Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) RR-13 válasza #07746304 (#14000) üzenetére


RR-13
őstag

Akkor viszont ezek az iSMS-ek egyáltalán nem érkezhettek meg, mert ki sem lettek küldve..., alkalmazás aktivitás ide-vagy oda. :K
Mondjuk elég furcsa ez, hogy pont ezeket nem küldték ki. :U

(#14002) #07746304 válasza RR-13 (#14001) üzenetére


#07746304
törölt tag

Jelentős torlódás is volt, ami viszont engem érintett és meglepett, hogy 12-én nekem tényleg nem jött meg utalás, csak 13-án, ami azért érdekes, mert 12-én rendszeresen jön (nem szociális ügy):

"Mi az azonnali forint átutalás?
Egy olyan szupergyors átutalás, mellyel az év 365 napján – hétvégén és ünnepnapokon is – a nap 24 órájában, másodpercek alatt a kedvezményezett számlájára kerül az átutalt összeg. Az azonnali átutalás az alábbi feltételek mellett teljesül:"
13-án reggel meg is érkezett.

Volna egy ötletem, vagy észrevételem, ezen egy véletlen módján kezdtem el gondolkozni, egy nagyobb kimenő tételről nem tudtam, hogy mi is az , egyébként Gant ing, és Philip Russel holmim volt... szóval a lényeg, ha már a bolt a NAV-nak elküldi a pontos listát, hogy mikor mit vásároltam a chipstől kezdve, a WC papírig, miért nincs bevezetve az, hogy a bank is megkapja, és mondjuk egy lenyíló menüben kiválasztva meg lehetne nézni?!

Nekem minden blokkom megvan, de mondjuk említett esetnél egyéb termékek is voltak, így oké, hogy tudtam mennyibe kerültek az ingek, de egyben a több kis vacakkal már módosult az összeg...

Amit látok kezdeményezkénst - de ez ugye alap, ráadásul nem is pontos - hogy amikor levonják az Internet+TV+Telefon stb díjakat akkor közleményben (helytelenül) ott van, hogy telefondíj :)

[ Szerkesztve ]

(#14003) RR-13 válasza #07746304 (#14002) üzenetére


RR-13
őstag

Nekem is minden blokkom megvan, és számlám, és másolom is őket, mert hőpapír, és egy idő után felszívódik rajta az adat ;]

Az ötlet érdekes igen, de nem lehet, hogy a NAV-nak csak a vásárlás végösszegét küldik el?

És egyébként mekkora adathalmazt kapnának a bankok, ha minden tételről megkapnák az infót, amiket vettünk? :DDD

Mondjuk ezt a 13-ai utalást nem értem, mert ha rendszeres utalási megbízással van beállítva valami, akkor az elvileg hétvégén, és ünnepnapon nem tud teljesülni, mert az nem az azonnali utalási rendszerben (AFR) indul.

[ Szerkesztve ]

(#14004) axioma


axioma
veterán

Netto kivancsisag: a szamlak adatainak gyujtogetese milyen csaladi allapotnal mukodik? Nalunk nem mukodne, mar mind a 4-en onalloan koltunk, jo a 16 eves nyilvan nem annyit mint mi, de eleve van egy csomo online vasarlas is, kp-s fizetendo is (bar szerencsere egyre kevesebb), az egyetlen amit kezelni tudunk hogy az "atlagos" koltesrol van fogalmunk es beazonositjuk a nagy teteleket amik torzithattak az adott honapban.

(#14005) #07746304 válasza RR-13 (#14003) üzenetére


#07746304
törölt tag

"Mondjuk ezt a 13-ai utalást nem értem, mert ha rendszeres utalási megbízással van beállítva valami, akkor az elvileg hétvégén nem tud teljesülni, mert az nem azonnali utalás."

Akkor ezért volt, én voltam nem kicsit eltévedve.

