Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28301) INGJOKE válasza SzGee (#28300) üzenetére


INGJOKE
veterán

Igen Hk, folyószámla hitelkeret is benne van 5%-al számít be.
Nálunk asszonynak volt otp-s hk-ja, amit sosem aktivált az is benne volt és a folyószámla hitelkerete is, amit kb 10 éve nem vett igénybe. Hitelfelvétel előtt ezek fontos dolog lehetnek. Nyilván mindkettőt megszüntettem vele. :D

(#28302) sifarr válasza smgy (#28299) üzenetére


sifarr
senior tag

KHR-be melyik esetben kerül pozitív bejegyzés a hitelkártya tartozás kapcsán az alábbiak közül?
A példáid alapján a negatív bejegyzésre gondolhatsz.
Negatív bejegyzést akkor kapsz, ha 90 napon túl nem teljesíted a kötelezettséged.
1 havi csúszás a két példa egyikében sem eredményez negatív bejegyzést.

(#28303) janes1976 válasza sifarr (#28281) üzenetére


janes1976
őstag

Az offos hozzászólásodra a válasz, talált. ;)
Te vmi látó vagy? :D :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#28304) sifarr válasza janes1976 (#28303) üzenetére


sifarr
senior tag

Te vmi látó vagy? :D :DDD :DD
Hát, ha már így lebuktam ... :K
Olvasom a hsz-ek mondatait és látom az embert!!! :DD
Várj! Te olyan 47 éves lehetsz. :D Kicsit homályos a kép, a születésnapodat nem látom pontosan.
Úgy látszik, még fejlődnöm kell. :O

(#28305) Fifi válasza sifarr (#28281) üzenetére


Fifi
őstag

"Ebből a hsz-edből, amellyel erre a hsz-emre reagáltál én úgy sejtettem, hogy némi likvidtartalékod van, állampapírjaid és némi befektetési tapasztalatod is.
800e már elég, hogy pingpongozással teljesítsd a négyszázezres feltételt. Nem is macerás. 600 is kicentizve.
De ha nem megy, akkor nem megy."

Elég 400eFt is + egy cetelem takarékszámla és egy oda-vissza utalás max 2 nap.

(#28306) .tnm válasza racskobalazs (#28294) üzenetére


.tnm
addikt

szerintem a gránit bankkártya éves díját elnézted, legalábbis van ennél olcsóbb.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#28307) smgy válasza sifarr (#28302) üzenetére


smgy
újonc

erre gondoltam igen :R

#28300 SzGee
Hogyan lehet lekérdezni a KHR státuszomat?
Banki értesítőkön nem látom ezt az 5%-ot.
Ügyfélkaput írnak, ott nem találtam.
NAV-os ügyfélkapus felületen sem.

(#28308) INGJOKE válasza smgy (#28307) üzenetére


INGJOKE
veterán

Első goggle találat:

A KHR BAR lista lekérdezése online
A BAR lista lekérdezése egy mindössze pár percet igénybe vevő folyamat, így könnyűszerrel tudjuk ellenőrizni, hogy fent vagyunk-e a listán vagy már lekerültünk róla. A BAR lista online, Ügyfélkapun keresztül is lekérdezhető, de kérhetünk a BAR lista kapcsán ingyenes tájékoztatást a KHR-t üzemeltető BISZ Központi Hitelinformációs Zrt-től is. A BAR lista információkat a bankunktól is lekérhetjük, ha ellátogatunk egy fiókba.

(#28309) sifarr válasza Fifi (#28305) üzenetére


sifarr
senior tag

Elég 400eFt is + egy cetelem takarékszámla és egy oda-vissza utalás max 2 nap.
Sőt! Ennél a megoldásnál a minimális tőkeigény kisebb mint 400. Hisz tőkeigény = 400e - havi nettó. :B Legfeljebb max 2 napig üres lesz a számlád. De ...
Ez a megoldás a Cetelemnek havi 1200 tr. illeték megfizetésébe kerül úgy, hogy nem keres az ügyfélen semmit. Ha észreveszik, hogy valaki folyamatosan így használja, akkor felmondhatják a takarékszámlát. Indokolniuk sem kell, mert ilyen felmondásra minden pénzintézetnek joga van.
Amíg csak páran élnek ezzel a megoldással, addig akár mehet is. Viszont ha eléri a Cetelemnél az ingerküszöböt, akkor lépnek.
Kincstár, 2 hónapnyi tartalék, dkj, pingpong oda és vissza viszont tartósan működőképes.

