Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) INGJOKE válasza cocka (#32999) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ha nincs félnivalód, akkor ez nem para. Én kértem is hogy rögzítsék a személyi kártyán az ujjlenyomatomat. :)

(#33002) TrollBalint válasza cocka (#32999) üzenetére


TrollBalint
addikt

Mikor személyit csináltattam pár éve, akkor megadtam az ujjlenyomatomat, ott a plakáton úgy hirdették, ha valami gond van (elhagyod, ellopják) így tudsz távolról (online) igényelni újat, nem kell bemenni. Vagy valami hasonló :D

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#33003) .tnm


.tnm
addikt

Unicredit app másnál is rendszerhibát ír?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#33004) merqree válasza .tnm (#33003) üzenetére


merqree
őstag

iOSen igen, rendszerhibát dob.

[ Szerkesztve ]

(#33005) .tnm


.tnm
addikt

Köszi. (én Android-ról próbálom.)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#33006) ACE- válasza axioma (#33000) üzenetére


ACE-
addikt

BME-n is vizsgán ujjnyomattal azonosítják a diákokat, nem véletlenül...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#33007) cocka válasza axioma (#33000) üzenetére


cocka
veterán

nev-cim-szulido-anyjaneve

Hát a cím az változhat. Az viszont igaz, hogy születési név, anyja lánykori neve és születési idő meg hely nem.

De a nevem nekem se annyira releváns, mert van belőle sok. :D Viszont arckép alapján bekamuzni, hogy én jártam egy bűncselekmény helyszínén, az azért elég vicces lenne. Mondjuk Magyarországon erre is volt példa. :DD

Az ujjlenyomat szerintem egy fokkal durvább. Olyan mint egy lábnyom vagy egy fognyom. Nehezebb az adott személlyel összekapcsolni. És mivel Magyarországon a bűnösség vélelme a divat, ha tegyük fel (asszem belügyminisztériumi hatáskör) állításukkal ellentétben mégis segítik a rendőrséget az ujjlenyomatok adatbázisával illetve a hozzátartozó arcképekkel és nevekkel, akkor ha a rendőrség szerint az ujjlenyomatod megtalálható x helyen, sok sikert ahhoz, hogy ennek ellenkezőjét bizonyítsd. Kizártnak tartom, hogy Magyarországon ne fordulhatnának elő ilyen balszerencsés "véletlenek".

INGJOKE:

De a játék nem erről szól, hanem arról, hogy majd feltehetően kínai mintára, bármilyen apró-cseprő tevékenységedet tekinthetik büntetendőnek vagy rendszerellenesnek és akkor megy a bírság vagy az elzárás. Gondolom amikor ez a világ létrejön itt Európában, akkor majd a "tudjuk kik" tesznek róla, hogy legyen hova elzárni azt a rakás embert. A többiek pedig maradnak jó kislányok és jó kisfiúk. :DDD

TrollBálint:

ha valami gond van (elhagyod, ellopják) így tudsz távolról (online) igényelni újat, nem kell bemenni.

OK, de ez akkora fáradság? Egyelőre nyomát nem látom, hogy elektronikusan lehetne igényelni. Azt írják, hogy bár az elvesztés tényét bejelentheted elektronikusan, igényelni már csak személyesen tudod.

Gondolom nem véletlenül merül fel az emberekben, hogy miért is kell egy állami szervnek az ujjlenyomatod.

(#33008) Boond válasza cocka (#32999) üzenetére


Boond
addikt

Idén járt le a személyim, kellett ilyen is. De még sokan vannak akiknek régi személyije van nincs chipse. Most már nem választható, hanem kötelező ez is.

"A többiek pedig maradnak jó kislányok és jó kisfiúk. :DDD"
Ez sértő a többi nemre nézve :))

[ Szerkesztve ]

(#33009) cocka válasza Boond (#33008) üzenetére


cocka
veterán

Milyen többi nemre? LOL Akárki akármit mond. Biológiailag összesen 2 db nem van. Legalábbis embereknél. Bocs megsértettem a hermafroditákat!

