Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) pethYeti válasza ACE- (#20000) üzenetére


pethYeti
addikt

Igen!

(#20002) polonic


polonic
félisten

Eurót kéne utalnom Horvátországba. Nem tudok kiigazodni a raiffeisen kondíciókon.
Olyasmi volt, hogy SEPA átutalás ingyenes. De van egy csomó egyéb díj.
Hogy tudnám a legolcsóbban megúszni? Revolutról esetleg?

(#20003) kleinguru válasza polonic (#20002) üzenetére


kleinguru
addikt

Wise

Legolcsóbb kellett, ez nem biztos, hogy a legolcsóbb.

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#20004) polonic válasza kleinguru (#20003) üzenetére


polonic
félisten

Még az is jó lehet. Account nélkül is lehet róla utalni?

(#20005) kleinguru válasza polonic (#20004) üzenetére


kleinguru
addikt

Szerintem nem, de kártya nem szükséges hozzá.

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#20006) RR-13


RR-13
őstag

Az Erste George az nem netbanknak képzeli magát (mondjuk annak nem is nevezhető még mindig), hanem másnak... :DDD ... bájos... na persze. :U

(#20007) Fecogame


Fecogame
veterán

ERSTE Banknál a netbank-ban van utalási limit? Pár napon belül el kellene utalnom 5,3M-et egy másik számlaszámra. Menni fog?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#20008) RR-13 válasza Fecogame (#20007) üzenetére


RR-13
őstag

Igen van napi limit az Ersténél, de menni fog az utalásod, mert 30 milla az utalási limit. :K

[ Szerkesztve ]

(#20009) Fecogame válasza RR-13 (#20008) üzenetére


Fecogame
veterán

:R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#20010) evrynet0


evrynet0
csendes tag

Hitelkártyában szeretnénk kis segítséget kérni. Elsősorban Erste Patinum kártyát néztem a 10b ingyenes lounge hozzáférés és a gyorsítósáv miatt viszont pl az nem tetszik hogy max 300e ft után jár visszatérítés havonta és ilyen 1-2%-os visszatérítést ad...

van esetleg olyan kártya aminél van nagyobb visszatérítés (5% legalább) vagy van ilyen lounge access stb...? A gránit bankot néztem de azzal csak a ferihegyi váróba lehet bejutni és 16000Ft kb az éves díja míg erstes-nek 25000ft.

Valakinek van ilyen erstes kártyája? mik a tapasztalatok? Nem biztos hogy megéri azt a 25k-t.

köszönöm

(#20011) pictigjis válasza evrynet0 (#20010) üzenetére


pictigjis
senior tag

a 300 ezres visszatérítési limit miatt ez a kártya csak az erstének éri meg, szerintem felejtős

sokkal jobban megéri két maxot csináltatni egy háztartáson belül, így összesen 2x3 kategóriában kihasználni a 4 százalékos visszatérítést 2x200e huf limitig

[ Szerkesztve ]

(#20012) pictigjis válasza RR-13 (#19971) üzenetére


pictigjis
senior tag

a push értesítés szövegében amúgy benne van, hogy mennyi a fennmaradó egyenleg?

(#20013) evrynet0 válasza pictigjis (#20011) üzenetére


evrynet0
csendes tag

de ahhoz nem jár semmilyen lounge vagy gyorsítósáv hozzáférés ugye?

(#20014) RR-13 válasza pictigjis (#20012) üzenetére


RR-13
őstag

Igen benne van a végén: "Új egyenleg: 37.735 HUF". :K
A vásárlás helye is benne van és a pontos idő is.

(#20015) RR-13 válasza evrynet0 (#20013) üzenetére


RR-13
őstag

Nincs mert az Erste MAX Hk. az nem a reptéri kedvezmények hitelkártyája :N
Ez más kedvezményekre épül, ami valóban szerintem is a legjobb a visszatérítések kapcsán.

