Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) dunkel válasza Patice (#3950) üzenetére


dunkel
őstag

Daphilenál fontos, hogy pont ezek a nevek kellenek, így leírva. Elvileg DaphileData lehet kisebb, de egyszer korábban megszívatott 10G-vel így nem kockáztattam.

DaphileBoot 1 ext4
DaphileData 20 ext4
APlinux 30 ext4

(#3952) Patice válasza dunkel (#3951) üzenetére


Patice
Topikgazda

:Y

Bazz, kezdenek ezek is akkorára hízni (mint én ;] ), mint a Win? Úgy érzem be kell majd vetnem a próbálkozásokhoz egy második SSD-t is. :))

Bár mostanában azt tapasztaltam, hogy a Win10 igen csak "lefogyott", korábban közel 30 gigát is megevett, de márciusban volt egy nagyobb frissítés, ami után le lehetett törölni egy csomó "Windows.old" szemetet, meg ideiglenes telepítési fájlokat, és lett kb. 12 GB a rendszer.

64 GB Samu 830-as SSD-re akkor megy a Win10, Ubuntu Server EGL-es Kodival és Voyage MPD 0.9.5.
256 GB Kingston SSD-re meg mehet a játék, második Win10-zel, Daphile-lal, AP Linuxszal, meg esetleg egy Voyage 11.0-val. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3953) mandju válasza dunkel (#3951) üzenetére


mandju
senior tag

Daphile összevetve egy win10 + j.river-rel hol lehet hangban?

Érdemes vele küzdeni?

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#3954) Patice


Patice
Topikgazda

Tegnap este ismét rápróbáltam a Volumio 2-re Raspberry 2B-n. Épp tegnap adták ki rá a legfrissebb verziót.

Kezd már alakulni a rendszer, ha épp nem szkenneli befelé zenéket, akkor elég reszponzív már, de még úgy érzem van még mit reszelni rajta, hogy olyan stabil legyen, mint az első.

Ha így haladnak a fejlesztésekkel, akkor év végére talán már egész használható lesz. Az X86 verzióról még nem tudok nyilatkozni.

Viszont Málnán nekem valamiért szarakodott a MoOde 3.1. Lehet, hogy a fizetőssé vált rendszer korábbi verziói már nem is fognak működni? :F

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3955) Polllen válasza mandju (#3953) üzenetére


Polllen
nagyúr

A daphile megy pendrive-ról is telepítés nélkül, így egyszerűen tesztelhető.

Win10+foobar-hoz képest tisztább és nyugodtabb hangú. De a win10 CU óta sokat csökkent a különbség közöttük, a win10 szépen jön fel hangban. Ez az eggyel régebbi verzióra igaz, a legújabbat még nem próbáltam.

Patice

Szerintem ilyen nincs. Elég sokáig használtam, észre se vettem, hogy van belőle fizetős, amíg nem akartam allo boss támogatást. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3956) dunkel válasza mandju (#3953) üzenetére


dunkel
őstag

Az előző verzió nekem valamivel jobban tetszett mint a w10 és jobban kézre is áll, így én már azt használom régóta.
Most erről az újról nyilván nem tudok mit mondani, 1 napos rendszerek és hardverek, DAC se volt 1 hónapja bekapcsolva. Ha majd döntés lesz, az max. a daphile-aplinux közt lehet, w10 nálam zenén nem játszik.

Küzdeni a Daphile-lal nem kell, annak a telepítése és vezérlése sem nagy mutatvány. Van hozzá install guide, nem bonyolult. Bonyolultabbá akkor válik, ha multi boot konfigot akarsz mert ő nem ad boot managert, csak ha egyedül van a lemezen.

(#3957) dunkel válasza Patice (#3952) üzenetére


dunkel
őstag

A Daphile-ban valami bug volt anno, a DB felhízott durván, megette a diszket aztán elhasalt. 20G-vel már nem csinált ilyet. De azóta biztos javították ezt.

Daphile használ 78 MB-t (megabájtot) a data partíción (~5000 számos archívum)
APLinux használ 3GB-t, nem tudom miért kért 25G minimumot.

Szerintem próbálkozhatsz kisebb partíciókkal is.

