Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) fatal` válasza tomazin (#27996) üzenetére


fatal`
titán

Egyik bank se támogat nem gyári OS-t, de ezt nem is kell nekik megmondani. :)

De milyen logot akarsz adbvel kiszedni? Nem hiszem, hogy localban logol bármit.

Custom ROM-ot h asználok több, mint 10 éve, gond nélkül működik most is.

(#28002) tomazin válasza RR-13 (#27998) üzenetére


tomazin
veterán

Megadtam, de nem megy.
Regi verziot kitiltottak.
Unicreditnel mar az elejen kikeszitettek a hitelnel, mert mar orditani kellett,h utaljak ki a penzt, kulonben bukom a foglalot meg a hazat is (3honapjuk volt ra, elohitelbiralattal)
Utolso nap utaltak ki.
Telefonon meg a semmit nem tudunk intezni, menjek be. Ha bementem akkor meg a jajj nem itt nyitotta a szamlat, nem tudjuk elintezni, at kell kuldeni a papirt abba a fiokba ahol nyitottam...

Fatal: megneztem hova logolhat egy app. Egy csomo helyre, plusz van olyan logolas amit adb-vel tudsz kihuzni.
Custom rom: es fel van rakva a gapps is? Mert nekem nincs es nem is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#28003) bigdady


bigdady
nagyúr

UniCredit ilyen ratyi? Minden harmadik online bankkártyás fizetésre nem jön ios push… elég szenvedés csak várni és várni de semmi, honlap meg vár.. Már kb egy hónapja csinálja. Másnál is?

(#28004) hargitomi válasza bigdady (#28003) üzenetére


hargitomi
tag

Androidon szinte mindig jön a push. Ha nem, akkor belépek a mobilbankba, és ott manuálisan jóváhagyom.

Xiaomi Redmi Note 5 - Whyred 4/64

(#28005) bigdady válasza hargitomi (#28004) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha belépek az appba ott sincs semmi.. Minden harmadik online fizetésnél eljátssza

[ Szerkesztve ]

(#28006) Oliverda


Oliverda
félisten

Na végre! ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28007) pictigjis válasza Oliverda (#28006) üzenetére


pictigjis
senior tag

nem tudtam, mi hianyzott!!!

(#28008) Oliverda válasza pictigjis (#28007) üzenetére


Oliverda
félisten

Ráadásul ez még ráncfelvarrásnak is kevés...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28009) Boond válasza RR-13 (#27975) üzenetére


Boond
addikt

És használod is őket, vagy inkább csak a minimális követelményt?

Én jelenleg használom ideiglenes főszámla lett. Így kevesebb macera van vele.
Később - ha még lesz hasonló akció lehet megnézem még a lehetőségeket, ha olyan kedvem és feltételek lesznek :)

Közben jó kis tapasztalat szerzés.

[ Szerkesztve ]

(#28011) RR-13 válasza Boond (#28009) üzenetére


RR-13
őstag

Persze, mindent használom, és részben azért is mert a feltételeknek meg kell felelni, pl. a jóváíráshoz.
Kicsit fárasztó figyelni ezt a sok számlát..., de majd csak teljesítek már minden feltételt, és akkor pihi lesz velük egy darabig.
Bár a KH-ra utalni kell majd júniustól a havi 150 ezret, a Raiff-ra meg a havi 400 ezret már most is.
A CIB-re csak augusztustól kell utalni a kb. 150-et, még az a jó, mert a nyitást követő 3 hónapig nem kell teljesíteni a havi 150-et.

(#28012) Boond válasza RR-13 (#28011) üzenetére


Boond
addikt

"Kicsit fárasztó figyelni ezt a sok számlát...,"
Pont erre gondoltam. És mellette még van sok más dolog is, amire kell figyelni hétköznapokban.

150k elég a minimális feltételekhez Kh-nál? (számladíj felezés)

Takarék: voltam bent a lezárás miatt, nem kellett fizetni, sőt még kaptam is némi aprót :D

[ Szerkesztve ]

(#28013) RR-13 válasza Boond (#28012) üzenetére


RR-13
őstag

Igen a KH Minimum Plusz számlacsomaghoz nettó minimálbér kell, a KH Bővített Plusz számlacsomaghoz meg pont 150K kell.

Majd átváltom a csomagot június közepén Minimum Pluszra, mert most Kényelmi Plusz Online csomagba vagyok ingyen 3 hónapig.

