Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) ferenck válasza kuksa90 (#18994) üzenetére


ferenck
senior tag

Az sajnos nem volt járható út, de ma megkötöttük a gránit digitálist videó bankon keresztül. kb. fél óra alatt megvolt, még úgy is, hogy a társtulajdonosi rész miatt mindent 2x kellett végigcsinálni. Ez így a legolcsóbb megoldás jelenleg. Számlára megy a nyugdíj, automatából felveszem és odaadom neki. 0 Ft. számlavezetési díj, bankkártya első évben nulla, utána 1390. Semmi más költség. Remélem sokáig így is marad, nem fognak emelgetni utólagosan.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#19002) ferenck válasza ferenck (#19001) üzenetére


ferenck
senior tag

Na, már él is a bankszámlám, használható. Ez gyors volt. Kártya mennyi idő alatt szokott megjönni Budapestre?

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#19003) dptrsk válasza ferenck (#19002) üzenetére


dptrsk
addikt

MOST kártya, PIN kód külön jön Nekem kb 5 munkanap volt az egyik és 7 munkanap a másik.

(#19004) István89 válasza Gedeon31 (#18996) üzenetére


István89
tag

Nyáron jön a Google Pay a CIB banknál is. :)

(#19005) fil válasza István89 (#19004) üzenetére


fil
őstag

A CIB mindíg minden fejlesztésben a legutolsó.

(#19006) Mauzes válasza fil (#19005) üzenetére


Mauzes
őstag

Miért, talán minden más banknak már van Google Pay integrációja? Sajnos a legtöbb bank múlt századi adaptivitással rendelkezik.

(#19007) fil válasza Mauzes (#19006) üzenetére


fil
őstag

A CIB elsőként jelentette be, hogy be fogják vezetni a GP-t a 2. né.-ben. Ehhez képest a K&H már megelőzte őket, és most már nyárról van szó ,ami a negyedév legvége, de inkább 3. né.
Szerintem jó ,ha valamikor még az idén összehozzák...

[ Szerkesztve ]

(#19008) Mauzes válasza fil (#19007) üzenetére


Mauzes
őstag

Ne érts félre, nem a CIB-et védem, de azért nem lógnak ki a sorból (sajnos).

(#19009) sifarr válasza fil (#19007) üzenetére


sifarr
senior tag

Szerintem jó ,ha valamikor még az idén összehozzák...
Hát, bennem is vannak kérdőjelek.
A K&H is csak Mastercard kártyák esetében vezette be a GPay-t. Pedig régebbről még vannak Visa kártyái is forgalomban, de azok kimaradtak.
A CIB-nél viszont a kártyák döntő többsége Visa. Csak a gold debit és a hitelkártya Mastercard. Csak az utóbbiakra bevezetni értelmetlen.
Viszont - emlékeim szerint - az érintő kártyát is két lépcsőben vezette be a CIB. Először csak MC, csak utána Visa.
Szóval meglehet, hogy a GPay-re a többség várhat, várhatunk még sokáig.

(#19010) fil válasza sifarr (#19009) üzenetére


fil
őstag

Különösebben nem érint ,mert a CIB-et csak a régi Online csomag miatt használom , vásárlásra szinte kizárólag a BB Go-t használom Curve alatt.
Egyszerűen azt hittem, hogy az egyetlen komolyabb bankként akinek nincs semmi mobilfizetési megoldása , ők fogják a leggyorsabban bevezetni.

(#19011) István89 válasza sifarr (#19009) üzenetére


István89
tag

A K&H folyamatosan cseréli le a bankkártyákat, nem várják meg a lejárati időt se. Ezért nem is volt értelme VISA kártyákat már betenni Gpay alá.

CIB bank érdekes lesz, de úgy tudom Apple Pay alá is az összes kártyájukat be lehet tenni, így szerintem a Google Pay alatt se fognak kimaradni a hitelkártyák se, de pár hónap aztán kiderül ki marad ki a szórásból.

