Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) HAuser0 válasza Mezga Aladár (#2500) üzenetére


HAuser0
csendes tag

Kb ezt látom én is, ez az első satára kötött ssd gondolom.
Őszintén szólva ha itt belépkedek a mappákba, mintha nem is az én gépem lenne :D
Ide a rendszerhez tettem egyébként egy plusz mappát a zenékkel, de sem a gyökérbe, sem eggyel beljebb rakva nem láttam.
A75m-itx a lap.
Ha frissítem a library-t akkor ha nem is az elsőre, de mindenképp megszakad a kapcsolatom és már az istennek nem találják meg egymást a telefonnal, általában ilyenkor unom meg.

(#2502) Mezga Aladár válasza HAuser0 (#2501) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nas nincs?
Alapvetően hálózati lejátszásra készült a szoft.
A mappa engedélyei? Lehet ezért nem látja. Csak egy lemez van csatlakoztatva?
A szakadozásra nincs ötletem.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2503) HAuser0 válasza Mezga Aladár (#2502) üzenetére


HAuser0
csendes tag

Nincs NAS, csak gondoltam ha nem megy a Win már csak jó lehet :)
Köszönöm az eddigieket, meglátjuk végül sikerül-e -stabilra- beállítani :)

(#2504) Primary92


Primary92
senior tag

A Raspberry Pi Rev2.0 Modell B-hez lehet csatlakoztatni I2S DAC-ot? Ha igen, akkor mi a lábkiosztása?

(#2505) alphamooncam válasza tamasgal (#2496) üzenetére


alphamooncam
őstag

Szia !

Nekem ugyanazon a hardware-n van a a film ( Openelec) és a zene ( Daphile) lejátszó. Nem én csináltam de láttam hogyan.

Bootoláskor lehet választani, hogy mi induljon: Ubuntu, Openelec, Daphile.

Ubuntu azért kellett, mert annak van boot vezérlője. Amikor készült, viszonylag gyorsan megvolt -lehet azért mert profi informatikus volt aki csinálta :P - de az biztos, hogy nem kellett klasszikus értelemben programoznia.

A vas egy Brix j1900+120Gb SSD+4Gb RAM+NAS.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#2506) tamasgal válasza alphamooncam (#2505) üzenetére


tamasgal
senior tag

Nagyon szépen köszönöm, utána nézek a megfelelő topikban. Amikor bejön a oprenszer választó, egérrel vagy akár távirányítóval is lehet választani? A zene oprenszer távírányítható? Köszönöm

(#2507) alphamooncam válasza tamasgal (#2506) üzenetére


alphamooncam
őstag

Billentyűzeten kívül egérrel, és numerikus keypad-el is ( kurzor gombok + enter ) ki lehet választani melyik OS-t akarom indítani.

A Daphile haedless, ezért webes felületen táviránytható, én a telefonomon és az asztali , másik számítógépemről is tudom "távírányítani". A Logitech zeneszerverére épül a lejátszó, de találhatsz róla anyagot a neten bőven. Nálam jól muzsikál.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#2508) tamasgal válasza alphamooncam (#2507) üzenetére


tamasgal
senior tag

Köszönöm szépen, végülis egy egér elfér a kisgép mellett! Kipróbálom a napokban, persze nem biztos, hogy sikerül megoldanom. :D

[ Szerkesztve ]

(#2509) xxlongikaxx válasza Primary92 (#2504) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

(#2510) Primary92 válasza xxlongikaxx (#2509) üzenetére


Primary92
senior tag

Ez eddig oke, de nekem csak 26 lab van.

(#2511) xxlongikaxx válasza Primary92 (#2510) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Sajna nincs most idom belemerulni a temaba de talan EZ segit. (Ha meg nem talaltad meg)

(#2512) Primary92 válasza xxlongikaxx (#2511) üzenetére


Primary92
senior tag

Ilyenem van. Fentebb rosszul írtam, mert nem REV2, hanem REV1 a kép alapján.

