Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) g@bo válasza doc (#5000) üzenetére


g@bo
nagyúr

parancs, értettük. vagy arról beszélgetünk (akár offban) amire utasítasz, v semmiről.

(#5002) Remekelek28 válasza doc (#5000) üzenetére


Remekelek28
őstag

Igy van :) Rögtön kérdeznék is,most hogy újra gazdag vagyok,hogy eddig sima folyószámlámon jött és volt a pénz,de szerintem ez nem kamatoizk sokat éves szinten.
Otp-s vagyok és érdemes lekötni a pénzemet itt,vagy más bankot ajánlotok? Ha lekötöm,hány % kamatot kaphatok és ott folyamatosan tehetek is hozz?

(#5003) doc válasza Remekelek28 (#5002) üzenetére


doc
nagyúr

nezd meg valamelyik kalkulator-oldalon (bankracio, bankmonitor pl) a lekoteseket
azert arra figyelj, hogy ha odautalod a penzt, annak koltsege van, es a mostani nagyon alacsony beteti kamatok, kamatado, EHO, es az onnan torteno visszautalas koltsege miatt lehet hogy meg sem eri...

(#5004) Remekelek28 válasza doc (#5003) üzenetére


Remekelek28
őstag

itt irja a legjobb kamatozást,7,5%-ot De ebbe gyanús valami.

(#5005) doc válasza Remekelek28 (#5004) üzenetére


doc
nagyúr

nem olvastam el a reszletes leirast, de ez igy valoban furcsa
az hogy fix, garantalt hozamot ir, jol hangzik, de ami alatta van, az nagyon nem kerek... a TBSZ hosszu tavra (5 ev) jo valasztas, itt meg honapokat (!!) irnak ra... :F

(#5006) .tnm válasza doc (#5005) üzenetére


.tnm
addikt

Kibocsátó felhívja a befektetők figyelmét, hogy a kötvény forgalomba hoza­tala a szokásostól eltérő kockázatú.

ez is ijesztően hangzik az apróbetűben.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#5007) doc válasza .tnm (#5006) üzenetére


doc
nagyúr

felette meg: "FIX HOZAM
Nincs a hozammal kapcsolatban bizonytalanság."

ez igy nagyon atveres-szagu (bar a normal kamatok duplaja mar eleve nagyon gyanus)

(#5008) .tnm válasza doc (#5007) üzenetére


.tnm
addikt

nem olyan régen néztem egy tőke- és hozamvédett kötvényt, nagyon sokáig kellett keresnem, hogy ez hogyan van védve és a tv szövege szerint az számít ilyen védettnek, ahol a banki lekötés módszere miatt nem lehet csökkenés. ezen felül nem vállal garanciát senki. az már nem derült ki, hogy mi az, hogy "nem lehet" kisebb. mert más az, hogy valami logikailag/matematikailag lehetetlen, vagy vis major-t nem számolva sose fordult még elő.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#5009) doc válasza .tnm (#5008) üzenetére


doc
nagyúr

ezt inkabb folytassuk a megfelelo topicban

(#5010) jbinder válasza polonic (#4949) üzenetére


jbinder
csendes tag

Barátilag javaslom, hogy a devizát nehogy a bankkal váltasd, hacsak valamilyen okból kifolyólag szeretnéd hogy megtartsák a 3%-os marzsot a középárfolyamhoz képest + egyéb meglepi rejtett költségek. Legjobban úgy jársz, ha a TransferWise-sal vagy CurrencyFairrel váltasz. Én az előbbit használom, aznapi középárfolyamon váltanak plusz 0.5% jutalék. Ha meg eurót fogadsz, akkor ott van a "getpaid" megoldásuk, igy talán még devizaszámlára sincs szükséged.
Ha kevésbé tartod ezeket a szolgáltatásokat megbizhatónak, akkor gugliz utánuk,meg a kiszamolon is megjelent egy hónapja egy cikk.

