Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) bazsimano válasza chatran (#10998) üzenetére


bazsimano
őstag

igen pont e miatt szeretnék venni okostelót édesanyámnak, mert soknak tartom a havi 300at. :) 70 éves édesanyám, de bízom benne, hogy rendben lesz a dolog :)

(#11002) cocka válasza chatran (#10998) üzenetére


cocka
veterán

Tranzakciók hitelesítésénél megszűnt, hogy kódot kell generálni. Azaz vagy pusht küldenek vagy SMS-t. Tehát ha nem ragaszkodsz a pushhoz, elég a belépéshez a tokenjelszó, a többihez meg küldik SMS-ben a kódot.

(#11003) chatran válasza cocka (#11002) üzenetére


chatran
őstag

A token generálja a jelszót, ami 300 ft/hó. A korábbi ingyenes tokent megszüntették.

(#11004) cocka válasza chatran (#11003) üzenetére


cocka
veterán

Nyilván nem a fizikai marhaságról írtam, hanem a mobilappba épített tokenjelszó generálóról.

(#11005) chatran válasza cocka (#11004) üzenetére


chatran
őstag

Értem, mondjuk ha már letölti valaki a mobilapp-ot, akkor már nem sok értelme van SMS-ekkel sz@rakodni.

(#11006) cocka válasza chatran (#11005) üzenetére


cocka
veterán

Ha butatelefonra kapja, mint pl. én, akkor több értelme van. Mert garantáltan megérkezik, nem úgy mint a pushok. :D

(#11007) bazsimano válasza cocka (#11006) üzenetére


bazsimano
őstag

de "buta telefonnal" is lehet hasznalni az internet bankot? vagy az cska a tokennel?...eddig ugy tudtam hhogy csak a tokennel es ezert is kell vagy 300 havit fizetni vagy okostelo...

[ Szerkesztve ]

(#11008) cocka válasza bazsimano (#11007) üzenetére


cocka
veterán

Lehet. Android box kell hozzá. És akkor nem kell se okosteló, se fizikai token.

(#11009) headhunter válasza cocka (#11008) üzenetére


headhunter
addikt

Android Boxnál nincs megkötés, rootolt-tal is működik?

(#11010) cocka válasza headhunter (#11009) üzenetére


cocka
veterán

szerencsére

(#11011) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Jött egy email a Cib banktól. Lehet használni az Apple Pay fizetést.

(#11012) fokukac válasza fokukac (#10994) üzenetére


fokukac
nagyúr

na jó, most nekem sem működik, pedig már sokszor próbálkoztam.. azért frusztráló.

szerk: 5 perccel később beengedett.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#11013) RR-13


RR-13
őstag

A B.Bank nagyon szépen levitte 2 hónapja a 2%-os vásárlási visszatérítést 1%-ra, majd szűkítette azt MCC vásárlási kódok körét is, melyek után az 1% visszatérítést egyáltalán megkaphatjuk! :(((
Mára kiderült, hogy hiába fizetjük ki a gázszámlát, és a villanyszámlát az NKM oldalán, és a víz számlát a szolgáltató oldalán, mert az is ugyanolyan postai csekkes befizetésnek számít, mintha Postán, Ecsekken, vagy Díjneten fizettük volna be, mivel 4900 MCC kóddal könyvelik.

Mit mondjak, jól ki van ez találva! :W
Nem nagyon van értelme a B. Banknál maradni ezek után....

Még jó, hogy van azért egy másik bank, aki ezen 4900-es MCC kódos vásárlás után megadja az 1%-os visszatérítést.. :K

(#11014) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, MKB alkalmazáson belül sehogy sem lehet megnézni a számlához kapcsolódó hitel adatait?
Mert csak az online felületen látom, de annak meg elfelejtettem a jelszavát. :D

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#11015) polonic válasza RR-13 (#11013) üzenetére


polonic
félisten

Melyik az a másik bank?

(#11016) RR-13 válasza polonic (#11015) üzenetére


RR-13
őstag

Direkt nem írtam le, nem szeretném, ha felhívnám rá a figyelmüket, és hátrányosan módosítanák a visszatérítés feltételeit... :U

[ Szerkesztve ]

(#11017) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Sziasztok, nem tudom mennyire off-topik (ha nagyon töröljétek).
Arra lennék kíváncsi, hogy külföldi euró alapú bankkártyával, hogyan éri meg itthon forintot felvenni? Melyik bank atm-jéből, melyik lehetőség választva bukom a legkevesebbet (elég nagy összegről van szó). Mit érdemes választani mikor azt atm feldob két lehetőséget, hogy forintban akarok felvenni vagy átváltással amikor megad egy árfolyamot? Köszi! :R

halahala

(#11018) Mercutio_ válasza xenom0rph (#11017) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt te tudod kideríteni mivel a kártyádhoz tartozó folyószámla feltételei között van meghatározva hol/mennyit/milyen költséggel vehetsz fel.
Ha nem sürgős lehet olcsóbb lenne nyitni itthon számlát és transferwise vagy valamelyik fintech (revolut, curve, stb.) bevonásával eljuttatni rá a pénzt.
Ez esetben nyilván a hazai számla feltételeit is körül kell járni.

