Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) sifarr válasza zeus_2k14 (#26000) üzenetére


sifarr
senior tag

CIB Eco.
Állítsd be nyugodtan akár ma is. Díjmentesen fogják elutalni a 6 ezret.

Akkor az értéknapos utalás összege fix és nincs ahhoz kötve, hogy én mikor állítom be?
Rossz a kérdés. Nem fix az összege, a díj függ az összeg nagyságától. Viszont mindegy, hogy értéknapos vagy azonnali az utalás, a díja ugyanannyi. Akármikor állítod be, akkor is ugyanannyi.

[ Szerkesztve ]

(#26002) bigdady válasza zeus_2k14 (#26000) üzenetére


bigdady
nagyúr

ECOban az értéknapos fizetős? :U

(#26003) dattila


dattila
csendes tag

(#26004) dattila válasza dattila (#26003) üzenetére


dattila
csendes tag

Tegnap esti terhelés a kártyámon. Nem én csináltam. Nem tudom mi ez!
Valakinek van ötlete?

(#26005) Gallmix válasza dattila (#26004) üzenetére


Gallmix
aktív tag

1. Nem vmi Google-s szolgáltatás haví díja?
2. Ha gyanús, hívd a bankot kérdezd meg.... lehet még visszatudják fordítani...

[ Szerkesztve ]

(#26006) merqree válasza dattila (#26003) üzenetére


merqree
őstag

Ideiglenes terhelés.
Így (is) ellenőrizhetik, hogy valós-e a bankkártya.

(#26007) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Többször előfordult velem mostanában, így rákérdezek már...
Kártyával fizetek neten, jön az unicredit app hitelesítő popup üzenete, rábökök, de épp akkor találja ki, hogy feldob nekem valami banki üzenetet, pl. "ne dőlj be a csalóknak". Ezt bezárom, viszont a hitelesítés már nem jelenik meg, így bukom a tranzakciót. Másnál is ilyen fos az app, vagy csak nálam?

[ Szerkesztve ]

(#26008) RR-13 válasza Ereshkigal (#26007) üzenetére


RR-13
őstag

Ez a ne dőlj be cucc csak mostanában lehet, vagyis két napja küldték ki app. üzenetben, és Push értesítéssel, nekem nem okozott gondot.

(#26009) RR-13


RR-13
őstag

Erste Bank: "Rendkívül bizonytalan a helyzet"

"A tavalyi évhez képest hatvan százalékkal csökkent az Erste Bank profitja, de a bank a jövővel kapcsolatosan sem optimista."

Forrás a linkben.

Erstések közül valaki kapott esetleg mostanában hitelkártya felmondást :F

Nekünk ma küldtek ajánlott levelet, de nem vettük még át, nem tudjuk mit küldtek, és csak hitelkártyánk van náluk...

[ Szerkesztve ]

(#26010) INGJOKE válasza RR-13 (#26009) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én még nem kaptam semmit, majd írd meg mi volt benne. :)

(#26011) Ereshkigal válasza RR-13 (#26008) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Előtte is volt ilyen, csak akkor más üzenetet dobott fel, már nem emlékszem mit. Fura.

(#26012) RR-13 válasza Ereshkigal (#26011) üzenetére


RR-13
őstag

Persze más tartalmú volt már igen, de azt hittem, hogy neked kifejezetten ez okozott most csak gondot.
Én korábban sem jártam így. Lehet, hogy telefon függő is.

Nem lehet, hogy a csalókra felhívó Push-t nem nyitottad meg, és a telefonodban maradt a Push, és így együtt akarta megnyitni a jóváhagyással?

(#26013) pictigjis


pictigjis
senior tag

mától ismét nagyon versenyképes lett a cetelem takarékszámla, 9 százalékot fizet látra szólóan a parkoló pénzekre. nyilván nem egy diszkont kincstárjegy, de a 0,01 százalékokkal szemben nagyon jó deal (kamatadó van)

[ Szerkesztve ]

(#26014) Noxy válasza Ereshkigal (#26011) üzenetére


Noxy
veterán

Ott van az üzeneteknél az app-ban. [kép]

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#26015) Ereshkigal válasza Noxy (#26014) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Köszi!
Az előbb egy vodafonos fizetés nem jött össze emiatt (csak másodjára), tegnap revolutos feltöltés. De korábban is volt rá példa. Lehet csak én vagyok balszerencsés. :)

(#26016) zsola400 válasza Ereshkigal (#26015) üzenetére


zsola400
aktív tag

Ilyenkor belépsz az uni appba és a felső sávban megjelenik nem emlékszem pontosan a szövegre de valmi ilyesmi "jóváhagyásara vár" erre rákattintasz és feldobja a hitelesítést ujlenyomat, pin stb.

