Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) 66zio válasza bigdady (#27000) üzenetére


66zio
aktív tag

Jött a bankkártyával egy ilyen kis Allianzos kártya, rákerestem az Unicredit oldalán és a Mastercard standardhoz is jár.
[link]

(#27002) Boond


Boond
addikt

Próbálta ezt valaki?

Mennyi ideig kötelező megtartani a számlát?
Mennyi időn belül lehet lemondani bezárási díj nélkül?
Költségeket számolva... megéri ezt a macerát? (nincs 0 ft-os számla, elég drága a kártya második évre és így tovább).

https://www.kh.hu/napi-penzugyek/szamla

*oké, ha x összeget oda utalsz akkor lehet és tartasz rajta pénzt akkor lehet... de az nem éri meg....

(#27003) pictigjis


pictigjis
senior tag

ez igen, ezt ugyesen megcsinalta a kh, pffffff

(#27004) vacs válasza pictigjis (#27003) üzenetére


vacs
veterán

Én most, ebben a percben léptem be a K&H appba androidon és hibátlanul működik, :P

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#27005) Endless


Endless
aktív tag

Olvasgattam a hozzászólásokat meg a fenti összefoglalót de még mindig nem tudtam eldönteni, hogy érdemes lenne-e váltanom Erste szimpla bankszámláról. Éves számlavezetés ami viszonylag sok de azt néztem az szinte mindegyiknél sajnos..Volt esetleg valaki aki erről váltott?

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#27006) zsola400 válasza Endless (#27005) üzenetére


zsola400
aktív tag

Pl. Unicredit bankmonitors nyitással és 75e.ft havi jóváírással 3 évig 0ft. minden (mobil app használatával) vagy a CIB szintén bankmonitoros nyitással 2évig minimál bérnek megfelelő összeg beérkeztetése esetén 0ft...stb.
(és az összefoglalót olvasd el újra és ertelmezd)

(#27007) Hovi válasza vacs (#27004) üzenetére


Hovi
aktív tag

IOS-re ismét megjött a frissítés. Ezzel már megy a KH bank.

(#27008) Gergőke88 válasza Hovi (#27007) üzenetére


Gergőke88
addikt

App nem elérhető. Most ezt írja az appstore

(#27009) Noxy válasza Gergőke88 (#27008) üzenetére


Noxy
veterán

Elérhető. :K

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#27010) bigdady válasza Noxy (#27009) üzenetére


bigdady
nagyúr

Itt is azt írta és kétszer kellett frissíteni manuálisan

[ Szerkesztve ]

(#27011) tomazin


tomazin
veterán

Sziasztok!
Egyik ismerosomnek kint nyitottak nemetorszagban a sparkassenel giro privat szamlat, amin most ott van a penze.
Nem igazan tudok mar nemetul,de jol ertelmezem a dijszabasban,h egt orszagban eurban felvett penzert 3,95öt szamol fel (maestro a kartya)?
Tehat ha itthon odamegy az euros otp automatahoz akkor a napi limit erejeig fel tudja venni a penzt? Jelenleg 1k eur a napi limit.(nem tudom otps automatabol mennyit lehet felvenni, de tudom,h forintban korlatozva van az idegen automatas felvetel).
Masik kerdes,h megneztem a szerzodeset, de abban semmilyen online es/vagy telefonos kod nincs, igy gyanitom ezt a limitet modositani sem tudom. Vagy van ra lehetoseg megis? (Kb 4k van a szamlan).
Illetve van-e mod arra, hogy a szamlat itthonrol megszuntesse?

Elore is koszonom a segitseget!

[ Szerkesztve ]

(#27012) cocka válasza tomazin (#27011) üzenetére


cocka
veterán

Full gagyi, hogy mindkét befizetési formára is 0.5 eurót felszámol. Még az se mindegy, hogy betéti vagy hitelkártyát használsz.

