Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) sifarr válasza cocka (#21994) üzenetére


sifarr
senior tag

Nem azok a hívószavak, hogy "ingyen van a bankkártya örökre"... ez nulla, ...
Szirénhangok azok, de az Unicredit már csak ilyen.

A Partner Aktív Zéró 3 év után Partner Aktív Plusz lesz.
A Parnet Aktív Plusz kondíciós listája szerint a bankkártya kibocsátása díjmentes. Viszont a bankkártya éves tagsági díja 7.156.- Ft.
De mint sokszor mondottam volt, az Unicreditnél mindig nagyon oda kell figyelni a lábjegyzetekre. Itt is van egy 16-os, ami az évi tagsági díj összegét befolyásolja.
Idemásolom, mert ilyet még elképzelni sem tudsz:
A díj számítási módja: a bankkártyával az esedékességet megelőző 12 hónap alatt bonyolított sikeres és lekönyvelt éves vásárlási forgalom összegének 0,1%-a, minimum a
feltüntetett összeg. A minimumként feltüntetett összeg feletti rész felszámításától a Bank akciós jelleggel eltekint. Az akció 2022.04.30-ig érvényes.
Szóval, ha valaki átlag havi 600e fölött költ kártyával, az többet fizet a minimumnál. Havi 600 pedig nem is olyan sok ...
Hát nem aranyos ez a bank? :N

(#22002) ACE- válasza K Norbi (#21998) üzenetére


ACE-
addikt

Abban van a titok, hogy ezeket a kártyákat fagyasztani lehet, azaz teljesen mind1, mennyi a limit, ha úgyis csak akkor oldod fel, ha éppen fizetsz...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#22003) sifarr válasza radi8tor (#22000) üzenetére


sifarr
senior tag

Nincs és nem is volt Erste számlám. Nem tudom, hogy milyen folyószámla-kivonatokat küldenek. Nem tudom, hogy a banki applikációjuk hogyan mutatja a számlaegyenleget, részletezi-e. Amit írtam, ezen ismeretek hiányában írtam.

Viszont most is van egy olyan érzésem, hogy te a hitelkeretet és a felhasznált hitel összegét kevered. Lehet, hogy ehhez hozzájárul, hogy a kivonatok nem egyértelműen, érthetően mutatják a számokat (mi micsoda).

Teoretikusan, ha csak 1 napot is moratóriumba megy egy folyószámlahitel, akkor moratórium végén a teljes tőkét ki kell fizetni +1 napi kamatot? Ez marhára nem fair.
A felhasznált (!!!) tőketartozást ki kell fizetni + kamatát. Mi ebben a nem fair?
A moratórium sosem jelentette, hogy a felvett hitelt nem kell kifizetni. Csak haladékot, halasztást jelentett. Viszont voltak, akik azt hitték ...

(#22004) radi8tor válasza sifarr (#22003) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak haladékot, halasztást jelentett.

Pont erről beszélek, jelen esetben nem halasztásról van szó hanem kifizettetik a felhasznált hitelkeretet aztán megint be van állítva ugyanaz a felhasznált hitelkeret a folyószámlán. Ez az én értelmezésemben azt jelenti duplán fizetem ki a dolgot. Na mind1 kidünnyögtem magam, majd pár hónap múlva kifizetem had örüljenek.

⭐ Stella

(#22005) K Norbi válasza ACE- (#22002) üzenetére


K Norbi
addikt

Az egy marhaság..
Állandóan minden kártyát fagyasszak.
Na most épp fizetek, vissza, na megint jaj vissza.

mennyi a limit, ha úgyis csak akkor oldod fel, ha éppen fizetsz
Persze ha épp nem lépnek be a pay pal fiókodba és vásárolnak össze vissza rá.
Vagy ha úgy jársz mint én egy oldalon.
3x vonta le ugyanazt az összeget.

Persze a limit megfogta.

[ Szerkesztve ]

(#22006) dptrsk válasza radi8tor (#22004) üzenetére


dptrsk
addikt

Akár most is csinálhatod, hogy móratóriumból kilépve nullán van a folyószámlád.
A moratórium számlára betolod a 120e tőke tartozást, így lesz 120e folyószámlahiteled, de cserébe csak a moratóriumi kamatot kell visszafizetned.

Tény, hogy így magasabb kamatot fizetsz, mintha a moratóriumi fixált %-ot fizetnéd.