(#26017) zeus_2k14 válasza sifarr (#26001) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Rendben, köszönöm.

A CIB-nél teljesen új vagyok, 1 hónapja nyitottam a számlámat. Még azt szeretném kérdezni, hogy utalásnál ilyet kér:
- Kezdeményezett neve, székhelye <--- Itt a neve az evidens, de a székhelyt muszáj megadni? Mikor korábban utaltam, nem adtam meg, sőt, soha...
- Számlaszám
- Összeg

Köszönöm! :R

(#26018) sifarr válasza zeus_2k14 (#26017) üzenetére


sifarr
senior tag

Itt a neve az evidens, de a székhelyt muszáj megadni?
Egy utaláshoz 3 adatot kötelező megadni: név, számlaszám, utalandó összeg.
A közlemény kitöltése opcionális.

Székhely? Megnéztem a CIB mindhárom elektronikus csatornájánál (app, CIB Onnline, CIB Internetbank) az utalást. Székhely mező egyiknél sem volt. A székhelyre vonatkozó kérdésed nekem ezek után értelmezhetetlen. :F

(#26019) Ereshkigal válasza zsola400 (#26016) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Köszi, majd tesztelem.

(#26020) axioma válasza RR-13 (#26009) üzenetére


axioma
veterán

Nekem nem erste hanem otp kuldott iden varatlant, ketszer csokkentettek a hitelkeretet, csak ugy random. [Fun fact, honap kozben lecsokkentettek, majd egybol megvagtak hitelkeret-tullepesert, es utana kezdtek infot kuldozgetni rola csigapostaval, es szerintuk ez jogszeru aszf -juk szerint megteheto.... tenyleg, jo hogy feljott, bar 'meltanyossagbol' visszakaptam, az aszf miatt 'tartozom' egy mnb feljelentessel 'nekik'.

(#26021) Oliverda válasza axioma (#26020) üzenetére


Oliverda
félisten

Ugyanezt eljátszották velem is pár hónapja. Csak hitelkártyád van náluk?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26022) Latency válasza Ereshkigal (#26011) üzenetére


Latency
senior tag

Akkor nem csak nálam jelentkezik ez a hiba, hogy internetes fizetés jóváhagyás helyett egy másik értesítéshez tartozó oldal jön be. Ilyenkor nyomok egy visszát és a főoldalon megjelenő szövegre kattintva jóváhagyható a fizetés.
Már jelentettem a hibát nekik kb. egy hónapja, múlt hét pénteken hívtak, hogy elvileg megtalálták a hibát és javították (bár frissítés meg azóta nem jött az appra).

(#26023) RR-13 válasza axioma (#26020) üzenetére


RR-13
őstag

Nekem fordítva csinálta az OTP 2012-ben.
3x emelték kérés nélkül a hitelkeretet, majd egyszer csak tiltották a kártyát, úgy, hogy soha nem volt tartozásom, és felmondás nélkül megszüntették a hitelkártyámat annak ellenére, hogy +36 Ft volt az egyenleg. :(((

A saját maguktól tiltott kártya tiltási díjat terhelték, majd panaszok alapján azt később kénytelenek voltak jóváírni, mert úgysem fizettem volna be.
A számlát nem kaptam vissza, és indokot sem mondtak, írtak, hogy mi ez a hirtelen megszüntetés.

Per volt belőle, visszaállítást nem kértem, másodfokon nyertem csak meg, és nekik kellett fizetni mindent.
Azóta kerülöm az OTP-t.

(#26024) RR-13 válasza axioma (#26020) üzenetére


RR-13
őstag

Kieg.:
Jogsértő, és törvénytelen volt a hitelkártya megszüntetése.