Bargeldauszahlung mit der Debitkarte an fremden Geldautomaten in Fremdwährung

Erre gondolsz nem? Mert az efelettinél hiába írja, hogy:

In Euro innerhalb der EWR Staaten mit der Debitkarte, alatta ott van, hogy:

an fremden Geldautomaten innerhalb des Heimatsparkassenmodells

Na most ugye kizártnak tartom, hogy a magyar OTP automaták a német Sparkassenmodell alapján működnek.

an fremden Geldautomaten von Zahlungsdienstleistern, die ein direktes Kundenentgelt erheben im Maestro-System

Ennél meg honnan tudod meg, hogy az adott ATM-et olyan pénzügyi szolgáltató működteti-e, ami a Maestro rendszeren keresztül közvetlen díjjal terheli az ügyfelet..

Mert arról ugye nem szól egy büdös kukk se, hogy mi van, ha külföldi ATM-ből akarsz felvenni eurót. Illetve ez az utolsó pont lenne az, amit írtam, de honnan tudod meg, hogy ez egy euró töltésű OTP-s ATM-re igaz-e?

Szóval a háttérben simán gyanítok egy dupla konverziót, hogy ugyen euróba akarja felvenni az euró töltésűből, de előbb valami nyakatekert módon azt forintra konvertálják és azt vissza euróra plusz a kivét díja.

Amúgy gyanítható, hogy nincs már Maestro rendszer itthon, mert tudtommal az összes Maestro kártyát kivonták itthon, de pár forintban akár fogadni is merek rá, hogy az Ő értelmezésük szerinti Maestro rendszer sose volt azonos az itthonival, ha volt is ilyen itthon valaha.

Tehát simán el tudom képzelni, hogy egy ilyen felvétre ez lenne érvényes:

mit der [Sparkassen-Card] innerhalb der EWR-Staaten im Maestro-System,
je Auszahlung Abwicklungspreis + Währungsumrechnungsentgelt + Postenpreis

Tehát 3.95 euró + 0.5 euró + 0.95% per tranzakció (max. ez utóbbi nincs, ha mégis Maestro-rendszeren belülinek számít)

A hitelkártyás rész sokkal egyértelműbb, mivel az euróshoz is odaírta, hogy belföld vagy külföld:

an fremden Geldautomaten im Ausland mit der [Mastercard] oder [VisaCard],je Auszahlung

Jelenleg 1k eur a napi limit.

A számláján? Mert az az ATM-et nem fogja túlságosan meghatni, ha annak saját limitje van. Nyilván az OTP fogja tudni megmondani, hogy mennyi a maximálisan felvehető összeg euró töltésű ATM-jeikből.

Miért nincs már rég egy Wise számlája, ahova beutalja azt a pár eurót és forintban leveszi Magyarországon? Tudtommal a legtöbb helyen elfogadnak eurót fizetőeszközként, de nem adnak vissza csak átszámolva forintban.
Wise-nál úgy látom sokkal több lehetőség is van euró beutalására, mint forintéra.

(#27013) cocka


cocka
veterán

Most én kérdeznék egyet.

Hogy működik ez a bankkártya aktiválás egyáltalán?

Mert ugye pl. a cibes kártya aktiválható netbankból, ott elfogadja kész, aztán azt hazudja, hogy aktív a kártya, majd amikor egy POS-nél fizetnél, akkor természetesen addig nem működik a contactless fizetés, amíg be nem dugod a kártyát és meg nem adod a PIN kódot.

Más banknak az aktiváláshoz elég annyi, hogy bedugod egy ATM-be vagy POS-be és megadod a PIN kódot.

A kérdésem: A CIB-nél mi értelme van az online bohóckodásnak a netbankban, ha úgy is meg kell adni mindenképp a PIN kódot először?

(#27014) Jim74 válasza cocka (#27013) üzenetére


Jim74
nagyúr

Gondolom az az értelme, hogy azonnal tudd online használni a kártyád. Az NFC használatánál úgyis terminál közelében vagy, tudod fizikailag aktiválni.
Szerintem az az értelme, hogy ne kelljen elmenned terminálg, ha online szeretnéd a kártyát használni.

