Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Köszi mindenkinek!
És az rPi power bankról hajtva jobb vagy külső tápról? Milyen hátránya van a power banknak?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5002) Polllen válasza Alabástrom (#5001) üzenetére


Polllen
nagyúr

Időnként lemerül és ezek sem erre lettek tervezve. Ugyanúgy találhatsz zajost. Nyilván a legolcsóbb kapcs tápoknál jobbak.

Én is használtam rpit így. Ugyanazon powerbank 1A-s portjával nem volt az igazi a hang, a 2.5A-sal pedig jó. Amiért váltottam az az volt, h kényelmetlen és az iPad töltőhöz képest nem volt előrelépés.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5003) a.gabriel válasza Panthera (#4993) üzenetére


a.gabriel
tag

Az igért screen shoot-ok

Innen nem tudom, hogyan tovább?
Hogyan kell beállítani, hogy a dac-t lássa a rendszer, és meg is szóllaljón róla a zene

Boot:

Menu jobb egérgombbal előhívás után

Dac setup

Dac setup > list cards

Dac setup > edit mpd/comf

A minőség az nem véletlen!

(#5004) Alabástrom válasza Polllen (#5002) üzenetére


Alabástrom
senior tag

OK, táp lesz. :)

Az ifi ipower-nek van micro USB csatlakozós változata (egyelőre nem találok), vagy mindenképpen adapterezni kell? Adatpert mindegy, milyet veszek?

És tudnátok valami pofás házat ajánlani rPi + DigiOne-hoz?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5005) Polllen válasza Alabástrom (#5004) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ahhoz szerintem gyári készlet jár.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5006) alphamooncam válasza Alabástrom (#5004) üzenetére


alphamooncam
őstag

[link] Nekem ilyen van fekete plexivel.

De. Ki kellett ékelgetnem a plexiket, hogy ne mozogjanak, viszont az eloxált csavarok faxák, így már kiékelve rendben van.

Már nem cserélem le drágábbra...

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#5007) Panthera válasza a.gabriel (#5003) üzenetére


Panthera
őstag

[Itt] látod a DAC-ot?

Az mpd.conf állományba kellene átírnod a keretes részt “hw:1,0”
vagy “hw:PCH” értékre?

Próbáld meg itt feltenni a kérdést, ha nem sikerül megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#5008) tsilver válasza Alabástrom (#5004) üzenetére


tsilver
aktív tag

ifi-vel (5V) rossz tapasztalatom volt.a legutóbbit itthon vettem karácsonykor de zajosabb volt mint a gagyi 3000ft-os kínai, vissza is vittem

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#5009) DonCosta válasza DonCosta (#4909) üzenetére


DonCosta
tag

Sziasztok!

Már régóta keresgéltem és az egyik kérdésemre most megírom a választ, hátha mást is érdekel.
"Multiroom audio házilag" volt a cél.
Többféle hardvert és többféle szoftvert próbáltam. Végül a picorePlayer lett a befutó mind szerver mind lejátszó oldalon. Szervernek beállítottam egy RPi 1B+ -t, vezetékes hálózaton rákötve a routerre (Logitech Media Server fut rajta picorePlayer alapon). Lejátszónak beszereztem néhányat itt a hardveraprón árult RPi 1A+ v1.1 -ből. (az A-s sorozat kisebb mint a B-s, csak egyetlen USB portja van, amibe egy wifi dongle került) Tápot szintén innen a hardverapróról szereztem. Hibátlanul működnek együtt.
Mindegyik lejátszón picorePlayer fut, automatikusan csatlakoznak a szerverre. Squeezer -alkalmazással tudom irányítani mobilrol/tabletről. A Logitech Média Server (LMS)-re telepíthető Spotify addon, Spotty néven ha jól emlékszem. (Sajnos csak prémium előfizetéssel működik) Ilyenkor azonban a telefonról a Spotify alkalmazásból is látszik az LMS szerver így onnan direktben is lehet a zenét küldeni a lejátszókra.
Számomra nagyon fontos volt, hogy ez a megoldás végre jól kezeli a szinkronizálást. Ez valószínű az azonos hardver és szoftver kiépítésnek köszönhető. Szabadon lehet csoportokba rendezni a lejátszókat, vagy külön külön más tartalmat lejátszani. További pozitív érdekesség, hogy ezt annak ellenére megoldja, hogy minden lejátszó a spotify-ról szedi a zenét. Látszanak a különböző szálak, de mégis egyetlen lejátszóként érzékeli az LMS szervert ezért egy sima előfizetéssel működik. :C
Squeezeren keresztül időzítő állítható be hogy mikor induljon el és lejátsza az éppen bent lévő lejátszási listát, majd mennyi idő múlva álljon le stb...
Hangkimenetre mindenki azt köt amit szeretne/tud/megengedhet magának. Nálam egyik RPi A-n egy Cirrus Logic kártya van ezen keresztül kötöttem aktív hangfalra, a többi a saját beépített jack kimenetén adja le a hangot. (tudom ez nem egy profi szint de kezdetnek, meg pl fürdőszobába megteszi és szépen bővíthető tetszőleges hangkimenetekre)