(#5011) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Na megérdeklődtem,kb 2,1 %-ot ad az OTP most a lekötésre. ez szerintem semmi. A questortól meg kértem visszahivást Pechemre pont akkor hivtak,mikor az OTP-nél érdeklődtem ezekről :) igy nem tudtam velük beszélni.
Hol adnak jobb kamatot?
Megtörtént eset,hogy bementek a kissebségiek,hogy szeretnék felvenni az ingyen 150 e ft-ot.. A bankba mondták :) :C

[ Szerkesztve ]

(#5012) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok,
nővérem áprilistól Berlinben tanulna fél évet. Ösztöndíjat a számlájára utalják majd, amit ugyebár ott venne fel ATM-ből, kártyával vásárolna, stb. Tudtok esetleg német bankot ajánlani, ahol erre az időre tudna számlát nyitni? Jó lenne online? Illetve mik a lehetőségek ilyenkor? Van valakinek hasonló tapasztalata?
Köszi előre is a segítséget!
Üdv. Máté

meg

(#5013) polonic válasza jbinder (#5010) üzenetére


polonic
félisten

Köszi a javaslatot, olvastam is róluk. De nem voltak eszemben ezek a megoldások. Jobban utánuk fogok nézni. Nem félek az ilyen netes dolgoktól. Paypalt és skrillt is használok. Meg úgy kb mindent a netről intézek.

[ Szerkesztve ]

(#5014) jbinder válasza peugeotmate (#5012) üzenetére


jbinder
csendes tag

DKB, vagy UniCredit/HypoVereinsbank

(#5015) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Üdv!
Számlát nyitnék. Fiatal vagyok még (19 éves), szóval valami ilyesmi csomag kellene. Suli mellett melóznék, de nem hatalmas összegekért. :D Olyan 20-40 k.
Fontos lenne, hogy lehessen vele neten fizetni, utalni, illetve PayPal működjön, szóval az ilyen netes szarságok. :DDD
Mi lenne a legjobb választás? :R

(#5016) peugeotmate válasza jbinder (#5014) üzenetére


peugeotmate
őstag

Köszi, a DKB-nél az online számlanyitásról van esetleg infód?

meg

(#5017) jbinder válasza peugeotmate (#5016) üzenetére


jbinder
csendes tag

Igen, kap a tesód egy paksamétát, azt aláírja, elmegy a postához ott feladja. De ott is alá kell írni, mert ott ellenőrzik az iratait és az aláírását (PostIdent).

Egyébként Németországban nem nagy macera számlát nyitni.

(#5018) peugeotmate válasza jbinder (#5017) üzenetére


peugeotmate
őstag

Na ez szuper! Akkor lehet még jobb is mint az Unicredit német verziója. Már csak azt kéne megnéznem, hogy mennyibe fájna megszüntetni.

meg

(#5019) Kbali válasza peugeotmate (#5018) üzenetére


Kbali
nagyúr

Infók itt.
Esetleg nézzétek meg ezt a bankot is.

(#5020) jbinder válasza peugeotmate (#5018) üzenetére


jbinder
csendes tag

UniCreditben az a jó, hogy itthon ingyen lehet felvenni pénzt, és jól váltják az eurót. A cég autómatái a CashGrouphoz tartoznak, ami azt jelenti hogy a Deutsche Bank, Commerzbank, Post Bank és a Berliner Banknál is ingyenes a pénzfelvétel.