(#22007) SzGee válasza radi8tor (#22000) üzenetére


SzGee
aktív tag

fizesd ki a moratóriumi tőkét és kamatot abból a hitelkeretből amit most visszakaptál, azt pedig ráérsz úgy törleszteni és görgetni ahogy neked tetszik
problem solved

nem láttam a lenti kommentet, ugyanazt írta mint én :))

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#22008) radi8tor válasza SzGee (#22007) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De nem kaptam vissza semmit. Ugyanazt az állapotot állították vissza ami moratóriumba lépés előtt volt. Tehát ki van maxolva a hitelkeret és még a moratórium hitelkeret számla tőkét is visszafizettetik.
Moratóriumból ki vagyok lépve október vége óta.

⭐ Stella

(#22009) sifarr válasza radi8tor (#22008) üzenetére


sifarr
senior tag

De nem kaptam vissza semmit. ... Tehát ki van maxolva a hitelkeret és még a moratórium hitelkeret számla tőkét is visszafizettetik.
Rájöttem, hogy mi történt. Korábban volt egy rossz következtetésem.
Szóval visszakaptad a hitelkereted a folyószámládra. A moratórium számlán pedig ott van a kimaxolt korábbi felhasznált keret, ami ott kamatozik.
De a folyószámládom a hitelkeretedet felhasznált hitelnek jelzik, hiszen korábban kimaxoltad. Így előzik meg, hogy a jóváhagyott hitelkeretedet túllépd.
Amikor decemberben levonják az egyhavi moratóriumos tőketörlesztést - legyen 50e háromszázezres tartozás után - és a kamatot, akkor csökken ötvennel a moratórium számládon a tőketartozás. Viszont egyidejűleg a folyószámládon is csökken ötvennel a felhasználtnak mutatott hitel. Így 50 hitelt akár újra igénybe is vehetsz a folyószámládról. Ha nem veszed igénybe, akkor januárban a moratóriumos tőketörlesztés után a folyószámládon már 100e elérhető hitelkereted lesz.
Tehát egy (!!!) 50-es törlesztés mindkét számlán csökkenti ötvennel a felhasznált hitel összegét.
Erre a bonyolult eljárásra csak azért van szükség, mert különböző kamatszázalék terheli a moratóriumos felhasznált tőkét és az esetleg moratórium után felhasznált hitelkeretet.
Nem fizetsz kétszer ugyanazért!!!

(#22010) radi8tor válasza sifarr (#22009) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na ez már jó hír, nemsoká kiderül jó-e az elméleted. :R

⭐ Stella

(#22011) merqree válasza Ryan_Sanchez (#21969) üzenetére


merqree
őstag

A 6k-s utalás minden banknál egyformán van.
Akkor fizetnék kp a foglalót, ha ad a vételárból kedvezményt (sconto) :D
Nem feltétlenül mennék ingatlan ügyletbe úgy, hogy egy szemmel látható összeget kp adok, és ha soha többé nem látom a jóembert?

(#22012) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Unicredit banknál van virtuális kártya vagy hasonló szolgáltatás?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#22013) axioma válasza merqree (#22011) üzenetére


axioma
veterán

Foglalot (mind1 hogy kp vagy utalas) ugyis csak ugyved jelenleteben adsz, a szerzodes alairasaval egyetemben, aki meg ellenorzi mind a szemelyazonossagot mind a tullapot es gondoskodik arrol hogy az adasvetel felkeruljon a tullapra kvazi azonnal. Itt tenyleg csak a kp-felvet dija a kulonbseg a ketfajta penzatadas kozott. Mashogy meg eleve nem adunk at ekkora osszegeket... na jo, kereses elejen letrehozott ugyvedi letet me'g lehetseges megoldas arra, hogy kvazi azonnal biztositsd az eladot, hogy megvan a foglalo, ha alair akkor kapja.

(#22014) radi8tor válasza sifarr (#22009) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Látok egy virtuális utalást a folyószámlámról a moratórium számlára (tőke törlesztés), de ez az összeg nincs beterhelve a folyószámlán csak a moratórium folyószámlahitel egyenlegét csökkentette.
Ezek szerint a tőke törlesztés csak virtuálisan fog végbe menni... Na majd ránézek azért holnap is.
A folyószámla hitelkeret változatlan összegű.

⭐ Stella

(#22015) RR-13 válasza Victoryus (#22012) üzenetére


RR-13
őstag

Nincs. Nemrégen írtam is fentebb. :K
Egyébként én a CIB Banknál nem használtam a virtuális kártyát, mert a limittel mindent tudtam szabályozni.

