Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) Polllen válasza Patice (#3448) üzenetére


Polllen
nagyúr

Meglesem az iFi power-t, eddig csak a tomanek féle lináris tápon gondolkodtam, igaz egy "kicsivel" drágább.

Meg is néztem az iFi-t ez csak 5V / 2.1A, nem lesz az kevés? RPI 3-hoz 5V / 3At ajánlanak.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3452) Patice válasza Polllen (#3451) üzenetére


Patice
Topikgazda

Egyszer megmértem, hogy a kocka rákötve a Bladival mennyit eszik, 7-8W-ot mértem zenelejátszás közben, ami kevesebb, mint 2A áramfölvételt jelent, szóval szerintem bírnia kell majd az iFi-nek mindkettőt. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3453) Polllen válasza Patice (#3452) üzenetére


Polllen
nagyúr

És a bladi is a kockáról kapta az áramot?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3454) Patice válasza Polllen (#3453) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3455) Polllen válasza Patice (#3454) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az nem rossz.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3456) Ereshkigal válasza Patice (#3448) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Noob kérdés: ez a RoonBridge miért jobb, mint mondjuk a upmpdcli/minimserver?

[ Szerkesztve ]

(#3457) Polllen


Polllen
nagyúr

A DAC-s topikban nagyon nem mozdultak rá, uh rendelés előtt itt is megkérdezem, használ valaki rpi-vel i2s dac-t? És ha igen, milyet? Külső dac-kal hallgatta már össze?

3 fajtát nézegettem eddig és természetesen mindegyiket ajnározzák, de azért rendelés előtt jó lenne valami helyi tapasztalat is...

Amiket kinéztem:
- Iqaudio pi-dac+
- MamboBerry Dac+
- Allo Piano hi-fi dac

Az első és utolsó között árban alig van különbség, a Mambo már drágább, de ezt dicsérték a legjobban. Mondjuk a sabre chip miatt ettől tartok a legjobban... Nem jó körítés mellett nagyon száraz a hangja.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3458) Polllen


Polllen
nagyúr

Időközben feldobtam egy pendrive-ra a volumio 2.0-ból a legfrissebb x86-s build-t. Asztali gépen csak akkor indult el, miután letiltottam bios-ból az intel vga-t. (Értelemszerűen van dvga. :) )

TV-n a webui valami ocsmány, olyan mintha 320x240 lenne a felbontás. Máshonnan megnyitva a volumio.local-t teljesen rendben van az UI.
Nincs airplay. Viszont a hangja kellemes. Összehallgattam a kedvenc ubuntu studio-val és melegebb a hangzása, de más eltérés nem nagyon van. Egy pendrive-n megtartom, illetve egy shairport-sync-t megpróbálok még ráhegeszteni.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3459) Patice válasza Ereshkigal (#3456) üzenetére


Patice
Topikgazda

Azért (elméletileg), mert a Roon saját stream protokollt írt magának (RAAT), ami az elterjedttől eltérő módon működteti a rendszert és így - elméletileg - jobb hang hozható ki a meglévő rendszerből. (Bővebben olvashatsz erről a Roon oldalán.)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3460) tsilver válasza Polllen (#3451) üzenetére


tsilver
aktív tag

azt mondják ha nem raksz rá külső vinyót akkor a 2.1a is elég a RPi3-nak

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#3461) Polllen válasza tsilver (#3460) üzenetére


Polllen
nagyúr

Külső HDD-ből szigorúan csak saját tápos kerülhet rá nálam, mert ezeknek a tápellátás szokott a haláluk lenni. Most is egy 3,5"-s red van egy sharkoon házban ilyen célra.

Amúgy megnéztem volumio-n keresztül kali-tól 17 EUR a posta. Így onnan csak 1 db tápot rendelni nem biztos, hogy megéri. A relocker-be egyelőre nem ruházok be, csak egy mamboberry LS-be, ezzel kompatibilis a relocker, uh később még fejleszthetem - már ha lesz benne annyi potenciál a mostani asztali dac-mhoz képest.

Ha valaki onnan rendelne (kali) tápot vagy mást, szóljon és megoszthatjuk a posta költséget.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3462) Ereshkigal válasza Patice (#3459) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Köszi! Átolvastam. Hiszek nekik. :D

(#3463) Fandango


Fandango
veterán

Használ valaki win 10 alatt Fidelizer+Process Lasso párost? Mi érdemes beállítani, ha a 2 együtt fut?

