Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#43251) Doky586 válasza Mooka-Miki (#43248) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen normális.

A törvény biztosítja ezt, hogy tökéletes állapotú készüléket is vissza kell hogy vegyen a bolt a netes vásárlóktől 14napon belül. A nagyker ezeket újracsomagolja és újra eladja.. ez nem hiba. (kisker nemis tud erről)

[ Szerkesztve ]

(#43252) Mooka-Miki válasza King Unique (#43250) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

és (#43251) Doky586 köszönöm a válaszokat.
A dobozon látszott, hogy fel volt bontva de a smart teljesen OK és csináltam a biztonság kedvéért egy teleírós tesztet rajta minden hiba nélkül. Valószínűleg ilyen visszaküldött darab lehet. :F (Mondjuk ezt nem tudom fel kell-e tüntetni eladáskor vagy ez is egy ugyan olyan "új" termék mint a többi...)

(#43253) Livius


Livius
őstag

Esetleg valaki a #43231 hszre?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#43254) King Unique válasza Mooka-Miki (#43252) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk ez kicsit tré... nem tudom milyen fogyasztóvédelmi törvények érvényesek erre az esetre, vagy a vásárlónak ilyenkor milyen jogai vannak, de én vsz reklamálnék miatta. Ha már kifizetem a teljes vételárat a termékért, akkor ne egy már más által használt cuccot akarjanak rám sózni...

(#43255) Tonyo


Tonyo
őstag

Sziasztok,

Adott egy 3 TB WD Red. Sentinel szerint hibátlan. 2,7 TB adat van rajta. Pár napja, amikor be akarok lépni abba a mappába, ahol a filmek vannak lefagy, tétovázik. Azt írja ki az intéző, hogy dolgozunk rajta, aztán van, hogy hosszas idő után betöltődik, de ott már akadozik, végleg kifagy.

Találkozott valaki hasonlóval?

Köszi!

(#43256) liksoft válasza Livius (#43231) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Hivatalos gyári álláspont szerint nem. A sérülés mértéke nem érte még el a garanciára érettséget. Tápellátási, hűtési gond is állhat mögötte. Ugyanakkor hallottam olyant, hogy legaranciázták. Helytől is függ, a drive sérülésétől is.

Hivatalosan:
Amennyiben a gyártó tesztprogramjával dokumentálhatóan a drive hibásnak minősül, a garancia érvényesíthető. (Ha viszont a teljes felület írása és olvasása után csak százalékosan csökkent de hibátlan, akkor a gyártó a keletkezett hibákra a környezetet teheti felelőssé, így nem garanciális. Természetesen X db áthelyezett szektor után a gyári program is hibát fog adni, ekkor a Sentinel 0%-ra értékeli.)

Utóirat: [link] , [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43257) liksoft válasza Tonyo (#43255) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Az a terület vagy a hozzá tartozó fej gyengül. Javasolni tudom az adatok mentését, és a drive egészének alapos tesztelését.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43258) Tonyo válasza liksoft (#43257) üzenetére


Tonyo
őstag

Hogy tudom tesztelni?

Ebben a mappában van gyakorlatilag 2,16 TB. Töredezettségmentesítettem is.

Fél éves sincs a HDD.

Vírus okozhat ilyet?Azóta filmek is beakadoznak, mondjuk ez betudható, hogy ugyanarról a területről olvassa ki. Zenéknél szintén néha beakad...

[ Szerkesztve ]

(#43259) King Unique válasza Tonyo (#43258) üzenetére


King Unique
titán

(#43260) Tonyo válasza King Unique (#43259) üzenetére


Tonyo
őstag

Köszi!

(#43261) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

van egy elég régi hp laptopom és egy ideje elkezdte, hogy a windows minden indításkor lemezellenőrzést hajtott végre, egy idő után dobott egy hibát hogy sérült a win és rakjak be egy win telepítőt, hogy megcsinálja. Beraktam megcsinálta, azóta ha benne van a vinyó a laptopban akkor lefagy ha be akarok lépni a boot menübe vagy akárhová és folyamatosan világít a "hdd dolgozik" lámpa. Nem tudom eldönteni, hogy a laptop mehetett tönkre vagy a hdd?

esetleg nem tudtok valakit aki tudná tesztelni a vinyót? :)

köszi

(#43262) pjen válasza smallmer (#43261) üzenetére


pjen
félisten

Szervíz?itt az aprón is hirdet egy pár.