(#20016) pictigjis válasza RR-13 (#20014) üzenetére


pictigjis
senior tag

köszi, akkor 3 hónapra lehet, hogy kipróbálom, aztán az utolsó előtti napon lemondom :)

(az a legnagyobb szemétség, hogy ennek kártyánként 250 az ára. nálunk mindkét max-számlához van társkártya is, ez havi 1000 huf lenne push értesítésekért - ez tényleg igazán rablás)

(#20017) RR-13 válasza pictigjis (#20016) üzenetére


RR-13
őstag

Igen, én is így tettem, de még nem tudom, hogy a 3 hónapot hogyan számolják. :U

Zárlati naptól a következőig tart az 1 hónap, vagy minden megkezdett hónap számít, vagyis mivel én július 13-án aktiváltam, akkor július, augusztus, és szeptember 30-ig díjmentes-e, vagy október 11-ig :F
Tehát nem tudom még mikor mondjam le. ;] (kb.szept.29., vagy október 10.)

(#20018) evrynet0


evrynet0
csendes tag

Nah voltam bens Erste-nél és a platinum hitelkártyát buktam, csak privát banki ügyfeleknek adnak (lol). WizzAir-es hitelkártyát ajánlgatták nagyon...ezzel van valakinek tapasztalata?

(#20019) pictigjis válasza evrynet0 (#20018) üzenetére


pictigjis
senior tag

persze, hogy van, annyira szar, hogy visszaadtuk a francba :) semmire se jó, 1 százalékot ad 250e-ig, azt is wizz air pontokban, vagyis csak a wizz airnél vásárolhatod le

persze, hogy azt ajánlják, mert jelenleg a kutyának se kell

mondtuk már: ha erste, akkor max

(#20020) ACE- válasza pictigjis (#20019) üzenetére


ACE-
addikt

Azt nem tudod esetleg hogy mennyi jövedelemmel kell rendelkezni? Feleségemnek most próbáltunk igényelni de a GYED-et nem nagyon fogadják el jövedelemnek, és a végén azt írta hogy csak bankfiókban folytatható a folyamat...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#20021) pictigjis válasza ACE- (#20020) üzenetére


pictigjis
senior tag

nem tudom sajnos, kb. ki se lehet számítani, mit és mikor kap meg vagy nem kap meg az ember. lényegében bármilyen hitelről önkényesen dönthetnek a bankok

vagyis ami valakinél elég, mert éppen olyanjuk van, az nem jelenti azt, hogy mástól éppen nem a dupláját fogják elvárni :/ próbálkozni kell (ha van rá idő)

(#20022) alakesh válasza ACE- (#20020) üzenetére


alakesh
tag

Sajnos a legtöbb banknál a GYED csak kiegészítő jövedelemnek megfelelő, hitelkártyánál pedig adóstársat nem tudsz bevonni.

Ha bankfiókba irányít, akkor ott valamit egyedileg akarnak vizsálni, ezért küld oda.

(#20023) Mauzes válasza alakesh (#20022) üzenetére


Mauzes
őstag

De az mit jelent, hogy kiegészítő jövedelem?
A: hogy a másik szülő normál jövedelméhez azért hozzáadják
B: csak a gyed-en lévő szülő normál jövedelméhez adják hozzá (azaz ha a gyed-en lévőnek nincs normál jövedelme, akkor a gyed-et egyáltalán nem számolják a háztartás jövedelméhez)?

(#20024) alakesh válasza Mauzes (#20023) üzenetére


alakesh
tag

Olyan esetekben, ahol adóstárs bevonása lehetséges (személyi kölcsön, babaváró, jelzálog különböző formái), ott az A variáció játszik (bizonyos bankoknál teljes egészében, máshol valamekkora százalékában)

Olyan esetekben ahol nem lehet adóstársat bevonni (jellemzően hitelkártya, folyószámla-hitelkeret és áruhitel), ott önmagában GYED-re nem lehet ezeket a termékeket igényelni (mert a kieg. jövedelmnek feltétele egy elsődleges jövedelem). Ez alól az én tudomásom szerint két kivétel van, a BB és az OTP, ott úgy tudom elsődleges jövedelemként számolják el (nem tudom hogy speciálisan HK-ra vonatkozólag is)

(#20025) Lauda


Lauda
félisten

Használod napi szinten, egyszer csak:

