Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#44400) Falcon001


Falcon001
csendes tag

Sziasztok,

a segítségeteket szeretném kérni a következő problémában. Megpróbálok mindent leírni, hátha valaki tud nekem segíteni.

Probléma forrása: External HDD 1Gb WD Elements, 2.5", USB3
Alaplap: Gigabyte GA-MA790XT-UD4P - csak USB2-öt támogat, de ez irreleváns.
Op rendszer: Windows 7, 64 bit, SP1, angol

Tünet: Fél éve használom rendszeresen. PC-n keresztül feltöltöm a filmeket, képeket, zenéket és utána kb 0-24-ben egy Samsung Smart TV--hez van csatlakoztatva.
Tegnap kihúztam a TV-ből, csatlakoztattam a szokásos front USB slot-ba a PC-n, de nem töltött be az autorun...
Kb 1 perc után megjelenik meghajtóként, de ha meg akarom nyitni, akkor végtelen homokórázás kezdődik.
Végig próbáltam 7/12 USB slotot az alaplapon, uninstalláltam a default illesztő HDD SW-t utána sikeresen telepíti ugyanazt és semmi változás. Ha csatlakoztatva van az eszköz, akkor Disk Management is végtelen homokórázik.
Nem tudom leformatálni, még a WD hivatalos SW-vel sem. 2 óra alatt sem csinál semmit, csak tölt...

A TV viszont simán felismeri! Lejátszik hibátlanul minden filmet továbbra is. Még a "format" probálkozások után is, ergo semmi nem történt.

Ráadásul a másik külső vinyóm hibátlanul megy most is a PC-ben!

A TV-vel néha felvettem élő adásból, olvastam forumokon, hogy ilyenkor elvileg átkonvertálja Linux fájl formátummá, de ez nekem kicsit furán hangzik, mert adatvesztés nélkül nem tudom, hogyan konvertálhatna. Nem beszélve arról, hogy pár hónapja is vettem fel rövidebb műsorokat és nem okozott problémát. Esetleg ez lehet egy pont, de nem tudom NTFS-en formázni...

Már nem tudok mire gondolni, de leírom azért azt is, hogy 1,5 hete 2x4 GB-ról 2x8 GB-ra bővítettem a RAm-jaim kapacitását, így több virtuális memóriát foglal le a Windows, de ennek talán semmi köze ehhez.

Bármi segítséget szívesen veszek, és nagyon szépen köszönöm!

Tisztelettel,
Zsolt

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.