(#43263) dokee78


dokee78
félisten

Láttok ezen rossz értéket?
Mert gépindításnál van egy erősebb hangja kb 1 másodpercig.

(#43264) Mooka-Miki válasza King Unique (#43254) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Jóhiszemű vagyok és szeretném azt hinni, hogy csak kipróbálták a boltban, nehogy rossz terméket adjanak el. De akkor is szólhatnának róla vagy le lehetne írva.

(#43265) smallmer válasza pjen (#43262) üzenetére


smallmer
őstag

csak annyit kellene megnézni, hogy jó-e a vinyó, ha nem jó nyilván akkor az a baja

(#43266) King Unique válasza Mooka-Miki (#43264) üzenetére


King Unique
titán

Nem hinném, hogy a boltban próbálták ki, mert akkor ennyi erővel minden terméket felbonthatnának előtte...ezt vsz, ha nem a gyárban próbálták ki, akkor egy korábbi vásárló küldte vissza és azt adták el újra.

(#43267) saelin


saelin
veterán

Üdv!

A barátnőm notijában a winyó néha "ciccen" egyet, mint valami egér... Eddig nem nagyon hallottam - vagy csak nem figyeltem fel rá -, de elkezdtem aggódni. Neki van benne egy SSD-is, ami rajta van a rendszer, szóval inkább a fényképei, videói és játékai vannak veszélyben, mint a rendszere.

Egy 500 GB-os Seagate winyóról van szó, ha nem csal az emlékezetem, akkor úgy 2 és fél éves lehet.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#43268) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!

Esetleg valakinek nincs otthon egy felesleges WD5000AAKX elektronikája? Ami működik is :B

Választ előre is köszönöm! :R

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#43269) liksoft válasza Rico45 (#43268) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Melyik mechanikára, melyik verzió és firmware változattal?
Ja, most jut eszembe, ezek inkább hibásan parkolnak, a fejeket gyűrik össze, így tiszta teres a feladvány legtöbbször ha menteni kell.

A régi közel 15 évvel ezelőtti idő lejárt, mikor gyári szám nélkül futottak még a panelek. Mára vagy gyári számra kötik a mechanikához, vagy sorozatonként más a firmware, ezért nem lehet cserélni. Kevés a kivétel.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43270) liksoft válasza saelin (#43267) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ami nincs meg legalább 3 db fizikailag is külön tárolt külön egységen, az nem is fontos adat. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43271) saelin válasza liksoft (#43270) üzenetére


saelin
veterán

:D

Ezt a szabályt tudom, de mindezt próbáld elmagyarázni egy nőnek! :P Inkább az érdekelne, hogy a cincogás előjele-e valami hibának? Mert ha igen, akkor lementem az 1 TB-os külső "vész-winyóra" az adatai, nehogy elszálljon egy pillanat alatt. Többet jelenleg nem tehetek.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#43272) Rico45 válasza liksoft (#43269) üzenetére


Rico45
őstag

Értem!

Fotóim vannak a kártyáról! FW nem tudom!
Hátha ez a gondja mint a régebbi vinyómnak is.Azon egy kártya csere megoldotta! Már 8-éves kb :-)

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#43273) Doky586 válasza saelin (#43271) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Jegyezd meg egyszer a barátnőd jelenlétében hogy a cincogás nem a laptopból jön hanem az asztal alól... ;]

[ Szerkesztve ]

(#43274) liksoft válasza saelin (#43271) üzenetére


liksoft
nagyúr

:D

Tesztelés (írás-olvasás) nélkül hogyan gondolod kideríteni? Akkor meg előtte le kéne menteni....

Ha viszont tudod, hogy "nő" a megfogalmazásod alapján és Neked kedves, akkor meg miért nem csinálsz biztonsági mentést helyette? :F Én sem várom el a páromtól, hogy autót szereljen. Ő sem, hogy én szüljek. Ketten vagyunk egyek, kiegészítjük egymást. Az sem biztos, hogy 50-50%-ban. Ez nem baj, így van jól. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43275) liksoft válasza Rico45 (#43272) üzenetére


liksoft
nagyúr

AAKX

Szerintem ez nem túl egészséges állapot nála. Ezért mondom a mechanikát. Az elektronika esetén (elenyésző volt nálam), a drive adatait tartalmazó alkatrész átrakásával válik csak használhatóvá egy másik panel. Legalábbis ez a biztos megoldás. Különben vásárolsz valamit, és nem vagy előrébb a legtöbb esetben.

