Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28801) INGJOKE válasza RR-13 (#28800) üzenetére


INGJOKE
veterán

Az nem olyan rossz. Utalásra is lehet 48 órára limitet állítani? Mennyire gyors ez? Beállítom és már él is?

(#28802) RR-13 válasza INGJOKE (#28801) üzenetére


RR-13
őstag

Utalásra nem lehet ilyet beállítani.
Az időzáras limitek a beállítástól élnek max 48 óráig.

(#28803) 66zio válasza RR-13 (#28799) üzenetére


66zio
aktív tag

Akkor én vagyok a béna, de én nem találom.

(#28804) INGJOKE válasza RR-13 (#28802) üzenetére


INGJOKE
veterán

Akkor azt fel kell húzni maxra nyitáskor. Köszi az infót. A kártyás cuccokat lehet állítani :)

(#28805) RR-13 válasza 66zio (#28803) üzenetére


RR-13
őstag

Akkor lehet, hogy régebben volt csak ott a lehetőség, csak azóta kivették, és az ügyintéző sem tudta a friss infót. :U
(nem tudom megnézni, nincs már UniC számlánk)

Emlékeim szerint a BB is kivette az értesítési cím módosítási lehetőséget tavaly.

[ Szerkesztve ]

(#28806) RR-13 válasza INGJOKE (#28804) üzenetére


RR-13
őstag

Az ATM felvételt is lehet állítani nem? :K
Én úgy látom.

(#28807) INGJOKE válasza RR-13 (#28806) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nem tudom azért kérdezem. Nekem egyenlőre csak hk-m van a Georgeba, de az én nevemen lesz a számla ezért érdeklődök nehogy úgy járjak, mint uniba hogy folyton állíttatni kell. :)

(#28808) kaszaking válasza INGJOKE (#28807) üzenetére


kaszaking
tag

Georgeban a limitet 24 órára lehet módosítani

A kártya limitnèl meg ezt a 2 limitet lehet módosítani. Sima kártya, nem hitelkártya

(#28809) RR-13 válasza INGJOKE (#28807) üzenetére


RR-13
őstag

Persze, hogy lehet mindenfajta kártyánál a limiteket állítani, függetlenül attól, hogy az debit vagy hk. :K

[ Szerkesztve ]

(#28810) RR-13 válasza kaszaking (#28808) üzenetére


RR-13
őstag

TeleBankon meg 48 óra a max időzáras limit, amit fentebb írtam:

2023.06.01. Erste hirdetménye:

A 24 órát nem írtam, mert azt Ő is láthatja, ha belép a limitekhez. :))

[ Szerkesztve ]

(#28811) sifarr


sifarr
senior tag

Itt van egy cikk, amit érdemes elolvasni, a topic témájához relevánsan kapcsolódik. Önmagában a grafikon is mutatja a lényeget. Engem pedig megerősít a véleményemben.
Világosan mutatja, hogy az ügyfelek felelőssége nő a banki csalások tekintetében. Hogy nem lehet azt az álláspontot követni, hogy előzzenek meg mindent (!) a bankok, pénzintézetek, és ha mégis baj történik, akkor fizessenek.
Tudomásul kell venni, hogy ahogy a kp tekintetében saját felelősségem a védelem, enyém a kockázat és adott esetben a veszteség, úgy a számlák, kártyák esetében osztott felelősségről, kockátaviselésről, veszteségről beszélhetünk. És nagyobb az ügyféloldal része, mint szeretnénk. Pedig úgy van ez, mint pl. a lakásbiztostásoknál. Van a biztosítottnak kárenyhítési kötelezettsége. Sőt, kármegelőzési kötelezettsége is, illetve ha kisebb megelőzési szintet vállal, akkor ez bizony növeli a díjat.
Szóval - szerintem - a felügyeletnek lépnie kellene. Én kötelező tenném a bankoknak, hogy a limitállítást, a kártya ideiglenes zárolását tegyék kötelező szolgáltatássá a pénzintézeteknek, mégpedig díjmentesen. A push üzenet is legyen kötelezővé díjmentesen. Ha ezt a szolgáltatást bank nen nyújtja, akkor az sms legyen kötelezően díjmentes. Ha mindkét lehetőség megvan, akkor persze kérhet pénzt az sms-ért. Ezekkel az ügyfél természetesem belátása szerint, szabadon élhet. Viszont ha nem él, akkor az ő felelőssége, kockázata nő.
Még annyit a cikkről. A NER-es vonal az írásban teljesen indokolatlan. Szubjektív, a szerző szimpátiáját tükrözi, nem a valódi okra mutat. Mondom ezt én, akinek nem a szíve csücske a NER. :)

