Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) RR-13


RR-13
őstag

A CIB jelenlegi tájékoztatása szerint:

A CIB ECO Bankmonitoros számláknál 2020. április 30. napjáig akciósan elfogadják a mindenkori minimálbér összegének, a tavaly évi 99.085 Ft-ot a díjmentes számlavezetéshez.

Majd 2020. május 01. napjától a mindenkori (jelenleg már törvényben meghatározott) 107.065 Ft lesz a feltétele a díjmentes ECO számlának. :K

(#12002) INGJOKE válasza RR-13 (#12001) üzenetére


INGJOKE
veterán

loooool

Eddig se volt elég a 99.085 Ft... :D :D :D

(#12003) fokukac válasza RR-13 (#12000) üzenetére


fokukac
nagyúr

izé. azért az 5-ös androidot 2014-ben mutatták be, szóval így 2020-ban szerintem ez azért elég észzerű lépés volt, még akkor is, ha ez sokaknak fájhat.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#12004) axioma válasza fokukac (#12003) üzenetére


axioma
veterán

En megertem a masik oldalt (ha meg eletben hagyjak akkor jon a reklamacio, hogy miert nem megy _minden_ rajta ami "jar"), de ettol fuggetlenul nem ertek egyet azzal, hogy 5.4 eves mobilt ki kene dobni (bar szerintem 4-es androiddal 3 eve is volt a boltok polcain uj telefon, de tablet az tuti).

(#12005) RR-13 válasza fokukac (#12003) üzenetére


RR-13
őstag

Szerintem meg csak rá akarják erőltetni mindenkire az új verziót, annak ellenére, hogy rengetegen szidják... :W És nem általános ez a lépés a BB-tól, mert nem csak az Erste nem tette ezt meg, és nem véletlen. :N

(#12006) Apollo17hu válasza RR-13 (#12001) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ezt honnan veszed? A bankmonitor oldalán már a 107.065 forintos minimumfeltételről írnak, meg sem említik a tavalyit.

(#12007) RR-13 válasza Apollo17hu (#12006) üzenetére


RR-13
őstag

Onnan, hogy a CIB Bank mondta a még meg nem jelent hirdetményből!
Nem Bankmonitort írtam, mert még ők nem is tudhatják... :N
De le is írtam, hogy a CIB jelenlegi tájékoztatása szerint, vagyis nem én találtam ki! :(

(#12008) andrás47 válasza INGJOKE (#12002) üzenetére


andrás47
senior tag

Most akkor jelenleg sem elég az a 99.085 Ft, akkor Április 30-ig mennyi az annyi ? Első 3 hónapban nem nézik amúgy ?

(#12009) INGJOKE válasza andrás47 (#12008) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nekem azt mondta a csaj, hogy mindenkori minimálbér ami fel lett kerekítve 100.000 Ft-ra.
Nem tudom, hogy ezt most hogy nézik akkor, mert nekem valamivel több a fizetésem. (ami konkrétan fizetésnként jön)

Igen a megkötés hónapja végétől három hónapig nem nézéki teljesül-e a feltétel :)

(#12010) andrás47 válasza INGJOKE (#12009) üzenetére


andrás47
senior tag

Köszönöm szépen válaszod .

(#12011) RR-13 válasza INGJOKE (#12009) üzenetére


RR-13
őstag

Kérdés, hogy Neked mikor mondta a "csaj" hogy a felkerekített 100.000 aminek teljesülnie kell, mert ez jelenleg már nem aktuális infó :N
A Bankmonitor oldalán sincs ez írva csak a tavalyi promóciónál volt. :K

(#12012) RR-13 válasza andrás47 (#12008) üzenetére


RR-13
őstag

A CIB szerint 2020. április 30-ig elég a 99.085 Ft teljesítése az ECO számlákon! :K
Az ezzel kapcsolatos hirdetményt is elvileg nemsokára közzé teszik, és akkor a Bankmonitor oldalán is frissíthetik, hogy a díjmentes feltétel idén is akciós összegű 99.085 Ft lesz 2020.április 30-ig... :U

(#12013) INGJOKE válasza RR-13 (#12011) üzenetére


INGJOKE
veterán

Már nem emlékszem pontosan, de megnézem neked. 2019.11.08. valamikor 14:00 óra fele :)

[ Szerkesztve ]

(#12014) RR-13 válasza INGJOKE (#12013) üzenetére


RR-13
őstag

:N annyira nem fontos... köszönöm.