19010 fil

Én a mai napig nem értem, hogy miért kell nyárig várni, ha K&H bank, aki úgy nyilatkozott január elején, hogy talán lesz Gpay és ennek ellenére ők indították el a sort. Biztos vagyok benne, hogy nem igényel olyan nagy fejlesztést és szerintem a MC, VISA, Google se áll senkinek az útjába, hogy ezt mihamarabb bevezessék a bankok. :)

(#19012) kerxy válasza István89 (#19011) üzenetére


kerxy
senior tag

Azért ez nem csak annyi, hogy oda raknak egy gombot. Fejlesztést generálhat egy rakás rendszerben (banki kártyarendszer, fraud rendszer, stb) mobilapp fejlesztés a kisebb része.

(#19013) adam0913 válasza cocka (#200) üzenetére


adam0913
tag

Kis off topicos óvatosságra intés azoknak, akiknek CIB ECO bankszámlájuk van, hogy elkerüljék a kellemetlenségeket (nem tudom volt-e már szó róla):

Nagyobb összegű "Bankközi azonnali átutalás GIRO-n keresztül"-re vonatkozóan a kondíciós lista a következőt tartalmazza:
0,377%, maximum 7 563 Ft
(Akció: 2021.12.31-ig: 0 Ft
a tranzakció 20.000 Ft-ot meg nem haladó részére)

Sajnos a maxium meghatározott 7 563 Ft-os díjat ignorálja a rendszer, és minden esetben a 0,377%-al számolja a költségeket. Ez nagyobb összegű átutalásnál jelentős különbségeket produkálhat a díjazásban:

10M Ft --> /20.000Ft meg haladó része/ --> 9.980.000 Ft --> 10.017.625 Ft

7.563Ft-os átutalási költség helyett ~37.625 Ft.
Nagyobb összegnél még több, vigyázzatok erre.

(#19014) Mauzes válasza adam0913 (#19013) üzenetére


Mauzes
őstag

Szerintem nem számolhat fel olyan díjat, ami nincs a hirdetményben. Vagy benéztél valamit, vagy pedig visszaigényelheted.

(#19015) Dyraxx


Dyraxx
tag

Sziasztok!
A Budapest Bank-nál van a számlám és szeretnék külföldről, Németországból rendelni egy online boltból műszaki cikket, ami 500 euro-ba kerül szállítással. Az érdekelne, hogy melyik fizetési mód lehet a legolcsóbb?

- Paypal-on keresztüli utalás (van accountom)
- Banki átutalás
- MasterCard kártyás fizetés a bolt weboldalán

Illetve, megköszönném, ha pontos számadatokat nem is, de egy körülbelüli viszonyítást ha adnátok, mekkora különbségek vannak összegben a fizetési módok között (általánosságban) egy ilyen árkategóriában.

Előre is köszi a segítséget!

(#19016) cocka válasza adam0913 (#19013) üzenetére


cocka
veterán

Ezt biztos nem nekem szántad. Gondolom csak simán új hozzászólást akartál írni.

Egyrészt 12 év és majdnem 9 hónap alatt már rég érvényét vesztette, amit akkor írtam. Másrészt sosem volt CIB ECO számlacsomagom. Engem nem érint: online-ban minden átutalás 0, akár több millió forint is.

(#19017) w.miki válasza Dyraxx (#19015) üzenetére


w.miki
veterán

Revolut-or igényelsz, feltöltöd Ft-tal a bankkártyádról, hétköznap átváltod eurora, és a Revo kártyával megrendeled a terméket.
Hogy mennyit nyersz a váltáson így, azt nem tudom. 5000Ft-ot talán?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#19018) Peetey91


Peetey91
senior tag

Aki használ Raiffeisen mobil alkalmazást, ebben nincs push értesítés vásárlás/számlára beérkező pénz esetén? Csak az SMS értesítés bekapcsolása marad?

(#19019) Dyraxx válasza w.miki (#19017) üzenetére


Dyraxx
tag

Köszönöm!

