Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33901) axioma válasza emeritus (#33900) üzenetére


axioma
veterán

Nekem minta van vagy ujjlenyomat a feloldashoz, azzal jelenleg megelegszik. Februarban koltoztem erre a telefonra.

[ Szerkesztve ]

(#33902) .tnm válasza emeritus (#33900) üzenetére


.tnm
addikt

amit írsz, és amit linkeltél az ellentmondásban van egymással.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#33903) emeritus válasza axioma (#33901) üzenetére


emeritus
tag

Korábban zavartalanul működő azonosítási módszer változott hibássá nálam is: erre alapozva vélelmezek az igazolási feltételekben változtatást. A link szerint a minta megfelelő igazolás, amióta CSAK ujjlenyomatot használok nem jelentkezik hiba.

[ Szerkesztve ]

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#33904) _flamer válasza axioma (#33886) üzenetére


_flamer
aktív tag

Pont ezt a kettőt olvasgattam mialatt megszületett a hsz :DD Nem igazán lenne szükségem nagy hitelkeretre de sok pozitívumot olvastam mostanság a topikban a használatával kapcsolatban úgyhogy elgondolkoztam rajta.

Köszönöm a segítséget!

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#33905) fery02 válasza _flamer (#33904) üzenetére


fery02
addikt

MBH Classic hogyhogy nem került szóba?
Mondjuk azt csak MediaMarkt-ban tudod igényelni (vásárolva mellé valamit 20-25ezer Ft-os értékben hitelre), de hasonló a többi MBH kártyához, csak ennek ráadásul még havi díja sincsen.

(#33906) axioma válasza fery02 (#33905) üzenetére


axioma
veterán

Nem csak 6 honapig nincs? Ha egyaltalan nincs, akkor jo. Bar akkor gondolom az eves kartyadij-nullazos trukk sincs, de az jobban megeri.

(#33907) fery02 válasza axioma (#33906) üzenetére


fery02
addikt

Nemrég a hetekben Angie™ remekül összeszedte a tudnivalókat róla.
[link]
Éves kártyadíj nullázós trükk is ugyanúgy megvan.

Hozzá kell tegyem semmi saját tapasztalásom sincs még vele, mert nem sikerült sajnos még az eddigiekben ilyen hitelkártyát igényelnem.

[ Szerkesztve ]

(#33908) axioma válasza fery02 (#33907) üzenetére


axioma
veterán

Akkor Go helyett az. Az 1M max keret gondolom sokakat nem zavar... mast nem hasonlitottam ossze.

(#33909) pictigjis válasza fery02 (#33907) üzenetére


pictigjis
senior tag

van meg egy kb. pont ugyanilyen euronics hitelkartyajuk is. meg ott az enpostam hitelkartya is

(#33910) TrollBalint válasza merqree (#33884) üzenetére


TrollBalint
addikt

Céges környezetben nem feltétlen az a lényeg, hogy hiteles az a képernyőkép, hanem, hogy jön egy kép, amin rajta van az utalás néhány adata, ami alapján mancika a pénzügyön (aki biztos nem fog kapni értesítést az utalásról, se push-ban, sem levélben, se galambbal, sem semmivel) rá tud nézni, hogy megjött-e és a sok utalás közül melyiket kell néznie.
Részben igaz lehet ez is ha valaki magánszemélynként árul dolgokat és egy nap mondjuk 3-an vásárolnak tőle, meg amúgy még munkája is van, és nem ér rá pushokat nézegetni.
És igen, az is igaz, hogy egy képernyőképet meg lehet könnyedén hamisítani, de pont ezért nem is fogadják el igazolásként, hanem egyfajta jelzésként, hogy történt valami.

RR-13:
Amúgy az a ki-be kapcsolgatás is jó módszer, bár szerintem eggyel több IQ kell hozzá a userek részéről. Illetve, ha esetleg valaki annyira idegen az IT világától, neki az lehet nehezebb (mondjuk egy idősebb felhasználó), viszont ez már messze egy másik történet :)
És a banki kollégáknak:
Leírtunk ide több megoldást is, tessék szépen őket alkalmazni / lefejleszteni :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#33911) RR-13 válasza TrollBalint (#33910) üzenetére


RR-13
őstag

"Leírtunk ide több megoldást is, tessék szépen őket alkalmazni / lefejleszteni :)"

:C :))
Már az sem feltétlen igaz mindenhol, hogy nem fogadják el "igazolásnak" pl. az utalásról, ugyanis nem is hallottam senkitől olyat pl., hogy küldött egy képernyőfotót, és a címzett nem fogadta el, és "hivatalosat" kért helyette. Soha, senkitől, sehonnan nem hallottam erre példát.