(#3464) Patice válasza Fandango (#3463) üzenetére


Patice
Topikgazda

Win10 + Fidelizert használtam már. De Fidelizer-ből csak a legalapabb optimalizálást, mert a következő szint már asszem kinyírja a hálózatot is. Az meg nekem nem pálya. :U

Process Lasso-t meg legalább 2 magtól érdemes használni, de jobb ha inkább még több fizikai magod van (HyperTreading nem ér).

Fidelizer + PL együttes használatáról nem tudok nyilatkozni.

PL-ből olvastam már, hogy van fizetős, audiofil változat is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3465) Dorian válasza Patice (#3464) üzenetére


Dorian
félisten

Nem így van, a Fidelizer full optimalizálás mellett is működik a hálózat, asszem be lehet pipálni, h az maradjon.
Én így használom.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3466) Fandango


Fandango
veterán

Az ingyenes és a fizetős Fidelizer között tényleg van hallható különbség mint ahogy a készítője állítja?

(#3467) Phülöp válasza envagyok (#3439) üzenetére


Phülöp
addikt

Van nekem egy olasz cimborám, kis manufaktúrája van erősítők, kábelek témájában. Elküldte nyáron az aktuális árlistáját (cégnév meg részletek direkt nincsenek).
[kép]

Gyártóként kevesebbet kér a termékekért, mint amennyi a forgalmazónál lecsapódik.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3468) envagyok válasza Phülöp (#3467) üzenetére


envagyok
veterán

Azért jó buli lehet egy 10000€-os cuccot 25000-ért eladni :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3469) Phülöp válasza envagyok (#3468) üzenetére


Phülöp
addikt

Főleg, ha a forgalmazó csak bizományba veszi be a cuccodat - te belerakod az anyagot, kutatás-fejlesztést, műhelyt tartasz fenn, mérnököket és és egyéb szakikat fizetsz meg, helyet bérelsz a nemzetközi audio show-kon, a forgalmazó viszont csak felrakja a vasadat egy polcra az üzletében meg kibővíti az árlistáját pár tétellel.
Az arány durva. Nagyon.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3470) Polllen válasza Polllen (#3458) üzenetére


Polllen
nagyúr

Most hogy elég sokat hallgattam, azt kell mondjam, h a volumio tisztábban, de laposabban szól, mint a win vagy ubuntu stúdió. Heavy metalnál hiányzik egy kis karcosság. Gondoltam kipróbálni voyage-t is, de nem látja a denon dac-t. Másnál nem láttam ilyen gondot, uh nem tudom mi lehet.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3471) Patice válasza Polllen (#3470) üzenetére


Patice
Topikgazda

Voyage esetén SSH-n belépve módosítani kell az /etc/mpd.conf fájlt, hogy működjön a DAC.

Leírás....

Ha Denon DA300-as DAC-ról van szó, akkor annak működnie kell Linux-szal. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3472) Polllen válasza Patice (#3471) üzenetére


Polllen
nagyúr

Működik is, de voyage alatt alsamixer-ben nem látom a DAC-t, így nem is tudom, hogy mi a hw azonosító, hogy beállítsam...
Letiltott vga mellett van egy intel és egy nvidia zajkeltő. Az elsőt nem értem, a második meg a dvga. Alaplapi hangkártya és a denon meg sehol...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3473) Polllen


Polllen
nagyúr

x86-s volumio-ból kijött egy új verzió. Belekerült az airplay, a volumio hotspot. Más nem tudom mi változott.

iOS 10-vel viszont nálam nincs hang. Érdekes szerzet.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3474) Fandango válasza Fandango (#3466) üzenetére


Fandango
veterán

Erre valaki esetleg?

(#3475) Polllen válasza Fandango (#3474) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egyáltalán nem használom, uh nem tudok segíteni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3476) Patice válasza Polllen (#3472) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hülye kérdés, de be volt kapcsolva a DAC, amikor próbáltad? Esetleg másik USB-n nem próbáltad?

Többször találkoztam már Denon 300-as DAC-kal és eddig mindig probléma nélkül ment Linux-szal, Voyage-zsal, Volumio-val, stb. Nálam a kockával és normál PC-vel is ment.