(#28014) .tnm válasza Oliverda (#28006) üzenetére


.tnm
addikt

"őj"

kiváló erste minőség. :)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#28015) Boond válasza RR-13 (#28013) üzenetére


Boond
addikt

K&H szintén így.

(#28016) .tnm


.tnm
addikt

Gránitnál valami változások lesznek.
Egyfelől a kártya PIN elérhető lesz az app-ban és naponta legfeljebb háromszor (díj ellenében?) meg lehet azt nézni.
Talán más feljesztés is lesz, de mivel a holnaptól elérhető "Elektronikus Bankszolgáltatások ÁSZF (Hatályos: 2023.04.24-től)"
404-re visz, ezért ez ebből nem derül ki. (Mellesleg szerintem ezzel nem is teljesítik a tájékoztatási kötelezettségüket... Bár feltételezem a változtatás az ügyfeleknek amúgy előnyös lesz.

A másik holnaptól érvényes ÁSZF módosítás (ahonnan a PIN-es dolgot is vettem, Bankkártya szolgáltatások ÁSZF (Hatályos: 2023.04.24-től)) egy nagyon más, lila gránit bank logóval van ellátva, szóval gondolom jön egy rebranding is.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#28017) cocka válasza .tnm (#28016) üzenetére


cocka
veterán

A PIN kóddal kapcsolatos összes ügyintézésnek ingyenesnek kéne lennie, mivel többek közt erre IS fizetjük a kártyadíjat. Ha már egy megnézésért is fizetni kell(het), akkor mi jön majd, számlaegyenlegnek csak az utolsó 2 számjegyét tudhatom meg ingyen, a többi számjegy pedig 10 Ft számjegyenként? LOL

Őrület! :U

(#28018) Boond válasza cocka (#28017) üzenetére


Boond
addikt

Pin kód módosítás atm-nél pl nagyon sok banknál fizetős. Pin kód megnézésre, sok helyen lehetőség sincs, csak cserére ami még többe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#28019) cocka


cocka
veterán

Ja amúgy másik kérdés:

A Gránit új bankkártyái nem tartalmaznak aláírósávot? Mellesleg amúgy is hülyeség az aláírósáv, mert sima golyóstollal nem lehet rá írni, a tűfilc vagy amivel meg kéne rá írni, az simán lekopik. Ennyi erővel egy X-et vagy egy vonalat is húzhatok rá. Illetve... mikor is nézték meg utoljára bárkinek is a kártyáján szereplő aláírását?

(#28020) cocka válasza Boond (#28018) üzenetére


cocka
veterán

Nekem minden kártyámnál a gyári PIN kód van meghagyva. 3 kártyám van összesen, 3 db 4 jegyű kódot csak fejben tudok tartani. De ha mégse, akkor fáradságos munkával elő tudom túrni azt a papírt, amin a PIN kód szerepel. Ha ugyanis megváltoztatnám, még ez a lehetőség sem lenne meg. És tuti nem emlékeznék, hogy melyiknél mire változtattam.

(#28021) Boond válasza cocka (#28019) üzenetére


Boond
addikt

Eddig mindig tudtam ráírni sima tollal bankkártyára. Nálad lehet a hiba. K&H banknál nincs aláírósáv, amit kaptam kártyát. Korábbi kártyáimnál mindig volt.

Az összes gyári jelszónál írják, hogy cseréld le. Ha megváltoztatom kezdetű mondatod, egyszerűen irreális. Azt nem tudod feljegyezni pl? :DDD

(#28022) janes1976 válasza RR-13 (#28011) üzenetére


janes1976
őstag

Unicreditnél megvan még a számlád?

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#28023) RR-13 válasza janes1976 (#28022) üzenetére


RR-13
őstag

A sajátom nincs, de a családban van még amit én is "kezelek". :K
Raiff, és a CIB lett helyette. Miért kérdezted?

(#28024) janes1976 válasza RR-13 (#28023) üzenetére


janes1976
őstag

Volt vmi negatív tapasztalatod velük, hogy már nincs meg? :U
Hónap elején váltok bankot, aztán még mindig érdeklődöm, hogy Unicredit vagy CIB közül melyik legyen a befutó. A minél több infó sosem árt. :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#28025) RR-13 válasza janes1976 (#28024) üzenetére


RR-13
őstag

Általánosságban nem, csak a panaszkezelő osztállyal volt jó pár köröm, és a mobilapp mToken részével volt gondom, ami hetente törölte az aktiválást.