Jó analógia talán erre az, hogy pár évvel ezelőtt, amíg nem volt évi 2 db díjmentes hiteles földhivatali, tulajdoni lap lekérdezési lehetőség mindenkinek, akinek volt/van ügyfélkapus regisztrációja, azelőtt pénzért lehetett lekérni a hiteles tulajdoni lapokat, és volt 2 db nem hiteles tulajdoni lap lekérdezési lehetőség (amit mindenki elsőbbséggel használt), amin keresztbe volt írva, hogy Bizonyító erővel nem rendelkezik! Mégis bárhova beadtam, bármilyen ügyben, elfogadták, még a bírósági perekben is. :K
Tehát a bírók sem kérdőjelezték meg a nem hiteles tulajdoni lapokat (persze más egy szakértői vélemény, vagy egy olyan okirat, amit kötelező hitelesen beadni).

[ Szerkesztve ]

(#33912) Narxis


Narxis
nagyúr

CIB

Figyelem! Új mobilalkalmazás-frissítés érhető el!
Újdonságok:
• Bankkártya átmeneti blokkolás / feloldás funkció
• Bankkártyák hozzáadása az Apple Pay / Google Pay szolgáltatásokhoz a banki mobilalkalmazáson keresztül
• Kisebb hibajavításokat végeztünk el több funkció esetén

Thanos was right.

(#33913) RR-13 válasza RR-13 (#33911) üzenetére


RR-13
őstag

Még talán annyit, hogy pl. az UniCredit Bank pdf igazolását, amit pl. egy utalásról is le lehet tölteni netbankból, az aljára ez van írva:
"Jogi nyilatkozat: Ez az információ nem kötelező érvényű. Ez nem hivatalos banki dokumentum. "

Tehát nem nagyon hitelesek a netbanki utalási igazolások sem, így ennyi erővel a képernyőmentés is ugyanolyan tájékoztató erejű lehet, mint a banki pdf igazolások, amiket mi töltünk le.

Narxis:
Épp láttam én is reggel a frissítést, de nem is olyan régen megszűnt a számlám náluk, így tesztelni nem tudom már az új dolgokat. :U

[ Szerkesztve ]

(#33914) confuser válasza Gallmix (#33864) üzenetére


confuser
senior tag

Igen, de a Bajnok plusz csomagnak havi 990 Ft a havidíja, nagy összegű készpénzfelvételre meg 1-2 évente 1x van csak szükségem. Csak emiatt nem éri meg fenntartani a Bajnok plusz számlát, mikor a másik előnyét, a korlátlan ingyen átutalást mást számlák is tudják (akár a Prémium Banking 1M-es határát nézve is ingyenes számlavezetés mellett, de ott van az Unicredit Mobil Aktív Plusz korlát nélkül, 362 Ft-os számlavezetéssel, vagy a BM-es csomagok).

(#33915) TrollBalint válasza RR-13 (#33913) üzenetére


TrollBalint
addikt

nekem pont jól jött volna a múltkor, ha le tudom tölteni pdf-ben is akár, de mobilról ezt nem lehetett. Vagy legalábbis én nem tudtam. (Mondjuk azt már nem tudom, hog mihez kellett volna :D )

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#33916) RR-13 válasza confuser (#33914) üzenetére


RR-13
őstag

Tőle már nem fog "reakció" jönni...

A képernyőmentés lehetőségének köszönhetően egyből be tudom tenni:

Ezt nem is értem. :U

[ Szerkesztve ]

(#33917) RR-13 válasza TrollBalint (#33915) üzenetére


RR-13
őstag

Na az UniCredit nekem ezt kb. 3 éve mondta, hogy nemsokára beteszik a pdf letöltési lehetőséget az utalásokhoz, de azóta sem, csak a kivonatokat lehet leszedni az appban, meg a szerződéses dokumentumokat még mindig. :U

(#33918) Gedeon31 válasza Narxis (#33912) üzenetére


Gedeon31
addikt

Hasznos dolog, de örültem volna bekerül az alkalmazásba a betét feltörés lehetősége is.

