 (#28514) üzenetére


Hovi
aktív tag

Természetesen neked is elhittem (volna) de hamarabb telefonáltam, mint hogy idejöttem a fórumba olvasni és írni. De legközelebb fordítva csinálom, előbb fórum, utána ÜFSZ. :)

(#28517) RR-13 válasza merqree (#28515) üzenetére


RR-13
őstag

Pedig neked szedtem vastagon direkt azt a részt. :N :DD

(#28518) merqree válasza RR-13 (#28517) üzenetére


merqree
őstag

:DD :C :C :R

(#28519) 66zio


66zio
aktív tag

Annyi eszük azért nincs, hogy egy hírt kitegyenek erről az oldalukra...

(#28520) RR-13 válasza kleinguru (#28504) üzenetére


RR-13
őstag

Nekünk a családban megmaradt 1db Partner Aktív Zéró számlában 5.450 Ft-ot terheltek, amitől kisebb sokkot kapott a rokon, hogy ez meg most így mi 1,5 év után, mivel ilyen még soha nem volt.
A 25K az meg elég húzós díj. :Y

(#28521) RR-13 válasza 66zio (#28519) üzenetére


RR-13
őstag

Na ez az..., vannak ott is gondok...
Pl. rokonom kártyáját szó nélkül tiltották május 10-én, és arról sem küldtek semmi értesítést, és új kártyát sem. Most írom majd a panaszt nekik, hogy ezt mégis hogyan gondolták :F

(#28522) Hovi válasza RR-13 (#28520) üzenetére


Hovi
aktív tag

Letöltöttem a májusi számlakivonatot, ha már elseje van. Nekem az az érdekes, hogy minden egyes utalásnál jelzi, hogy "Bankon kív.átut.jut-Mobil" 256Ft. Mindegyik utalásnál, összegtől függetlenül. A párszáz forintosnál is, meg a 100ezresnél is. Érdekes... (tudom hogy hiba, meg jóváírják, de akkor is érdekes)

(#28523) RR-13 válasza Hovi (#28522) üzenetére


RR-13
őstag

Mi még nem szedtük le az e-kivonatot, de az appban meg nincs ott a díj külön, csak az összesített díj május 31-el, ami szintén "érdekes". :(((

(#28524) kleinguru válasza RR-13 (#28520) üzenetére


kleinguru
addikt

Ebben benn van az 1335 is :DDD

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#28525) andrás47


andrás47
senior tag

Ügyfélajánlás a Gránit bankon címszó alatt a barátom nyitott egy számlát az általam megadott kóddal, úgy írják akkor teljesül ha 3 db sikeres tranzakciót hajtson végre konkrétan nem találtam hogy van-e minimális összeg meghatározva? Valamint ezek lehetnek üzletben vásárlások, vagy rezsi fizetés postán is , netes rendelés fizetése ?

(#28526) bigdady válasza andrás47 (#28525) üzenetére


bigdady
nagyúr

Állampapír vásárlás is lehet akár és 3x1000 Ft asszem

[ Szerkesztve ]

(#28527) andrás47 válasza bigdady (#28526) üzenetére


andrás47
senior tag

Köszönöm, inkább a fentiek érdekelnék ha jól értelmezem nincsen összeghatár és a fentiekben kérdezett tranzakciók is megfelelnek ?

(#28528) RR-13 válasza andrás47 (#28527) üzenetére


RR-13
őstag

Nincs összeghatár már ezen, leírás alapján.
Bármilyen vásárlási tranzakciót elfogadnak a feltételhez. Itt az ajánlási oldaluk.

