Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29054) Boond


Boond
addikt

Most olvastam a Revolut topikban a Forbes.hu cikkét Ott a litván bankfelügyelet elutasította a kérelmet "hanyagság, gondatlanság miatt" Ebben az esetben mennyivel lesz másabb? Ugyan úgy kiadta a kártya adatait a nemlétező postának ennyi pénzt csak erős ügyfelhitelesítés mellett tudtak levonni, tapasztalataim alapján.

SzGee
Ezt már én is jeleztem neki(RR-13) korábban.. nem volt pozitív fogadtatása.. látom volt nagytakarítás...

[ Szerkesztve ]

(#29055) RR-13 válasza Boond (#29043) üzenetére


RR-13
őstag

Egy ilyen csalással szemben nem "per" van alapból, hanem büntetőügy, ami után lehet polgári peres eljárás is, ha a büntetővégzésben, vagy ítéletben történő kár megfizetésre kötelezést nem teljesíti a terhelt.
Olyat még nem hallottam Magyarországon, hogy egy csaló megnyerte a polgári pert, akit előzetesen már elítéltek csalásért, mert a kártya/számlatulajdonos gondatlan, vagy jóhiszemű volt.

[ Szerkesztve ]

(#29056) Predator2


Predator2
addikt

Helló

A boltokban felvehető + 40.000ft kp kapcsán szeretnék érdeklődni [link] .

Ha az ATM-ből felvettem már a 150.000ft-ot, a boltból még ingyenesen igényelhetem a 40.000ft-ot.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#29057) RR-13 válasza Predator2 (#29056) üzenetére


RR-13
őstag

Igen, a 150 ezres havi díjmentes ATM kivéthez pluszban hozzájön még a havi, maximum 40 ezres bolti (egyelőre csak Penny) készpénzfelvételi lehetőség, ami szintén díjmentes.

"Ingyenes készpénzfelvétel a boltokban: a SPAR-nál nem lesz, a Lidl és a Tesco még vizsgálja – egyedül a Pennynek tetszik"

[ Szerkesztve ]

(#29058) Predator2 válasza RR-13 (#29057) üzenetére


Predator2
addikt

Minden boltban elérhető az a havi 40.000ft?
Vagy ezt minden helyen meg kell majd kérdezni?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#29059) RR-13 válasza Predator2 (#29058) üzenetére


RR-13
őstag

Sajnos nem lesz, egyelőre csak a Penny-nél, ahol egyébként már kb. 6 éve bevezették ezt, majd felfüggesztették (sajnos a bankok támadták őket ez miatt).
Egyelőre csak a Penny áll készen erre a szolgáltatásra, technikailag is.

(#29060) ovics


ovics
aktív tag

sziasztok, gondolkozok hitelkártyán a kedvezmények és a visszatérítés miatt. melyik a legjobb bank ilyen szempontból? otp-ben és k&h-nál vannak számlák.

(#29061) axioma válasza ovics (#29060) üzenetére


axioma
veterán

mind1 a hitelkartyad nem kell fszla mellett legyen - persze ha nem ingyen utalsz barhova, akkor az elony
otp bonusz, k&h mikor utoljara neztem nem adott [ertelmes] visszateritesest
erste amugy ahol tobbet lehet osszegyujteni a max kartyaval

[ Szerkesztve ]

(#29062) bigdady válasza ovics (#29060) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mbh esetleg erste

(#29063) RR-13


RR-13
őstag

A CIB Bank 2023. december 31. napjával megszünteti a CIB Internet Bank szolgáltatást (régi Java felület, és asztali alkalmazás), és ezzel kapcsolatban a szolgáltatás felmondásáról szóló értesítőt a 2023. júniusi (2023. július elején elkészülő) bankszámlakivonatban rögzítette.

A CIB Internet bank megszűnése díjmentes bankszámla felmondási jogot keletkeztet, ami alapján a keretszerződést díjmentesen meg lehet szüntetni 2023. december 31. napjáig, akár hűségidő alatt is.

[ Szerkesztve ]

(#29064) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Jól látom, hogy CIB appban mutatott kivonatot csak megosztani tudom, letölteni meg nem lehet?

(#29065) RR-13 válasza Sanyi.mTs (#29064) üzenetére


RR-13
őstag

Lényegében így van, mert az Appban megnyitni lehet, és továbbítani e-mailre, Drive-ra, meg ahova a telefon engedi.

(#29066) Balázs Z. válasza Sanyi.mTs (#29064) üzenetére


Balázs Z.
tag

Én pdf-be szoktam nyomtatni, nézd meg, hogy nálad ez működik-e.