Amit még jó ha tudsz, hogy sok esetben az egyszerre automatából felvehető összeg limitált, valamint fizikai korlátja is van (max 20(?):db bankjegy fér a kiadó nyílásba)

Mindenképp kp kell, nem jó az utalás? (Pl. lakás vétel/foglaló esetén ügyvédi számlára amiről majd a vevő számlájára megy tovább)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11019) axioma válasza xenom0rph (#11017) üzenetére


axioma
veterán

Ha nem surgos, kp-hoz itthon kulon mult nelkul a MAK-on keresztul jutsz szamlapenzbol olcson. Ott me'g mindig 3 ezrelek max. 6e Ft-ert adjak ki a kp-t, es ingyenes a szamlavezetes. Teny, egyszer hozzajuk (ami tulkepp kormanypontokba bemenest jelent) lehet nyitni, es teny, hogy azok kozul is csak par helyen lehet keszpenzforgalmat bonyolitani (Bp. Arpad hid pesti hidfonel ami van ott biztos, ha masfele vagy, keress ra). A valtasra meg igen, vagy a sajat (kulfoldi) bankod ad jot, vagy a fintechek amik itt emlitve voltak.

(#11020) El Gringo


El Gringo
senior tag

Üdv! Nem tudja valaki, hogy a Gránit videós szerződéskötés után mennyi idő után szokta küldeni sms-ben az ebankos kódot?

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#11021) chungee válasza El Gringo (#11020) üzenetére


chungee
addikt

Estét!
Amikor én nyitottam anno akkor meg kell várni az írásos szerződést amit a postás kihoz. Aláírni és visszaküldeni. Ha minden klappol akkor ez max 1-1,5 hetes producedúra.

[ Szerkesztve ]

(#11022) MrPeekaboo válasza El Gringo (#11020) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

A netbankos jelszót még aznap elküldték, viszont a belépési azonosítót csak másnap. Augusztus elején kötöttem egyik nap reggelén.

(#11023) El Gringo


El Gringo
senior tag

köszi, vártam, és megjött. A felhasználót rögtön kiküldték mailben, a jelszónak kb. 28 óra kellett, ez SMS-ben jött meg.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#11024) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

MÁK-os olcsó készpénzfelvétel működik úgy is, ha nem volt befektetve a pénz? Számlanyitás után egyből menne rá egy nagyobb utalás, majd egyből ki lenne véve készpénzben.

(#11025) chungee


chungee
addikt

Nah ez jó hír. Manapság tökre gyorsan történik minden :C

(#11026) axioma válasza KilgoreTrout (#11024) üzenetére


axioma
veterán

Ingyen utalsz? Amugy mivel a DKJ-nak kb. 0 a kamata, ha veszel majd eladod azon lehet hogy kisebb veszteseg lesz mint az utalason. Meg kene nezni (elkerult az akk-rol az arfolyamjegyzes de elvileg ez az: https://www.allampapir.hu/kincstari_arfolyamjegyzes/DKJ)
De sztem 1818 megmondja, ha van barmi korlatozas.
Kieg. ja persze a nagy osszeg kp-ban felvetele ott is napokkal elott bejelentos mutatvany!!!

[ Szerkesztve ]

(#11027) RR-13


RR-13
őstag

Valaki tudja esetleg, hogy melyik fórumban lehet megbeszélni a bankok mobilappjában található ujjlenyomatolvasó funkciót? :F Nem találok ilyesmit...

A kérdésem az lenne, hogy milyen kiegészítő alkalmazással, vagy akármivel lehetne megoldani azt, hogy a Galaxy S5 készülékünk, amin van ujjlenyomat olvasó, az a bankos appokban lévő ujjlenyomat olvasós belépést is támogassa?
6.0.1 android verzió van a telefonon, újabb verzió már nincs. Ez is 2018. augusztusi kiadás, amit hiába tettünk fel, akkor sem ajánlja fel a BB és az Erste Bank alkalmazása a fingerprint belépési azonosítást :(

A Budapest Bank mobilbank leírásában vagy egy ilyen szöveg, hogy
" Az ujjlenyomatos belépés nem támogatott olyan készülékeken, melyek nem a Google Fingerprint API megoldását használják. (Pl. Sansung PASS, bizonyos Xiaomik)"

