Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28651) axioma válasza SzGee (#28650) üzenetére


axioma
veterán

Ha jol ertem a kiirast, jelenleg az ajanlott csak a 30e-et kapja, az ajanlo kap tovabbi 10e-et. Mondanam hogy odaadom/megfelezem de olyan sokara adjak oda, hogy tartok tole el fogom felejteni igy meg inkabb nem igerek... de gondolom lesz ilyen jelentkezo.

Technikailag mivel az ajanlo ki kell toltse az ajanlott minden szenzitiv adatat, ellenben az ajanlotol csak a ne'v es a kodja (belso szamlaazonositoja) kell, ezert ugy szokas hogy ezt adjuk az ajanlottnak es maga csinalja meg a regisztraciot az ajanlo neveben.

[ Szerkesztve ]

(#28652) Fifi válasza axioma (#28651) üzenetére


Fifi
őstag

"Jóváírást az Ajánló és az Ajánlott új ügyfél egyaránt megkapja."

Forrás

(#28653) axioma válasza axioma (#28651) üzenetére


axioma
veterán

hm en csak a pdf-et talaltam meg es az elso latasra ott nem latszott, hiaba remlett hogy regen mind2 kapta
SzGee, szolj ha me'g azota sincs ajanlod.

(#28654) SzGee


SzGee
aktív tag

köszi mindenkinek :)

If you leave me, can I come, too?

(#28655) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nah új infó a teljesen ingyenes erstés számlához tényleg egyben kell beérkeznie a jóváírásnak és csak jövedelem, nyugdíj, vagy máktól (csed/gyed)
Az üzletkötőnek volt valami 150e-s csomagja is, de az nem teljesen ingyenes, így nem is érdekelt, azt hiszem ott jöhet több részletben is.
Bocs ha valakit félre vezettem. :)

(#28656) axioma válasza INGJOKE (#28655) üzenetére


axioma
veterán

Koszi, akkor varnom kell me'g egy kicsit :) de nem problema. MKB-ba johet barmi (de utalas 3 ezrelek), igy csak a hitelkartyat amig kitalaljak addig megy oda tenyleges fizu, de amugy fel ev utan bezarom.

(#28657) dptrsk válasza INGJOKE (#28655) üzenetére


dptrsk
addikt

A jövedelmet részletezhetnék jobban, mert sokminden beletartozhat

Elég az adóbevallást megnézni:
Munkaviszonyból származó bérjövedelem
Más nem önálló tevékenységből származó jövedelem
Egyéb jogcímen kapott jövedelem

Szóval, amíg csak jövedelemként hivatkoznak rá, nem biztos, hogy a bérjövedelmet értik alatta...

[ Szerkesztve ]

(#28658) RR-13 válasza INGJOKE (#28655) üzenetére


RR-13
őstag

Mennyire "új" infó ez most, főleg az esti Hsz-emhez képest, amiben leírtam már lényegében ezeket, és amit neked "címeztem" :U

[ Szerkesztve ]

(#28659) INGJOKE válasza RR-13 (#28658) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nem új infó, csak ha valaki az én írásom alapján tájékozódik, ( a te hosszú írásaid offolja, vagy prémium és tiltva vagy nála) akkor képbe legyen. :D

(#28660) RR-13 válasza INGJOKE (#28659) üzenetére


RR-13
őstag

És ez itt most miért is ON :F
Meg, ha nekem válaszoltál volna ma, akkor azt még akárki is látta volna talán....
Oké ebből is tanultam....

merqree: 28661: Ja igen, de csak akkor, ha be van lépve, amúgy mindenki látja a Hsz-eimet :K

[ Szerkesztve ]

(#28661) merqree válasza RR-13 (#28660) üzenetére


merqree
őstag

Ha valakit letiltasz, akkor a neki szóló válaszokat sem látod, ezért nem válaszolt.
Pl: letiltalak, akkor nemcsak azt nem látom, amit Te hozol létre hozzászólás vagy válasz, de azokat a válaszokat sem látom, amik Neked szólnak.