Ha valaki még hozzám hasonlóan érdeklődik olcsón, házilag kialakítható Multiroom Audio rendszer iránt bátran merem javasolni a picorePlayert + raspberry Pi-ket lejátszónak és LMS szervernek egyaránt (LMS szerver eredetileg nálam a synology NAS-on futott, de az megakadályozza a HDD-k leállítását, ezért inkább egy dedikált RPi lett kinevezve erre a feladatra)

Bocs hogy hosszú lett, remélem van akinek ötletet/segítséget nyújt a továbbiakban.

:R

(#5010) CNC-VelMart válasza Karaya (#4862) üzenetére


CNC-VelMart
csendes tag

DACberry ONE+ te honnan tudtad venni? Nagyon nem találom ebay/Ali... stb-n ("megbízható" helyek).
Magyar webshop/személyes átvét eladóknál se.
OSA-ról lehetne, de gondolom az nem ócsóért jönne, és ott se olyan ócó a cucc.

...Egyebet nem tudok elmondani, kérem kapcsolja ki. - Most engem felvesz?...

(#5011) Zanik


Zanik
addikt

Bakker, van ilyen topik? :))

Polllen, Patice! Miért nem irányítottatok át ide? :DDD

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#5012) Patice válasza Zanik (#5011) üzenetére


Patice
Topikgazda

Megtaláltad... :DD :C

Hol folytassuk?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5013) Zanik


Zanik
addikt

Ott, hogy akkor FLAC fájlok-hoz elég nekem a Koax kimenet, nem kell ‘clean’ USB lejátszó.
HifiBerry Digi+ Pro volt az elsődleges ötlet, de lehet bevállalom az Allo DigiOne Playert.
És vagy Volumio vagy Moode menne rá.

Amúgy azt lehet tudni hogy pontosan mi az amit az Allo jobban csinál mint a HifiBerry? Mitől tud jobb lenni egy S/PDIF kimenet?!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#5014) Polllen válasza Zanik (#5013) üzenetére


Polllen
nagyúr

Jobb/tisztább tápellátás, jobb órák, stb. Jobb design.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5015) Patice válasza Zanik (#5013) üzenetére


Patice
Topikgazda

Na akkor nézzük csak:


Adigitális jelet leszedni az RPi-ról nem nagy ügy, a GPIO tüskesorban van ugye I2S is, innen kivezethető a jel. Csak ezt ki is kell küldeni S/PDIF szabványnak megfelelően, a lényeg: itt jön a képbe az órajel, ez adja a megfelelő ciklusokat a jel csomagokban való továbbításának.
Ezek az órajelgenerátorok érzékenyek a tápáram ingadozásaira, ahogy változik kicsit a tápfesz úgy változik minimálisan a kapott órajel. Ez jitterként jelenik meg a digitális kimeneten.