(#28812) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Államkincstárból EUR kiutalás belföldi EUR számlára (CIB) mennyi idő alatt kell, hogy teljesüljön?
2023.06.16-án indítottam Kincstár appban. A tranzakció mai értéknapot kapott, de a CIB-es számlán még jelent meg.

Köszönöm a segítséget :R.

(#28813) SzGee válasza Jim74 (#28812) üzenetére


SzGee
aktív tag

16-án mikor? SEPA T+1 napos, ha pénteken 2 után utaltál, akkor szerintem kedden lesz ott a pénz, ha kettő előtt, akkor még ma könyvelhetik

If you leave me, can I come, too?

(#28814) RR-13 válasza Jim74 (#28812) üzenetére


RR-13
őstag

Mivel értéknapos utalás, ezért olyan, mintha ma utaltad volna, így holnap lesz a számlán az összeg a T+1nap miatt.

(#28815) Jim74 válasza SzGee (#28813) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm szépen :R.
16-án késő este utaltam. Nem tudtam, hogy T+1 napos. Azt sejtettem, hogy nem AFR, de azt hittem aznapival (tehát ma) megérkezik. Nem volt fontos, de most már tudom, hogy mire számítsak.
RR-13 Neked is köszönöm a választ. :R

(#28816) Jim74 válasza SzGee (#28813) üzenetére


Jim74
nagyúr

A Kincstárban belföldi deviza számla esetén is IBAN számlaszámot kell megadni, ugye? Próbáltam a 3x8 karakterest is rögzíteni, de arra nem engedett EUR-t utalni.
SEPA-t napi egyszer dolgozzák fel? Csak azért kérdezem, mert még mindig nem érkezett meg a CIB EUR számlára az összeg.

(#28817) Nordik


Nordik
őstag

CIB Visa Inspire bankkártyám van CIB ECO számlával. Hasznalhatom gond nélkül kártyával való fizetésre Horvátországban? Vagy van valami beállítás esetleg limit amit állíthatok az alkalmazásban?

(#28818) RR-13 válasza Nordik (#28817) üzenetére


RR-13
őstag

Használhatod lényegében, a CIB-nél nincs vásárlási POS db limit, és max 5.000.000 Ft-ig, vagy 999999999999 Ft-ig, vagyis akár az egyenleg erejéig lehet használni vásárlásra naponta (ha így van beállítva az Appban).
Van Geocontrol beállítás is pl.
Vagy mire gondoltál?

[ Szerkesztve ]

(#28819) axioma


axioma
veterán

bankmonitoros kedvezmenyek csak magyar allampolgaroknak jarnak, vagy EU is jo? [jott a ceghez intern 3 honapra normal magyar fizetesert, transferwise is opcio, de gondoltam megkerdezem hogy magyar banknal tudna-e olcson bankolni]

(#28820) RR-13 válasza axioma (#28819) üzenetére


RR-13
őstag

3 hónapra szvsz. nem érdemes a BM körrel foglalkozni, azért sem, mert, ha meg akarja szüntetni a számlát 3 hónap múlva, akkor a 6 hónapon belüli zárási díjat fizetni kellene, ami 4.211 Ft.