De társadalmilag mindenkinek nem lehet megfelelni. Ha valami hiba csúszik vkinek a genetikájába, akkor most már az a trend, hogy társadalmilag kell bugfixelni az elfogadással? Hát hány nemű közbudit akartok? :DDD

(#33010) szabi__memo válasza ACE- (#33006) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

:Y ez komoly? De hogyan, milyen eszközzel? Vizsga előtt úgy állhatnak csak neki?

(#33011) TrollBalint válasza cocka (#33007) üzenetére


TrollBalint
addikt

a reklámanyagba nem a fáradtság megspórolásán volt a hangsúly, hanem, ha nem tudsz bemenni, mert éppen külföldön vagy. (Arra már nem emlékszem pontosan, mit is lehet az ujjlenyomattal csinálni, nekem az igénylés rémlett, de nem feszültem rá túlságosan, hogy megjegyezzem :D)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#33012) Boond válasza cocka (#33009) üzenetére


Boond
addikt

látom nem jött át a szarkazmus.

szabi__memo, profik azt is megtudják hamisítani...

(#33013) RI/OS


RI/OS
őstag

Sziasztok,

Miután az MBH a 2 év lejárta utána visszarak az alap bázis csomagba, onnan nem is lehet visszaváltani kedvezményes csomagra? vagy mi a költsége?

(#33014) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok,
Gránit számlanyitás ajánló kódot kérek szépen privátban (és egy leírást a feltételekről).
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

-

(#33015) pictigjis válasza koma106 (#33014) üzenetére


pictigjis
senior tag

szia, küldtem

(#33016) cocka


cocka
veterán

A Grániton kívül van még olyan idióta bank, amelyik nem képes a kártyával kapcsolatos információkat és limiteket megjeleníteni a weben, csak a mobilappban?

(#33017) koma106 válasza pictigjis (#33015) üzenetére


koma106
senior tag

Köszönöm! Annyi kérdésem lenne, hogy a Gránitos 0 Ft-os számlacsomagok (kamat plusz vagy sztár) esetében is működik a havonta 2 db, összesen legfeljebb 150 000 forint értékű készpénzfelvétel bármely magyarországi ATM-ből?

-

(#33018) Gallmix válasza pictigjis (#33015) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Neked mióta van Gránitod? :DDD
most már nem köpködjük a kódot küldőt? :DDD
Hová jutunk.... :DDD

#33014 koma106
ismertető 1.
ismertető 2.

#33016 cocka
Miért kellene a weben megjeniteni, ha a mobil kéznél van, és nap mint nap használja a legtöbb ember? :) A netbankot meg ritkán. Sosem kerestem netbankon.

[ Szerkesztve ]

(#33019) RR-13 válasza koma106 (#33017) üzenetére


RR-13
őstag

Én is küldtem amúgy..., kb. ugyanakkor.
Igen működik, ha nyilatkozol majd rá.

(#33020) koma106 válasza RR-13 (#33019) üzenetére


koma106
senior tag

Köszi, kaptam hirtelen többet is.
A nyilatkozatot is lehet online intézni? :)

-

(#33021) sajtos365 válasza koma106 (#33020) üzenetére


sajtos365
tag

Igen, a weben.
Szelfis számlanyitásnál +40e jár a 10e mellé.

[ Szerkesztve ]

(#33022) RR-13 válasza koma106 (#33020) üzenetére


RR-13
őstag

Lehet ám a NetBankon. :K
Mutatom hol:

[ Szerkesztve ]

(#33023) koma106 válasza sajtos365 (#33021) üzenetére


koma106
senior tag

Mindenkinek köszönöm!

-

(#33024) Gallmix válasza RR-13 (#33019) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Én nem küldtem. :B

(#33025) RR-13 válasza Gallmix (#33024) üzenetére


RR-13
őstag

Mert 19:40-kor léptél be, és addigra már láttad, hogy küldött pictigjis.