(#3958) Patice


Patice
Topikgazda

Közben kiderült, hogy csak az USB-n rákötött 3TB GPT partíciós HDD-t nem komálja. :D

(Vinném ismerőshöz demózni a Málna + Hifiberry Digi+ Pro kombót, aztán gondoltam befogom a zenei adatbázisom biztonsági mentését. Vagy mégse. :)) )

(#3957) dunkel:

Köszi az infókat! :R Kíváncsi leszek a véleményedre a Daphile vs. AP Linux meghallgatása után.

Én a multiboot-ot úgy szoktam elkövetni, hogy a szűz SSD-re először felmegy a Win10, ez megcsinálja magának a boot partíciót, egy recovery-t, meg a sajátját. Utána jön az Ubuntu Server, amiben a partícionáláskor meg lehet csinálni előre több partíciót is és a Win által létrehozott boot partícióba tudja rakni a GRUB2-őt is. Így a többi Linux, amikben sokszor nincs partíciókezelő, azokban csak listázni kell a partíciókat és megadni, hogy melyik melyik legyen.

Így nem hiszem, hogy sok gondom lesz majd telepítéskor, bár elsőre nem hiszem, hogy minden klappolni fog. Ezért akarok bevetni két SSD-t, mert a kisebbre a 3 rendszer elfér, mert használtam már így, a nagyra meg felférhet több is, csak idő, míg eljátszom ezeket a köröket.

Ez az adatbázis dolog érdekes. Voyage MuBox a kockán a szerveren lévő kb. 8 TB zenei halmazt feldolgozta egy majdnem 42 MB-os fájlba. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3959) DonCosta válasza Patice (#3954) üzenetére


DonCosta
tag

Próbáltad esetleg az Airplay-t is? Az előző verzió(k)nál azzal voltak problémái ezért vetettem el a használatát.

Köszi!

(#3960) Polllen válasza DonCosta (#3959) üzenetére


Polllen
nagyúr

Moode 3.1 és volumio alatt is működik az airplay.

Annyi bajom van vele, hogy volumio esetén hallhatóan ront a minőségen. Pl. spotify airplay-n rosszabb, mint spotify direktben volumio alól. Ami azért ciki...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3961) pekariki93


pekariki93
újonc

Sziasztok!

Raspberry pi3-ra keresek valami hálózat nélkül is működő zenelejátszó rendszert. Hdmi-s monitorról szeretném használni. CM6631 usb receivert hajtana. Valami tippetek van, hogy mit lenne érdemes felrakni rá?

(#3962) dunkel válasza Patice (#3958) üzenetére


dunkel
őstag

Daphile 17.05 vs APLinux v4

Nálam az APLinux a nyerő. Levegősebb, teresebb, szárazabb hang. Önkéntelenül is mindig azt választom a boot menüben. Szerintem megéri küzdeni vele és kipróbálni.
A New music opció viszont hiányzik az MPDroidból ami a squeezenél megvolt.

(#3963) Patice válasza dunkel (#3962) üzenetére


Patice
Topikgazda

:R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3964) Polllen válasza pekariki93 (#3961) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az a baj, hogy nem nagyon van gui hozzájuk így és ha nincs hálózat, alapértelmezetten létrehoznak maguknak egy hotspot-t. Az általam próbált disztrók mind úgy voltak kialakítva, hogy valamivel hálózaton csatlakozol hozzá és úgy irányítod.

dunkel

Nálam a pendrive-ról futtatás alap, mert így nem kell mókolni. Sok dolgot frissítettek rajta, de szerintem ez a hangra nincs hatással.

Patice

Maradsz az USB-nél vagy találtál jobb spdif forrást? :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3965) Patice válasza Polllen (#3964) üzenetére


Patice
Topikgazda

A költségeket (és a házfelújítást is) figyelembe véve most még maradok az USB-nél, bár nagyon érdekelne, hogy a Raspi + HiFi Berry Digi+ Pro mit tudna egy bkercso-féle Moment DAC MKII-vel. :D

Az erősítőm (HTA-30) végre kész, már csak a figyelős bejáratási időszakon kell túlesnem (~100 óra körül tartok, kell még kb. ennyi).