Egyébként a BM CIB promóciós hirdetményében, a nem Magyar állampolgárságra vonatkozó kizáró ok nem olvasható:

"2.1 A Promóció keretében a CIB Bank a Promócióban résztvevő Üzletfél CIB Banknál vezetett CIB ECO lakossági forint bankszámlájához vagy CIB ECO Plusz lakossági forint bankszámlájához a 2.2 pontban részletezett kedvezményeket nyújtja az alábbi együttes feltételek teljesülése esetén.

▪ A résztvevő nagykorú, a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 8:1 § 3. pontja alapján fogyasztónak* (a továbbiakban: Fogyasztó) minősülő Üzletfél,.."

Ezen felül a CIB LÜSZ. szerint:

4.3 Az azonosításhoz szükséges okmányok
Az Üzletfél az azonosítás során a Bank részére az alábbi okmány(ok) vagy azok hiteles másolatának (vagy – erre vonatkozó megállapodás alapján – a Pp. 195.§ (1)-(4) és (8) bekezdései szerinti megfelelő hiteles elektronikus okiratként történő) bemutatására köteles, melyek érvényességét és hitelességét a Bank köteles ellenőrizni:
4.3.1 .....

4.3.2 külföldi természetes személy útlevele vagy személyazonosító igazolványa, feltéve, hogy az magyarországi tartózkodásra jogosít, tartózkodási jogot igazoló okmánya, vagy tartózkodásra jogosító okmánya, továbbá magyarországi lakcímet igazoló hatósági igazolványa, amennyiben lakóhelye vagy a tartózkodási helye Magyarországon található.

Azt, hogy a CIB, hogy köt szerződést külföldi állampolgárokkal az a fentiek szerint már más kérdés, de a BM kedvezmények között nincs ilyen kizárás, és Te ezt kérdezted.

[ Szerkesztve ]

(#28821) sifarr válasza axioma (#28819) üzenetére


sifarr
senior tag

jott a ceghez intern 3 honapra normal magyar fizetesert, transferwise is opcio,
Hogy nyithat-e, az szerintem bankfüggő is lehet. Ha van/lesz bejelentett címe, foglalkoztatási szerződése, akkor biztos. Kérdés inkább az, hogy megéri-e?
3 hónap utáni felmondás esetén minden banknál van "kötbér". Kérdés, hogy 3 hónap alatt többet takarít-e meg egy bankmonitoros számlával, mint a felmondás díja.
Wise esetében ilyen nincs. Nem látom hátrányát egy sima magyar bankszámlához képest. Ha régebb óta van már neki és használja is, akkor főképp nem.

(#28822) Jim74 válasza RR-13 (#28814) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ma nem érkezett meg. Nem tudom, hogy mi lehet az oka. :F

(#28823) axioma


axioma
veterán

Koszi mindkettotoknek. Nyilvan nem feltetlen kell 3 honap mulva felmondania... de teny, hogy egyszerubb helyben, me'g ha mennie is kellene online manapsag mar.
A wise-t nem hasznalta, a revolut-ot kerdezte, mondtam neki hogy nem magyar iban, bar a ceg nemzetkozi igy akar utalhatna is, de egyreszt 1 het csuszas is lehet, masreszt barmi mast sokkal nehezebben intezne, ugyhogy marad akkor a wise ajanlasa. Koszonom!

(#28824) RR-13 válasza Jim74 (#28822) üzenetére


RR-13
őstag

Az a helyzet, hogy a T+1 banki nap az nem garantált a SEPA átutalásoknál a CIB-nél, hanem "várható" teljesítés, ezért elvileg már csak holnap kerül jóváírásra.
Persze ennek az is lehet az oka, hogy a CIB a mai napon nem kapta meg 17 óráig az összeget, és ezért nem tudta még könyvelni, de szerintem már meg kellett, hogy kapják.

Válasz lehetne még az is, hogy nem EUR számlára utaltad az összeget, hanem mondjuk véletlen a CIB Forintszámládra, akkor az nem SEPA átutalás, és a konverzió miatt késhet.