[ Szerkesztve ]

(#28529) .tnm


.tnm
addikt

ma reggelre a gránit "visszatérítette" egy május 25-i lidl és ugyanaznapi penny-s bevásárlásomat. más is járt így? feltételezem nem valami akció, amiről nem tudok, mit fog erre reagálni a két érintett bolt?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#28530) pictigjis válasza .tnm (#28529) üzenetére


pictigjis
senior tag

talán nem küldték időben a könyvelési kérést

ilyenkor utólag jön majd korrekció, jelentkezni fognak a pénzért. nekem legutóbb áprilisban volt ilyen egy ciprusi lidl 11 eurós vásárlásával

(#28531) .tnm válasza pictigjis (#28530) üzenetére


.tnm
addikt

azért nem valószínű, mert két külön bolt, de ugyanaz nap. valószínűbb, hogy a bank hibázott és valamit nem könyvelt le időben. és ki fog jelentkezni és kinél?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#28532) RR-13 válasza .tnm (#28529) üzenetére


RR-13
őstag

2-3 hónapja a Penny kártyás vásárlásokat nagyon lassan könyveli az összes bank, mióta átállt a Penny az összevont nyugtára, amin a kártyás fizetés is van már (lehet, hogy nincs összefüggés).

Nekünk a KH kártyával 6 nap volt mire könyvelték a Penny vásárlásokat, már azt gondoltam, hogy visszatérítés lesz belőle, és ez március-áprilisban is volt.

Mondjuk a Grániton már nem csodálkozom, ők aztán olyat is "tudnak" amit más bank nem szokott soha.
Kíváncsi leszek mi lesz....

(#28533) pictigjis válasza .tnm (#28531) üzenetére


pictigjis
senior tag

amikor ilyen valós vásárlások értéke visszakerül a számládra, akkor néhány nap után ugyanígy el is tűnik utólagos korrekció keretében. jobb, ha nem költöd el azt a pénzt :)

(#28534) .tnm válasza pictigjis (#28533) üzenetére


.tnm
addikt

az tiszta sor, csak nekem ne kelljen vele foglalkoznom.

más: ti nem éreztek egyre növekvő veszélyt abban, hogy ilyen agresszíven tolnak mindent az állampapír felé?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#28535) RR-13 válasza .tnm (#28534) üzenetére


RR-13
őstag

Dehogynem, pontosan ezért nem is veszünk...

(#28536) keselyumadar


keselyumadar
csendes újonc

Sziasztok!

06.23 a hitelkártya fordulóm amely hitelkártyát 05.31-ig koppig felhasználtam (eddig kamatmentes elvileg)
06.23-ra töltsem fel teljesen a keretet vagy beleszámít ha mondjuk ma június 1-én már pl feltöltöm félig?*

Ui: ha beleszámít akkor mi van ezt a feltöltött felét is elköltöm 06.23-ig?
:R

[ Szerkesztve ]

(#28537) RR-13 válasza keselyumadar (#28536) üzenetére


RR-13
őstag

Szia.
Melyik banknál van ez?

Amennyiben a zárásod (fordulónap) 23-án van minden hónapban, és már felhasználtad a keretet május 31-ig, és ha ma töltesz rá összeget, akkor azt is elköltheted, de ha nem költöd el, akkor annyival kevesebb tartozásod lesz a záráskor, és annyival kevesebbet kell visszatöltened. :K

Mindig csak annyit kell visszatölteni határidőig, amit kiszámolnak záráskor.
Amennyiben a ma visszatöltött összeg felét is elköltöd, akkor annyival több lesz a tartozásod záráskor (fordulónapkor), mivel a bank pénzét ismét elköltötted.

Lényegében csak akkor számít bele a fordulónapi zárásba a ma visszatöltött összeg, ha nem költöd el ismét, akár egy részét sem.

[ Szerkesztve ]

(#28538) merqree válasza RR-13 (#28535) üzenetére


merqree
őstag

ok, akkor a DKJ-n kívül merre van még az előre?
mert én DKJt arra tartom, ha kell, akkor abból ki tudok szállni, ha kell pénz.