(#22016) sifarr válasza radi8tor (#22014) üzenetére


sifarr
senior tag

Nagyon nehéz bármit értelmezni úgy, hogy nem ismerem a Gyurit, nem tudom, hogy mit látsz.

Látok egy virtuális utalást a folyószámlámról a moratórium számlára (tőke törlesztés),
Mitől virtuális? Látod a számlatörténetben?

de ez az összeg nincs beterhelve a folyószámlán csak a moratórium folyószámlahitel egyenlegét csökkentette.
A nincs beterhelve az azt jelenti, hogy nem csökkent a folyószámla egyenlege?
Azt is jó lenne tudni, hogy ez a könyvelt egyenleg, vagy az esetleges zárolások utáni egyenleg? Vagy ez az elérhető, szabadon felhasználható egyenleg, amibe a felhasználható (még nem igénybe vett) hitelkeret is benne van?

A folyószámla hitelkeret változatlan összegű.
Ez egy szám, ami pusztán a hitelkereted (jóváhagyott) összegét mutatja?

Ezek szerint a tőke törlesztés csak virtuálisan fog végbe menni...
Nem lesz az virtuális. 1 hónapnyit bizony tőled már levontak. Azt te már nem költheted el.

Viszont azt tartom a legvalószínűbbnek, levonták a tőketörlesztést a folyószámládról, de egyidejűleg ugyanakkora összeg felszabadult (elkölthetővé vált) a terhelt hitelkeretedből. És ezért a folyószámla egyenlege nem változott.

Azt kellene pontosan tudni, értelmezni, hogy a folyószámlád egyenlege (csak egy szám) mit tartalmaz, mit mutat valójában.
Például a bankkártyás zárolások megjelennek külön a folyószámlán vagy csak a bankkártyák résznél?

(#22019) sifarr


sifarr
senior tag

Ezt a topicot csak belépés után lehet újabban megnézni? :F
Eddig ez nem volt, még ma délelőtt sem.
Nem értem, mi indokolja? Tudja valaki a választ?

(#22020) radi8tor válasza sifarr (#22019) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja az én voltam, kipróbáltam valamit.

Mondjuk megfontolandó lenne ezt bekapcsolni a topikon elvégre banki dolgok kerülnek itt megbeszélésre.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#22021) radi8tor válasza sifarr (#22018) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kerettúllépési limitnek hívja Gergő app.

⭐ Stella

(#22022) sifarr válasza radi8tor (#22020) üzenetére


sifarr
senior tag

Mondjuk megfontolandó lenne ezt bekapcsolni a topikon elvégre banki dolgok kerülnek itt megbeszélésre.
Érzekeny adatokat senki sem ír. Sokszor semmit, és így kérdezik meg, hogy melyik számla lenne nekik a legjobb. :DD Amire persze így nem is lehet adekvát választ adni.

De az ötlet jó! Be lehetne vezetni a fizetős tanácsadást. 20 %-ot megkaphatna a Mobilarena, a többit a tanácsadó. :))
Na jó, nem gondoltam komolyan. :N

(#22023) sifarr válasza radi8tor (#22021) üzenetére


sifarr
senior tag

Kerettúllépési limitnek hívja Gergő app.
Ettől nem lettem okosabb. De leírom, hogy a CIB applikációban ez hogy van, és az alapján próbálj kutakodni a Gyuriban.

A számlaáttekintő ezeket tartalmazza:

Elérhető egyenleg: x Ft. (Jó nagy számmal, mert ezt lehet költeni, többi kisebb betűvel..)
Egyenleg: y Ft. (Ez a már lekönyvelt tételek utáni egyenleg.)
Felhasználható hitelkeret: z Ft (Ez a folyószámlahitel még elkölthető része.)
Hitelkeret: q Ft. (Ez a jóváhagyott hitelkeret, nem változik, elfelejtés ellen. Fejben pedig mindig kiszámolható ebből, hogy a tartozás= hitelkeret - felhasználható hitelkeret)
Zárolt összeg: p Ft. (Ez a bankkártyás vásárlások még le nem könyvelt összege.)

Az elérhető egyenleg pedig = y + z - p

Valami ilyen részletezést kellene találni az appon belül, vagy különböző infókból összerakni.
Az elnevezések némileg eltérhetnek, de a tartalomnak ennek kellene megfelelni.