(#33919) axioma válasza RR-13 (#33911) üzenetére


axioma
veterán

Addig eleg a nemhivatalos igazolas, amig a tuloldalon megtalaljak a parjat. Amint nincs meg a parja es kozben a kuldesi adatok stimmelnek, hidd el kernek hivatalosat, sot azt se ugy ertsd hogy ja, tudtal olyat villantani akkor jo vagy, hanem hogy vegignyomozni jo hogy hol a suska, es ha attol megvan, na akkor leszel jo (addig max. velelmeznek). Egyebkent meg a lancban az elso aki nem mond igazat, az lesz a hunyo.

(#33920) cocka válasza RR-13 (#33916) üzenetére


cocka
veterán

De miért lett kitiltva? Egyáltalán emiatt a topic miatt vagy valamelyik másik miatt?

Szerintem nem volt annyira irritáló személyiség, hogy tiltást érdemeljen.

(#33921) cocka válasza RR-13 (#33916) üzenetére


cocka
veterán

Hát ez az, hogy én se. Most akkor emailt küldenek vagy hívnak? Miféle hívást szakítsak meg? Vagy először emailt küldenek és utána hívnak? De honnan tudják, hogy adott email cím és telefonszám egy személyhez tartozik?

(#33922) RR-13 válasza cocka (#33921) üzenetére


RR-13
őstag

Neked van MBH számlád?
A képre kattintva kiderül egyértelműen, hogy az MBH figyelmeztetése, de a kép színeiből is látszik talán a tegnapi képes Hsz-eim miatt.
A kérdéseidre a válaszokat nem tudom, mivel nekem sem logikus az egész megfogalmazás...

A fentebbi kérdésedre meg, ha tudnám a választ sem tartozna ide, hogy megbeszéljük (csak jelzés szinten "említettem" meg fentebb amit, de direkt áthúzva...) Ez a PH. döntése, és csak Gallmix-re tartoznak az okok.

[ Szerkesztve ]

(#33923) TrollBalint válasza RR-13 (#33916) üzenetére


TrollBalint
addikt

Mit nem értesz rajta? Ha kapsz egy e-mailt, azonnal szakítsd meg a hívást. Mindegy kivel beszélgetsz :DDD

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#33924) RR-13


RR-13
őstag

Ok, így teszek majd. ;]

(#33925) Ereshkigal válasza RR-13 (#33924) üzenetére


Ereshkigal
őstag

A bankok rémálma vagy, mondták már? :DDD

(#33926) Angie™


Angie™
addikt

Van most az MBH-nál is 40.000-es számlanyitási bónusz, nem látom a hírdetményben, hogy meddig kötelező megtartani a számlát. Van ötletetek? :)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#33927) confuser válasza Angie™ (#33926) üzenetére


confuser
senior tag

A kedvezmény visszatérítésének további feltétele, hogy a promócióban nyitott lakossági forint fizetési számlaszerződés és a számlanyitással egy időben igényelt Visa Fenntartható betéti bankkártya) 2024. november 30-ig nem kerül megszüntetésre.

Nem is rossz, van ingyenes(sé tehető) számlacsomagjuk? :D

(#33928) axioma válasza confuser (#33927) üzenetére


axioma
veterán

full odakoltozve ingyenes? nekem 600e beerkezesu szamlan a 20e feletti utalasokra van tr.ado, csak a hitelkartyat toltom onnan - ha van jobb, foleg igy Raiff "sertodes" miatt, az az akcio nelkul is erdekelhet
(de nekem ez "volt BB" szamla, nem szamit elegge premiumnak ahhoz, hogy "volt MKB" szamlat adjon, pedig az osszevonas utan nyitottam es ennel magasabb fizu jott be tenylegesen)

(#33929) janes1976 válasza confuser (#33927) üzenetére


janes1976
őstag

Ahogy láttam nincs nekik. :))

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#33930) confuser válasza axioma (#33928) üzenetére


confuser
senior tag

Ahogy nézem az MBH Extra számlacsomag a legolcsóbb, havi 600e jóváírással 0 Ft-os számlavezetéssel, de az akcióhoz szükséges Visa Fenntartható betéti kártya 785Ft/hó (november 30-ig legalább 7*785=5500Ft), és az átutalás így is fizetős, szóval fizetési kérelemmel a pénzt "visszaszerezve" is max ~34500 Ft vehető ki belőle, hacsak nincs pluszban lakossági ajánlási program (csak kisvállalkozóit találtam). Amolyan csernobilosan, nem jó, de nem is tragikus. Más kérdés hogy havi 600e jóváírás nem kevés...