Szerintem mennie kellene az S5-ön is a funkciónak, de nem megy... valami megoldás csak van :F
Hogyan lehetne ezt a "Google Fingerprint API " feltenni a telefonra?
Az internetes oldalakon lévő jelszavak helyett működik az ujjlenyomat olvasós belépés, ahogy pár nem bankos alkalmazásba belépésnél is...
Köszönöm előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#11028) El Gringo


El Gringo
senior tag

kérdezz rá a telefon topicjában, milyen romok vannak rá XDA-n.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#11029) RR-13 válasza El Gringo (#11028) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi, de ott még azt sem írták ki, hogy megjelent egy 2018. augusztusi ROM.., nem nagyon szeretnék custom ROM-ot feltenni, mert gyári állapotban van még a telefon. :U Nem ROM cserét szeretnék, hanem más megoldást..., hátha valaki járt már itt így :K

(#11030) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok,

unicreditnél bankolok, de mivel ahol élek nincs automatájuk, meg minden változást személyesen kell intézni, eldöntöttem, hogy bankot váltok. Ami opció a K&H, valamint az OTP.
Én gyakorlatilag KP-t nem használok, mindig kártyával fizetek, ezért sokszor használom a kártyát fizetésre+neten utalok, fontos lenne, hogy ez a része olcsó legyen a dolognak.. Kellene +1 kártya az új szmlához, hogy az asszonynak is legyen kártyája.
Örülnék olcsó/ingyenes sms értesítéseknek is....

Aki otthon van ebben a témában, segítene, mondana véleményt, melyik lenne jobb opció?

Előre is köszönöm a segítséget

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#11031) dptrsk válasza RR-13 (#11029) üzenetére


dptrsk
addikt

Mivel a Galaxy S5 előbb villantott ujjlenyomatolvasót, mint ahogy a Google bemutatta a Fingerprint API-t ezért a rövid válasz, az hogy nem fog működni gyári rendszerrel, mert a Samsung saját megoldását használja az adott készülék, nem az általános Google Fingerprint-et, amit a banki appok támogatnak.

A banki app nem tudja megszólítani az ujjlenyomat hitelesítés céljából a rendszert, mert nem ismeri, hogy az egyedi(Samsung PASS) megoldás milyen paranccsal megszólítható az app részéről.

(#11032) RR-13 válasza dptrsk (#11031) üzenetére


RR-13
őstag

Köszönöm szépen, így érthető és logikus is :K
Akkor hogyan csináljam meg, hogy olyan ROM kerüljön fel, amiben már működik a Google fingerprint API :F Esetleg tudnál ebben privátban segíteni, Köszi.

(#11033) dptrsk válasza mufi (#11030) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha csak ez a 2 bank az opció én az OTP Smart-ot ajánlom az SMS csomag és olcsóbb utalási díjak miatt

(#11034) El Gringo válasza RR-13 (#11032) üzenetére


El Gringo
senior tag

keress olyan romot, amihez oda van írva, hogy Google fingerprint. telefon topicjában kéne érdeklődni, vagy google. ott talán van is esélye

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#11035) mufi válasza dptrsk (#11033) üzenetére


mufi
senior tag

Fontos lenne, hogy mondjuk havi 200 000 ft kp felvétel ingyenes legyen..az meg már gondolom a nagyobb/drágább számlacsomag.
Hát ugye, unicredit már kilőve, a környékemen meg inkább OTP/KH van....

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#11036) INGJOKE válasza mufi (#11035) üzenetére


INGJOKE
veterán

Otp-be van a smart csomag azzal mindent lehet akár hónapról hónapra állítani. 150.000 meg amúgy is ingyen van. :D
feltétel 35 év felett havi 150.000 ft jövedelem érkezzen a számlára meg hogy mindenből elektronikust használj.

(#11037) RR-13 válasza El Gringo (#11034) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi, már kerestem, de nem találtam olyan ROM-ot, ahova bármi ezzel kapcsolatos dolog oda lenne írva.. éppen ez a bajom, hogy semmilyen megoldást nem találtam több órás kereséssel sem :(

(#11038) dptrsk válasza mufi (#11035) üzenetére


dptrsk
addikt

Ez esetben, a Gránit Bajnok Plusz csomagot(havi 990 ft) vagy 2 külön(Párod és Te) Gránitos számlát javaslok, iSMS ingyen van, 2x150.000 jogaszabályi ingyenes levétellel

(#11039) Corsair90


Corsair90
tag

Sziasztok!

