Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Ariadne


Ariadne
őstag

No kiderült, mi volt a gond az Erstével - rosszul van beállítva a rendszer állítólag, azért mondja az egyik menüpontnál, hogy telefonáljon munkaidőben nappal, simán 0 hatására rendesen elérhetőek. Mindenesetre jeleztem nekik, hogy ez így nincs rendben, köszönték szépen kíváncsi vagyok, mikorra javítják. De szerencsére el tudtam érni végül egy operátort hálistennek, szóval a sün azért jár, de csak egy kicsike. Egyelőre. :D

Pedig már meg is írtam a mailt nekik, ccben a PSZÁFfal, épp csak az elküldés gombra klikkelés előtt gondoltam megpróbálom másképp is elérni őket. :P

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1002) Davey7 válasza ludsimon (#998) üzenetére


Davey7
senior tag

én ahogy tudom(ugye én is most csináltattam),csak a bankkártyás műveletknél ingyenes az sms. utalásoknál 10HUF. Nekem ez tökéletes mert én csak a telefonszámlámat szoktam utalni(egyetemi ösztöndíj,meg nem sörgős annyira,hogy kapjak róla smst...majd látom a netbankban),a vásárlások meg ugye kártyásak.

(#1003) ludsimon válasza Davey7 (#1002) üzenetére


ludsimon
veterán

Tisztában vagyok azzal, hogy mi tartozik a bankkártyás-, és a számlás műveletekhez.
Csak, hogy itt valaki mondta, már nem tudom, hogy ki, hogy Ő ingyen értesül mindenről.

undefined

(#1004) cocka válasza ludsimon (#998) üzenetére


cocka
veterán

Idézet tőled:

ingyen van az SMS értesítés a számlás tranzakciókról..

Ezt hol olvastad? Tudnád idézni, linkelni stb.?

(#1005) ludsimon válasza cocka (#1004) üzenetére


ludsimon
veterán

Mondom, hogy most nem találom!
De mintha valaki ezt írta volna...

undefined

(#1006) Ariadne válasza ludsimon (#1005) üzenetére


Ariadne
őstag

Egy kis logika - kondíciós lista a bank honlapján mindig fent van, kicsit körül kellene nézni... ;)

A Studenthez ez szerepel kedvezményként a szokásoshoz:
- NetBANKár Info szolgáltatás havi díj nélkül
- NetBANKár SMS Aktív szolgáltatás havi díj nélkül
- MobilBANKár szolgáltatás havidíj-mentesen: a bankkártya mőveletekhez kapcsolódó
üzenetek díjmentesek, egyéb esetben 10 Ft/SMS

Ebből a mobilbankár az sms szolgáltatás, vagyis nincs havidíja a szolgáltatásnak, az sms-ek meg bankkártya műveletekhez ingyenesek, többihez 10 Ft/db.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1007) ludsimon válasza Ariadne (#1006) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez világos volt eddig is! :W
Csak nekem úgy rémlik, hogy valaki azt írta régebben, hogy ingyen van a számlás is...

Ezért kérdeztem, mert csodálkoztam is rajta.

undefined

(#1008) Ariadne válasza ludsimon (#1007) üzenetére


Ariadne
őstag

Mondom, keresd meg az MKB honlapján a kondíciós listákat, ami abban benne van, az van. Szerinted én honnan néztem? Öt perc sincs megkeresni, íme. ;)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1009) cocka válasza Ariadne (#1008) üzenetére


cocka
veterán

Jaja ez a topic másról sem szól, csak összehasonlításokról kondilisták és személyes tapasztalatok alapján. De azért jobb a kondilista, mert azt veheted készpénznek (egy ideig legalább is) amit más mond az nem biztos, hogy úgy is van. Ugye? ;)

De itt most főleg arról szól, hogy ludsimon inkább 60 ezer kérdést feltesz, csak a kondilistákat ne kelljen végigolvasni. :DDD