Lehet, hogy először csak EC kártyát adnak, de a németnél mindenhol (legtöbbször online is) lehet egyszerűen a bankszámla megadásával (Lastschrift) vagy SofortÜberweisunggal fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#5021) jbinder válasza peugeotmate (#5018) üzenetére


jbinder
csendes tag

Szerény véleményem, ebben a bankadós és tranzakció adós környezetben én mindenképp megtartanám a német számlát :)

(#5022) csibor


csibor
őstag

Nem teljesen ide tartozik. Ma kaptam szabad felhasználású hitelre, ajánlatot.17% a kamat, és nincs rejtet költség 350000Ft 24 hónapra 17596Ft a törlesztő. Menyire számít ez jónak? Sajnos szükségem lenne rá :(

(#5023) jbinder válasza csibor (#5022) üzenetére


jbinder
csendes tag

www.kiszamolo.hu - ott írnak ilyesmi témákról

(#5024) g@bo válasza jbinder (#5020) üzenetére


g@bo
nagyúr

és jól váltják az eurót"

ez vicc? :U

(#5025) polonic


polonic
félisten

Olvassátok a híreket a Raiffeisenről? :(

(#5026) Nordik


Nordik
őstag

A CIB Internet Bank illetve a mobilCIB szolgáltatás lakossági ügyfeleknek teljesen díjmentes? CIB Classic Magánszámlám van. Néztem a kondíciós listát, de abba csak a regisztrációs díjat látom, ami 0Ft.

(#5027) cocka válasza Nordik (#5026) üzenetére


cocka
veterán

Nincs havi díja. Abban a pillanatban hagynám őket ott a picsába, ha még annak is lenne díja.

(#5028) Kbali válasza Nordik (#5026) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem teljesíted az Online számla feltételeit? Ha igen, érdemes lenne váltanod, ha használod is a számlát, mert a havidíj mellett a tranzakciós díjai is kedvezőbbek.
A kondíciós listában nincs is havidíj megállapítva az internetbankra, szerencsére így nehéz is lenne bevezetniük.

[ Szerkesztve ]

(#5029) concret_hp válasza Kbali (#5028) üzenetére


concret_hp
addikt

online csomaghoz az is jó, ha haveromnak átutalok 150K-t ő meg visszautalja? mivel állítólag nem nézik honnan jön, csak legyen jóváírás

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5030) cocka válasza concret_hp (#5029) üzenetére


cocka
veterán

De az még kevés, mert kell valami állandó átutalás is vagy csoportos beszedési megbízás, ráadásul asszem nem is elég 1. Meg még az értéke is meg van határozva.

(#5031) axioma válasza concret_hp (#5029) üzenetére


axioma
veterán

Emlekeim szerint kondilistaban ugy van, hogy munkaber legyen. De nincs tapasztalatom, hogy mennyire nezik.

(#5032) polonic válasza axioma (#5031) üzenetére


polonic
félisten

Tulajdonképpen mit jelent a munkabér című átutalás? Annyi, hogy a cég a közlemény rovatban tüntesse fel, hogy munkabér és kész?

(#5033) axioma válasza polonic (#5032) üzenetére


axioma
veterán

Nem vagyok biztos benne, de mintha utalasi jogcimet is be kellene allitania. Ugy egy eve valaki talan pont itt emlegette, hogy a Granitnal ezt a mezei user is jogosult allitgatni... normal esetben a munkaber az csoportos utalaskent megy ki, es gondolom annak van valami kodja.

(#5034) Kbali válasza concret_hp (#5029) üzenetére


Kbali
nagyúr

Sajna nem: "legalább havi 50.000 Ft, egyösszegű jövedelem átutalás és legalább 2 db megbízás tetszőlegesen kombinálva az alábbiak közül:
- csoportos beszedési megbízásra vonatkozó felhatalmazás
- Díjnet számlafizetés teljesítése Internet bankon keresztül
- minimum 1000 Ft állandó átutalási, illetve Internet Bankon megadott eseti átutalási megbízás teljesítése"
Nemrég linkeltem a vonatkozó kondilistát.
Valószínűleg nézik, hogy csoportos átutalásként "munkabér" jogcímmel érkezik-e a pénz, ahogy Axioma is írta.
Bár lehet, elég, ha az átutalás közleményében szerepel a munkabér kifejezés, de ezt csak kipróbálva lehetne kideríteni, ezt az ügyfélszolgálat nemhiszem, hogy tudná.