Használni akarod, vagy menteni? Ha már nem garanciás, akkor nem érdemes használni, ha viszont menteni kéne, a próbálgatásokkal annyira el lehet cseszni (nem törvényszerű), hogy profinak sem megy később. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43276) Rico45 válasza liksoft (#43275) üzenetére


Rico45
őstag

Sajnálom a cuccokat ami van rajta :-( Van e-mellett egy 300-as is de az meg kattog.Ez meg csak pörög és semmi hangja.Tegnap szak szinkronizáltam egyet a Plex nevű progival és gatter :-)

Van két db téglám ami max ajtót kitámasztani jó :DD

Köszi a segítséget és a válaszokat amúgy! :R

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#43277) liksoft válasza Rico45 (#43276) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha egymás után haltak meg egy gépben, a tápellátást megnézném. Lehet, az nyírta ki. Ebben az esetben sem sokkal jobb a helyzet, mert ilyenkor a fejszerelvényre integrált erősítő szokott meghalni, és azért nem olvas.

Szerk: A képen látható darab menthető volt. Óriási szerencsére nem tudott a lemezre futni, mert az élét verte az elhajlott fejjel. Persze koszos lett, de "kis" munka árán lejött az adat. Vagyis nem reménytelen, de szerencse is kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43278) saelin válasza liksoft (#43274) üzenetére


saelin
veterán

Jaj! :) A többet nem tehetek arra értettem, hogy jelenleg nem tudok neki újat venni! A probléma megoldása rám vár.
Milyen programot ajánlasz az ilyen hibák felfedésére?

Jó lenne ide is egy topic összefoglaló.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#43279) Rico45 válasza liksoft (#43277) üzenetére


Rico45
őstag

Nem egymás után haltak meg. Mindegy egy próbát megér a kártya :K
Ha nem lesz jó akkor kuka.Nincs több tíz ezrem menteni,aztán lehet nem is sikerül.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#43280) pistabyte


pistabyte
tag

Sziasztok.
Van egy Western Digital blue EZEX 1Tb-os vinyóm. Minden okés vele,de konkrétan a gépem leghangosabb része,és szeretném valahogy a motorzaját csökkenteni. Anno a Samsung vinyómnál volt ilyen állítási lehetőség Hard Disk sentinel alatt,de ennél az ezex-nél sajnos nem találok ilyesmit.

Tudnátok esetleg valami programot vagy megoldást a motorzaj csökkentésére?

(#43281) pjen válasza smallmer (#43265) üzenetére


pjen
félisten

Azért írtam szervízt vagy boltot.Én már párszor vittem be boltba alkatrészt ilyen céllal és nem emlékszem,hogy pénzt kértek volna.Persze kis üzletbe ahol nincs külön műhely.

(#43282) NoMagix


NoMagix
addikt

Üdv,

van egy Seagate barracuda 7200 250Gb vinyóm, ami időnként furcsa hangot ad, a fej mozgását hallom mintha kiakadna és próbálkozna valamivel (sajnos a hangot nem tudom körbeírni), közben megy a rendszer, viszont néha néha belassul.
Most reggel az első bekapcsolásnál jelzett a win10, hogy meghajtóproblémák miatt vizsgálódik, javít, majd újraindítást kért.
A Sentinel szerint 100/100%-os, működési ideje 330 nap, 2586 indulás/leállással!
Kukázzam vagy nevezzem át külsős adattárolásra?

(#43283) Space marine


Space marine
aktív tag

Sziasztok! Adott egy Acer Aspire 7520 aminek a vinyóját kikaptuk és gondoltuk rádugjuk az asztali gépre.. Nem ismerte fel, visszaraktuk. A vége az lett, hogy error kódot dobott visszarakás után, kérte a nem létező jelszavat. 3x próbálkoztunk most már másik hibakódot dob :(
Van megoldás? A tulaj elmúlt 10év emlékei rajta vannak a HDD-n, nem szeretné bukni őket :(

(#43284) NoMagix válasza Space marine (#43283) üzenetére


NoMagix
addikt

USB-vel próbáltad rákötni a másik gépre, persze ha van olyan külsős eszközöd?!

(#43285) Space marine válasza NoMagix (#43284) üzenetére


Space marine
aktív tag

elsőnek 1 külső házba raktam bele utána már házbontás és sata kábel..