(#19020) kleinguru válasza Peetey91 (#19018) üzenetére


kleinguru
addikt

Igen :K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#19021) w.miki válasza Dyraxx (#19019) üzenetére


w.miki
veterán

Váltást talán a revo topikjában jobban tudják, érdemes benézned

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#19022) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

CIB mobilapp másnál sem megy? :F

(#19023) Dyraxx válasza w.miki (#19021) üzenetére


Dyraxx
tag

Igen, megvan, köszi a helpet!

(#19024) Sanyi.mTs válasza Jim74 (#19022) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Nálam sikerült belépni, de a tranzakciókat már nem töltötte be. Mikor kileptem, akkor meg egy hiba kódot is dobott.

(#19025) Jim74 válasza Sanyi.mTs (#19024) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R. Akkor nem nálam van a hiba... :U

(#19026) Peetey91 válasza kleinguru (#19020) üzenetére


Peetey91
senior tag

Köszi! Mondjuk egy (akár ugyanígy fizetős) push opciónak örülnék. :B

(#19027) kleinguru válasza Peetey91 (#19026) üzenetére


kleinguru
addikt

Ne legyen már fizetős :( Éppen eléggé megél a bank belőlünk (mondjuk én minimalizálom, amennyire lehet). Illetve nem is olyan hatalmas összeg. Megjegyzem, csak akkor vezessék be, ha tényleg működik és normálisan is használható (ne úgy, mint a CIB esetén). Inkább, mint anno az AXA bank esetén (azóta is visszasírom).

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#19028) ACE- válasza kleinguru (#19027) üzenetére


ACE-
addikt

Például tehetnék azt, mint a Fintech cégek app-jai, ott tökéletesen működik és érdekes módon kis pénzből is meg tudják oldani. Ezzel az a baj, hogy a bankok nem érdekeltek benne, mivel iszonyat bevételük van még mindig az SMS díjakból, amik a legtöbb banknál még mindig 20-30 Ft-ra rúgnak, vicc. Legnagyobb üzlet ők pár Ft-ért küldik.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#19029) axioma


axioma
veterán

Raiff: a weboldal karbantart de a netbank mukodik; ellenben a mobilapp csak a belepos push-t kezelte jol, a tranzakcios jovahagyos megerkezik a mobilra, atmegy szepen az appba, ahol viszont nem jelenik meg a tr.jovahagyas, ketszer probalva sem.
Mondjuk elokapartam a jelszavam es sms azonositassal el tudtam intezni az utalast, ezert nem kiserleteztem tovabb.

(#19030) merqree válasza ACE- (#19028) üzenetére


merqree
őstag

Ez az SMS díj nem tudom hogy jött ki.
A feleségemmel együtt van egy számlánk, 4x164 forintot fizetünk, és minden "szarról" kapunk SMSt.

(#19031) merqree válasza axioma (#19029) üzenetére


merqree
őstag

Pont előbb csináltam utalást, minden működött.
Leszámítva a Raiffeisen weboldalát, de ott meg kint volt a DirectNET linkje.

(#19032) axioma válasza merqree (#19031) üzenetére


axioma
veterán

Akkor idoleges vagy helyi hiba volt, ez mondjuk jo hir, koszi.

(#19033) pictigjis válasza merqree (#19030) üzenetére


pictigjis
senior tag

ez éves szinten amúgy majd 8000 forint, sms-ekért eszemben sincs ennyit fizetni

(#19034) merqree válasza pictigjis (#19033) üzenetére


merqree
őstag

Köszönöm, hogy a "kérdésemre" válaszoltál ;)

(#19035) sifarr válasza merqree (#19030) üzenetére


sifarr
senior tag

Ez az SMS díj nem tudom hogy jött ki.
Az sms díj a Rafinál (mint a legtöbb banknál) a bankszámlacsomagtól függ.
A Goldnál csak havidíj van (169 + 169), de sms díj nincs. A Prémium Selectnél havidíj sincs.
A sima csomagoknál viszont van havi díj ( 122 + 122) és még 25 sms díj is.
Kivéve az Online csomagot, ahol 122 + 122 (akciósan 12. 31-ig, utána 330 +330) és nincs tételes sms díj.