"Az ötlet érdekes igen, de nem lehet, hogy a NAV-nak csak a vásárlás végösszegét küldik el?"

nem tudom, azért feltételezem, hogy az egészet, hogy "ne lehessen csalni", vissza lehessen követni, de lehetséges, hogy csak a végösszeget küldik el, mert egyszerűbb boltokban ahol olyan blokkot kapsz ahol valahogy így néz ki az egész történet:

tétel #1 225
tétel #2 457
összeg: 672

ott aztán követhetetlen...

"Nekem is minden blokkom megvan, és számlám, és másolom is őket, mert hőpapír, és egy idő után felszívódik rajta az adat ;]"

Igen, be is szoktam scannelni, mondjuk a jótálásijegyeknek csak a bolt által kiállított részét :)

"És egyébként mekkora adathalmazt kapnának a bankok, ha minden tételről megkapnák az infót, amiket vettünk? :DDD"

Mindjárt lenne a számlavezetésidíjnak látszata :D Jó mondjuk nekünk 0 Ft, szóval annyira nem gáz :) Ez csak egy szimpla ötlet volt a részemről. Na meg CIB-nél mint tudjuk, 6 hónapig lehet elektronikusan visszakeresni, arról nem is beszélve, hogy az ingyenes számlakivonat terjedelme is jócskán megnőne, kb havonta egy dossziét tenne ki :D

(#14006) #07746304 válasza axioma (#14004) üzenetére


#07746304
törölt tag

Nálunk ennek családi hagyományai vannak, Nagypapám még a nagyobb címletű pénzek számát is felírta mielőtt boltba ment :)

Nekem még a 2003 (sőt az 1997-es számítógép vásárlási számlák is megvannak - emléknek):

alt="" title="" alt="" title=""

Csak azt teszem el, amit én intézek, vagy érintve vagyok, vagy olyan fontosságú, hogy meg kell őriznem.

Felhőben is el vannak tárolva.

[ Szerkesztve ]

(#14007) bopeti98 válasza axioma (#14004) üzenetére


bopeti98
őstag

Mi csak a fontosabb számlákat/blokkokat tesszük el (pl drágább elektronikai cuccok), kivéve ha elektronikusan kapjuk, mert akkor csak a gépre van lementve.
A kenyér, meg a tejföl blokkja a kasszától való távozás után általában repül a kukába, már csak azért is, mert mindig az önkiszolgáló kasszát használjuk, és ott a képernyőn egyértelműen követhető a dolog, így utólagos ellenőrzésnek nincs értelme.

[ Szerkesztve ]

(#14008) #07746304 válasza bopeti98 (#14007) üzenetére


#07746304
törölt tag

Az olyasmit én sem teszem el, de ha már ezt így felhoztad a Tescónál van egy olyan, hogy 10 000 Ft alatt nem adnak garanciajegyet tartsd meg azt az akár végtelenül hosszú blokkot amin rajta van a rúdmixer mellett a chips-től kezdve minden hétköznapi dolog :D

(#14009) axioma válasza bopeti98 (#14007) üzenetére


axioma
veterán

Az mas, aminel kell a blokk gari miatt azt nyilvan... mas kerdes hogy attol me'g ezeket is kell idonkent szelektalni es a 17 evvel ezelott vett mikro papirjait es foleg hasznalatijat kulon idoraforditassal kidobni...
Az mondjuk teny, hogy ha lehetne perdef nfc-vel elektromos formaban letolteni a blokk informativ tartalmat es ugy osszegezni, ill. ugy is elfogadnak igazolasnak (sorszam alapjan sajat rendszerukben azonosithato a blokk), annak lenne elonye. De itt me'g nem tartunk. [Pedig akar uzleti modell is epitheto lenne ra: az elmult x napban csokkent az y termek vasarlasod, nem kene beszerezned? sot aka'r pluszban raepulve: az altalad vett marka/kiszereles belole most epp itt akcios... Azt mar 10+ eve megcsinaltak pontgyujto kartyaval az usa-ban, hogy ha egy fiatal no abbahagyta az eu. betetek vasarlasat, 6 honapra ra elkezdtek be'bicuccok reklamjaval bombazni...]