(#27015) tomazin válasza cocka (#27012) üzenetére


tomazin
veterán

Megnyugtato,h masnak sem volt egyertelmu..

Neki kpben kell az eur, igy a wise nem opcio.

(#27016) cocka válasza tomazin (#27015) üzenetére


cocka
veterán

Azért ad fizikai bankkártyát is a Wise, hogy ATM-ből is tudj felvenni.

(#27017) cocka válasza Jim74 (#27014) üzenetére


cocka
veterán

Szóval az online aktiválás nem egy teljes körű aktiválás, hanem csak online tranzakciókhoz? Ha viszont nincs így elkülönítve és egy "aktiválás" nemcsak online tranzakciókat aktivál, hanem mindent, akkor az online aktiválásnak így továbbra sincs értelme, mivel contactless módon egy PIN kód begépelésig nem enged fizetni. Magyarul hiába csinálod végig az online processt, nem lesz teljesen aktivált a kártya.

(#27018) tomazin válasza cocka (#27016) üzenetére


tomazin
veterán

De azt most is meg tudom csinalni es a wise joval tobbet szamol fel meg a legrosszabb scenarional is.

(#27019) Jim74 válasza cocka (#27017) üzenetére


Jim74
nagyúr

De a kártya aktív lesz, de biztonsági okokból az első contactless fizetés előtt terminálba kell helyezni.
Szerintem van értelme, mert ha csak egy hét múlva jársz terminál közelében, akkor addig is tudod online használni a kártyád.

Más banknál nem tudom hogy működik a kártya aktiválás.

[ Szerkesztve ]

(#27020) Gallmix válasza cocka (#27017) üzenetére


Gallmix
aktív tag

A legtöbb helyen az érintős az első pin+chip-es dolog után aktiválódik. Ha aktiválva van a kártyád, viszont addig is tudod online használni (ahol meg nem kell érintős funkció).

Itt nem tudom, hogy van De revonál elvileg pin+chip-el kell aktiválni a kártyát. + pár banknál.
Vagy régebben így volt.

[ Szerkesztve ]

(#27021) gigaherz


gigaherz
tag

Gránit banknál hol lehet nyilatkozni az ingyenes készpénzfelvételről? Netbankon sem az applikációban nem találom sehol.

Gránit bank ajánlókód: URWPK

(#27022) István89 válasza gigaherz (#27021) üzenetére


István89
tag

netbankon kell, a megbízások alatt:

[ Szerkesztve ]

(#27023) gigaherz válasza István89 (#27022) üzenetére


gigaherz
tag

A héten többször néztem a netbankot, és nem így nézett ki, de most megjelent egy rakat opció. :D Köszi, sikerült!

Gránit bank ajánlókód: URWPK

(#27024) vacs válasza cocka (#27013) üzenetére


vacs
veterán

K&H-nál mobil appban lehet aktiválni az új kártyát és az onnantól ténylegesen aktíválva van, bármelyik üzletben lehet vele fizetni és online is.
Nem a legolcsóbb bank, de elég korrektül működik.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#27025) Gallmix válasza vacs (#27024) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Ezt tudja a Gránit is, meg biztos más is... erre megy a világ, ez nem akkora pozitívum így már...

A hazai járások között akár tízszeres különbség is lehet a 10 ezer főre jutó bankjegykiadó automaták számában - tájékoztatott a Helix Consulting.

Bankautomaták: kettészakadt az ország

(#27026) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Most kaptam készhez a KH hitelkártyámat. A kérdésem az, hogy be lehet valahol állítani, hogy az elszámolási időszak végén automatikus töltse vissza a felhasznált hitel keretet?

Illetve nem tudja berakni apple pay-be. Másnak sikerült?