(#28310) Fifi válasza smgy (#28307) üzenetére


Fifi
őstag

Ügyfélkapun közvetlenül szerintem nem lehet, én sem leltem.

Lehetőségek:
1. Bemész a számlavezető bankodhoz és megigényled rajtuk keresztül
2. A BISZ oldalán lévő formanyomtatványt kitöltöd (tanú nem kell rá), AVDH aláírással ellátod és e-mailben elküldöd nekik. Nekem legutóbb másnap meg is küldték.

Szerk:
#28309 sifarr: Szerencsére erre a ping-pongra nincs szükségem, de az általad említett kockázat benne lehet a pakliban. Ha viszont 50-100eFt mindig marad a takarékszámlán, nem hiszem, hogy felmondanák. Így is kevesebb tőke és átfutási idő, mint a MÁK. Ha meg felmondják, akkor ott a MÁK, mint B terv.

Sőt tovább gondolva még saját tőke sem kell, ha már a cetelemet nyúzzuk, csinálhatjuk pofátlanul. ;] Cetelem HK -> MÁK DKJ -> Raiffeisen :DDD
De ezzel már nagyon messzire mentünk ...

[ Szerkesztve ]

(#28311) axioma válasza sifarr (#28302) üzenetére


axioma
veterán

90 napon tuli, ES mindenkori minimalbert meghalado (osszesitett: kamatokkal, buntikkel) tartozas eseten jar a negativ bejegyzes.

(#28312) axioma válasza Fifi (#28310) üzenetére


axioma
veterán

kieg. szamlavezeto nem kell legyen a bank ahova bemesz, de valami bankkapcsolat kell legyen vele (jellemzoen hitel/hitelkartya, hiszen igazabol akkor erintettek, nem akkor ha fszla van naluk)

(#28313) akyyy


akyyy
senior tag

Sikerült igényelnem online hitelkártyát az Ersténél, azóta meg is jött a kártya, már használtam is :)
Viszont a honlapjukon ír egy 20.000 Ft-os Alza utalványról, amit eddig sehol nem kaptam meg (se postán, se online, postán csak utasbiztosítást küldtek).

átnéztem a szerződésemet, és sikeresen kipipáltam, hogy telefonhivással nem járulok hozzá hogy szolgáltatásokkal megkeressenek, ami feltétele ennek az utalványnak (talán rosszat nézek és mégis hozzájárultam).
Elvileg ügyfélreklamálással még megkaphatom, ha sikerülne valakit elérni, és mérlegelik hogy módosítják ezt a hozzájárulást és megkapjam :D basszus :W

konkrétan ilyen promóciós kérdőívet én nem láttam sehol sem, illetve hogy adataimat átadnák a másik cégnek.

(#28314) cettlee


cettlee
őstag

üdv!
HUF számlám van és angliábol szeretnék rendelni.
Elutasitja az oldal a kártyámat, a megerősitő sms-ben azt irja hogy xxx GBP-t fog levonni. MKB-s mastercardom van

(#28315) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok
MBH banknál vagyok asszonnyal egy számlán de nálam van a telefonos applikáció.
Neki társkártyája van debit és credit is.
Hogy lehet az androidos telefonján megoldani hogy tudjon a hitelkártyájával fizetni?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#28316) bigdady válasza Bacusuz (#28315) üzenetére


bigdady
nagyúr

Telefon NFC beállítások?