(#29067) Fifi válasza Sanyi.mTs (#29064) üzenetére


Fifi
őstag

Nálam míg CIB-es voltam működött, hogy a megosztásnál egy filekezelő alkalmazást választottam és kiválasztott folderbe lementette a pdf-et.

(#29068) RR-13 válasza Fifi (#29067) üzenetére


RR-13
őstag

Nálam van pl. fájlkezelő App. (ESFile Expl.) a telefonomon, de a végén azt írja a CIB App. hogy Ez a művelet nem támogatott, amikor a mappa kiválasztása/mentés következne.

(#29069) Boond


Boond
addikt

Megjött a 40.000 jóváírás a K&H banktól a számlanyitásért. Előzőleg csak csökkentették 30k+10k összegre, de most úgy nézem, teljesen megszűnt a számlanyitásért járó pénzjóváírás. Már csak meghívás útján lehet 10-10-10 ezer forintot kapni, mindkét félnek. Lehet ősszel, télen folytatják.

(#29070) Fifi válasza RR-13 (#29068) üzenetére


Fifi
őstag

Én a Solid Explorer-t abból is az unlocked verziót használom, ott 100% működött. Sőt nem is belső memóriába vagy SD kártyára mentette, hanem Samba megosztásra az otthoni szerveremre.

(#29071) RR-13 válasza Fifi (#29070) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi, sajnos az unlocked verziót nem lehet telepíteni az Android 9 verzióra, a másikat megnézem majd. :K

(#29072) axioma


axioma
veterán

Megkovetem az Erste-t, kikuldtek papiron is az ajanlott csokkentest [hitelkartya-keret].
Amugy me'g egy erv ellene: most jo, de inflaval nem novelnek.

[ Szerkesztve ]

(#29073) pictigjis válasza axioma (#29072) üzenetére


pictigjis
senior tag

ide meg mindig nem erkezett ilyen level. egyebkent a tomeges csokkentesi probalkozas kapcsan amondo vagyok, semmilyen megkovetesre nincs szukseg

(#29074) axioma válasza pictigjis (#29073) üzenetére


axioma
veterán

persze, a megkovetes a "sunyi olvasotta tett doc" va'daskodasom miatt volt - ezek szerint csak elobb iktatta'k elektronikusan [nyilvan azonnal ahogy megszuletett], mint kiert
amugy nem lepne meg ha valami kormanyzati agymenes lenne mogotte, es jon majd a tobbinel is

[ Szerkesztve ]

(#29075) kleinguru


kleinguru
addikt

Erste BM miért vont le “Díj / Terhelési tranzakciók után” díjat :F

Továbbá miért vont le még erre is “Díj / Eseti forint átutalás bankon kívül - elektronikus” :F

Mobil appból utaltam összesen 2db alkalommal ~1M értékben. Teljesítettem a fizu feltételt is…

Nyilván felhívom majd őket, csak érdekelt a dolog, hátha más is járt már így.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#29076) RR-13 válasza kleinguru (#29075) üzenetére


RR-13
őstag

Elvileg nem szabadott volna vonniuk díjat, főleg az utalásért nem, de több infó kellene.
Mikor nyitottad (melyik hónap, melyik napján) a BM Erste Partner számlát?
Mennyi díjakat vontak le?
Mikor teljesítetted az elvárt jövedelem jóváírást?

(#29077) RR-13 válasza kleinguru (#29075) üzenetére


RR-13
őstag

*Mikor teljesítetted júniusban az elvárt jövedelem jóváírást?

[ Szerkesztve ]

(#29078) kleinguru válasza RR-13 (#29076) üzenetére


kleinguru
addikt

Igen, Erste Priv 2.0 partner

05.23 volt a nyitás. Utalás teljesítés (munkabér) 06.02.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#29079) RR-13 válasza kleinguru (#29078) üzenetére


RR-13
őstag

Amennyiben az utalások júniusban történtek (tárgyhónap), akkor a június 2-ai jövedelem utalása mentesített a díjaktól a júniusi tárgyhónapra. (a terhelések tévesek lehetnek)
Mivel nem írtad le a díjak mértékét, ezért azokat én nem tudom azonosítani, majd az ügyfélszolgálat telefonon ránéz, ha felhívtad őket.

(#29080) kleinguru válasza RR-13 (#29079) üzenetére


kleinguru
addikt

2702 és 484 az eseti

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#29081) RR-13 válasza kleinguru (#29080) üzenetére


RR-13
őstag

Fentebb az utalási díjakra írtam, hogy mentesített a jövedelem jóváírás.

A kettő utalásod összesen 900.660 Ft körül volt?
Mert akkor az utalások után megosztva számították fel a tranzakciós, és eseti utalások díjait.

A 2.702 Ft az összesen a kb. 900.660 Ft általad átutalt eseti utalások egyben felszámolt 0,3% tranzakciós illetékének a díja.