(#3466) Fandango:

Nem próbáltam még a fizetős verziót, de én úgy gondolom, hogy azért nem hiába kérnek el érte pénzt. Ugyan úgy ahogy az Audiophile Optimizer-ért, meg a Process Lasso-ért.

Valószínűleg meg lehet az optimalizációk nagy részét csinálni, csak az nem kevés idő és sok próbálgatás eredménye lehet (+ nem mellesleg nem árt, ha van hozzá olyan rendszered, amin hallod is a változást). Ha érzed magadban az erőt, akkor hajrá.

(#3470) Polllen:

Köszönjük a tapasztalatot! :R
Volumio netes leírások alapján jobb a közepekben és én is hasonlókat tapasztaltam. Elég zenei, de engem nem fogott meg annyira, mint pl. az optimalizált Voyage MuBox, vagy mostanában a Win10.

(#3473) Polllen:

Volumio 2 x86/x64: :C
Szerintem túl sok új szolgáltatás nem nagyon lesz, inkább a stabilitáson dolgoznak a fejlesztői, kíváncsian várom, hogy milyen lesz a "végleges", mert nekem még olyan alfa-béta érzésem volt a múltkori kipróbálás során.
Azt meg pláne várom, hogy a 2-es kijöjjön végre Cubox-i-re. :K

És a végére valami teljesen más:

A Synology Béta Programot hirdetett és többek között az Audio Station is fejlődik, pl:
- natív DSD lejátszás
- TAG-ek szerkesztése
- továbbfejlesztett felület

Úgy látom figyelik, hogy mi zajlik ezen a téren is, és egész jónak tűnő lesz a felület is, meg a böngészés az albumok között. :C

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3477) Polllen válasza Patice (#3476) üzenetére


Polllen
nagyúr

Természetesen be volt kapcsolva. :) Én is úgy tudom, hogy működnie kellene, de mégsem. Valószínűleg egy normál telepítés megoldaná (pendrive-ról használtam) vagy nem usb 3.0-ra kellene dugni, de annyira nem érdekel, időközben rendeltem egy rpi 3-t, majd osmc-re dobok MPD-t.

Az airplay azóta megjavult, de hallható minőségbeli különbség van az airplay és külső HDD-ről való lejásztás között utóbbi javára, uh hanyagolom. Kicsit még valóban béta. Vagy csak olyan olaszos... ;]

Nekem ez az új volumio egyértelműen jobban bejön, mint a win 10 + foobar 2000 (ram-ból lejátszással), főleg hogy van benne élet végre. Pedig ez utóbbi az évfordulós frissítéssel sokat javult, beérte az ubuntu studio-t. Lehet fidelizer-rel vagy egyéb mókolással a win10 jobb lenne, hiszen ez már egy jó ideje belakott rendszer ezer folyamattal, de így plug'n play a volumio tisztább. És sokkal kényelmesebb is. Pendrive bedug, bekapcs, aztán telefonról böngészőből normálisan megy a vezérlés.

Az új daphile-t is kipróbáltam, telefonon böngészőből nem skálázódik az UI, uh logitech squeeze controller ajánlott hozzá. Vagy 5"+ kijelző.
Hangkarakterre kilóg a win 10 + foobar 2000/ubuntu studio/volumio körből, valamiben jobb, valamiben nem, de itt sincs varázslat.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3478) Patice válasza Polllen (#3477) üzenetére


Patice
Topikgazda

"Valószínűleg egy normál telepítés megoldaná (pendrive-ról használtam)..."

Jaaa, hát akkor ez a megoldás. :))

Az új Volumio felület nekem is bejön, ezért várom, hogy legyen Cubox-ra, de idővel beszerzek majd a HTPC-be egy nagyobb SSD-t és akkor multiboot rendszert építhetek rá. :K

Vagy sz**ok a nagyobb SSD-re és megoldom valahogy a lemez nélküli használatot. :D

Nagyon érdekel a téma, mert egy erős szerverrel a teljes OP rendszer futhat a lejátszás helyétől távol, így még SSD sem kell a lejátszós gépbe, mert minden a RAM-ban lesz.