:DDD

(#20026) RR-13 válasza Lauda (#20025) üzenetére


RR-13
őstag

Igen ez is elég bénán van megoldva általuk! :(((
Valószínű, hogy a Huawei AppGallery-ből frissítette magát, és innentől nem használható... törölni kell, és a Play.ből ismét telepíteni, nekem is így működött ismét. :K

(#20027) ACE-


ACE-
addikt

Na kipróbáltam Auchan automata kútnál sehogy sem jó a Curve fizetés (akkor sem ha letankolod a befoglalt összeget), de vajon direktben hitelkártyával működik? Azt próbálta valaki?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#20028) axioma válasza ACE- (#20027) üzenetére


axioma
veterán

Mikor me'g tankoltunk benzint [kb. 1 eve], akkor siman ment a hitelkartyainkkal [2 kulonbozovel minimum].

(#20029) pictigjis válasza ACE- (#20027) üzenetére


pictigjis
senior tag

curve-ot erdemes hanyagolni minden automata kutnal. ha veletlenul megy, akkor is 50 fontot foglal be a rendszer kapasbol

sima max jol mukodik

(#20030) axioma


axioma
veterán

Jol latom, hogy az Erste Max-hoz beszedesi megbizas kapcsolhato, igy kozuzemi szamlat lehet fizetni, de nem ad erte 1%-ot sem, mert az csak vasarlasra jar?
Raiff megszuntette a beszedesre a visszateritest.
OTP Bonus egyelore maxolva van a kincstarral (me'g regi).
(CIB most valamit megujit, lehet hogy megnezem, de pont melot valtok es full uj igenyles lenne azt meg most ev vegeig sztem nem engedne'k at.)
Van me'g valahol kozuzemire visszaterites ami megmaradt?

(#20031) dptrsk válasza axioma (#20030) üzenetére


dptrsk
addikt

kb 1 éves a listám, akkor az általad említetteken kívül:
BudapestBank, MKB voltak csop.besz.-re alkalmas kártyák, meg kell nézni még mindig így van-e.

(#20032) Ádám16


Ádám16
addikt

Üdvözletem!

CIB Eco számlához kaptam egy Visa Inspire kártyát.
Megyünk a jövőhéten Horvátországba, ahol van egy ilyen kedvezmény:

"Kedvezmény
0 Ft az ATM-ből történő készpénzfelvétel külföldön korlátlan alkalommal és összegig az Intesa Sanpaolo csoport készpénzkiadó automatáiból 12 országban
(Olaszország, Horvátország, Egyiptom, Szlovákia, Szlovénia, Románia, Bosznia-Hercegovina, Albánia, Oroszország, Szerbia, Ukrajna, Moldávia)
Válassza az Intesa Sanpaolo logóval ellátott készpénzkiadó automatákat (ATM)!"

Ez szuper, így nem váltok itthon pénzt.

Viszont a kérdésem az lenne, hogy bankkártyás fizetésnél (pl egy étteremben) hogy vált a bank, rosszul járok? Jobban megéri inkább készpénzzel fizetni?

(#20033) pictigjis válasza Ádám16 (#20032) üzenetére


pictigjis
senior tag

nyilvan vacakul valt a bank, ami igaz lesz a keszpenzfelvetelre is. az atm dija 0 lesz, a valtase a felvett osszegtol fuggoen "sok"

(#20034) Ádám16 válasza pictigjis (#20033) üzenetére


Ádám16
addikt

Akkor váltok itthon inkább, az a tuti.
:R

(#20035) zsola400 válasza Ádám16 (#20034) üzenetére


zsola400
aktív tag

Vagy kellene valamelyik fintech Revolut, Wise, Curve stb. kártya, ezek középárfolyam közelében valtanak.

(#20036) Ádám16 válasza zsola400 (#20035) üzenetére


Ádám16
addikt

Kellene, de nincs már időm ezt intézni.
Revolutja van egy velem utazónak. Lehet, neki dobok át egy összeget, és vásárolgattatok vele.

(#20037) zsola400 válasza Ádám16 (#20036) üzenetére


zsola400
aktív tag

Ha NFC-s a telód reg. után virtuális kártyával már használható.

