Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Met válasza Fandango (#10000) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem írt a CIB, kétszer is.
Pedig számlanyitáskor lemásolták a személyim.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10002) Peter.70 válasza Fandango (#10000) üzenetére


Peter.70
őstag

Szerintem célszerű bemenni, épp a múlt héten kérdeztem az otp-t

(#10003) .tnm válasza Peter.70 (#9997) üzenetére


.tnm
addikt

Ne haragudj, de teljesen zagyva, amit írsz.
Egyfelől, még mindig nem nevezted meg, hogy MELYIK számlacsomag a Gránitnál.
Másfelől, a tranzakziós adót a bankokra vetették ki, azoknak kell megfizetni. Az amit egy bank von egy-egy átutalás után az mindig banki jutalék/díj. Sok esetben éppen annyi, mint a tranzakciós adó (ezt hívja a köznyelv a tr. adó áthárításának), de akár ettől teljesen függetlenül is megállapíthatja egy bank a díjtételeket.
Így aztán 20000 alatti tételek tr. adómentessége is elsősorban a bankoknak szól, aztán azok vagy továbbadják ezt az ügyfeleknek, vagy nem.

Az "Alkalmanként 25 ezer, amit ha külön nézel, akkor alkalmanként 5000" rész teljesen követhetetlen, szerintem nem olvastad át, mielőtt elküldted. De a tr. adó (ami tehát a bakokra van kivetve), az egyes utalási tételeken alapul, nem a hó végi összesítésre. Azaz ha 1 millió Ft-ot 19ezres részletekben utalsz át, akkor tr. adómentes (legalábbis a hírekben lehozott szabályok szerint, magába a rendeletbe/törvénybe nem néztem bele). (És ha igaz, akkor jól látszik, hogy mennyire távol áll a jogalkotóktól a logika...)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#10004) Sanyi.mTs válasza Met (#10001) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

nekem talán már 3szor is jött erről email CIB-től.
viszont, ha akarom az igazolványom másolatát elküldhetem nekik emailben és akkor nem kell bemenni.

(#10005) Hintalow válasza Fandango (#10000) üzenetére


Hintalow
senior tag

Igen, e miatt a rendelkezés miatt küldözgetik bőszen az értesítéseket azoknak az ügyfeleknek AKIK 1000 ÉVE VOLTAK BENT SZEMÉLYESEN :)
Ha a számlacsomag váltás során személyesen voltál bent, akkor ezt pl. esélyesen nálad is megcsinálták ügyintézés közben.
Ha nem kapsz külön felszólítást, szerintem ne rabold az időd ilyenekkel :)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#10006) Met válasza Hintalow (#10005) üzenetére


Met
nagyúr

3 éve nyitottam a számlát, mégis be kell mennem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10007) Fandango válasza Hintalow (#10005) üzenetére


Fandango
veterán

Személyesen voltam bent, sőt utána mégegyszer, amikor a régi bankkártyát leadtam.

(#10008) Flinter


Flinter
tag

Szervusztok!

Ismer valaki egy jól működő ATM kereső Android alkalmazást?

Van több tucatnyi ilyen app a Play Áruházban, de mindegyik eléggé le van pontozva, a szöveges értékeléseik többsége is csupa panasz.

A MasterCard a hivatalos oldaláról (ahol a weben működik az ATM keresés) elküld(ene) a Google Play Áruházba, az Mastercard Nearby alkalmazáshoz - csak az éppen ott már nem létezik. (Érdekes, hogy az Apple Store-ban meg (még?) megvan, de a Windows Store-ban sincs...)

A VISA oldaláról (ahol a weben szintén működik a keresés) szintén letölthető egy VISA Travel Tools app, de az ATM Locator funkció érthetetlenül nem működik benne.

Egyszerűen nem hiszem el, hogy nem találok egy normális alkalmazást sem erre a sík egyszerű feladatra...

[ Szerkesztve ]

(#10009) albiosz válasza Flinter (#10008) üzenetére


albiosz
őstag

google maps? :)

(#10010) Flinter válasza albiosz (#10009) üzenetére


Flinter
tag

Szvsz a Google Maps-on nincsenek fönt "hivatalból" az ATM-ek, csak az a pár, amelyet valamely privát felhasználó a saját önszorgalomból fölrakott... :(

[ Szerkesztve ]

(#10011) albiosz válasza Flinter (#10010) üzenetére


albiosz
őstag

Batyi környékén ülök most. Amit szoktam látni a környéken, azokat mind mutatja.