Közös pontok:
- két órajelgenerátor
- majdnem ugyan azt a vevő chipet használják (WM8804 - hifiberry, WM8805 - Allo)
- galvanikusan leválasztott HAT
- az RPi-tól veszik az áramot

Ez alapján mi az, amit az Allo jobban csinált?
- több tápstabilizátort használtak az egyes komponensek áramellátásánál
- náluk van DC-DC konvertálás, megint csak a tisztább áramért
- nem hagyományos trafót használtak a kimenetek galvanikus izolációjára, hanem digitálisat (így kisebb a jelkésés)
- az optikai kimenetet egyszerűen elvetették, mert az optikai konverzió miatt nem lehetett volna eléggé lecsökkenteni a jittert

Ennyit tudtam így gyorsba összeszedni... :B

Még valami: ha már van fasza SPDIF jeled, akkor ne cseszd el szar kábellel. :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5016) Zanik válasza Patice (#5015) üzenetére


Zanik
addikt

Köszi a részletes kifejtést. Így viszont nem kérdés hogy megéri a DigiOne, mert annyival nem kerül többe, miközben a leírtak alapján lényegesen jobban megtervezett HAT.

Az pedig alap, hogy minőségi koax kábel kell. A házimozimhoz AQ Pearl-t és Black Lab-et használok. Illetve van itthon egy jobb Kácsa jack-RCA kábelem is.
Nem tudom hogy AQ-ból pl. egy Forest elég, vagy akkor már Cinnamon, esetleg Kácsából KCS-100? Illetve Polllen ajánlotta a Profigoldot is.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#5017) alphamooncam válasza Zanik (#5016) üzenetére


alphamooncam
őstag

AQ-t nem szeretem. Kácsát nem ismerem. Több mint egy évig Supra Trico-t használtam nagy megelégedéssel, azóta Mundorf arany-ezüst kábelét Rean dugókkal. Utóbbit Tompi TMP készítette. Ha komolyan gondolod hívd fel, próba ügyben, mert tényleg szakadéknyi különbség van.

Ebből kifolyólag a Supra eladó lett. Nem hirdetem sehol, de ha kell írj rám.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#5018) Szila|H| válasza alphamooncam (#5017) üzenetére


Szila|H|
tag

Csak érdekességképpen, mennyire nehéz/lehetetlen egy Allo-t ubuntuval összehozni (Volumio helyett) ? Pi-n jelenleg OpenHab szolgáltatások futnak és ez mellé gondoltam. Van még otthon egy Synology NAS is, arról mennének a FLAC fájlok, illetve konkrétan én Spotify-t telepítenék pi-re, ehhez gondoltam az Allo-t. Irányítás meg gondolom mehetne telefonról.

Life is better with a frenchie

(#5019) matyi94 válasza Szila|H| (#5018) üzenetére


matyi94
senior tag

Nem ismerem az OpenHab-et, ettől függetlenül semmi előnyét nem látom az Ubuntunak a Raspbianhez képest, cserébe viszont televan desktoporientált felesleggel.

Személyes tapasztalat: számtalan linux-okosítással töltött óra után be kellett lássam, jóval egyszerűbb venni az aprón még egy pi-t, mint ergonomikusan megoldani, hogy minden ugyanazon fusson. (sok disztrófaragással eltöltött óra vs. 1-2 órányi munkabérem)

Legyen szép napod!

(#5020) Patice válasza Zanik (#5016) üzenetére


Patice
Topikgazda

AQ-nak vannak jól sikerült kábelei, de nem szabad általánosítani.
Megbízható fülű ismerőseimtől hallottam, hogy pl. az AQ jelenlegi koax kábel kínálata felejtős azon az áron...
Nekem is van egy alap ProfiGold, de biztos vannak jobbak többért. Érdemes akár 10ezer fölé is menni kicsit.
A lényeg: próbálj ki többet, lehet nem lesz gyors, de a végeredményt erősen befolyásolja.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5021) Patice válasza Szila|H| (#5018) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem nem lehet nehéz. Debian-nal vannak csak tapasztalataim, de mivel az Ubuntu is Debian alapú ezért kb. ugyan az audio szempontból a két rendszer.
Ha a Pi-n Ubuntu Server fut és arra telepítettél eddig mindent, akkor a kártya felrakása után le kell csekkolni, hogy van-e ALSA + függőségek telepítve, ha ez megvan, akkor az ALSA conf-ban kell beállítani, hogy rendszer szinten lássa az OP rendszer az Allo kártyát, mint audio kimenet.
Ha ez is megvan, akkor kell egy UPnP Media Renderer front-end a rendszerhez, hogy lehessen rá audio-t küldeni. Asszem a Volumio is használja az UpMPDcli-t, ennek a függősége az MPD (Music Player Daemon), de lehet installkor fel is rakja magának (régen csináltam már ilyet).
Ha ez is sikerült, akkor a Synology NAS Audio Station-jének elméletileg már látnia is kell a Pi-t, mint audio végpont és a vezérlést a DS Audio mobilappal tudod intézni.
Spotify-hoz meg asszem a librespot a jobb út a hivataloshoz képest.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5022) Szila|H| válasza Patice (#5021) üzenetére