Ja igen, szerintem ez nem a banki kivonaton kene szerepeljen. Egyaltalan nem vagyok benne biztos, hogy a bankok reszletes adatokat kapnanak, me'g ha a nav kap is (de a nav se hiszem hogy 3 tejfol stb. reszletezesben kapja - annak a rendszernek a celja igazabol a kov. hataridore varhato afa-bevetelek "elonezete", meg persze a feherites az ellenorizhetoseggel).

[ Szerkesztve ]

(#14010) RR-13 válasza #07746304 (#14005) üzenetére


RR-13
őstag

Ne is mond azokat a boltokat, ahol egybe ütik be a fizetendő összeget, és aztán bogózzam ki a nyugtából később, hogy mi mennyibe került, mert egybe ütik be :W
Amikor időben tudok szólni, akkor jelzem, hogy amiket veszek azokat tételesen üsse be, hogy legalább az összegből be lehessen azonosítani később, ha szükség van rá, ha már a cikk neve nem szerepel a nyugtán egyébként sem. :K

A bankok sokkot kapnának, ha még a vásárlási adatokat is fel kéne tüntetniük a kivonatokon :DD

(#14011) RR-13 válasza #07746304 (#14006) üzenetére


RR-13
őstag

Nekem is megvannak még a Mistral-os számláim :D
Azok a vásárlások, amiket bankkártyával fizetek, azoknak mindnek megvan a nyugta, számla párja is a POS mellett. :K

A Tesco stb. vásárlások nyugtájának az elrakása nagyon sok esetben jól jött, mert hiába élelmiszer van rajta általában, de pl. a Tesco nagyon sok esetben tévesen, vagy többet számolt, vagy nem megfelelően vonja le a kedvezményt stb.
Ilyenkor, ha nincs meg a nyugta, akkor több ezer Ft-al is mínuszba lettünk volna... :K

Érdemes elrakni ezeket, nekem meg főleg, ha kártyás vásárlás volt.
Persze, ha veszek 6 kiflit, akkor annak nem rakom el, ha kp-vel fizettem :D

(#14012) #07746304 válasza RR-13 (#14010) üzenetére


#07746304
törölt tag

"A bankok sokkot kapnának, ha még a vásárlási adatokat is fel kéne tüntetniük a kivonatokon"

Mondjuk bevezethetnék az ingyenes mellett a fizetős kivonatot is, a 6 CIB-nél ugye a 6 hónapnál régebbieknél azért elég vastagon számláznak, ha valaki kikéri :)

(#14013) headhunter válasza headhunter (#13992) üzenetére


headhunter
addikt

Másnap, órákkal később megjött az üzenet...

Utalás OTP: 2020.04.14. 22:02:04
Push üzenet CIB: 2020.04.15. 03:27:06

[ Szerkesztve ]

(#14014) RR-13 válasza #07746304 (#14012) üzenetére


RR-13
őstag

Igen, de csak azoknak kell fizetni a régi papír alapú kivonatokért, akiknél eleve papír alapon küldték ki. :K
Akik elektronikusan kapták meg, azoknak a régebbieket díjmentesen kell, hogy megküldjék papír alapon, postán.
Az elektronikus példánynak, a második esetben történő elküldése, elektronikusan már díja van.
Nem egészen értettem, hogy milyen fizetős kivonatot vezessenek be? :D

(#14015) #07746304 válasza RR-13 (#14014) üzenetére


#07746304
törölt tag

"Nem egészen értettem, hogy milyen fizetős kivonatot vezessenek be? :D"

Tulajdonképpen egy elméleti kivonatról beszéltem, ami csak akkor készülne el, ha a bank megkapná azt az elég vaskos mennyiséget, amit egy átlagos előfizető összebír vásárolni, és mondjuk emberünknek nem lenne elég a megszokott kivonat, hanem látni szeretné banki tálalásban a párja piperecuccait is tételesen, amit a kártyájával vásárolt :D

Amúgy igen, ott a pont! Nekem papír alapon küldik ki. Ennek az előnye, amellett, hogy ingyenes, ugyanúgy megvan elektronikusan is. Pont most a múlthéten küldtem át a könyvelőmnek, aztán kiderült ma, hogy szeptember 20-ig van halasztás ... :D

(#14019) RR-13 válasza #07746304 (#14015) üzenetére


RR-13
őstag

Ja így már értem. Szóval egy kibővített kivonat lehetőségét vetetted fel, akiknek ez kellene olyan formában, annak az már fizetős lenne.