(#12015) #07746304 válasza sifarr (#11899) üzenetére


#07746304
törölt tag

A háromból az egyik invitáltamnak még régi személyi igazolványa van, az amelyik bizonyos kor fölött sohasem jár le. Na most esetében nem volt mód online nyitásra, személyesen kell bemenni a fiókba. Illetve lett volna egy másik lehetőség, hogy kér új személyit, de az azért nem volt jó, mert 30 napra kap egy ideiglenest, amivel megint nem lehet online nyitni... viszont a 30 nap miatt lejárna a promóció, így maradt a bankfiókos megoldás... csak leírtam, ha valaki így járna. Mondjuk annál az invitáltamnál így én bukom a 10-ből 5K-t de így is megéri :)

(#12016) cocka válasza INGJOKE (#12009) üzenetére


cocka
veterán

A számlavezetési díjat én is kerekíthetem 1000-esekre lefelé? Hadd legyen mán ingyen!

(#12017) INGJOKE válasza cocka (#12016) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ámen én meg engedem neked hivatkoz rám a bankba. :DDD

(#12018) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

Tanácsot, ötletet kérnék bankszámlaváltáshoz.
Használati szokásaim (csak forintszámla érdekes):
-kp nem lényeges
-bankkártyával fizetek szinte minden alkalommal paypass használatával. Havonta kb 25 alkalommal használom a kártyás fizetést.
-folyószámláról fizetem csoportos beszedési megbízással a szokásos rezsi költségeket: havi 5-6 darab, néhány 10e forint összértékben
-évente néhány (2-3) alkalommal utalok belföldre forintot
-elég sok Aliexpress, Banggood, és egyéb kínai oldalon vásárolok elsősorban Revoluttal, ahová a bankkártyával töltöm fel a vásárlás összegét forintban (vagyis "kártyás vásárlást" hajtok végre).
-van, hogy itthoni webshopban is előre fizetek kártyával
-megfelel az elektronikus bankszámlakivonat. Viszont csak PC-n, telefonos app távol áll tőlem.
-csak itthon használom a kártyát

Ami számomra fontos (jelenleg ilyen jellemzői vannak a csomagomnak, és ezeket szeretném megtartani):
-minden tranzakcióról azonnali SMS értesítés. Jóváírás, utalás, csoportos beszedésekről a levonásukkor, minden kártyás vásárlásról. Ebben a kérdésben "maradi" vagyok, minden pénzmozgásról szeretek azonnal tudni, és nem mobilapplikáció, hanem SMS értesítés formájában (ha nagyon-nagyon muszáj, akkor az app is megfelel).
-ingyenes SMS a fenti tranzakciókról (ideális esetben az SMS havidíja is minimális)
-"fizikia" fiókkal is rendelkezzen. Nálunk OTP, BB, Erste, K&H, Raiff, CIB van. Elsősorban ezekből választanék.

Fentebb olvastam a CIB ECO-ról. A fentieket nézve mennyire lehet számomra megfelelő ez a csomag? Ami különbséget láttam, és nem tudom, hogy van-e jelentősége: jelenleg dombornyomott MasterCard kártyám van, ehhez viszont elektronikus VISA jár. Ez jár(hat) valami hátránnyal számomra?

Ez a számla csakis a Bankmonitoron keresztül igénylehető ha jól értem.

Köszönöm a hozzászólásokat, ötleteket.

(#12019) cocka válasza pn4hvq (#12018) üzenetére


cocka
veterán

telefonos app távol áll tőlem. + (ha nagyon-nagyon muszáj, akkor az app is megfelel)

És ez hogy fér össze azzal, hogy vásárolok elsősorban Revoluttal, ami kizárólag mobilappal használható?

(#12020) pn4hvq válasza cocka (#12019) üzenetére


pn4hvq
senior tag

A Revolut előnye az árfolyam váltásában van és ott nincs alternatíva. Vásárolni viszont csak PC előtt ülve szoktam. Ha appban jönnek a bankos értesítések, akkor folyamatosan lenni kéne a telefonon net elérésnek. Ez adott, de nekem nem hiányoznak a netes értesítések. Pont azért használom az SMS-t, mert csak akkor jelez a telefon, ha számomra hasznos "mondandója" van :). Nekem a telefon nagyrészt csak telefon funkciót tölt be.

(#12021) cocka válasza pn4hvq (#12020) üzenetére


cocka
veterán

és ott nincs alternatíva

Miért ne lenne? Transferwise. Nemrég regeltem, kártyát is rendeltem hozzá, eddig simán elkerültem az app használatát, mivel az egész regisztráció webes felületen, böngészőből is elvégezhető. SŐT! Előre megtudhatod milyen árfolyamon váltanak, ellentétben a Revoluttal, ami a minimum lenne.
A Revolut appnak kb. a harmadik kérdése az, hogy mi a lakcímed úgy, hogy egyszerűen nem ismerheted milyen árfolyamon vált, legalább a honlapjukon lehetne egy devizaváltó, de nincs.

