Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) cocka


cocka
veterán

Nekem mákom volt a cibnél. :) 2011 januárban járt le a régi. :)

Nézd meg ezeket a kártyaképeket:

[link]

Ezek közül nekem az új oszlopból a felső kettő tetszik, meg a cibezzes. Az a harsonás kép nagyon király.

(#2002) ludsimon válasza cocka (#2001) üzenetére


ludsimon
veterán

Szimba oroszlán :C :R

undefined

(#2003) cocka válasza ludsimon (#2002) üzenetére


cocka
veterán

Asszem erről nem érdemes vitát nyitni, de az a kép szinte teljesen egyszínű. :)

(#2004) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!
Az érdekelne, h mennyire biztonságos módszer a Visa elektronnal való fizetés? Venni szeretnék valamit netről, de nem tartom biztonságosnak ezt a fajta fizetési módszert. Mert ugye csak egy kártyszámot kérnek, meg egy biztonsági kódot, szóval ilyen alapon akárki tudna az én kártyámmal fizetni. Lehet h hülyeséget kérdeztem, de nem értek az ilyen dolgokhoz. :)

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#2005) ludsimon válasza alienpapa (#2004) üzenetére


ludsimon
veterán

Csak biztonságos, megbízható oldalnak kell kiadni a bizalmas adatokat.
Ennyire egyszerű.

undefined

(#2006) hoffman_ válasza ludsimon (#2005) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Pl? Steam, Amazon, eBay, PayPal? Beljebb vagyunk ;]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2007) ludsimon válasza hoffman_ (#2006) üzenetére


ludsimon
veterán

eBay-nek minek kiadni? :F
PayPal-al fizetsz nem eBay-el. :DD

Hogy kinek adod ki?
Én pl eddig összesen 2 oldalon fizettem/adtam ki bankkártya számom.
PayPal, OTP Bank

Egyebet nem ismerek ahol kártyaszámmal kell fizetni.

undefined

(#2008) alienpapa válasza ludsimon (#2005) üzenetére


alienpapa
senior tag

Akkor ez bukó. Mostmár tudom, h ha elhagyom valahol a bankkártyámat, akkor az olyan mintha az összes pénzemet hagynám el....

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#2009) ludsimon válasza alienpapa (#2008) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem, ha azonnal letiltatod! Mielőtt még a tolvaj gyorsan egy notebook és egy wifi segítségével lelopja a pénzed...

De persze mindig otthon veszi észre az ember, hogy valami hiányzik... akkor meg már késő.

undefined

(#2010) alienpapa válasza ludsimon (#2009) üzenetére


alienpapa
senior tag

És ez a paypal? Ez biztonságos módszer? Pl a vásárlást meg tudom erősíteni egy olyan helyen ahová csak én tudok belépni?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#2011) ludsimon válasza alienpapa (#2010) üzenetére


ludsimon
veterán

Paypal biztonságos.
Paypalhoz kell e-mail cím, jelszót is kapsz tehát ahhoz csak Te férhetsz hozzá.

undefined

(#2012) hoffman_ válasza ludsimon (#2007) üzenetére


hoffman_
nagyúr

eBay-t nem tudom miért írtam, vegyük úgy, hogy a PayPal-lal lefedtem :D Szerintem se nagyon van más hely, ahol lehet és érdemes kártyával fizetni. Illetve kártyaszámmal. Ha jól tudom még Steam ilyen.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2013) cocka válasza alienpapa (#2010) üzenetére


cocka
veterán

Rendelsz internet- vagy webkártyát azt kész. Para kérdés megoldva.

(#2014) hoffman_ válasza cocka (#2013) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Arról is hozzá lehet férni az acchoz/számlához. Limitet meg mindenhol lehet beállítani. (bár nekem is van külön netkártyám :D )

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2015) cocka válasza hoffman_ (#2014) üzenetére


cocka
veterán

Akkor férjél hozzá a 0 Ft-hoz, plusz számold ki, hogy éppen mikor van lóvé a számlán. Sok sikert hozzá. :D