[ Szerkesztve ]

(#19036) ACE- válasza sifarr (#19035) üzenetére


ACE-
addikt

Na, az Erste-nél pedig 20 Ft az SMS díj, pedig elvileg a csodálatos George-ban az értesítéseknél látszik, hogy meg is van a helye a tranzakció értesítéseknek, de jobb nekik a 20Ft...
Egyébként nem publikus csomagban vagyok, semmi másnak nincs havi, éves tranzakciós díja, csak és kizárólag az SMS-ekért kell fizetni, érdekes nem? :)

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#19037) merqree válasza sifarr (#19035) üzenetére


merqree
őstag

Biztos UFO vagyok, és szerencsés is (gépészmérnökként Budapesten), de egyedül megfelelek a Gold csomag elvárásainak, ehhez jön még a feleségem fizetése is.

(#19038) sifarr válasza ACE- (#19036) üzenetére


sifarr
senior tag

meg is van a helye a tranzakció értesítéseknek, de jobb nekik a 20Ft...
Akkor előbb-utóbb lesz push is. Az már más kérdés, hogy ingyenes lesz vagy pénzt kérnek érte. De pl. az OTP példája sem jó előjel.

csak és kizárólag az SMS-ekért kell fizetni, érdekes nem?
Az nekik is pénzbe kerül, ha jóval kevesebbe is, mint amennyit kérnek érte.
A push nekik olcsóbb, de azt nekik kell kifejleszteni. Ez macerásabb is, mint az sms megoldás. Teljesen átállni pushra pedig csak akkor lehet, ha lemondanak a butatelefonos megoldásokról (mint a CIB). Ha pedig a 2 rendszert párhuzamosan kell működtetni dupla költséggel, akkor inkább pénzt kérnek érte. Te is ezt tennéd. ;)

(#19039) pictigjis válasza sifarr (#19038) üzenetére


pictigjis
senior tag

Az nekik is pénzbe kerül, ha jóval kevesebbe is, mint amennyit kérnek érte.

biztos lehetne forintosítani az sms-ek darabárát, de 99,99 százalék, hogy a szolgáltatóknak sms-átalánydíjat fizetnek a bankok, aminek költségét az egyéb díjaikba egyébként is belekalkulálták már. minden ilyen sms havi díj, darabdíj brutális hasznot jelent nekik

(#19040) Hintalow válasza ACE- (#19028) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ezt inkább úgy mondanám, hogy nagyon más egy tradicionális banki rendszer, és egy modern fintech, ez rendszeresen elő is jön banki projekteknél, mert van vele szívás rendesen.

Úgy tudnám érzékeltetni, ha neked kell egy autó, melyik megoldás lenne jobb: venni egy mai viszonyoknak megfelelőt könnyen és gyorsan, vagy venni egy 40 éves jobb kormányos és farmotorosat, és elkezdeni átfaragni tömérdek idővel és pénzzel a mai kívánalmaknak megfelelőre bal kormányosnak és orrmotorosnak?

Kb ezzel küzdenek a bankok is sokszor, sokkal könnyebb nulláról felépíteni egy modern rendszert modern funkcionalitással mint modern funkciókat belefaragni nem ritkán 30+ éves rendszerekbe, adatbázisokba, amikhez tömérdek ilyen-olyan alrendszer tartozik.

Az utóbbi nagyobb szopás elhiheted, nem egyszer fordul elő projektmegbeszéléseken a "hogyan lehetne ezt legjobban megoldani?" kérdésre a "csinálni egy új bankot nulláról és felhúzni rá egy rendszert szintén nulláról" válasz az illetékesektől.

Persze összehasonlíthatatlan a kettő költségben.

Ettől függetlenül a push üzenetes számla/kártya infó szerintem minden banknál csőben van, csak jellemzően nem feltétlenül top prioritás :)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#19041) axioma válasza merqree (#19037) üzenetére


axioma
veterán

Gold/Premium nem jovedelem elvaras csak beerkezes (kulonbozetet nem neznek), ugyhogy nem kell olyan tulsagosan szerencsesnek lenni hozza. Te'ny, kell valamekkora lathato merteku likviditas, es nyilvan konnyebb ha eleve jon annyi jovedelmed, de nem kell ufonak lenni hozza. Gondolom ez volt a kiszerkesztett hsz elozo valtozataban.
MAK visszautalas egeszen konkretan (premium ugyintezomnel rakerdezve is, meg probalva is) megfelel a szamlafelteteleknek.