Szila|H|
tag

Hmmmm ezer köszönet és matyi94-nek is.
Megfontolandó még egy pi beszerzése, mert valószínű hogy az openHabos az előszobába lesz rakva.

De megnézem amiket írtál Patice, először jó lenne egy pi-ből kijönni. :R

Life is better with a frenchie

(#5023) Zanik válasza Patice (#5020) üzenetére


Zanik
addikt

QED-t szokták még dicsérni. Egy ilyen talán jó lehet: [link]

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#5024) Polllen válasza Patice (#5021) üzenetére


Polllen
nagyúr

Itt csak a driver lehet trükkös. A többi sima ügy.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5025) Patice válasza Polllen (#5024) üzenetére


Patice
Topikgazda

Linux alatt a driver a kernelben van.
Milyen driverre gondolsz?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5026) Polllen válasza Patice (#5025) üzenetére


Polllen
nagyúr

Arra bizony. Ha olyan driveruk van, amit tartalmaz, az szuper. Mert ezt úgy is lehet, hogy magadnak kell forgatni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5027) Patice válasza Polllen (#5026) üzenetére


Patice
Topikgazda

Allo digione esetében ez 2017-ben megtörtént....

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5028) Panthera válasza Patice (#5021) üzenetére


Panthera
őstag

Rpi-re felmennek egyes Linux disztribúciók? Nem mélyedtem meg bele, a Daphile-t írták hogy azt nem lehet feltenni. Akkor rosszul következtettem.

(#5029) Patice válasza Panthera (#5028) üzenetére


Patice
Topikgazda

Csak azok, amik RPi-re vannak készítve.
Bármelyiket nem tudod egyből felrakni, ha olyat akarsz, amiből nincs RPi verzió, akkor magadnak kell fordítani csomagokat mindenből...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5030) p76


p76
senior tag

(#5031) Zanik


Zanik
addikt

Allo DigiOne Player berendelve. Végül Volumio shopból rendeltem, mert pár euróval olcsóbb volt. :B
Aztán majd lehet egy másik kártyára rakok fel Moode-t, és meglátom melyik jön be jobban.
Kábelt még vennem kell, most ezt néztem: [link]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#5032) Polllen válasza Zanik (#5031) üzenetére


Polllen
nagyúr

Jónak tűnik a kábel.

Én nagyon régen nem használok volumio-t. Nem is hiányzik. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5033) Alabástrom válasza Patice (#5015) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Ha már ennyire benne vagy, leírnád kérlek azt is, hogy a DigiOne és a DigiOne Signature mennyiben más? Ott már több, mint kétszeres árkülönbség van.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5034) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Atlas Element és QED Performance koaxkábelek közül melyik ajánlottabb?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5035) Polllen válasza Alabástrom (#5034) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én az Atlas-t venném.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5036) Zanik válasza Alabástrom (#5034) üzenetére


Zanik
addikt

Én is az Atlast fogom venni. :K

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#5037) Patice válasza Zanik (#5031) üzenetére


