Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#43101) liksoft válasza Sanchez638 (#43100) üzenetére


liksoft
nagyúr

A SMART NEM százalékot mond. Annak van egy táblázata, ahol a különböző jellemzők adatai találhatóak. AZ a fontos! Egyébként 10% esetén nagy valószínűséggel a végkövetkeztetésed helyes. Milyen idős a drive?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43102) Sanchez638 válasza liksoft (#43101) üzenetére


Sanchez638
addikt

60 napos talán. Tippen rá, hogy a lapost leejtették. Tudom mit ír a Smart. kb 60bad. Meg egy rakat indulás meg hasonló hiba. Csak a hiba akkor nem vissza fordítható.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#43103) liksoft válasza Sanchez638 (#43102) üzenetére


liksoft
nagyúr

A gravitációs vizsgálatokat sajnos nem tolerálják. Ha attól vannak hibái, felejtős adattárolónak. Viszont asztali gépben a teljes felület többszöri írás/olvasás tesztjével vagy meghal, vagy stabilizálódik. Így eldönthető, ha nincs külsérelmi nyoma, hogy garis-e, vagy használható. Persze ettől még pótolhatatlant nem tennék rá.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43104) Sanchez638 válasza liksoft (#43103) üzenetére


Sanchez638
addikt

Akkor azt mondod egy low level 4-5 alakommal aztán kiderül? Vagy eresszek rá utorrentet?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#43105) liksoft válasza Sanchez638 (#43104) üzenetére


liksoft
nagyúr

A low level még az MFM korában volt. Ugyanis ez magában foglalja a szektor fejlécének írását is. A későbbi ATA drive-ok már csak a szektor adatterületét írták újra. A beszúrt (szektorok közötti) servo megjelenésével meg főleg lehetetlen.

Marad az írás és olvasás. Viszont tesztprogrammal, mert az EGÉSZ felületet tesztelni kell.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43106) Sanchez638 válasza liksoft (#43105) üzenetére


Sanchez638
addikt

Hds írás és utána olvasás jó lehet?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#43107) liksoft válasza Sanchez638 (#43106) üzenetére


liksoft
nagyúr

A HD Sentinel beépített tesztelőjére gondolsz? Igen. Küldj rá 5* random tartalmú szekvenciális írás+olvasás tesztet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43108) Sanchez638 válasza liksoft (#43107) üzenetére


Sanchez638
addikt

Minigépemen megy is már. Aztán majd jövök haza vasárnap ozt megnézem.

Köszönöm a segítséget. :R

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#43109) vbbb válasza liksoft (#43097) üzenetére


vbbb
őstag

Mondasz valamit, elozoleg egy zyxelbe volt, formazva lett es aztan kerult a gepbe. Szoval ext2 fajlrendszer volt rajta.Lehet h. a hiba miatt ez kerult elo valahogyan?Erdekes.

(#43110) Gézengúz válasza liksoft (#43099) üzenetére


Gézengúz
addikt

Tényleg mi az a hőmérsékleti tartomány ami ajánlott winchestereknek? Olvastam valahol olyat is, hogy túlhűtés :F

Házban függesztve
[link] előttük egy 12-es ventivel olyan 25-27C körül szoktak dolgozni...Ez megfelelő?

(#43111) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, miszerint a páromnak sajnos elromlott a HDD-je. Külső vinyó, hálózatról üzemelő, 3,5"-os. Sajnos rossz feszültségű hálózatba dugták külföldön, így jelenleg nem pörög fel. Gondolom elektronika hiba, kivéve asztali gépben sem indul.

Ha esetleg lenne valakinek, ilyen elektronika kellene:

Seagate Barracuda 2000 GB Model: ST2000DM001 FW: CC49

Rengeteg fénykép és videó van rajta, ami számára igen értékes emlékek.

A segítséget előre is köszönöm!

(#43112) pjen válasza banderasz77 (#43111) üzenetére


pjen
félisten

Addig vidd el egy adat mentő céghez amig van remény,kisérletezés helyett.

(#43113) Glaz-dozfhut válasza banderasz77 (#43111) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nekem CC27-es van és 2014. 05. 12 vásárlás.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#43114) vbbb válasza vbbb (#43109) üzenetére


vbbb
őstag

Recuva úgy néz ki tudja kezelni, 40% még hátra...

(#43115) banderasz77 válasza Glaz-dozfhut (#43113) üzenetére


banderasz77
addikt

Ez gondolom firmware verziót jelent, lehet, hogy esetünkben nincs is jelentősége.
Elektronikád lenne, vagy komplett vinyó?