[ Szerkesztve ]

(#33026) cocka válasza Gallmix (#33018) üzenetére


cocka
veterán

De ez nem válasz a kérdésemre. (Ne kezdjük ezt a miért nincs okostelefonod baromságot, ha nem muszáj.)

A logikád szerint mindenki dobja a kukába a laptopját vagy a PC-jét, mert úgy is mindent el tud intézni az okostelefonján vagy a tabletjén. Egyébként is minek egyáltalán webes banki felület?

Mert tudtommal ez minden banknál alap, csak épp a Gránitnál nem.

(#33027) Gallmix válasza cocka (#33026) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Pedig az a gyökere a dolgoknak, logikus is, ha végig gondolod. Nem kell a pc-t laptopot kukába dobni, mert ez nem erről szól. Képzeld el, hogy egy boltban vagy. Vagy pénzt vennél fel kiderül, alacsony a limit át kell állítani, mit fogsz tenni:

a. haza rohanok, bekapcsolom a pc-t és átállítom,
b előveszem a telefonom és két mozdulattal meg változtatom.

Aki ezt weben csinálná, az szinte nulla. Én nem is kerestem vannak-e kártyás funkciók.

Nem tudom mennyire alap másol. Erre majd más válaszol. A Pc ezen kívül sok dologra lehet használni :)

[ Szerkesztve ]

(#33028) cocka válasza Gallmix (#33027) üzenetére


cocka
veterán

De itt alapelvekről van szó. Hogy amit egyszer létrehoztak és működik, azt nem cseszik szét vagy teszik tönkre, ugye CIB bank? LOL

Tehát ha évekig minden bank képes volt a kártyabeállításokat és -adatokat beletenni a webes netbankjába, akkor a Gránit miért nem? Ez olyan visszafejlődésnek tűnik nekem.

Amúgy megint arról szól a fáma, hogy nem dönthet a user szabadon, hogy webest vagy mobilappot használ e célra. Ha jól emlékszem kártyával kapcsolatos adatok és limitek állítása volt a Budapest bank netbankjában is meg az OTP-jében is. Szóval nem egy irreális elvárás ez.

(#33029) Gallmix válasza cocka (#33028) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Milyen alapelvekről? Gránit alapelvei, jobban hasonlítanak a Revoluthoz, mint egy hagyományos bankhoz sok fiókkal, ebben a tekintetben. Mi értelme lett volna, beleerőltetni a netbankba ilyen funkciókat? De szerintem írj nekik, hogy ezt hiányolod. mást nem tudok javasolni.

Tessék, van mindenre megoldás díja 100 ft.
(28) Az Ügyfélszolgálaton és a telefonon megadott bankkártya limit módosítás esetén az új limitek azonnal elérhetők, a NetBank szabad formátumú levél útján benyújtott limitmódosítás esetén az új limitek legkésőbb a megbízás benyújtásának napját követő munkanapon, 12 órától érhetőek el.

[ Szerkesztve ]

(#33030) .tnm válasza cocka (#33028) üzenetére


.tnm
addikt

nem nevezném visszafejlődésnek, ha sosem volt ilyen a gránit netbankban. mellesleg szabadformátumú levélben biztos lehet kérni, csak az nem instant.
van elég sok baj a gránittal, amióta rámentek az agresszív bővülésre és az is látszik, hogy a fejlesztési budget-jük nagyját az app(ok)-ra költik. a "megújult" netbank se sokkal több egy sime reskin-ezésnél. talán majd egyszer cserélik az egészet.

azzal egyetértek, hogy a felhasználók 99%-nak van gránit app-ja és ott bőven megfelel nekik ezeket állítani. emiatt a sok lefejlesztendő/javítandó feladat mögött jócskán hátraszorul ez (gondolom).