Köszönöm,

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#27027) Gallmix


Gallmix
aktív tag

Egy svájci érdekvédelmi csoport elegendő aláírást tudott összegyűjteni, így népszavazás indulhat arról, hogy Svájc teljes egészében készpénzmentes gazdasággá váljon-e. A Szabad Svájci Mozgalom elsődleges fenntartása a digitális fizetésekkel szemben, hogy az új technológiát az állami szervek állampolgárok megfigyelésére használhatják fel - írja a Reuters.

https://www.portfolio.hu/bank/20230206/a-keszpenz-eltunesetol-tartanak-egy-europai-orszagban-nepszavazast-irnak-ki-a-megmenteseert-595206

(#27028) RR-13 válasza peetie1 (#26945) üzenetére


RR-13
őstag

Ma kettő családtagom is nyitott onlin számlát.
Az egyiknek azt mondták...

(#27029) RR-13 válasza peetie1 (#26945) üzenetére


RR-13
őstag

Ma kettő családtagom is nyitott online számlát a Raiffeisen Banknál.
Az egyiknek azt mondták, hogy 1-2 óra míg megnyitják, a másiknak 2-3 napot mondtak, és egyiket sem nyitották meg ma, pedig mindkettőre 9-11 óra között került sor. :U

(#27030) tomazin


tomazin
veterán

Otp automata idegen kartyaval 400eurt enged felvenni tranzakcionkent.
Tudtok meg itthon automatat ami eurot ad? (Es nem a lehuzokas euronet)
Illetve rajottem, a sparkasse a takszov es ebbol van egy par fajta, mint a csodabank elott itthon is. De nem kicsit pofatlanok, laza 2%ot gombolnak le ha nem euroban fizetnel...

(#27031) Oliverda válasza tomazin (#27030) üzenetére


Oliverda
félisten

Nincs más.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27032) merqree válasza adamssss (#27026) üzenetére


merqree
őstag

Hitelkártyát nem lehet ApplePay-be betenni.

(#27033) Noxy válasza tomazin (#27030) üzenetére


Noxy
veterán

Nem tudom de nem lett volna egyszerűbb az ismerősödnek mielőtt haza jön Németországból kivenni a pénzt, lezárni a b.számlát, aminek továbbra is lesz havi költsége, amíg nem szünteti meg.
Sztm itt meg tök felesleges a német banköltségeket a magyar jövedelmekhez hasonlítani.
Sparkasse Konto megszüntetése:
Sparkasse Konto kündigen: So geht´s fejezet. [link] (Artikel komplett lesen.)

Sparkasse-fiók törlése:

Miután minden előkészületet megtett, bezárhatja vagy megszüntetheti Sparkasse-fiókját levélben, faxon vagy személyesen a fiókjában. Online felmondás is lehetséges.
Sparkasse-fiókjához azonban nincs felmondási idő. A felmondási nyilatkozat kézhezvételét azonban mindig írásban kell megerősítenie.
A felmondólevelének a következő információkat kell tartalmaznia új:
Az Ön neve és címei
A törölni kívánt számla számlaszáma
A fennmaradó egyenleg átutalásáhozjo az új számla számlaszáma és rendezési kódja / IBAN és BIC
Aláírás
A Sparkasse szerint az online felmondás online bankon keresztül lehetséges. Ismételten meg kell erősítenie a lemondást írásban.
Kérjük, ügyeljen arra, hogy a fiókja a megszüntetéskor ne legyen mínuszban, ellenkező esetben nem lehet megszüntetni!

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#27034) INGJOKE válasza merqree (#27032) üzenetére


INGJOKE
veterán

Erste hk alapértelmezett AP-be nálam. :)

(#27035) tomazin válasza Noxy (#27033) üzenetére


tomazin
veterán

Hidd el ez volt ez elso kerdes ami bennem is felmerult, helyette most itt szorakozok, mert neki kp kell...

Linket koszonom szepen!

(#27036) bigdady válasza merqree (#27032) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem is bent van apple payben a hitelkártya. Mondjuk nem kh-s

[ Szerkesztve ]

(#27037) Hovi válasza merqree (#27032) üzenetére


Hovi
aktív tag

Már miért ne lehetne??? Nekem is bent van a K&H hitelkártya a telefonban, az órában, sőt (pszt)az asszony telójában is.