Szerencsére a Cubox-i is támogatja a PXE boot-ot, így azzal is lehet mókolni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3479) Polllen válasza Patice (#3478) üzenetére


Polllen
nagyúr

A volumio install nélkül fut pendrive-ról, teljesen ram-ból. Betöltéshez és a változtatások mentéséhez használja csak a pendrive-t. Simán kiköthető lenne minden hdd a gépből, viszont nem látom különösebb értelmét. Úgysem csinál semmit, csak ott van.
Pc-n én zenére csak ilyen rendszereket használok. Nem vagyok hajlandó dual boot-tal meg egyebekkel mahinálni. Bios-ban beállítottam, hogy ha usb-n bootolható rendszer van, az induljon és ennyi.

Egyébként ez egy klasszikus szerver-kliens gép kialakítás vagy "csak" egy hálózati meghajtóként funkcionál a szerver? Nem mintha bármelyiknek is komolyabb értelmét látnám. Az elsőnél ugye mindent a szerver végez és a kliens kvázi csak megjelenít, ide nem kell semmilyen komoly vas kliens oldalon lásd vékony kliensek. A másiknál meg nem sata-n, hanem LAN-n jön az adat. Azontúl, hogy lassabb, miben lesz jobb? LAN-n szerintem még több zajt szed össze, mint ssd-ről.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3480) Patice válasza Polllen (#3479) üzenetére


Patice
Topikgazda

"Simán kiköthető lenne minden hdd a gépből, viszont nem látom különösebb értelmét. Úgysem csinál semmit, csak ott van."

Hát először is ez a nem csinál semmit, csak ott van, azért egy kicsit árnyaltabb a valóságban. Persze rendszerfüggő, hogy kihallani-e a HDD-t vagy annak hiányát, de itt az alkalom, hogy kipróbáld. :K
Kíváncsi vagyok! Lehet én is kipróbálom a Volumio-val, hogy lehúzom az SSD-t és csak pen.

Nekem a dual boot a kényelmesebb (már ha meg lehet csinálni), mert penről nem lehet szerintem bármit futtatni (olvastam már a Windows to Go-ról, meg Linuxok esetében is elterjedt), de az is lehet, hogy tévedek.

"Egyébként ez egy klasszikus szerver-kliens gép kialakítás vagy "csak" egy hálózati meghajtóként funkcionál a szerver?"

Én nem klasszikus szerver-kliens felállásnak nevezném, mivel iSCSI esetén a merevlemez tulajdonképpen a szerveren egy nagy fájl, amit a kliens módosíthat. Pl. iSCSI lemezre telepíthető OP rendszer is. Abban igazad van, hogy itt a limitáló tényező a hálózat sebessége lesz, de egy zenelejátszásra kitalált OP rendszer általában nem túl nagy, a lejátszás folyamat sem egy hardverigényes folyamat így a HDD/SSD elhagyásából és a szerver-kliens aszinkronitás kikerüléséből adódó várható hangminőség javulás érdekel engem benne. Pl. Roon hálózati protokollja is hasonló elvre épül, valamiért ők is megcsinálták a fejlesztést. :B

A PXE boot az annyiban különbözik, hogy ebben az esetben az OP rendszer bootoláskor a szerverről töltődik be, nem pedig helyi lemezről, így tényleg minden a memóriából fut és még csak iSCSI lemezkép sem kell a szerveren. iSCSI-hez képest viszont talán bonyolultabb kivitelezni.

Amúgy ha nem telepíteni szeretnénk iSCSI-re OP rendszert, akkor úgy is ki lehet alakítani, mintha a kliens gépben lennének natívan a lemezek és így nem kell se SMB, se NFS, se DLNA. Szóval kikerülhető ezen protokollok használat is, ami az én meglátásom szerint szintén hozhat a konyhára, de az is lehet, hogy nem Ha lesz időm kipróbálom.

Ezekkel a kísérletezgetésekkel csak próbálkozom a jobb hang érdekében, mert érdekel, hogy szoftveres oldalon mi minden hat a kapott hangra.

Mert még mindig meggyőződésem, hogy a PC-s zenélés esetén, több, mint 50% a szoftverezés szerepe, csak átlagemberek nem akarnak foglalkozni ezzel. Nekem meg hobby.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3481) Polllen válasza Patice (#3480) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nálam a htpc játék gép is, uh van egy SSD és egy dvga. (Zene és egyebek pedig egy külső 3.0-s usb rack-ben.)
Ha nem lenne, már menne vissza a paneltáp, mert az elmúlt évek htpc próbálgatásaiból az hozta a legtöbbet. Így amikor bekerült a mostani fsp sfx tápom, itt is vesztettem a legtöbbet. Egy oprendszer cserebere vagy tweak sem tudott ennyit változtatni. Igaz, akkor még egy usb táplált xmos panel volt a forrás, most ezt a denon már kiváltotta.