(#10012) Flinter válasza albiosz (#10011) üzenetére


Flinter
tag

Hidd el, hogy nem a bankok vagy kártyatársaságok rakták föl őket, csak pár ráérős privát felhasználó...
Ergo nem teljes körű és megbízhatatlan helyű. (Nézz körül máshol. pl. vidéken.)

Egy "valódi" ATM alkalmazás pl. mutat(hat)ja, hogy melyik ATM nem számít fel további díjat a kp felvételért.
(Tudom, hogy az ilyen Mo-n ritka, de van ország, ahol ez eléggé elterjedt - mármint hogy egy ATM extra díjat számol föl a használatáért.)

[ Szerkesztve ]

(#10013) margithid


margithid
veterán

Van különbség sima banki átutalás és SEPA átutalás között?
Arra gondolok, hogy ugyanarra a számlaszámra mehet mindkettő, jóvá fogja írni?
Azért kérdezem, mert van olyan cég ahol van külön számlaszám SEPA és külön bank wire átutalásra is.
Máshol meg csak egy sima EUR számla van megadva, nem tudom erre mehet-e SEPA is, vagy csak sima banki átutalás?

(#10014) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Váltanék OTP-től (rengeteg okból), és a kezdetektől a legszimpatikusabb a Magnet volt. Kérdés: tapasztalatok? Negatívumok, pozitívumok?
Tényleg olyan jó a mobil appjuk, mint állítják? Vásárlás esetén, azonnali értesítés van?

Eddig főként két dolog tartott az OTP-nél*, de már ezek is eltűnnek lassan...

*ATM-ek száma, amit úgy néz ki, Curve kártyával ki tudok kerülni illetve egy 100.000Ft-os hitelkeret, amit akkor tudok használni, az egyenlegemről elfogy a pénz, de ezt is csak egyszer használtam, próba képpen

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#10015) Hintalow válasza margithid (#10013) üzenetére


Hintalow
senior tag

A SEPA utalásnak (Singel European Payment Area) európán belül van értelme, gyorsabb és olcsóbb.
Ha európán kívül utalnál, vagy nem euróban akkor csak normál utalás jöhet szóba (az általad írt bank wire kifejezést jellemzően amerikában használják az átutalásra)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#10016) Peter.70 válasza gzbotii (#10014) üzenetére


Peter.70
őstag

Én egyszer voltam a Magnetnál ( pár hónap ), most legutóbb is nézegettem, de a Gránit nyert

(#10017) margithid


margithid
veterán

Az lehetséges, hogy 20.-án elutaltak nekem egy IBAN utalást, de még nem kaptam meg.
Ennyit még soha nem vártam rá..

(#10018) temporello válasza margithid (#10017) üzenetére


temporello
tag

Ha külföldről jön,akkor normálisnak nevezhető az 5 munkanap is,amíg megjön.

(#10019) Vmf


Vmf
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kèrdèsem konverziòval kapcsolatban amiben a segìtsègereket kèrnèm!

Mastercard kàrtyàval fizetek Ausztriában forintos számlàmról.

Ebben az esetben az eurot a bank deviza eladàsi àrfolyamán konvertálja forintra,viszont ha pl Horvátországban vásárolok, akkor először a Mastercard elszàmolàsi devizaneme ami eurora váltja a kunàt majd a bankom pedig a napi deviza eladàsi àrfolyamàn adja el az eurot forintèrt ìgy terhelve a ft-os szàmlaszámomat?

(#10020) dptrsk válasza Vmf (#10019) üzenetére


dptrsk
addikt

Valahogy így, igen

(#10021) Vmf válasza dptrsk (#10020) üzenetére


Vmf
csendes tag

Köszi!