(#28662) axioma válasza RR-13 (#28658) üzenetére


axioma
veterán

nekem annyiban, hogy az ellenkezo info forrasa cafolta onmagat - en koszi hogy beirta

(#28663) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
Van Valakinek nagy összegű utalással ( 10mFt felett ) tapasztalata lakossági fsz - lakossági fsz között?

(#28664) sifarr válasza Peter.70 (#28663) üzenetére


sifarr
senior tag

Van Valakinek nagy összegű utalással ( 10mFt felett ) tapasztalata lakossági fsz - lakossági fsz között?
Ez bankfüggő is lehet.
A legtöbb (de nem minden) banknál a online utalásokra van napi limit. Pl Rafi 20, CIB 50 millió, Gránitnál 2 éve biztos nem volt.
Ha az utalás napi limit alatti, akkor
- megbontod tízmilliós tételekre is elutalod, 5 mp-n belül célba ér,
- utalhatod egy összegben is, és 2 órán belül célba ér (ha napközben idíntod).
Ha van online napi limit, akkor
- bankfiók, utalást elindítod,
- valószínű, hogy telefonos ügyfélszolgálaton is ugyanazt megteheted (de nem biztos, hogy ez minden bankra igaz).
Van még a viber utalás, ami egyféle nagyösszegű AFR inkább cégeknek, de magánszemély is használhatja, de ez nagyon drága.

(#28665) Peter.70 válasza sifarr (#28664) üzenetére


Peter.70
őstag

A megbontással az a baj, hogy akkor többszöröződik a tr illeték

(#28666) sifarr válasza Peter.70 (#28665) üzenetére


sifarr
senior tag

A megbontással az a baj, hogy akkor többszöröződik a tr illeték
Én ingyen utalok tr. illetékmentesen, ezért nem számolok vele.
Ha te fizetsz az utalásért, akkor válaszd az olcsóbb megoldást.
Bontva utalva biztos drágább, akkor utald egyben, de így nélmileg lassabb lesz.
Az idő pénz! :K

(#28667) axioma válasza Peter.70 (#28665) üzenetére


axioma
veterán

Allamkincstarbol maganszemelynek ingyen utalsz, de ehhez ma mar nehezebb a vasarlas/felbontas, szamolgatni kell hogy olcsobb-e (jelenleg legrovidebb dkj vetel+eladas kozott 0.06% kulonbseg van, persze ennek nincs maximuma igy lehet rosszabb, mint a 0.3% max. 10ezer, raadasul ha eppen megvaltoztatjak akkor szivas... neha napkozben is)

Majd ha megint alig adnak ra kamatot...

[ Szerkesztve ]

(#28668) cocka


cocka
veterán

2023.06.12-én 0:00-2:00 között karbantartás miatt több szolgáltatás nem elérhető. További információ a honlapon.

SMS üzenetben jött. Aláírás nincs. Honnan kéne tudnom, hogy melyik szolgáltatótól érkezett, ha nincs aláírva?!

0:00 után ki sem tették a kötőjelet, így az egész SMS 111 karakter, tehát még bőven lett volna 49 karakter arra, hogy Üdvözlettel Gránitbank!

+36303444332-ről érkezett. Ugyanerről a számról küldik a belépéshez az SMS-eket is. Innen tudom, hogy Gránitbank.