(#2513) Ribi válasza Primary92 (#2512) üzenetére


Ribi
nagyúr

(#2514) bogyo74 válasza HAuser0 (#2488) üzenetére


bogyo74
tag

Elindítottam a Voyage-MPD 0-9-5 és Volumio 1-55 Pendrive verzió-t, de annyira lassan tölti be a libraryt hogy ....

Nekem is volt olyan gondom, hogy egyetlen egy könyvtár a frissítés során fél óra volt, míg az összes többi könyvtárra összesen 10 mp volt nagyságrendileg.

Ez egy MPD bug, valami ignore fájlt tettem a könyvtárba, és akkor kihagyta.

Az mpd update valahogy tud verbose módban futni, vagy logolni, ott jól látszott, mivel van baja.

Bogyó

(#2515) Primary92 válasza Ribi (#2513) üzenetére


Primary92
senior tag

Nekem is ez volt a gyanúm, de mondom, lehet, hogy én bénázok. Mondjuk annyira nem baj, mert úgy is csak kölcsön darab.
Melyiket érdemes venni? B+?

(#2516) .DLL


.DLL
veterán

Sziasztok!

Akkor egy Win 10-es táblagép vagy mini PC, Intel Atom Z 3735F-fel a fedélzetén, elegendő és helytálló lehet-e minőségi zenehallgatásra?

Másra nem lenne használva, de a fájlokat hálózati meghajtóról kapná otthoni Wifi-n át, USB DAC lenne rákötve, és ennyi. Gyakorlatilag átmásolnám a Foobar lejátszási listámat, kattintanék a kis gépen, és a meghajtóról átmenne szépen a fájl a kisgépre, a rákötött DAC meg dekódolná. Kérdés a minőség, elbír ennyit egy ilyen mini pc?

(P.H.)

(#2517) Mezga Aladár válasza .DLL (#2516) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Maga a lejátszás nem fogyaszt sok hardvert. Ha a win10 gördülékenyen fut, akkor ez sem fog problémát okozni a gépnek. Max az on fly dsd to pcm.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2518) .DLL válasza Mezga Aladár (#2517) üzenetére


.DLL
veterán

Köszönöm!
DSD to PCM: Nem állok még a rendszerrel DSD színvonalon, úgyhogy nem is erőltetem amíg a lánc nem "ér fel hozzá". :)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#2519) Polllen válasza .DLL (#2516) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én utoljára egy miix 2-n próbáltam ki és annak win 8.1 alatt volt egy olyan érdekes feature-e, hogy ha kikapcsoltad a kijelzőt, a gép azonnal alvómódba ment. Szóval no foobar, csak ha aktív volt a kijelző.

Nexus 7 (2013)-n amúgy próbáltam a zenehallgatást, jó féle otg-vel szépen szól.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2520) .DLL válasza Polllen (#2519) üzenetére


.DLL
veterán

Köszi neked is!
Igen ez elég buta "feature", főleg ha kikapcsolhatatlan, beállíthatatlan egyéni ízlés szerint. (5 perc, 10 perc, 1 óra, stb.) Vagy ha más mód nincs a képernyő kikapcsolására (Energiagazdálkodási beállítások)).

Amúgy rájöttem, hogy nem fogok külön lejátszó építésébe.. :\ ugyanis a fő gépen amúgy csinálok minden mást is, videók nézegetése, filmezés, meg úgy általában minden amihez kell ahng és jó hang. Namármost a DAC-omat nem vihetem el, dedikáltan a kis zenelejátszó gépnek, mert akkor itt marad a fos alaplapi :D Nem lenne vészes, de azok a finomsági különbségek, a tér leképzése még egy nyamvadt YuTub videónál is kijön, egyszerűen kell a megszokott DAC-om a fő géphez. Nomeg erősítő-hangszóró lánc is csak egy van.