(#28317) Bacusuz válasza bigdady (#28316) üzenetére


Bacusuz
őstag

Azt írja nem állítható be ez a kártya telefonos fizetésre

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#28318) zsola400 válasza Bacusuz (#28317) üzenetére


zsola400
aktív tag

Próbáljátok ki Curve alá berakni, van topikja [link]

(#28319) .tnm


.tnm
addikt

Gránit bank, lejárt bankkártya, küldték az újat. Android app-ban próbáltam aktiválni az újat, adatok (kártyaszám, lejárati dátum*) megadása után hiba: "ellenőrizze az adatokat és internet kapcsolatát". Ez általános bug, vagy csak vasárnap nem megy, volt akinek ez már ment?

*ezt micsoda hülyeség bekérni lejárt kártya miatti csere esetén. mindkettő pontosan kitalálható, szóval biztonsági funkciója nincs, csak az ügyfél szivatása.)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#28320) cocka válasza .tnm (#28319) üzenetére


cocka
veterán

Én úgy emlékszem letojtam az egész aktiválási folyamatot. Elmentem egy boltba, fizettem vele és közöltem, hogy első, tehát tuti nem fog menni contactless módon, tehát biztosan kérni fogja a PIN kódot. Beírtam a PIN kódot, a kártya aktív kész.

(#28321) RR-13


RR-13
őstag

A Gránit Bank a saját maguk által "feleslegesen" alkalmazott 30 napos felmondási idejüket nem betartva, 1 nappal korábban szüntette meg a számlámat, és a netbank hozzáférést, így nem tudtam belépni letölteni 1 db kivonatot, és az április 28-án írásban beküldött panaszomra esetleg adott választ, hogy elolvassam.
1 hónapja nem küldik ki az általam megkért videóhívás anyagát, amit meg is ígértek a hívásban. :U

(#28322) RR-13


RR-13
őstag

A KH Banknál tegnap hárman a családból egyszerre mentünk be az egyetlen nyitva lévő fiókba, és szüntettük meg azonnali hatállyal a számlákat, díjmentesen. (Semmit nem kellett fizetni a felmondási ok miatt, amit nem tudtak, hogy létezik, addig amíg el nem mondtam.)
A bankkártyát nem kérték el senkitől, meg sem kérdezték, hogy hol van, pedig csak 3 hónapos volt.

[ Szerkesztve ]

(#28323) zsola400 válasza cocka (#28320) üzenetére


zsola400
aktív tag

Első fizetés/aktíváláskor bedugod a terminálba(chip) + pin kód, nem lesz elutasítás és ez az ajánlott aktiválás.

(#28324) Ereshkigal válasza RR-13 (#28322) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Kemények vagytok, vazze. Számlát megszüntetni is hármassával jártok. :DDD

(#28325) RR-13 válasza Ereshkigal (#28324) üzenetére


RR-13
őstag

Inkább nem bíztam a véletlenre, hogy külön menjünk, és amennyiben nem mentem volna velük, akkor "elhajtották" volna őket, mert az egyik ügyintéző szerint szombaton nem lehet számlát megszüntetni ( :F ), a másik szerint nem működött a felület ahol számlát lehet megszüntetni, és még le sem ültünk már le akartak rázni minket ezekkel. :(((
Tájékoztattam az ügyintézőket arról, hogy lehet zárni számlát szombaton is, ráadásul erre is foglaltam időpontot interneten, amire az volt a válasz, hogy ők nem nézik, hogy ki mire és mikorra foglal időpontot...
Majd közöltem, hogy többet nem szeretnénk bemenni ez miatt, és akkor vegyenek fel jegyzőkönyvet, hogy benn voltunk, és nem lehetett számlát zárni, amire az volt a válasz, hogy nem tudnak felvenni jegyzőkönyvet sem. (inkább nem akartak)
Úgy viselkedtek, mintha az övék lenne a bank.
Mondtam, hogy felhívom a fiókvezetőt, ha nem próbálják meg a zárást, aztán egyszer csak elkezdett valami háttérosztállyal egyeztetni, akik elvileg szombaton nem is dolgoznak, majd ezt követően elkezdte megpróbálni a számlát zárni, amihez csak aláírásmintát kért a rendszer.
Közben a másik rokonomnak a másik ügyintéző meg is szüntette a számláját, az enyémmel meg húzta az időt a kedves ügyintéző...