A bővített verzió a netbankból:

Kedves Ügyfelünk!
Karbantartás miatt a bankkártya, pénzforgalmi és ügyfélszolgálati funkciók közül, június 12-én éjféltől hajnali 2 óráig (0:00 - 2.00 között) részlegesen nem lesznek elérhetők a Gránit eBank mobilbanki applikációban a Lock funkció, a limit módosítás, a PIN lekérdezés, a bankkártya igénylési funkció, és az online vásárlások jóváhagyásához kapcsolódó erős ügyfélhitelesítés, továbbá az Azonnali Fizetési Rendszer (AFR) tranzakciók befogadása, telefonos ügyfélhívások esetén a TPIN azonosítás. Ezen időszak alatt nem lesz mód a bankkártya aktiválásra és tiltására. A bankkártyás vásárlás POS termináloknál ezen időszak alatt is zavartalanul működik a karbantartás kezdetekor rendelkezésre álló egyenleg erejéig. Köszönjük megértését! Üdvözlettel, Gránit Bank

Mióta ilyen sóher ez a cég, hogy még alá se írja az SMS-eit? :W

(#28669) .tnm válasza cocka (#28668) üzenetére


.tnm
addikt

Betűre ugyanezt küldték ki iSMS-ben az App-ban. Valószínűleg nem gondolt rá egyik okos sem, hogy sima sms-ként nem lesz meg a kontextus...

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#28670) cocka válasza .tnm (#28669) üzenetére


cocka
veterán

Emailben csak akkor nem írok alá vagy nem köszönök az illetőnek, ha aznap már az xedik levélváltásunk volt. Szerintem ez alap kéne legyen, hogy aláírják. Na mindegy.

(#28671) guftabi96


guftabi96
addikt

A múltkori Unicredites pénzlevonással most mi a helyzet?

Számlatörténetem:
átutalási jut - mobilapp 492Ft, de ezt jóváírták.
Viszont van még:
Havi zárlati díj: -1335Ft
Ebanking aláíró sms díj: -43Ft
Kártyainformációs sms díj: -344Ft

Már múltkor eléggé felment bennem a pumpa, miután hiába emelték meg a limitem, egyszerűen nem tudtam nagyobb összegben kincstárjegyet vásárolni az MÁK-tól, majd pár próbálkozás után hétvégére szépen le is lettem tiltva majd ők sem tudták megmondani, hogy ez miért is történt...
Most meg ez...
Eléggé bánom már, hogy eljöttem a CIB-től. :W

#KeepFightingMichael

(#28672) RR-13 válasza guftabi96 (#28671) üzenetére


RR-13
őstag

Nem írták jóvá a zárlati díjat :F
Pedig, ha teljesítetted a május hónapban a min. 75 ezres utalásos jóváírást, akkor jóvá kellett volna írniuk június 03-án. :U

Az eBanking aláíró sms az fizetős, ezért ott semmit nem érdemes aláírni sms-el, hanem az alkalmazásban be kell állítani az mTokent, és azzal aláírni mindent később, Push aláíró üzenetben, ami díjmentes.

A kártyainformációs díj meg az sms havi díja lehet, ki kell kapcsoltatni, ha nem kell.
Melyik limitet emelték meg?

Kb. fél éve visszafele halad az UniCredit háttérrendszere, ami nagyon nagy csalódás nekem is.
Mikor jöttél el a CIB-től? Akár vissza is mehetsz, ha...
Én visszamentem, nem bántam meg. :N
Nyitottam BM ECO számlát 2 évre díjmentesen.

[ Szerkesztve ]

(#28673) Hovi válasza guftabi96 (#28671) üzenetére


Hovi
aktív tag

Én a "levonogatási" mizéria után hagytam ott őket.
- átutalási jut, igen ezt tényleg jóváírtak aszem még aznap este
-Havi zárlati díj, erre azt mondta az ügyintéző, hogy olyan 7.-e környékén szokták jóváírni! Tehát egy hétig simán ülnek a pénzeden. (nekem mikor mondtam fel a számlát, akkor írták jóvá. Hm, így is lehet)
-Ebanking aláíró sms díj: -43Ft, ilyen nekem is volt. (nem tudták megmagyarázni)
- Kártyainformációs sms díj:, ilyenem akkor volt, mikor a BKK appba betettem a kártyám. De hogy ez miért sms-ben jött, az rejtély.
Most jöttem a CIB-hez. Már csak az Erste van ahol nem voltam, de attól fázok nagyon. :)
Az az igazság, ha nem lett volna ez a "vonogassunk le pénzt ész nélkül" mizéria, jó lett volna az Uni.