(#19042) axioma válasza Hintalow (#19040) üzenetére


axioma
veterán

Hat ezt nagyon erezzuk is. (Nem kimondottan Raiff-re ertem, barmi masra, szerencsere azert fejlodnek a fejlesztesi eszkozok/lehetosegek is.)
Mondjuk azt is hozzatennem, hogy a tradicionalis bank me'g igy is joval tobb dolgot kell megoldjon, egyszeruen nagyobb kell legyen a termekportfolio a letezeshez, vagy csak "lenduletbol" benne maradt elemek (epp a napokban hir hogy eltorlik a taviratot, szerintem a lassan erettsegizo gyerekeim nem is ismerik ezt a fogalmat).
Viszont miert nem kezdenek valamit azokkal a kerdesekkel, ami lazan megoldhato lenne attervezes nelkul? Vagy pl. csak en nyafogok azert, hogy ne az legyen a szamlatortenet eleje hogy (esz nelkul, nehez is jol) berakja a kovetkezo (azaz jovobeli!) tranzakciokat? Komolyan mar, ha lusta mindenki akkor is eleg a belso rendszerbol mar kidobott listarol levagni a me'g meg nem tortenteket... vagy auto lapozas az elso multbelire. Nem ertem...

(#19043) unravel


unravel
őstag

Helló

K&hnál elérhető lett a Google Pay. Mit kell róla tudni? Van előnye egyáltalán? :)

¯\_(ツ)_/¯

(#19044) dptrsk válasza unravel (#19043) üzenetére


dptrsk
addikt

Egy natív megoldásnak?
Nagy előnye van a 3rd partyval szemben.

(#19045) cocka


cocka
veterán

Gránitpang: A számlavezető rendszer nem elérhető, próbálja meg később! De beengedni is alig akart. (web)

(#19046) RR-13


RR-13
őstag

Elsősorban az Erste Banknál, régebben kötött hitelkártyásoknak írom, hogy az Erste Bank 2021. július 01. napjával megszünteti a 0 Ft havidíjas KártyaŐr sms szolgáltatást. :(

Helyette gondolom csak a Hitelkártya Hírnököt lehet majd 481 Ft havidíjért igényelni. :(((

[ Szerkesztve ]

(#19047) pictigjis válasza RR-13 (#19046) üzenetére


pictigjis
senior tag

ooo, hogy azt a jo...

bezzeg a hitelkartya hirdetmeny 4. oldalanak aljarol tovabbra sem sikerult kitorolni azt a kis kiegeszitest, szoval megint egymasnak ellentmondo dolgokat hordanak ossze

(#19048) INGJOKE válasza RR-13 (#19046) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nekem mostanában semmiről nem jön sms, fel kellene hívnom őket vagy bemenni valahova, de se időm se kedvem.

(#19049) RR-13 válasza pictigjis (#19047) üzenetére


RR-13
őstag

Az lehet, hogy akkor fog kikerülni, amikor törlik magát a szolgáltatást is. :U
És egyébként meg az általad hivatkozott szöveg alapján, szerintem a meglévő ügyfeleknek továbbra is biztosítani kellene..., de sajnos a hirdetmény szövege nem erre utal, hogy ez fog történni. :(

Bízom benne, hogy csak újraaktiváltatni nem lehet majd július 1-től, de akinek aktív az használhatja továbbra is, de nem sok esélyt látok ez alapján:

(#19050) RR-13 válasza INGJOKE (#19048) üzenetére


RR-13
őstag

Neked is még a KártyaŐr van?
Lehet átállították 5 ezerre a minimum összeget, nem? Vagy lehet elparaméterezték, és ezért nem kapod meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.