[ Szerkesztve ]

(#33931) cocka válasza RR-13 (#33922) üzenetére


cocka
veterán

Ehhez nem kell MBH-snak lenni, csak az üzenet tartalmára reagáltam. Hogy kicsit furcsa.

(#33932) Angie™ válasza confuser (#33930) üzenetére


Angie™
addikt

Szerintem én benevezek egyre, úgyis menni akarok most hozzájuk megnövelni a hitelkártyám hitelkeretét. Ajánló linket, ajánló kódot sajnos nem találok hozzájuk, úgy lenne az igazi :)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#33933) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Nézegetem, hová kellene menni, ha a Rafi esetleg kipöckölne.
Erste Privilégium 2.0 szimpatikusnak tűnik + nyilván jól hangzik a +30k jóváírás is.

Az nem derült ki számomra, 3 év után milyen számlára váltanak? Lehet esetleg értelme utána is ott maradni, vagy akkor megint költözni kellene?

Most nincs ott számlám, de pár éve volt - az sem derült ki számomra, az kizáró ok-e. Ezt tudjátok esetleg?

S abban tudnátok még segíteni, melyik bank(ok)nak a legjobb a mobilappja? Úgy emlékszem, anno a CIB-é nagyon tetszett, ráaásul azt hiszem ott voltak push üzenetek is (ezt a Rafinál a mai napig hiáynolom), viszont nagyon sokszor nem működött hol a mobilbank, hol pl a kártyás fizetés (bár ez sok-sok éve volt, azóta talán jobb a helyzet).

Az Erstével alapvetően jól elvoltam, csak volt egy ügyintézői hiba, ami kapcsán óriásit szívtam, amiből panasz lett, és baromi inkorrekt módon jártak el, s otthagytam csapot-papot. Na az ő mobilappjukra pl. egyáltalán nem emlékszem, milyen volt.

S még egy kérdés. Ha komolyabban ráfeküdnék a Revolut használatra (ez másik totyik témája), áttolnám oda a fizetésem felét, s a kártyás fizetéseket onnan intézném, s csak egy-két utalás + évente kb. 1-2 kp-felvételre tartanám a lakossági bankszámlám, ahhoz melyik bankot javasolnátok? A fizetésem oda érkezne, nem Revolutra.

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#33934) sifarr válasza Peterhappy (#33933) üzenetére


sifarr
senior tag

Az nem derült ki számomra, 3 év után milyen számlára váltanak?
Bázis díjcsomagra vált a "sima" Privilégium 2.0.
Viszont ha partner kedvezménnyel kötöd (Bankmonitor), akkor 2027. 02. 28-ig nem fizeted az utalások után a tr. illetéket és vannak még kedvezmények a simához képest. Valamint 2027. 03. 01-tól 2030. 02. 28-ig a sima Privilégium 2.0 díjszabását fizeted. Az önmagában sem olyan rossz csomag.

... viszont (a CIB-nél) nagyon sokszor nem működött hol a mobilbank, hol pl a kártyás fizetés (bár ez sok-sok éve volt, azóta talán jobb a helyzet).
Akkor sem volt annyira tragikus a helyzet, azóta pedig még jobb a helyzet.
Pl. múlt éjjel is volt rendszerfejlesztés és az appot is frissítették újabbra, de nem volt miatta működési probléma.

[ Szerkesztve ]

(#33935) Peterhappy válasza sifarr (#33934) üzenetére


Peterhappy
őstag

Igen, bankmonitoron keresztül gondoltam.
Hat év nyugi, nem hangzik rosszul. Köszönöm szépen :R

Megvárom, hogyan tovább. Ha lép a rafi, én is lépek. Aztán vagy Erste, vagy CIB lesz belőle.

Köszönöm a gyors választ!

(#33936) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Kis semi-off megjegyzés, hogy ma már az MBH nevében is felkerestek, mint korábban az OTP nevében, többször is: "Jaj én vagyok, aki küldök X ezer forintot?" Úgy hogy nem is vagyok ott ugyfél... Szóval csak óvatosan!