Az OTP sok esetben sajnos azt hiszi bármit megtehet következmények nélkül az ügyfelekkel :(((

[ Szerkesztve ]

(#26025) axioma válasza RR-13 (#26023) üzenetére


axioma
veterán

amig evente 25e-et nyerek rajtuk addig marad...

(#26026) RR-13 válasza axioma (#26025) üzenetére


RR-13
őstag

Ez logikus is egyébként, én sem hagytam volna őket ott, de megoldották... :U

[ Szerkesztve ]

(#26027) pictigjis válasza axioma (#26025) üzenetére


pictigjis
senior tag

25e? az már nagyon karcsú

(#26028) Oliverda válasza pictigjis (#26027) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha az OTP-t lehúzhatod, semmi sem kevés. ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26029) Gallmix válasza RR-13 (#26023) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Mi értelme volt a pernek? Hogy legyen papírod, hogy igazad volt?

(#26030) RR-13 válasza Gallmix (#26029) üzenetére


RR-13
őstag

Ez itt OFF téma, de OFF kérdés is, és a válasz rá nem.

(#26031) Gallmix válasza RR-13 (#26030) üzenetére


Gallmix
aktív tag

oké... akkor csak nekem fura, elvetemült ilyenekért perelni*... mindenki másnak ezek szerint teljesen hétköznapi :)

* Nekem sem időbe, sem energiába, sem egyéb nem érné meg...

Ha már off téma és kérdés... akkor a felhozása nem volt off? ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#26032) RR-13 válasza Gallmix (#26031) üzenetére


RR-13
őstag

Nem tudod a részleteket.
Azt sem, hogy mit nyertem vele, mert nem írtam meg, mivel nem az a lényeg, hanem a hozzáállásuk az ügyfelekhez...

Az egyik fenti OTP témájú hsz-re válaszoltam OTP válasszal OFF-ban, amit te nem tettél meg korábban OFF-ban.
Nem tilos felhozni az OTP-ét, de kizárólag OFF-ban lehet, és válaszolni is rá OFF-ban lehet, ahogy a többiek helyesen is tették, kivéve téged, ezért írtam neked, hogy a téma itt OFF.

Ajánlom figyelmedbe a téma összefoglaló utolsó előtti bekezdését.

A témát zárom is!

[ Szerkesztve ]

(#26033) pajorgergo


pajorgergo
aktív tag

Sziasztok,
Kicsit elveszett vagyok és kéne egy kis segítség :D
Adott egy fiatal pár és úton az első trónörökös is.
Jó lenne a babavárót felvenni, valamint rövid időn belül lakáshitelt is tervezünk.
Közös bevétel olyan 700k körül van idén, januártól ez lesz 800-850 körül is.
Jelenleg OTP-s vagyok, az asszony MKB-s, ki mit ajánlana új banknak, mondhatni mindent utána egyben tartva egy banknál?
CIB-et néztem, babaváró tekintetében valamint későbbiekben a végig fix kamatú lakáshitel konstrukciója miatt...van a CIB-nek olyan bankszámla konstrukciója, hogy közösen vagyunk "tulajdonosai?".

(#26034) 66zio válasza Gallmix (#26031) üzenetére


66zio
aktív tag

Ugye tudod, hogy azért mernek szemetek lenni a szolgáltatók, mert senki nem akarja rászánni az idejét, hogy pereljen. Köztük én sem. De ha valaki igen, azt nem basztatni kéne, hogy „na lett egy papírod, na bumm”, hanem megdicsérni, hogy miattuk van esély, hogy mindent azért nem tesznek meg velünk. Persze, ha az egész országban csak ő perel azzal kapcsolatban, hogy átverték, nem a megegyezés szerint történt valami, akkor az se sokat ér.

(#26035) dptrsk válasza pajorgergo (#26033) üzenetére


dptrsk
addikt

Tényleges közös tulajdonos nagyon kevés banknál van (pl. Gránit), de egy teljeskörű meghatalmazással több bank is kínál saját netbankot (társkártya pedig egyértelmű).