(#2016) hoffman_ válasza cocka (#2015) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hát, -431 forinthoz még jobb hozzáférni :DDD (de elég sokszor van 5-6 számjegyű összeg a számlán..)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2017) cocka válasza hoffman_ (#2016) üzenetére


cocka
veterán

A netkártya mögötti számládon? Ahhoz gratulálok. :D Annak épp az a lényege, hogy csak akkor vezetsz rá át lóvét, ha fizetni akarsz és csak annyit amennyi épp szükséges. A kártyaadatok megszerzésével pedig a tolvaj úgy is csak a netkártyád mögötti számlához férhet hozzá. Azzal meg sokat nem ér, ha mindig 0. :D
Netkártyát azt le se kell tiltani, mert úgy se tudja használni, úgyhogy a letiltási díj általában ugyanannyi, mintha új kártyát igényelnél új számmal.

(#2018) hoffman_ válasza cocka (#2017) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hm, itt lesz a bibi. Akkor én vagy rossz helyen vagyok bankilag, vagy akiknél csináltam a cuccot, illetve kérdeztem, fals infót adtak. Nem lennék meglepve.: miszerint is a netkártya ugyanúgy a főszámlához kapcsolódik. (MKB Student)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2019) Flashcash válasza hoffman_ (#2018) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Meg kellene tanulnod használni ami van.

Az MKB-nál az internetes bankkártya főszámlához vagy elkülönített számlához is kapcsolódhat, ahogy kéred.
-Ha nálad a főszámlához kapcsolódik akkor sincs gond, hiszen a minden bankkártyádnál egyedileg tudod korlátozni a vásárolható összeget. Ezt egyszerűen leveszed 0FT-ra, és innentől kezdve az adott kártya minden terhelést visszautasít. (Bankkártyák és hitelkártyák Limitmódosítás menüpont)
Amikor meg használni akarod, akkor engedélyezed a vásárlást, és kifizeted a terméket.

-Ha elkülönített számlához kapcsolódik akkor meg a vásárlás előtt az internetkártyához tartozó számlára vezeted át a pénzt.

(#2020) hoffman_ válasza Flashcash (#2019) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Az elmúlt pár hónapban befolyó összegeket azonnal fel is vettem, és ment a lakásfelújításra, meg sulira. Se időm, se 3k-m nem volt próbálgatni. Egyébként ezt nem tudták elmondani ilyen érthetően a bankban :) Elkülönített számlát lehet utólag csinálni? Csak mert nincs kedvem minden tranzakciónál limitet állítani, elég lesz átküldeni azt az eseti x ezer forintot. (választási lehetőség nem volt, hogy mihez kapcsolódjon, direkt rákérdeztem)

btw köszönöm a választ :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2021) mukibuci válasza hoffman_ (#2020) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Ha nincs kedved minden vásárlásnál limitet állítani, akkor minden vásárlásnál átvezetni a megfelelő összeget lesz kedved? Nem is beszélve a plusz utánajárásról :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#2022) cocka válasza mukibuci (#2021) üzenetére


cocka
veterán

Aztán ezt a telebankon keresztül nem lehet megdumálni? Cib24-en tuti meg lehet. :D

(#2023) hoffman_ válasza mukibuci (#2021) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nincs hát, nem is lesz :) Jön a karácsony, steamakció, rányomok egy 20-ast, 4-5k limittel, aztán elfogy, ami elfogy. Lesz rajta tarcsiba 5k, ha ebay-en valami megteccik, és ennyi, többet nem igazán akarok vacakolni vele :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2024) ludsimon válasza hoffman_ (#2023) üzenetére


ludsimon
veterán

Amúgy mi a franckarika ez a Steam????

undefined

(#2025) Flashcash válasza cocka (#2022) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Lehet állítani telebankon is a limiteket, csak internetes vásárláskor az internetes bankkártyája limitjeit talán egyszerűbb a netbankon keresztül ingyen beállítani telefonálgatás helyett. :))

(#2026) hoffman_ válasza ludsimon (#2024) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Steam Store

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2027) cocka válasza Flashcash (#2025) üzenetére


cocka
veterán

Rendben, nem ismerem az MKB netbankját.

(#2029) body007


body007
addikt

Hali!