Ha érdekelne, hogy melyik magyar bank mekkora, és mi a méretsorrend, hol keressek erről infót?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#33937) axioma válasza ledgeri (#33936) üzenetére


axioma
veterán

mas spam hivas is meg szokott talalni?
en azokat gdpr-ral fenyegetem es nevet kerek feljelenteshez, de mar evente 1x ha betalalnak, es banki csalassal se kerestek, bar az kimondottan erdekes beszelgetes lenne ;-)

(#33938) ledgeri válasza axioma (#33937) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Akad, de nem odafigyelősen kezdett, 20 éves szám.... havi 1 random csörgetés van rajta.
Facebook leak-ben is benne volt, szóval ilyen szempontból ma már nem sajnálom!
Legjobb az volt, mikor épp a rendőrségre mentem, mert egy külföldi hívóval, aki "jaj a porsche kiválik a VW-ből, most kell részvényt venni" ajánlattal keresett, kb egy fél évig elszórakoztam, felírogatva a számait, hívott fel egy "Ön kezdeményezett 280 ezer forintos átutalást?" hívás.... Mikor mondtam, hogy igen, picit lefagyott!
(a rendőrség meg "amíg nincs kár, addig nincs bűntény, így nincs mit tennii"-vel küldött haza...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#33939) _flamer válasza fery02 (#33905) üzenetére


_flamer
aktív tag

Igen, közben azon is gondolkodtam mert téma volt a topikban az elmúlt napokban. Köszi a linkelt összefoglalót, jól hangzik úgyhogy tervben van, hogy meglátogatom az MM-et a következő hetekben. :)

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#33940) Apika válasza ledgeri (#33936) üzenetére


Apika
Közösségépítő

(#33941) ledgeri válasza Apika (#33940) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Oké, de legalább 2023-as adatokkal dolgozó forrás nincs? Pont ezzel nem érek el semmit (mnb pl 0-ás... a listában, miközben ma biztos nem annyis...) + még ABC sorrend és nem méret szerinti.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#33942) dptrsk válasza ledgeri (#33941) üzenetére


dptrsk
addikt

Szerintem a 2023-as adatok még nem elfogadottak minden banknál (=még nem publikálták, OTPnél pl. tegnap volt közgyűlés), majd nyár környékére lehet reális a 2023-as adatok összeszedése/kimutatása...

(#33943) sifarr válasza ledgeri (#33941) üzenetére


sifarr
senior tag

Ahogy dptrsk írta, 2023-as adatok még nincsenek, ezér tösszesítés sem lehet.

Pont ezzel nem érek el semmit (mnb pl 0-ás... a listában, miközben ma biztos nem annyis...) + még ABC sorrend és nem méret szerinti.
A 2022-es adatok alapján itt olvashatsz egy részletesebb összesítés. Az HBH sem nullás itt. Talán ez jobban megfelel az igényeidnek.

Bocs, de a hsz linkjét megnyitva a cikk nem olvasható végig.
A Google keresőben keress rá a "bankok sorrendje magyarországon" kifejezésre, és megkapod a cikket végigolvasható formában.

[ Szerkesztve ]

(#33944) sifarr válasza ledgeri (#33941) üzenetére


sifarr
senior tag

Ez kell neked! Töltsd le, azután megtalálsz minden téged érdeklő infót. Persze, ebben is csak a 2022-es adarok szerepelnek, de az év második felében valamikor megjelenik a 2023-as kiadás is.

(#33945) fery02 válasza _flamer (#33939) üzenetére


fery02
addikt

Várj még vele egy kicsit, mert végülis pictigjisnek igaza, a hirdetmény szerint kb ugyanaz mind a három féle nem-MBH bankfiókban igényelhető hitelkártya:
Classic - Euronics - ÉnPostám

Sőt, a hirdetményben szerepel pont a Classic esetében egy fura rész számomra az éves kártya díj elengedési lehetőségéről:

”A vizsgálat időpontja első alkalommal az igénylés
helyszínén végzett első vásárlási tranzakció napját követő 15. teljes naptári hónap utolsó napja…”

Tehát ez azt jelenti, hogy gyakorlatilag kétszer kellene vásárolni valamit a MM-ban? Egyszer a hitelkártya igénylés miatt hitelre, másodszor meg az igénylés helyszínén, tehát szintén a MM-ban?