általában persze jó lenne, ha a netbank-kal mindent meg lehetne úgy oldani, ahogy az app-pal is, de valaki a Te érveidet használva ugyanígy érvelhetne az ellen, hogy akkor miért nincs elég bankfiókja. miért kötelező, hogy egy embernek legyen internete, PC-je, vagy okostelefonja, esetleg egyáltalán telefonja.

A lábaddal és a pénztárcáddal tudsz szavazni, ha ez az "idiótasága" a gránitnak megüti ezt a mércét. De szerintem már egy ideje fel kellett, hogy ismerd, hogy Te sok tekintetben egy rétegfelhasználó vagy, ennek van ára. Minél természetesebb lesz az, hogy az embereknél van egy mobil okoseszköz, annál nehezebb lesz ügyeket intéznie, az érdekeit érvényesítenie annak, akinek nincs. (És ezt mindenféle értékítélet nélkül mondom.)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#33031) Gallmix válasza Gallmix (#33029) üzenetére


Gallmix
aktív tag

De lehet megcsinálják neked videóbankos hívásnál is. Azt tudod pc-ről is indítani :)

11. oldal

[ Szerkesztve ]

(#33032) cocka válasza .tnm (#33030) üzenetére


cocka
veterán

miért kötelező, hogy egy embernek legyen internete, PC-je, vagy okostelefonja, esetleg egyáltalán telefonja

Hát hogy őszinte legyek, ez már 20 évvel ezelőtt is alternatíva volt. Mármint az, hogy ha az embernek van valamilyen eszközön internete, akkor ne kelljen már egy egyenleglekérdezés miatt bankba rohangálni. Mert a többi esetben, ha jól rémlik, ha nem személyesen kérdezted, a telefonosért is meg az ATM-en keresztüliért is fizetni kellett.
Szóval nem kellett ehhez már akkor se egybankfiókos pesti bank. A tudat, hogy bármikor megnézhetem neten az egyenlegem sokkal jobb, mint feszt bizonytalanságban lenni, hogy mennyi is az annyi, meg ha most költöttem ennyit, akkor mennyi is lett stb..

Minél természetesebb lesz az, hogy az embereknél van egy mobil okoseszköz, annál nehezebb lesz ügyeket intéznie, az érdekeit érvényesítenie annak, akinek nincs.

Ezeknek az okoseszközöknek az állandó erőltetése viszont kétlem, hogy természetes. Nyilván azért erőltetik ennyire, mert minimalizálni akarják az alternatívákat. Magyarul mihelyst elhagyod vagy ellopják, amíg nincs nálad, addig cumi az élet? Hát elég beteg világ ez. :B 2. vagy 3. opciót mindig kellene tudni ajánlani.

(#33033) Gallmix válasza cocka (#33032) üzenetére


Gallmix
aktív tag

https://www.youtube.com/watch?v=Zj7RVeswBTA

Leginkább a videó vége felé tartó részt javaslom. :)

Meg van minden opciód. Netbankból is intézheted, telefonról is., fiókból is. Feljebb írtam, csak nem ingyenes ennyi. Applikációból viszont az.

[ Szerkesztve ]