(#27038) RR-13 válasza titi1990 (#26954) üzenetére


RR-13
őstag

Szia.
Megkaptad már a szerződéscsomagot e-mailben a Raiffeisen Banktól :F
És, ha igen akkor mennyi időn belül, ahhoz képest, amikor videó bankban elkérted?

Kiderítettük, hogy a számlákat megnyitották aznap (hétfőn), de egyiküknek sem küldte ki a rendszerük ténylegesen a szerződéscsomagot, hiába látják azt, hogy igen, a spam mappába sem került.
Elég furcsa, hogy nem látják, hogy mikor küldték ki a szerződést, ami egy fontos dokumentum... (óra, perc). :U

(#27039) peetie1 válasza RR-13 (#27038) üzenetére


peetie1
aktív tag

Az smst se kapták meg? Hát szívás, pedig nekem jó tapasztalatom van/volt velük azóta is.

(#27040) titi1990 válasza RR-13 (#27038) üzenetére


titi1990
tag

Nem kaptam még meg de azt mondták, hogy akár két hét is lehet a manuális újraküldés a belső jóváhagyások miatt.

Holnap lesz egy virtuális meetingem a “személyes” videóbankárral majd rákérdezek és leírom ide, hogy mit mondott.

[ Szerkesztve ]

(#27041) RR-13 válasza peetie1 (#27039) üzenetére


RR-13
őstag

Az sms-eket mindketten megkapták, azt még hétfőn délelőtt egyébként. :K
Mindkettő rokonom lefáradt a videóhívás alatt, annyi mindent kérdezett az ügyintéző, és az igazolvány mutogatása stb..., hát nem egy egyszerű folyamat.
A Gránit banknál nyitni 5x könnyebb alkalmazásban, ha működik a folyamat.

És ez a szerződésküldés cirkusz meg főleg egy vicc, mert kb. hülyének nézték mindkettő rokonom, hogy biztos akkor a spam-be érkezett nézze már meg megint 3x. :(((

Írtak e-mailt is, hogy nem kapták meg a szerződéscsomagot, és a videó chat beszélgetést tartalmazó e-mailre válaszoltak direkt, hogy lássák, hogy az megjött, de a szerződés nem, erre mindkettőt hívogatni kezdték, hogy meg kellett, hogy kapják a szerződést is, és nézzék meg a spam mappát. ;]

Persze az automatikus szerződés küldésének a pontos idejét egyik sem tudta megnézni..., ha már annyira ki lett küldve.
A videóbankos hívásban nem lehet számlakivonat küldési módot változtatni postai címre kérve, csak telefonos ügyfélszolgálat tudja elintézni :D

Az egyik rokonom írta, hogy NE telefonon keressék, hanem írjanak e-mailt, majd felhívták telefonon... :U

[ Szerkesztve ]

(#27042) RR-13 válasza titi1990 (#27040) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi, várom. :K
Nem értem mi tart 1-2 hétig ezen nekik. :(
Az egyik rokonomnak 2 hetet mondtak, a másiknak 1 hetet. Még ebben sincs egyforma infó.

(#27043) Boond


Boond
addikt

Megjött a takarék tájékoztatás...

Lesz kavarodás, mert "volt takarékos atm előtt áll" meg volt "Budapest bankos atm előtt áll" mindegyik automatánál mást és mást lehet, vagy csinálni egyes esetekben. Bankkártyás változásokról később tájékoztatnak majd... ilyen esetben ingyenes az új kártya, vagy felszámolhatnak kibocsátási díjat? (Ha épp akkora járna le egyébként is).

Az új bank MBH Banknak még sehol sem látom a lehetséges számlacsomagjaikat, ez csak május 1. után derül ki?

"Tájékoztatjuk, hogy az MBH Bank az ATM belföldi készpénzfelvételi szolgáltatást továbbra is a számláját vezető jogelőd Takarékbank hirdetménye szerint meghirdetett, változatlan kondíciókkal biztosítja az általa üzemeltetett ATM-eken.