(#10022) Peter.70 válasza Vmf (#10019) üzenetére


Peter.70
őstag

+1 :K

(#10023) Hintalow válasza Vmf (#10019) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ha fontos a konverzió menete és az árfolyamok, akkor érdeklődj a bankodnál, mert a pénzintézetek egyénileg szerződnek le a kártyatársaságokkal :K
A Raiffeisennél például az általad írt példában nem is lenne euró, mert náluk ha nem eurót használó országban vásárolsz, akkor dollárban számolnak el

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#10024) KTU válasza Hintalow (#10023) üzenetére


KTU
addikt

Ha le is akarja csökkenteni a konverziók számát,
és csökkenteni a költségeket,
akkor a FinTech topikban érdeklődjön. :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#10025) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!
Hamarosan utazunk külföldre és szeretnénk autót is bérelni. Ahogy nézegettem eléggé ajánlott hitelkártya a bérléshez. Melyik bank ajánlott?
Jelenleg az OTP-nél van dombornyomott betéti kártyám.

Köszi szépen!

(#10026) Fandango válasza koxkids (#10025) üzenetére


Fandango
veterán

Akkor legyen mondjuk OTP Bonus hitel. ;)

(#10027) Oliverda válasza koxkids (#10025) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem feltétel, hogy hitelkártya legyen, én anno simán foglaltam betéti kártyával is. A lényeg, hogy legyen rajta megfelelő fedezet.

Ha sokat bérelsz autót, érdemes lehet elgondolkozni a Gránit Platinumon. Jár hozzá Avis kedvezmény (is), miközben az éves díja elég baráti (nullás számla mellé is kérhető).

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10028) axioma válasza Oliverda (#10027) üzenetére


axioma
veterán

Hat, ez azert attol fugg. Ismeros ment a direkt ezert kivaltott hitelkartyaval valamelyik szigetre, es egybol kapott autot. De kozben mellette magyarok probaltak intezkedni, es dombor betetivel se tudtak autohoz jutni, atkuldtek oket hogy probalkozzanak kisebb kolcsonzonel, hatha azok elfogadjak.
A hitelkartya valamilyen szinten nem csak azt jelenti nekik, hogy biztosan megkapjak a penzt, hanem hogy egy bank megvizsgalta, es megbizhatonak tartotta kolcson szempontjabol. Mert azert az autot is kolcsonzi, es nem nagyon van a kezeben kockazatelemzesi lehetoseg. Marpedig ha az autoval meglep az illeto akkor me'g ha a kara meg is terul idovel, az kieses az uzletmenetben. Szerintem logikus lepes.
Persze ettol me'g attol fugg, van ahol elfogadjak, de fontos tudni, hogy van ahol nem. Vagy elore kell erdeklodni, vagy kivaltani egy hitelkartyat.

(#10029) promagus00


promagus00
tag

Sziasztok!

A Gránit bankra váltásra gondolkozok, Bajnok Plusz csomagon, tudnátok esetleg tapasztalatokat megosztani a bankról?

Illetve pro, és kontra vélemények is érdkelnének :R
Jelenleg OTP Junior számlám van, arról szeretnék váltani.

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#10030) Peter.70 válasza promagus00 (#10029) üzenetére


Peter.70
őstag

Bajnok pro? Nem elég a Bajnok? A pro az kb 1000 HUF/hó

Nekem bajnok van. Vegyesek a tapasztalataim, bár ez szerintem nem bank függő. PM-ben szívesen kifejtem bővebben is

[ Szerkesztve ]

(#10031) noorbertt válasza promagus00 (#10029) üzenetére


noorbertt
őstag

Bajnok plus van, megeri az árát, hasonlítsd össze a többivel és ha ki tudod használni akkor hajrá. Mobil appjuk nagyon jó, az én kártyámat még nem is használtam kB soha vásárlásra mert mindig mobilt használok. Ha van bármi kérdésed akkor tudsz üzenetet írni a netbankon keresztül amire elég gyorsan válaszolnak, de telefonon is segítőkészek.
Negatívumot még nem tudok mondani, külföldön éltem sokáig ott minden csomag ingyen volt de kB hasonló a színvonal (kivéve hogy a gránitnak csak két fiókja van, bár voltam ott 3x osszvissz)

(#10032) ratcache válasza Peter.70 (#10030) üzenetére


ratcache
aktív tag

ha nem gond, jöhetne ide is, én is pont hasonló cipőben járok, csak K&H-tól.

(#10033) margithid


margithid
veterán

Erről eddig csak én nem tudtam?
[link]
Raiffeisennél vagyok, de eddig semmi értesítőt nem kaptam, hogy ilyesmi kellene...