Szóval köszönöm mégegyszer a tapasztalatokat, de átgondolva nem lesz külön zenegép.
(az egész ötlet onnan indult ki, hogy a fő gépen még Win 7-et használok, ami most jól érzi magát, nem akarok vin 10-re frissíteni egyelőre.)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#2521) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Sziasztok!

Gondolkodom egy komolyabb láncba beilleszthető médialejátszó építésén a pi A modellből. Azért ebből, mert ez van itthon.

Tidal-ról szeretnék streamelni zenét. Ehhez a logitech szoftverét gondoltam servernek.
OS-nek pedig a picoreplayer-t gondoltam.

Kezdetben egy pi-fi digiről hallgatnám a muzsikát. (DAC van itthon)
Később vennék egy ilyet. (Ha a körülmények megkívánják.)

A végső cél pedig az egész bedobozolása, hogy szép és esztétikus legyen.

Van esetleg valami buktató amire nem gondoltam? Az ötlet egyszerűen kivitelezhetőnek tűnik, és lenne egy szépen szóló médialejátszóm, ami sokat is tud.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#2522) Mezga Aladár válasza Honkydoo (#2521) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Sajnos van. Pi1+hftwo sk használatnál produkálta a lémórszólódást, finoman pattogott a hang. Picoreplayer, volumio szoftverekkel. Inkább a hifiberry digi. Bár a hiface two szenzációs.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2523) Honkydoo válasza Mezga Aladár (#2522) üzenetére


Honkydoo
őstag

Köszi!

Ez a hiba vajon a belső usb hub bug miatt van?
Mert az A+ modellen nincs usb hub. Bocsánat, elfelejtettem írni, hogy nem sima A, hanem A+ van nekem. :B

Vennék hozzá egy külső hub-ot, mondjuk egy ilyet, és arra lennének rákötve az eszközök.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#2524) Mezga Aladár válasza Honkydoo (#2523) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igen a megosztott lan/usb miatt pattog.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2525) envagyok


envagyok
veterán

Van egy Intel Z3735F-es tabletem giga rammal, 16gb flashal.
Mivel csak nevetséges áron tudnám eladni (Egy cubox-i árának a feléért) ezért gondolkodtam, hogy befognám zene lejátszónak. (videónak azért nem jó, mert néha throttlingol videolejátszás közben)
Az lenne a legjobb, ha használná a kijelzőt is, esetleg érintővezérlésre, albumok kiválasztására, stb.
Tartóállványom, usb hubom ami tölt is közben, infravevőm, usb-lan átalakítóm van hozzá.
Érdekelne, milyen usb dacot érdemes venni (bár hdmi kimenete is van) és milyen szoftver lenne erre legalkalmasabb (borítóképek, stb.) aminek a legjobb hangja van. Hang szempontból a kodi nem jött be, illetve linux is jó lenne, bár szerintem reménytelen (uefi32 bios, hiányzó linux driverek)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2526) envagyok


envagyok
veterán

Ehhez mit szóltok?
http://m.aliexpress.com/item/32562258520.html

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2527) Patice válasza envagyok (#2526) üzenetére


Patice
Topikgazda

Akár jó is lehet.

Mivel fogod tápolni?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2528) HAuser0 válasza bogyo74 (#2514) üzenetére


HAuser0
csendes tag

Köszi, lehet majd megnézem egy-egy könyvtárral mit produkál :)

(#2529) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Nah, vannak fejlemények!
Felraktam a kis A+ ra a picoreplayert. :)) Nem volt triviális, ugyanis az usb lan adapteremet először nem ismerte fel. De szerencsére meg tudtam oldani. A picore v7 (arm 6) repoból átmásoltam a net-usb csomagot az SD-re a megfelelő mappába, és beírtam a megfelelő fájlba, hogy ezt is töltse be boot-oláskor, és így már ment a dolog. :C

Volt nekem itthon, ez a digi pi de borzalmas hangja van. :( Ez a modul tényleg ennyire rossz, vagy valami más baja van?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#2530) Honkydoo válasza Honkydoo (#2529) üzenetére


Honkydoo
őstag

Változás történt.
Vettem egy usb hub-ot és rákötöttem közvetlenül a dac-ot + az usb lan átalakítót.
Gyönyörűen szól! :Y :Y
Még nem hallottam ennyire szépen szólni a DAC-omat!