Amúgy végülis nem szoktam vásárolni semmit sem, se a MM-, se az Euronics-ban, viszont Posta van itt a faluban is és ha esetleg valamit rendelnénk netről, amit MPL hozna ki, akkor gondolom úgyis érvényes hozzá az 5%-os visszatérítés, ha a futárnak fizetem ki vagy helyben a Postán, ha csak úgy tudom átvenni.
Persze mostanában sokszor van úgy, hogy nem MPL hozza ki vagy MPL drágább lenne vagy pedig a vásárlás pillanatában történő kártyás fizetés is olcsóbb.
De amúgy Posta hűségpontokat is lehet vele gyűjteni, ami biztosan jó valamire…

Értékesítési pontok esetében azt gondoltam, hogy inkább csak a nagyobb városok Postáin van lehetőség igénylésre, de az oldal kidobja az itteni falu Postáját is és az összes környékbeli település Postáját is.
Jövőhéten szerintem benézek a helyi Postára és megpróbálom elintézni.
Ha lehetséges, bemondok olyan dátumot, hogy “teljesüljön” a fél éves munkaviszony, ha ezután munkáltatóit is kér, hogy bizonyítsam, akkor hazaugrok érte, illedelmesen visszamegyek és elnézést kérek, hogy “1 hónapot tévedtem, elnézésüket kérem”.

[ Szerkesztve ]

(#33946) pictigjis válasza fery02 (#33945) üzenetére


pictigjis
senior tag

a postai futar necces, mert az 9402-es mcc, es ki tudja, eppen milyen terminal van nala (kereskedonev)

de a postai barmilyen fizetes es az icsekkes csekkbefizetes (csak az!) biztosan jo

[ Szerkesztve ]

(#33947) RR-13 válasza pictigjis (#33946) üzenetére


RR-13
őstag

Nálunk a Postai kártyás vásárlások (kivéve csomagfizetés), fizetések után nem ad az MBH 1% visszatérítést, de az iCsekkes kártyás fizetés után igen, és akkor is, ha a csomag utánvét díját a postán fizetjük ki kártyával.

Az MPL futáros fizetésnél régen nem adott visszatérítést, de mostanában már igen, amióta olyan terminál van a futárnál, aminek a nevében is benne van, hogy Logisztikai Depó.

[ Szerkesztve ]

(#33948) pictigjis válasza RR-13 (#33947) üzenetére


pictigjis
senior tag

ez enpostam hitelkartya vagy masik mbh-s? az enpostam kartya kicsit specialis

(#33949) RR-13 válasza pictigjis (#33948) üzenetére


RR-13
őstag

Ja ez nem énpostám kártya, csak leírtam tapasztalatként, hogy nálunk hogyan van a másik (GO!, és Standard) MBH h. kártyáknál a Postai fizetések utáni visszatérítés, nyilván nem 5%, de az 1% sem mindig van sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#33950) pictigjis válasza RR-13 (#33949) üzenetére


pictigjis
senior tag

mert egy atlagos postai terminal mcc kodja 4900, ez sok mas kozuzemi szolgaltato mcc-je is. ezt az mbh kizarja a visszateritesbol, de ugy, hogy kiveve enpostam hitelkartya. de az is csak akkor ad a 4900-ra, ha kozvetlen kartyahasznalat tortenik (tehat nem curve mogott mondjuk), es a kereskedonevben is benne kell lennie, hogy "posta"

(#33951) RR-13 válasza pictigjis (#33950) üzenetére


RR-13
őstag

Igen ismerem az MBH hirdetmény erre vonatkozó kizáró részeit, de az MBH hk. visszatérítés szigorítások óta változtak bizonyos postai terminál MCC kódjai, nem egységes 4900 van (ahogy írod átlagos) mindenhol (Kb. csak a csekkbefizetéses ablakoknál), ezt akartam mondani azokkal, amiket leírtam.

[ Szerkesztve ]

(#33952) pictigjis válasza RR-13 (#33951) üzenetére


pictigjis
senior tag

ja, akkor azt koszi, tenyleg baromi reg voltam postan :) majd akkor futok is egy kort valamikor, hogy most mi a helyzet

(#33953) ledgeri válasza dptrsk (#33942) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A linken (annak ellenére, hogy mit állít a címe pedig 2020 év végi adatok voltak...

#33944 sifarr Ezek köszi! :C

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.