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3966) Polllen válasza Patice (#3965) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha lesz fejes tali, majd összehozzuk. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3967) dunkel válasza Polllen (#3964) üzenetére


dunkel
őstag

Mi az üzenet számomra? Bocs nem jött át.

(#3968) Polllen válasza dunkel (#3967) üzenetére


Polllen
nagyúr

A daphile a nyerő, az update pedig csak a kötelező frissítések rajta.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3969) dunkel válasza Polllen (#3968) üzenetére


dunkel
őstag

Léci írd le miben jobb a Daphile mint az APLinux.

(#3970) Polllen válasza dunkel (#3969) üzenetére


Polllen
nagyúr

Benne volt az eredeti posztban, miért jobb szerintem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3971) dunkel válasza Polllen (#3970) üzenetére


dunkel
őstag

Azért jobb a Daphile mert futtatható pendriveról? Ezek szerint APLinuxot ki sem próbáltad?

Én 2 rendszer hangminőségéről írtam te meg a telepítésükről. Elbeszélünk egymás mellett?

[ Szerkesztve ]

(#3972) Polllen válasza dunkel (#3971) üzenetére


Polllen
nagyúr

De, próbáltam. Nem tudom miért pörögsz ízlésbeli kérdéseken.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3973) dunkel válasza Polllen (#3972) üzenetére


dunkel
őstag

Nem ízlésbeli kérdésen pörgök hanem értetlenkedek a hozzászólásodon mert nem látom hol és mikor nyilvánítottál véleményt a két lejátszó hangbéli különbségéről. Erre hivatkozol:
Nálam a pendrive-ról futtatás alap, mert így nem kell mókolni. Sok dolgot frissítettek rajta, de szerintem ez a hangra nincs hatással.

Ebből hol derül ki, hogy neked a Daphile jobban tetszik? Miben hallottad jobbnak? Ebből tényleg látni kellene? Eskü elolvastam már több mint tízszer.

(Más is segíthet rajtam ha látja a vergődésemet és érti mit írt és akar mondani a kolléga, köszi.)

Na AVX-re is látom be merte írni valaki: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3974) tsilver


tsilver
aktív tag

Pi3 hoz valamelyik disztribúciót rá lehet venni valahogy hogy kezelje a külső usb cd meghajtót?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#3975) Patice


Patice
Topikgazda

Ma esti próbálkozás eredménye: sikerült a Málna + HiFiberry Digi+ Pro kombón beüzemelni a Voyage MuBox-ot. :)) Egy régóta nem használt FiiO D3 DAC-ra kötöttem rá és egész jól szólt. Csak koaxon van alapzaj, amit nem tudom, hogy honnan szed össze a rendszer. Optikán ez nincs, viszont idegesítőbb a hangja. FiiO D3-nak saját kapcsi tápja van, Málna meg iFi iPower-ről megy. Digi kártya koax kimenete leválasztó trafóval elméletileg galvanikusan izolált, csak van egy megjegyzés a kártyánál. hogy ebben az esetben a DAC-nak földeltnek kell lennie. Hát lehet, hogy a kis D3-nál pont ez nem teljesül és ezért a zaj.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3976) Patice


Patice
Topikgazda

Az előbb érkezett: :DDD

AQ DragonFly Black v1.5 is már profitál belőle. Délután megkapja otthon a Bladelius is. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3977) Patice válasza Patice (#3976) üzenetére


Patice
Topikgazda

Eddigi tapasztalatok:

Bekötöttem itthon. A HTPC-ben van most egy Paul Pang V2 USB kártya, abba kötöttem be az iFit, és ebbe a Bladeliust AQ Carbon kábellel.

Hatás: GYÁáá... :Y

Teresebb, részletesebb, dinamikusabb minden. Sok apró, kicsi finom hang tűnt fel, tényleg leviszi a zajszintet a csába és így hagyja érvényesülni azt, ami az anyagban még ott van.
Gyerkőcök meséivel is egész pöpec. Rajzfilmek szinkronja persze nem olyan minőségi, de még ott is érezhető a hatása.