(#28539) RR-13 válasza merqree (#28538) üzenetére


RR-13
őstag

SZVSZ egyelőre inkább "semerre", de ebben én in inkább nem adok tanácsot, nem az én asztalom. :N
Más biztos tud majd okosat írni. :K

(#28540) keselyumadar válasza RR-13 (#28537) üzenetére


keselyumadar
csendes újonc

MBH GO
Szóval lényeg, hogy egyszer töltsem vissza teljesen 06.23 előtt a 05.31-én kihasznált kopp összeget de legkorábban 06.01-én? Vagy 06.23-án egy napra legyen feltölve?

[ Szerkesztve ]

(#28541) RR-13 válasza keselyumadar (#28540) üzenetére


RR-13
őstag

Jó, akkor nem jól írtad korábban. :U
Nem a fordulónapod van 23-án, hanem a kamatmentesen visszafizethető határidőd.
A fordulónap hónap utolsó napja a GO esetén.

Június 23-ig van időd visszatölteni az egész elköltött hitelkeretet!
Ha ma visszatöltesz bármennyit, és elköltöd megint az nem baj, de azt amit nem töltöttél még vissza azt 23-áig mindenképpen vissza kell, ha nem akarsz kamatot fizetni.

Azt amit ma visszatöltesz, akkor sem kötelező 23-áig visszatöltetni, ha közben ma, vagy holnap, vagy 23-a előtt elköltöd.
Az a lényeg, hogy az egész tartozást egyben, vagy részletekben is akár, de 23-ára legyen visszatöltve, közben költheted is már, de az már az e-havi keretbe számít bele, amit hónap végén zárnak.

Fontos még, hogy, ha volt vásárlásod május 31-én, azt csak ma könyvelik, és az MÁR az ehavi keretbe számít bele, de azt nem is kell visszafizetni június 23-áig, amit TEGNAP költöttél, de ezt látod a kivonaton, hogy zárolt, nem könyvelt vásárlásod van.

Nincs mit.

[ Szerkesztve ]

(#28542) axioma válasza RR-13 (#28537) üzenetére


axioma
veterán

Ovatosan, ismerosnek - elvileg - erre hivatkozva mondtak mar fel hitelkartyat (persze nem az volt a bajuk, hanem a "porgetessel" a hitelkartya-keret tobbszorosenek elkoltese es igy visszaterites szerzese), de mas ASZF-ek szerint sem szamit fair usage-nek! Parszor el lehet jatszani, foleg ha kevesebb van egy kozeli rakovetkezo vasarlasnal, de rendszert nem erdemes csinalni belole... hasonloak, kb. ertelmetlen okbol, a hitelkartyan a full visszafizetett kereten feluli (nagyobb) osszegeket se szeretik...

(#28543) axioma válasza keselyumadar (#28540) üzenetére


axioma
veterán

Tok reszletes RR-13 leirasa, de szerintem az egyszerusitett keplet:
- ho vegen kapsz kivonatot az aktualis (konyvelt tartozasrol)
- ho eleje es 23-a kozott a befizetesek osszege erje el a fentiben leirt tartozast
Igazabol tok mind1 hogy milyen reszletekben, de jellemzoen folyamatosan hasznalod, amikor megjott a fizu az elozo havit visszatoltod egy osszegben, ez az alapmodell. Nyilvan felteve hogy marad annyi kereted hogy visszafizetesig is tudsz kolteni belole.

[ Szerkesztve ]

(#28544) RR-13 válasza axioma (#28542) üzenetére


RR-13
őstag

Mikor mondták fel neki ezen az indokkal? (mondjuk indokolni sem szoktak)
Mert kb. 1 éve hiába csinálja már ezt valaki, mert visszavonják a + vásárlás visszatérítés azon részét, ami az alapkereten felül történt vásárlások után kapnánk/kaptunk.

Amit én leírtam az szabályos folyamat a bank szerint is, mi is 2 éve így használjuk (de nem úgy, hogy havonta 3x költjük el a közben visszatöltött keretet, csak 1x), és ebből soha nem volt baj, hiszen visszatöltjük 1x, és közben felhasználjuk kb. 1x, ahogy kijön, de ez nem visszaélésszerű semmiképp.