Épp mindig olyankor törlődött az aktiváció, amikor pont sürgősen be akartam lépni az mBankingba (netbank), és akkor mindig újra kellett regisztrálnom, ami kb. 2 perc volt....
Ez egyedi ok miatt lehetett mind a kettő Android 9-es telefonomon, viszont meguntam, és a CIB mobilapp withKEY funkciója tökéletes volt régen is, és most is a belépéshez, ami gyorsabb is egy kicsit, mint az UniCredit mToken izével, ahol felhasználónév+jelszó+mToken kellett, ellenben a CIB-nél csak felhasználó azonosító+withKEY token, és már be is léptem. :K

(#28026) zsola400 válasza RR-13 (#28025) üzenetére


zsola400
aktív tag

UniCredit mToken generálással nekem nem volt gondom, Android 12/13.

(#28027) .tnm válasza cocka (#28017) üzenetére


.tnm
addikt

feltételezem (de tényleg csak tipp), hogy effektíve ingyenes lesz mindegyik számlához. de azzal, hogy a hirdetmény szabályozza ezt, meghagyják a lehetőséget, hogy könnyebben változtathassanak a jövőben. (elvileg ugye az app használata is havi díjas, csak épp 0 Ft)

az ilyesmi valszeg arra jó, ha jön valami különadó, amire gyorsan kell reagálni...

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#28028) RR-13 válasza .tnm (#28016) üzenetére


RR-13
őstag

Most jelentették be, hogy indul az arculatváltás a Gránitnál, de fokozatos lesz.

"A folyamatos innovációink egy újabb állomása, hogy a Gránit eBank mobilapplikáció új funkcióval bővül. Aki sárga vagy fehér csekken kívánja fizetni bármely kötelezettségét, a csekket az okostelefonja kameráján keresztül beolvashatja, majd megadja a kedvezményezett nevét, és végül a mobil appon keresztül egyszerűen kiegyenlíti az összeget.

A folyamatos megújulás a Bank arculatán is megjelenik: megújul a honlapunk, a Netbank és az eBank felületünk is, amelyeket fokozatosan vezetünk be."

A csekkes innovációval kicsit "elkéstek" SZVSZ. Máshol már éppen megszüntették az appos csekkes befizetést.

Fenn vannak az új hirdetmények:

Bankkartya_Szolgaltatasok_ASZF_20230424.pdf]Elektronikus Bankszolgáltatások ÁSZF (Hatályos: 2023.04.24-től)

A hirdetménye:

Elektronikus Bankszolgáltatások Hirdetmény (Hatályos: 2023.04.24-től)

[ Szerkesztve ]

(#28029) RR-13 válasza RR-13 (#28028) üzenetére


RR-13
őstag

Nem került fel még:

Elektronikus Bankszolgáltatások ÁSZF (Hatályos: 2023.04.24-től)

Ez fenn van:

Bankkártya szolgáltatások ÁSZF (Hatályos: 2023.04.24-től)

* A fenti link törölve:
Bankkartya_Szolgaltatasok_ASZF_20230424.pdf]Elektronikus Bankszolgáltatások ÁSZF (Hatályos: 2023.04.24-től)

[ Szerkesztve ]

(#28030) bigdady válasza RR-13 (#28028) üzenetére


bigdady
nagyúr

Netbank már az új

(#28031) pictigjis válasza bigdady (#28030) üzenetére


pictigjis
senior tag

új? ugyanaz a fos, mint volt, csak egy másik skinnel :D

(#28032) RR-13 válasza bigdady (#28030) üzenetére


RR-13
őstag

Most léptem be, látom új színek, és stílus van, de a funkciók, az elrendezés az maradt a régi... (arculatváltásnál végül is az új kinézet a lényeg). Bár egy új Netbank sem ártott volna az új arculathoz.

Egyelőre egy előrelépést már láttam, hogy az induló főképernyőt leszedték végre a netbank belépés előtt, és itt már egyből be lehet írni az azonosítókat.

Mondjuk a CIB még ezt a stílusváltást sem csinálta meg a régi Javás felülettel 20 év alatt... csak azért, hogy objektív maradjak. :U

[ Szerkesztve ]

(#28033) Qtyii válasza pictigjis (#28031) üzenetére


Qtyii
tag

Hogy érted? Csak a belépő oldal új a belső nem ?
Vagy a belső is új tiritaka lila de legalább nem 1990-es kinézetű?