(#1010) Davey7 válasza ludsimon (#1007) üzenetére


Davey7
senior tag

kb. vagy 10 hsz.-t itt veszekedtetek rajta flashcash-el és még képek is előkerültek,h mi van bepipálva az értsítőknél! csak egy oldalt kell visszamenned! ott le lett írva sztem rendesen... nemtudom,h ki mondhatta,hogy azok is ingyen vannak,de nagyot tévedett

(#1011) cocka válasza Davey7 (#1010) üzenetére


cocka
veterán

Senki. Rosszul emlékezett vagy valamit felületesen olvasott el és ide jött háborogni. :DD Megérdemli, hogy az OTP-nél maradjon. :D

[ Szerkesztve ]

(#1012) ludsimon válasza cocka (#1011) üzenetére


ludsimon
veterán

Ne okoskodjál már mindenbe bele!
Amire én használom arra a legjobb az OTP.

Ki is számoltam régebben.

Mivel nekem havi 20-30 jóváírásom van, és nem utalok át, csak havi 1x (ezt majd az MKB-val fogom most már), még az éves díjjal is jobban járok az OTP-vel, mivel nekem minden egyes számlás tranzakcióról tudnom kell.

Szóval ennyit erről.

Most pedig lemondtam a számlakivonat postázását, így 130Ft-ba kerül.

167,5Ft/hó összesen az összes szolgáltatással együtt (450Ft/év, 130Ft/hó)! Ennél jobb nincs!

undefined

(#1013) Ariadne válasza ludsimon (#1012) üzenetére


Ariadne
őstag

Tudod nem igazán értem, miért szólsz be valakinek, aki segített neked többször is, és véletlenül törzstag a topikban - és nem a kérdező oldalról. Teljesen egyetértek vele abban, hogy mindig kérdezel teljesen alapvető és egyszerűen kikereshető dolgokat is, mert neked egyszerűbb, ha mi kikeressük. Hát egyszer-kétszer meg is tesszük, de ha így folytatod, egy idő után keresheted magad. :U

Azt meg, hogy melyik a legjobb neked, akkor tudhatod _biztosan_, ha több banknak is kikeresed a teljes kondíciós listáját bankszámlára és bankkártyára is, azokból kiírod a neked fontos összegeket, alaposan átolvasva, mert átvágós dolgok gyakran vannak ezekben, és összeadod az eredményt. Valahogy úgy érzem, ezt nem tetted meg... :U (Megjegyzem én anno igen, szép nagy táblázat lett és napokba telt.)

mod: Persze nekem is be fogsz szólni, már érzem, de a szemtelenkedést akkor sem fogom szó nélkül hagyni sem itt, sem más topikban.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1014) dew28 válasza Ariadne (#1000) üzenetére


dew28
aktív tag

nem vagyok hulye, ellenben a CIB kuld sms-t sikeres/sikertelen belepesrol.. ami a fentebb irtak alapjan penzbe fog kerulni.. erre kertem magyarazatot. koszi.

[ Szerkesztve ]

(#1015) ludsimon válasza Ariadne (#1013) üzenetére


ludsimon
veterán

Már utána lett nézve, nem tudom miért kell túlragozni a dolgokat, már lezártam a dolgot.
Megkaptam a választ.

(#1010) Davey7 :
"nemtudom,h ki mondhatta,hogy azok is ingyen vannak,de nagyot tévedett"

Egyébként is, ki szemtelenkedett veled? :F

undefined

(#1016) Davey7 válasza ludsimon (#1012) üzenetére


Davey7
senior tag

Az MKB-nál havi egy bankszámlakivonat ingyenes! bummm OTP :C
mondjuk én azt is lemondtam..ott az internet. védjük a fákat

(#1017) ludsimon válasza Davey7 (#1016) üzenetére


ludsimon
veterán

Nekem se kell, ennyi, lemondtam, kész. 50Ft-ot nekem nem ér meg, ha ingyen lenne akkor talán kérném.

Most nehogy valaki azt merje mondani, hogy 167,5Ft/hó-ért annyira sok lenne ez a jó pár szolgáltatás, mert nem tudom mit mondok...

undefined

(#1018) horvathd válasza dew28 (#999) üzenetére


horvathd
aktív tag

A kondíciós listában már szerepel, de az is, hogy a NerBankba törtébő belépéskor kapott SMS továbbra is ingyenes.