A CIB bank kivonatával kapcsolatban: sajnos csak 6 hónapra teszi elérhetővé a régebbi kivonatokat visszamenőleg, ezért én minden hónapban lementem PC-re az e-kivonatot is, annak ellenére, hogy postán is megkapom papír alapon.

Ez azért van így, mert ha később kellene, akkor legalább az egyik típus biztosan meglesz, vagy az irattartóban, vagy a gépen.
Mivel ingyenes a papír alapú, ezért én addig kérem, amíg ingyenes marad, és egyébként is csak a papír alapú minősül hiteles számlaügyi bizonylatnak. :K

[ Szerkesztve ]

(#14020) RR-13


RR-13
őstag

Budapest Bank tájékoztatása:

(#14021) #07746304


#07746304
törölt tag

Pont mikor belépek :D

(#14022) RR-13 válasza #07746304 (#14021) üzenetére


RR-13
őstag

Jelenleg működik az App. és az Internetbank is, be tudok lépni egyből.
Mostanra nem írták, hogy lenne karbantartás :(

Nekünk 2 napja azt csinálta, hogy az egyik CIB számlára beléptünk, majd kiléptünk, de a böngészőt nem zártuk be, és addig nem engedett be a másik számlára, amíg a böngészőt újra nem indítottam :U

(#14023) #07746304 válasza RR-13 (#14022) üzenetére


#07746304
törölt tag

Tartották az öt percet, én meg 2-3 percenként aktívkodtam, hogy ne léptessen ki, mert akkor megint új kódot kell generáltatni :D Pont a kivonatokat mentettem le :)

(#14024) RR-13


RR-13
őstag

Erste Bank:

Rendszerkarbantartás:

Tájékoztatjuk, hogy a magyarországi Erste Bank Csoport elektronikus rendszerein 2020. 04. 17. 20:00 óra és 2020. 04. 18. 00:00 óra közötti időszakban tervezett és ütemezett karbantartási munkálatokat végzünk, mely digitális szolgáltatásaink működését befolyásolhatja.

(#14025) #07746304


#07746304
törölt tag

Helló, a napokban keresett meg az egyik biztosító- mivel 26 évem van hátra a nyugdíjig - ez lenne a negyedik aktív biztosításom (Lakás, Balesetőr, és ÉletEnergia) a meglévők mellé, mely tulajdonképpen életbiztosítás néven fut, de nyugdíjbiztosítás is, ráadásul a megkötéskor éppen aktuális nyugdíjkorhatárt veszik alapul. Magyarán ha közben felemelik 72 évre a nyugdíjkorhatárt ők akkor is 65-től fizetnek. Havonta körülbelül 20 000 Ft lenne a befizetés, 5000+15000, de ez szabadon módosítható.

Úgy tudom, hogy a bankok is foglalkoznak ilyesmivel. Melyik számít a bankok közül a legjobbnak?

(#14026) RR-13 válasza #07746304 (#14025) üzenetére


RR-13
őstag

Talán a K&H Bankot érdemes megnézni, mert nekik főprofiljuk a biztosítás is. :K

Van nekik K&H rendszeres díjas nyugdíjbiztosítás 2

Egyébként eddig csak olyan tapasztalatról tudok más bankoknál, hogy ha van folyószámla akkor mellé köthető biztosítás is, de lehet, hogy tévedek, majd más kijavít, ha van személyes tapasztalata. :U

(#14027) INGJOKE válasza #07746304 (#14025) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ha biztosítás akkor ING, azaz most megint NN. :)

(#14028) RR-13 válasza INGJOKE (#14027) üzenetére


RR-13
őstag

Az nem bank, ha jól tudom :N

(#14029) windlord


windlord
őstag

Holnap ernek oda, hogy megszuntessem a Priv L szamlam.
A vegen a dijjak megfizetesehez lehet penztari szolgaltatast is hasznalni vagy hagyjak rajta valamennyi kp. - t es vonjak le belole?!