(#26036) TrollBalint válasza pajorgergo (#26033) üzenetére


TrollBalint
addikt

Mostanában nem néztem, de régen a Bankmonitoron volt Babavárós összehasonlítás, hogy hol mit kapsz érte. Anno volt olyan, hogy egy hónapot elengedtek. Most is jött valami reklám, de engem már nem érint, így skippeltem, talán Erste volt, hogy ha Babavárót igényelsz, akkor kapsz kis pénzt.
Lakáshitel összehasonlító szintén van fent, és ha ott van olyan feltétel, hogy nyiss ott bankszámlát, akkor meg is oldodott a bankszámla kérdés :) Egyéb esetben javasolt az összefoglalóban lévő bankszámlák egyike, ahol, ha jól emlékszem a Unicredit adja legtovább ingyen. Ha esetleg Unicreditet választod, akkor javaslom a Shopmarkban lévő fiókot, hogy ott intézd az ügyeid, és a Sugárban lévőt pedig csak végszükség esetén.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#26037) Gallmix válasza 66zio (#26034) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Ez most nagyon off lesz előre is elnézést (ha már az otp off). Idén hallgattam egy beszélgetést a rádióban, ami a légi társaságokról szólt, a szakértő konkrétan úgy nyilatkozott, hogy a szabály úgy rendelkezik hogy ehhez és ehhez van jogod, mint utasnak. A gyakorlatban ezt nem veszik figyelembe a légi társaságok, mert akkor csődbe mennének a legtöbb utas pedig nem foglalkozik vele ahogy írod is. - fapadosoknak az ára, hátránya lehet ez. Aki pedig mégis megpróbálkozik ezzel azt 1000-el próbálják ellehetetleníteni, hátha megunja...idővel...

Fentebb én úgy olvastam kára nem származott (ha azt nem vesszük ide, hogy a jövőben nem tudta használni). De annak akinek írt a hozzászólására, ott konkrét kár is érte a topictársat, ami aztán rendeződött is - igaz az sem jelentős...

Ilyen nekem is volt egyik telekommunikációs cégnél kb fél év volt mire rendeződött a dolog... összeírtam a dolgokat, majd egyben benyújtottam a panaszt, részletesen leírva, az elmúlt időszakot (valamint volt hangfelvétel is szolgáltató oldaláról). Jogosnak találták megkaptam.

Bírósági útra pár ezer forintért nem mennék, mert többe kerül az egész ceremónia, mint amit érne (nekem). Egy repülő útnál viszont komolyabb összegekről is szó lehet, ha kár ért...

Sajnálatos, ha ilyen gyakorlata van a bankoknak (cégeknek), szerencsére nem találkoztam még vele.
Nem basztatok senkit, bőven elég lett volna annyi válasz, hogy elértem a célom. Kaptam kártérítést, ellentételezést, nyertem vele. Abból kiderült volna, hogy nem csak erkölcsi győzelem, hanem értelme is volt az egésznek...

Nagyon nem az érdekelt tételesen mit nyert, vele...

(#26038) sifarr válasza pajorgergo (#26033) üzenetére


sifarr
senior tag

... van a CIB-nek olyan bankszámla konstrukciója, hogy közösen vagyunk "tulajdonosai?"
Nincs.
De valójában a közös tulajdonú bankszámla inkább hátrányos, mint előnyös. Legalábbis egy ritka, szomorú, de nem kizárható élethelyzetben.

Jobb az a megoldás, amiről dptrsk írt. Tehát az egyikőtök a számlatulajdonos, másikótok pedig meghatalmazottként, rendelkezőként használhatja a számlát.
Egy dologgal kell ezt kiegészíteni: a számlatulajdonos adja meg a párját a banknál haláleseti kedvezményezettként a számlájára.
Ez azért jobb megoldás, mert közös számlatulajdon esetében, ha az egyik fél meghal, akkor a halál napjának számlaegyenlegéből a bank 50 %-ot zárol. Ez a hagyaték része lesz, efölött a társtulajdonos rendelkezési joga megszűnik. Ezt a társtulajdonosnak nem is lenne szabad elköltenie, holott halálesetnél rengeteg azonnali költség felmerül. Problémát okozhat, ha amikor a bank később értesül az elhalálozásról, akkor a pillanatnyi egyenleg kisebb, mint ez az 50 %.