Szeretnek egy új számlát nyitni (vaterázni), de mint kiderült nem lehet egy banknál több számlám... A CIB-nél voltam bent az Erste-hez be se mentem inkább. Szóval hol nyissak - az előbb említetteken kívül - ahol legkedvezőbbek a költségek (havi díj, nyitási díj, sms díj ami lényeges). Kártya a legegyszerűbb megteszi.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#2030) Flashcash válasza body007 (#2029) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem igazán értem pontosan mit szeretnél.

-Lehet több számlád is bármelyik banknál, ha két különbözőt szeretnél akkor kettőt csinálnak neked, persze a számlavezetési díjat mindkettőre fizetned kell a legtöbb esetben.
-Szoktam eladni is meg vásárolni is vaterán, ha vásárlok akkor netbankon elutalom az összeget, ha eladok akkor meg elutalják az én számlámra. Nem tudom minek ehhez még egy plusz számlát is nyitni?

[ Szerkesztve ]

(#2031) cocka válasza Flashcash (#2030) üzenetére


cocka
veterán

Lehet, hogy az MKB-nál lehet csak úgy két külön számlád, de a cibnél nekem egész mást mondtak.

Ezt mondták kb.:

Ha kifejezetten csak egy másik számla kell a meglévő mellé, akkor azt nem lehet. Vagy megtakarítási lehet vagy deviza, más opció nincs. Vagy igényelsz egy újabb bankkártyát és ahhoz kérsz elkülönített kártyaszámlát.

Ezek vannak.

(#2032) Flashcash válasza cocka (#2031) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nekem kettő normál FT számlám van, nincs semmilyen hasonló feltétele, ha belépek a netbankba szabadon tudom kezelni mindkettő teljes értékű.

(#2033) cocka válasza Flashcash (#2032) üzenetére


cocka
veterán

A cibnél?

(#2034) hoffman_ válasza Flashcash (#2028) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Neptunban rá is kefélek most emiatt...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2035) body007 válasza Flashcash (#2030) üzenetére


body007
addikt

- cib-nél nem lehet, bent voltam, ők mondták...

- azért, h ne a "privát" számlámon történjen a tranzakció

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#2036) concret_hp


concret_hp
addikt

2x8 számjegyű bankszámlaszámra ha utlaok akkor az első v az utolsó 8 helyre írjak csupa 0t?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#2037) Flashcash válasza concret_hp (#2036) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

utolsó

(#2038) Flashcash válasza body007 (#2035) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Akkor marad a bankváltás.

(#2039) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Közben kiderült - MKB Student-hez nem lehet netkártyához számlát nyitni külön, csak a főszámlához kapcsolódhat a kártya, tehát marad a limitállítgatás. Illetve lehet, csak akkor a csomag összes kedvezménye elszáll. Mondjuk így sincs egy szavam se, elég kedvező koncepció.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2040) cocka válasza hoffman_ (#2039) üzenetére


cocka
veterán

Akkor elég rugalmatlanok.

Mondjuk én amúgy se lettem volna jogosult már az MKB Studentre, úgyhogy nekem maradt a cibezz. ;)

(#2041) hoffman_ válasza cocka (#2040) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hát, K&H-tól jövök, ahhoz képes egy kánaán. Én is jobban örülnék ha lehetne külön számla, de ebbe se halok bele.

mod: Aztán lehet, hogy a cibezz-t is kipróbálom majd.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2043) cocka válasza Flashcash (#2042) üzenetére


cocka
veterán

Tulajdonképpen én azt nem értem, hogy melyik fizetési mód is lenne a legelőnyösebb, mert ha kártyával fizetek, akkor megy a hápogás, hogy lassú, feltartom a sort (még mindig), miért intézek 500 Ft-os vásárlásokat kártyára stb.. Az eszükbe se jut, hogy az a havi 2 ingyen felvét nem minden esetben elég, főleg ha nem óriási összegekben csapolom a bankszálmát, mert jobb ha ott is marad valamennyi.
Meg még ellene szól, hogy nyomon tudják követni meg még ki tudja mit hoznak fel az ellenzők.

Aztán ott a másik oldal a kp. ellenesek. Keresgélni az aprót, ha elveszted szinte biztos, hogy pótolhatatlan, ma már semmivel sem gyorsabb a kártyás fizetésnél stb..

Szóval mi erről a véleményed?