Amúgy én azt mondanám, hogy 50% szoftver és 50% hw. És a hw-nál a táp vagy a tápszűrés a legfontosabb.

Futtatni pen-ről majdnem mindent lehet, inkább a konfigurálás szokott problémásabb lenni.
Szerintem ha az oprendszer teljesen ram-ból fut, kicsi lesz a különbség hogy ezt hálózati helyről töltötted be vagy pendrive-ról. Abban viszont igazad van, hogy ha nem húzom le az ssd-t, akkor még zajosíthat.
Ahogy mondtad, ki kell próbálni. Én biztosan nem fogok szerverrel mókolni, attól függetlenül, hogy a technikai megoldás nagyon tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3482) Polllen


Polllen
nagyúr

Megjött az RPI 3, elsőre egy Apple 5V/1,5A töltővel próbáltam ki, ami kicsit kevés, erről a Pi jelez is, de működik.

Volumioval tisztább & természetesebb hangot ad, mint a htpc-m. A hangszerek szeparációja is jobb.

Biztosan el lehet érni ezt htpc-vel is, de nálam ez nem állna meg 10k-ból (ennyi volt a Pi), uh egyelőre hanyagolom is a pc-t, mint USB forrás a dac-hoz. Tetszik.

Majd megnézem több töltővel is, h mennyit változik a hangja.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3483) Patice válasza Polllen (#3482) üzenetére


Patice
Topikgazda

:C Hajrá!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3484) envagyok válasza Polllen (#3482) üzenetére


envagyok
veterán

Az mitől lehet, hogy amikor még nem volt i2s dacom, Hdmi-n a volumio jobbnak tűnt, mint a libreelec/Kodi páros?
A kodin nem lehet javítani valahogyan?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3485) Patice válasza envagyok (#3484) üzenetére


Patice
Topikgazda

Éppmostanában próbálgattam htpc-n, hogy a Kodi, hogyan szól jobban, NFS-sel, vagy MinimServer UPnP megosztásával. Utóbbi nyert.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3486) Polllen válasza envagyok (#3484) üzenetére


Polllen
nagyúr

Itt jön ki az, amiről korábban beszélgettünk Patice fórumtárssal, a szoftver. Libreelec-re szerintem telepíthető MPD, én azzal javítanám a kodi hangját. (Vagyis megkerülném.)

Milyen i2s dac-d van?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3487) envagyok válasza Polllen (#3486) üzenetére


envagyok
veterán

PCM5XXX hifiberry dac+ klón.
Azzal még jobb lett.
Az onkyo tx-nr565-höz képest.
KB egálban van azzal, amikor a tx-nr3008ason az Erősítőn belül upnp-n hallgatom.
A kodi hdmi-n azon se az igazi

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3488) Polllen válasza envagyok (#3487) üzenetére


Polllen
nagyúr

Külső dac-kal volt szerencséd összehallgatni?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3489) envagyok


envagyok
veterán

https://m.aliexpress.com/item/32740150801.html?aff_click_id=57561532457f4f7cb993722845c950f3-1475207054744-00417-2u6jmaU&aff_platform=y

Vmi ilyesmi.
Külső daccal még nem hallgattam, de nekem elég.
A Tx-nr3008 se a gagyi kategória.
És mivel nekem ez így tökéletes, nem is szeretném meghallgatni a drágább/jobb megoldásokat, mert csak a szívem fájna.
Öreganyámnak elég volt a sokol rádió, másik öregapámnak pedig egy Videoton rádióerősítő Videoton hangfalakkal.
:)
Az usb dacokról amúgy is sok rosszat hallani, és a lényeg az, hogy ha becsukom a szemem, úgy érezzem mintha tényleg ott lennék.
Azt meg hogy kihalljam egy felvételből azt is, hogy hány fokos volt a levegő, vagy menstruált-e ének közben a művésznő, nem vágyok rá.
Ez olyan mikor a borról is megmondják, hány rigó szarta le a szőlőt ;)
Hifinél ráadásul 500000Ft/hangfal-erősítő szett felett már nüansznyi különbségért hatványozottan emelkedik az ár. Érdemes best buy-okat keresni, akár használtan, és mindennél többet ér a szoba akusztikáját rendbe tenni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3490) Polllen válasza envagyok (#3489) üzenetére


Polllen
nagyúr

A sarkos vélemény is vélemény. :P

A jack kimenetet használod rajta?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3491) envagyok válasza Polllen (#3490) üzenetére


envagyok
veterán

Az RCA-t.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3492) Polllen válasza Polllen (#3482) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mint kiderült, nem a töltő fej a kevés neki, hanem a hosszú kindle kábelt nem szereti a gép, nem tudja tartani stabilan a feszültséget. Egy rövidebb kábellel már nem jön a visszajelzés, hogy kevés lenne.