Viszont ha egy számlatulajdonos van, a másik pedig meghatalmazott és haláleseti kedvezményezett, akkor a kedvezményezett lényegében a halotti bizonyítvány alapján azonnal megkapja a számla teljes egyenlegét. Bár igaz, hogy a halálesetkor a meghatalmazott rendelkezési joga az elhalálozás napjával érvényét veszti, de - bár nem egészen szabályos - gyakorlatilag az sem problémás, ha a rendelkező a költségekre mégis elkölti a pénz egy részét. Úgyis az ővé lenne a teljes egyenleg, tehát senkinek kárt nem okoz ezzel. Ezért jobb és biztonságosabb ez a megoldás.
Tudom, hogy ez főleg a fiatalo esetében rendkívül ritkán fordul elő, de - sajnos - egy hirtelen halál (pl baleset) sem zárható ki. Jobb felkészülni mindenre.

(#26039) Lauda


Lauda
félisten

Érdekesen működik még mindig az online fizetéses tranzakciók ellenőrzése. Tegnap úgy befizettem a telekomos számlát a virtuális kártyáról, hogy nem kellett az appban jóváhagynom a kifizetést. :D

(#26040) axioma válasza Gallmix (#26037) üzenetére


axioma
veterán

az en feljelentesem netto erkolcsi [es 'bunmegelozesi'] indittatasu, de egyreszt nem birosag - tobb ilyet toltam mar anno pszaf-nek is, ket postai level lesz kb. belole -, masreszt meg ez eleve nem az egyeni hanem rendszerszintu hibak javitasara van, es ez az

(#26041) Oliverda válasza Lauda (#26039) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem kell az összes tranzakciót jóváhagyni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26042) SzGee válasza Lauda (#26039) üzenetére


SzGee
aktív tag

RBA

A kockázatalapú hitelesítésnél azonban nem szükséges, hogy a tranzakciónak 2FA (két faktoros azonosítás-CVC és online PIN/ujjlenyomat) -on keresztül kell mennie. Ehelyett minden egyes tranzakciót monitoroznak és kockázatértékelést végeznek. Egy kockázati pontszám hozzá van rendelve annak értékeléséhez, hogy a tranzakció biztonságosan megtörténhet-e. Néhány más paraméterrel, köztük az üzleti szabályokkal/logikával együtt ez a kockázati pontszám hatékonyan eldönti, hogy egy tranzakció megengedhető-e kifejezett 2FA nélkül

Sajnos azonban ez sem mindenható, én már találkoztam olyan visszaéléssel, ami az RBA-n átment és ezért nem kért secure code-ot a rendszer

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#26043) Gallmix


Gallmix
aktív tag

Csalók csapolják a magyar bankszámlákat: hajmeresztő esetre derült fény, íme a módszer

https://www.portfolio.hu/bank/20221119/figyelem-csalok-csapoljak-a-magyar-bankszamlakat-hajmereszto-esetre-derult-feny-ime-a-modszer-579886

az ismétlés sosem árt...

(#26044) Eagl3


Eagl3
veterán

Sziasztok!
CIB Eco számlám van, fel kéne vennem ATM-ből 500.000 Ft-ot.
Fel tudok venni egyszerre ekkora összeget CIB ATM-ből, illetve mekkora lesz ennek a kezelési költsége?

(#26045) Eagl3 válasza Eagl3 (#26044) üzenetére


Eagl3
veterán

Közben böngésztem még egy kicsit, elvileg a kiszemelt CIB ATM-ben van 20.000-es címlet, így ki tudok venni 400.000Ft-ot.
rögtön ezután ki tudom venni a 100-at?
És ha jól gondolom ez kb. 1500Ft-os tranzakciós díjjal kár.

(#26046) RR-13 válasza Eagl3 (#26045) üzenetére


RR-13
őstag

Igen bizonyos CIB ATM-eknél ad ki 20 ezrest is, ebben az esetben az egyszerre, maximum felvehető összeg 400 ezer.
Amennyiben a napi ATM kivét limited eléri, vagy magasabb, mint az 500 ezer, akkor ki tudod majd venni a fennmaradó 100 ezret is.

(#26047) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló! Bankszámlát csak számlavezető fiókban lehet megszüntetni, vagy lehet bármelyik fiókban ami a bankhoz tartozik?

(#26048) Noxy válasza ReSeTer (#26047) üzenetére


Noxy
veterán

Számlavezetőbank, bármelyik fiókjában.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#26049) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Másnak se megy az unicredit? Be akarok lépni és azt írja hálózati hiba már órák óta ez van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.