A 484 Ft meg a 2x 242 Ft-os Erste Privilégium 2.0 díjcsomag, eseti átutalási díjai, melyek téves terhelések lehetnek, jóvá kell íratni.

[ Szerkesztve ]

(#29082) peetie1 válasza axioma (#29072) üzenetére


peetie1
aktív tag

Nekem kb fél éve olyan levél jött, hogy megemeljük a hitelkereted, ehhez hívjam fel őket vagy menjek fióka. Kösz nem kell, maradt amennyi volt. Most kijött a csökkentés, minden létező platformon küldték, netbank,email,posta :D De most trükkösek , hívjam fel őket akkor ha az eredetit kérem. Nekem végülis mindegy csökkenthetik is.

(#29083) axioma válasza peetie1 (#29082) üzenetére


axioma
veterán

Hat pedig evekkel ezelott megtiltottak az emelgetes ajanlasat a bankoknak... eladosodast elkerulendo (mar nem is tudom melyik bank mondta, de aztan mashol is bologattak hozza). Ha me'gis mukodik a masik iranyban is, akkor legalabb az infla miatt novekvo havi koltesi szint kovetheto lesz altaluk.
Mondjuk jut eszembe, otp mar csokkentett nekem 2 lepcsoben, de ott mondjuk finoman szolva nem kerestek rajtam, igy nem csodalkoztam.

(#29084) kleinguru válasza RR-13 (#29081) üzenetére


kleinguru
addikt

:R jövő héten felhívom őket.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#29085) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Érdekes próbálkozás az erstétől...

https://hvg.hu/kkv/20230704_Azonnali_aras_devizavaltast_vezetett_be_az_Erste

(#29086) RR-13 válasza kleinguru (#29084) üzenetére


RR-13
őstag

Szerintem az gyorsabb, és egyszerűbb, ha George Appban írsz egy rövid reklamációt, hogy írják jóvá a két díjat, mert teljesítetted a feltételt (gondolom az e-számla is aktív, mert ez is feltétel), és van reklamációs menüpont a postaláda részben.

(#29087) kleinguru válasza RR-13 (#29086) üzenetére


kleinguru
addikt

Mit jelent az e-szamla aktív?

2db ügyintézőt "fogyasztott" el öcsém. Az egyik csak 30 perc után rárakta. telefont, a másikra pedig ő tette rá, hogy ennyire fogalmatlan bandát még nem látott.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#29088) RR-13 válasza kleinguru (#29087) üzenetére


RR-13
őstag

Az, hogy nem papír alapon, postán kapod a havi kivonatot, hanem elektronikusan.

Sajnos az Erste telefonos ügyintézői sem nagyon vannak a helyzet magaslatán, korábbi tapasztalataim alapján..., ezért is javasoltam a George Appban írni, mert arra hivatalos választ kell, hogy adjanak, és hasraütésszerű válaszokat nem írhatnak.

A díjmentességhez fentiekben már jeleztem, hogy nem csak a havi 225 ezres jövedelem jóváírását kell teljesíteni, hanem elektronikus számlakivonatnak is lenni kell, vagyis a keretszerződéshez tartozó összes számlához e-kivonat legyen beállítva.
Nem az van :F

(#29089) INGJOKE


INGJOKE
veterán

CIB bab számlán maradt 4929. Mennyit tudok ebből kiutalni, hogy ne menjen mínuszba? :) (Kártya már nincs abból maradt ez a pénz)

(#29090) sifarr válasza INGJOKE (#29089) üzenetére


sifarr
senior tag

CIB bab számlán maradt 4929. Mennyit tudok ebből kiutalni, hogy ne menjen mínuszba?
Milyen csomagban vagy?
Ha normál CIB ECO, akkor
- elektronikus utalás díja 0,467 %.
- utalható összeg kiszámítása:
4929/1,00467=4906
ellenőrzés:
4906*0,00467=22,91 (utalás díja)
4906+22,91=4928,91

[ Szerkesztve ]

(#29091) INGJOKE válasza sifarr (#29090) üzenetére


INGJOKE
veterán

Az appban valami CIB Classic magánszámla van írva. Babaváróhoz lett nyitva, hogy oda tudjon menni a pénz. :)
Ehhez is jó a fenti számítás?