(#5035) Kbali válasza concret_hp (#5029) üzenetére


Kbali
nagyúr

Kiegészíteném az előzőt annyival, hogy csak a havidíj kedvezményhez kell a feltétel, egyébként igénybevehető a számlacsomag (szerintem), aminek kedvezőbbek a kondíciói, mint a sima magánszámla.

(#5036) concret_hp válasza Kbali (#5034) üzenetére


concret_hp
addikt

kösz a részletes választ, de csak a "jövedelem" rész volt a kérdéses :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5037) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék segíteni ismerősöm részére számla választásban, de a kalkulátorok alapján még nem sikerült eldönteni mit ajánljak. Gondoltam egy próbát megér itt is megkérdezni:

Ami adott:

- számlára érkezik havi 850eFt munkabér

Ami a cél lenne:

- havidíj mentes, vagy alacsony havidíj
- készpénzfelvételt minél olcsóbban megúszni automatából (havi 700eFt-850eFt, átlag 2-3 részletben felvéve)
- ingyenes netbank
- ingyenes netes vásárlás
- ingyenes kártyadíj

Ami jó lenne, ha szintén elérhető lenne:

- megtakarítási számla, értelmes látra szóló kamattal, havi 100eFt friss pénzig terjedően, lehetőleg rejtett költségek nélkül

Amire nincs szükség:

- csoportos beszedés
- rendszeres átutalás
- hitel
- paypass kártya

Ti melyik bankszámlát választanátok?

:R

[ Szerkesztve ]

(#5038) SzGee válasza qfm (#5037) üzenetére


SzGee
aktív tag

havi 750e Ft kp???

If you leave me, can I come, too?

(#5039) axioma válasza qfm (#5037) üzenetére


axioma
veterán

Eleg erdekes kivansaglista... nem fogom megerteni sose azokat az embereket, akik ennyi penzt - es ugy, hogy kovetheto, tehat bankon keresztul jon, nem pedig fekete es azert - kp-ban akarnak kolteni.
Ha legalabb reszben hajlando lenne a vasarlasait a kartyan bonyolitani (pl. kozuzemi dijak stb.) akkor kijohetne neki egy axa wm kartya, amivel ugyan a listabol tobb dolog nem teljesul, de szumma olcsobb lehet attol, hogy aka'r 4 ingyen kivet lesz (azt gyanitom hogy a 150e feletti felveteket iszonyat dijon fogja adni rovid hataridovel minden bank).
Bar ezt csak a normal atlagos emberekhez merve mondom, ekkora fizetessel mar olyan szamlak is szoba johetnek, amik nekem kiesnek a latokorombol.

(#5040) SzGee válasza axioma (#5039) üzenetére


SzGee
aktív tag

hát igen, a gyenge pont a 750 e Ft kp, ekkora fizetéssel egy normális hitelkártyával havi több ezer forintot is meg lehetne spórolni, ha nem kp-val vásárolna az ember
ráadásul ekkora fizuval már tutira utánad dobják a legjobb csomagokat is
a havi 100 ezer forint megtakarítást meg nem is értem ekkora lóvéból...

egyébként én a k&h-t javasolnám, kérdés mekkora a megtakarítás mert ott már az is számít, de ha van pár milla, akkor olyan csomagok vannak, hogy csak na... ingyen hk, kártya, kp felvétel, utalás minden - ráadásul ők 2%-ot adnak a visszatérítésre

If you leave me, can I come, too?

(#5041) qfm válasza SzGee (#5040) üzenetére


qfm
senior tag

A K&H-t néztem én is, illetve még a Gránit bank Bajnok plusz csomagját, ott viszont nem láttam jó látra szólót. Ezért is voltam kíváncsi, ki mit választana ilyen esetben.

(#5039) axioma

Megvan az oka amiért így csinálja, de ez rá tartozik, így csak az igényekhez próbálok keresni megfelelőt.