(#10034) Gedeon31 válasza margithid (#10033) üzenetére


Gedeon31
addikt

A Cib bank már tavaly év vége felé küldött e-mailt róla és azóta is többször. Kedden túlestem rajta bent voltam a bankban

(#10035) margithid válasza Gedeon31 (#10034) üzenetére


margithid
veterán

Remélem Raiffeisennél nem kell személyesen bemennem, majd jövő héten felhívom őket.
De azért szólhatnának ilyenekért..

(#10036) Gedeon31 válasza margithid (#10035) üzenetére


Gedeon31
addikt

A Cibnél van lehetőség a másolatot elküldeni email címre ,meg talán videóchaten is lehet bemutatni ,de ebben nem vagyok biztos.

(#10037) Peter.70 válasza ratcache (#10032) üzenetére


Peter.70
őstag

K&H rol valtanal?

(#10038) dptrsk válasza Peter.70 (#10037) üzenetére


dptrsk
addikt

Szerintem igen.
Nyáron nálunk is aktuális lesz a k&h leváltása, hacsak nem újítanak valami jobb számlát.

(#10039) Peter.70 válasza dptrsk (#10038) üzenetére


Peter.70
őstag

Hát én főleg a költségekre mentem. A K&H kiesett a versenyből. Maradt a gránit

(#10040) ratcache válasza Peter.70 (#10037) üzenetére


ratcache
aktív tag

Igen, onnan váltanék.

Eddig szimpatikus és kényelmes volt, hogy egy helyen van minden, ráadásul a hitelkártyával legalább nullázni lehetett a költségeket azután is, hogy az ingyenes csomagokat kivezették - de most, hogy már azt is megszűntették, gyakorlatilag csak a hitel köt oda, így már nem igazán éri meg maradni...

(#10041) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Március 31-én vettem le készpénzt automatából, amit április 2-án könyvelt le a bank. Ettől ez a kp felvét még a márciusi hónapra vonatkozik, tehát áprilisban nyugodtan vehetek fel pénzt 2 alkalommal 150e Ft-ig?

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#10042) Oliverda válasza bugizozi (#10041) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10043) dptrsk válasza bugizozi (#10041) üzenetére


dptrsk
addikt

A bankod hirdetményét nézd meg, hogy mi alapján számolja el a kp felvételeket.

Régebben volt rá példa, hogy a könyvelés dátuma számított, nem tudom most is van-e még ilyen.

(#10044) margithid


margithid
veterán

Sepa utalás azért elég drága raiffeisennél...
3500 eurót utaltam, 1 152 000 Forinton lett átváltva, két jutalék volt, 3800 és 4800 Forint...

(#10045) bazsimano válasza margithid (#10044) üzenetére


bazsimano
őstag

hat ezert kell hasznalni transferwaiset vagy currencyfairt! ahogy mar emlitettuk egy paran!
erdemes hasznalni, joval kedvezmenyesebb mint bankon belul utalni szerintem :U

(#10046) margithid válasza bazsimano (#10045) üzenetére


margithid
veterán

Az a röhej, hogy elvileg a sepa a kedvező díjak miatt éri meg, milyen akkor a sima banki átutalás...?:(

(#10047) bazsimano válasza margithid (#10046) üzenetére


bazsimano
őstag

hat azert van a kondicios hirdetmeny! ezt te is elore ki tudtad volna szamolni, hoyg pontosan mennyi lesz levonva!
nem tudom milyen csomagba vagy...de pl ha ingyens utalasod van akkor transferwiset hasznalva ennyi lett volna osszvissz a 3500 euro koltseged:

mostani valtassal szamolva...

(#10048) margithid válasza bazsimano (#10047) üzenetére


margithid
veterán

Nézegettem ,de olyan bonyolult volt a számítása, hogy kihagytam, mindegy, legközelebb ezt fogom használni!

(#10049) vnorbi válasza bazsimano (#10047) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Az általad csatolt képen a bankkártyás (drága) befizetés van. Az utalással történő befizetéskor kb 5 ezer forinttal alacsonyabb a díj ekkora összegnél a kártyáshoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#10050) margithid válasza vnorbi (#10049) üzenetére


margithid
veterán

Hát igen, 35-40k-t spóroltam volna....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.