[ Szerkesztve ]

(#29092) RR-13 válasza INGJOKE (#29091) üzenetére


RR-13
őstag

Másik számlára utalás esetén, a CIB Classic Magánszámláról:
Bankközi azonnali átutalás GIRO-n keresztül:

CIB Internet Bank, CIB Bank mobilalkalmazás, CIB Bank Online 0,625%, min. 89 Ft, max. 68 749 Ft

Bankon belüli átutalás:
CIB Internet Bank, CIB Bank mobilalkalmazás, CIB Bank Online 0,61%, min. 87 Ft, max. 67 180 Ft

Forint számla terhére a Magyar Államkincstárnál állampapír forgalmazás céljából fenntartott számlára indított forint utalás esetén: 0,261%, min. 89 Ft, max. 56 151 Ft

Mivel nem írtad, hogy hova akarod utalni (CIB vagy más bank, vagy MÁK), ezért a fenti három opció van a számolásra az azonnali utalásnál, de ha pl. nem azonnalival utalnád, akkor meg mások a számok.

Viszont ilyen is van a hirdetményben érdekességként:
CIB Babaváró Kölcsön esetén a kölcsönhöz kapcsolódó Bankközi átutalás GIRO-n keresztüli, valamint Bankon belüli átutalás díja (hitelkiváltáshoz kapcsolódóan a kiváltott kölcsönt nyújtó bankhoz történő átutalásának díja) minden esetben 0 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#29093) sifarr válasza INGJOKE (#29091) üzenetére


sifarr
senior tag

Ehhez is jó a fenti számítás?
Classicnál mivel mindössze 4929 forintról van szó, ez pedig kisösszeg, ezért a minimáldíj lép életbe.
4929-89=4840

Feltételeztem , hogy más bankba akarod utalni.

(#29094) INGJOKE válasza RR-13 (#29092) üzenetére


INGJOKE
veterán

És sifar

Köszi. Appból fogjuk utalni és másik magyar bankszámlára. :)
Akkor 4840 Ft lesz belőle. Köszi még 1x :)

(#29095) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Technikai bankszámláról lehet utalni vagy felvenni pénzt?
Két havi törlesztőnk "beragadt" egy MBH bankos számlán, nem pihentetném rajta 3 évig.

[ Szerkesztve ]

(#29096) bigdady válasza Ereshkigal (#29095) üzenetére


bigdady
nagyúr

Meglepődnék ha lehetne. De mi az hogy technikai pontosan?

(#29097) Ereshkigal válasza bigdady (#29096) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Anno a Sberbanknál volt babavárónk, ami a bank run után átkerült az MKB-hoz. Ott csináltak egy számlát, amire lehet utalni a törlesztőt, és ennyi, se kártya, se netbank... Idén pár hónapig törleszteni kellett, de már úton van a kistesó. Adtunk be kérvényt az újbóli szüneteltetésre, de lassan 60 nap alatt még nem bírták feldolgozni (max. 30 nap a határidő). Harminc nap után panaszt tettem, amire már jött válasz, hogy elcseszték, és az előző két törlesztőt visszateszik a bankszámlára (rendes állampolgárként közben átutaltam a következő havit, amit elvileg már nem kellett volna törlesztenünk), és ennek megfelelően könyvelik majd.

bigdady: volt BB fókban voltam, ott azt mondták nem lehet, de konkrétan világtalanok, a kérelemmel is átküldtek másik fiókba, mert ők nem értenek hozzá. A másik fiókban mondjuk sikerült beadni, de ott is hívogatott közben a nőci valakit, aki segített neki az értelmezésben. :D Azt várom, hogy jöjjön egy számlakivonat, utána elnézünk egy másik bankkfiókba. :R

[ Szerkesztve ]

(#29098) bigdady válasza Ereshkigal (#29097) üzenetére


bigdady
nagyúr

Pénztárban nem lehet felvenni akkor? (volt MKB fiókban próbálkoznék ha 103-as a számlaszám)

[ Szerkesztve ]

(#29099) RR-13 válasza Ereshkigal (#29095) üzenetére


RR-13
őstag

Technikai számláról bankfiókban lehet személyesen felvenni a számlán lévő összeget.

A technikai számla általában annyit jelent, hogy a keretszerződés megszűnt, vagy a korábbi számla megszűnt, de a pénz nem lett róla felvéve még, vagy a megszüntetést követően, vagy a felmondási idő alatt érkezik rá jóváírás, ezért addig egy technikai számlán kell azt tárolnia a banknak.

Illetve esetedben egy technikai számlát nyitottak, és oda írták jóvá az összeget.
Olyan nincs, hogy a neveden lévő technikai számláról a bank nem teljesít pénztári kifizetést, mert kénytelen.
Pénztárba kell menni elsősorban, nem ügyintézőhöz.

[ Szerkesztve ]

(#29100) Ereshkigal válasza RR-13 (#29099) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ok, köszi. Ők nevezték így, hogy technikai. Itt nyilván nem ezek az esetek állnak fent, mert ez a számla elvileg még 20+ évig létezni fog. Hacsak nem csinálunk még egy gyereket. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.