(#43116) otto14 válasza Smktrooper (#43067) üzenetére


otto14
senior tag

Kicseréltem az adatkábelt, azóta nem volt gond. :))

[ Szerkesztve ]

asd

(#43117) Glaz-dozfhut válasza banderasz77 (#43115) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ja, egy működő vinchester ami használatban is van. Amúgy még lehet is kapni, de olvasmányaim alapján, jó ha azonos a firmware.

- Glaz-doz-fhut -

(#43118) Spectrum


Spectrum
aktív tag

Sziasztok!

Van egy WD30EURS merevlemezem, amit közel 2 év után egyszercsak nem ismer fel a bios. Egyik nap átmozgattam róla mind a 3 tera adatot, majd a következő bekapcsolásnál áll a boot-képernyő, majd felismerés nélkül továbblép. Illetve 20 újraindításból 1-szer elérhető tökéletetesen, lehet rá másolni stb, majd következőnél megint semmi.
Garanciába visszavittem, és közölték, hogy a smart adatok alapján túlmelegedett. Ez elég kamunak hangzik, ugyanis hdsentinel folyamatosan figyelte, a legmagasabb hőmérséklet talán 58 fok volt egy másfél évvel ezelőtti nyári napon. Ez még messze van a "túlmelegedés" kategóriától, különösen azért, mert ez egy AV-GP szériás vinyó, 24x7-es használatra 0-70 fok között a gyári sheet szerint.

A kérdés, hogy létezik-e "merevlemez túlmelegedés" miatti végleges meghibásodás, illetve garanciavesztés ebben a tartományban? Egyelőre nem mentem be érte, csak emailben tájékoztattak, ezért szeretnék felkészülni.

(#43119) bolic válasza Spectrum (#43118) üzenetére


bolic
őstag

Szia!

A gyártó oldalon lévő adatok tájékoztató jeleggel tüntetnek fel a hőmérsékleti tartományokat. Pl. nekem túl hideg volt a félszoba, mert szeretem hidegen aludni az éjszakán. Ekkor jött a hiba (gyakori drive eltűnése), azóta 25-45 Celsius fok közötti szabályokat tartom be, a szerver HDD-k is hasonló tartományban működnek immár 6-7 éve, volt hogy 42 Celsius fokot mutatott nyáron. Szerelj be valamelyik 8 vagy 12 cm-es hűtőventit, ez van. :(

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#43120) qbeer666


qbeer666
tag

Sziasztok, a következő probléma állt elő: egy HP Probook 450 G1 laptopot használok, amibe vettem egy SSD-t. Ez került a régi merevlemez helyére, a merevlemez pedig egy caddybe a DVD lejátszó helyére. Nos. Lementettem az adataimat, amire szükségem volt, és ezután használtam egy HDDShredder nevű programot, hogy eltávolítsak róla mindent. Ezt meg kellett szakítanom többször is sajnos, és a laptop most már nem érzékeli a HDD-t... Csak akkor látom, hogy csatlakoztatva van, ha a hibaelhárítással navigálok a Parancssorhoz. Ott a diskpartban kiadtam a clean all parancsot, az le is futott szépen, nagyjából 2,5 óra volt. Formázni nem lehet, a lemezkezelőben még mindig nem jelenik meg. Nem tudom igazából mi tévő legyek. Az egyik barátom majd lehet tud segíteni, de addig is megpróbálok tapasztalatokat, meg infókat szerezni itt, hátha történt már valakivel hasonló. Előre is köszi a segítséget!

'However bad life may seem, while there is life, there is hope and only death have none.' (Theocritus)

(#43121) trialboj


trialboj
őstag

Üdv

Van egy elég régi WD caviar black 1TB os HHD-m 3 particióval használtam elég sokáig, amíg 1x csak lett pár bad sector a 150gb os boot paríción. Ezt a partíciót nem használom azóta, másik hdd látja el a win futtatását, de most kezdek kifutni a tárhelyből, és arra gondoltam hogy esetleg megpróbálnám felhasználni azt az elfelejtett 150gb-ot.

Először is arra lennék kíváncsi hogy mivel tudnám lecsekkolni, hogy tényleg hibás-e, és ha igen mennyire.

Aztán az érdekelne, hogy ha itt tárolnék nagyobb sorozat csomagokat, akkor van rá esély hogy nem fogom tudni lejátszani őket?

Végül pedig az érdekelne hogy van rá lehetőség hogy hozzáolvasszam az 1ik 400gb os "testvér" particióhoz, úgy hogy a 400gb os részt nem formatálom?

Köszönöm előre is a választ.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#43122) SP4C3 válasza trialboj (#43121) üzenetére


SP4C3
veterán

Üdv.