Jelenleg 0 huf van rajta.

(#14030) INGJOKE válasza RR-13 (#14028) üzenetére


INGJOKE
veterán

Van banki szolgáltatása is, de csak nagy cégeknek. :)

(#14031) petipetya válasza windlord (#14029) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha pontosan tudják majd a befizetendő összeget a megszüntetés során, akkor azonnali átutalással kiegyenlítheted. Ha viszont nem utalsz ingyen x összeg alatt, akkor a legegyszerűbb valamennyit rajta hagyni, és szépen átutalják neked a megszüntetés után valamikor.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#14032) RR-13 válasza windlord (#14029) üzenetére


RR-13
őstag

Ebben az esetben Neked talán egyszerűbb, ha nem utalsz már semmit, mert amikor készítik a kalkulációt, akkor a pontos összeget a pénztárban befizetheted.
Majd átkísérnek elvileg a pénztárhoz, ahogy minket is a kalkulációs lappal. :K

(#14033) RR-13 válasza INGJOKE (#14030) üzenetére


RR-13
őstag

Kicsit megkavarodtam, mert az NN az csak biztosító, és ahogy én látom az ING megmaradt ING-nek, ahol nagyvállalati banki szolgáltatás van már csak, ahogy Te is írtad. :K

Amit én linkeltem fentebb (NN), nekik nincs banki szolgáltatásuk, mert az ING csoport kettévált, ha jól értelmeztem.

Alapvetően olyan "legjobb" bankot keresett, akinek van biztosítási szolgáltatása is, bankon belül, ha jól értem a fenti kérdését IntelliSensének.

[ Szerkesztve ]

(#14034) Flashback


Flashback
addikt

Sziasztok,
Németországban dolgozom és úgy alakult hogy itthon kellene autót vennünk. Kérdésem az lenne hogy hogy tudom most a legjobb opcióban hazautalni a pénzt a német számlámról?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#14035) dptrsk válasza Flashback (#14034) üzenetére


dptrsk
addikt

Transferwise?

(#14036) #07746304 válasza RR-13 (#14026) üzenetére


#07746304
törölt tag

Ahogyan elnézem ugyanaz a séma, mint amit az Unionosok ajánlottak.

a biztosítási szolgáltatás után nem kell sem személyi jövedelemadót, sem örökösödési illetéket fizetni

a Biztosító részvisszavásárlási megbízás teljesítése során először a korábban megfizetésre került díjakat veszi figyelembe

a tájékoztatás a hatályos jogszabályi rendelkezéseken alapul, amelyek a későbbiekben változhatnak

a vonatkozó adójogszabály: a személyi jövedelemadóról szóló 1995.évi CXVII. törvény

Az összegek persze eltérhetnek. Az Union pl dupla annyit fizetne mint a CIB Balesetőr.

(#14037) #07746304 válasza #07746304 (#14036) üzenetére


#07746304
törölt tag

(#14038) #07746304 válasza #07746304 (#14036) üzenetére


#07746304
törölt tag

Upsz, a link lemaradt : K&H

OTP Bank

Rafi nyugdíjbiztosítás

(#14039) RR-13 válasza #07746304 (#14036) üzenetére


RR-13
őstag

Azt mondjuk nem is tudtam, hogy az UNION keresett meg ilyen ügyben. :N
Esetleg próbáld meg a CIB Bankot, hátha a régi múltadra való tekintettel adnak egy kedvezményes biztosítós, nyugdíjas csomagot, a folyószámlád mellé. :K

(#14040) #07746304 válasza RR-13 (#14039) üzenetére


#07746304
törölt tag

Ráadásul azon a számomon amiről azt sem tudtam, hogy hívni lehet, mivel Magenta 1--es adatkártya... nem is lehetett ameddig az iPAD-ben volt, csak beraktam a telefonomba télen, hogy az iPad melegben legyen, a telefon meg a zsebemben.