[ Szerkesztve ]

(#28825) RR-13 válasza RR-13 (#28824) üzenetére


RR-13
őstag

Az a helyzet, hogy a T+1 banki nap az nem garantált a SEPA átutalásoknál a CIB-nél,

Pontosítás:
Az a helyzet, hogy a tárgynapon beérkezett, tárgynapi/értéknapos jóváírás az nem garantált a SEPA átutalásoknál a CIB-nél, hanem "várható" teljesítés, ezért elvileg már csak holnap kerül jóváírásra.

[ Szerkesztve ]

(#28826) Jim74 válasza RR-13 (#28824) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi. Biztos vagyok benne, hogy EUR számlára utaltam, a Kincstár appban a szabad EUR pénzt nem is engedi csak deviza számlaként felvett számlára utalni.
Az mondjuk gyanús, hogy a Kincstári tranzakciónál státusz teljesíthető, nem pedig lezárt.
Ha hnap sem történik semmi, akkor felhívom a MÁK-ot, hogy WTF. Szerencse, hogy csak pár EUR-ral tesztelgetem...

(#28827) RR-13 válasza Jim74 (#28826) üzenetére


RR-13
őstag

Világos, én sem feltételeztem, hogy nem jó helyre utaltad, csak válasz lehetett volna arra, ha egyáltalán ez lehetséges a Kincstár számláról, ezért is tettem OFF-ba, mert ez csak egy nagyon utolsó "válasz" lehetett volna a kérdésre.

Az, hogy teljesíthető státuszban van jelenleg is, az viszont elég furcsa, mert a tegnapi napra megadott értéknapos utalásnak már tegnap el kellett volna indulnia a CIB felé... itt valami más a probléma, akkor a CIB meg sem kapta ezek szerint. :U

(#28828) Jim74 válasza RR-13 (#28827) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én is úgy gondolom, hogy egy 2023.06.19-i értéknapos utalásnak az értéknapon el kell indulnia.
Remélem az nem gond, hogy nem kerek EUR az összeg (4.60). Már minden hülyeség eszembe jut.

(#28829) RR-13 válasza Jim74 (#28828) üzenetére


RR-13
őstag

Az nem hiszem, hogy gond lenne, mert akkor nem lenne teljesíthető státuszban sem.
Legalább a fenti OFF-os felvetésem miatt ránéztél a tranzakcióra, hogy hova utaltad, és így láttad, hogy teljesíthetőben van még.
Nyilván az összeg is a számlán van még igaz?

Még azt nézd már meg, hogy biztos 06.19. napja-e az értéknap, nem tudok másra gondolni, csak arra, hogy esetleg a dátum nem jó, pl. 06.29. lett, mert akkor teljesíthető a státusz, hiszen várakozik az értéknapra. (ezt is csak OFF-ban mondom)

[ Szerkesztve ]

(#28830) Jim74 válasza RR-13 (#28829) üzenetére


Jim74
nagyúr

Az összeg már nem szerepel a szabad pénzeszközök között. Az értéknap 06.19, azt automatikusan kapta a tranzakció (megbízást követő banki nap, gondolom mert 06.16-án este adtam a megbízást.

(#28831) sifarr válasza Jim74 (#28830) üzenetére


sifarr
senior tag

16-án zárás után adtad a megbízást. Ekkor a megbízásodat csak regisztrálták. Legkorábban 19-én nytás után foglalkozott vele a MÁK rendszere.
19-én megkapta a státuszát, teljesíthető. AZ eurós utalásokkal szerintem naponta csak egyszer foglalkoznak, összegyűjtve az összes napi tételt a zárásig. Tehát 20-án nyitás után indult a teljesítés. Az egyenleged csökkent is. Szerintem holnap kapja meg a CIB, utána írja jóvá. Hogy már holnap vagy 1 nappal később az majd kiderül.
A nem kerek összeg nem játszik, az sem, hogy pár euróról van szó.
Azt is vedd figyelembe, hogy a MÁK az eurós összegek nagyját forintban használja fel. Ilyenkor vissza is kell váltania. Ez is befolyásolja a folyamatot.