Logical bad sector-okat lehet javítani, physical bad sectorokat nem.

Programok:

HDTune (freeware) - SMART adatokat kiolvasod és Error Scan megmondja, hogy van-e bad sectorod.

HDD Regenerator (fizetős) - Ha van bad sectorod, akkor ezzel a progival csinálsz egy DOS-os bootolható pendrive-ot, amiről bootolsz és kijavíttatod a sectorokat. (ez 1TB-os HDD-nél akár napokig is eltarthat).

Bővebb infóért utólérsz privátban, mert erről évekig lehet magyarázni. :/

Partition Wizard 5-vel tudod a partíciókat "egybeolvasztani" formázás nélkül.

Kérdésem: Honnan veszed, hogy bad sectoros a merevlemez?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#43123) SP4C3 válasza qbeer666 (#43120) üzenetére


SP4C3
veterán

Low level format-ot használj legközelebb. Formázd a disk-et, esetleg töröld a hdd drivereit.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#43124) liksoft válasza SP4C3 (#43123) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kérlek írd le, mi a low level format! Mit jelent és miért használjuk?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43125) Spectrum válasza bolic (#43119) üzenetére


Spectrum
aktív tag

Az 58 fok, amit a bolt "túlmelegedés"-nek hívhat, az egyszer, másfél évvel a hiba előtt volt. Akkor áthelyeztem a gépet és pár kikapcsolás mellett 24x7-ben ment sokkal hűvösebben, ismétlem, másfél évig, két másik vinyóval együtt, amiknek semmi baja. Az, hogy a bios nem ismeri fel, nem hőmérsékletfüggő, tehát a "smart adatok alapján túlmelegedés" nem okozhatja a mostani hibajelenséget.
Ha a gyártó által a termék adatlapján megadott működési hőmérsékleti tartomány csak vicc (tájékoztató jelleg), akkor a felhasználónak a szájhagyomány útján, fórumokon begyűjtött tapasztalatok alapján kéne használnia a terméket? :N

(#43126) rocket


rocket
nagyúr

Sziasztok!

Tegnap belassult a wd green vinyomrol a masolas, majd meg is allt, de sehogy nem tudtam megszakitani total commanderben, restart utan hdd sentinelben 100%-rol 84%-ra esett a kondicio, 33 gyenge szektort irt, azota belefuttotam meg1x olyan fajlba amink a masolasa megakasztotta a vinyot, 57-re not a gyenge szektorok szama.

HDTune Pro-ban nyomtam egy error scant 1 serult szektort talalt (ekozben 5x%-ra esett a HDS-ben a kondicio mire vegzett, tovabbra is csak gyenge szektorokat mutat) , van valami program ami mutatja a hibas szektorban milyen fajlok talalhatok?
Lementenem az adatokat, de hibas szektorban levo fajlok eselyes, hogy ujrainditasnal hard resetre kenyszeritenenek, azt meg szeretnem elkerulni.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#43127) liksoft válasza rocket (#43126) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Sajnos a SMART nem ad pozíciót. Így marad a másolás, és az ima. Érintkezési hiba esetén tud ilyent produkálni. Hátha....

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43128) rocket válasza liksoft (#43127) üzenetére


rocket
nagyúr

Adat es tapkabelt lehuztam es visszadugtam, azota is not a gyenge szektorok szama, es csokkentba kondicio.
A gep tapellatasa stabil.

Amit HDTune jelez szektor poziciot az nem valos?

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#43129) liksoft válasza rocket (#43128) üzenetére


liksoft
nagyúr

De, az valós lehet. Viszont mentesz, vagy tesztelgetsz addig, míg menteni már nem marad ereje? :F

Fontossági sorrendben ment. A legfontosabbat legelőször.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43130) SP4C3 válasza liksoft (#43124) üzenetére


SP4C3
veterán

Másnéven Zero-Fill.

Egyébként tessék:
LLF

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#43131) liksoft válasza SP4C3 (#43130) üzenetére


liksoft
nagyúr

:W :W :W

Az LLF mellett DOS-os kép van! Pont azért, mert a LLF során kialakításra kerül a szektor fejléce, adattörzse, és lezárása után a gap is! Így a felület TELJES átmágnesezése megtörténik, melyet csak fix léptetésű rendszer, vagy dedikált servo felülettel rendelkező drive képes megcsinálni.

A Zero-Fill a felület összes ADATTERÜLETÉNEK nullával való felülírása. Itt nem készül el a szektor fejléce, nem foglalkozik a szektorok közötti biztonsági területtel.