Az a cél részemről, hogy ne sok felé legyennek az ügyeim, amit lehet a saját CIB Bankomnál intézzek, ez lesz a harmadik dolog náluk. Az kiderült számomra, hogy elvileg ezt is lehet telefonon keresztül megkötni, és nem kell bemennem Debrecenbe.

Egy dolgot még fejleszthetnének a CIB Mobilapplikáción, mégpedig, hogy iPad-en ne csak fekvő elrendezés legyen.

[ Szerkesztve ]

(#14041) RR-13 válasza #07746304 (#14040) üzenetére


RR-13
őstag

Gondoltam, hogy azért nem külön biztosítót keresel, mert logikus, hogy az ember inkább egy helyen szeretne kb. mindent, ameddig megéri..., és ha ezt a számlavezető bankjánál tudja, akkor az a legjobb :K

Az iPad-el kapcsolatos észrevételed hasznos, és jogos, írj a CIB App fejlesztőknek, és ne a Play áruházban, mert arra nem igazán "ők" reagálnak mindig. :U

[ Szerkesztve ]

(#14042) dptrsk válasza #07746304 (#14040) üzenetére


dptrsk
addikt

...és biztos megéri, ahelyett, hogy saját magad kezelnéd a befektetéseidet?
Persze az idő pénz, de lehet, hogy megéri "lehajolni" a különbségért
Tudom, hogy az adójóváírás vonzó, de hoszútávon elenyésző a teljes bent levő tőkére vetítve.
S még a hozzáférésed is korlátozott(ami lehet nem baj, ha nem vagy fegyelmezett), de én végesznék egy kalkulációt, hogy saját befektetési portfólió vagy nyugdíjbiztosítás.

Mindkét esetben csak múltbeli adatokra tudsz támaszkodni, ami semmi garanciát nem biztosít a jövőre nézve, de látod a különbséget.

(#14043) #07746304 válasza dptrsk (#14042) üzenetére


#07746304
törölt tag

Megközelítés kérdése. Az unionos biztosítós hölggyel egyetértettünk abban, hogy mire abba a korba lépek, az állami khm... khm... nekem ez biztosítéknak kell arra az esetre...
Másfelől az államnak havonta elég sok pénzt fizetünk be, hogy egyszer legyen nyugdíjunk (állami), mindezt úgy , hogy egyfelől az iménti felvetés miatt egy lottó, másfelől meg azért, mert nem egy ismerősöm volt akitől szintén vonták (az egyik 53 évesen halt meg Stroke-ban) évtizedeken keresztül (mi lóvét befizetett), a kaszás közbe szólt, aztán egy Ft-ot nem látott viszont. Szóval drága lottó.... De most még nézelődök, és azért is kérdeztem itt is rá, mert minél szélesebb körből akarok választani, így jöttek képbe a bankok. Lakásbiztosításból például sikerült több mint egy éve megtalálnom a legtöbb pozitív értékelésessel bírót, meg is kötöttem egy elég drága, de mindenben legjobb biztosítást.

(#14041) RR-13Igen valóban ezért.

(#14044) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Van egy hitelkártyám, aminek a hitelkeret összege legyen 100e Ft. Következő hónapban tudom lesz egy nagyobb kiadásom, pl 120e Ft. Csinálhatom azt, hogy a főszámlámról átvezetek annyi pénzt, hogy ki tudjam fizetni, nem "gond" ha 20% több pénz van a hitelkártyán, mint a hitelkeret? (Azért lenne jó így, mert ha hitelkarival vásárolok akkor valamennyi összeget visszakapok majd)

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#14045) dptrsk válasza bugizozi (#14044) üzenetére


dptrsk
addikt

Attól függ melyik bank, melyik hitelkártyája...