(#28674) RR-13 válasza Hovi (#28673) üzenetére


RR-13
őstag

Az eBanking felületén a belépési sms az díjmentes, de a tranzakció aláírása, jóváhagyása annak van díja, az lehetett a Tied is. :K

(#28675) guftabi96 válasza RR-13 (#28672) üzenetére


guftabi96
addikt

A kártyás vásárlás és az utalás max összege lett emelve.
Mondjuk az is egy vicc, hogy ott vagyok személyesen az egyik fiókjukban minden iratommal és ott max 2 millióig tudták emelni a limitet, de telefonon el lehet intézni magasabb összeget is. Egyszerűen nem értem.
Az ügyintéző segítségével új pin kódot kértem a telefonbankhoz, mert nem találtam a régit. Annál a folyamatnál kaptam 2 sms-t is, ha jól emlékszem, akkor ez lehet ez a levont összeg.
Tavaly októberben jöttem el a CIB-től, akkor járt le a BM Eco.
Lehet következő hónapban visszamegyek.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#28676) RR-13 válasza guftabi96 (#28675) üzenetére


RR-13
őstag

Szerintem is menj vissza a CIB-hez még június 18. előtt, és ne is várj jövő hónapig. :N
A többi már ment PÜ-ben.

A telefonos ügyintézés alkalmával küldött sms nem a saját magad által indított tranzakciód jóváhagyása miatt kaphattad, ezért annak nem nagyon lehetett díja, meg akkor 2x számolták volna fel a 43 Ft-ot.
Inkább még a korábbi valamelyik eBanking tranzakciód, sms-el törtnő jóváhagyása miatt terhelték azt a 43 Ft-ot, a díj neve is erre utal.

(#28677) Gallmix


Gallmix
aktív tag

Lehet csak nekem újdonság, de érdekes, hogy Revolutnál ugye nem írja ki az egyenlegem az atm pénzfelvétel után. Ez rendben van, gondolom. A Gránitot kiírta a most már egyesült bank holding. Viszont egy ismerősnek, más bankkártyájával, ami szintén belföldi, de külföldi leánybank. Neki nem írja ki az egyenlegét.

Csak hazai alapítású bankok között van ilyen információ csere?

(#28678) cocka válasza Gallmix (#28677) üzenetére


cocka
veterán

Én még abban sem vagyok biztos, hogy pontos ez az információcsere, mert nekem sokszor mutatott idegen (belföldi) bank ATM-je kevesebb egyenleget, mint ami valójában a számlán volt. Mondom ennél még az is jobb lenne, ha kihagyná az egyenlegközlő részt vagy 0-át írna a helyére.

(#28679) sifarr válasza guftabi96 (#28675) üzenetére


sifarr
senior tag

Lehet következő hónapban visszamegyek.
Nyugodtan menj vissza. Visszakapod a számlaszámodat is. És újra nyithatod BM-es kedvezménnyel is (jún. 30. a határidő, de valószínű hosszabbítják). Viszont - sajnos - más promóciós akciókkal nem vonható össze, így az egyszeri jóváírás(ok)ról le kell mondani.
Vagy-vagy. De neked a BM-es több megtakarítást hozhat mint a jóváírások.

(#28680) RR-13


RR-13
őstag

A Raiff oldala jelenleg nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#28681) Gallmix válasza cocka (#28678) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Ennyire nem figyeltem, de ránézésre stimmelt.

(#28682) cocka válasza Gallmix (#28681) üzenetére


cocka
veterán

Ja hát ránézésre bármi stimmel... talán az első számjegy még stimmelt, utána már nem. Tehát pontosan nem annyi.