Vagyis az előző két folyamat ROH@DTUL NEM UGYANAZ!

Amióta a servo az adatszektorok között helyezkedik el, NINCS LLF! Hiszen a servo információt is törölné! Ha viszont annak hiányában képtelen sávra állni, akkor NINCS adatterülete. Így a gyártók a LLF parancsot az ST157A utántól tiltják a drive-on belül. Ez a drive a LLF használatával kinyírható volt. Ott a figyelmeztetés a tetején. De ez ugye régi drive! Ha innentől NINCS LLF, akkor miről beszélünk?

Elnézést, hogy keményen fogalmaztam, de egyszer és mindenkorra szeretném tisztába tenni a fogalmat. Te csak annyiban vagy érintett, hogy Nálad szakadt el a cérnám. Sorry.

U.i.: A hagyományos 512 B/sector esetében és az AF (4096 B/sector) esetében is minden szektorok közötti "szünetben" ott van a servo jel, ami alapján a fejek a sávon tarthatóak. AF esetén pont itt tudtak a gyártók plusz helyhez jutni, így kapacitást növelni, ami a sebességet is kicsit megemelte.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43132) rocket válasza liksoft (#43129) üzenetére


rocket
nagyúr

Egyelore lehuztam a geprol, meg nincs itt a helyettese :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#43133) liksoft válasza rocket (#43132) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ami valóban fontos "az életed" az legalább 3 egymástól független, egyszerre egy rendszerben nem lévő eszközön kell, hogy meglegyen. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43134) rocket válasza liksoft (#43133) üzenetére


rocket
nagyúr

Minnel tobb annal jobb :)

Erdekes ez a HD Tune, most nezem, hogy 6% "damaged blocks" azt irja, de csak egy 572MB-os szektort mutat, 1410GB-nak viszont a 6%-a sokkal tobb, mint 572MB.
Igy mar azert lesz szivas, arra gondoltam, hogy bekapcsolom a hot swapot majd a driveon, igy ha a masolas megall es megakassza a gepet, nem kell majd hard resetelni ujrainditasnal.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#43135) td7559994


td7559994
újonc

Sziasztok!

Elég kellemetlen szituációba kerültem. Van egy 750gb WD winchesterem amit nem látni a sajátgépbe, Vezérlőpultba látni lehet hogy csatlakoztatva van, viszont DISKPART-ba nem sok minden jót látni belőle. Van rá esély hogy életre keljen?

Üdv,

(#43136) bsh válasza liksoft (#43127) üzenetére


bsh
őstag

"Sajnos a SMART nem ad pozíciót"
extended offline self test futtatása után a smart logban ott lesz az első hibás szektor lba-ja.

(#43137) Nono0000


Nono0000
tag

Sziasztok!

Vásároltam egy WD RED 4 TB-os merevlemezt, de nincs számítógép ami felismerné. A HDD Sentinel az alábbi állapotot mutatja:

Pontosabban nem mutat semmit. Szerintetek ez garanciális probléma?

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#43138) heindrich95


heindrich95
csendes tag

Sziasztok! Van Egy Laptopom(Lenovo z51-70) a mai napon vettem hozzá egy hdd beépítő keretet mert van 1 hdd-m amit szeretnék beépíteni. Ez a hdd eddig usb dokkolóról ment de meguntam hogy mindig húzkodni összedugdosni rendezgetni kell. a laptopban van még egy 60gb-s kingston ssd-m. a probléma most jön. Beépítettem az 1tb-s hdd-t de nem ismeri fel sehogy sem a laptop. se biosban, sehol. ha megcserélem az ssd-t a hdd-vel akkor viszont az ssd-t nem ismeri fel a beépítő keretben. kipróbáltam azt is ,hogy amikor az ssd-volt bent a gépben illetve a beépítő keretbe egy kissebb 250gb-s hdd-t raktam így minden ment pöpecül. felismerte az ssd-t és a lemezmeghajtóba beépített hdd-t is. az 1tb-s nagy hdd viszont usb-dokkolóról pikk pakk elérhető.kérem segítsetek ha bővebb információra van szükség ,csak írjátok meg.

(#43139) Thome


Thome
addikt

Sziasztok,

Most tettem a laptopomba ssd-t a belső foglalatra (SATA3), az eddigi HDD pedig kikerült egy HDD caddybe.
Na most gép használatkor rendszeresen eljátssza, hogy leállítja a merevlemezt. Ezzel így nem lenne gond, viszont fél percenként futtatok róla adatot (1-2 megásat), s minden 10-15. másodpercben mikor már becachelte, le is állítja. Majd mikor hirtelen kellene újra valami, eltelik megint 2-3 másodperc, mire felpörög. Na ezt a részt nem lehet beállítani valahogy, hogy mondjuk 1-2-x perc tétlenség után kapcsolja le?