"The Kid just rages for a while."

(#1019) dew28 válasza horvathd (#1018) üzenetére


dew28
aktív tag

Koszonom! :R

[ Szerkesztve ]

(#1020) Ariadne válasza dew28 (#1014) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát ha nem találtad meg a CIB honlapján a kondíciókat, már bocs, de honnan gondolhattam volna, hogy tudod? Egyébként egyértelműen nem kell fizetni érte, itt a kondíciós lista, és ha megnézed, akkor a mobilbank a következőket fedi:

- Biztonsági SMS üzenetek a CIB bankkártyával végzett tranzakciókról (kártyafigyelı szolgáltatás)
- SMS üzenetek a bankszámlán történt terhelésekrıl és jóváírásokról (számlafigyelı szolgáltatás)

És a netbank belépés ezek közül egyik sem.

mod: Látom közben más is írta.

ludsimon: Nem nekem szóltál be, hanem cockának.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1021) cocka válasza dew28 (#1014) üzenetére


cocka
veterán

A cib csak akkor küld smst a belépésről, ha kéred. Én eleve nem kértem, tehát netbankba belépéskor sose kaptam.

Ariadne: én már csak röhögök az egészen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1022) ludsimon


ludsimon
veterán

Holnap BKV sztrájk, most már tényleg el kéne menni a bankkártyáért...

Úgyhogy holnap 'nincs suli', aztán elmegyek az MKB-ba. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

undefined

(#1023) concret_hp


concret_hp
addikt

olvastam valami oylat, hogy idéntől ha X évnél hosszabb ideig van befektetve a zseton akkor kevesebb ill. ninc skamatadó, ez hogy vna pontosan és kell-e valami speciális dolgot tennem?

szal mondjuk a meglevő bef. jegyeimre ez érvényes?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1024) ludsimon


ludsimon
veterán

Voltam reggel az Árkádban, MKB bank ügyben.

Meg is kaptam a bankkártyámat, nekem jobban tetszik ez az MKB-s, mint az OTP-s.

Az MKB-sen kövek vannak, az OTP-n meg egy hangszóró.

Szóval reggel elmentem a bankba..
10 perc oda, 10 perc vissza az út (biciklivel) 10 perc volt a bankban, mert még PIN kódot is változtattam.

Legutoljára mikor voltam az itt 8 percre lévő OTP-ben, 30-40 percet kellett várnom mire sorra kerültem!!!!!

Szóval ez eszméletlen!
Messzebb van az MKB, és még is hamarább megjárom, mint a szomszédban lévő OTP-t!!
:C

[ Szerkesztve ]

undefined

(#1025) horvathd válasza concret_hp (#1023) üzenetére


horvathd
aktív tag

Itt vannak részletek: [link] [link]

Ezekből úgy tűnik, hogy nem vonatkozik a korábbi befektetésekre, de talán lesz rá lehetőség, hogy átvidd őket az új tbsz számlára.

"The Kid just rages for a while."

(#1026) sbazsi


sbazsi
veterán

a jelenlegi bankom elvesztette nálam a bizalmát a ppo ügy kapcsán.
van valami site, ami összehasonlítja a bankok szolgáltatásait, és csomagjait? :F

(#1027) ludsimon válasza sbazsi (#1026) üzenetére


ludsimon
veterán

Bankkártya.hu

undefined

(#1028) sbazsi válasza ludsimon (#1027) üzenetére


sbazsi
veterán

közben ezt megtaláltam. azért itt sem olyan egyszerű eligazodni... :N
bár tény, hogy miden egy helyen van.
visa dombor, internetes kártyával. kb ennyi kellene.

(#1029) cocka válasza sbazsi (#1028) üzenetére


cocka
veterán

Az internetes kártya leszűkíti a lehetőségeidet az alábbi 4-re:

OTP, Erste, CIB, MKB

Ha másik számla is kell mögé, akkor az Erste kiesik, mert tudomásom szerint ők nem adnak hozzá külön számlát, hanem a limitekkel kell bohóckodni telefonon (vagy interneten, lehet eljutottak már odáig, hogy ott is állítható legyen)

(#1030) ludsimon


ludsimon
veterán

Pont így néz ki a két kártyám, alul a két kép.