El is gondolkodtam, kell e nekem az usb coax átalakító. Majd meglátom, egyelőre jó így is. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#2531) Mezga Aladár válasza Honkydoo (#2530) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:C

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2532) Honkydoo válasza Mezga Aladár (#2531) üzenetére


Honkydoo
őstag

Nem gondoltam volna, hogy ekkora különbség van a digitális jel és jel között ugyanabból a hangfájlból. :Y
Tényleg meglepett.

Más:
Egyébként a pattogást én is tapasztalom, de nagyon ritka kb egy órája hallgatom és talán egyszer-kétszer hallottam egy pattanást.
Nem tudom, hogy az m2tech usb -> coax adapternél mennyire lenne gyakori, illetve számít e, hogy én saját hub-ot használok, mivel az A+-on nincs usb hub.

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#2533) liszi70 válasza Honkydoo (#2532) üzenetére


liszi70
nagyúr

"ekkora különbség van a digitális jel és jel között"

Nincs ekkora különbség "digitális jel és jel között", ott a feldolgozással és hanggá alakítással voltak gondok. :)

(#2534) Mezga Aladár válasza Honkydoo (#2532) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Egyébként a pattogást én is tapasztalom, de nagyon ritka kb egy órája hallgatom és talán egyszer-kétszer hallottam egy pattanást.

Most nem koaxon csatlakozok a dac-hoz? Közvetlen usb?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2535) Honkydoo válasza Mezga Aladár (#2534) üzenetére


Honkydoo
őstag

Igen.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#2536) Mezga Aladár válasza Honkydoo (#2535) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Próbáld pl 24/192 zenével. Nálam ott nőtt a pattogások száma. Honnan eteted? Lan, hdd?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2537) Honkydoo válasza Mezga Aladár (#2536) üzenetére


Honkydoo
őstag

Közvetlenül USB-vel kapcsolódik a DAC-om a pi-hez. :)

Szerk.:
Rendben, megpróbálom. Tidal FLAC-ot hallgatok. A squeezebox server jelenleg a laptopomon fut és wifin vagyok. A pi pedig kábelen kapcsolódik ugyanarra a routerre.

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#2538) Mezga Aladár válasza Honkydoo (#2537) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Valószínűleg azt a hibát hallod. Milyen dac. Lehet h., abban is egy jó usb átalakító van.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2539) Honkydoo válasza Mezga Aladár (#2538) üzenetére


Honkydoo
őstag

Ő a szerencsés: Audio-GD NFB5

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#2540) Mezga Aladár válasza Honkydoo (#2539) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem gondolnám h., ehhez kellene usb to koax átalakító. Az nem derült ki milyen usb chip van benne. Arról viszont olvastam, lehet az audiogd dac-okat lehet upgrad-ni. Persze ha kevésnek találod.
A mostani problémádra nem tudok megoldást. Usb-n valószinüleg megmarad ez a hiba, Csak egy i2s csatlakozású koax kimenet lenne járható. De ezek közül melyik szól jól?
Talán ha nem kínai noname eszközt próbálnál. :) Pl hifiberry digi.
Olvass vissza ki mit használ pihez.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2541) Honkydoo válasza Mezga Aladár (#2540) üzenetére


Honkydoo
őstag

Köszönöm a tanácsokat! Szerintem jó lesz így. :R

Még az jutott eszembe, hogy lehet venni arduino shield-et a pi-hez, és arra egy ethernet portot rátenni.
Mondjuk a driver itt kérdéses. Kell? Ha kell akkor milyen? Meg annyira nem vagyok otthon a műszerészetben, hogy tudjam, járható e egyáltalán ez az út?