(#43286) phollosi válasza King Unique (#43246) üzenetére


phollosi
csendes tag

Jelentem, Linux alatt minden elérhető volt, adatok átmásolva, vinyó újraformázva, minden tuti. Nagyon szépen köszönöm a segítséget!! ;)

(#43287) liksoft válasza Space marine (#43283) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Adatmentéses cég ha van hozzá eszköze. Nem minden drive titkosítása oldható meg. A lapos BIOS-a kötötte a drive-ot magához jelszóval. Ez egyedi, és vagy kikapcsolható, vagy nem. Legtöbbször igen, és csak ezután szabad a drive-ot kivenni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43288) Space marine válasza liksoft (#43287) üzenetére


Space marine
aktív tag

kb 6-7éves gép, a tulaj nem is tudott róla :( mennyibe fájhat kb az ilyen megoldása? csak hogy mire számítson ha odáig jut a helyzet?

(#43289) Doky586 válasza Space marine (#43283) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A laptop biosában ATA jelszó volt beállítva..(?)
Resetelted a biost? Ha igen tedd vissza a laptopba és add meg a hdd(ata) jelszót újra. Asztali gép nem olvassa az ata jelszavas hddket.

(#43290) Space marine válasza Doky586 (#43289) üzenetére


Space marine
aktív tag

ATA jelszó?? ott csak annyit láttunk, hogy hdd password.. nem volt reset, ez a hdd jelszavakat is visszaállítja? :F úgy tudom, csak a bios jelszavat reseteli..

(#43291) Doky586 válasza Space marine (#43290) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha tudod a jelszót akkor a laptopba beírva újra látod a hddt mint régen, ha nem tudod akkor kicsi az esély bármire... :(

"úgy tudom, csak a bios jelszavat reseteli.."
Micsoda?

[ Szerkesztve ]

(#43292) Space marine válasza Doky586 (#43291) üzenetére


Space marine
aktív tag

ha tudnám a jelszót valszeg itt se lennék ;)

(#43293) liksoft válasza Doky586 (#43291) üzenetére


liksoft
nagyúr

3-szor elütötték, már más a hibaüzenet. A drive valószínűleg már zárolta is magát.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43294) Space marine válasza Doky586 (#43291) üzenetére


Space marine
aktív tag

a bios resetelés.. vagy csak keverem már valamivel :( kezdek ideges lenni emiatt a hülyeség miatt.. a csöcsnek jelszavazza le a gyártó :W még ha üzleti verzió lenne, mondjuk Thinkpad.. áhh..

(#43295) Space marine válasza liksoft (#43293) üzenetére


Space marine
aktív tag

ha a füllel hallható kattogás zárolást jelent akkor igen :(

(#43296) Doky586 válasza Space marine (#43294) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

NEM a gyártó... hanem a felhasználó .. még évekkel ezelőtt..

Erre való a védelem, csak sok user azt se tudja mit állítgat, aztán ez a vége..
De ha van a hdd-ről mentése (ahogy illik) akkor no problem, csak a hdd kukázható, az adatok visszamásolhatók egy új hdd-re a mentésből.

[ Szerkesztve ]

(#43297) liksoft válasza Space marine (#43295) üzenetére


liksoft
nagyúr

A kattogás általában nem zárolás, hanem olvasási hiba szokott lenni (persze a random felülírást esetleg nem zárhatom ki, mert a típust sem ismerem, de a szekvenciális megsemmisítés, vagy olvasáskor 0 visszaadása a jellemzőbb). Erre viszont nem szokás jelszót kérnie a rendszernek. Így azt tudom mondani, vagy a felét árultad el a dolgoknak, vagy iszonyú pech, hogy így jelentkezik a drive halála. Adatmentésre leadható, de az ár a hibától, drive méretétől, korától is változhat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43298) Saltwater válasza Space marine (#43295) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Mi a merevlemez pontos modellszáma?
Létezik olyan típus, ami beolvassa a rendszerterületet (és kér jelszót), de ha a hibás fej nem a 0-ás, akkor kattog annak ellenére, hogy készenlétbe állt.

https://hdd-adatmentes.hu

(#43299) Space marine


Space marine
aktív tag

Asszem, most kell homokot szórnom a fejemre.. sikerült összecserélnem a másik HDD-vel / amiről tudom, hogy le van védve / és vissza helyezve a notiba él és virul.. :W :W :F Elnézést srácok és köszönöm a segítséget! :(

[ Szerkesztve ]

(#43300) liksoft válasza Space marine (#43299) üzenetére


liksoft
nagyúr

Csak ennyi baj legyen! De mennyien boldogok lennénk, ha ennyivel megúszhatnánk az életben! ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.