(#20038) Ádám16 válasza zsola400 (#20037) üzenetére


Ádám16
addikt

:R

(#20039) pajorgergo válasza Ádám16 (#20038) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

meg ha jófej vagy írsz annak akivel utazol és van revolutja és ha regisztrálsz az ő linkjén keresztül, meg utána fizetsz vele akkor mindketten kaptok most 5-5000ft-ot 😁

(#20040) RR-13 válasza axioma (#20030) üzenetére


RR-13
őstag

A Budapest Bank elvileg minden hitelkártyájánál ad a csop. beszedési megbízás után 1% -ot, de a kártyás vásárlással kifizetett csekkekre, postai kártyás tranzakciókra nem ad.
Mi 2 fajta hitelkártyát használunk (Standard, és GO!), ezeknél mindig adják az 1% csop. beszedés utáni visszatérítést.

[ Szerkesztve ]

(#20041) ACE- válasza axioma (#20030) üzenetére


ACE-
addikt

Én most azt csinálom ERSTE Max-nál, hogy töröltem a csoportos beszedéseket, és mindent bankkártyával fizetek. iCsekk meg Simple fizetési felületen.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#20042) axioma


axioma
veterán

Koszonom a valaszokat! Meglatjuk, BB igy 5+ evvel a felmondas utan [ok mondtak fel mert tul sok visszaterites volt rajta - teljesen szabalyos havi 1x lehasznalas mellett - a MAK-os jatekkal]. De most ugyse menne, ha munkaltatoit kernek...
Tesco kartya esetleg ha szinten ad, az opcio, mert az van a csaladban. Egyesevel fizetgetes annyira nem sok hogy megerje nekem [regen csinaltam de mostanaban igy is sok az elintezendos restanciam].

(#20043) Lauda válasza RR-13 (#20026) üzenetére


Lauda
félisten

:R A george alkalmazásban ki lehet az iktatni, hogy ne kérdezze meg állandóan belépés előtt a helymeghatározás engedélyezését? :)

(#20044) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

CIB-nél hogy tudok chargeback eljárást indítani, tudja valaki?

The Truth is out there...

(#20045) RR-13 válasza Lauda (#20043) üzenetére


RR-13
őstag

Sajnos úgy tűnik, hogy nem, mert 1 hétig nekem is kérdezgette, majd meguntam és bejelöltem.
Most az alkalmazásengedélyben kikapcsoltam a Hely engedélyét, és ismét kérdezgeti belépésnél. :U

(#20046) Lauda válasza RR-13 (#20045) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm!

(#20047) RR-13 válasza Lackooo84 (#20044) üzenetére


RR-13
őstag

Telefonon szerintem tudod intézni, ahol elvileg felvesznek egy jegyzőkönyvet erről, majd a bank továbbítja a reklamációt a kereskedőnek, akinek 5 munkanapja van arra, hogy kivizsgálja az ügyet, és megküldje a banknak a dokumentumokat róla. :K

(#20048) K Norbi


K Norbi
addikt

Elégedett vagyok a Cib el jól működik a G pay el.
Ahogy azt ígérték..
Héten augusztus, én eddig elégedett vagyok vele.
0 Hiba így :DDD :DDD

(#20049) ACE-


ACE-
addikt

Engem az zavar Erste MAX-nál, hogy rohadtul nem látni hogy milyen kategóriában van az adott vásárlás. Foreverliving-nél vásároltunk, étteremnek mutatta a Curve és a Revolut is, mégsem járt érte a 4% csak az 1. Rohadtul nem tudni, hogy most akkor nem étterem, vagy hogy pontosan mi a kategória. Ilyen miatt nem lehet reklamálni? Effektíve ellenőrizni sem tudod az MCC-t, szóval ha akarják jóváírják, ha akarják nem...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#20050) pictigjis válasza ACE- (#20049) üzenetére


pictigjis
senior tag

azok kb. veletlenszeru besorolasok, nem valos mcc-k alapjan megy, csak probalnak okosak lenni az appok

99 szazalek, hogy a foreverlivingnek koze sem lehet semmilyen ettermes mcc-hez, jogosan adtak 1 szazalekot. az igaz, hogy nagyon gaz nem mutatni az mcc-t, amikor a visszaterites mcc-alapu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.