(#14046) axioma válasza bugizozi (#14044) üzenetére


axioma
veterán

Van ahol lathatoan pozitivban levo egyenleg (keret felettre toltes) nullazza eleve az adott idoszakra jaro visszateritest.
Kerdes, hogy fizikailag vagy neten venned. A penztaros tud siman 2 reszletben, 2 kartyarol fizettetni (vagy kartya +kp). Netes rendelesnel nyilvan ez nem annyira mukodik.

(#14047) RR-13 válasza bugizozi (#14044) üzenetére


RR-13
őstag

Szia.
A K&H Banknál engedik ezt, ha jól emlékszem (visszatérítés maximum régen havonta 3.000 Ft/kártya volt)

Az Ersténél, ha több pénz van a Hk. számlán, mint a kereted, és úgy vásárolsz, akkor engedik, de arra az egész vásárlás összegére nem jár vissza 1% sem.

Viszont elvileg minden banknál van egy visszatérítési limit havonta, így csak annyit érdemes átvezetni, amennyi után összesen járna is a visszatérítés, mert max. úgyis csak annyit kapnál vissza, amennyi az adott banknál a visszatérítési limit havonta. Budapest Banknál pl. havi max. 5,000 Ft.

Egyébként a vásárlás fizetésénél még mindig van lehetőséged több kártyával is fizetni egy vásárlás végösszegét, mert nagyon sok helyen megoldható ez. Vagyis a Hk.-ás kártyás fizetést kiegészíteni FSzl-ás kártyás fizetéssel.

Pl. ha van 450.000 Ft Hk kereted, de a pl. Tv ára 650.000 Ft, akkor már csak 50.000 Ft-ot érdemes átvezetned, mert a többi után úgysem kapnál visszatérítést, ha olyan banknál vagy ahol 1% jár vissza, és maximálva van pl. havi 5.000 Ft-ban a visszatérítés.

Viszont, ha Erstés vagy, akkor 4% jár vissza pl. elektronikai áruházakban, ha azt választottad, és akkor meg megint más a matek.

[ Szerkesztve ]

(#14048) dptrsk válasza #07746304 (#14043) üzenetére


dptrsk
addikt

Értem amit írsz, amire én szerettem volna rámutatni, arra nem reflektáltál
A lakásbiztosítás más téma szerintem, az nem megtakarítás.

Neked azt kell mérlegelned, hogy a nyugdíjas éveidre szánt pénzt:
1. Saját magad fekteted be a pénzedet, akár X % éves kamatra.
2. Nyugdíj célú termékekbe fektetsz akár Y % éves kamatra + adóvisszatérítés

Meg kell nézni, de a nyugdíj célú termékek bizonyos részben tartanak pénzt állampapírban is, amibe te magad is be tudsz fektetni, ha akarsz.

Hosszú távon sejthető, hogy az
X(-költségei) > Y(+adóvisszatérítés)

Nyugdíj célú termékeknél vastagon megfizeted, hogy valaki más kezeli a befektetéseidet.

Emellett nem szerencsés előre költeni, de ha nyugdíj előtt 1 évvel valami gond lesz(pl. munkahely elvesztése) a saját befektetést tudod részben elkezdeni felélni, míg a nyugdíj célú termékeknél nem tudsz bármikor belenyúlni(a nem fizetés esetleg még levonásokkal is bűntetik), és kérdés mit hoz a szabályozási környezet...
Saját befektetésnél akár devizában is tudod tartani egy részét...

(#14049) ferenck


ferenck
senior tag

CIB-nél van ez a virtuális kártya. Gondoltam ma kipróbálom élesben. Sikerült létrehozni egyet, de fizetésnél nem fogadta el a rendszer. Ennyit erről. Így nem tudom mi értelme van. :(

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#14050) Met válasza ferenck (#14049) üzenetére


Met
nagyúr

Létrehozni?
Igényelni kell, kapsz egy kártyát ami úgy néz ki mint a rendes bankkártya csak online vásárlásra tudod használni. Ugyan úgy be kell aktiválni, ugyan úgy van lejárati ideje és ha lejár küldenek másikat.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.