Továbbra is látatlanban azt mondom, hogy az egyenleged azért nem változott, mert 50k felszabadult a kimaxolt hitelkeretedből a tőketörlesztés miatt.

(#22024) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

OTP-ről váltott valaki Gránit Bankra? Milyen hátrányokkal kell számolni egy Smartbankhoz képest?

(#22025) sajtos365 válasza Atomgeszi (#22024) üzenetére


sajtos365
tag

Hátrányokra számítasz akkor miért váltanál?

(#22026) Brandynew válasza sajtos365 (#22025) üzenetére


Brandynew
őstag

Gondolom, mert már csak pár napig van Smartbank és marad a fizetős szoftver.

(#22027) Atomgeszi válasza sajtos365 (#22025) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mivel ős OTP-s voltam, fogalmam sincs, hogy mi hogy megy a konkurens bankoknál.

Egy hátrányt már alapból tudok, hogy az OTP bankautomatában történő számlára befizetést el lehet felejteni a többi bankkal.

Egyébiránt csak utalni szoktam mobilbankon keresztül, rezsit, meg, ha veszek valami használt cuccot. Illetve internetes vásárlásnál elég kényelmes, hogy feldobja az értesítést az alkalmazás, és ujjlenyomattal elfogadom a vásárlást.
Viszont nem tetszik, hogy belebegtették, hogy fizetős lesz az OTP-nél a mobil és webbankolás.. :U Az ingyenes csomagról meg semmi infó. :U Ha meg csak annyi lesz ingyen, hogy megnézd mennyi összeg van a számládon, én havi 500ft-ot, ezzel éves szinten plusz 6 ezret fizetni nem igen szeretnék.

(#22028) sajtos365 válasza Atomgeszi (#22027) üzenetére


sajtos365
tag

Amiket írtál azt minden bank appja alapból tudja.

Ha fizetős lesz az OTP-nél az app, akkor elképzelhető hogy lesz ingyenes számlavezetési csomag is.

(#22029) RR-13 válasza Atomgeszi (#22027) üzenetére


RR-13
őstag

Amiket leírtál az alapján a mobilappos díjmentes utalást tudja az UniCredit Partner Aktív Zéró csomagja. :K
A netes vásárlásokat Push üzenetben érkező biometrikus azonosítással jóvá lehet hagyni appban.

A mobilapp havi díja 150 Ft akkor, ha havonta 1x sem lépsz be, de azt hiszem ilyen nem nagyon tud előfordulni manapság, aki utal havonta stb. tehát, ha min. 1x belépsz mobilappba, akkor havidíj nincs.

(#22030) .tnm válasza Atomgeszi (#22024) üzenetére


.tnm
addikt

gyakorlatilag nincs bankfiók (mondjuk ez nálam inkább előny, de mindenképp éles ellentéte annak, hogy az otp a legnagyobb magyar bank a legtöbb fiókkal)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#22031) KillerATi válasza Atomgeszi (#22027) üzenetére


KillerATi
tag

Az UniCreditnek is vannak befizetős automatái, ha jól látom. Bár, biztosan nem annyi mint az OTP-nek.
BTW: Én éppen most váltok OTP-ről UniCreditre.

(#22032) K Norbi


K Norbi
addikt

Mennyi macska jár ide. :DDD:DDD

(#22033) RR-13 válasza KillerATi (#22031) üzenetére


RR-13
őstag

Szeptember 30-án készítettem egy aránylag részletes ATM darabszám kimutatást itt. :K

Ezen Hsz-ben olvasható az is, hogy az UniCreditnek országosan 171db ATM van, ebből 83db van Budapesten, és 88db vidéken, ami elég jó a többi bankhoz képest is.(lehet, hogy most -2db, ha a fiókbezárásokkal az ATM is megszűnt ezeken a helyeken)
Egyébként jelentős része azonnali jóváírású ATM.

Fentebb írta cocka, hogy a CIB-nek több lehet, de nem. :N
CIB: 119db ATM van országosan, abból 60db van Budapesten.

[ Szerkesztve ]

(#22034) KillerATi válasza RR-13 (#22033) üzenetére


KillerATi
tag

A befizetős ATM-ekről tudsz infót? Az UniCredit honlapján az összeset annak írja.