Ma sikerült a kockával kipróbálnom és sajnos nem olyan izgalmas és részletes, mint az előző esetben. Azaz kell az a tuning USB kártya a gépbe.

HTA-30 egész jól tolja... :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3978) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

tudna valaki segíteni bootmanager témában
win10 és daphile között?

[ Szerkesztve ]

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#3979) mandju válasza mandju (#3978) üzenetére


mandju
senior tag

Addig eljutottam, hogy külön partíción van a win 10 és megvan a daphileboot és daphiledata partíció is.
Daphile telepítve is van.

Viszont újraindítás után csak a win10 hajlandó indulni. easybcd progival megcsináltam a boot bejegyzést, meg is jelenik a daphile az indítási listában, de nem hajlandó bebootolni...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#3980) dunkel válasza mandju (#3979) üzenetére


dunkel
őstag

Ezt a megoldást én nem ismerem. Jó helyre mutat a boot bejegyzés? A daphileboot partícióra?

Nálam az a megoldás van, hogy felraktam egy grubot elébük mivel a daphile-é nem konfigolható. És akkor már az a grub akár lehet egy ap linuxban is. Voyage-ban grub (1) van, az APLinuxban grub2. Szerintem előbbivel könnyebb boldogulni.

(#3981) envagyok válasza mandju (#3979) üzenetére


envagyok
veterán

Secure boot van a biosban?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3982) mandju válasza envagyok (#3981) üzenetére


mandju
senior tag

Van, de ki van kapcsolva.

Dunkel

Grubot mivel tudok felrakni? Csak linux disztroval, vagy lehet külön telepíteni?

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#3983) dunkel válasza mandju (#3982) üzenetére


dunkel
őstag

Szerintem csak disztróval együtt de én nem vagyok annyira jártas linuxban.

(#3984) mandju válasza dunkel (#3983) üzenetére


mandju
senior tag

Feltettem a linux mint-et. Most már van GRUB-om, választható is a windows 10 és a linux mint.
Hogyan tudom elérni, hogy a daphile is választható legyen?

bújom a linuxos leírásokat, de még nem leltem rá a megoldásra...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#3985) dunkel válasza mandju (#3984) üzenetére


dunkel
őstag

Abban mi van grub2? Mivel van bootloadere a daphile-nak is, kell a mint grub listájára egy új bejegyzés ami oda mutat. Ezt chainloadingnak hívják. [link]

(#3986) mandju válasza dunkel (#3985) üzenetére


mandju
senior tag

sima grub van benne

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#3987) dunkel válasza mandju (#3986) üzenetére


dunkel
őstag

Akkor ez alapján: [link]

(#3988) mandju válasza dunkel (#3987) üzenetére


mandju
senior tag

Köszi!

még egy kérdés a grub.cfg fájlba kell ezeket beleszerkeszteni, aztán grub - update parancs?

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#3989) Patice válasza Patice (#3977) üzenetére


Patice
Topikgazda

Pár napja kipróbáltam az iFi nano iUSB3.0 tápot a FiiO E10 (első generációs) előtt. Igazából nem tudtam megítélni, hogy milyen hatással volt a hangra, mert folyton akadt a hang. Nem tudom pontosan mi volt a gond, próbáltam kikapcsolni a SoX resamplert a Foobarban (mert azt használom a 24/96 limit miatt), vagy növelni/csökeknteni a buffer méretét, WASAPI event/push mód külön bufferét is, de csak rosszabb lett a végeredmény (jobban szaggatott). Nem sikerült még rájönnöm, hogy ez ilyen és nem szereti egymást a két cucc, vagy beállításprobléma.

A másik érdekes dolog: médialejátszónak betettem a nappaliba ideiglenesen egy S905-ös boxot (Nexbox A95X), amíg a HTPC-t újrarakom multiboot rendszerben. A médiaboxszal (LibreELEC-kel) is szépen együttműködik az iFi, izgalmas, dinamikus hangja lett ezzel a kütyüvel is a filmeknek, de azért érezni, hogy nem túl tiszta, amiből kiindul: jóval idegesebb (jitteresebb?) hangú az egész és büntet, ha szar a forrás hangja (főleg ha MP3-ba tömörítve), elsőre meglepő volt, hogy milyen jól szól, aztán pár perc múlva már húztam a szám nagyobb hangerőn --> megnövekedett torzítás. Zenével is kipróbáltam és érdekes, hogy itt is folyton recsegéseket, mikroakadásokat hallottam, bármilyen felbontású zenével. Tippeltem arra, hogy a 48 kHz és többszörösei jobban fekszenek majd neki, de nem, azok is megreccsennek, de talán ritkábban, mint a 44,1 kHz és társai. Fura.