Az lenne a kérdésem, hogy minek van az OTP-sen chip, illetve a másik oldalán hologram?
Ebből mi az előnyöm, illetve hátrányom ha megszüntetem az OTP-t?

undefined

(#1031) horvathd válasza ludsimon (#1030) üzenetére


horvathd
aktív tag

A chip egy újabb biztonsági elem, aminek a hiányában egyes helyeken főleg Anglibán lehet hogy nem fogadnák el az MKB-s kártyát.

Hologramnak pedig mindegyik kártyán kellene lennie, az MKB-son egyáltalán nincs?

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#1032) ludsimon válasza horvathd (#1031) üzenetére


ludsimon
veterán

Mindjárt készítek róla képet, de nincs rajta egyáltalán hologram!

Olvasgattam 'chip' keresési találatokat itt visszafelé, és azt olvastam, hogy már lassan átállnak a chip-esre.
Szóval Budapesten mi a helyzet?

MKB-nál nem lehet chipes Vista Electron-t kérni?

undefined

(#1033) tildy válasza horvathd (#1031) üzenetére


tildy
nagyúr

Nemcsak lehet, hanem nem fogadjak el a boltok 90 - 95 szazalekaban, ha nem chipes.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1034) horvathd válasza tildy (#1033) üzenetére


horvathd
aktív tag

Pedig úgy tűnik el kellene fogadniuk: [link]

"The Kid just rages for a while."

(#1035) ludsimon


ludsimon
veterán

Képek:

NINCS se hologram, se chip!

undefined

(#1036) ludsimon


ludsimon
veterán

Most akkor mi legyen, várható, hogy Magyarországon is át fognak teljesen állni a chip-es kártyákra, és megszüntetik a mágnesest? :F

undefined

(#1037) horvathd válasza ludsimon (#1036) üzenetére


horvathd
aktív tag

Ha Magyarországon is kötelező lesz a bankoknak chipes kártyákat kiadni, akkor is el fogják fogadni a mágnescsíkosakat is. Ebből a szempontból nem hátrány ha nincs Chip. A bankok többsége még chip nélküli kártyákat ad ki.

A Visa oldala szerint a Visa Electron kártyákon a hologram opcionális. [link]

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#1038) ludsimon válasza horvathd (#1037) üzenetére


ludsimon
veterán

Én meg úgy gondolom, hogy akkor fog átállni minden bank chipesre, mikor már elkezdik 'leépíteni' a mágneses rendszert, és chipes gépeket építenek mindenhova.

Úgyhogy szerintem addig nincsen probléma, amíg Magyarországon marad vele az ember, ha meg külföldre, mint tildy, az szívás. :(

Németországban is már chip 'mániáznak', vagy elfogadják még ott a jó öreg, bevált módszert, a mágneskártyát?

Szerk.:

Viszont se a Maestro-n, se a MasterCard-on nincs chip, MO-on!!! Megnéztem apámét. Raiffeisen, OTP, meg Erste, ha jól tudom, de minek ennyi... :U
A családban egyedül az enyémen van. :DDD Visa Electron

[ Szerkesztve ]

undefined

(#1039) horvathd válasza ludsimon (#1038) üzenetére


horvathd
aktív tag

Addig nem lehet leépíteni a mágnescsíkos rendszert, amíg minden ország át nem áll chipes rendszerre.

"The Kid just rages for a while."

(#1040) ludsimon válasza horvathd (#1039) üzenetére


ludsimon
veterán

Tényleg, és internetes vásárlásra ha USD-t kell fizetnem, akkor Visa Electron, vagy MasterCard a jobb ebből a szempontból?