Patice
Topikgazda

"Allo DigiOne Player berendelve."
:C :R

(#5033) Alabástrom:
Az Allo oldala nyilatkozik a különbségről:
"Our regular DigiOne has no equal.
In our quest for digital perfection we asked how we can improve the design and give you the ultimate DigiOne.
First, we decided to use more board space (we are using 2 boards), the PCB area increased 220%. First board is the “dirty side” and top board has the “clean side”. With the extra space, we used the best decoupling capacitors (film) on everything that’s important (clocks, buffers, flip flops). Also, with this extra space we added a supercap on the “clean side” so most of the electrons come from this onboard “buffer” (there is so much power onboard that DigiOne Sig can run a few seconds without any power attached to the clean side).
We also decided to use 2 power supplies. The “dirty power” needs 5V /2-3A (RPI power). The “clean side” needs about 100mA and accepts from 5V to 6V. You can use anything on it, linear power supply or pure batteries power.
Thirdly, we changed the clocks to the latest from NDK (ultralow jitter SDA) that have lower phase noise than the previous generation."

Gyors fordításban a lényeg:
1. Egy helyett két lapra pakolták az alkatrészeket, így sokkal több helyük volt és ahol számított, ott filmkondikat használtak. Ebben az implementációban a tápelátásnál ún. szuperkondenzátort is használnak (mint pl. az Allo BOSS-nál is).
2. Külön tápellátást kapott a digitális kiemenet - a "tiszta oldal" - és a többi - a "koszos oldal", kvázi az RPi.
3. Újabb/jobb/alacsonyabb fáziszajú NDK órákat építettek be.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5038) Alabástrom válasza Patice (#5037) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Köszi!

Esetleg van a topiclakók között, aki összehallgatta a kettőt (mármint DigiOne és DigiOne Signature)? Milyen láncon? Milyen különbséget érzékelt? (Sanszos, hogy az enyémnél sokkal komolyabb lánc és akkusztika kell, hogy érzékelhető legyen a különbség...)

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5039) Zanik válasza Alabástrom (#5038) üzenetére


Zanik
addikt

Én úgy voltam vele, hogy már az alap DigiOne is sokkal jobb lehet, mint PC-ről vagy laptopról USB-n etetni valamilyen DAC-ot.
Ha DSD-znék, akkor az USBridge-re mentem volna rá (még ha húzos is az ára), de így “megelégedtem” az alap DigiOne-nal.
Aztán ha valaha oda jutok, hogy a láncomban ez válna szűk keresztmetszetté, akkor majd lecserélem.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#5040) Panthera válasza Zanik (#5039) üzenetére


Panthera
őstag

Európából raktárról 193,4€ vámostól a Volumio-n? Szállítási költség van rá még?
Azt írják: "The Allo DigiOne Player is a complete, ready to play Digital S/PDIF transport based on the amazing Allo DigiOne."
Tehát nem kell külön Rpi modul, ez már használatra kész - gondolom táp még kell hozzá. Nem látom az oldalon, ezek a portok vannak még rajta: 4x USB / RJ45 1x / 1x HDMI ?

[ Szerkesztve ]

(#5041) Zanik válasza Panthera (#5040) üzenetére


Zanik
addikt

Ez egy összerakott DigiPlayer, ugyanaz mint amit az Allo árul: [link]
Igen, plusz szállítási költség van rá, standard szállítással nekem €208 jött ki a vége az egyik helyen, a másikon meg azt hiszem €209. Kb. tök mindegy melyik helyről rendeled, annyi hogy a Volumio Shop-ban csak Volumio-val rendelheted, meg Pi 4-gyel, másik helyen van 3B+, 16GB-os az SD kártya és van más szoftver is.
Mindkét helyen lehet EU-s raktárból kérni, úgy drágább, de nincs macera itthon a VÁM/ÁFA miatti bürokráciával.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#5042) Patice válasza Zanik (#5041) üzenetére


Patice
Topikgazda

És ráadásul az allo európai raktára a franciáknál van...
Ugyan onnan jön, mintha az audiophonicstól rendelnéd.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5043) Zanik válasza Patice (#5042) üzenetére