(#28832) Jim74 válasza sifarr (#28831) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi az infót :R
Én azt hittem, hogy 19-én elindítják és 20-án ott lesz a CiB-ben.
Mondjuk mikor Wise-ról küldtem be EUR-t a MÁK-ba, az is volt legalább 3 munkanap...

(#28833) RR-13 válasza Jim74 (#28830) üzenetére


RR-13
őstag

Amennyiben előbb tudom ezeket az infókat, akkor én is mást írtam volna..., majd máskor én is megvárom az összes részletet, és az alapján összerakom a választ.
Egyébként az szerintem nem valós, hogy a 19-ére leadott SEPA átutalást csak 20-án kezdte ténylegesen elutalni az ÁK., még akkor sem, ha egyébként ez történt.
Az értéknapos utalás azért értéknapos, hogy aznap kell, hogy induljon a célszámlára.

Kivonat a MÁK SEPA utalásra vonatkozó hirdetményéből:

"A SEPA sztenderdnek megfelelő átutalások az elfogadás napját követő banki munkanapon jóváírásra kerülnek a kedvezményezett bankjának számláján. "

A tegnapi napon már elfogadásra kellett, hogy kerüljön.

[ Szerkesztve ]

(#28834) Jim74 válasza RR-13 (#28833) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha holnap sincs változás, akkor felhívom a MÁK-ot, mert azért ez nonszensz, hogy egy deviza utalás EUR-ról EUR-ra ennyi ideig tartson...

(#28835) RR-13 válasza Jim74 (#28834) üzenetére


RR-13
őstag

Mivel a MÁK június 19-re elfogadta a SEPA utalást, ezért annak ma kellett volna teljesülnie a CIB-nél.
Mivel azt írtad, hogy teljesíthető státuszban van (jó lett volna az egészről egy kép már ma este 6kor), ezért nem hiszem, hogy a CIB ülne rajta, amit megtehetne egyébként a fenti hirdetmény szerint.

SzGee tegnap helyesen írt T+1nap, MÁK utalással kapcsolatban figyelembe vehető teljesítés magyarázata:

A T+1nap az tárgynap/ELFOGADÁS napja (június 19.) a +1 nap meg a célszámlára érkezést jelenti, nem pedig azt, hogy akkor kezdi el az csak az utalást a célszámlára, tehát nem kezdhette volna el helyes folyamatban június 20-án a utalás feldolgozását. (pedig ezek szerint valamiért ez történt, ha nem a CIB ül rajta) :U

(#28836) Jim74 válasza RR-13 (#28835) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha a CIB ülne rajta, akkor a MÁK-ban szerintem "lezárt" lenne a státusza, nem pedig teljesíthető.

(#28837) RR-13 válasza Jim74 (#28836) üzenetére


RR-13
őstag

Igen szerintem is.
Jó lett volna ha megmutatod a felületet, hogyan néz ki most. :K

(#28838) Jim74 válasza RR-13 (#28837) üzenetére


Jim74
nagyúr


Ezek mostani screenshot-ok.

(#28839) RR-13 válasza Jim74 (#28838) üzenetére


RR-13
őstag

Ez alapján az értéknap/elfogadás napja a többször megbeszélt 2023.06.19. napja volt, és a MÁK., SEPA utalás szabályozása szerint, másnap (2023.06.20.) a célszámlán kellett volna lennie az összegnek.

Ma gondolom már a CIB számládon lesz, de kíváncsi lennék a késlekedés okára a MÁK-tól.
Jó lett volna rákérdezni tőlük még kedden.

(#28840) Jim74 válasza RR-13 (#28839) üzenetére


Jim74
nagyúr

Még azt tudom esetleg elképzelni, hogy az EUR számlát pénteken, 06.16-án nyitottam CIB24-en keresztül és azt mondták, hogy 1 banki munkanap az átfutás. Péntek este már látszódott a CIB appban a számlaszám, így fel tudtam vinni a Kincstár appba is és rögzíteni a tranzakciót. De lehet, hogy az utalási rendszerben még nem élt a számlaszám és elakadt a tranzakció.
8-kor hívom a MÁK-ot.