Teljesen jogosan, és törvényesen zártuk a számlát a bank által küldött tájékoztatás alapján, amit persze elkért tőlem az ügyintéző, hátha nincs nálam, amiről nekik is tudniuk kellett..

(#28326) zsola400 válasza RR-13 (#28325) üzenetére


zsola400
aktív tag

Az ügyintézők kedvence lehetsz, túl felkészült vagy :D

(#28327) RR-13 válasza zsola400 (#28326) üzenetére


RR-13
őstag

Ez őket minősíti. ;]

(#28328) bigdady válasza zsola400 (#28326) üzenetére


bigdady
nagyúr

Szerintem örülnek ahol ő bezár számlàt ;]

(#28329) Peter.70 válasza RR-13 (#28321) üzenetére


Peter.70
őstag

Miért kellett ki kérni a videóhívás anyagát?

(#28330) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

CIB webes felületére be tudtok lépni?
Telefonos app megy, de a webes felület elutasít :(.

(#28331) sifarr válasza Jim74 (#28330) üzenetére


sifarr
senior tag

CIB webes felületére be tudtok lépni?
Igen.

(#28332) Jim74 válasza sifarr (#28331) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R.
Most már engem is :)) .

(#28333) vacs


vacs
veterán

Helló.
Ha Ausztriában/Szlovéniában vásárolok magyar bankkártyával, akkor milyen árfolyamon vált a bankom (K&H és UniCredit)?
Érdemesebb pl Revolutot használni (itt most 369,3 - ért váltana eurót)?
Mondjuk pl 50 000 forint értékű vásárlásnál mekkora lenne a különbség?

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#28334) Peter.70 válasza vacs (#28333) üzenetére


Peter.70
őstag

Ha Ausztriában / Szlovéniában vásárolsz valamelyik bank pl MC kártyájával, akkor a vásárlás időpontjában a kártyához tartozó folyószámlán az MC eladási árfolyamán lesz befoglalva az összeg. Majd mikor az eladó lekéri a pénzt ( pár nap múlva ), az akkor érvényes deviza eladási árfolyamon ( szla vezető bankod ) lesz terhelve a számlád
Tehát megéri a revolutot használni, de csak 7köznap ( 7végén van felár )

[ Szerkesztve ]

(#28335) merqree válasza Peter.70 (#28334) üzenetére


merqree
őstag

Bankkártyás vásárlás esetén nem számít a Revolut esetén, hogy hétköznap van-e.

(#28336) Peter.70 válasza merqree (#28335) üzenetére


Peter.70
őstag

Ha csak HUF van rajta, akkor számít, mert a revolut vált pl EUR-ra

(#28337) merqree válasza Peter.70 (#28336) üzenetére


merqree
őstag

Azért lássuk be, nem kell hozzá még érettségi sem, hogy ha külföldön fizetek egy fintech cég kártyájával, akkor azt előre feltöltöm a tervezett devizával ;)

(#28338) Peter.70 válasza merqree (#28337) üzenetére


Peter.70
őstag

Szerinted ez hány usernek nem egyértelmű?
Ez költői kérdés volt

(#28339) Noxy válasza vacs (#28333) üzenetére


Noxy
veterán

milyen árfolyamon vált a bankom (K&H és UniCredit)?

Kb +10 Ft, + 2.66 % az átváltás díja, a Revoluthoz (369,3) viszonyítva. UC devizaárfolyamok: [link]

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#28340) Narxis


Narxis
nagyúr

CIB app nem enged belépni, ahányszor próbálkozom annyi féle hibaüzenetet dob, nem látom, hogy tervezett karbantartás lenne.

Thanos was right.

(#28341) Jim74 válasza Narxis (#28340) üzenetére


Jim74
nagyúr

Délután én is szívtam vele.

(#28342) Gallmix válasza .tnm (#28319) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Gond nélkül ment az aktiválás appból. Kártyás fizetés, készpénzfelvétel, pin kód változtatás is jó.