(#2044) Flashcash válasza cocka (#2043) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ez a cikk nem csak erről szól, hanem arról is, hogy a bankkártya elfogadása után az egyes gazdasági szereplőknek mekkora jutalékot kell fizetnie, a kártyatársaságok felé. Amennyiben túl nagy ez a jutalék 2-3%, akkor gyakorlatilag 'megadóztatják' a gazdaság nagy részét. Nem véletlen, hogy az EU is kezd fellépni a kártyatársaságok díjszabási stratégiája ellen.

Én nem szeretem a bankkártyákat, csak akkor használom ha feltétlenül szükségem van rá:
-elektronikus vásárlások
-netes rendelés, paypal stb.
-külf. szálloda foglalás (lemondás lehetősége miatt)
-repülőjegy foglalás, beépített utazási biztosítás mastercardon
-nagyon ritkán bolti vásárlások, ha épp nincs nálam kp.

A bankkártya rendszer mögötti backbone hálózat minősége sem indokolja a magas költségeket:
pl. munkatársam Norvégiában tankolt, majd ATM kp.felvételt is csinált mindkét esetben duplán vonták le a tranzakció összegét a számlájáról (a bank telefonos ügyfélszolgálata semmit nem tudott segíteni, persze 2 hónap múlva jóváírták a pénzét, de ha emiatt pont elfogyna kint a pénze senkit nem érdekelne)
-ugyanez az ügyintézési határidő jellemző egyébként itthoni problémás tranzakciókra is
-másik vicces eset: netes rendelésnél nem tudtam kifizetni a terméket A bankkártyával, kiderült, hogy szerencsejáték tranzakciónak érzékelte a rendszerük egy elektronikai eszköz vásárlását, zéró támogatás, nem tudnak segíteni mert nem értenek a rendszerhez ami túl bonyolult, azt javasolják, hogy fizessem ki egy másik bankkártyával..... :))

[ Szerkesztve ]

(#2045) cocka válasza Flashcash (#2044) üzenetére


cocka
veterán

Cibnél valószínűleg nem történt volna ilyesmi. :)

(#2046) Flashcash válasza cocka (#2045) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Amiket írtam az három különböző banknál történt. A cibnél ugyanígy megtörténhet bármi.

Náluk pl. a bankszámlavezetési díj levonaása történt meg néha kétszer, amikor meg nem kétszer vonták, akkor hónapról hónapra változott a fix díj. :)) Ha jól emlékszem ott is hónapokig tart mire egy ilyen ügyet elbíráltak. A fapad banki rendszerükről meg ne is beszéljünk ahol nekem kellett a jelszavamat papírra leírni, amikor már mindenki lezárt borítékban előre generált jelszót ad, vagy amikor egy egyszeri kp. befizetésnél külön kellett kérnem a banki ügyintézőjüket, hogy töltse ki a nyomtatványukat és végezze el a papírmunkát, mert az nem az én dolgom.

Az ebben a hsz.-ben linkelt banki panaszlistán a CIB ellen 8,1% piaci részesedés mellett 70 hivatalos panaszt tettek az adott negyedévben, 1% részesedésre így 8,6 panasz jut náluk, a hírhedt OTP-nél ugyanez a mutató kevesebb 7,75. :))

[ Szerkesztve ]

(#2047) cocka válasza Flashcash (#2046) üzenetére


cocka
veterán

Ja igen az a papíron beadós történet nekem is furcsa volt.

De a befizetés menetét már megváltoztatták. Tölteném ki, aszongya a nő, már nem kell. Mondom jaa, eljutottunk idáig? :D

(#2048) egykori


egykori
őstag

Hali,

Az alábbi három bank közül, hol érdemesebb 0 Ft-os bankszámlát nyitni?
Citibank
K&H
UniCredit

Köszi, ha van jó tippetek, és segítetek.

(#2049) Tomate


Tomate
veterán

Hol érdemes diák bankszámlát nyitni? OTP? Unicredit? esetleg máshol? :R

(#2050) ludsimon válasza Tomate (#2049) üzenetére


ludsimon
veterán

OTP. LOL

Felejtsd el!

Nyiss MKB Student-et. [link]

Más:
Nektek mi a véleményetek a PayPass érintés nélküli fizetésről?
Megbízható akár a chippes kártya vagy ellenkezője?

undefined

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.