(#28683) vacs válasza Hovi (#28673) üzenetére


vacs
veterán

"Én a "levonogatási" mizéria után hagytam ott az Unicreditet."

Szerintem ezért otthagyni őket butaság, ha amúgy elégedett vagy.
Feleségemnek is levonta az Uni, jóváírták, nem dőlt össze a világ.
Én se hagytam ott a K&H-t, amikor tévesen volták le a hitelkártyám éves díját, reklamáltam és visszaadták!
A sok otp-s se nagyon vált, amikor nem megy a simple és így tovább, de természeten mindenki maga dönt. :K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#28684) Hovi válasza vacs (#28683) üzenetére


Hovi
aktív tag

Lehet neked butaság, nekem ez piros lámpa. Persze, jóváírják. De mint korábban is tárgyaltuk: egyrészt nem mindegy mikor, másrészt nagyon nem mindegy milyen összeget. Mert mi van ha fizetés előtt az utolsó kis pénzecskéd veszi el? Ami igazán zavar: egyszer megtörtént, mi a garancia arra hogy nem fog ismét? Esetleg nagyobb, jóval nagyobb összegben? Akkor is így vélekednél, ha eltűnne pár napra a pénzed??? A többség nem vált, jó úgy ahogy van. (OTP példa jó). De azért van aki tudatosan tolja. (igen, ez a kisebbség)

(#28685) Noxy válasza Hovi (#28673) üzenetére


Noxy
veterán

Havi zárlati díj, erre azt mondta az ügyintéző, hogy olyan 7.-e környékén szokták jóváírni! Tehát egy hétig simán ülnek a pénzeden.
-
Ki tudnád az 1335Ft kamatát (0.01%) számolni 3-4 napra? Mekkora lehet ez az összeg ami neked ekkorra veszteséget hoz? 0.000000? :U [kép]
Ja tudom meg kell fogni minden tízezred fillért is. :K
A havi zárlati díjat meg nem az ügyintéző mondja, hogy kb hány nap, hanem ott van havonta az app-ban.
Lásd a képen.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#28686) Hovi válasza Noxy (#28685) üzenetére


Hovi
aktív tag

Ezt nagyon nem érted. Nem az összegről és pláne nem annak kamatáról van szó. Ez elvi kérdés. Nem vonunk le sem 1M sem 1Ft összeget jogtalanul. Pláne nem napokra!!! A K&H is csinálja. De ott levonja és abban a pillanatban jóvá is írja. Ez így OK. És egy költői kérdés: mégis mi a manónak kell több napig a pénzen ülni? Hosszú napokig számolják hogy visszaadható??? Végezetül: ha én teljesítem a szerződött feltételeket, akkor az történjen ugyanígy a másik oldalon is.

(#28687) Gallmix válasza cocka (#28682) üzenetére


Gallmix
aktív tag

A Nagyságrend biztosan stimmelt, az apró 10 vagy 1 forintosra már nem emlékszem, de nagy valószínűséggel az is. Ha esetleg meg van még vhol a papír akkor megnézem. :)

Melyik banknál nem írta neked pontosan? (atm/bank)

#28683 vacs
Az emberek többsége nem vált bankot.. mérgelődik egy sort, aztán ennyi.

#28684 Hovi
Mi a grancia rá, hogy A Cibnél nem fog hasonló? ;] :P (vagy bármelyik másiknál).

(#28688) mzso


mzso
veterán

Helló!

Az igaz, hogy lesz adó a bankszámlán lévő pénzre is?

(#28689) SzGee válasza Noxy (#28685) üzenetére


SzGee
aktív tag

Számolj 20.000 db ügyfélre, 17%-os overnight kamatra,4 napra
=20.000*1.335*17/365*4=4.974.000 Ft - ennyiért azért már le lehet hajolni

If you leave me, can I come, too?

(#28690) SzGee válasza mzso (#28688) üzenetére


SzGee
aktív tag

Nem igaz

If you leave me, can I come, too?