(#12022) RR-13 válasza cocka (#12021) üzenetére


RR-13
őstag

Csak azt nem értem, hogy a Transferwise Hello World kártya esetén, hitelkártyával történő kártyára töltésnél miért számolnak fel 0,4% díjat :F

(#12023) dptrsk válasza RR-13 (#12022) üzenetére


dptrsk
addikt

Mert jutalékot kell fizetnie a TWnek a kártyaelfogadás miatt.

(#12024) RR-13 válasza dptrsk (#12023) üzenetére


RR-13
őstag

Az oké, de a PayPal-nál akkor miért nem kell fizetni ilyen esetben, ha az egyenlegre hitelkártyával töltök fel pénzt? Csak ezért nem értettem :U

(#12025) murcis


murcis
csendes tag

Sziasztok!

Gránitnál szeretnék számlát nyitni, mert sok jót olvastam a mobil appról tetszik hogy mindent lehet módosítgatni benne és kevés a probléma.

Viszont nem igazán látom át hogy az Ász, digitális és a sztár közül melyik érné meg nekem legjobban?! 280 nekem nem jön be havonta így a másik kiesik.

Nagyrészt netes, kártyás vásárlásra használnám és utalásokra(csekkek,számlák) max a havi 150et venném ki , mellé vmi mastercard dombornyomott, mert a visához nem értek, tudtommal külföldön és itthon is néha macerásabb vele a vásárlás.

Ötletek? :)

[ Szerkesztve ]

(#12026) RR-13 válasza murcis (#12025) üzenetére


RR-13
őstag

Szia. A Gránit Ászt- akartam javasolni, de a leírásból látva, én a Gránitnál inkább semmit nem nyitnék... :N

A Gránit Ász-nál 0 Ft -os számlavezetés van írva fenn, feltétel nélkül, aztán alatta meg 150.000 Ft havi jóváírás.. akkor most ez egy kicsit mintha ellentmondásos lenne :F

(#12027) Peter.70 válasza murcis (#12025) üzenetére


Peter.70
őstag

Mármint mivel kevés a probléma? Tudnék mesélni

(#12028) murcis válasza Peter.70 (#12027) üzenetére


murcis
csendes tag

Visszaolvasva a topikot ill. kiszámólót is átnyázva én azt látom hogy rájuk érkezett a legkevesebb panasz mobil appal és a netbankkal kapcsolatosan szemben pl. a CIB-el, Erste-vel, KH-val.
Talán még a Magnet és az OTP volt amit nem sároztak olyan sokan.

[ Szerkesztve ]

(#12029) cocka válasza RR-13 (#12026) üzenetére


cocka
veterán

Itt nézzed:

[link]

(#12030) RR-13 válasza cocka (#12029) üzenetére


RR-13
őstag

Nem azt írtam, hogy nem úgy van, hanem ami az oldalon látszik!
Akkor az oldalon bármit kiírhatnak nem számít? :(((

(#12031) .tnm válasza RR-13 (#12030) üzenetére


.tnm
addikt

nyilván az egy hiba, valószínűleg copy-paste. nem azt mondom, hogy apróság, de ha csak ennyi baj lenne bármelyik bankkal, akkor tényleg csak az árakat kéne összehasonlítani.
én pl. ár/értékben a gránitnál jobbat eddig nem találtam a saját igényeimhez. de nem mondom, hogy tökéletes a rendszerük, csak azt, hogy az erste-hez képest sokkal kevesebbet szentségeltem miattuk. (utóbbi években csak ehhez a két bankhoz volt közöm)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#12032) RR-13 válasza .tnm (#12031) üzenetére


RR-13
őstag

Igazad van, de én azt mondom, hogy ez lenne a minimum, hogy odafigyelnek ezekre az elírásokra, "hibákra", mert ez az első amit megnéz valaki az oldalon, hogy a díjmentességhez van feltétel vagy nincs :K

Ugyanakkor szerintem jelenleg a CIB ECO Bankmonitoros csomag a legkedvezőbb, mert ott tranzakciós költséget sem kell fizetni az első két évben az utalások után, ráadásul a VISA kártya is díjmentes 2 évig, ami (elektronikus kártya) a Gránitnál 1.890 Ft/év :U

[ Szerkesztve ]

(#12033) cocka válasza RR-13 (#12032) üzenetére


cocka
veterán

Zseniális, csak aki már eleve cibes, azt ebből a bankmonitoros "csudaklassz" csomagból automatikusan kizárják. Na nem mintha jobban járnék vele. CIB online-om van és szerintem addig marad is, amíg esetleg ki nem vezetik teljesen.