Kipróbáltam egy microsoft töltő fejjel is (5V/750ma) és ezzel sincs gondja. Viszont ezzel az asztali gép és az rpi hangját nem tudom megkülönböztetni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3493) Patice válasza Polllen (#3492) üzenetére


Patice
Topikgazda

Korábban beszéltünk a tápok esetében, hogy mennyit eszik a kocka+Bladi DAC együtt. A Kockához ugye 5V/3A tápot adtak gyárilag.
Kíváncsiságból most megint megmértem mennyit esznek együtt. Lidlis fogyasztásmérő szinte konstans 7W-ot mutat, néha 7,5-et. Ez 5V betáp esetén 1,5A áramot jelent, tehát ez kb. fél terhelés a jelenleginek.

iFi iPower 5V változat elméletileg bír 2,5 A-t. Úgy érzem elég lesz hozzá még így is és bírni kell addig, amíg a Bladi kap saját tápot. :))

Bladi nélkül Voyage MuBox: 3,5W

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3494) Patice


Patice
Topikgazda

Tegnap éjszaka kipróbáltam a kockát a FiiO E10-es füleserősítőmmel, Kácsás USB kábellel, kocka gyári tápjával (5-5,5W teljesítményfölvétel együtt).

Hogy ezt eddig miért nem így használtam?! :)) Jóval élethűbben, dinamikusabban, teresebben szól a kockáról (hálózatról) a zene, mint PC-ről.

Más:

Kodi v17 beta4 kijött, elég sokat foglalkoztak mostanában a zenei résszel is (pl. gapless playback). HTPC-n próbáltam már MinimServer kombinációval és elég jól szólt. :K Az USB DAC kezelés is jobbnak, stabilabbnak tűnik. DSD-t úgy láttam gond nélkül kezeli, bár szerintem átalakítja PCM-mé és úgy küldi ki.

Kockához úton az iFi iPower tápegység. Hétvégén újra át akarom rágni magam a Voyage MuBox tweakelésén, hogy anno mindent megcsináltam-e és igyekszem majd a FiiO-val többször meghallgatni, hogy mennyire hallható a változás.
+ Ha megvan a tweak, akkor jöhet a MuBox kiegészítése UPmpdCLI-vel.

Ugyanezt ki akarom próbálni a HTPC-n lévő Voyage MPD 0.9.5 verzióval. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3495) dgyuri0123 válasza Patice (#3494) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ez a Kácsás USB kábel nagyon jó ám. Simán becsaphat, ha nem mindenhez ugyanezt használod. :)
Mikor én is ezt használtam, elcsodálkoztam, mekkorát dobott a hangminőségen.

"csak a zene van"

(#3496) Dorian válasza dgyuri0123 (#3495) üzenetére


Dorian
félisten

Szóval ez egy megérős vétel?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3497) dgyuri0123 válasza Dorian (#3496) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Vicc érte 1700 pénz.

Csak hát ez mini B, az meg nem jó mindenhova.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#3498) Dorian válasza dgyuri0123 (#3497) üzenetére


Dorian
félisten

Ja látom. Van sima AB is, de 10x ennyiért. Nem látok logikát...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3499) dgyuri0123 válasza Dorian (#3498) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Azt meg én nem értem, A-B-ből miért nincs ugyanez USB2.0-ban, csak 3.0-ban.
Biztosan vennék belőle 3m-t.

"csak a zene van"

(#3500) Patice válasza Dorian (#3496) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én akkor vettem (ugyanennyiért) pár éve ezt a kábelt, amikor sikerült használtan lecsapni a FiiO E10-re. A Shure 240a fejesemhez szerintem tökéletes választás. A FiiO-hoz mellékelt gyári kábelt talán sosem használtam. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.