A HTPC-n a "Ping-Pong" kártyával semmi ilyesmit nem tapasztaltam se filmen, se zenén. Minden vaj sima, selymes, kellemes, lágy, hosszan hallgatható és ugyan akkor szórakoztató, figyelem fenntartó, részletes. --> Itt az ideje, hogy a HTPC házát moddingoljam és csináljak az extra USB kártyának kivágást a hátlapon. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3990) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok!

Bocs a nagyon láma kérdésért, nem vagyok nagy szaki a zenelejátszók világáben sem és sosem volt almás cuccom viszont egy barátom segítséget kért:
szeretne zenelejátszót, illetve jó lenne, ha az iphone-ján lévö anyagokat is ki tudná küldeni a hifijére. (van egy bluetooth-képes kompakt hifije, de az almás telefon csakazértsem isemei az aptx-et, és így borzasztóan szól...)
A kérdésem - össze lehet-e hozni pártízezer Ft-ból egy zenelegátszót, ami airplay-t is tud? Mondjuk rpi + allo + szoftver tud ilyet? Vagy egyéb ajánlott irány?

Köszi!
Laci

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#3991) Patice válasza Alabástrom (#3990) üzenetére


Patice
Topikgazda

Chromecast Audio a legolcsóbb, konyhakész megoldás.

Vagy milyen módon hallgat most zenét? Netről streamel, vagy NAS-ról, külső lemezről?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3992) Alabástrom válasza Patice (#3991) üzenetére


Alabástrom
senior tag

TV-be dugott pendrive-ról hallgat zenét, plusz internetrádió, net-stream.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#3993) tsilver válasza Patice (#3991) üzenetére


tsilver
aktív tag

Pi3+rune tud airplayt

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#3994) Alabástrom válasza tsilver (#3993) üzenetére


Alabástrom
senior tag

És Rune-hoz melyik rPi-re építhetö DAC-ot ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#3995) Patice válasza tsilver (#3993) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ez igaz.

Csak a Pi3 önmagában még nem tud zenélni. Kell még bele microSD kártya, táp, esetleg egy minimál akril ház és akkor még mindig csak a vacak analóg kimenetét tudod használni "zenélésre".

Elnézést, de nekem ez nem üti meg a megfelelő minőségű mércét.

(#3992) Alabástrom:

Akkor az előbb ajánlott CCA tökéletes választás lehet neki ilyen felhasználáshoz. Én és a családom is használunk belóle kettőt itthon és iPad mini-ről vezéreljük, Spotify, netrádió TuneIn alkalmazással, Tidal-lal is kompatibilis.

(#3994) Alabástrom:

Rpi-re építhető DAC-ból nagyon sokféle van sokféle áron. Én eddig csak a HiFiBerry DIGI+ Pro-t használtam egy darabig. Az digitális kimenetet csinált rá, elég jól is szólt, de már nincs meg (más irányba mentem tovább).

Amúgy HiFiBerry DAC-jai általánosságban jók, de ugye ott vannak az Allo HAT-jei: Piano, Cheapo, Boss, Just Boom, Mamboberry LS, IQAudio, és akkor még az Audiophonics I-Sabre DAC-ok (minimum 5-féle). És még sorolhatnám.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3996) Patice válasza Patice (#3989) üzenetére


Patice
Topikgazda

Folytatva a történetet:

Az előbb sikerült befejezni az újrarakott, triplaboot-os HTPC-met. OP rendszerek: Win10 CU (Creators Update, 1703), Ubuntu Server 16.04.2 EGL-es Kodival és Voyage MPD 0.9.5 (mert még ez a legjobb hangú).