(#22035) RR-13 válasza KillerATi (#22034) üzenetére


RR-13
őstag

Igen elvileg az összes befizetős, de nem mind azonnali jóváírású, hanem borítékos (bár olyat még nem láttam). :N

(#22036) KillerATi válasza RR-13 (#22035) üzenetére


KillerATi
tag

Köszi! :R

(#22037) cocka válasza RR-13 (#22033) üzenetére


cocka
veterán

Mondjuk szerintem ebben az elmúlt 10 év fiókbezárogatásai, ATM felszámolásai is vastagon benne vannak. Meg ilyen Lehel utcai fiók bummok... és mi van a helyén? Kedvenced: OTP. :DD

Viszont az a helyszín több szempontból is érdekes, mert ugye volt ott egy Erste fiók meg egy Budapestbank is, na azok is eltűntek. Gondolom a CIBBumm miatt beparáztak, hogy megcsappan az ügyfélkör.

És gondolom azóta se derült ki, hogy ki volt a motoros robbantó, ahogy a két rendőr elleni bummnak az elkövetője se lett meg.. nyilván kormányzati megrendelésre történt, aztán elfogtak egy csávót, akinek köze nem volt az egészhez, mert csak vagy 10 cm-vel magasabb, mint a kamerákon látható személy.
És amikor Magyarországon, főleg Budapesten történik valami bumm, akkor valahogy a rendőrségi kamerák sose működnek éppen. Ugye milyen érdekes?

[ Szerkesztve ]

(#22038) zsola400 válasza RR-13 (#22035) üzenetére


zsola400
aktív tag

Én inkább úgy fogalmaznám, hogy nagy része befizetős, Unicredit oldalán a térképen meg tudod nézni melyik csak ki vagy be/kifizetős. Amelyik bankfiók mellett/közelében van az általában be/kifizetős.

(#22039) RR-13 válasza zsola400 (#22038) üzenetére


RR-13
őstag

Az már nem minden esetben valós infó, ugyanis van pl. egy fiók, ahol 2 ATM is, és egyikre sem írta, hogy befizetős, de odamentünk, és mindkettő az volt, sőt azonnali jóváírású.
Szerintem nem nagyon frissítik a listának ezen részét, ami korábban még nem befizetős volt. :U

(#22040) zsola400 válasza RR-13 (#22039) üzenetére


zsola400
aktív tag

Én több ATM-el találkoztam (Bp, Győr) ami csak kifizetős ezért is írtam, hogy azért vannak ilyenek.

(#22041) RR-13 válasza zsola400 (#22040) üzenetére


RR-13
őstag

Persze ezt értem, és fentebb azért is írtam, hogy "elvileg" mindegyik befizetős, de ezek szerint még elvileg sem. :B
Mondjuk attól is függ, hogy mikor "találkoztál" azokkal a nem befizetős ATM-ekkel, ugyanis ezeket fokozatosan cserélik ki befizetősre, nem úgy mint a CIB-nél. :U

(#22042) MasterMark válasza Atomgeszi (#22027) üzenetére


MasterMark
titán

Én nyitottam egy ingyenes gránitos számlát az OTP mellé, hogy esetleg majd váltsak ha úgy alakul. Nagyon nagyot csalódtam, az app béna és sokszor nem is működik jól, az értesítésrendszer nevetséges, a webes bank olyan mint valami 90-es évekbeli weboldal.

OTP-nél váltottam Smart számlacsomagra, azzal most egyelőre megvagyok és jobban is járok tulajdonképpen.

Az új internetbank meg mobilbank szerintem ugyanúgy a számlacsomag része lesz, ahogy most is része az OTP Direkt.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#22043) .tnm válasza MasterMark (#22042) üzenetére


.tnm
addikt

"az app béna és sokszor nem is működik jól"

nálam legalább fél éve hibátlanul működik, nyáron szívtam vele utoljára (az is kartyacsere miatti human error volt elvileg). [Android]

"az értesítésrendszer nevetséges" nem tudom mire gondolsz, az egyetlen ami igazán zavaró, hogy netbank belépéshez kódot küldenek, nem csak bökni kell.