2023. május 1-jétől az „Ön egy korábbi Takarékbank által üzemeltetett ATM előtt áll” matricával megjelölt ATM-eket a korábbiakkal azonos módon és szolgáltatási körben tudja majd igénybe venni az alábbi kivétellel:

Az ATM-en történő borítékos és boríték felhasználása nélküli készpénzbefizetésre nincs lehetőség MTB által kibocsátott bankkártyával, az MBH Bank által üzemeltetett ATM-eken. Az MBH Bank által üzemeltetett ATM-ek esetében az igénybevehető szolgáltatások köre és módja eltérhet az addigi számlavezető banktól függően, a bankkártyák vonatkozásában a készpénzfelvételen kívüli egyéb ATM szolgáltatások, mint például PIN/iPIN kód módosítás és egyenleglekérdezés csak az „Ön egy korábbi Takarékbank által üzemeltetett ATM előtt áll” matricával ellátott ATM-eken keresztül lehetségesek.

Az ATM-ek pontos listájáról 2023. május 1-jét megelőzően az mtb.hu és a takarekbank.hu/atm-fiok weboldalon, 2023. május 1-jétől az mbhbank.hu weboldalon tájékozódhat az ATM és fiókkeresőben.

Amennyiben Ön még nem aktiválta bankkártyáját, 2023. április 30-ig az aktiválást a bankkártyával az Ön számára megküldött kártyakísérő levélben részletezett módon teheti meg. 2023. május 1-jét követően bankkártyájának aktiválását ugyancsak a kártyakísérő levélben részletezett módon teheti meg azzal a kivétellel, hogy az MBH Bank „Ön egy korábbi Budapest Bank által üzemeltetett ATM előtt áll” és „Ön egy korábbi MKB Bank által üzemeltetett ATM előtt áll” matricával megjelölt ATM-jein az „Aktiválás” menüpontban nem fogja tudni bankkártyáját aktiválni. Ezeken az ATM-eken PIN-es tranzakcióval tudja azokat aktiválni. Az előző megjelölésű ATM-eken az egyenleglekérdezés sem működik MTB által kibocsájtott bankkártyával."

[ Szerkesztve ]

(#27044) RR-13 válasza Boond (#27043) üzenetére


RR-13
őstag

Igen, akkor fog majd "kiderülni" kb., vagy majd 2023. áprilisban. :K

[ Szerkesztve ]

(#27045) Boond válasza RR-13 (#27044) üzenetére


Boond
addikt

Köszi akkor várok még...

[ Szerkesztve ]

(#27046) Jim74


Jim74
nagyúr

CIB-nél megint "sikeres" volt a tervezett karbantartás... Honlap elesett... ;]

(#27047) Catman


Catman
aktív tag

Sziasztok, nemrég nyitottam számlát Raiffeisennél. Múlt héten a kártyám is megjött, de ha jól emlékszem, a hozzá tartozó PIN kód külön levélben jön, az viszont ezidáig nem érkezett meg. Mi a tapasztalat, mennyi idő telik el a kettő között?

(#27048) RR-13 válasza Catman (#27047) üzenetére


RR-13
őstag

Általában a kártya érkezését követően Kb. 3-4 munkanappal később kapod meg a PIN kódot.
Amennyiben pénteken kaptad meg a kártyát, akkor ma már várható a PIN.
Esetükben sosem történik meg, hogy egyszerre érkezzen egyébként.

(#27049) titi1990 válasza Catman (#27047) üzenetére


titi1990
tag

Nekem T napon jött meg a PIN kódot tartalmazó levél és T+1 a b.kártya.

(#27050) RR-13 válasza titi1990 (#27049) üzenetére


RR-13
őstag

Hogy micsoda? ;]

A Raiff normál folyamatban mindig a kártyát küldi ki elsőnek, és rá pár munkanapra a PIN kódot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.