(#28034) pictigjis válasza Qtyii (#28033) üzenetére


pictigjis
senior tag

pont így értem. minden funkció ugyanaz, mint volt, csak egy kicsit jobban néz ki

(#28035) RR-13 válasza Qtyii (#28033) üzenetére


RR-13
őstag

Nem csak a belépő oldal más kinézetű... belépve is a színek mások.

(#28036) merqree válasza RR-13 (#28035) üzenetére


merqree
őstag

deszííííp lett :DD

(#28037) bigdady válasza pictigjis (#28031) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kb annyit tud mint bármelyik :))

(#28038) Gallmix válasza RR-13 (#28028) üzenetére


Gallmix
aktív tag

A csekkes funkció netbankban már meg volt korábban is. Az, hogy nem kell x+1 alkalmazást használni külön jó. Simple-ben is van csekk meg posta appban is.

Az ingyenes készpénzfelvétel lemondó nyilatkozathoz kötelező papír alapon tájékoztatni?

Nekem a zöld jobban tetszett logóban. A logika az lehet, hogy túl sok ban használ zöldet...
De miért pont lila? :D erről is eszembe jut vmi, de azt már nem kommentálom...

(#28039) RR-13 válasza Gallmix (#28038) üzenetére


RR-13
őstag

Más kérdés, hogy van -e díja a csekkes fizetésnek, mert más banknál van ám..., nem néztem utána, nem nagyon érint amúgy sem.
Amúgy azt semmiképpen nem nevezném innovációnak, hogy berakták az appba a már netbankban korábban is meglévő csekkes fizetés opciót.

Ez éles váltás volt:
"Az ingyenes készpénzfelvétel lemondó nyilatkozathoz kötelező papír alapon tájékoztatni?"

Amennyiben másik banknál regisztrálunk, nyilatkozunk az ingyenes kp. felvételre, akkor nem kell lemondani a meglévő banknál, és a meglévő bank köteles papír alapon tájékoztatni az ügyfelet, hogy nála megszünt a nyilatkozata, és onnantól nem díjmentes a 150kp kivét.

Vagy nem ezt kérdezted?

Ráadásul nem is csak lila a logó, hanem itt-ott fehér, aztán a netbankban meg fekete, aztán a főoldalon zöld, mint pl. itt is.... nincs is egységes logó szín, ami elég fura... :U

Nekem is eszembe jutott valami, és le is írom:
a Gránit egy kicsit az FTC, és egy kicsit az Újpest FC réteget is megcélozta ezzel a stílussal? :))

Amúgy még mindig nincs fenn ez:
Elektronikus Bankszolgáltatások ÁSZF (Hatályos: 2023.04.24-től)
Lehet, hogy megvárják a következő kiadást...

(#28040) Gallmix válasza RR-13 (#28039) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Ezt sem sokan kérdezik végül arra jutottunk, hogy 75 forint kb (utalás díj). Tavaly ezt mondták mikor utána kérdeztem. Lehet változott, vagy fog.
Simple és posta alkalmazásban elvileg nincs, a legtöbb csekknél díj.

Kártyával egyszerűbb, ugy gondolom.

De ezt kérdeztem. Köszi. Tehát kötelező papír alapon. Hm mennyire kedvelhetik ha vki váltogatja...

Lehet nem cserélték ki még mindenhol vagy átmenet... bár a sokszínűség manapság divat... Nekem a zöld jobban tetszett...

Focin kívül más szervezet is használ lilát, de hasonlóra gondoltam igen.

Elektronikus Bankszolgáltatások ÁSZF (Hatályos: 2023.04.24-től), most ezt a hiba üzenetet adja ki. Ha jelzed nekik biztos javítják :)

"Forbidden
You don't have permission to access this resource."

"Május 1-jéig tíz bank emeli meg a tavalyi infláció miatt a lakossági számlák díjait, ezáltal akár több ezer forinttal is nőhetnek a fogyasztók éves terhei - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) hétfőn az MTI-nek eljuttatott közleményében.

Megjegyezték, hogy a különböző számlák közt akár egy bankon belül is lehetnek érdemi díjkülönbségek. Ezért az ügyfeleknek érdemes áttekinteni a számla tavalyi költségét, amihez segítséget nyújt a pénzintézetek által idén január végéig megküldött díjkimutatás.