Mert azt tudom, hogy a MasterCard az EUR-ba számol át, és onnan tovább.
De akkor viszont drágább a MasterCard, nem? :F

[ Szerkesztve ]

undefined

(#1041) horvathd válasza ludsimon (#1040) üzenetére


horvathd
aktív tag

A MasterCard csak EU-n belül számol EUR-on keresztül. Azon kívül ugyanúgy USD-n keresztül vált mint a Visa

"The Kid just rages for a while."

(#1042) ludsimon válasza horvathd (#1041) üzenetére


ludsimon
veterán

A PayPal-al való vásárlás az melyiknek számít, ha USD-be vásároltam? :U

Szóval akkor lefordítva magyarra ugyan annyiba kerül a kettő, ha PayPal-al vásárolok?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#1043) horvathd válasza ludsimon (#1042) üzenetére


horvathd
aktív tag

Szerintem a PayPal EU-n kívülinek számít.

Úgy tűnik, hogy a Mastercard az USD-t akkor sem váltja át EUR-ra, ha az EU-n belülre fizetsz vele USD-ben

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#1044) ludsimon válasza horvathd (#1043) üzenetére


ludsimon
veterán

Erre kéne egy pontos válasz.

Mert én meg úgy gondolom, hogy EU-n belülinek számít, és HUF-EUR-USD, viszont így már elég drága lenne, úgyhogy nem tudom. :F

undefined

(#1045) horvathd válasza ludsimon (#1044) üzenetére


horvathd
aktív tag

Úgy tűnik, hogy a Mastercard az USD-t akkor sem váltja át EUR-ra, ha az EU-n belülre fizetsz vele USD-ben

A saját MasterCardos internetkártyám esetében így csinálta.

"The Kid just rages for a while."

(#1046) ludsimon válasza horvathd (#1045) üzenetére


ludsimon
veterán

"Úgy tűnik, hogy a Mastercard az USD-t akkor sem váltja át EUR-ra, ha az EU-n belülre fizetsz vele USD-ben"

Miből?
Ezt most nem értem.
Teljesen logikátlan.

Ha USD-ben mondjuk vásárolsz vele, akkor miért váltaná még át EUR-ra, ha USD-ben van devizád rajta? :F

undefined

(#1047) horvathd válasza ludsimon (#1046) üzenetére


horvathd
aktív tag

Ez egy sima Forint alapú internetkártya.

Ha a Mastercars EU-n belül mindent EUR-on kereszült váltana, akkor ezt is úgy kellett volna, de közvetlenül terhelte.

"The Kid just rages for a while."

(#1048) Ariadne válasza ludsimon (#1046) üzenetére


Ariadne
őstag

Úgy van, ahogy horvathd írja, az MC eurózónában euróban, azon kívül dollárban konvertál.

A számlád továbbra is forint, sima forintalapú kártyákról beszélünk, a devizaszámla egész más tészta lenne. A te forint kártyáddal az euró zónában szerintem nem is nagyon tudnál nem euróban fizetni, azon kívül meg a dollár az alapja mindennek. Ilyen egyszerű. Az a bankkártyás oldal, amit linkeltél, gyönyörűen leírja ezeket, én is onnan tudom.

mod: Példa a kettős konverzióra, ami kerülendő: ha Visával vásárolsz euróban, akkor HUF - USD - EUR konverzió lesz, vagyis kétszer bukod az átváltást. MC-vel viszont Európában az euró zónában csak HUF - EUR, USÁban vásárolva HUF - USD a konverzió, és csak a nem európai euró és nem dollár vásárlásoknál lesz kettő konverzió, pl. UK-ben vagy egyszerűen angol fontban fizetésnél HUF - USD - GBP átváltás van.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1049) ludsimon válasza horvathd (#1047) üzenetére


ludsimon
veterán

MasterCard:
EU-n belül van ugye értelme EUR-nak, szóval..
Ha mondjuk kimegyek Németországba, és azzal fizetek, akkor ez hogyan zajlik?
HUF-ból EUR-ba számol?

Miért és a Visa Electron nem így tenne?

undefined

(#1050) ludsimon válasza Ariadne (#1048) üzenetére


ludsimon
veterán

Érteeeem, köszi, teljesen megértettem! :))

undefined

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.