Kipróbáltam és "sajnos" a Paul Pang V2 kártya marad a gépben. Nem rossz együtt a Bladelius USB DAC és az iFi nano iUSB3.0 táp, de marad még a páros hangjában egy jó adag idegesség és él, amit a PP kártyával sikerül "eltűntetni".
Ezzel a hármas kombóval nagyon kellemes, részletező, de nyugodt, hosszan hallgatható, zenei hangot kapok és szórakoztat. Élvezettel pakolom be a lejátszási listába a zenéket és király hallgatni a feszes, pontos, ugyanakkor kellő mennyiségű és elég mélyre menő mélyhangokat is.

Most kb. úgy érzem megvan az a hang, amit szerettem volna elérni viszonylag alacsony költségvetéssel és a meglévő cuccok felhasználásával / kiegészítésével.

A kocka sajnos így kiesett a pixisből. --> következő feladat: találjam ki, mi legyen a kockával. Ötletek: az eSATA csatiját kihasználva csinálhetnék belőle egy zenei backup szervert, és egy (meglévő) külső eSATA-s rack-et rákötve használhatnám második tárhelynek, biztonsági mentésnek. Másik lehetőség: szerzek hozzá egy kis méretű aszinkron USB-s DAC-ot és megy a konyhába zenelejátszónak, az ottani Chromecast Audio meg megy el a háztól. Harmadik lehetőség: eladom. :))

Korábban írtam itt a fórumban is, hogy beszereztem az iFi iPower 5V-os, alacsony zajú tápját a kockához. Aztán gondoltam fel lehetne használni ezt a tápot is a HTPC-hez, mivel a PP kártyának is 5V kell és megláttam, hogy amúgy a honlapon is egy opció a kiegészítő kábel a kártya külső tápolásához. :D
Ötletelés ON: a 20$ nekem sok azért az egy szem kábeldarabkáért és inkább megcsinálom magamnak egy beépíthető DC aljzattal és egy kábeles dobozban túrt Molex végű adapter-kábel beáldozásával. :DDD
Ha kész a kábel, akkor kipróbálás és ha hoz még ez is a hangon, akkor ezt is beépítem a HTPC házának hátsó lemezére. A PP kártyának is akarok csinálni kivágást (Dremel készleten), ennek meg csak egy furat kell.

Jövök majd, ha sikerül a projektet kiviteleznem. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3997) Ereshkigal válasza Patice (#3996) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Most miről kapja a tápot a pitypang? Ha PC-ről, akkor szerintem még fogsz javulást tapasztalni, ha kívülről táplálod meg jobb táppal.

(#3998) Patice válasza Ereshkigal (#3997) üzenetére


Patice
Topikgazda

Most még a PC paneltápjáról kapja a delejt.

Korábban az volt az elképzelésem, hogy veszek idővel egy HD-Plex Hi-Fi panletápot és egy hozzá való belső adaptert, de a kettő együtt elég húzós árban (>160$) és az iFi ugye korábbról adott volt, és elég ha csak az USB kártyát tápolom külön, mert a kemény 10W-ot kérő géphez eléggé overkill lenne a 400W-os paneltáp, meg egy 160W vagy 300W tápkocka. :))

Nem mellesleg a HD-Plex táp tud 10 mV alatti áramingadozást (ripple) mindegyik feszültségen, míg az iFi neten talált mérések alapján 5-6 uV-ot tud! :Y

Szóval bajnokpityu kollégánknak igaza volt, amikor azt hallottam tőle, hogy "inkább egy jobb kapcsi üzemű, mint egy feleslegesen drága (sok áramot elfűtő, alacsony hatékonyságú, stb.) lineáris táp". :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3999) dunkel válasza Patice (#3998) üzenetére


dunkel
őstag

Nagyon nem mindegy miről eteted a hdplexet. Még akkor sem ha az usb kártya külön tápról megy.Ezt bárki tudja prezentálni akinek van lin táp és kockatáp is.

(#4000) Patice válasza dunkel (#3999) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha bekerülne egy HD-Plex hifi paneltáp a gépembe, akkor már látnék/hallanék javulást, vagy csak akkor, ha ezt támogatnám meg kintről egy 19V-os lineáris táppal?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.