Kényszerből a Raiffeisen banknál csomagot kell váltanom, mert amiben jelenleg vagyok kb 10 éve, az a csomag megszűnik.
Helyette az általam szinte teljesíthetetlen feltételű, a havi 20 db havi bankkártyás fizetésnek meg kell lennie, ekkor a számlavezetési díj 99 Ft volna havonta, ha ez nem teljesül, 990 Ft lesz a havi díjam.
Ti melyik bankot tudnátok ajánlani helyette?
A legfontosabb az volna, ha utalok egy másik magánszemélynek pénzt, ez a tranzakció legyen 0 Ft, vagy legalább is nagyon alacsony. Még az is elfogadható számomra, ha 20-50 e Ft-os utalásig költségmentes.
Kalkulátoroknál nincs ilyen funkció ami ezt szűri.
A fizetésem magasabb mint 150.000 Ft ami ide érkezne, netes és kártyás vásárlások általános mennyiségben lennének.
Dombornyomott kártyát szeretnék, aminek általában az éves díja 6000-7000 Ft körül mozog, de ha van ennél olcsóbb annak is örülnék.
A korlátlan kártyás fizetés és netes vásárlást meg sem említem, mert ez gondolom ma már alap, hogy korlátlan mennyiségben ingyenes?
Sms értesítés nem érdekel, havi kp felvét max egy alkalommal lenne, de az is 100.000 Ft alatt.
Illetve a havi számlavezetési díj is max 0-300 Ft közé essen.
Kizárólag olyan bankot szeretnék, ami Miskolc városban is fellelhető, szóval az ilyen Gránit és Magnet társai, stb teljesen kilőve.
Ha tudnátok tanácsot adni vagy segítséget, nagyon szépen megköszönném. :R

[ Szerkesztve ]

(#11040) bazsimano válasza Corsair90 (#11039) üzenetére


bazsimano
őstag

Cib Eco? 2 evig ingyenes. bankartyahoz meg max igenyelsz egy hitelkartyat es kapsz ra visszateritest...
cib fiok ha jol lattam van miskolcon.

(#11041) Corsair90 válasza bazsimano (#11040) üzenetére


Corsair90
tag

Nem lenne rossz, de itt utalásonként van min kb 300 Ft-os díj?
Fontos volna hogy ingyenesen utalhassak másoknak, bankomon kívül is akár, de az sem baj ha van megkötés, hogy csak kb 50.000 Ft-os határig.

[ Szerkesztve ]

(#11042) bazsimano válasza Corsair90 (#11041) üzenetére


bazsimano
őstag

hol olvastal ilyen dijrol? lehet en nem vettem eszre? :U

(#11043) agroman válasza Corsair90 (#11039) üzenetére


agroman
senior tag

ha csak a havi bankkartyas fizetes a gond, akkor egy tipp: nyiss revolutot es 3500 forintonkent toltsd fel kartyaval es idonkent akar vissza is utalhatod a szamlara onnan.

------

(#11044) Corsair90 válasza agroman (#11043) üzenetére


Corsair90
tag

Nem fizetés, olvasd el még egyszer.
Eseti utalás. Magánszemélynek, netbankon keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#11045) Corsair90 válasza bazsimano (#11042) üzenetére


Corsair90
tag

Kondíciók és díjak a cib eco számlánál, ott pedig Ft tranzakciók díjai.

(#11047) Corsair90 válasza bazsimano (#11046) üzenetére


Corsair90
tag

Hűha, na erre nagyon kíváncsi vagyok, elindítom a folyamatot, meglátjuk, nagyon köszi!
Az apró betűs részt nem írják ki, túl szép volna ha minden a leírtaknak megfelelően történne. :D

(#11048) agroman válasza Corsair90 (#11044) üzenetére


agroman
senior tag

" az általam szinte teljesíthetetlen feltételű, a havi 20 db havi bankkártyás fizetésnek meg kell lennie, "

------

(#11049) RR-13 válasza Corsair90 (#11047) üzenetére


RR-13
őstag

Csak a bankmonitoros CIB ECO számlában díjmentesek az utalások is 2 évig, arra külön hirdetmény, kondíciós leírás van.

Amit Te olvastál az csak azokra vonatkozik, akik az "utcáról" bemennek számlát nyitni a bankmonitor kihagyásával. :K
Az általad megjelölt bankfiók fog felhívni, és egyeztetni időpontot a nyitáshoz, és ők bankmonitoros számlanyitásként fogják megnyitni a CIB ECO számládat. Tényleg díjmentes minden az első 2 évben. :U

(#11050) Corsair90 válasza agroman (#11048) üzenetére


Corsair90
tag

Hm?

RR-13: Értem, kicsit hihetetlen hogy létezik ilyen. :R
Szerintem a Raiffeisen nem csak engem túrt ki 12 év után, más is be fog nekik inteni ezek után.
Megszüntetik a számla csomagom önhatalmúlag és csak rosszabb feltételekkel léphetnék át egy újabba. Hát köszönöm a megbecsülést.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.