Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#44376) wulfgar


wulfgar
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségetek kérni, a hétvégén vettem egy SSD meghajtót, és ennek beüzemelésével kapcsolatban lenne pár kérdésem.

Az alaplapom: ASUS P7P55D

SSD: Kingston fury 120 G (sata3)

Az ssd-t betettem, majd a win8 telepítőjével megformáztam és így tettem rá a windowst. Minden szuper, jól működik, gyors, azonban utána olvastam, hogy van-e olyan beállítás, amit szükséges elvégezni.

Találtam egy ilyen cikket

http://logout.hu/bejegyzes/gaabbaa/ssd_beutemezese_a_gyakorlatban.html

, amiben a találtakat rend szerint be is állítottam, kivéve párat azokra mindjárt rátérnék.

Talán a legfontosabb, olvastam valahol, hogy a BIOS-ban IDE-ről AHCI-ra kell állítani az ssd-t. A probléma az, hogy jelenleg IDE-n van, és ha átállítom AHCI-ra, nem indul el a windows… Hibát ír ki majd újraindul, majd újra, majd újra.

Feltettem egy merevlemez figyelő progit és ellenőriztem, hogy a TRIM rendben van-e, és azt írta, hogy az rendben működik. Ezt csak ezért jegyeztem itt meg, mert azt olvastam vhol, hogy az AHCI és a TRIM-nek van egymáshoz köze. Mi bajom lehet abból, ha IDE-n marad? Hogy tehetném át AHCI-ra?

Akkor rátérnék a cikkre:

Amiket NEM sikerült beállítanom (és nem tudom, hogy mennyire fontosak):

5. Hibernáció letiltás – a parancssor beírás után azt írja a gépem, hogy nincs jogosultságom ezt beállítani

7. Böngészési előzmények áthelyezése merevlemezre - beállítottam, azonban én Google Cromot használok, így gondolom a cromban is be kéne állítani valami hasonlót, de sajnos én nem találok a beállításokban ilyet.

ill, a 13. Crome Cache átirányítás – őszintén ez teljesen kínai volt nekem, mármint a leírás

Szeretném jelezni, hogy nem vagyok egy nagy számtek guru , csupán szeretném a legoptimálisabban beállítani az ssd-m, és szeretném, ha az élettartalma, vmelyest megnövekedne.

Véleményetekre lennék kíváncsi, mi az, amit mindenképp be kéne még állítanom az optimálisabb működéshez.

Előre is nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget.

és bocsánat, hogy ilyen hosszú lett…

bocsánat ez még lemaradt: mivel nem kaptam kifejezetten sata3-as adatkábelt, "csak" sata kábellel kötöttem rá az SSD-t a sata3-as foglalatra. Ebből kifolyólag lehet esetleg lassúlás a normál állapothoz képest?

Gergő

[ Szerkesztve ]

Gergő

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.