(#28343) 66zio


66zio
aktív tag

Bankmonitornál már Erste Privilégium 2.0 Partner-t is lehet kötni 3 évig ingyenes csomaggal. Nem nyálaztam teljesen át mert nem akarok bankot váltani, de ahogy nézem csak annyi a feltétel, hogy 225 000 Ft jövedelem jóváírás egyösszegben érkezzen a számlára és elektronikus számlakivonatot kell kérni.

(#28344) akyyy


akyyy
senior tag

valahol meg lehet nézni az MCC kódokat George weben pontgyűjtésnél?
Költöttem tescoban, de ott csak 1% visszatérítést adott, de olvastam azért mert az nem élelmiszer boltnak számít, csak a kisebb üzletek, mint spar, lidl... ezekben is voltam, de itt is csak 1%-ot kapok, pedig 10%-ot kéne adnia. Írja lentebb, hogy
"kiemelt kategóriához tartozó MCC kódokra vonatkozó vizsgálat után írjuk jóvá az Erste Forint egyenlegeden."

voltam azóta tankolni is, és ott a 4%-ot megkaptam. Lehet még csak várni kell és megadja, csak hát ez a várakozás stb azért :(((

de amúgy így is szépen gyűlnek a pontok, nem is értem eddig miért nem igényeltem hitelkártyát.

[ Szerkesztve ]

(#28345) RR-13 válasza 66zio (#28343) üzenetére


RR-13
őstag

Igen, olvastam, és nem is lenne rossz ez a Privilégium 2.0 Partner csomag, ha nem jövedelem / nyugdíjjóváírás lenne a beérkező 225 ezerre az elvárás. :U
És mivel nincs más alternatíva a feltétel teljesítésére, ezért nem is fog bekerülni sajnos az ajánlásba, mert a többi, ami ott van egyiknél sem kell, hogy jövedelem legyen a havi elvárt utalási jóváírás.

(#28346) Boond válasza RR-13 (#28322) üzenetére


Boond
addikt

Milyen ok? A bónuszt már megkaptad? Történt valami amiért ilyen gyorsan lezártad a tervezett 6 hónap helyett?

(#28347) 66zio válasza RR-13 (#28345) üzenetére


66zio
aktív tag

Akinek főszámlának kell, annak jó lehet. Én is főszámla miatt kerestem új bankot (pont Erstéről váltva), így lett az Unicredit. Mivel főszámla, nem érdekel, hogy hogy juttatok rá pénzt, hisz a fizum megy rá. Tudom itt sokaknak van több banknál is számlájuk, esetleg pingpongoztatják a fizetésük az ingyenességért, de az emberek többségének egy számlája van.

(#28348) Boond válasza 66zio (#28347) üzenetére


Boond
addikt

Az emberek többsége nem ping-pongozik. Ez egy meglehetősen szűk réteg. A többség lehet életében nem váltott még bankot sem. Vagy 'kényszerből' inkább.

(#28349) nafikra


nafikra
tag

hello
CIB hitelkártyánál honnan tudom hogy rendezve van a tárgyhavi tartozásom?
példa:
15-én van a fordulónapom, lógtam kb 1.250.000 ft-tal, átutaltam az összeget és kb azonnal meg is érkezett a pénz, pluszban lettem 57 ft-tal és ugye mivel forduló volt írja hogy újra teljes hitelkerettel rendelkezem, de nem tudom hogy azért mert törlesztettem és rendben vagyunk vagy csak azért mert fordulónap volt és ilyenkor újra teljes hitelkerettel rendelkezem.
app-ban meg nem látom semmi nyomát hogy most mi történt, csak jött 15-én az értesítés hogy mennyi a tartozásom de arról nem jött semmi hogy akkor rendben törlesztettem, az átutalásról persze jött üzenet, de tartozás lekönyvelése amit kérdezek

[ Szerkesztve ]

(#28350) cocka válasza 66zio (#28347) üzenetére


cocka
veterán

De pingpongoztatni csak úgy éri meg, ha mindkét oldalon ingyenes az átutalás. Úgy értem: TÉNYLEG ingyenes, tehát tranzakciós illeték ÉS értékhatár nélkül.
Na ilyen nem sok helyen van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.