(#28691) Gallmix válasza mzso (#28688) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Csak a kamatra van (eddig is volt kamatadó most juli1-től jön hozzá még a szocho is.)
Eddig sem volt érdemes nagyon lekötni bankban (1-2 kivételtől eltekintve), ezután még inkább nem lesz.

#28692 mzso
A tökére nincs adó.

[ Szerkesztve ]

(#28692) mzso válasza SzGee (#28690) üzenetére


mzso
veterán

Olyasmit beszélnek, hogy számlán lévő pénz amit nem költesz el egy hónap alatt az megtakarításnak számít, és majd leadóztatnak belőle.

(#28693) vacs válasza mzso (#28692) üzenetére


vacs
veterán

Orbánisztánban semmi sem lehetetlen sajnos.
A környékünkön 2 gyárat tettek tönkre a 90%-os bánya adóval, kb 500 ember lesz munkanélküli júliustól.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#28694) Noxy válasza SzGee (#28689) üzenetére


Noxy
veterán

Nem számolok, mert le sza..azt a 0.00001 Ft-t, mert megtehetem.
Komolyan ez vicc hogy netto fillérbasz.. megy a fingdarálás, közben meg mindenki sac/kb fizeti a közüzemi számláit, évi 1db elszámoló számlával.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#28695) cocka válasza Gallmix (#28687) üzenetére


cocka
veterán

ATM: Erste
Bank: CIB

(#28696) Peter.70 válasza mzso (#28692) üzenetére


Peter.70
őstag

Na az aztán kiverné a biztositékot a zembereknél ( talán )

(#28697) bigdady válasza mzso (#28688) üzenetére


bigdady
nagyúr

ökörség

(#28698) Gallmix válasza vacs (#28693) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Hülyeséget nem kell terjeszteni. nincs adó a tőkére. Csak a kamatra, ami eddig is volt kamatadó néven, most kiegészül a szochpval ennyi történik, ezen a területen. Ha valakinek még ebben a hónapban van kamat fizetése, akkor azt még kamatadóval számolják el. A köv hónaptól kamatadó+ szocho.

1-2 Bankot kivéve, mint a Cetelem, Gránit kb 0,1% ot adnak a bankok kamatra ami nullával egyenlő. Így talán akiknek megtakarítása bankszámlán hever, akár lekötve, akár nem az is aktivizálja kicsit magát... Ha nem akkor meg ugyan ott tart, ahol eddig is kb.

Állampapírnál nincs kamatadó, sem egyéb levonás továbbra sem, és még a számláért sem kell fizetni.

#28695 cocka
Erste atm-et nem ismerem, sosem vettem onnan fel kb. De az is "külföldi leány bank".

#28696 Peter.70
Szép kártyánál van ilyen, lehet azzal keveri össze. Ott évente 1x 15% levonás van, a fel nem használt összegre (tavaly októberi végéig kapott, de idén május 30-ig fel nem használtra). Milliárdos összeg maradt meg ott is. Nekem is maradt pár ezer.

[ Szerkesztve ]

(#28699) Bogyi007 válasza Gallmix (#28698) üzenetére


Bogyi007
veterán

Azon Gránit Bankosokat fogja ez érinteni aki rohant át Kamat Plusz csomagra - hát hatalmas összeget zsebeltem be 1 hónapra. 472 forintot... :DDD :DD

Ebből aztán havonta már mindegy is hogy elvisznek még 13%-ot. :DDD :DDD

Egyébként múlt hónapban a Gránit egy Auchanos automatás tankolásom után 2x vonta le a 10e forintot és ezzel le is vitte mínuszba a számlámat. Egy gyors videotelefonálás követte az esetet amikor ezt észrevettem és még véget sem ért a hívás és már rendbe is tették a hibát.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#28700) attiati


attiati
veterán

Uni mbanking megy nektek?

"Új kapcsolatlétesítés ideje lejárt"

App friss.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.