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#2542) Mezga Aladár válasza Honkydoo (#2541) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Passz.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2543) Honkydoo válasza Mezga Aladár (#2542) üzenetére


Honkydoo
őstag

Megkérdezem az egyik ismerősömet, ő elég sokat bűvészkedett arduino-val. Meg ismerek pár mérnököt is.
Ha van valami értelmes eredmény beszámolok.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#2544) Patice


Patice
Topikgazda

Mai érdekesség:

Ugye, van nekem egy ilyen HTPC-m, amire ennek a fórumnak az elején leírt Ubuntu Servert (15.10) és az EGL-es Kodi-t raktam föl a jó kép és hangminőségért.

Aztán jött az ötlet, hogy mi lenne, ha az mpd-t is felraknám, mivel az Ubi Debian alapú, ezért van a hivatalos repo-kban mpd is. Nosza, rápróbáltam. Felraktam.

Aztán megcsináltam azokat az alapokat, amiket Mézga Aladár már leírt a Voyage MPD-re, csak átalakítottam a rendszeremhez, NAS-omhoz megfelelően a lépéseket.

A Bladelius DAC-ommal is és a FiiO fejeserősítős DAC-ommal is tökéletesen működik! :C (A két DAC-hoz persze más-más mpd.conf beállítás kellett.)

A vezérlés maradt továbbra is Android + MPDDroid. Az adatbázis felépítése után ugyan olyan fürge volt a lejátszás, mint a kockámmal.

Extra: az N3150-es proci már elég erős a lejátszás közbeni DSD --> PCM átalakításhoz. :))

Extra2: az MPD zenelejátszása és a Kodi filmlejátszása egyáltalán nem zavarta egymást. Miközben fejessel a fejemen hallgattam a DSD-s zenét, közben elindítottam egy filmet a Kodin és szépen szólt a HDMI-n keresztül a film hangja a TV-n. Szaggatás, röccenés, döccenés nem volt. :Y

Ubuntu Server 15.10-re még nem találtam Real Time kernelt, de ami késik nem múlik. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2545) Tomacko válasza Mezga Aladár (#2540) üzenetére


Tomacko
senior tag

A fejeserősítő DAC fórum részen a hozzáértők szerint a jelen piacon ár-érték arányban kimagaslóan a legjobbak az XMOS lapok az USB-koax átalakításra.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#2546) Mezga Aladár válasza Tomacko (#2545) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem is mondtam az ellenkezőjét. Viszont nem láttam h., milyen átalakító van az audiogd dac-ban.
Ergo így nem teszek ajánlást. A kolléga füle is azt mutatta h., usb bemenetről jól szólt.
Nekem is xmos van a dac-ban.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2547) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Véleményetek szerint van különbség a 3 lejátszó hangminősége között?

- MPC-HC (wasapi)
- PlayPCMWin
- Foobar (wasapi)

Vagy ha már egyébként is MPC-HC-t használok filmezésre (madVR/ReClock) akkor tökéletesen elég a külső DAC/AMP+fejesnek a lejátszó, és teljesen felesleges mást használni külön audio-ra?

:R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#2548) PuMbA válasza Archttila (#2547) üzenetére


PuMbA
titán

Van, a PlayPCMWin "kiemeli" a magas hangokat és vékonyabban szólaltatja meg a zenéket, egyébként a másik kettő teljesen jó megoldás :)

[ Szerkesztve ]

(#2549) Primary92


Primary92
senior tag

RPi B+-t honnan lehet a legolcsóbban beszerezni?

(#2550) Mezga Aladár válasza Archttila (#2547) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

foobar +1

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.