Az MNB felhívta a figyelmet arra, hogy az emelés mértéke adott esetben akár meg is haladhatja a tavalyi 14,5 százalékos infláció mértékét. Kifejtették: megeshet, hogy egy adott évben egy pénzügyi intézmény nem módosítja az inflációnak megfelelően a díjait, ám a következő évben az előző két évnek megfelelő mértékkel emel. Ezen felül az ügyféllel kötött szerződés alapján az infláción kívüli egyéb tényezők alapján is módosíthatók a díjak.

A jegybank felidézte, hogy a 2013-14. évi vizsgálatsorozata keretében összesen 142 intézménynél állapított meg jogszabályellenes díjemelést a pénzügyi tranzakciós illeték áthárításához kötődően. Az MNB akkor 1,86 milliárd forint bírságot szabott ki, ami mellett a pénzintézetek 4 milliárd forintot térítettek vissza az ügyfeleknek."

Melyik az a 10 bank?

[ Szerkesztve ]

(#28041) RR-13 válasza Gallmix (#28040) üzenetére


RR-13
őstag

Ezt mért tőlem kérdezed, hogy melyik 10 bank az? Honnan tudnám? Ezek szerint ők sem tudják, ha nem sorolták fel... ;]

(#28042) István89 válasza Qtyii (#28033) üzenetére


István89
tag

Sajnos az alapja továbbra is az 1990-es alapokon kigondolt netbank, csak most elrejtették az új megjelenéssel. Szerintem új netbank itt soha nem lesz, viszont idén is pipa a legjobb UX díj.

Amúgy zafír az új szín megnevezése, a zöld szerintem jobb volt, pláne hogy a bankkártyájuk is most lett zöld a karbonsemlegeség miatt, de az is vicces, hogy a weboldalukon még a kettővel ezelőtti kinézetű oldalak is a régi felülettel, zöld logóval vannak megjelenítve és azokat most se cserélték ki az új színre és nincs is beépítve az új elrendezésbe.

[ Szerkesztve ]

(#28043) Joker88


Joker88
őstag

próbáltam választ keresni..

ha esetleg én bankot váltok, más banknál új számlát nyitok, az elhagyni kívánt banktól át tudom vinni mindenféle macera nélkül a jelenleg aktív csoportos beszedési megbízásaimat az új bankhoz ? ( nyugdíjprogram,életbizti..)

In loving memory of Garrett Lockhart

(#28044) nafikra


nafikra
tag

cib banknal meg ugy altalaban: hitelkartyanal ha 15-en van a fordulonap es onnan 15 nap a turelmi idoszak akkor ha 14-en vettem 200.000 ft értékben azt vissza kell fizetnem az azt koveto 16 napon belul de ha 16-an vasarolok 200.000 ert azt majd csak a kovetkezo honap turelmi idoszakaban kell visszafizetni?

(#28045) bigdady válasza Joker88 (#28043) üzenetére


bigdady
nagyúr

Elvileg van ilyen törvényileg

(#28046) Oliverda válasza Joker88 (#28043) üzenetére


Oliverda
félisten

Bankváltás

István89: A képek alapján ennek kevés köze van a UX-hez, inkább UI ráncfelvarrás, amivel kvázi letakarták a sz@rt.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28047) Joker88 válasza Oliverda (#28046) üzenetére


Joker88
őstag

:R

In loving memory of Garrett Lockhart

(#28048) Jim74 válasza nafikra (#28044) üzenetére


Jim74
nagyúr

Meg kell nézni, hogy záráskor lekönyvelték-e már, vagy csak zárolt összegként szerepel.

(#28049) Gallmix válasza RR-13 (#28041) üzenetére


Gallmix
aktív tag

A 10 bank általános kérdés volt. Csak nem írtam új postba.

Erste, a K&H, az OTP és a MagNet, ezeket írták egy korábbi cikkben ami már nem olvasható (fizetős).
Bank holding?
Talán Rafi, Cib is volt már azóta írva pl itt a topikban.

(#28050) Gallmix


Gallmix
aktív tag

Fintechzone Bemutatta új arculatát Gránit Bank

'E héttől megújult arculattal, az „Ott vagyunk Neked” üzenettel jelentkezik a Gránit Bank, jelezve a Bank fiatalok iránti elkötelezettségét és azt, hogy gyakorlatilag minden fontos élethelyzetben, minden korcsoportban kínál digitális megoldást'

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.