(#5042) axioma válasza qfm (#5041) üzenetére


axioma
veterán

Semmi gond, csak ez nem tomegigeny, igy nemigen varhato hogy neki optimalizalt megoldast lehet talalni. A mindent neten intezek es sok penzem van az surubb, raadasul ott bejon az a faktor is, hogy havi atlagban a fizu fele a szamlan van ugymodn szabadon, amivel egyesevel persze nem, de banknyi meretekben komolyan lehet jatszani (lekotetlen penzt, reszben csak persze a biztonsag miatt, de a bank dolgoztat). Szoval ezert a banknak hiaba nagy penz van, nem erdeke uzletelni vele, ha ez csak 1 heten belul felveszi azt annyi.
Egyebkent meg bocs, hogy az igeny megkerdojelezesenek tunt, egyreszt tenyleg sokszor van hogy nem az igenyt hanem a megvalositast mondja az ugyfel, masreszt meg ha valamiert fontos a dijoptimalizacio, akkor lehet aka'r ne'mi hasznalati mod valtoztatassal jobb megoldast is kinalni, azt legfeljebb nem fogadja el.

(#5043) concret_hp válasza axioma (#5042) üzenetére


concret_hp
addikt

én úgy látom a bankoknál az se igazán számít tömegigénynek, ha egyéni vállalkozó vagy, tehát nincs rendszeres fizetésed egy munkáltatótól, mert kb. mindenhol erre adnak kedvezményt. nem tudom most hány EV lehet az országban, olyan 500 ezer? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5044) axioma válasza concret_hp (#5043) üzenetére


axioma
veterán

A vallalkozoi szamla tenyleg draga mulatsag (de megtehetik, mert kotelezo). Azt nem tudom, hogy jogilag EV eseten hogy van, a Bt tudom hogy kene min.bert fizessen akkor, ha nincs 36 oras melo mellette. Csak azt legtobbszor hazipenztaron belulinek tuntetik fel, nem utaztatnak szamlak kozott penzt... de ez mar nagyon off.

(#5045) föccer


föccer
nagyúr

fhb premium számla 180k érkezése esetén eléggé jó ajánlat.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5046) concret_hp válasza axioma (#5044) üzenetére


concret_hp
addikt

nem, nem kötelező :) ha EV vagy, nem minden esetben kötelező elkülönítened a sima magánszámládtól :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5047) axioma válasza concret_hp (#5046) üzenetére


axioma
veterán

Jo, igazad van, az tuti hogy az eva-s bt-re kotelezo volt. EV-kent ugyan nekem nem volt, de aggodgatott is a konyvelo, mondjuk az egesz nem tartott 1.5 ev alatt 200e ft-ig aztan bezart a bazar. Igaz a bt-vel most szerencsesen a Raiff 20 evig 0 ft csomagban vagyunk, kerdes hogy mi lesz, marad-e.

(#5048) concret_hp válasza axioma (#5047) üzenetére


concret_hp
addikt

de a bt-hez alapból 2 ember kell, tehát nem lehet "egyéni" :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5049) axioma válasza concret_hp (#5048) üzenetére


axioma
veterán

Igazad van, csak nalam kisse osszefolyik az a vallalkozasi szektor, konyvelesi technikak, stb. Szoval koszonom a javitasokat.

(#5050) Nordik


Nordik
őstag

Jól értelmezem azt a részt a kondíciós listában, hogy a CIB Classic Magánszámla és a Malacpersely között történő átvezetések ingyenesek az internet bankon keresztül? Ezért semmiféle költséget nem számolnak fel?

Tartanám én a pénzem a sima számlámon is, de rendszeresen és fix összeget félre tenni nem tudok illetve van amikor kell is minimális összeg a megtakarításból, ezért gondoltam malacperselyről átvezetéseket. Talán ott jobban is kamatozik. Jól sejtem? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.