Példa: volt olyan, hogy túlment a hónapon belüli visszatöltés, és a költés 50 ezerrel, mert kénytelen voltam egy kártyával kifizetni pl. a 300 ezres akármit, és 250 ezres a GO keretem. Mondjuk itt nem újra töltöttem, hanem többet töltöttem, mint az elköltött keretigény.

Ekkor azt csinálták, hogy jóváírt 3 ezres összegből a +500 Ft (1%-os) jóváírást pár nap múlva visszavonták, tehát a kereten felüli jóváírást levonták a 3 ezerből.

Pár éve volt ebből sok felmondás emlékszem, hogy valaki több százezres jóváírást ért el, mert visszatöltögette hónapon belül akár 3x is, és elköltötte stb.., ezt már rövidre zárta a bank a felső küszöbbel. :K

[ Szerkesztve ]

(#28545) gigaherz válasza .tnm (#28529) üzenetére


gigaherz
tag

Nekem is jött vissza május 25.-ei MOL tankolás és 26.-ai Revolut feltöltés. :)

Gránit bank ajánlókód: URWPK

(#28546) axioma válasza RR-13 (#28544) üzenetére


axioma
veterán

Igen, a 100e-es idokben volt, de ezen kivul mar boven a korlatos idoben (nem BB-nel_ de a visszateritest se adtak meg ha tobb mint 1000 Ft tobblet volt (igaz, csak zaraskor neztek), nem "elvarhato" vagy milyen jelzot alkalmaztak hasznalat miatt.
Megjegyzem, van olyan hitelkartya, ami ha zaras elott 0-ra viszed (marmint visszatoltod a koltest, a kivonaton nincs tartozas) akkor nem terheli a havidijat. Persze a hasznalaton kivuli kartyakra gondoltak, de mivel egyszerusitettek a megvalositast es ahhoz igazitottak a szabalyt, ezert ez kihasznalhato. [KH regebben biztos most nemtom, Cetelem ami most is.]

[ Szerkesztve ]

(#28547) keselyumadar válasza RR-13 (#28541) üzenetére


keselyumadar
csendes újonc

Egyenleget néztem az a mérvadó akkor nem számít mi van folyamatban kösz.
Akkor lényeg legyen a 05.31-én kihasznált résznyi jóváírás júniusban 06.23-ig legkésőbb? Így egyszerűbb a megfogalmazás :)

[ Szerkesztve ]

(#28548) RR-13 válasza gigaherz (#28545) üzenetére


RR-13
őstag

Akkor újabb Gránit "könyvelési hiba", vagy egyedi "kivétel". ;]
Gondolkozom, hogy a Gránit milyen baklövést nem követett el az utolsó 2 évben, de még mindig tud újat mutatni. Ebből mi lesz :F

(#28549) RR-13 válasza axioma (#28546) üzenetére


RR-13
őstag

Az a jó, hogy az MBH (BB) jellemzően nem alkalmaz zárlati díjat a Hk. esetében, így ezzel sem kell foglalkozni, sőt a régi Főgázos konstrukciót meghagyva a GO+ kártyánál évente díjmentes a hk. éves díja, ha az ellenőrzés hónapjában a kihasználtság eléri a 75%-ot, ez minden évben áprilisban van nálunk.

Nekünk Standard (régi UPC), és GO+ (régi Főgáz) kártyáink vannak BB - MBH.

(#28550) RR-13 válasza keselyumadar (#28547) üzenetére


RR-13
őstag

Neked az. ;]
"kihasznált résznyi jóváírás" :F :F

Ahogyan axioma is írta, a május 31-én készült kivonaton szereplő tartozás legyen visszafizetve egyben vagy részletekben június 23-ára, vagy előbb, és közben már költheted is azt, amit visszafizettél, nem kell ismét 23-ára visszafizetni még egyszer azt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.