[ Szerkesztve ]

(#28841) RR-13 válasza Jim74 (#28840) üzenetére


RR-13
őstag

Az egyébként még logikus magyarázat is lehetne, ugyanis egy átutalás nagyon összetett folyamat, több ellenőrzésen megy keresztül, mire a pénz elmegy egy banktól, és megérkezik a célszámlára.

Amennyiben ez volt az ok, akkor a június 19-én reggel 8-kor történt ellenőrzés közben hibára futhatott valamelyik ellenőrzés közben (mert esetleg az összes rendszeren még nem teljesen frissült a deviza számlaszám), és ezért nem ment el hétfőn a pénz, és nem érkezett meg kedden, majd kedden reggel az ismételt ellenőrzéskor már átmehetett, és így ma meg is érkezhet a pénz a CIB számládra.

Persze ez csak egy logikus levezetése annak, amit írtál, nem biztos, hogy ez volt az ok, lehet, hogy sokkal egyszerűbb oka van.
Az biztos, hogy nagyon összetett egy átutalás, és sok a folyamat közben.

(#28842) Jim74 válasza RR-13 (#28841) üzenetére


Jim74
nagyúr

Meglátjuk. Mai napot még megvárom, ha megérkezik ma, akkor indítok egy újabb kis összegű tesztet. :DDD

(#28843) RR-13 válasza Jim74 (#28842) üzenetére


RR-13
őstag

Azt hittem most tényleg felhívod őket, megtudjuk mi volt az ok, és lezárhatjuk ezt az ügyet. :))
Esetleg nézd meg a CIB számlád, lehet, hogy már rajta van. :P

(#28844) Jim74 válasza RR-13 (#28843) üzenetére


Jim74
nagyúr

Felhívom őket, kb. 10 körül lesz rá időm.

(#28845) Jim74 válasza RR-13 (#28843) üzenetére


Jim74
nagyúr

Beszéltem a Kincstárral. 2-3 munkanap a deviza utalás és szerintük rendben van, hogy még teljesíthető státuszban van. Akkor fog lezártra váltani, ha elindult tőlük.
Ha ma el is indul a MÁK-ból, akkor szerintem a CIB legkorábban holnap fogja jóváírni.
Ez a mai világban szerintem egy vicc kategória, hogy országon belül ugyanazon pénznemben egy utalás 3-4 banki nap átfutással teljesüljön... :(
Mondjuk, ha péntekig nem történik semmi, akkor lehet, hogy megeresztek egy írásos megkeresést.
Egyébként az ügyintéző nagyon unszimpatikus volt... :( Majdhogynem fel volt háborodva, hogy a harmadik napon meg merem kérdezni, hogy mi van az utalásommal...

[ Szerkesztve ]

(#28846) pictigjis válasza Jim74 (#28838) üzenetére


pictigjis
senior tag

az eddigi tapasztalataim alapjan a "teljesitheto" a kincstarnal azt jelenti, hogy nem tortent meg a tenyleges elutalas. ezt a "lezart" statusz jelzi

(#28847) .tnm válasza Jim74 (#28845) üzenetére


.tnm
addikt

mi az istent jelent akkor az értéknap, ha még meg sem indítják aznap? (és nem valami sufni bank, hanem a MÁK)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#28848) Jim74 válasza pictigjis (#28846) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R. Nekem is ez a tapasztalatom, csak azt nem értem, hogy egy 06.19-i értéknapos utalás mi a bánatért nem ment el még tőlük 06.21-én...

(#28849) pictigjis válasza Jim74 (#28845) üzenetére


pictigjis
senior tag

kozben akkor pont elmondtak neked ok is. euronal tenyleg elofordul, ez ilyen, es ekkora osszegnel inkabb ne csinalj azert hisztis ugyfelet magadbol :)

[ Szerkesztve ]

(#28850) Jim74 válasza .tnm (#28847) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ez egy nagyon jó kérdés. Szerintem az ő olvasatukban az értéknap ebben az esetben a tranzakció feldolgozásának kezdete...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.