Zanik
addikt

Na, látod, ott meg se néztem mennyiért kapható.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#5044) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Megérkezett a Pi+MiniDigi, egyelöre ház nélkül. A gyári háza müanyag... Nem szedi a zajt árnyékolás nélkül? Nem illene inkább valami fém házat szerezni hozzá?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5045) Patice válasza Alabástrom (#5044) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem jellemző ezen a szinten, hogy ez hangban problémát okozzon.
De ha jobbnak érzed, akkor rendelj mellé fém házat...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5046) Berci24


Berci24
lelkes újonc

Sziasztok!
MoOde audio Spotify connect beállítással kapcsolatban kérnék segítséget!
Előzmények röviden: Raspberry pi 3B-t használok vezeték nélküli zenelejátszásra. Synology Nas Audio station-ről Flac-et, de főként spotify connect-re használnám, van előfizetésem. Az audio station -ről upnp kapcsolat tökéletes. 2 hete kezdtem el így zenét hallgatni, kipóbáltam a rune audiót (szép hang, nincs spotify), Volumio(annyira nem tetszik a hang, de azért nem rossz, Spotify beépülő van, connect nincs, működik is csak a lejátszási listáim és az albumok kb 1/3-át jeleníti meg). moode : tetszik a hang és egy hétig minden tökéletes volt aztán történt valami.
Telefonról indított spotify connect zenehallgatás közben egyszer csak önnálló életre kelt a spotify, és egy ismeretlen válogatást akart csak lejátszani. Bármit indítottam kb fél perc múlva megint azt a válogatást kezdte el lejátszani. Azt hittem valaki rátelepedett a spotify-ra ezért jelszót cseréltem. Ez után is megmaradt a probléma. Újra felmásoltam másik sd kártyára a moode-ot. Ha chrome böngészőből próbálom az ip címet beírva rámenni a mood-ra csak egy moode felirat fogad, akár LAN-on akár wifi-n. Az operával működik, és androidos chrome-on is. Ez még nem akkora baj, viszont spotify connect egyáltalán nincs, se böngészőből, se alkalmazásból. A synology audio station ugyan úgy működik szép hanggal.
Tudna valaki tanácsot adni mi lehet a baj, találkozott e valaki hasonló problémával?
Van még itthon a hálozatomon 2db xiaomi mibox, amin jól működik a spotify connect.
Egyenlőre csak a raspberry jack-ről veszem a zenét, de ha tartósan jól működne a moode akkor vennék egy Allo Boss DAC-ot a jobb minőség érdekében.
Bocs a hosszú leírásért, és előre is köszi a segítséget

(#5047) matyi94 válasza Berci24 (#5046) üzenetére


matyi94
senior tag

Szia!

Én is Boss-t használok. Próbáltam Moode-t, Rune-t és és Piecoreplayert is, de mindig visszatérek a Volumiohoz, mert többek között a spotify connect is azon működik a legjobban. Néha eldobálja a kapcsolatot, de playlist törlés után mindig helyreáll.

Legyen szép napod!

(#5048) Berci24 válasza matyi94 (#5047) üzenetére


Berci24
lelkes újonc

Esetleg tudnál kiindulópontot adni, hogyan lehet volumio-n beállítani a spotify connectet (leírás, video ilyesmi), mert nekem nem ment. Mint említettem el tudtam érni a spotify-t volumio-n belül, de a lejátszási listáim egyharmadát jeleníti csak meg. Az a fajta spotify connect amikor mobil spotify alkalmazáson vagy böngészőn keresztül szeretném vezérelni az nem megy. Tehát a spotify alkalmazás a telefonon nem látja a volumio/rasperry-t (a böngészős spotify sem).

(#5049) Polllen válasza matyi94 (#5047) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én csak moode-t használok, nálam stabil.

Berci24
A configure / audio résznél próbáltad már újraindítani a spotify connect-t?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5050) Berci24 válasza Polllen (#5049) üzenetére


Berci24
lelkes újonc

Többször is próbáltam, semmi eredmény. Viszont nem emlékszem pontosan h amikor először beállítottam kb egy hete akkor meg kellett e adni a felhasználó nevet és jelszót (úgy rémlik igen). Most nem kéri a spotify beállításnál csak h 320kbt/s, meg hangerő, stb... beállításokat. Egyébként nekem is a moode a szimpatikusabb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.