(#12034) RR-13 válasza cocka (#12033) üzenetére


RR-13
őstag

Jó ez valahol "érthető", mert akkor minden meglévő CIB-es abba a csomagba menne át, ami éppen a legkedvezőbb.., de ha díjmentes csomagot szeretnénk, akkor tegyünk is érte "valamit"...

Ezért van is megoldás már arra is, ha "lejár" a 2 db ECO csomag díjmentessége, mert az újból igényelhető lenne, persze ha addig nem vezetik ki ezt is...
Azt, hogy hogyan lehet ezt megoldani nagyon egyszerű...a lejárat előtt 1 hónappal felmondom a számlát, ha nem hosszabbítják meg a díjmentességet, és 1 hónap múlva újból igényelhető :K

(#12035) Jim74 válasza cocka (#12033) üzenetére


Jim74
nagyúr

Remélem az online csomagot nem vezetik ki még jó sokáig...

(#12036) Peter.70 válasza murcis (#12028) üzenetére


Peter.70
őstag

Nyílván, mert gránit is számla viszonylag kevés embernek van. Nekem több gondom volt velük 1 év alatt, mint azt megelőzően 5 bánják 14 év alatt együtt véve

(#12037) RR-13 válasza Peter.70 (#12036) üzenetére


RR-13
őstag

Kb. ilyeneket sejtettem én is... :U én valahogy nem tudom őket komolyan venni...

(#12038) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nah jött megint egy cib-és frissítés droidra. Én egyébként is bátor vagyok mindent egyből felteszek :C :C :C

(#12039) Gedeon31 válasza INGJOKE (#12038) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nem tetted volna fel a legújabb verziót ,nem engedett volna belépni.

(#12040) RR-13 válasza INGJOKE (#12038) üzenetére


RR-13
őstag

13 nap alatt 3-4 verziófrissítés ;]

(#12041) INGJOKE válasza Gedeon31 (#12039) üzenetére


INGJOKE
veterán

Hmmm azt nem néztem meg. Holnap jön az sms az erstétől, hogy mennyi pénzt kell átutalni a hitelkártyára, addig nem nagyon érdekel az app :)

(#12042) szabogabor10 válasza INGJOKE (#12041) üzenetére


szabogabor10
veterán

Netbankban már ma is láthatod a tartozást. :)
Legalábbis én látom.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#12043) INGJOKE válasza szabogabor10 (#12042) üzenetére


INGJOKE
veterán

Az applikációba? Ott még erste pontot se lehet beváltni nem hitelkártyára van kitalálva :)

(#12044) szabogabor10 válasza INGJOKE (#12043) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ott sajnos tényleg nem látszik, de weboldalon igen.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#12045) etejedu


etejedu
őstag

Sziasztok!
Számíthatok e arra , hogy a megrendelt árut, amelyet még nem fizettem ki, de közben felment az ára; a magasabb áron akarják kiszámlázni, esetleg törlik a megrendelést?

(#12046) headhunter


headhunter
addikt

CIB virtuális kártya ingyenes?

(#12047) szabogabor10 válasza szabogabor10 (#12044) üzenetére


szabogabor10
veterán

Javítanám magam, az appban a megbízások - átvezetés résznél látszik a minimum törlesztő és a teljes tartozás is, és egyből át is tudsz vezetni (ha van Erste-s bankszámlád).

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#12048) cocka válasza headhunter (#12046) üzenetére


cocka
veterán

igen

(#12049) #07746304


#07746304
törölt tag

Anno régen a Budapest bankhoz vittem át fateromat pl az Erstétől, akkor bizonyos adatokat a BB elvileg át tudott kérni az Erste banktól.

A kérdésem az lenne, hogy személyesen a CIB bankfiókban a Takarékbanktól át tudják e kérni a nyugdíjfolyósítótól az adatokat, vagy csak megnyitni a számlát, és utána nekünk kell intézni?

Nem gond ha nekünk kell, csak talán gyorsabb, és egészen biztosan komfortosabb lenne.

Olyan 90 napos átfutási idővel kalkulálunk. Számlazárásnál a Takarékban az a jó, hogy van Hajdúszoboszlón is Posta ahol lehet intézni, és Berettyóújfaluban is.

[ Szerkesztve ]

(#12050) UberMutant válasza #07746304 (#12049) üzenetére


UberMutant
őstag

egyszerűsített bankváltás az eljárás neve.
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.