(#33034) .tnm válasza cocka (#33032) üzenetére


.tnm
addikt

okostelefonok pedig 10 éve vannak, és ma már _annyira_ nem is lenne elvetemült ötlet egy bankot, fizikai fiók, webes és telefonos ügyfélszolgálat nélkül üzemeltetni. (a revolut lényegében ez)
az okostelefonokat pedig nem erőlteti senki, az emberek tömege magától vált(ott) rá át, a szolgáltatók pedig oda mennek, ahol a (nagyobb) piac van.
A 2. 3. opció az az, hogy lehet egy másik okos eszközöd is (sok esetben maga a laptop), illetve relatíve gyorsan tudsz átköltözni egy új készülékre, ha a régit ellopták. De a problémát annyira nem ismerem el, évtizedek az volt a norma, hogy az embereknél egyetlen személy azonosításra alkalmas igazolvány volt, és nulla mobil kommunikációs eszköz. Nem mondom nagy szívás volt, ha kiraboltak az este közepén. Ehhez képest nem érzem azt, hogy nagyon más (ha mégis más, akkor pozitív irányba) a mostani helyzet.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#33035) Gallmix válasza .tnm (#33034) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Sok minden sokkal egyszerűbb. kell egy jegyet venned? meg kel nézned egy menetrendet? egy hely hol van? meg kell kérdezned mindenkit akivel találkozol az utcán? Nem. Előveszed a telefonod és pillanatok alatt megoldható (ha van neted is, de van ami offline is működik, vagy hívással). Sokkal egyszerűbb lett minden.
DE én ismerek, olyan helyet, ahol átálltak a kártyás plasztik beléptetésről, a QRkód-app kombinációra. Ha otthon felejted a kártyát a recepciós betud engedni. Mi értelme ennek akkor mégis? Az, hogy így 0-24 működik, amikor nincs recepciós, a beléptető kapun így tudsz bemenni, bármikor. Van előnye, értelme.

erre is fel kell készülnie már nem csak az okos telefonokkal lesz baj.

[ Szerkesztve ]

(#33036) Angie™ válasza Gallmix (#33035) üzenetére


Angie™
addikt

+1

Semmi baj nincs a Gránit mobilalkalmazással. Szerintem egyszerű, könnyen használható, én nagyon kedvelem. Belépsz az ujjlenyomattal vagy az arc azonosítással és azonnal tudod módosítani a limitet bárhol-bármikor, nemis értem ez hogy lehet probléma :U

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#33038) .tnm válasza vacs (#33037) üzenetére


.tnm
addikt

de nem szeretem azt, amikor először hozzá kell járulnom az adataim kiadásához és majd utána megnézhetem, mik az ajánlatok...

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#33039) Boond válasza vacs (#33037) üzenetére


Boond
addikt

Másolják a K&Ht :DDD

(#33040) Angie™ válasza vacs (#33037) üzenetére


Angie™
addikt

Ugyanazokkal a partnerekkel :C

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#33041) bakator1 válasza cocka (#32999) üzenetére


bakator1
csendes tag

Ujjnyomat szabadalom, évi több 100 milla "valakiknek".

(#33042) Zsocy155


Zsocy155
őstag

Sziasztok!
Az online nyitott bankszámlánál a beigért összeg jóváírásához a 3 db bankkártyás vásárlásnak gondolom megfelel az, ha online bankkártyával fizetem ki pl. a telefon számlát, ugye?

(#33043) PuffyDog válasza Zsocy155 (#33042) üzenetére


PuffyDog
junior tag

Persze.

=>> iPad Pro 11 128GB (2021) 100%-os akksival eladó! | ZenBook eladó! | Tefal Robotgép eladó! <<=

(#33044) Angie™


Angie™
addikt

Valakinek nincs véletlenül meghívója OTP egészségpénztárba?

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#33045) vnorbi válasza Angie™ (#33044) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Küldtem.

(#33046) confuser válasza Angie™ (#33044) üzenetére


confuser
senior tag

Csak kíváncsiságból, miért pont oda? A legdrágább EP mind közül.

(#33047) Zsocy155 válasza PuffyDog (#33043) üzenetére


Zsocy155
őstag

Köszi!
Én is így gondoltam. 😊

(#33048) bigdady válasza confuser (#33046) üzenetére


bigdady
nagyúr

Miért is? :U

(#33049) Boond válasza bigdady (#33048) üzenetére


Boond
addikt

Ez a közhangulat, ami vagy igaz vagy nem, vagy részben.

[ Szerkesztve ]

(#33050) INGJOKE válasza bigdady (#33048) üzenetére


INGJOKE
veterán

[link]

Nem a legdrágább csak majdnem. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.