"webes bank olyan mint valami 90-es évekbeli weboldal."
hálistennek! ugyanis működik és kiférnek rajta a dolgok.

az egyik legnagyobb tévút a mai dizájn divatban, hogy "letisztult" felületeket akarnak, ahol egyszerre csak egy dolog van fókuszban (=mindenből popup lesz)

az erste george előtti webbank frissítése pl. teljesen feláldozta a használhatóságot a csicsa oltárán, és meg bug-okkal is tele volt.

if it ain't broke, don't fix it

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#22044) MasterMark válasza .tnm (#22043) üzenetére


MasterMark
titán

Rendszeresen valami indulási loopba kerül és csak a logót mutatja. (Ez iOS-en azért elég meglepő, nem nagyon szokott ilyesmi lenni.)
A logó animációját meg kell várni mielőtt authentikálna, tök felesleges lassítás.
Alul van az a pénzügyi kimutatás cucc, az eddig nekem 10-ből ha egyszer bejött, általában azt írja nincs internet...

Az értesítést nem mutatja hogy mi van, hanem be kell menni, be kell lépni, be kell menni az értesítéstárba vagy mi a tökömbe, ott kikeresni azt a csoportot amibe jött az értesítést azt megnyitni, ott megnézni hogy mégis mi is volt az az értesítés.

Rendszeresen duplán kell authentikálni ha valamit csinálni akarsz, hiába egyszer tudja hogy be van állítva FaceID, más műveleteknél meg csak be kell írni a kódot.

Frissítés után nem tudtam belépni mert akkor is ilyen loop-ba került.

Most hogy ezt a hsz-t írom, el akartam indítani, hogy megnézzem hogy még mi volt, erre azt írja ki, hogy probléma van az internetkapcsolattal, megadom a kódot, probléma van az internetkapcsolattal, majd tölt végtelenségig. (nincs probléma az internetkapcsolattal)

Hirtelen ennyi. Nem azt mondom hogy nagyon rossz, csak ha már ilyen digitális banknak reklámozzák magukat akkor ennél sokkal többet vártam. Lehet túl nagy volt az elvárásom.

Switch Tax

(#22045) .tnm válasza MasterMark (#22044) üzenetére


.tnm
addikt

az értesítés Android-on is ugyanígy van, de mivel az esetek 90%-ban tudom mikor és miről szól az értesítés, ezért ez a pár extra kattintás nem zavart eddig (általában el sem olvasom, főleg mióta google pay van)

az app iOS-re akkor ezek szerint szar, ebben biztos igazad van, sosem próbáltam, az nekem másik vallás. :R

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#22046) egykori válasza .tnm (#22045) üzenetére


egykori
őstag

Szia, tudnál segíteni annak megértésében, hogy mi a pláne a Google Paynek, ha van, működik a Gránit Pay? Az is érdekelne, miért jó ez a banknak, mert nagyon nyomatják, és miért jó ez nekem, ügyfélnek?
Köszi!

(#22047) ACE- válasza egykori (#22046) üzenetére


ACE-
addikt

Semmire, használd csak a Gránit Pay-t...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#22048) sifarr válasza egykori (#22046) üzenetére


sifarr
senior tag

mi a pláne a Google Paynek, ha van, működik a Gránit Pay? ... és miért jó ez nekem, ügyfélnek?
Ha csak egy gránitos kártyát használsz és neked megbízhatónak működik a Gránit Pay, akkor neked felesleges a Google Pay.
Ha több bankkártyát használsz, ráadásul több banktól, akkor sokkal kényelmesebb a használat során váltogatni a kártyák között.

miért jó ez a banknak
Pl. megspórolják az egyedi fejlesztés, karbantartás költségét. Több bank ezért nem is fejlesztett saját alkalmazást. Megvárták, amíg a Google Pay elérhetővé vált Magyarországon. (Az Apple nem is engedte az egyedi banki fejlesztéseket.) Ráadásul a bankok egyedi fejlesztései akár össze is akadhatnak egymással. Általában igaz, hogy a Google Pay megbízhatóbban, gyorsabban működik a bankok egyedi fejlesztéseinél.

(#22049) egykori válasza sifarr (#22048) üzenetére


egykori
őstag

Nagyon köszönöm, ezt szépen, érthetően leírtad, még én is megértettem. :R
Érdekes, mert két kártyám van (egy Erste is van), és azt gondoltam, hogyha mindkettő GPay, akkor könnyebben összekeverhetem a fizetést, mert vannak esetek, amikor nem mindegy, melyikkel fizetek. Ezt a részét még átnézem, megfontolom.
A banki rész világos.

(#22050) ACE- válasza egykori (#22049) üzenetére


ACE-
addikt

Fizetéskor ha nem az alapértelmezettel szeretnél fizetni (amivel általában szoktál), akkor átállítod egy másik kártyára, és úgy érinted, olyankor azzal fogsz fizetni, zsír egyszerű.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.