(#43140) Doky586 válasza Nono0000 (#43137) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy nem próbáltad hogy nem DOS-ban nézed hanem valami Win7-10 el..? ;)

(#43141) Nono0000 válasza Doky586 (#43140) üzenetére


Nono0000
tag

Szia!

Természetesen az volt az első dolgom, de a Win 10 még csak fel sem ismeri. Rejtett eszközök között sincs, egyáltalán nem látszik az eszközkezelőben. Így próbáltam DOS alatt megnézni. Közben tüzetesebben átvizsgáltam és észrevettem, hogy a borító lemez sarka elhajtott, ergo úgy leejtették vagy dobálták ahogy elő van írva. Habár nem csodálom, egy bubis borítékban érkezett.

Köszönöm!

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#43142) Smktrooper válasza Thome (#43139) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Energiagazdálkodási lehetőségek\Sémabeállítások szerkesztése

speciális energiabeállítások hdd kikapcsolása (xx) perc után. és jó lesz.

Reboot

(#43143) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Van egy Sata winchesterem, amin a windows egyszer csak kifagyott, azóta a rendszer nem tud betölteni (újfajta kék halállal megáll), telepítést követően ami végig megy rendesen, boot után csak fekete képernyő fogad (1 órát is vártam).
Teljes formázást nem próbáltam mert a második partíción adatok vannak..

Hogyan tudok pendrivel egy ellenőrzést futtatni, hogy ne legyen adatvesztés?

Köszi!! :R

Boldog Karácsonyt!

(#43144) Doky586 válasza Nono0000 (#43141) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Először is a DOS nem kezeli a GPT-t, úgyhogy amit mutat azon ne csodálkozz (inicializálatlan lemeznél), másodszor a winben se az eszközkezelő az ami eszembe jutna a hdd kereséshez...

Ha a biosban (uefiben) megtalálod akkor működik a hdd. Winben pedig a grafikus lemezkezelővel próbálkozz.

(#43145) Saltwater válasza huliganboy (#43143) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Szia!
Ahhoz hogy ne legyen adatvesztésed, először mentsd le az adataid egy másik meghajtóra, csak utána jöjjön az ellenőrzés.
Szerezz be egy külső winchestert amire vélhetőleg ráférnek a második partíción lévő adataid, és egy Hiren's Boot lemezzel indíts linuxot, majd ott másold át az adataid.
Ha ezzel kész vagy, már formázhatsz is, ellenőrizhetsz is, mert az adataid biztonságban vannak.
Ha a fent írtak valamelyik része nem érthető ne légy hiú, kérj segítséget hozzáértőtől (ne olyantól aki azt mondja, hanem aki tényleg tudja hogy kell adatot menteni)

Boldog Karácsonyt Neked is!

https://hdd-adatmentes.hu

(#43146) liksoft válasza Nono0000 (#43141) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ha annak a sarka le van cseszve, és a látott kép fogad, akkor annak annyi. Neten vásárolt, VISSZA! Egy évvel ezelőtt én is így jártam. Azóta HDD-t csak kézből kézbe veszek. Annak széttört a rámpája (4TB Toshiba volt), nem tudott parkolni. Ráadásul, nem is látszott rajta semmi. Azért mertem venni, mert több cuccal együtt jött, és eszembe nem jutott, hogy nem a doboz közepére teszik tripla pufiba, hanem az általad említett zacsiban legalulra! :Y Kapta is az ívet!

Kellemes Karácsonyt!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43147) huliganboy válasza Saltwater (#43145) üzenetére


huliganboy
addikt

Köszi. Mivel nincs itthon másik HDD így nem tudok arra menteni, de a fontos dolgokat most ubunturól feltolom megara.

Köszi a tippet!

Kellemes ünnepeket!

(#43148) Thome válasza Smktrooper (#43142) üzenetére


Thome
addikt

Szia,

Köszi, de már be volt állítva.
De gyanítom hogy csak valamiféle bug volt, mert most nem áll le 10 másodpercenként. :R

(#43149) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Nagyon béna kérdés következik. Vettem egy SSD-t a gépbe, beszereltem. Bios látja, Windows eszközkezelőben látni, viszont a sajátgépben nem jelenik meg. Mi ilyenkor a teendő, hogy használatba tudjam venni?

(#43150) pjen válasza Apollo17hu (#43149) üzenetére


pjen
félisten

Formázni kell,betű jelet adni.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.